RECLAMES. Gemengde Berichten. Wij laten u zelf oordeelen. Kerknieuws. Sc hooi nieuws. R e c Si t s z a k c n. Melden wij nu nog omtrent den stand der staking van mijnwerkers in Pas-de- Calais, en Anzin dat hierin geen veran dering gekomen is. In het Loiregebied hebben de mijnwer kers tot een referendum besloten. Zeven syndicaten van de negen zijn geneigd de voorstellen der mijnmaatschappijen aan te nemen. In de mijnen van Roehefort is de sta king algemeen. Op de spoorwegen in Corsica blijft de staking voortduren, zonder dat er iets bij zonders voorvalt. De prefect heeft zich per stoomboot naar Bastia begeven om te trach ten een verzoening tot stand te brengen. Amerika. Over den stand der staking in Amerika kan 't volgende worden vastgesteld De staking der arbeiders in de zachte kolenmijnen kan feitelijk als geëindigd worden beschouwd de eigenaars, die de eischen der werklieden inwilligden, zijn de bezitters van mijnen die 35 millioen kolen produceeren op de geheele productie van 41 millioen. De staking der arbeiders in de harde kolenmijnen houdt aan de tegenvoorstel len der mijneigenaren zijn in onderzoek. De stakers zei ven zijn niet gerust op een voor hen gunstigen uitslag. Hun leider Mitchell daarentegen wel. Maar de leiders van werkstakingen heb ben wel eens meer gepocht als zij in de klem zaten Geloof niet onze woorden, hecht geen waar de aan hetgeen een vreemdeling zegt, doch lees de onderstaande verklaring van een inwoner van Bergen op Zoom en oordeel zelf. Mejuffrouw H. Berger, wonende Geer- truidaplein M 217 te Bergen op Zoom, deelt ons medeVanaf het oogenblik dat ik met Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen begonnen ben, is het mij mogen gelukken een groote verlichting te bekomen in mijn nierziekte, waarmede ik reeds drie jaren opgescheept was. Al dien tijd had ik onophoudelijk een knagende pijn in den rug ter hoogte van de schouderbladen. 'Ik was nimmer zonder hoofdpijn, ik was ook voortdurend erg vermoeid en niet wetende wat ik moest gaan beginnen, werd ik gewezen op Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen. De uitwerking hiervan was werkelijk merkwaardig, dadelijk bij het gebruik kon ik beterschap waarnemen en na één doosje geledigd te hebben, kon ik weinig of niets meer van de vroegere ongemakken bespeuren. Wanneer ik dan ook iemand mocht ontmoeten op een dergelijke wijze lijdende, zal ik hem gaarne met Uw afdoend middel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zich slepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oor zaak zijner kwaal kent. Misschien heeft hij hoofdpijn, pijn in de leden, zenuwpijn, heuppijn, rheumatiek, een gevoel van overspanning en buitengewone prikkel baarheid of vermoeidheid en neerslachtig heid, hartzwakte, waterzucht enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn-Nierenpillen geeft, dezelfde die Mej. BERGER gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Goes verkrijg baar bij de tirma NATHAN EMANUÈL, en te Middelburg bij'den heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10.voor zes doozen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Britsum J. J. Jaarsemate Sneek. Bij de rijkskweekschool voor onder wijzeressen te Apeldoorn is o. a. tot kwee- keling benoemd C. P. H. v. Staalen te Dreischor. Benoemd zijn tot kweekeling bij de rijkskweekschool te Haarlem o. a. A. W. Sevenhuijsen, F. W. Vis. De kantonrechter te Rotterdam deed uitspraak in de zaak van den reiziger, die zijn spoorkaartje had doorgescheurd, en het gedeelte voor de heenreis bestemd alleen aan den conducteur ter controle had aangeboden. Hij overwoog, dat de reiziger een kaart had gekocht welke uit twee deelen bestaat, waarvan een gedeelte is bestemd voor de heen-, en het andere voor de terugreis, en h\i dus niet ver plicht is beide deelen tegelijk aan te bieden. Bekl. werd daarom van rechts vervolging ontslagen. Goes. Donderdagavond vergaderde op initiatief van den Burgemeester ten stad- huize het corps der vrijwillige brandweer. De Burgemeester sprak een openingswoord. Het plan is een motorspuit aan te schallen waarvoor 16 man noodig zijn en voor de brandwacht 6 man. En daar het getal leden ruim 30 is, en allen zich bereid verklaarden mede te werken, werd de ver- eeniging die den naam zal dragen van Goesche Vrijwillige Brandweergeconsti tueerd. De contributie van 25 cent per maand, werd op voorstel van den heer J. Fransen van de Pntte geschrapt, omdat velen zich daartegen verklaarden. Vrijwillig dienst doen en dan nog contributie betalen, was ongerijmd, meende men. Het bestuur, be staande uit de heeren J. Fransen van de de Putte, F. van Buren en S. de Jonge Mulock Houwer, wordt bij acclamatie ge kozen. En met groote meerderheid van stemmen werden gekozen de heeren J. Massee tot commandantJ. C. van der Peijl als officier van 't materieel, T. Faborij de Jonge en L. R. de Witte als sectie-officieren, terwijl II. J. Molhoek commandant der brandwacht wordt. De brandwacht doet dienst om de orde te handhaven en de straat af te zetten. Hier mede is de taak van den burgemeester afgeloopen en wordt de vergadering verder geleid door den heer J. Fransen van de Putte. Door deze worden de concept-statuten voorgelezen, die daarop worden vastgesteld. De datum van oprichting wordt op 1 Mei a.s. vastgesteld, de vereeniging wordt voor 29 jaren aangegaan en de jaarrekening loopt van primo Januari tot uit. December, behalve het eerste jaar. Een kas zal worden gevormd voor de contributie voor even- tueele ongevallen. De Koninklijke goed keuring zal op destatuten gevraagd worden. Voorts wordt er een concept-huishoudelijk reglement voorgelezen en vastgesteld. Hierin wordt eene maandelijksche oefening bepaald en boete bij verzuim of weigering. Deze wordt door den comman dant in overleg met het bestuur onderzocht en opgelegd en zal hoogstens f 2,5U be dragen. Circulaires zullen aan de ingezetenen worden verzonden tot bijdragen te vragen. Het gemeentebestuur zal om subsidie ge vraagd worden en ook assurantie-maat schappijen. De gekozenen zullen de verdere zaken regelen, aankoop spuit enz. en nog een tweetal vervangende bestuursleden aanwijzen. Uniformpetten in verschillende onderscheidingen en uitrusting pijpleiders worden ook vastgesteld. Voor pijpleiders en machinisten meldde zich voor iedere functie, ook ter vervanging, een drietal aan. Tot slot van de vergadering wordt de bur gemeester, op voorstel van den heer J. Massee, wegens diens flinke voorbereiding der vereeniging, en onder applaus, het eere-lidmaatschap aangeboden. De burge meester is hiervoor zeer erkentelijk, ook omdat het hem voorzit het belang der nieuwe opgerichte vereeniging, zooveel mogelijk trachten zal te bevorderen. Onder applaus gaat de vergadering uiteen. Goes. Door den rijksveearts werd heden een koe, toebehoorende aan Ver- beem, aan den 's-Heer Hendrikskinderen- dijk alhier, voor de consumptie afgekeurd en onder politietoezicht begraven. Middelburg. Heden morgen omstreeks 8 uur sprong de 29jarige loswerkman, C. T. in de Nieuwstraat alhier, in een vlaag van waanzin (delirium) uit het raam der bovenverdieping, waar hij woonde, met het gevolg dat hij onmiddellijk op de plaats dood bleef. De ongelukkige maakte veel misbruik van sterken drank. Middelburg. De van kindermoord verdachte 22jarige V. D. uit IJzendijke, is heden uit de preventieve hechtenis ontslagen. Ierseke. Naar men ons mededeelt) begint de landbonwschuur van den heer M. Vermue in den Olzendepolder te ver zakken. Heinkenszand. Woensdagavond hield de Chr. werkliedenvereenig «Vreest God eert den Koning" hare jaarvergadering over 1905, die met gebed geopend en met dankzegging gesloten werd. De rekening en verantwoording van den pen ningmeester bedroeg in ontvang op f214,205 en in uitgaaf op f47,00 waarvan f29,35 aan zieken was uitgekeerd en alzoo batig saldo van 167,205. Dhrn. J. Dominicus, W. Nijsse voor zitters J. Tramper secretarisP. Moel- ker, bibliothecaris en C N. IJzerman en D. Oosthoek leden der commissie van bijstand werden met algemeene stemmen herkozen en namen hunne benoemingen weder aan. 's-Heerenhoek. Dezer dagen is alhier opgericht een handboog sociëteit «De Eensgezindheid" welke van voornemen is om op Zaterdag 23 Juni een concours te geven naar den lossen vogel. Waarde. Opdat zij die uil deze ge meente zijn aangegeven als leerling voor de ambachtschool te Goes, zoo mogelijk voor plaatsing in aanmerking kunnen ko men, besloot de gemeenteraad in zijn zitting van Donderdagavond aan die school een subsidie te verleenen van f25 per jaar. Voorts werd in diez Ifde vergadering overgelegd het beredeneerd verslag om trent den toestand der gemeente over 1905. Krabbendijke. Niettegenstaande de volgende week pas wordt aanbesteed het verhoogen van den dijk van den Stjoo- dorpepolder is men gisteren al met een ploeg volk het werk begonnen, wel een bewijs dat het zoo niet vertrouwd is. Daar dit een binnendijk is moet al de grond hiervoor benoodigd uit de polder zelve worden gehaald waardoor eeu groote strook beste bouwgrond in een waterlei ding zal veranderen, dus het is hier een dubbele schadepost. Deze polder wordt bebouwd door dhr. C. G. Kol ff. Rilland Bath. De gevolgen van den watersnood op school. Betje komt een half uur te laat in school. De juffrouw vraagt hoe dat komt. Betje zegt juffrouw 't water was nog niet weg en nu kon ik niet uit ons huis komen. N.B. De woning hier bedoeld, behoort tot de overstroomde woningen in den Engelschen polder, slaat bij vloed rondom in het water, zoodat men er naar baden moet en wordt dag en nacht bewoond door eigenaar en familie. Borssele. De dijkraad voor de waler- keering van het ealamileuse waterschap EllewoutsdijkBorssele heeft de begroo ting voor 1906/'07 vastgesteld op f36984,35. Het dijkgeschot door den polder Borssele op te brengen werd bepaald op f32,195,66 Op grond dat hij geacht wordt on misbaar te zijn voor het gezin waartoe hij behoort, is aan den militieplichtige Jacobus Deurloo (e Poortvliet nadat hij bij de militie te land zal zijn ingelijfd, ontheffing van den werkelijken dienst voor den tijd van twee jaren verleeild. Op grond van de 3e in verband met de 4e zinsnede van art. 13 der Militiewet is opnieuw ontheffing van den werkelijken dienst verleend aan Martinus Hendrik Krombeeu te Kruiningen. Naar de M. Crt. verneemt, is de muilkorvenwet voor vier maanden op ge heel Walcheren van toepassing verklaard. De griffier van den raad van beroep (Ongevallenverzekering), te Middelburg, maakt-, ter voldoening aan het voorschrift van art. 37, sub 2, van het Kon. besluit van 8 December 1902, bekend, dat door Gedeputeerde Staten van Zeeland in voor noemden raad zjjn bensemd tot lid-werk man, L. C. M. Adriaansen, koperslagers knecht en tot diens plaatsvervanger C. Huiszoon, smidsknecht, beiden wonende te Middelburg. (St.-Crt.J De heerl. Hengeveld, tijdelijk ad junct ingenieur van den rijkswaterstaat bij de werken ter verbetering van het kanaal Gent—Terneuzen, te Sluiskil, is door den gemeenteraad van Leiden benoemd tot ingenieur bij gemeentewerken. Vereeniging voor Gemeentebelangen. Door het bestuur der Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen zijn uitzijn middeu de heeren mr. L. A. Bybau, secretaris van Delft, als voorzitter, en A. de Vulder van Noorden oud-secretaris van Middelburg, als secretaris der examen-commissie aan gewezen. Voorts hebben zich op uitnoo- diging van het bestuur voor het afnemen van het examen beschikbaar gesteld onder anderen de heeren jhr. mr. E. A O. de Casembroot, lid van gedeputeerde staten, mr. G. J. Sprcnger, secretaris van Middel burg en H. J. G. Hartman, hoofdcommies ter provinciale griffie van Zeeland, allen te Middelburg; en J. N. Eleubaas burge meester en seer, van Krabbendijke. Blijkens bericht in de M. C. zijn in het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen lot leden o.a. benoemd R. Borg- greve en J. K. Swaters, leeraren aan de R. H. B. 8., mr. P. W. J. Bijnen en mr. J. W. A M. baron van Lamsweerde, ambte naren van het O. M., J. -J. E. Duproix, Waalsch predikant, mr. F. B Evers, mr. C. L. Gratama, A. Rademaker, president kerkvoogd bij N. H. G. en dr. W. G. C. Wagener, leeraar aan het gymnasium, allen te Middelburg, H Slot, arrondissem. school opziener te Zierikzee, de Tweede Kamer leden jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, Patijn en Tak en dr. A. de "Vlieger, predi kant te Choiltoncum-Hardy te Manchester. (Deze laatste is een oud-Zeeuw hij is ge boren te Burgli op Schouwen, was enkele jaren o.a. onderwijzer aan de chr. school te Zierikzee, zendeling te Kalionb, en doctoreerde in Amerika). Men schrijft uit Sittard Ruim eene maand geleden werd honds dolheid geconstateerd in de Duitsche grensplaats Herzogenrath. Vervolgens werden in verschillende aangrenzende Nederlandsche dorpen vele honden afge maakt, verdacht van hondsdolheid en de cadavers opgezonden aan de rijks veeart senijschool te Utrêcht. Reeds vóór dien tijd was de hond van een rijtuigverhuurder afgemaakt als lijdende aan dolheid en daarop begraven. Thans werd het cadaver ook van dezen hond weer opgegraven en is het tot onderzoek naar de rijksveeart- senijschool opgezonden. Intusschen is den huurkoetsier gelast zijne beide paarden voor den tijd van vier maanden op stal te houden, omdat de hond mede in dien atal vertoefd en er geslapen had. De heer Passtoors, lid der Tweede Kamer, is na een badkuur van 3 maanden in zóóverre in orde gekomen, dat hij hoopt op Tweeden Paaschdag tegenwoor dig te zijn bij de hulde, te brengen aan den centralen adviseur, mgr. Konings. Vóór hij zijn gewone werkzaamheden kan hervatten, zullen nog enkele weken moeten verloopen. Bij de te Scheveningen gehouden collecte voor den watersnood werd in het geheel aan centen en halve centen f 137 geïnd. Enkele verzilverde stmkken van dit pasgeld werden gevonden en eenige vierkante stukjes karton. Ook de com missie te 's-Gravenhage had te klagen over ontvangst van valsch geld. Daar voor den nieuwen veldwachter te Dlnxperlp niet dadelijk een woning is te vinden, heeft hij met zijn gezin tijdelijk een onderdak gekregen in de barak voor besmettelijke ziekten. Het „looien" onder de diamantbewerkers. Uit Amsterdam meldt men aan de N-R. C. De heer Henri Polak leest in het laatste nummer van het Diamantbewerkersblad eeu aantal zijner vakgenooten dang de les over hun «looien", d. i. het luieren en brassen waaraan zich een vrij beduidend getal in deze dagen van voorspoed voor de diamantindustrie, overgeeft. O.a. schrijft hij «Welke afmetingen het looien bij som migen heeft aangenomen, laat zich een voudig niet beschrijven. Het aantal looiers is namelijk beduidend afgenomen, doch die het nog doen, doen het erger dan ooit. «Met enkele voorbeelden kan echtereen beeld, zij het een zeer onvolkomen, worden gegeven. «Zoo was er dezer dagen een roosjes slijper, die in drie achtereenvolgende weken de somma van drie dagen gewerkt had. De rest van dien tijd had meneer aan zijn «genoegens" besteed. Vrouw en kinderen konden intusschen crêpeeren. Wij hebben dien man geducht onder handen genomen en hij heeft toen beterschap beloofd. Ik vrees echter met groote vreeze. «Ik ken een brillantslijper, die de drie eerste dagen van de week nooit werkt. Hij heeft een vast weekloon van f45 per week, doch ontvangt natuurlijk slechts f22.50. Hij heeft dus alvast voor zijn vermaak een loonverlies van f22,50 over. Maar in de drie dagen verteert de man minstens f 12,50; want als hij voor vrouw en kinderen f 10 beschikbaar stelt, is het al heel mooi. Ergo is f35 per week de som, die deze vakgenoot aan zijn genoegens ten koste legt. «Ik geloof niet, dat er onder de rijkste inwoners van Amsterdam velen zullen zijn die louter voor hun strikt persoonlijk ver maak f 35 per week uilgeven Deze werk man en hij is lang de eenige niet veroorlooft zich die weelde echter wèl." En wat verder lezen wij «Nu is nog niet eens gesproken van het nadeel dat onze industrie berokkent wordt door het wangedrag der looiers, en even min van het gevaar dat zij opleveren voor onze organisatie en voor hunne medear beiders. „Als ik aanneem dat een vijfhonderdtal vakgenooten zich schuldig maakt aan de dingen die hier genoemd zijn, dan heb ik vermoedelijk niet overdreven. Hetzelfde kan gezegd worden, als ik aanneem, dat elk gemiddeld twee dagen per week ver zuimt. Dat wil dan zegden, dat onze in dustrie elke week den arbeid van onge veer 170 werklieden mist. «De groote meerderheid der looiers bestaat uit kleinslijpers dat wil zeggen uit die categorie van werklieden, waaraan de grootste behoefte bestaat. Er wordt dus door toedoen der looiers, wekelijks een paar honderd karaat van het gangbaarste artikel aan de geslepen markt minder ge produceerd, dan het geval kon en moest zijn. «Bovendien neemt de vaardigheid der- genen, die zich onafgebroken aan drank misbruik schuldig makeu, onherroepelijk af en zal dus op den duur niet alleen de grootte der productie, doch ook de hoe danigheid van het product gaan lijden, hetgeen voor Amsterdam, dat zijn betee- kenis voornamelijk dankt aan de superio riteit van zijn fabrikaat, niet zonder be denking is. «En wat de organisatie betreft: wij zou den in de eerste plaats zeker niet noodig hebben gehad het aantal leerlingen te nemen, dat wij in de beide laatste jaren hebben gekregen, als iedere slijper en vei- steller geregeld zes dagen per week zou werken. Waar velen dat echter niet doeD, moest het aantal beschikbare arbeidskrach ten wel versterkt worden. Blijft het zoo doorgaan, komt er geen verbetering, dan zullen ook in dat opzicht de gevolgen zich hoe langer hoe meer doen gevoelen.'' Uit de diamant-nijverheid De heer Henri Polak schrijft in hel Weekblad van den A. N. D. B. over de houding van het bondsbestuur in zake het collectieve arbeidscontract met de Amster- damsche Juweliersvereeniging. Vele leden zullen zich afvragen, waar het besluit van het bondsbestuur blijft, dat van de stem ming der jongste groepenvergadering af hankelijk zou zijn. Het antwoord op die vraag isdat het bondsbestuur gemeend heeft, een poosje te moeten wachten, al vorens een besluit te nemen. Het wil namelijk eens zien, hoe de bij het contract betrokken leden zich gedragen, of zij inderdaad in de practijk gaan uitvoeren, wal zij in hun vergadering besloten hebben. Aan woorden heeft het namelijk niets, het moet daden zien, daden ten goede ot ten kwade, en in beide gevallen zal hel weten een besluit te nemen, dat verband houdt met het gedrag der leden. Toen gisterennacht te Rotterdam een schippersknecht van een rijnschip in de Rijnhaven zich in een roeiboot langs zijde van dat schip begaf om aan een natuurlijke behoefte te voldoen, viel hij achterover te water schoon spoedig door een paar bootwerkers gered verdronk hij. Te Schiedam is een 17-jarige jongen van zijn tlesschenschuit gevallen en ver dronken. Te Nieuwstad (Limburg) geraakle een tweejarig kin 1 op een onbe waakt oog' ii bi ik in een ketel met kokende soep. Het kreeg zulke hevige brandwonden, dat de dood spoedig volgde. Omtrent de door ons gisteren onder Telegrammen vermelde ramp op deMer- wede verneemt men nader uit Sliedrecht: Donderdagmorgen werden te half zes de bewoners uit hun slaap opgeschrikt door een vreeselijken knal. Spoedig bleek dat van de sleepboot Dieudonné, welke juist de spoorbrug stroomafwaarts was door gevaren, achter zich slepende twee gedeel telijk met stukgoederen beladen sleepka- nen, de stoomketel gesprongen was. Beide oevers der Merwede waren bedekt met aan splinters geslagen hout, terwijl op een afstand van wel 30 meter in het'land aan aan den linkeroever een stuk ijzer, ver moedelijk van den stoomketel, ter zwaarte van ongeveer 150 K.G. terecht kwam. De sleepboot kwam in schuinen stand te liggeu, met de boeg in de hoogte, wat ten gevolge had, dat de zich in de voor kajuit bevindende personen, zijnde de vrouw van den kapitein eu de oudste stoker, zoomede de 2e-machinist, die bo venop liep, zich vrij gemakkelijk konden begeven op de sleepkaan, die zich dadelijk achter de sleepboot bevond, doch die, door het onmiddellijk laten vallen van hare ankers, niet op de sleepboot liep, maar op zeer korten afstand \an deze laatste bleef liggen. Een dekkuecht, die zich tijdens het on geluk op het achterdek bevond, werd door de hevige luchtverplaatsing naar voren gesmeten en kon, wonderlijk genoegen- gedeerd ook op de sleepkaan worden over gebracht. Deze vier personen zijn gered, terwijl de kapitein, twee stokers en een stuurman, die zich in de machinekamer bevonden, zijn gedood. Hunne lijken zijn nog niet gevonden. Van 2 metselaars, die zich op het oogenblik dat het ongeluk gebeurde, in een roeiboot naar hun werk aan den zuidelijken oever der rivier be gaven en op ongeveer 10 meters van de plaats des onheils bevonden, werd er een ter hoogte van het linkeroog door een stuk ijzer zoodanig getroffen dat een ga pende wonde ontstond. De beide sleep- kanen werden door de inmiddels gezonden sleepboot Carl Sehroers no. 6 op sleeptouw genomen. De Diei Donné is gezonken. De oorzaak van het ongeluk is vooralsnog onbekend. Hondentrouw. De heer J. de W., te Nieuwerkerk a. d. IJsel, kreeg van een vriend 14 jaar geleden een hond om te werken voor een steenkolenkar. Zoodra hij zijn werk had verricht, werd hel dier aan eeu ketting gelegd. Nu werd de hond een paar dagen geleden ziek en werd hij los gemaakt om wat op te knappen. Van zijn vrijheid maakte hij nu onverwijld ge bruik om weer naar zijn ouden baas terug te keeren. Jammer dat het dier daar weldra stierf. Te Utrecht is de premie, uitgeloofd voor de aanwijzing van Frans Rosier, ver deeld als volgtde heer Corver, de barbier bij wien Rosier zich liet scheren f100; de heer Lamme f350 en de barbiers- bediende Zorn f50. Te Rotterdam zijn twee recidivisten, de daders van den diefstal met braak bij de weduwe in de Generaal vanderHeijden- straat naar het huis van bewaring over gebracht. Zij hebben alsnog verklaard de gestolen effecten te hebben weggeworpen in het water aan den Coolsingel tegenover de Aert van Nesstraat, doch hoe daar onder toezicht der politie ook na gevischt is, tot dusverre is niets van deze effecten ge vonden. Ook het ijzeren geldkistje, dat tegenover de Blauwe gang in de Delftsche- vaart geworpen zou zijn, is nog niet boven water. N. R. C. Het rampjaar. Een telegram uit Saigon behelst dat Loeang-Prabang de hoofstad van Boven- Laos door brand is geteisterd. De tempels, de Fransche school, de Chineesche winkels en omstreeks 500 huizen zijn door het vuur vernield. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgevallen. Men verneemt uit Boston, dat een dezer dagen bij een feilen storm op de Amerikaansche kust tal van kleine schepen zijn vergaan. Bij Blitzingen (Zwitserland) zijn 10 werklieden bij het wegruimen van een lawine, door een nieuwe lawine overvallen en gedood. Te Berlijn heeft het de aandacht getrokken, dat bij den algemeenen deco ratie-regen welke, te beginnen bij Rado- witz en Tattenbach, is neergedaald op alle Duitschers, die op eenigerlei wijze bij de Marokko-conferentie zijn betrokken geweest, alleen de Duitsche gezant te Parijs, Radolin, onbeloond is gebleven. Men heeft nu al vast geconcludeerd, dat Radolin zijn ontslag krijgt en zal worden opgevolgd door Radowitz. De slaapziekte. Deze week is te Londen in het univer- siteits-hospitaal een Engelschman ge storven aan de slaapziekte. Het was de vroegere directeur van den Botanischen Tuin te Entebbe (Oeganda), de heer John Mayen. De volgende huwelijksadvertentie^ komt in een dagblad te Tokio voor„Ik ben een schoone vrouw. Mijn golvend haar hult me als in een wolk. Mijn taille is buigzaam als een wilg en mijn gelaat zoo zacht als het satijn der bloemen. Ik heb fortuin genoeg om door het leven te gaan aan de zijde van hem, die ik bemin. Als ik een knap, zacht, verstandig en welop gevoed man ontmoette, zou ik me aan hem verbinden voor mijn geheele leven en daarna zou ik genoegen smaken met hem de eeuwige rust te deelen in een graf tombe van rose marmer".

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2