Afloop Verkoopinpen enz. AdvertentiSn. Kerknieuws. Marktberichten, Schoolnieuws, e c Si t s z a k e u. Middelburg. Op een der bookmakers kantoren alhier zijn reeds een 20tal klerken ontslagen. Gisteren moet zich op Let Molen water te Middelburg het volgende heb ben afgespeeld, dat, indien het zoo is ge beurd als wij vernamen wel een muisje met een staartje wezen zal. De recruten waren n.l. aan het exer- ceeren, waaronder zich ook een zekere S. bevond, een bekend Middelburgsch straattype, die reeds herhaalde malen met de gevangenis heeft kennis gemaakt. Dit personaadje deed iets wat den comman deerenden sergeant niet aanstond, waarop deze zich wel wat onparlementair uit drukte door te zeggen «'k wou dat jij je had opgehangen". Hierop stoof S. hevig tegen den sergeant op en wierp hem al lerlei lieve woordjes naar het hoofd. De sergeant vermaande hem daarop stil te wezen daar hij anders de luitenant zou roepen. S. antwoordde daarop dat hij dit zeil wel zou doen, direct de daad bij het woord voegende, door hard naar den lui tenant te roepen. Deze die inmiddels ter plaatse was gekomen, hoerende wat er was voorgevallen vermaande S. zijn mond te houden, waarop deze antwoordde «mijn mond houden dat doe ik niet voor de sergeant niet voor de luitenant en ook niet voor de generaal. Ook moet hij nog gezegd hebben, liever een jaar in de eel te zitten als een jaar in dienst. Met ingang van 1 April, wordt aan de adjudanten-onderoflicier, sergeant- majoors en sergeant-fouriers der infanterie eene soldijverhooging toegekend resp. van 25, 25 en 10 cent daags. Middelburg. De mr. geweermaker J. E. van Os van het 2e bataljon 3e regi ment infanterie alhier is door den Minister van Oorlog aangewezen om van 20 tot 28 April a.s. een wapencursus te volgen aan de inrichtingen voor draagbare wapenen te Zaandam (Hembrug). Middelburg. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen den koopman J. W., terzake van verduistering van een handwagen, ten nadeele van den Smid en Wagenverhuurder B., alhier. Hij is naar het huis van bewaring over gebracht. Viissingen. Na meer dan anderhalf jaar stil gelegen te hebben is de Electo Tinfabriek dezer dagen weer beginnen te werken en zal waarschijnlijk wel voor lang kunnen blijven doorwerken,daar de fabriek geheel vol is met blikafval en buiten op het terrein groote hoopen opgestapeld liggen. Het is voor de belanghebbenden en voor de werklui te hopen, dat de fabriek moge kunnen blijven doorwerken, ook om reden er vele kosten aanbesteed zijn voor veranderingen en verbeteringen. Goes. Met harteljjken dank ontvangen door de wijkzuster twee giften van f 2,50 voor verleende hulp. Goes. Bij de gemeentewerken alhier is tijdelijk benoemd tot opzichter de heer C. W. J. Wolff, student-civiel Ingenieur te Rotterdam. Te Hoedekenskerke raakte Don derdag een kind in een diepen waterput. Spoedig toegebrachte hulp haalde het er uit en de dokter kon de levensgeesten na eenige moeite nog opwekken. Ierseke. Het is Woensdag een drukke dag geweest voor onze gemeente. TeWe- meldinge had zich een gerucht verspreid dat H. M. de Koningin in Ierseke zou komen en om nu toch ook hun Koningin te kunnen zien, stroomden de Wemeldin- genaars Woensdagmiddag te voet, per rij tuig en per fiets onze gemeente binnen. Het was bepaald een vermakelijk gezicht die drukke menschen te zien scharrelen totdat ze tot de werkelijkheid werden te ruggebracht door de mededeeling dat van Koninklijk bezoek geen sprake was. De een na den ander vertrok dan weer naar Wemeldinge, met zich terugvoerende de nog al maar aankomende nieuwsgieri gen die zij onder weg tegenkwamen. En des avonds van denzelfden dag werd het andermaal druk in 't dorp, doordat het watermachien (zooals de menschen de pomp noemden) om den Molenpolder droog te maken, was aangekomen. Honderden menschen verdrongen zich om de locomobiel, die door 4 paarden ge trokken, naar zijn standplaats werd ge bracht. Het toestel scheen nogal wichtig want de 4 paarden konden het niet verder brengen dan tot het kantoor der mij. „Een dracht" daar ter plaatse heeft men de dieren vervangen door menschen en toen ging het. Gisterenmorgen arriveerden een machinist en stoker, die bereids hun werk zijn begonnen door de machine te stellen en wanneer ze daarmee klaar zijn zal onmiddellijk worden begonnen met het pompen, waarmee 's Zondags ook zal wor den doorgewerkt. Naar men ons mededeelt zullen nog al eenige dagen noodig zijn om den polder leeg te malen. Heinkenszand. Raadsvergadering 29 Maart nam. 2 uur, allen tegenwoordig. Met ingang van 1 April a. s. wordt ben. tot onderwijzer(es) mej. E. E. A. de Vogel van Ereda, met 6 van de 7 st. Den onderwijzer C. de Koeijer wordt op diens verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 Juli 1906, met dien verstande, dat, mocht op 1 Juni zijn plaats vervuld kunneu zijn, dan ook vroeger ontslag te geven. Wijziging der gemeente-begrooting voor 1905 bestaande in af- en overschrijving op diverse posten, wordl algemeen goed gekeurd, Met ingang van 1 April wordt de diensttijd van het post- en telegraafkantoor te Axel geregeld als volgt: op werkdagen van 7,30 uur voor- tot 12,30 namiddags, alsmede va# 1.30 tot 4 en van 5,30 tot 7 uur namiddagsop Zon- en feestdagen van 7,30 tot 8,30 uur voor- en van 12,30 tot 1,30 uur namiddags. De commissies der posterijen 2e klas R. Vegter wordt met 1 Mei verplaatst van Viissingen naar Roosendaal en de commissies der posterijen en telegratie 4e klas J. A. Jopze met 1 April van Viis singen uaar Middelburg. Te Hilversum is Woensdagavond opgericht een Comité tot steun aan de nood lijdenden door den II'atersnood in Zeeland. Een oproep tot de aldaar wonende Zeeuwen gericht, door den heer J. A. C. Nonhebei, mede namens Mej. M. J. A. Klein, A. J. A. Dootjes en H. J. van Voorst Vader, had tengevolge, dat de navolgende Zeeuwen zich bereid verklaarden lid te worden van bovengenoemd ComitéP. Brakman A. J. A. Dootjes W. Fagginger Auer; M. v. d. Have; C. F. Jongkindt; Mej. M. J. A. Klein G. M. Klemkerk L. KreuneJ. H. Krijnse Lokker; dr. G. J. van de Linde J. M. J. van Lis, (Laren); P. J. de Maagd; J. Metselaar; J. A. C. Nonhebei; E. G. RijstenbilMej. J. E.G. Vermaas; Mej. C. termaas J. O. K. Ver maas H. J. van Voorst Vader ;J.W.P. Van Voorst Vader. Het hierop gekozen bestuur beslaat uitJ. A. C. Nonhebei, voorzitter; A. J. A. Dootjes, vice-voorzit ter H. J. Van Voorst Vader, le secretaris; mej. M. J. A. Llein, 2e secretaresse P. Brakman, penningmeester. Valsche bankbiljetten. Nader verneemt de Tel., dat de valsche „bankjes", die te Amsterdam in omloop zijn, het eerst in Tilburg werden ontdekt. De politie daar ter stede heeft dan ook reeds een onderzoek ingesteld. Ook in Nijmegen moeten de biljetten in omloop zijn. De kleur van het papier moet vrij wel overeenkomen met die der echte bank biljetten van f 40. Het watermerk is zeer slecht afgewerkt en ontbreekt bij sommige biljetten geheel. Ook de papiersoort moet afwijken. Een kon. besluit van 17 Maart 1906 (Staatsblad no. 48j bepaalt, dat de militie- plichtigen, die in 1906 hun eerste-oefenings- tijd volbrengen, gerechtigd zijn een ver bintenis als adspirant-militie-olfieier aan te gaan in de maand Maart van dit jaar. De termijn van 12 achtereenvolgende maanden gedurende welken zij onder de wapenen moeten blijven, wordt voor hen gerekend te zijn ingegaan op 16 Maart j.l. Te Termunten (Gr.) kreeg een tim merman, terwijl hij bezig was een water molen te herstellen, een zwaar stuk hout op zijn hoofd hij werd zoodanig verwond, dat hij kort daarop is overleden. Te Nijmegen is gisteravond een 64-jarige weduwe verbrand, het gevolg van het in aanraking komen harer kleeren met het vuur der door haar gebruikte stoof. Uit Petersburg wordt geseind Naar ik verneem zal, wanneer het drijven van de hofkringen tegen Witte succes heeft, wat voorloopig nog niet zeker is, deze toch nog in zooverre aan het bewind blijven, dat hij den post van graaf Solski als president van den Rijksraad zou innemen, welke deze wegens zijn hoogen leeftijd verlaat. Op dezen post zou Witte buiten den partijstrijd staan. Wegens den toenemenden invoer van wapenen in Finland zal Finland tegen wapeninvoer van de zeezijde worden ge blokkeerd en ieder schip dat de kust nadei't, onderzocht worden, om te zien of het ook wapenen meevoert. Tegelijkertijd wordt te land bij de bevolking onderzoek naar wapenen gedaan om die verbeurd te ver klaren. De regeering vreest namelijk het uitbreken van een nieuwen opstand en ver klaart geschriften in handen te hebben gekregen die daarop wijzen. De werkzaamheden tot bestrijding van den brand in de mijn te Courrières schieten goed op, in weerwil van de groote moeilijkheden waarmede men te kampen heeft. De brandweermannen hebben een flink stuk gewonnenze zijn het vuur thans zoo goed als geheel meester en dè staatsingenicurs hopen het werk binnen enkele dagen te kunnen overdragen aan de ingenieurs der maatschappij, die het volgens een vastgesteld plan zullen voort zetten. Het hooren van getuigen gaat steeds voort. Een mijnwerker verklaarde dat hij en een kameraad reeds acht-en-veertig uur te voren veel last hadden gehad van het ontsnappende gas, zoodat ze terstond om hoog gebracht en met groote zorg behan deld hadden moeten worden. Redwan Pasja, die sinds een hal ven menschenleeftijd het lot van Konslantinopel in handen had, werd, toen hij zich naar zijn landgoed aan den Adriatischen oever begaf, juist toen hij uit het spoor stapte, door twee personen aangevallen en door revolverschoten gedood. Daarmede eindigt een leven dat nauw verbonden was aan dat van den tegen woord igen Sultan, dat van een van de trouwste dienaren van dien vorst en daarbij een van diens bij zondere gunstelingen, die hem onmisbaar leek en dien hij altijd de hand boven het hoofd hield. Maar hij was tevens een van de meest gewetenlooze regeeringsambtenaren, die het Turksehe rijk ooit heeft bezeten de sommen, die hij aan de schatkist van de stad ontstal, om ze in zijne zakken te doen verdwijnen, bedragen millioenen. Het slechte plaveisel, de onvoldoende verlichting, de onbevredigende hygiënische toestanden komen alle voor rekening van zijn gewetenloos omspringen met het geld van de stad overeen tijdvak van omstreeks 20 jaren. Men houdt den moord dan ook voor een wraakneming van personen, die het geknoei niet langer konden aanzien en meenden hun land en hun stad een dienst te bewijzen, als z§ dezen man van het leven berooiden. Het marinecomité uit het Ameri- kaansche congres heeft zich vereenigd met een kredietaanvraag van 10 millioen dollar voor den bouw x au een linieschip, dat nog groote re afmetingen moet krijgen dan de kolossale Engelsche Dreadnought. Opnieuw is in Frankrijk een oflicier vrijgesproken die geweigerd had zijn mede werking bij een inventarisatie te verleenen. Kapitein Couderi-Fonlongue, die den lOen dezer nabij Bayonne weigerde zijn man schappen last te geven de kerkdeur te openen, hoorde zich door den krijgsraad te Bordeaux met 4 tegen 3 stemmen vrij spreken. Waarschijnlijk zal hij, evenals zijn beide voorgangers te Nantes, thans op non-activiteit worden geplaatst. Te Schoneberg is een 76-jarige oude huisbewaarder met zijne 64-jarige echt- genoote in den kelder van een door hen bewoonde villa vermoox-d gevonden. De ongelukkige oudjes waren blijkbaar met een scherpe spade, die op den grond lag, doodgeslagen. Van den dader was geen spoor te vinden. Daar niets vermist wordt weet men volstrekt niet wat de aanleiding tot den moord is geweest. Twee soldaten van de luchfscheep- vaarlafdeeling te Bei-lijn hebben een ge vaarlijke luchtreis gemaakt. Opgestegen voor een oefeningstocht van enkele uren werden zij onmiddellijk door een gewel digen stormwind aangegrepen en met een razende vaart meegesleurd. Toen de ballon weer uit de wolken te voorschijn kwam bemerkten de inzittenden dat ze zich midden boven de Oostzee bevonden, zonder dat ergens land te bespeuren was. Slechts door de mand af te snijden en zich, zonder schoenen en bovenkleeren, aan het net werk vast te klemmen wisten de beide soldaten zich in de lucht te houden tot de wind ze vele uren later boven de Zweedsehe kust had gedreven. Daar moesten zij nog eenige uren blootvoels door de sneeuw waden eer zij hulp vonden. Beiden zijn thans eohter heelhuids te Berlijn teruggekeerd. De mijnramp. Weer een nieuwe veronderstelling over het onstaan van den brand in mijn 3 vloeit voort uit het ge tuigenis van een arbeider, die in het on derste gedeelte dier mijn werkzaam is geweest. Tot dusver dacht men dat het vuur ontstaan was in een hoop steenkool, maar volgens dezen getuige zou een stapel ongebruikt hout, dat men in een nog niet geëxploiteerde ader had geborgen ontbrand zijn door de onvoorzichtigheid van iemand die daar werkte. Intusschen lijkt het een zeer onbelangrijke vraag, hoe de brand is ontstaan tegenover de allesbeheer- schende quaestie hoe hij de oorzaak werd van de ramp. De ingenieurs vreezen, dat de brand zich tot mijn 10 zal uitbreiden het vuur krijgt een ontzaglijken omvang en nieuwe ontploffingen zijn dan geens zins onmogelijk. De Duitschers, die het bei'gingswerk hebben geleid, zijn thans over Brussel naar Westfalen teruggekeerd. te betoogen, dat hunne interpretatie of uitlegging van eenig artikel of eenig onder deel van een artikel de eenige juiste is. Zoo ook nu weer over dat lang bespi-oken en dikwijls gewijzigd ertikel 1637», rakende het „boetestelsel". Nog altijd was men daarmede niet in het reine. Men vroeg en bleef ook Woensdag vragen, is er in het regeeringsarfikel sprake alleen van „boete" of ook van „schadeloosstelling". Behorren ze bij elkander of niet? Sommigen zeiden ja, andereu neen. Beiden natuurlijk met klem van argumenten. De begrippen „boete" en „schadeloosstelling", ze dekken elkander volkomen, zei Minister Van Raalte. In het artikel is daarom die onderscheiding niet te vinden. De heer v. Limburg o.a. liield vol, dat er tusschen beide bedingen een principieel onderscheid bestaat. Hoe het nu ook zij, het zal in de practijk niet altijd gemakkelijk uit te maken zijn, met welk der twee gevallen men te doen heeft, n.l. „boete" of „schadeloosstelling". Daarop wees ook de Minister. Slordig werken, onachtzaam omgaan met werktuigen, ver spillen van grondstoffen, het zijn altemaal handeliugen, waartegen disciplinaire straf fen moeten worden bedreigd, in het belang der orde, maar er kan daardoor ook schade ontstaan voor het bedrijf. Wordt nu de «schadeloosstelling" buiten de regeling gelaten en ze staat er heusch niet in zegt dhr. v. Styrutn dan krijgt men allerlei ontduiking. En dhr. v. ldsinga dreef zijn bezwaar zóó ver, dat hij ondanks de aangebrachte wijziging in het regee ringsarfikel, waarin de Minister zijn mee ning had verduidelijkt, tegen de geheele wet zou stemmen. Hoe is het mogelijk zegt deze afgevaaidigde hier onder „boete" ook «schadevergoeding" te verslaan. Er is nl. bepaald, dat boete niet mag strekken ten voordeele van patroon of werkgever. Zoo waren de geesten in dit opzicht nog steeds verdeeld. De heer v. Wijnbergen kwam nog aan met een sub-amendent ter versterking van het amendement v. Styrum. Het had een goede bedoeling om n.l. te waken voor «ontduiking", waarvoor naar sommiger meening v. Styrum's amendement de deur wijd open zette. De rechter zal in geval een beding van straf of poenaliteit is ge maakt, een ander dus dan in het artikel bedoelde «boetebeding", tusschenbeide kunnen komen en zoo noodig, het door overtreding verschuldigde kunnen vermin deren. Daardoor kwam deze afgevaardigde niet in het vaarwater van dhr. Lohman, die zooals we vroeger zagen, die rechter lijke tusschenkomst in dezen niet begeerde. Voorts gaven de heeren Schokking, Loeff en Troelstra, hunne beschouwingen ten beste. De eerste hield het meer met dhr. v. Styrum, de laatste met de regeering, het liefst nog met Schaper. En terwijl men van alle kanten bezig is, om wijzigin gen in verschillende amendementen te brengen in verband met het gewijzigde regeerings-artikel, wordt door een vijftal heeren hel voorstel gedaan, om de behande ling van dit toegetakelde artikel 1637» en v te verdagen tot Dinsdag. Dan kwam men misschien gemakkelijker uit het moeras. En dat is beslist noodig, zegt dhr. Heemskerk, 't Is te lang, zegt dhr. Nolens. Dinsdagochtend zijn we geen slap verder, als we de zaak aanhouden, beweert dhr. Drucker. Dat vond ook de Kamer en men begon weêr met nieuwen moed. Van daag weêr voortzetting. van het Hof le Amsterdam indertijd was ook 8 jaar. Lens. Veertien mijnwerkers zijn levend opgehaald uit een schacht te Courrières waar zij sedert de dag der mijnramp bedolven hadden geleefd van lex ens- middelen van andere slachtoffers en haver der paarden. Een xvas ziek. St. Annaland. Donderdag werd alhier aanbesteed door het weezen-armbestuur het bouwen vau een woonhuis. Inge schreven werd door de heerenFrans Burgers, St. Annaland f 4600J. M. van der Wel, id. f 4455 M. J. van Elsaker, id. f4455; A. Bakx, Ziorikzee f4430; en Abr. Soeters, St Annaland f 3890. Wemeldinge. Heden werd door not. Liebert voor D. Walrave en de erven S. Everse publiek verkocht een huis en erf groot 1 are 50 e.A. aan dhr. M. van Oosten alhier voor f 702, plus f 20 voor losse goederen. BURGERLIJKE STAKE. Vau 2830 Maart. MIDDELBURG. Ondertrouwd; I. de Riddei-, 26 j. jm. en J. S. Laernoes, 24 j. jd.M. J. van de Woestijne, 35 j. jtn. en M. Zegers, 38 j. jd.J. van Tatenhove, 22 j. jm. en C. Moens, 26 j. jd.C. A. van der Weel, 22 j. jm. en J. Seijbel, 19 j. jd. Bevallen: W. Dingemanse geb. Jobse, d. Overleden; A. Laven, 70 j., wed. van J. Broeke A. J. Lambertz, 69 j man van C. C. Smit. GOES. Geboren: 29, Jaeomina Pieternella, d. v. Laurus Schipper en Neeltje Dekker30, Elisabeth Maria, d. v. Rogier Wissel en Kominertje Chris tina (juist. Overleden: 28, Jan van Liere, 34 j., gehuwd met Marina Johanna de Bokx. Van 2330 Maart. IERSEKE. Ondertrouwd: 23, Pieter Hoebeke, 24 j. jm. en Sara Wisse, 22 j. jd. Geboren; 24, Laurina Jozina, d. v. Cornelis Piefer van IJsseldijk en Geer- truida Bom. Overleden: 27, Tona, 26 j„ d. v. Joost van der Have en Sara Heijboer. ZIERIKZEE, 29 Maart 1906. Boter f0,47'/2 f0,60 per pond. Kipeieren f 0,50 f0,80 de 25 stuks. Eend Eieren f 1,a f 0,de 25 stuks. St. MAARTENSDIJK, 29 Maart '06. Nieuwe Tarwe per H.L. f6.a f7. Wintergerst per 100 kilo f8.a f8,25; Haver per 100 kilo f8,50 a f0,Paarden- boonen per 80 kilo f7,75 a f0,Witte Boonen f12.a 113,50; Bruine Boonen f 8.a f 10.Kookerwten f 8.f 9. Ajuin per 60 kilo f 1,25Aardappelen per 70 kilo f2.f4. Waar 't er niet bij staat is de prijs per H.L. THOLEN, 29 Maart 1906. Tarwe*) f8,25 a f8,75; Haver f8.— a f 8,40 Karwei**) f 14.a f Rogge f5,50 a f0,Witte Boonen f 13,50 k fBruine Boonen f8,75 a 19,25; Kleine Erwten f 8,50 f 9.Kroon- erxvten f8,75 k f9.Gerst*) f8,10 k f8,40; Aardappelen f2.a f0,en Ajuin f0,90 a fl. per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren f2,75 per 100 stuks. Boter f0,55 per l/2 K.G. VLISS1NGEN, 30 Maart 1906. Boter f 1,10 a fl,20 per kilo. Eieren f3,40 a f3,60 per 104 stuks. BRIEFWISSELING. S. te K. Wij hebben geen oegenblik getwijfeld, verder niets noodig. Laat dat maar gerust aan ons over. Heden overleed, zacht en kalm, in de hope des eeuwigen levens, mijn geliefde Echtgenoot en Vader, JAN VAN LIERE Mz., na een korte ongesteldheid van 4 dagen, in den ouderdom van 34 jaar en 7 maanden, mij nalatende een kind, te jong om dit groot verlies te beseffen. De Heere sterke mij in deze zware beproeving. Namens de familie, M. J. VAN LIERE—de Bokx. Goes, 28 Maart 1906. Heden overleed onze geliefde zoon en behuwdzoon JAN VAN LIERE Mz., na een korte ongesteldheid van 4 dagen, in den ouderdom van 34 jaar en 7 maanden. Zij n bedroefde ouders, M. VAN LIERE Jz. Kloetinge. j J. VAN LIERE— Zanoee. M. DE BOKX. 1 M. DE BOKX— Goes. Zandee. I Kinderen en 28 Maart '06. behuwdkinderen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Britswerd, H. de Haan te Warga. Aangenomen naar Marssum door J. L. Faber te Schalsum. Bedankt voor Genemuiden door W. Zijl stra te Bx-uchexn. Geref. Kerken. Beroepen te Ouderkerk a/d IJsel, D. B. Hagenbeek te Fijnaartt« Enkhuizen, J. Breukelaar te Bodegraven. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Arnhem, L. H. Beekamp te Delft. Benoemd tot ondei'wijzer in het smeden en vakteekenen aan de ambachtsschool te Goes de heer F. Molenaar te Leeu warden. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg HedeD, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: diefstal: C. K., 17 j„ werkman, Krui- ningen, thans te Middelburg in hechtenis, tot 6 m. tuchtschool; W. D., 29 j., werk man, Wemeldinge, tot 1 m. gev. straf, en P. A. de R., 16 j., dienstbode, Neuzen, tot f 10 b. s. 10 d. tuchtschool beleediging van een ambtenaar: H. N. J. M., 47 j„ landbouwer, Sluis, tot f 10 b. s. 10 d. h. eenvoudige beleediging: F. W., 39j.hvr. van D. de W., Ierseke, tot fl b. s. 1 d. h.; bedreigingJ. T., 45 j., schaapherder, Ierseke, tot 2 m. gev. straf, en mishandeling: A. M., 25 j., arbeider, Westkapelle, tot f3 b. s. 3 d. h. Uit de Tweede Kamer. Nieuws al heel weinig. Spitsvoudige redeneeringen, juridische termen, door spekt met een deel philosofie en meer deelen burgerlijk recht. De Kamer lijkt tegen woordig meer op een juristenclub dan wel op een vergadering van volksvertegen woordigers. En allen druk in de weer, onj LAATSTE BERICHTEN. Zaamslag. Benoemd tot onderwijzer aan de Openbare lagere school te Othene (gemeente Zaamslag), den heer P. van Pien broek alhier. Nisse. 1 April a. s. zal het 50 jaar geleden zjjn dat dhr. J. Kousemaker al hier in functie trad als voorlezer, koster en ox-ganist der Ned. Herv. kerk, welke betrekkingen hij altijd stipt heeft be diend. De gevolgen des ouderdoms zijn nog weinig bij hem merkbaar, zoodat er kans bestaat dat hij nog jaren zijn diensten kan verrichten. Rilland. Naar het schijnt hadden enkele arbeiders die in vrijen tijd een stukje land in de overstroomde Engelsche polders bewerkten, reeds suikerbieten gecontracteex-d en geld in voorschot van den agent ontvangen. Daar de arbeiders nu niet aan hunne verplichtingen kunnen voldoen, wordt dit mogelijk een schade post voor suikerfabrikanten. Tweede Kamer. Arbeidscontract. Na een langdurig debat over het boetestelsel, zijn alle ingrijpende amendementen tot wijziging van het regeeringsstelsel, om onder boetebedrag niet te begrijpen het burgerlijk beding tot schadeloosstelling, verworpen. Ook zijn verworpen de amendementen tot schrapping of verxverping van het boetestelsel en tot het geven van recht op beroep op den rechter aan arbeiders die minder dan f 4 daags verdienen. Het regeerings-artikel is ondergeschikt gewijzigd aangenomen. 's-Gravenhage. Bij Kon. besluit is benoemd tot commissaris der Koningin in Zeeland mr. H. J. Dijckmeester, secretaris generaal aan het departement van binnen- landsche zaken. Arnhem. De advocaat-generaal bij het gerechtshof alhier eischte tegen den koffie-makelaar Van der Kaaij van Amster dam 8 jaar met aftrek der preventieve hechtenis. Het vonnis der rechtbank en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2