hankelijk is namelijk van den heer Tien- pond t, uit België, die de eenige ingeland is. Eenige weken vóór de doorbraak had hij den geheelen polder tot den inlaagdijk gekocht voor omstreeks f50,000. Indien deze nieuwe eigenaar niet spoedig tot dichting besluit, dan is bij springvloed te vreezen, dat, evenals op 12 Maart, de inlaagdijk overstroomt en de huizen met de daarbij behoorende landen aan gene zijde weder onder water worden gezet. (Vliss. Crt.) Middelburg. In de gisterenavond ge houden vergadering van de broodbakkerij De Broederband waarin werd behandeld liet voorstel van Onderdijk e. a. om 15 pCt. van de winst te geven aan den Middelburg- schen en Vlissingschen Bestuurdersbond, werd dit voorstel verworpen met 147 tegen 98 stemmen. Middelburg. Aan den sergeant M. P. Schrier van het 2e bataljon alhier, is op zijn aanvrage vervroegd ontslag uit den militairen dienst verleend. O.- en W.-Souburg. Maandagavond hield de afd. van Patrimonium een open bare vergadering, waarin het bestuurslid J. Sturm een referaat hield over „Werk staking", waarop een geanimeerde discus sie volgde. Daarna werd door de commissie rapport uitgebracht van hare voorberei dende werkzaamheden voor de oprichting van een ziekenfonds. Een concept-regle ment door haar ter tafel gebracht zal in de op 5 April volgende vergadering wor den behandeld. O.- en W.-Souburg. De collecte voor den watersnood bracht in deze gemeente op f 467,875. Daaronder is begrepen de collecte op de bijzondere school gehouden, die f 12,045 en de collecte op de openbare school gehouden, die f 6,07 opbracht. De opbrengst van de collecte voor de noodlijdenden in Zeeland in de gemeente Borssele is, met inbegrip van nagiften Hervormde Kerk f 19 en openbare school f 9, in totaal f 507,60 geweest. De Minister van Landbouw zal een onderzoek instellen naar den toestand dei- door brak water overstroomde landerijen in Zeeland uit landbouwkundig oogpunt, nadat de landerijen voldoende van water zullen zijn bevrijd. De heer Krijger te Krabbendijke verzoekt ons te melden dat 't bericht in ons no. van den 20 dezer als zoude hij als pachter van den Karelpolder de pacht kwijtgescholden zijnde, zijn land dit jaar bezaaien, geheel bezijden de waarheid is. Trouwens iedereen begrijpt dat het voor nemen om zijn land te bezaaien zeker wel niemand dan den heer Krijger zeiven be kend kan zijn, die hierover met Diemand gesproken heeft. Men meldt uit Tholen aan de N. R. C. Van het bestuur van de polders ontvingen wij de mededeeling, dat de tweede heul, welke gelegd is tussehen den bevloeiden Kerkepolder (186HA. groot) en den Hikke- polder veel beter werkt dan de eerste, die haast nutteloos blijktbij het leggen daar van is men te voorzichtig geweest en is voor goed de gelegenheid ontnomen meer water te loozen door deze heul. In het geheel zouden nu 45 a 50 M3 per minuut uitstroomeujinaarer staat minsteus2,000,000 M in, zoodat wordt uitgezien ter bespoe diging van de drooglegging naar andere middelen. De heer de Jong, aannemer der dijkwerken, heeft voor eenige der bestuursleden van het waterschap een plan ontvouwd, waarbij voor den Hikkepolder geen gevaar van invloeiïng zou ontstaan en waardoor men veel spoediger van het water af zou zijn, te meer waar èn het stoomgemaal èn de zeesluis beiden te zamen veel grooter capaciteit hebben dan de binnensluis tussehen Kerke-en Hikkepolder zou kunnen geven. Aan deze binnensluis zou zoodanig werk aangebracht worden, dat bij het openen der sluisdeuren en het wegnemen van den binnendam, deze sluis niet ten volle kan werken. In het belang van de dorpsbewoners is het te hopen, dat zoo'n plan in gunstige overweging wordt genomen en dan maar niet na dagen be denken, want spoed, en nog eens spoed is het eenige dat onder deze benarde om standigheden noodig is. Er is een bezoek aan Vossemeer gebracht door de heeren M. L. Q. van Ledden Hulsebosch en dr. den Houter, inspecteurs der volksgezond heid, natuurlijk met het oog op den toe stand der woningen en het eventueel betrekken daarvau, wanneer de Kerke polder is gelost van zijn water. Ook werd de bewaarschool op de markt te .Tholen bezocht, waar circa 250 k 300 nood lijdenden zijn geborgen. Er zal gepoogd worden een rijksziekenbarak te verkrijgen met het noodige verplegingspersoneel. Deze barak zou op de groote markt in de nabij heid van de bewaarschool kunnen geplaatst worden. Walzoorden. Door het gunstige weer is het water onder Hontenisse veel ver minderd. Vele landerijen staan al gedeel telijk droog. Van Groenendijk kan men reeds droogvoets naar hier. Velen keeren naar hunne haardsteden terug. Aan den binnendijk van den Zandepolder, die thans tijdelijk zeedijk is, wordt nog krachtig gewerkt. De geniesoldaten bewijzen daarbij groote diensten. De hooge vloed van Zon dag, waarvoor velen gevreesd haddeD, is, dank het stille weder, goed afgeloopen. Voor den volgenden springvloed zal de binnendijk aan de Zandepolder zoodanig versterkt zijn, dat er voor doorbraak niet meer te vreezen is. Aan de herstelling van den zeedijk, die in treurigen toestand verkeert, wordt nog niet gedaeht. Zaterdagmiddag werd te Werken dam op de Merwede een hartverscheu rend drama afgespeeld. Schipper De Haan met zijn vaartuig door een sleepboot van Rotterdam tot vlak tegenover de haven gebracht, zette zeil bij om die in te loo- pen. Zijn nog geen 30-jarige echtgenoote bood de behulpzame hand, struikelde in 't gangboord, en sloeg buiten boord. De radelooze man vloog in de roeiboot, liet zijn schip in den steek en trachtte zijn vrouw te redden, maar helaas slechts een paar maal zag hij haar door den snellen atroom meegevoerd in de verte met een arm nog even boven water komen en daarna verdween ze in de diepte. Het vaartuig is op de Dordtsche Kil in den wal geloopen, zonder zware averij. Een 3jarig meisje te Rotterdam viel gisteren in een sloot. De moeder sprong haar na, doch kon zelf niet meer aan den kant komen. Beiden werden met moeite gered doch het kind bleek reeds overleden. Te Rozendaal heeft bij een twist tussehen eenige arbeiders een berucht persoon zijn kameraad met een mes doodelijke wonden in het hoofd toegebracht. Het eenjarig kind van een bakker te Knijpe moest voor een inhalatietoestel zitten. Men zette het jongske te dicht bij het toestel, zoo dat het hevige brandwonden in het ge zicht kreeg. Het is reeds overleden. Twee zoontjes van een ambtenaar der Staatsspoorwegen te Nijmegen gingen Zaterdagavond hun vader aan de goede renloods afhalen toen een der kleinen bij het oversteken der rails door den trein gegrepen werd en derwijze verminkt dat het kind des nachts in het ziekenhuis overleed. Nader blijkt dat de dood van den secretaris van Sprang niet aan een misdaad moet worden toegeschreven. Hij heeft twist gezocht en heeft toen een klap met een pook gehad die echter niet ernstig is aangekomen. Daarna schijnt hij op zijn tocht te water geraakt en ver dronken te zijn. Te Maurik is van nacht een schippersknecht over boord ge slagen en verdronken. Zaterdagmorgen is een rangeerder te Winterswijk onder een rangeerende trein geraakt met het gevolg, dat hem beide beenen onder de knie werden afgereden. Beide ledematen werden onder de knie afgezet. Te Culemborg werd eergisteravond een dochter van een ingezetene vermist en bij onderzoek werd zij verdronken in een waterput gevonden, die in den kelder van de woning is. Daar zij dikwijls aan duize lingen leed, ligt het voor de hand, dat de ongelukkige, duizelig, voorover in den put is gevalleD. In de wachtkamer 3e klas te Gro ningen van het station werd gister een hevige woordenstrijd gestreden. Er waren uit Emden eenige personen overgekomen om te trachten schildersgezellen voor schilders in de stad aan te werven voor f 2,60 per dag, met vast werk tot Sep tember, wijl daar een staking was uitge broken. De tegenpartij deed alle moeite de menschen thuis te houden. Verwarde stemmen van solidariteit, wie werken wil vindt brood, maak uw broeders den strijd niet moeilijk, goed loon, duur brood, en dergelijke weerklonken. Het eind was dat velen mee naar Duitschland trokken. De heer Henry Polak heeft ontslag genomen als lid van den Amsterdamschen gemeenteraad. Aan de afdeeling Amster dam III van de S. D. A. P. heeft hij als reden opgegeven zijn slechtjgehoor, en ge brek aan tijd om 't lidmaatschap naar be- hooren te vervullen. Hij wenscht zich ge heel en alleen te geven aan de vakbeweging. De plaatselijke afdeeling der S. D. A. P. te Delft had een vergadering be legd waarin dhr. v. d. Goes zou spreken over „Modelfabrieken". De zaal eerst disponibel gesteld, is later door den eige naar of pachter geweigerd, omdat hij niet wil dat onder zijn dak de naam van wijlen Van Marken zal worden bezoedeld. Ook elders in de stad wordt de gelegenheid om op te treden geweigerd of bemoeilijkt. Dr. Kuyper heeft wegens ziekte van een zijner kinderen zijn reis bekort en hoopt deze week te Amsterdam terug te keeren. Van het voornemen van een paar zijner vrienden oin hem per auto te Marseille af te halen, zal nu wel zijn af gezien. Vrouw Driessen te Didam is weer vrijgelaten. Thans zijn echter de beide oudste meisjes die wegens het wegnemen van doode takjes uit de bosschen nog 8 dagen gevangenis te goed hadden, gear resteerd en geboeid naar Arnhem over gebracht. Behalve drie der zoons en een kind van tien jaar, is nu 'tgeheele gezin in hechtenis. Men hoopt dat de drie jon gens, die in de bosschen leven, zich ook spoedig, door honger gedreven, in handen der politie zullen stellen. In de laatste jaren zijn in ons land de navolgende moorden gepleegd, waarvan de daders tot heden onbekend zijn gebleven 1. De moord op de 2 vrouwtjes te Haar lem in Februari 1892 2. de moord op een weduwe te Gouda in April 18923. de moord op de dienstmaagd van den heer Viotta te Amsterdam in Maart 1893 4. de moord op L. F. uit Waalwijk, te Drunen gepleegd in November 18945. de twee van De Jong verdwenen in 18936. de moord in het Asser Bosch in 1895 7. de moord op Paaschmorgen 1894, gepleegd op een slager op de Ceintuurbaan te Amster dam 8. de moord op een slager te Enk huizen in November 1894 9. de moord op den slagerszoon te Halfweg 10. de moord op den heer Brouwer te Doetinchein in October 1894 11. de moord op den onbe- zoldigden rijksveldwachter G. Homan te Vlodorp 12. de moord op den Groninger politieagent Van Vliet, op 8 Dec. 1895 13. de moord op het kind van Hoogsteden. Hertogin weduwe Willem van Mecklen burg Strelitz, geboren Alexandrine van Pruisen, is overleden. Zij was de dochter van Prinses Marianne der Nederlanden, die een oud-tante was onzer Koningin. Dien tengevolge zijn de hoffeesten in Den Haag afgelast. Beesten. Te Orthen (N.-Brab.) werd verleden week de eerste steen gelegd voor een gebouw. De eigenaar van dat gebouw gaf bij die gelegenheid f 10 tot drinkgeld. De werklieden maakten daar van goeden sier en gingen onderling een weddenschap aan, wie hunner binnen zeker tijdsverloop het meest jenever kon drin ken. Een 60-jarig werkman won den eer sten prijs, een gulden, met binnen 20 minuten 20 glazen jenever naar binnen te gooien. Hij werd natuurlijk stomdron ken en op een handkar naar huis gebracht. De andere pryzen resp. f 0.50, f 0.25 en f0.10 vonden ook hun weg. Den volgen den dag was de eerste prijs winner met de anderen doodgewoon aan den arbeid. Uitvoering der Woningwet. (Uit de gemeenteraadsvergadering te Oosthuizen op 21 Maart j.l.) De heer Schotsman. De Woningwet, mijnheer de voorzitter, legt ons de ver plichting op, om 't faecaliën-vraagstuk ook in onze gemeente eens onder de oogen te zien. De heer Brunne, wethouder. Er staat, geloof ik, geen tijd van invoering daarvoor in de wet aangegeven. De heer Schotsman, 't Dient toch behan deld te worden. De voorzitter. Zeker moet daaraan ge volg gegeven worden, doch dit pnnt is wel 't moeilijkste vraagstuk in de Woningwet. De heer Schotsman. Mijn bedoeling is meer, hoe er in dit opzicht met de nieuw te bouwen woningen moet worden gehandeld. De voorzitter. Sedert meer dan 'n halve eeuw worden de faecaliën in de slooten afgevoerd. Men is daar zóó aan gewoon geraakt, dat 't hoogst moeilijk zal zijn, om die zaak aan te pakken, zooals de wet dit eischt. De heer Eijssen. Als er 'n tonnenstelsel moet ingevoerd worden, dan zou ik dit afschuwelijk vinden, tenminste in de dor pen. In de steden kan dat niet anders. Maar ik zou zoo'n ding niet in m'n huis willen hebben De heer Peereboom. Maar, mijnheer de voorzitter hoe moet dit dan met den heer Lebbingdie bouwt 'n geheel nieuw huis, dat van alles in dit geval is afgesloten. De heer Eijssen. Wel dan moet ie 't maar op de pot doen De voorzitter, 't Is wel geen verkwik kelijke zaak op 't oogenblik, doch ik zou zeggen, dan moet ie 't maar in den tuin laten werpen en er mest van maken. De heer Peereboom. Nou, da's óók wat moois (Purmerender Ct.) Koude lente. Uit verschillende stre ken van Duitschland komen berichten over zwaren sneeuwval. In het Nahe-dal en het aangrenzend bergland heeft het sinds Vrijdagmorgen voortdurend ge sneeuwd. In Elberfeld werden door den Noordenwind de sneeuwmassa's zoo opge waaid, dat de trams naar de buitenwijken groote vertragingen ondervonden en dat zelfs hier en daar het verkeer geheel en al gestremd was. Nabij Kiel wordt ten gevolge van de sneeuw, het verkeer van spoorwegen en locaaltreinen zeer bemoei lijkt. Bij Bamberg is ten gevolge van den sneeuwstorm een goederentrein losgeraakt. Tien wagens kwamen in beweging, ont spoorden en werden geheel verbrijzeld. Het verkeer op het dubbel spoor Mün- chen-Berlijn was den geheelen nacht van Vrijdag op Zaterdag gestoord. Uit Bo- hemen en Oostenrijk komen van overal berichten omtrent onverwacht strenge vorst en dichten sneeuwval in het ge bergte. Regen, hagel, sneeuw en bittere koude wordt uit verschillende plaatsen van Frankrijk gemeld, met name uit Marseille, Toulouse, Bordeaux, Toulon, waar 't voor 't eerst dezen winter ge sneeuwd heeft. De Cevennen"liggen onder een dikke laag sneeuw, en overal loopen de vruchtboomen groot gevaar. In geheel Provence en overal in de Vogeezen heeft het gesneeuwd. Te Cransac komen de treinen veel te laat aan. Op vele plaatsen hebben de bloeiende ooftboomen erg ge leden. Te Toulouse is de thermometer tot 5 graden Celsius beneden nul gedaald Ook te Rodez, Mende, Clermont-Ferrand heeft het gesneeuwd en op de vlakte van Larzalier, bij Mende, is een trein blijven steken in sneeuwboopen van bijna twee meter. In Spanje is het spoorwegverkeer tussehen Leon en Oviedeo door dezelfde oorzaak gestremd. In Engeland zet de lente zich niet zeer liefelijk in. Te Londen zijn de dikste pelzen en de grootste vuren in den haard nauwelijks voldoende om de koude buiten te houden, en op het plat teland, vooral in Wales, is door den rijkelijken sneeuwval veel schade aange richt en zijn vooral vele lammeren gedood. In Holstein is de storm met overstroo mingen gepaard gegaan. In het Rhönge- bergte heeft het in den nacht op Zater dag tien graden gevroren en ligt de sneeuw meters hoog. Haldane, de Engelsche minister van oorlog, onderzoekt de zaak van een jong officier vaü de garde te Aldershof, die door zijne kameraden zoo toegetakeld js, dat hij voor zijne zenuwen onder dokters handen is. Zijne middelen veroorloofden hem niet goed mee te doen, en uit baloorigheid over zijn huiszittend leven, namen zij hem op op een goeden dag onder handen, door hem uit te kleeden, met motorolie in te smeren, met veeren te beplakken en zijn haar met gelei te beklodderen. Het slachtoffer ont snapte ten slotte naar een hotel en vluchtte later naar Londen. Amerika bezit het monopolie van modelhuizen. Het laatste, tien verdiepingen hoog, heeft nog iets bijzonder werkwaar- digs. Het zal alle huurders in staat stellen per automobiel thuis te komenIedere étage zal niet alleen alles bevatten, wat een woniug gemakkelijk maakt, maar ook een stalling voor een automobiel met kamer voor den chauffeurIn eenige minuten zal een lift van groote afmetingen het voer tuig naar boven brengen met den eige naar, als deze het verlangt v»u de straat naar alle verdiepingen en van daar naar elke bijzondere stalling. De wei ken voor een verbinding van Londen met Glasgow door een onderaard- schen telegraafkabel zijn geëindigd. De kabel is 6 >0 II M. lang en heeft 13 millioen gekost. De lijn gaat over Birmingham, Liverpool, Preston, Lancaster en Carlisle en bedient een groot aantal gebouwen, die vroeger bij iedere meteorologische storing van gemeenschap beroofd waren. De berg achtige streek, die Carlisle van Glasgow scheidt, heeft veel moeilijkheden opgele verd voor het leggen van den kabel. Deze bevat op dit punt 100 electrische geleiders, waarvan een zeker aantal zal dienen voor den telefoondienst. Groote sensatie hebben de avonturen van een rijk linancier te Brooklyn teweeg gebracht. De heer Thomas Kiïey, presi dent van de North Side Bank, werd op zekeren dag op bigamie betrapt. Hij had sedert ruim een jaar twee wettige vrouwen, die op korten afstand van elkaar een eigen hotel bewoonden. Zonder dat iemand iets vermoedde, verdeelde de dubbele echt genoot zijn tijd tussehen zijn twee ega's eu deed hun en iedereen gelooven dat er twee Kiley's, broers waren één bankier (hijzelf) en één koopman. Toen 't uitkwam ging Kiley er met éèn zijner vrouwen van door. De andere vraagt nu een schade vergoeding van een half millioen dollar Een aardig erfenisje. Een coupeur van een kleermakers werkplaats in Weenen, Frank Krutzky genaamd, heeft van den Amerikaanschen consul het bericht ge kregen, dat zijn oom, die in Amerika stierf, hem het bagatel heeft nagelaten van 29 millioen gulden. Krutzky werd, evenals zijn oom, in Boheme geboren. Deze laat ste, een houtkooper, emigreerde naar New- York en kocht boschland, waarin later een goudmijn gevonden werd, waaraan hij zijn fortuit te danken had. Daar zijn kinderen allen overleden zijn, erft zijn neef zijn gansche fortuin. Een Deensch blad bevat een treurig verhaal van een Russischen Jood, een politieken vluchteling, die door de Deen- sche politie aan de Russische in handen is gespeeld. Gelijk vele andere zijner stam- en landgenooten was hij tijdens den oorlog uit Rusland gevlucht om niet als soldaat naar Oost-Azië gezonden te wor den. De Israëlitische gemeente te Kopen hagen voorzag hem langen tijd van geld tot hij werk zou hebben gevonden. Toen hem dat niet lukte, ging hij de provincie in. Te Aarhus zag een politie-agent hem op straat en aanstonds sprak de ijverige dienaar der Hermandad den vreemdeling aan. Of hij werk had Neen, maar hij zocht het. Hoeveel geld had hij Maar een kroon. Het hoofd der politie te Aar hus gelastte toen, hem naar Rusland te brengen. Wat de Israëliet ook smeekte en zei, dat zijn geloofsgenooten te Kopen hagen hem verder met geld zouden helpen; zijn pleiten, dat hij zijn dienstplicht ont- loopen was en in Rusland voor tien of meer jaren naar Siberië gezonden zou worden, niets baatte. De politie kende haar plicht en bracht den ongelukkige op een boot, die naar Windau in Rusland ging. Kort voor 't vertrek trachtte hij te ontvluchten. Hij was al over de verschansing om in 't water te springen, maar de stuurman pakte hem nog net in den kraag. Gebon den werd hij naar 't ruim gebracht en het schip koos zee. Over de wijze waarop de micro-orga nismen, die de oorzaak zijn van de besmet telijke hersenvlies-ruggemerg-ontsteking, worden overgebracht, hebben de Duitsche geleerden Flügge, Singelsheim en anderen dezer dagen onderzoekingen ingesteld, die de volgende uitkomsten opleverden. De ziekte kan door oogenschijnlijk vol komen gezonde personen overgebracht worden. Menschen die met de zieken in aanraking geweest zijn, vertoonen vaak een lichte ontsteking der slijmhuid van neus en keel, die hun geen bij zonderen last veroor zaakt, zoodat zij hun gewone bezigheden waarnemen. Dr. Osterman onderzocht nu 24 menschen uit zes gezinnen in Silezië, waar de ziekte voorgekomen was, en vond bij 17 de gevreesde smetstoffen. Er valt dus niet aan te twijfelen dat deze menschen de ziekte kunnen overbrengen, zoodra zij zich in de omgeving bevinden van per sonen, vooral kinderen, die bijzonder gevoelig voor de ziektekiemen zijn. De overdracht heeft dan op verschillende wijzen plaats, en deswege zijn do volgende voorzorgsmaatregelen voor het publiek van belang. Als er veel gevallen van her- senvlies-ruggemergontsteking voorkomen, zorge jnenoiet met vingers in neus of mond te komen, niet hetzelfde eet- en drinkgerei te gebruiken als anderen, voor zichtig te zijn met kussen, met hard spre ken, waarbij onzichtbare druppeltjes, met de kiemen besmet, door anderen inge ademd kunnen worden. Zij die zich in de omgeving van de zieken bevonden hebben, moeten bij snuiten en hoesten bijzondere voorzorgen gebruiken, en liefst niet op vergaderingen enz. komenvoorts hun zakdoeken na 't gebruik tien minuten in kokend water houden of een uur lang in krosolwater leggen ook de vingers moeten met deze oplossing gewasschen, en mo gelijk besmette kleeren, bodem enz. ermee bevochtigd worden. Te Washington heeft een vergade ring van de arbeiderspartij besloten een zelfstandige partij te vormen en bij de aanstaande presidents-verkiezing met een eigen caudidaat op te treden, zoodat de repnblikeinsche partij dan in de minder heid komt. Zulks omdat de regeering „niets deed voor de arbeiders-belangen in N oord- Amerika''. De kameel ging tot nog toe door voor het dier, dat het langst zondei drin ken kou. Men heeft echter waargenomen, dat de knaagdieren, in de dorre aan het Rotsgebergte gelegen vlakten, veel langer aan den dorst weerstand kunnen bieden. Die diertjes leven weken, ja maandenlang, zonder een droppel water in dagen, wanneer op de zandige vlakten elk plantje door de hitte is verdord. Een natuurkundige heeft den len October eenige gewone muizen in kooien opgesloten en uitsluitend gevoed met volkomen droog voedsel, maïs, en graankorrels. Den 17en Januari d. a. v. waren zij nog springlevend en zagen er uit, alsof ze het nog best geruimen tijd bij deze droge kuur zouden uithouden. Een allermerkwaardigst geval betreft een chorpioen die geborgen werd in een uit- dampschaal, waarvan de bodem met een dikke laag zand was bedekt. In den be ginne bood de onderzoeker het dier stukjes vleesch en levende vliegen aanmaar ziende dat het die niet aanraakte, hield hij met het geven van voedsel op en be dekte de schaal met een dik stuk glas dat van tijd tot tijd, om de lucht te ver- verschen, werd opgelicht. De chorpioen leefde een vol jaar zoo voort. Gedurende den tijd zijner gevangenschap liep hij ge regeld eiken avond eenmaal de schaal rond, over dag zat hij ineengedoken onder een stuk papier, dat hij tot een soort van tunnel had opgerold. Gedurende den winter in een warm vertrek geplaatst, deed hij geen winterslaap. De kamerheer v. Zitzewitz heeft in Hennig niet den man herkend, die hem in den trein overvallen heeft. Omtrent de hoogste luchtkrabber te New York hebben wij al een en ander gemeld. Hel is het gebouw van de Singer Manufacturing Maatschappij. Het zal 200 300 voet hooger zijn dan alle bestaande „luchtkrabbers" en 40 voet hooger dan het Washingtonstand beeld. Op de terreinen, welke de Maatschappij reeds naast het tegenwoordige gebouw aaan den Noord westhoek van Broadway en Liberty street bezit, zal zij op het middengedeelte van het vergroote gebouw een toren van 40 verdiepingen bouwen, die eene hoogte van 594 voet zal bereiken. Deze toren zal 36 verdiepingen hoog, 65 voet in 't vierkant meten en met een koepel overdekt worden, die weer 4 verdere verdiepingen bevat, daarboven komt wéér een koepeldak en ten slotte nog 'n vlaggestok. De vóór kanten van den toren worden gebouwd in sier- en kalksteen, met vier rijen ramen op elke zijde. Het gebouw zal méér dan 150.000 vierkante voet oppervlakte beslaan en van vier liften voorzien zijn. De totaal- kosten van den bouw met inbegrip van den toren, worden op l'/ï millioen dollar geraamd. Aan de Noordzijde van dit blok, gaande in de richting van Broadway, Cordt- landt- en Churchstreet, wordt op 1 Mei begonnen met het nieuwe gebouw der City Investing Company. Laat men den Eiflël- toren er buiten, dan wordt het Singer- Gebouw het hoogste bouwwerk der wereld. Het wordt bijna 60 voet hooger dan het stadhuis van Philadelphia, meer dan 200 voet hooger dan het park Row-Gebouw of dat van „The Times" en zal hooger zijn dan de meest beroemde hooge torens van Europa. In de Altmark is een boer. Riek geheeten, die nog veel gladder is dan Hennig. Deze Riek is een jaar geleden toen hij te Chüttlitz wegens een diefstal van veldvruchten terecht stond, terwijl de rechtbank in raadkamer was om von nis te vellen, van de bank der beschul digden uit de rechtzaal verdwenen en sedert dien niet meer gevat. De officier van justitie herinnert zich dat een man hem op zijn gemak voorbij is gekomen, toen hij in de gang van het rechtsgebouw stond te praten. Die man was Riek. De rechtbank kon het vonnis niet afkondigen, omdat de beklaagde niet tegenwoordig was. Ofschoon het station door politie bezet werd en het gebouw en de straten van het stadje werden afgezocht, is Riek tot op den dag van heden zoek gebleven. Vlak bij Salzwedel ligt zijn hoeve, welke het middelpunt is van alle vervolgingen, hinderlagen en huiszoekingen door middel waarvan men den ouden boer in handen heeft trachten te krijgen. De burgemeester van Chüttlitz met een commando burgers, een aantal zeer flinke en omzichtige gen darmes en een afdeeling soldaten hebben hem daar dikwijls vergeefs gezocht. Op zekeren naeht is tijdens een wolkbreuk

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2