OUDE KRANTEN de Afdraai der Kerk, Afloop '/erkoopingen enz. Advertentie»!. een Hani- of faarUnocU H.R Landbouwers. Isffllare Vrfjiillip Moopin. Woensdag 21 Maart 1906, op Trpag 23 Maart 1906, LAATSTE BERICHTEN. Marktberichten. TE KOOP eene Meid benoodigd bij D. DE BUCK, Koudekerk e. gfj POMME DOR Christelijke School It«M«<iekerke. Inschrijving van nieuwe leerlingen op Maandag 19 Maart, tusschen 7 en 8 uur 's avonds, in de School. Zij, die niet bij machte zijn het volle schoolgeld te betalen, kunnen zich ver voegen bij de COMMISSIE voor het Suppletiefonds, die terzelfder tijd zitt ng houdt in een der Schoollokalen. (JffitSJgöjj®» Ondergeteekende maakt bekend, dat hij zich ge vestigd heeft als Kleexno-eulser te Nieuwdorp. Belovende een nette en prompte bediening. Aanbevelend, P.MEIJERS. Nieuwlorp, 12 Maart 1906. Een Contracteur eener oude verzekerde Suikerfabriek, noodigt allen uit, met het oog op de nieuwe tram, om a.s. DONDERDAG tusschen 11 en 1 uur te komen bij P. RODA, Markt te Mid delburg, om zoo noodig te contracteeren met voorschot voor het leveren van Bieten. De Deurwaarder I. P. ROSIER, te Middelburg zal op Dinsdag 20 Maart 1906, des voormiddags ten 11 uur, op het Tramemplacement te Koudekerke, voor den heer P. M. PANNY te Zie- rikzee, op drie maanden VEILEN EN VERKOOPEN, HOUTWAREN, als geschaafde en geploegde DELEN, KRAALSCHROTEN, PLATEN, BOT- TINGS, RIBBEN, YLOTDELEN, enz. Openbare Verkooping. VERKOOPEN» Banken, Stoelen, Preekstoel,, drie Kronen, Ramen, Deuren, eikenh.- en grenen Planken, Rib ben en Balken in verschillende dikten, 2000 hardsteen Leien, eene groote partij steen in soorten, Damhekkens en Hevie's. Openbare Verkooping le. EENE Woonhuis, Schuur, Wagenhuis en Erf, BOUW- en WEILAND. dien aard zijn, dat ze gegrond kunnen genoemd worden, alsook, of eene geschikte woning zoude kunnen gebouwd worden door leening en, bij eventueele onthef fing der verplichting om in de gemeente in te wonen, welke dagen en uren de burgemeester zal moeten te spreken zijn, en een bericht houdende kennisgeving dat het besluit tot beperkte sluiting der drank- localiteiten ter vernietiging aan H. M. de Koningin zal worden voorgedragen. De burgemeester stelde voor bij even tueele ontheffing om in de gemeente in te wonen, des Vrijdags voor een ieder te spreken te zullen zijn, waarop in rond vraag ieder der aanwezige leden van meening is dat één dag per week te weinig is; zoomede om eene leening ten laste der gemeente aan te gaan, om ver schillende redenen niet wenschelijk wordt geacht. Verder werd op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen besloten om de opbrengst van het zoogenaamde „Kook huis" te beleggen in staatsspoorweg- obligatiën. Wijziging begrooting dienst 1906 wordt met algemeene stemmen aangenomen. Eene mededeeling van de commissie van beheer over den Kunstweg Westka- pelleBiggekerke, waarin is besloten om een gedeelte van dien Kunstweg te bestraten en een gedeelte met een laag grind te verbeteren waarvoor de kosten zullen bedragen 1 1500, dus voor ieder der gemeenten ongeveer f 750, wordt met alge meene stemmen aangenomen. Op verzoek van den wethouder Hendrikse wordt voorgelezen art. 74 der gemeente wet, en in verband daarmede vernam hij gaarne dat de burgemeester van zijn voor nemen om de gemeente metterwoon te verlaten, afzag, waarop de burgemeester antwoordt bij eventueele toestemming, volkomen beslist is om niet van zijn voor nemen terug te komen. Er wordt alsnu met algemeene stemmen nog besloten dat de burgemeester des Dinsdags van 10 tot 11 en Vrijdags van 12 tot 4 ure voor een ieder zal te spreken zijn. Het lid A. Minderhoud spreekt nog over eene grati ficatie voor de gemeente-politie, dat wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Heinkenszand. Benoemd tot ambte naar der secretarie te Delft op een aan- vangsjaarwedpe van f 700 dhr. J. F. J. Walhout, thans ambtenaar ter secretarie te Vlissingen, vroeger alhier. 37e Jaarverslag van de Coöperatieve Voorschotvereeniging Spaarbank te Goes, van 5 Februari 1905 tot 5 Februari 1906. Het ledenaantal bedroeg bij den aanvang van het boekjaar 2S1. In het afgeloopen jaar traden 13 leden tot de ver- eeniging toe, terwijl een|aantal van 11 leden uit de vereeniging trad, zoodat de vereeni- ging op 5 Februari 1906 283 leden telde, wier gezamenlijk bedrag aan gestorte aan- deelen bedroeg f 20246,24. Op 5 Februari 1905 bedroeg het kapitaal der gestorte aandeelen f 20288,40. Aan stortingen op aandeelen, daaronder begrepen het bijge schreven dividend ad f 45,92 op de nog niet volgestorte aandeelen, werd ontvangen eene som van f975,24, totaal f21263,64, terwijl aan gestorte aandeelen werd terug betaald f 1017,40, zoodat het aandeelen kapitaal op 5 Februari 1906 bedroeg f20246,24. Het reservefonds bedroeg op 5 Februari 1905 f 14615,36. De inkomsten gedurende het afgeloopen jaar bestonden uit het aandeel in de winst van het vorig boekjaar ad f797,91 en uit entreegelden en opbrengst van verkochte spaar- en sta- tutenboekjes f45,65, of f843,56, samen f 15458,92. De verliezen, door het reserve fonds geleden, bedragen f zoodat het reservefonds op 5 Februari 1906 bedroeg f 15458,92. Wij vingen het boekjaar aan met een bedrag aan spaargelden, groot f 138011,955. In den loop van het jaar werd ingebracht in 4788 posten f 65847,49s, samen f 203859,45, en uitbetaald in 821 posten f 68013,013, zoodat er op het einde van het jaar aan spaargelden in de bank overbleef f 135846,436. De intrest, op spaargelden uitbetaald, bedraagt f341,74, terwijl bij het einde van het boekjaar aan verschenen intrest f 3 -26,76 bij het kapi taal werd bijgeschreven, zoodat het nieuwe boekjaar begonnen werd met een bedrag aan spaargelden, groot f 139673,195. Bij het begin van het boekjaar, op 5 Februari 1905, had de vereeniging geene gelden bij particulieren opgenomen. Dit geschiedde ook in den loop van het boekjaar niet. In den aanvang van het boekjaar was aan voorschotten uitstaande een bedrag van f 140540. 249 voorschotten werden verleend, tot een gezamenlijk bedrag van f 222865. Zoodat de geheele voorschot rekening beliep eene som van f 363405. Daarvan werd in den loop van het boekjaar afgelost f231495. Zoodat bij het sluiten van het boekjaar de nog onafgeloste voor schotten bedroegen f 131910. De bank ont ving voor de in het afgeloopen boekjaar 1905/1906 verleende voorschotten aan intrest f 6648,83. De gereserveerde intrest van voorschotten, verleend in het vorig boekjaar 1904/1905 bedroeg f 2595,18, samen f9244,01. Daarvan moet afgetrok ken worden, als nog onverschenen, de rente, loopende over het nu onlangs inge treden boekjaar 1906/1907 ad f2421,44, rest f 6822,97. Hierbij gevoegd de intrest uit belegd reservefonds en kasgeld ad f 1573,70, maakt te samen f 8396,67. Door de bank werd aan intrest op uit gekeerde spaargelden uitbetaald f341,74. Aan verschenen intrest op spaargelden ïferd bij hpt eind van het boekjaar bijge. schreven f 3826,76. Aan intrest voorflbij particuliere opgenomen gelden werd be taald fDoor de bank werd terug betaald voor vóór den vervaldag afbetaalde of door verdisconteering in de kas terug gevloeide voorschotten f 171,02. De onkos ten der vereeniging bedroegen f 295,27, maakt te samen f 4634,79. Zoodat de zuivere winst der bank be draagt f3761,88. Nadat het bestuur met de commissie van toezicht had besloten, dat van de zuivere winst eene som van f 701,46 zou worden gevoegd bij het reservefonds, werd door de algemeene vergadering, gehouden den 13 Maart 1906, bepaald dat 6 percent op het aandeelenkapitaal zou worden uitgekeerd, waartoe werd vereischt f 1132,92, dat ter voldoening van den aanslag in de bedrijfs belasting zou worden gereserveerd een bedrag van f27,50, zijnde 2'percent van f 1100 terwijl aan de drie leden van het bestuur ter vergoeding van hunnen arbeid eene som van f 1900 werd toegekend. Her benoemd als commissaris J. A. v. Heel en P. A Pennings. Benoemd tot commissaris (vacature Temperman) W. S. Duvekot. De Commissie uit de Roomsch Kath. (2e) Kamerclub tot het instellen van een onderzoek in zake het kiesrechtvraagstuk bestaat uit de heeren Loeff, Aalberse, Janssen, Passtoors en Sasse v. IJsselt. De oud-Minister mr. Harte van Tecklenburg, die geruimen tijd in Italië vertoefd heeft, is te 's-Gravenhage te ruggekeerd. Omtrent het spoorwegongeluk van gisteren te Bergen op Zoom vernemen wij naderDe Duitsche mailtrein was 9 uur 50 het station alhier voorbijgestoomd en liep toen op een rangeerenden goede rentrein. De schok was zoo hevig, dat de locomotief naar links werd omvergewor pen, gevolgd door den tender. Rechts van den weg werd de bagagewagen geslingerd; het daaropvolgend postrijtuig werd inge drukt. Ernstig gewond aan hoofd en bee- nen, is de hoofdconducteur Vos, de leerling machinist van Summeren, Schiauwen, conducteur der posterijen, gestationeeid te Vlissingen, en Loos, hoofdconducteur der Duitsche posterijen, te Oberhausen. De reizigers bekwamen geen letsel. De machinisten bleven tot het laatst op hun machine, sloten den stoom af en doofden hunne vuren, en voorkwamen daardoor erger. Uit den chaos worden de brievenmails en de postpaketten in veilig heid gebracht. Men is begonnen met het ontruimen, doch heden was de weg nog niet vrij, zoodat alle gemeenschap met Zeeland was verbroken. (In verband met het bovenstaande mel den wij dat hedenmorgen het beschikbare dienstpersoneel van de lijn Roosendaal Vlissingen aan 't werk is geweest en de trein van heden half 9 voormiddag te 11 uur te Goes is aangekomen. Red.) Plotselinge dood. In het Oudeman nenhuis te Breda zonk eergisteren tijdens den maaltijd een der verpleegden ineen, en was dadelijk dood. Eveneens werd op dienzelfden dag te Arnhem de Rijksbe taalmeester F. dood voor zijn lessenaar zittende gevonden. Te Hoorn is een ploegbaas die door de gladheid uitgleed juist toen hij de rails wilde oversteken en er een trein binnenrolde, door dezen ge dood. Te Leerdam is een 5-jarig knaapje al spelende in de sloot geraakt en verdronken. Op een rangeerterrein van de Staatsspoor te Amsterdam ge raakte een assistent chef tusschen twee wagens beklemd, zoodat verschillende liehaamsdeelen braken of verpletterd wer den. De man stierf na enkele uren. Omtrent het verdrinken van den schippersknecht, in ons no. van gisteren gemeld, verhaalt de Ned. de volgende tra gische bijzonderheden Van een tusschen Arnhem en Wester voort op stroom liggend schip, was Zater dagavond de schipper stadwaarts geweest. Tegen 10 uur terugkeerend, werd hij, zoo schrijft men ons, aan den wal opgewacht door zijn 19-jarigen knecht die hem per boot naar het schip roeide. Daar ge komen zou de laatste zich weder in de boot begeven, doch de hooge stroom en de duisternis waren oorzaak van een mis stap en de jonge man werd weldra, zich vastklemmend aan een roeispaan, door het woelige water medegevoerd. Akelig klonk zijn hulpgeroep door de avondstilte schippers van nabijzijnde schepen snelden in allerijl toe in booten en reeds had men hem bijna bereikt en riep men hem toe nog een oogenblik alle krachten in te spannen, toen de jonge man, waarschijnlijk door koude en moeheid bevangen, voor hunne oogen in de diepte wegzonk, zijn laatste steunsel loslatende. Het lijk is nog niet gevonden. De ongelukkige is herkomstig van Edam. Het lijk van het zesde slachtoffer van de ramp te Antwerpen (instorting eener in aanbouw zijnde school) is Zaterdagavond onder de puinhoopen teruggevonden. De familie van een metselaar te Pinnewitz in Saksen heeft in een dag tijds vijf kinderen van U/2 tot 11 jaar aan diphte- ritis verloren. De twee laatst overgebleven kinderen lagen Zaterdag nog zeer ernstig ziek. Ellewoutsdijk. Woensdag werd alhier door not. Paardekooper Overman voorde erven van Lion Bannet en Lena Cohen verkocht: lo. Een huis met slagerij enz., groot 267 c. a. aan den heer M, Bannet alhier voor f 750 2o. een woonhuis en tuin alhier groot 692 c. a. aan dhr. J. C. van Hattum van Ellewoutsdijk te Scheveningen voor f 1505 den hoop. Voorts voor dhr. M. Bannet 1,27,29 H.A. bouwland aan dhr. G. Wiskerke alhier voor f 530 per gemet is f 1719,26 en 1,04,44 H. A. bouwland aan dhr. J. C van Hattum van Ellewoutsdijk te Scheveningen voor f 500 per gemet is f 1330,78. Onkosten 8V2 V Goes. Door not. Mulock Houwer werd Dinsdag het bouwterrein enz. op de kleine kade te Goes ten verzoeke van dhr. P. v. d. Meulen publiek geveild. Kooper dhr. A. Arnoldi te Kattendijke q. q. voor f 2075. Ierseke. Den geheelen dag is gisteren gewerkt aan het opstoppen van den sluis tusschen den Molenpolder en de Ierseksehe Moer (Breede Watering bewesten Ierseke). Op zichzelf was de sluis spoedig dicht, doch toen daar geen watermeerdoorkwam, begon naast de sluis het water door den dijk te vloeien en later te stroomen. Tot op dit oogenblik is het stroomende water niet tegen gehouden kunnen worden en men vreest dat de sluis uit den dijk zal barsten. Hedenmorgen is men begonnen het water af te voeren uit den Molenpolder in den Olzendepolder en vandaar naar de Schelde en als dit gelukken zal, is het gevaar voor den Molenpolder wel geweken, d. w. z. als geen te hooge watervloeden meer komen in de eerste dagen. Om zich een klein begrip te vormen van de gaten die in den Olzende zeedijk zijn geslagen, diene, dat gisterenavond door één dier gaten een hoogaarts den polder in zeilde, om eens een kijkje te nemen bij en op de hofstede van dhr. M. Vermue. We zagen daar den geheelen inboedel drijven in de verschillende kamers en houtwerk in de schuur; een dood varken en vele kippen dreven nog in den polder, waar genoeg water was voor het schip, om overal te kunnen varen. Ook de inboedels der arbeidersgezinnen zijn totaal bedorven. Tevens namen we een kijkje in den St. Pieterspolder, waar de toestand nog erger is dan in den Olzenden- polder. Daar toch is de dijkovernoggrooter lengte weggeslagen, zoodat de eb en vloed daar precies op en neer gaat als in de Schelde. Allerwege is men druk bezig de dijken bij de oesterputten te herstellen en de weggedreven planken, balken, gereed schappen, enz. op te visschen. Veel vreem delingen komen per fiets de verwoesting zien die aangericht is en aan de betrokken polders een schade veroorzaakt die met tienduizenden tegelijk kan worden opge teld. En wat zal het einde zijn van dien toe stand? Wanneer zullen de circa 25 meter breede gaten zoodanig gestopt zijn, dat overstroomingen onmogelijk zijn, die ieder tij honderden meters vette grond uit den dijk en polders meesleuren en evenzooveel meters zand over de vruchtbare akkers doen vloeien De zeedijk aan den Burenpolder is in zooverre gerepareerd, dat daar het gevaar als geweken kan beschouwd worden. In mijn bericht van gisteren moet worden gelezen in plaats van loodsen en huizen, loodsen als huizen zoo groot. Wissenkerke. De gemeenteraad plaat ste no. 1 op de voordracht voor zetter den heer Adr. de Regt, timmerman, en benoemde tot lid der pl. schoolcommissie dhr. P. Deurwaarder, wagenmaker, beiden alhier, en zulks ter voorziening in de vacatures van wijlen dhr. C. van Hee. Baarland. Heden is alhier een Chris telijke werklieden vereeniging opgericht, waartoe aanvankelijk 16 leden zijn toe getreden. Het bestuur bestaat uit de vol gende personenDs. J. S. B. Meloen, eere-voorz., A. W. Spruit, voorzitter, A. Rijstenbil, 2de voorz., A. Huisen, le se cretaris, D. de Recht, 2e secr., J. Mol, penningmeester. Den Haag. Benoemd tot regent der strafgevangenis te Goes Jhr. U. Lewe van Nijenstein, burgemeester van 's-Heer Arendskerke. 's-Gravenhage. - Tweede Kamer. Arbeidscontract. Langdarig is gedebat teerd over het regeeringsartikel bepalende dat een door een werkgever vastgesteld reglement voor een arbeider slechts ver bindend is indien deze schriftelijk heeft verklaard zich met dat reglement te ver eenigen en indien aan eenige omschreven vereischten is voldaan. Verschillende amendementen werden toegelicht, die van dhr. Aalberse strek kende om den arbeider door hem vooraf te hooren, eenig medezeggingschap toe te kennen bij vaststelling van het reg lement werden als zijnde een wassen neus bestreden o. a. door de socia listen die een door hen voorgesteld amendement in den door de commissie van rapporteurs aangegeven zin wijzig den en daardoor nader voorstelden dat het ontwerp dienstreglement kort voor de vaststelling aan den arbeider moet wor den verstrekt, gedurende zoodanigen tijd, dat hij zich over den inhoud daarvan des noods met zijn kameraden kan beraden, dat voorstel welwillend door den minister be jegend werd aangenomen met 57 tegen 11 stemmen. Dhr. Aalberse trok zijn amen dement in. 's-Gravenhage. H. M. de Koningin heeft ter leniging van den eersten nood der slachtoffers van de overstroomingen en dijkbreuken in den jongsten storm, vijftienduizend gulden gezonden aan de te Amsterdam gevestigde algemeene com missie tot leniging van rampen door water snood. Lens. De mijnwerkers te Courrieres Dourges en Ostricourt staken, ze eischen hooger loon. BVBGBRL1JKE STA NU. Van 1214 Maart. MIDDELBURG. Bevallen: J. van Aartsen geb. Aarnoutse, z.J. F. Rem mer geb. Stukart, z.C. van Dalen geb. Gernler, d.A. C. Geldof geb. Driessens, z. Overleden: J. Maas, 4 j., d.J. S. Brandt, 37 j., vrouw van S. Timmerman. Vq n 71 (I Mfl 9 rf VLISSINGEN. Getrouwd: W. Wie gel, 25 j. jm. en J. P. Masers, 21 j. jd. Bevallen: N. Eckhardt, geb. Le Clercq, z.P. J. F. de Waard geb. Pe Vos, d.G. Bronke geb. Blaasse, d.M. J. van de Voorde geb. Kloprogge. Overleden: C. W isse, z. 16 m.B. Bouwens, vrouw van D. van Eijk, 48 j. P. J. Dutilh, wed. van E. Kindt, 85 j. W. Veston, wed. van C. Speters, 76 j. Van 28 Maart. WEMELDINGE. Geboren: Adriaan, z. v. Jan Sehouwenaar en Helena van VelzenJohannis, z. v. Cornelis Kooman en Johanna Hoogesteger. GOES, 13 Maart 1906. Het Beursbezoek was gering, de aanvoer klein, en de prijzen onveranderd. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f6,50 a f7,25. Nieuwe rogge f6,a f6,10. Wintergerst per 100 kilo f8.a f 8,50. Zomergerst per 100 kilo f 7,75 a f 8,20. Haver per 100 kilo f8.a f8,50. Bruine boonen f7,50 a f8,50. Karwijzaad fo,— a f o,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f8.25 a f8,75. Groene Erwten f7,50 a f8,50. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1,10 a f1,20; middenprijs f0,58, part. f0,65 per pond. Versche Eeieren per 100 stuks f 2,80 k f 3,20 middenprijs f0,75, Part- f per 25 stuks De aanvoer van boter en eieren was ruim. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f 1.10 a fl.2o per K.G., rekenprijs f 1.I4 per K.G Eieren f 2.80 a f 3.20 per 100 stuks, reken- prijs f 3.05 per 100 stuks. OOSTBURG, 7 Maart 1906. Nieuwe Tarwe f 8,75 4 9,per honderd kilo. Rogge f6,— Af 6,25. N. Wintergerst traag f 8, f 8,25 per honderd kilo. Zomer gerst f 7,75 k f 8.— per honderd kilo. Haver f 7.75 4 f 8,40 per honderd kilo. Kookerw ten f 9,50 f 9,75. Erwten f 0,afO, Paardenboonen f8,— f8,25. Koolzaad f 0,- k f 0,-. Waar'ter niet bjj staat, is de prijsperH.L. ROTTERDAM, 13 Maart. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: 1951 run deren, 383 vette, 907 nuchtere kalveren, 120 schapen, 400 varkens en 145 biggen. Run deren hoogste prijs 72, laagste 50 cent kalveren hoogste 120, laagste 90 cent schapen hoogste 70, laagste 50 cent; varkens hoogste 63, laagste 54 cent alles per kilogram. Voor de zeer vele blijken van deelneming bij het overlijden van mijn geliefde echtgenoote TANNETJE POU- WER, betuig ik namens mijne kinderen en familie, mijn' oprechten dank. J. REIJNIERSE. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het overlijden onzer geliefde moeder, behuwd- en groot moeder MARTINA LOUWS, wed. W. Kasteleijn, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Uit aller naam, J. KASTELEIJN. Middelburg, 14 Maart 1906. (G r 0 0 t e) ct. p. kB., zoolang de voorraad strekt, bij J. BUIJSE, Goes. vroege en late blauwe Zetaard- appelen, Pootuienplanten en roode Koolplanten. Adres: J. SANDERSE, MiddelburgWagenaarstraat. Met Mei en door teleurstelling wegens sterfgeval goudvos, geprimeerd met 800 gulden, staat ter dekking bij A. VAN ÖIJKE, Koornpolder te ^-Gravenpolderdekgeld 5 gulden, veuleugeld 7.50 gulden. De Hengsten Réflecteur en Néran staan ter dekking in den Wilhelminapolder. Dek- en veulengeld als boven. Des Zondags zijn de hengsten niet beschikbaar. De Directeur v. d. WUkelminapolder, H. A. HANKÈN. eene partij nieuwe en zoo goed als nieuwe De Deurwaarders HOLLMANN VER HOEK te Goes zullen des voormiddags om 9' 2 uur op het dorp Sinoutskerke, aldaar, bestaande uit: des namiddags te half 2 uur, te Goes, in het koffiehuis „de Prins van Oranje", voor den heer Jan Korstanje, ten overstaan van den Notaris JOH. PILAAR, te Goes van bestaande in: in de gemeente Goes, aan den Kloeting- schen Straatweg, groot 28 A. 30 cA. zeer geschikt voor koemelkers- en vracht- rijdersbedrijf. Op gebruik 1 Mei. Behoudens toestemming van de eigena ren kunnen in pacht volgen 12 Hectaren 2e. Een uitmuntenden aldaar, naast het vorige perceel, groot 1 H.A. 78 A. 72 cA. Op gebruik na de betaling. 3e. Een uitmuntenden in de gemeenten Goes en Kloetinge, naast perceel 2, groot 1 H.A. 59 A. 15 cA. Op gebruik na de betaling. Van de perceelen 2 en 3 is ee« ge deelte zeer geschikt voor bouwterrein. Informatiën te bekomen ten kantore van genoemden Notaris.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3