Openbare Verkoopinyen. LAATSTE BERICHTEN. Marktberichten. bant van de haven ongeveer BOO M. daarvan. Bruinisse. De onverwachte stormvloed gisterenmiddag, bereikte de bij menschen- heugenis grootste hoogte. Zij bereikte hier 3,91 boven A. P., wat overeenkomt met 2,55 M. boven gewoon hoog water. In 1820 waa de vloed 3-c.M. lager en in 1894 (23 op 24 December) 8 c.M. lager. Op verschei dene plaatsen werden in den zeedijk gaten o-eslagen van pl.m. 40 k 50 c.M. diep. Aan den havendam der gemeente is groote schade gekomenop verscheidene plaatsen werd hij doorgeslagen. Op de reede bevon den zich gelukkig geen schepen. Alleen tegen 5 uur kwam een diep geladen stoom boot voorbij, waarbij het op 't kantje af ging. De bemanning der reddingsboot hield zich gereed. De woeste zee leverde een prachtig, indrukwekkend gezicht. Neuzen. Bij den Noord-Westen storm steeg het water enorm hoog, ongeveer 10 centimeter hooger dan de hoogste vloed in 1877. Langs verschillende, voor water- keering berekende hooge punten stroomde het watev de gemeente binnen. De dijk der inlaagkade voor de nieuwe haven is weggeslagen. Sint-Annaland. De dijk van den eala- miteuzen ,S»s«tt»«-polder is doorgebroken. De polder is ingevloeid. Zierikzee. Het water bereikte Maandag- bij hevigen N.-W. wind een ongekende hoogte. Ouden van dagen herinneren zich niet het ooit zoo hoog gezien te hebben. Nieuwe en Oude Haven stonden blank. Het water spoelde over de vloedplanken heen en richtte groote schade aan in Nieuw- straat, Molenstraat, Venkelstraat en andere op de «Raai" uitloopende buurten. Vele rappe handen waren tot 's avonds in de weer om de kelders leeg te pompen. Stavenisse. Voortgestuwd door een hevigen N.-W. wind kwam Maandag middag hier de vloed opzetten. De vloed planken werden geplaatst en de noodige aarde aangedragen, teneinde het water buiten der gemeente te houden. Te 5 uur had het water eene hoogte bereikt, die 20 c.M. meer bedroeg dan in een vorigen stormvloed, 10-tal jaren geleden. Op enkele plaatsen stormde het water door den dijk heen. In enkele huizen aan de haven stond het water ruim een halven Meter hoog. St. Maartensdijk. Ook bier hadden wij bij kraehtigen N.-W. wind Maandag een zeer hoogen vloed, nog 40 c.M. hooger dan in 1894. Op de haven en in de zoo genaamde kleine kaai drong het water de woning bij sommigen 40 c.M. hoog binnen. Aan den zeedijk van den Muijepolder ont stond belangrijke schade aan de binnen zijde van den dijk, tengevolge van het overslaan van het vloed water. Men seinde ons gisteravond half 11 Dog uit Oud-Vossemeer, en ontvingen ;t telegram heden morgen, niet alleen de Vogelenzang- en Slabbecoornpolders staan onder water; ook de Leguit-, Oud-Kijkuit en Oud-Vossemeersche polders staan blank. Meer dan 200 menschen zijn zonder dak. Meest alle levende have is gered. Persoon lijke ongelukken zijn niet voorgekomen. De Kerkepoider is nog droog, doch loopt wanneer er zooveel water komt, groot gevaar. Oud-Vossemeer. 2e Telegram. Ook de Zwaantjesdijk is doorgebroken. Ge deeltelijk staat Vossemeer onder water. Alle gemeenschap met Tholen is afge sloten. De schade is niet te berekenen. Het water komt steeds verder. Tholen. In aansluiting van ons tele gram van gisteren (zie boven) nog het volgendeTe half 4 begon men de noo dige voorzorgsmaatregelen tegen den op komenden vloed. Overal werden de schot- balken aan de doorsneden geplaatst, en ferm aangevuld met grond. Overal zag men op de laagst gelegen punten varkens, kippen, meubelen, enz. naar den zolder of naar hooger gelegen woningen vervoe ren. Op eens, te ruim 4 uur, steeg het water met zulk een snelheid dat men overal handen te kort had. Het water stroomde over de schotbalken heen, en na eenigen tijd, toen het weer iets ver minderde, kon men met behulp van zak ken zand het water weer meester worden. Men keek in' spanning naar de rondom- liggende dijken, en zag hoe de golven schuimden en rolden. Men zag haast de kruin der dijken niet meer. Steeds hooger, spraken de omstanders, voornamelijk de varensgezellen, reeds 11 duim hooger dan de laatste hoogste vloed op 22 Dec. 1894. Opeens weerklink het geroep „de dijk aan den polder „Slabbekoorn" loopt over". Voornoemde polder ligt 10 minuten bui ten de kom der gemeente in de richting van Oud-Vosmeer. Men kou het vanaf de haven gadeslaan hoe de golven niet meer werden gestuit, maar geregeld over den dijk begonnen te rollen. Dit duurde zoo ongeveer 10 minuten, toen door de gedurige werking van hel water en den ontzettenden drang de dijk bezweek en over een lengte van omstreeks 30 Meter den kruin totaal wegsloeg ter diepte van 1 Meter. Honderden menschen spoedden zich naar de plaats des onheils, doch eer men deze bereikt had was de dijk reeds zoodanig ingekankerd dat het gat al bij de 50 Meter was, bij een diepte van 2 a 3 Meter. Majestueus rolden de golven door de opening henen, zich ont lastende op de velden, en verwoestende al wat hen in hun vaart trachtte testuiteu. Ken menigte hazen verdronken, anderen redden zich ternauwernood door de vlucht. Binnen weinige oogenblikken stonden de {net koren bezaaide velden totaal onder water en dreven de stallingen der paar den, opgeheven door het water, in den polder rond. Gerooide boomen gereed lig gende tot vervoer mengden zich daarbij. En ziet, opeens plotte er een geweldig stuk dijk in de diepte weg, een tweede gat vertoonde zich en bij vernieuwing scheer den de golven zich ruim baan. Haast was de gansehe vruchtbare polder gevuld van dijk tot dijk. En een tweede bezwaar zou weldra de omliggende landbouwers noodzaken hunne have en goed in veiligheid te brengen. Daar deze nu verdronken polder grenst aan den rijweg naar Oud-Vossemeer, die nog verhoogd wordt door een zoogenaamde hooge kade, liggen er in dezen ondergeloo- pen polder vele zoogenaamde oprillenwaar door men op voornoemden rijweg kwam. Daar de polder nu vol stond, en het aan menschenhanden ontbrak om die oprillen te dempen of te versporren, begon het water op eens op vijf of zes plaatsen tegelijk in den naastliggenden polder te loopen, zoodat ook deze, eer de avond viel, blank stond, en een vier- of vijftal landbouwers onmiddellijk genoodzaakt waren hun vee naar Tholen of Oud-Vossemeer te brengen. Men zag de jonge paarden tot aan de borst door het water stuiven, onwillig om hun woonplaats te verlaten. Het kostte groote moeite om have en goed te bergen. Wij zijn zeer bevreesd tegen het volgend tij. Onze hoop en vertrouwen is op God dat Hij onzen aangrenzenden binnendijk beware. Met alle macht wordt hedennacht gewerkt met alle beschikbare krachten van den binnendijk te versterken. Voornoemd dijkje, genaamd het Schen keldijkje slechts een 150 a 200 Meter lang heelt heden onze stad bewaarddoch is ook reeds erg gehavend door het water. Moge de Heere die alles regeert, deze onze zwakke pogingen zegenen. Op Hem is in dezen nacht ons oog gevestigd. Wat de schade betreft in den ondergeloopen polder, in denzelve lagen nog enkele hon derden mudden aardappelen opeengehoopt. Ook nog ajuin, enz. Het graan stond er prachtig in. Voor noemde polder omstreeks 1U0 gemeten groot, is de vruchtbaarste polder alhier bekend, en wordt grootendeels bebouwd door kleine en groote pachtboeren. Ver moedelijk zal ook hier evenals in 1894 het water geruimen tijd in den polder op- en afgaan en zal het land ook voor vele jaren ook zijn vruchtbaarheid ver loren hebben. Mensehenlevens zijn geluk kig tot heden niet te betreuren. Noord-Beveland bleef vrijwel ge spaard. Alleen het poldertje Alteveer liep onder, doch geregelde sluizenafvoer mocht gelukkig verder onheil beletten. Ook buiten de provincie heeft gisteren het water kwaad gedaan. Te Rotterdam stonden de meeste kaden blank. Deschade in pakhuizen enz. aangebracht is aanzien lijk. Het water stond 3,62 R. P. tegen 348 R. P, in December 1904. Te Schiedam groote schade wijl de meeste menschen niet in tijds voor vloed planken gezorgd hadden. Te Dordrecht stond het geheele Groote kerkplein onder. Gang, kantoor en druk kerij der Dordtsche Courant liepen onder, de snelpersen konden niet draaiende drukkers liepen met bloote beenen tus- schen de machines door om papier, enz. te bergen. De veerdienst op Papendrecht werd gestaakt. Groote Rijnaken werden van de ankers geslagen. De dam in de dokhaven ten behoeve van het aanleggen van een nieuwen kaaimuur is bezweken. Het water stond tot aan de Gooote Kerk tot de vloedstreep tot welke het in 1825 steeg. Dergelijke treurige berichten komen ook uit Gouda, Schoonhoven, Brielle, Oud- Beijerland, Hellevoetsluis, Hardinxveld. Borsele. Zondagnacht zijn in onze gemeente brutaal of wel uit wraakzucht en moedwil van een in aanbouw nieuw huis de voormuren en de zijmuren omvergeworpen, een raamkozijn in de sloot geworpen en de stellingen op een draadje na afgesneden, hetwelk bijtijds gezien werd, en waardoor groote ongelukken zijn voorkomen. Dhr. P. Brandt, timmerman te 's-Heerenhoek, lijdt er veel schade bij. De politie doet onderzoek, doch nog vruchteloos. De Midd. Crt. verneemt, dat de dader van den diefstal van het schilderij van Krans Hals te Parijs is gevat. Hij ver klaarde zich ook schuldig aan den schil derijendiefstal bij den heer Van Adrichem Boogaert te Middelburg. Serooskerke (W.) Het jaar 1906 kenmerkt zich in deze gemeente door eene buitengewone sterfte. In de laatste tien jaren stierven hier gemiddeld 19 menschen per jaar. Thans zijn er reeds 14 over leden, waarvan 9 volwassenen. Frans Rosier. Men schrijft uit DelftZondag 4 dezer zijn in een tuin van het gesticht Rehoboth alhier een broek en een vest gevonden. Zeer waarschijnlijk hebben deze kleedingstukken behoord aan Frans Rosier, die den dag tevoren in de Ba- gijnesteeg, in een der logementen aldaar is geweest en zich daar heeft verkleed, waarna hij zijn oude kleeren over een muur in bedoelden tuin heeft geworpen. De winkelier de Groot, bij wien Rosier een nieuw kostuum kocht, herkent de gevonden kleedingstukken als soortgelijk in stof en kleur, als Rosier droeg, toen hij zich, bij hem nieuwe kleeren kocht. Nog is gisteren, aan de Brasserskade, een paar schoenen gevonden, dat vermoed wordt aan Rosier toe te behooren, en dat heden ter onderzoek naar Gouda gezonden wordt. Het pak kleeren, dat Zondag 4 dezer aan de Brasserskade gevonden werd, bevatte een hemd, een onderbroek en een dimiten-witten borstrok, op het laatste kleedingstuk was met eenigen goeden wil het merk van het rijk te onderkennen R(ijks) K(krankzinnigengesticht.) Van bloedvlekken op de kleeding kan moeilijk gesproken worden, wel vau bruine vlekken, ontstaan door onachtzaam gebruik van het haarkleurmiddel. Een 5-jarig meisje te Amsterdam moest een test vuur halen. Waarschijnlijk door den feilen wind zijn er vonken in haar jurkje gewaaid, zoodat het kind plotseling in volle vlam stond. De moeder en een buurman wisten de vlammen te dooven, waardoor de eerste zelf vrij ernstig hare handen verbrandde en ook de buurman brandwonden aan de handen kreeg. Het kind bleek intusschen zoo ernstig gebrand aan rug, borst en armen, dat men voor haar leven vreest. Te Arnhem viel een 19-jarige schippersknecht, die van 't schip in 't roeibootje wilde stappen, in de rivier, werd door den stroom meegesleurd en ver dronk. Een 29-jarige ertswerker te Rotterdam kreeg op een in de Maashaven liggend stoomschip een stuk ijzererts uit een boven het luik hangende bak op het hoofd en bezweek aan hersenschudding. Aldaar is een waschbaas, die door een electrische tram werd aangereden, aan de gevolgen gestorven, alsmede een spuitgast die ernstig gekneusd en gebroken werd bij een val waarbij de spuit hem over het lichaam reed. Ook werd op het Noordplein een vrouw door een rijtuig overreden en stierf aan de daarbij bekomen kneuzingen. IIet Volk ineldt dat er niets van aan is dat de heer Van Kol zich in het bui tenland gaat vestigen. De heer v. d. Vlagt gaat voor een paar maanden op herstel van gezondheid naar Montreux. De heer Lohman is deze week wegens ongesteld heid naar 't buitenland. Woensdag 14 Maart. G o e s bij D. Ilarinck Westerstraat 2 uur door deurw. Hollmann en Verhoek inboedel, pluimbed met matrassen, naai machine, enz. Donderdag 15 Maart. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. Hioolen een winkelhuis Langedelft 62 c.AEen huis en tuin Boo gaardstraat 309 c.A. Een huis Noordzijde Dam N 6 groot 156 c.A-. 's - He er Arendslterke bij C. Reijerse 10 uur door deurw. Hollmann Verhoek, meubelen, 2 bedden (haas- haar), enz. H einkenszand, Zuiderland 11 uur bij Huige door not. v. Cleef inspan als 1 zwarte merrie, bruine ruin, bruine hengst resp. 12, 3 en 1 jaar, 3 vare koeien, 2 driejarige ossen, 8 vaarzen, 1 vet varken, menwagen, boomkar, tilbury, sacksploeg, balansploeg, koksploeg, landbouw-, stal-, zolder- en melkgereedschappen, weihooi, •troo, beestenpeen. W olfertsdijk, door not. Pilaar, 12 uur bij dhr. v. Wel 3 veeren bedden met toebehooren, tafels, mahoniehouten op een poot, vloerkleeden, koper-, blik-, glas-en aardewerk, gereedschap, mestputloopers. St. A n n a 1 an d, door not. Timmer man bij wed. Kramer een huis v.an M. de Rou, 136 c.A., 7 uur. Vrijdag 16 Maart. Nissestelle, bij Boonman door deurw. Hollmann en Verhoek, 10 unr nieuwe houtwaren, bascules, kruiwagens, tarwestroo, beestenpeen, melkontroomer „Kolibri", loopvarkens, 2 schapen. Zaterdag 17 Maart. Biezelinge, 8 uur bij Menkeere door not. Liebert voor erven Bosman een huis en schuur 260 cA. Bruinisse, bij dhr. Muller door not. Franse 10 uur inboedel, enz. Gisteren zijn enkele telegrammen aan ons adres, te 7 uur afgezonden, eerst te 9 uur aangekomen. Telegrammen te Krabbendijke afge geven, werden als onverzendbaar terugge zonden. Het was ons hedenmorgen onmoge lijk per telefoon met Den Haag te spreken. Wij verwachten dat ook heden wel eenige telegrammen zullen vertraagd worden, of ons niet kunnen bereiken voor na 't af drukken van ons blad. Tholen. Heden is voor Tholen de nacht rustig omgegaan. Voor Oud-Vosmeer noodlottig. Bij vernieuwing zijn heden nacht drie binnendijken doorgebroken, zoodat de watervlakte thans vanaf de hofstede van M. Goorden begint en ein digt achter Oud-Vosmeer vlak tegen het stoomgemaal aan. De Hikkepolder is tot heden nog gespaard gebleven. In de ingeloopen drie polders, de Vogel zang, Leguit en de Loudenhoekpolder staan de hoeven van A. van Tilburg, C. Heester man en C. Clarijs onder water. Veel vee is door de spoedige opkomst van het water bij nacht verdronken en drijft door de polders henen. Ruim 400 stuks vee van het dorp Oud-Vossemeer zijn in grooten haast naar ■den Rooijlandschen polder voorloopig in veiligheid gebracht. Geheel het dorp staat ruim 1 meter hoog onder water. En met het komend getij rijst die naarmate er water weer in de polders stroomt. Ontzettend is de ramp, bij v van Strijenham in 1894 is deze 4 maal zoo erg te beschouwen. Toen bleef het water beperkt tot één polder. Nu evenwel loopen elk getij 4 polders waarin het water eb en vloed zal gaan. Veel wordt door de bevolking van Tholen gedaan om den nood te lenigen. Vele roeibooten worden op wagens te Oud- Vosmeer gebracht, waarmede men Jredt wat te redden valt. Al de Thoolsche visschers togen er henen omgord met hooge laarzen, om de men schen, die veelal op de zolders zijn ge klommen, er af te halen, en in andere huizen onderdak te brengen. Heden werd het weer wat beter, wat het reddingswerk vergemakkelijkt. Colijnsplaat. Door den hoogen vloed vergezeld van een hoogen storm, werd Maandag het aangevoerde rijs, dat alhier aan den dijk lag, gereed om te worden verwerkt lot een zinksluk, meegesleurd en geheel uit elkaar geslagen. Een groote oppervlakte was er mee bedekt, dat de golfslag veel brak. Het water stond zoo hoog, als het in langen tijd niet was geweest. Dicht bij Kats bespeurde men water dat door den zeedijk sijpelde. Toch is alles hier zonder ongelukken afgeloopen. Zierikzee. In de Maandag gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Insulaire Hypotheekbank, gevestigd alhier, waarnemend direoteur de heer mr. D. v. d. Vliet, werd de winst- en verlies rekening over 1905 én de balans op 31 Dec. 1905 goedgekeurd werden de heeren mr. A. J. F. Fokker en H. G. Hammacher als commissarissen herkozen werden de hee ren S. J.W. van Buuren, directeur der Ned. Ind. Crediet- en Bankvereepiging te Am sterdam en Jhr. J. F. Schuurbeque Boeije, administrateur te Zierikzee tot commis sarissen en de heer mr. D. v. d. Vliet voor noemd tot directeur benoemd. Het verslag over het le boekjaar (1 Mei31 Dec. 1905) werd uitgebracht en goedgekeurd. Een woord van hulde wordt er in gewijd aan de nagedachtenis van wijlen den heer A. W. van Buuren. De 250 aandeelen der le serie waren alle vóór de oprichting geplaatst, en over 63 houders verdeeld. Op elk aandeel is 10 pCt. of f 100 gestort. Het verslag zegt«Toen. allengs bekend werd dat onze zaken zich meer en meer uitbreidden, en wij met elke maand belang rijk gunstiger resultaten konden publi- ceeren, had dit tot gevolg dat verscheidene gegadigden voor aandeelen zich kwamen aanmelden". Van den aanvang zijn ingekomen 65 aanvragen voor hypotheek tot een bedrag van f977,300. Hiervan worden ingetrokken of afgewezen 25 bedragende f449,150 33 leeningen worden gesloten tot een bedrag- van f348,450; terwijl 7 aanvragen op 31 Dec. nog in behandeling waren ad f137,900. De gesloten leeningen zijn als volgt te verdeelen Naar de grootte 5 beneden f 100015 van f 1000 tot 5000 3 van f 5000 tot f 10,0001 van f 10,000 tot f 15,0004 tot f20,000; 1 tot f30,000; 4 boven f30,000. Naar de ligging der onderpanden In Zeeland 14 tot een bedrag van f27,750 In Zuid-Holland 14 tot een bedrag van f 313,000; In Noord-Holland 5 tot een bedrag van f 17,400. Naar de bedongen rente 20 leeningen a 4' '2 pet. tot een bedrag van t 5 5,950, en 13 a ij2 pet tot een bedrag van f294,500. Van de gesloten leeningen ad f348450 werd afgelost f 16500, zoodat op 31 Dec. in hypotheken was belegd f331950, ter wijl op dien datum aan 4 pCt pandbrie ven in omloop was voor een bedrag van f 313550, en derhalve nader in circulatie was dan de statuten veroorloofden f 18400. Dat in den zeer korten tijd van ons bestaan voor meer dan f 300000 aan Pand brieven konden worSen geplaatst en alle tot den koers van 100 pGt., dus zonder eenig koersverlies, mogen wij een succes noemen. Execution hebben niet plaats gehad, en verliezen zijn niet geleden. De winst- en verliesrekening toont aan bruto winst f 2393,14sonkosten f 2379,24 voor- deelig solda f 14,175. De Insulaire heeft zich gedurende haar kort bestaan ais volgt uitgebreid Hgpotheken. Ingekomen 81 aanvragen tot een bedrag van f 1263100 gesloten 41 leeningen tot een bedrag van f 457350. Afgelost f 16525. Uitstaande hypotheken op 28 Febr. 1906 f 440825. Pandbrieven. In omloop op 31 Mei 1905 f 7150; op 28 Febr. 1906 f 411,650. Het onderzoe^; naar de inrichting der administratie, en naar de wijze waarop deze werd gehouden, nazien der boeken en registers en de balans en de winst- en verliesrekening geschiedde door het Am- sterdamsch Accountants-kantoor, directeur mr. E. J. Kolthals Althes, die een zeer gunstig rapport uitbracht. Vermelden wij nog dat Pandbrieven dezer Bank verkrijgbaar zijn o.a. bij De Kanter en Hordijkbank te Goes, te Mid delburg bij J. A. Zip en v. Teylingen en te Vlissingen bij J. G. de Jonge Co. 's-Gravenhage. - Tweede Kamer. Bij den aanvang der vergadering ver tolkte de voorzitter de gevoelens van diep leedwezen die de Kamer bezielden bij de ontzettende mijnramp in Frankrijk waarbij ruim 1200 arbeiders die in den schoot der aarde hun moeilijk stuk brood ver dienden omkwamen. Hij verzocht de re geering die oprechte deelneming te willen vertolken. De Minister van Binnenland- sche Zaken verklaarde volgaarne het ver zoek te zullen voldoen overtuigd daar mede de tolk der geheele natie te zijn. Daarna, bij het voortgezet debat over het ontwerp arbeidscontract, werd verworpen met 55 tegen 12 stemmen het amendement- Van Dedem om teruggeven of laten be houden van de hand- of godspenning zes weken van te voren te beschouwen als ontbinding der gesloten arbeidsovereen komst. Het amendement-Limburg-Patijn om de gehuwde vrouw de vrije beschikking te geven over het door haar verdiend loon en het amendement-Heemskerk om bedoelde vrouw het beheer over dat loon te geven gaven aanleiding tot langdurig debat, waarbij o. a. de heeren Van Nispen, Regout en Van Styrum afkeurden het buiten sluiten van het loon der vrouw uit de gemeenschap terwijl daarentegen o. a. dhr. Palijn het amendement-Limburg verde digde omdat daardoor gered wordt het loon der vrouw in het gezin van dronkaarde, luiaards en dergelijken. De minister gaf de voorkeur aan het amendement-Limburg. Dat amendement werd ingetrokken en zonder stemming werd aangenomen het ge wijzigd amendement-Heemskerk bepa lende dat de vrouw gerechtigd is over haar loon ten bate van het gezin te be schikken. GOES, 13 Maart 1906. Het Beursbezoek was gering, de aanvoer klein, en de prijzen onveranderd. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f6,50 a f7,25. Nieuwe rogge f6,5 f6,10. Wintergerst per 100 kilo f84 f 8,50. Zomergerst per 100 kilo f 7,75 a f 8,20. Haver per 100 kilo f8.a f8,50. Bruine boonen f7,50 a f8,50. Karwijzaad fo,— a fo,Koolzaad f o,a fo,Kroon- erwten f8.25 4 f8,75. Groene Erwten f7,50 a f8,50. Opgaaf der marlctzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f i,fo 'a f 1,20 middenprijs f0,58, part. f0,65 per pond. Versche Eeieren per 100 stuks f 2,80 k f 3,20 middenprijs f 0,75, part. f o,per 25 stuks De aanvoer van boter en eieren was ruim. Opgaaf van de Landbouiomaatschappij. Boter f 1.10 a fl.20 per K.G., rekenprijs f 1.I4 per K.G Eieren f2.80 a f3.20 per 100 stuks, reken- prijs f 3.05 per 100 stuks. VLISSINGEN, 13 Maart 1906. Boter f 1,30 a f o,per K.G. Eieren t 3,60 a f o.per 104 stuks. ROTTERDAM, 12 Maart. Binnenlands sche granen. Tarwe, met middelmatigen aanvoer, was in de beste beste soorten tot vorige prijzen goed te plaatsen, doch overigens ging de verkoop maar sleepende. De puikste per 100 kilo f9,10 a f9,30 en verder naar deugd van f 8 tot f8,75. Rogge met weinig aanbod doch ook kleine vraag, werd verkocht naar kwalt. van f4.80 tot f 5.50 per Heet. Gerst. Winter- onveranderd, per 100 kilo f7,75 a f8,20. Zomer- per 100 kilo f7,75 a f 8.25 en Chevalier, die weinig was aangevoerd van f7,75 tot f8,50 per 100 kilo. Haver, door vraag naar zaaisoorten hooger betaald. Per 100 kilo f7.75 a f 9.25. Witte boonen flauwer Per heet. t 11.50 a f 13.50. Bruine boonen onveranderd. Perlrect. f 7 a f9.25, en puike blanke partijtjes iets daarboven. Blauwe erwten goed gevraagd en on veranderd verkocht. Per heet. f8.75 4 flo. ROTTERDAM, 12Maart. Buitenland se h e granen. Rogge per 2I00 k.g. 74'75 hg. Helena 1' 166, 72 k.g. dito f 162, 77 kg. dito f 173, 76 kg Bulgaar f165, 71 kg. Taganrog f157, 9.15/20 Odessa f 148, dito st. f 150, O.I0/15 dito f149, 9.20/25 Nicolayeff st. f155. Gerst per 2000 kg. 60/61 kg. Odessa f 132, 64/65 kg. Theodosiaf 135, Amerikaansche 1' 117 Haver per 100 kg. 40 pd Clippea st f 7.I5, 38 pd. dito st. f6.95. Boekw. per 2100 kg. Prima Strate f170, dito grutten per 2I00 kg. Grove Petersburger f 230. Erwten per 80 kg. Petersburger f7.05, witte Odessa st. f 6.90, Libau ladend f 6.85. Maïs per 2000 kg. Amerikaansche Mixed f 107 a 108, dito st. f io6alo7,gele Laplata f138. MEELBERICHT, 12 Maart. Koopers houden zich zeer gereserveerd. Er gaat weinig of niets om. Niettegenstaande echter de zooveel lagere termijnnoteeringen worden effectieve partijen niet veel lager aangeboden. Heden markt zeer stilprijzen echter niet lager. De noteering is onveranderd als volgt Prima qual. Inlandsch f 11.50 a f12,25. Eerste qual. Inlandsch f 10,50af 11.25. Prima Amerik. (Patent) f 12,a f13.Eerste qual. Amerik. (Straight) f 11,a f11.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 10,25 f 10,75 Extra puike qual. Hongaarsch f 14.25 a f 16. Eerstequal. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch fk fEerste qual. Duitsche ffPrima qual. Belgisch f 11.50 a f12.50. Eerste qual. Bel gisch f 10.50 a f 11.Prima qual. Franscli fa fEerste qual. Fransch f 10. a f 11.Inlandsch Roggebloem f10,75 f 11,75. Duitsche Roggebloem f 10,75 A f-ï r,75. Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak. ROTTERDAM, 12 Maart 1906. K o ffie. Loco Java 3272 c.,ditoSantos25'/2C. Suiker. Beetwortel- in prijshoudende stem ming. Voor Maart-levering wordt f io'/j ge boden. Geraffineerd prijshoudend. T i n (bericht van de makelaars De Monchy Havelaar) vast. Banka April f 993/4, juni f99 gedaan en geboden met klein aanbod f'/4 hooger. Katoen (bericht van de Makelaars De Monchy Havelaar) kalm. Liverpool noteerde te ll.io ure: Mei/Juni 5,68, Juli/Aug. 5,72, Nov./Dec. 5,49. Petroleum onveranderd. Margarine. Verkocht 30 tcs. Harrison, 25 tcs. Wisconsin extra, 30 tcs. Knickerbocker en op April aflading 250 tcs. Knickerbocker. Amerikaansche Lijnkoeken on veranderd. Men noteertloco en stoomend f8472, zomer f 85, najaar f86 per 1000 K.G, boord, spoorvrij voor loods.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3