RECLAMES. Altijd welkom te Goes. li e r k ii i e u w s. Schoolnieuws Gemengde Berichten. In de memorie van den directeur be treffende publicatie van de gewisselde stukken zegt deze De gemeenteraad van Middelburg heeft, door de Gasthuiskwestie te behandelen in geheime zittingen, bij het publiek den in druk gewekt, dat er op het Gasthuis immo raliteit is gepleegd. Daardoor is mij niet alleen groote tinau- eieele, schade berokkend, maar is er ook afbreuk gedaan aan den goeden naam van anderen en van mij terwijl ik ten slotte niet eens weet welke besehuldigingen in den Raad tegen mij zijn uitgesproken en wie het hebben gedaan. Bovendien schijnt de gemeenteraad niet te hebben overwogen, dat de directrice van het Gasthuis wordt benoemd en ontslagen door het^ bestuur der Godshuizen en dat ontslag van het overig personeel alleen kan worden verleend ouder goedkeuring van gecommitteerden. Waar ik nu de overtuiging heb, dat het geheele verplegend personeel mij achting toedraagt waar het mij bekend is, dat het bestuur der Godshuizen opnieuw zijn volle ver trouwen in mij als directeur heeft uitge sproken, omdat men wel in alle hoeken en gaten heeft gezocht, zelfs in mijn privaat leven nog voor ik Gasthuis-directeur was, schijnt te hebben geweest, maar geen enkel ernstig feit tegen mij getuigende heeft kunnen vinden, en slechts is afgegaan op allerlei praatjes waar het een publiek geheim is, dat de meest ernstige leden van den gemeenteraad gelooven in de waarheidsliefde en onpar tijdigheid van het bestuur der Godshuizen daar meent mijne familie te mogen eischen openbaarmaking van de conclusies van het bestuur der Godshuizen maar is haar geheel onverschillig of de stukken en rapporten der enquête al of niet worden gepubliceerdmits bij eventueele publicatie Diets worde verzwegen, ook niet het ge sprokene in de geheime raadszittingen en onder voorwaarde dat die publicatie ge schiedde niet ter eeniger tijd maar zoo spoedig mogelijk. Men bedenke evenwel dat publicatie slechts kan dienen om de nieuwsgierigheid van Jan Rap en zijn maat te bevredigen en niet voor mij, maar voor anderen het onherstelbaar leed, door een deel van den Middelburgschen Raad ge sticht, nog zal vermeerderen, en dat voor het Gasthuis de publicatie overbodig is. Er zijn in geen anderhalf jaar zooveel patiënten opgenomen alsjuist van 1 Juli31 December 1905 er zijn nooit één jaar zooveel verpleegden geweest als in't jaar 1905 nooit in één maand zooveel verpleeg- dagen als in de maand Januari 1906 nooit zooveel personen gelijktijdig ver pleegd in één week als in die van 17 Februari 1906 In zyn rapport van 5 Januari 1906 van de verhooren der geneesheeren, waarop 't bestuur aan dr. B. een woord van ver weer heeft toegestaan, merkt het bestuur het navolgende op Rapport dr. Holle Dit geeft tot geene opmerkingen onzer zijds aanleiding. De voorstelling van zaken is alleszins juist, speciaal ook wat ie ge neeskundige meldt over het vertrek van de verpleegster Raven. Zijne mededeelingen berusten uitslui tend op eigen ervaring, niet op onver trouwbare verhalen van anderen. Rapport dr. Meyers 1. De beschouwingen over directrice De Wilde berusten althans op eene over dreven voorstelling van zaken, doch kun nen verder buiten beschouwing gelaten worden, als geheel buiten het kader lig gende van de den rapporteur ter beant woording gestelde vrageD, aangaande de in eene latere periode plaats gehad heb bende afwisseling van verplegend perso neel en aangaande de verhouding onder ling tusschen dat personeel. 2. De grond, waarop de heer Meyers zijn wantrouwen in het beleid van den directeur uitspreekt, n. 1. de behandeling van dezen van de verpleegsters Raven en Sinclair, berust ten eenenmale op dwaling. Immers het besluit van het bestuur, om deze tijdelijk in functie zijnde personen niet definitief aan te stellon, stond vast vóór het in functie treden van den direc teur, en genoemd besluit berustte geens zins op eene minder gunstige beoordeeling van haar, maar hierop, dat de verpleeg ster Raven slechts wilde blijven op voor waarden, welker inwilliging het bestuur niet wenschelijk oordeelde. 3. Het ware beter geweest, ook voor den heer Meijers zeiven, wanneer hij zich van den aanvang af op het later door hem inge nomen standpunt had gesteld, van zich niet met de huishoudelijke zaken in te laten. Dan had hij zich niet bemoeid met zaken, welke hem niet aangingen, en waarover hij toch niet met kennis van zaken oordeelen kon, dan had hy zich niet laten verleiden tot het doen van mededeelingen afkomstig uit onzuivere bron. Rapport Dr. Schoute 1. De toon in dit rapport heerscheude getuigt van zoo groote animositeit tegen den directeur en is zoo weinig in overeen stemming met dien, welke voegt aan een onpartijdig getuige, dat reeds uit dien hoofde het gerelateerde weinig vertrouwen inboezemen kan. 2. Dr. Schoute weet, zooals natuurlijk is, over de zaken waarover hij rapporteert, weinig uit eigen ervaring en vult nuvsijn rapport aan «aet mededeelingen van anderen verkregen, voornamelijk afkomstig van de overledene adjunct-directrice, mededeelin gen alzoo Alt eene niet onpartijdige bron, tengevolge waarvan omtrent de klachten van het personeel over deze persoon, ge bleken uit de verklaringen van de door ons verhoorde personen, niets wordt gemeld. 3. Uit de ons ter lezing verstrekte brie ven vaumej. Glaser, geschreven na ongeveer drie maanden dienst alhier, bleek ons haar gunstig oordeel over den directeur en diens onderwijs en over mej. ten Oever als ver pleegster en waren daarom voor de beoor- deeüug der toestanden in het gasthuis van belang. Dat daarin ter loops ook iets minder gunstigs over Dr. Schoute werd gezegd, geeft dezen geen recht te beweren, dat de directeur genoemde brieven tegen hem trachtte te gebruiken. 4. Waar Dr. Schoute zulk een aaneen schakeling van grieven te berde brengt tegen het beleid van den directeur en tegen den goeden gang van zaken in het Gast huis gedurende zoovele maanden, mag het in hooge mate verwondering baren, dat die geneeskundige het nimmer plichtmatig heeft gevonden, om ons bestuur met zijn grieven in kennis te stellen. Goed nieuws van iemand uit onze om geving is ons altijd welkom en wij zullen met belangstelling het volgend berichtje van een VJissinger lezen. Het zal even eens voor velen onzer waardevol nieuws zijn. De heer J. KL1JNSOON, wonende Vrouwestraat F 144 te Vlissingen, meldt ons Ruim drie jaren werd ik gekweld door een ziekte der nieren en der blaas, ik had hierdoor zeer veel ellende moeten meemaken, vooral met de urine want deze kwam plotseling en elk oogenblik inet hevige persing en een branderig, pijnlijk gevoel. ünopho«delijk had ik een stekende pijn in den rug en in de lendenen en ik was haast nooit bevrijd van hoofdpijn, 's Nachts sliep ik haast niet en het weinigje rust dat ik had, werd nog gestoord door benauwde droomen, ook met mijn eetlust was het treurig gesteld. Alle mogelijke geneesmiddelen hiervoor gebruikt, brach ten mij geen stap verder. Ik had mijn laatste hoop gevestigd op Uw alom zoo gunstig beoordeelde Foster's Rugpijn Nierenpillen, nadat ik deze een paar dagen had ingenomen, verdween de pijn en veer tien dagen later kon ik haast niets meer van de vroegere kenteekenen bespeuren. Mijn eetlust was weer teruggekeerd en inijn geheele gestel was er door opgeknapt. Ik geloof dat ik anderen lijders een dienst bewijs, door hen door het pubiiceeren van mijn genezing, te wijzen op Uw probaat geneesmiddel. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De pijn die gelijkt op een dolksteek in den rug spruit voort uit de nieren en duidt aan dat ze erg aangetast zijn. Het urinezuur heeft zich in de nieren zelf gekristalliseerd en de bijtende en snijdende oneffenheden der kristallen veroorzaken heiige pijnen. De bestanddeelen waaruit Foster's Rugpijn Nierenpillen samenge steld zijn, lossen spoedig het urinezuur op en helpen de nieren in de afvoering uit het lichaam van dit vergif, welke afvoering plaatsgrijpt bij hel urineeren. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn-Nierenpillen geeft, dezelfde die den Heer KLIJNSOUN gehad heeft. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de tinna NATHAN EMANUEL, en te Middelburg bij der, heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bleiswijk H. Meijer, cand. te Vriezen veen. Bedankt voor Herbaijum door J.Groe- neveld cand. te Groningen. Tegen Donderdag 26 April a. s. is een vergadering uitgeschreven van ker- keraadsleden en leden der Ned. Herv. Kerk deze samenkomst zal plaats hebben te Utrecht, in «Irene'' des namiddags om half twee. Alsdan zal worden besproken «De toestand van de Ned. Herv. Kerk''. Referenten zijn dr. P. J. Kromsigt, van Rotterdam, en dr. A. Troelstra, van Utrecht. Ned. Geref. Gem. onder 't Kruis. Bedankt voor Rijssen door ds. A. Janse te Barneveld. Vrije Evangelische Gem. lerseke. Ds. G. Post alhier, beroepen te Nijverdal, hoopt op 1 April as. zijn afscheidsrede te houden. Gelaagd voor de nuttige handwerken (examen Breda) mej. M. A. Lindhout te Oud-Vossemeer. Goes. Zaterdagavond 7 uur hield de ring „Goes'' van Chr. Jongelingsvereeni- gingeu eene vergadering in het lokaal der Goesc.he C'hr. J. V. Deze vergadering werd op gebruikelijke wijze door den voorzitter, dhr. H. Janse, geopend, die daarna voorlas Spr. 9 en den aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Van het punt „Mededeelingen" dient voornamelijk te worden vermeld dat mei leedwezen werd kennis genomen van de mededee lingen dat de ijverige secretaris van den ring, dhr. J. A. Flink, volgens rooster afgetreden, zich wegens drukke werkzaam heden niet meer herkiesbaar kon stellen, waarna de voorzitter hem dankte voor de vele goede diensten den ring bewezen, terwijl er getracht zal worden in de eerst volgende verg. in deze vacature te voor zien. Vervolgens dat de afd. te Krui- ningen dreigt te verdwijnen wegens gebrek aan vergaderlokaal. Doch daarentegen werd ook met blydschap vernomen ten le dat er te Kolijnsplaat eene (Jhr. J. V. was opgericht en verklaarde een der ring- agenten zich dan ook al dadelijk bereid, bij gunstig weder, D. V. binnenkort eens naar „Over" te gaan om die vrienden eens te gaan bezoeken en nadere inlichtingen aangaande hunne vereeniging of onzen ring, in te winnen of te verstrekken. En verder werd ook nog medegedeeld dat door de Provinciale organisatie in Zeeland tegen den a.s. tweeden Paaschdag te Goes, eene Provinciale Bondsdag is uitgeschre ven waaromtrent bizonderheden later uit voerig zullen worden bekend gemaakt. De penningmeester deed hierna reke ning en verantwoording over het afge- loopen jaar, waaruit bleek dat zijne reke ning met een flink batig saldo sloot. Aangaande een eventueel dezen zomer te houden zomerfeest werd besloten, even als wel vroeger, ook thans weer met den ring van Jongel.vereen, op Geref. grond slag samen te werken en eene commissie verder met de verschillende zaken dien aangaande belast. D. Weststrate van Kloetinge sprak ver volgens over „de regeling der werkzaam heden op eene ringvergadering", vooral er op wijzende dat men moet trachten ieder punt der agenda zooveel "mogelijk tot zijn recht te doen komen. De ringagent de Vriend behandelde het punt «de Bijbel bespreking op de Chr. Jong. ver." en drong vooral aan op degelijke biddende voorbereiding. En ten slottesprak Th. de Bart van Hoedekenskerke nog een kort woord naar aanleiding der vraag «Welk doel hebt gij", voornamelijk hier op neer komende of de ringleden met deze levensvraag wel genoeg ernst maken. Om des tijds wille kon aan de verschillende vrienden die met de sprekers van gedach ten wilden wisselen slechts weinig tijd worden toegestaan, evenwel ontspon zich over sommige punten nog al eenige dis cussie. De verschillende sprekers en debaters werden door den voorzitter dank gezegd voor het gesprokene én ook alle aanwe zigen, omstreeks 80 personen, voor hunne trouwe opkomst, waarna deze vergadering, nadat nog gezongen was Ps. 139: 14, met dankzegging door den vice-voorzitter werd gesloten. Onze Middelburgsche corresp. schrijft Zoo heeft dan de berg een muis gebaard. De Gasthuis-kwestie, door eeu gerucht makende zelfmoord mysterieus geworden en publiek eigendom is nu, beschreven op vier vellen druks, en wie den moed heeft dezen hoop lectuur te doorworstelen zal daarin vinden een nagenoeg totaal gemis aan feiten, en een uitvoerige be schouwing over verhoudingen en karakters door den een geprezen en door den ander gelaakt. Voor liefhebbers van „kleingedoe" misschien zeer belangrijk, maar voor allen die iiun kostbaren tijd beter gebruiken kunnen meer verlies als winst. Of een nader onderzoek nog licht zou kunnen geven Dat zal wel, bij totaal gemis aan bewijs materiaal, zelfs aan feiten, twijfelachtig zijn. Middelburg. Hedenmorgen werd op de binnenplaats der kazerne alhier, door den majoor bataljons-commandant M. J. van Hille, voor het lront van den troep op gebruikelijke wijze, de bronzen medalje voor trouwen diens uitgereikt, aan den sergeant-scherpschutter C. de Jager van het 2e bataljon 3e regiment infanterie. Mr. J. A. v. Hoek, oud-officier van justitie bij de arrondissements-rechtbank te Middelburg, geb. 1833 te Oostburg, van I860'77 substituut-officier, daarna officier bij de arr. rechtbank te Goes, en van 18791893 lid van den gemeente raad te Middelburg, is te Oosterbeek over leden. Dr. J. C. de Man te Middelburg, is benoemd tot eerelid van de Nederl. Anthropologische Vereeniging. Vlissingen. Het Zweedsche stoomschip „Golha" (zie ons vorig nummer) dat hier niet defecte machine op de haven is ge komen, is, na de reparatie hersteld te hebben, van hier naar Gothenburg ver trokken. Vlissingen. De luit. ter zee P. Koster, thans op nonactiviteit, is tijdelijk in dienst gesteld van de Kon. Maatsch. De Schelde, scheepsbouw- en werktuigenbriek. Goes. In de landbouw-winterschool werd Zaterdagavond 't examen afgenomen der 12. léprlingen, van den tweejarigen wintercuröus vqqi' tujpbouw, die de lessen hadden gevolfed«j 9 'hunner hadden zich reeds vroeger teruggetrokken. De diploma's werden uitgereikt aan: A. de Korte, I. A. Tellier, J. Verhage en J. Kempo te Wil- helminadorp, J, J. van Willigen, J. J, de Jonge, J. Okké en de gebroeders Jb. en C. Reijerse te Goes, J. A. W. Swart te 's-Gra- venpolder, D. Willeboer en W. Glas te Kapelle. De heer C'amman, rijkstuinbouw- leeraar te Teteringen, wenschte de leer lingen geluk met de behaalde diploma's, maar beval hen aan, de studie te blijven voortzetten, wat nuttig en noodig zal blijken. A de Korte bedankte, ook namens zijne mede-leerlingen, voor liet genoten onderwijs. En het hoofd van den cursus, de heer Marcusse, te 's-Heer Arendskerke, raadde ook aan de studie voort te zetten, om het genoten onderwijs meer vruchtbaar te doen worden. Eenige belangstellenden waren tegenwoordig, o.a. bestuursleden der tuinbouw-vereeniging, door wie de cursus, die voor 't eerst op Zuid-Beveland plaats vond, op touw gezet werd. Goes. Er komt weer een weinig handel in de aardappelen. Om naar België te verzenden, worden zij opgekocht tegen f2 il f2,10 per 70 kilo. De vrees dat de aardappelen geen kiemvermogen zouden hebben, wordt niet bewaarheid. Uit het openen der kuilen blijkt dat er al aardig schot in is. Goes. Met ingang van 16 Maart wordt aan Int Kijks-lelegraafkantoor alhier als tijdelijk hulp-telefouistegeplaatstmej. A. M. Franken, alhier. Ter Neuzen. Wij gaan vooruit. De katholieke kiesvereenigiug alhier heeft be sloten bij de herstemming voor twee leden van den gemeenteraad tusschen 2 liberale en 2 antirevolutionaire candidaten de leden vrij te laten. Vroeger deden de katholie ken hier altijd met de liberalen saam tegen de antirevolutionairen. De herhaalde prin- cipieele opmerkingen over deze tactiek van de zijde van ons antirev. blad Luctor et Emergo schijnen derhalve aanvankelijk in goede aarde gevallen. Natuurlijk niet o]> eenmaal, maar langzaam komt de katho lieke kiesvereenigiDg van haar houding terug. De kansen onzer candidaten, de lieeren J. J. de Jager en L. de Koeijer zijn hierdoor inderdaad verbeterd. Aagtekerke. Voor de Vereeniging tot Chr. verzorging van Krankzinnigen in Zeeland, trad alhier in de voormalige open bare school op Ds. de Ligt uit Middel burg. Op ernstige en duidelijke wijze werd voor een aandachtig gehoor doel en streven van genoemde vereeniging uiteengezet, en werden de vergaderden aangespoord tot krachtige medewerking om het lijden dei- ongelukkige krankzinnigen te verzachten. Een 19tal personen gaf zich als contri buant op, zoodat er een afdeeling tot stand kwam. Een voorloopig gekozen be stuur zal de zaken verder regelen. De chr. school was voor dit doel ge weigerd. (Noot v, d. berichtgever.) Stavenisse. Ingelanden van het water schap Stavenisse hebben in hunne Zaterdag- gehouden vergadering de begrooting van 1906/07 in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 19715, 53. Er werd besloten tot het aangaan eener geldleening van f2000 ter tijdelijke voorziening in kasgeld. Verder werd besloten tot betaling van de helft der premie in de door den waterst.-amb- tenaar, den heer J. van Oost te sluiten pensioensverzekering. Het pensioen zal he el ragen f 400 op 6 i-jarigen leeftijd en f200 bij invaliditeit. Ten slotto worden opgehe ven de oude borgtochten van den seer-ontv. van het dijkvak Stavenisse en van den ontv.-griffier van het wat. Stavenisse, on derscheidenlijk tot bedragen vau 1 3500 en f 350. Colijnsplaat. Dezer dagen is een begin gemaakt met het klaarmaken der zinkstuk- ken en kraagstuk, ter verdediging van den oever van den Oud-Noordbeveland-polder. Er heerscht reeds eenige bedrijvigheid aan den dijk waar de stukken gemaakt zullen wordeD. De aannemer P. A. v. d. Velde heeft werkvolk meegebracht uit het land van Axel, wel opmerkelijk, daar vroeger dit werk altijd door Sliedrecliters gedaan werd. Reeds is de wiepstelling gereed ge maakt, om te beginnen aan het kraagstuk, dat het eerst zal geplaatst worden aan Glasjesnol. Meliskerke. Heden middag had het 2>/a jar'g dochtertje van den Landbouwer R. B. alhier, het ongeluk met de hand in de raders van den kortmolen te komen, met dit gevolg, dat een vingertje totaal verbrijzeld werd, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. 's-Gravenpolder. Vrijdag is de volks bibliotheek alhier weder voor dezen winter gesloten. Veel werd daarvan gebruikge maakt. Niet minder dan 628 boeken zijn ter lezing afgegeven. Ontvangen is f26,32 waaronder het goed slot van het vorige seizoen en eene gift van f 4,33. Uitgege ven is f 16,45, sluitende de rekening alzoo met een goed slot van f 9,87. 's-Heer Arendskerke. Benoemd tot agent van politie te Middelburg N. Otte Cz. alhier. Borssele. Alhier is een jongen bij den huurkoetsier 8. een vinger afgesneden door tusschen de snijmolen te geraken. Borssele. Vrijdag avond vergaderde alhier de vereeniging voor Chr. onderwijs. Van den Chr. Schoolbond op Z.-B., was de heer F.Wabeke van Wemeldinge tegen woordig om van voorlichting te dienen. Hoewel er vele moeilijkheden zijn eer men zoo ver is dat men tot het bouwen overgaan kan, is het met een goede wil en de hulpe Gods niet onmogelijk dat ook hier een Christelijke school verrijze. Wemeldinge. In de raadsvergadering van Zaterdag onder voorzitterschap vau dhr. burgemeester, waren tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergadering wor den na lezing goedgekeurd. Ingekomen zijn het verslag van de commissie tot we ring van schoolverzuim over 1905, dat voor kennisgeving wordt aangenomen. Een schrijven van Ged. Staten, houdende be richt dat zij bezwaar maken een besluit tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1905 zonder nadere toelichting goed te keuren. Aan de bezwaren zal worden tegemoet gekomen en hel besluit ander maal ter goedkeuring worden ingezonden. Mededeeling dal het kohier (suppletoir) van schoolgeld 1905 en de gemeentebe grooting dienst 1906 is goedgekeurd. Me dedeeling van den Minister van Waterstaat dat op het verzoek tot aanstelling van een derden ambtenaar aan de Bonigbrug ge durende het drukste vervoer afwijzend is beschikt. Vóór de vaststelling van de kohieren van hoofdelijken omslag en schoolgeld (primitief) dienst 1906, gaat de raad over in geheime zitting. De geheime zitting en de schorsing an de openbare vergadering opgeheven zijnde wordt het primitief kohier hoofdelijken omslag dienst 1906 vastgesteld met 330 aanslagen op een bedrag van f4199,815, en de factor bepaald op 0,965, en het kohier van schoolgeld met 75 contribuabelen en 103 kinderen op f 550,50. Verder worden benoemd tot leden van de commissie be last met het onderzoek van de reclames tegen den aanslag in den hoofdelijken om slag en schoolgeld, de heeren F. Wabeke, Az., C. van Oosten en P. Lindenbergh A die allen de benoeming aannamen. Door den heer Lindenbergh wordt eene klacht ingebracht tegen het werpen van delfaarde op den ouden Polderweg, als zijnde niet in liet belang der wegen. Nadat de voorzitter heeft verzekerd strenge maat regelen te zullen nemen, ter voorkoming van dergelijke feiten neemt de heer Lin denbergh hiermede genoegen. Ten laatste wordt naar aanleiding eener opmerking van den heer Lindenbergh, op voorstel van den heer De Rroekert besloten eene derde werkkracht aan te stellen op de nuttige handwerksebool, waarna de vergadering wordt gesloten. De minister van justitie heeft aan gesteld tot oubezoldigd rijksveldwachter M. v. Nieuwenhuijzen te Kruiningen. «ij kon. besluit zijn benoemd in het bestuur van den Seydlitzpolder, tot dijk graaf, M. P. II. Wauters, en tot plaats vervangend dijkgraaf, P. Wauters, beiden te Sas van Gent. En is Hendrik Albert van Adrichem Boogaerl, te Middelburg, met al zijn wettige zoo mannelijke als vrouwelijke afstammelingen in den Neder landsehen adel verheven, met de peaediea- teij van jonkheer pn jonkvrouw. Rilland. Wij herinneren er aan dat niet Donderdag maar Woensdag a.s (14 Maart) D.V. mr. De Wijde alhier optreedt. Frans Rosier. Het Vad. verneemt de volgende bijzon derheden omtrent Frans Rosier's verblijf Delft en omstreken Zaterdag 3 Maart zag zekere v. d. Berg een man wat ondergoed in de Brassekade (gemeente Vrijenban, bij Delft) werpen, v. d. Berg wilde het er uit visschen, maar de onbekende man beduidde hem (zonder spreken, alleen met hoofd- en vingerbewe gingen) dat dit niet noodig was. Later zag hij den man steenen er op gooien. Een vrijend paartje waarschuwde 's avonds den timmerman Eigeman, die het goed uit het water haalde en op last van den burge meester bewaarde. Een inspecteur van po litie is uit Gouda overgekomen en heeft op het hemd wat bloed ontdekt en op het buis wat zwartsel, hetzelfde waurmode Rosier zijn haar gekleurd had. Ongei eer 12 uur had de man bij den kleerkooper De Groot nieuwe kleeren ge kocht, ongeveer 3 uur is hij bij de Bras- serskade gezien en 's avonds heeft hij te Delft nieuwe schoenen gekocht. Ook moet hij 's nachts in Delft gelogeerd hebben. Zoowel v. d. Berg als De Groot hebben verklaard, dat de persoon, diep zij gezien hebben, volkomen overeenstemde met hel signalement en het portret van Frans Rosier. Volgens De Tel. zal de heer Van Kol zich weldra voor goed in het buitenland vestigen terwijl mr. G. J. Sybrandi zich tot verder herstel zijner gezondheid bin nenkort naar het eiland Wight zal begeven. Een dienstmeisje te Maastricht dat bij het maken van boenwas door verwar ming op het vuur in brand geraakte en daarbij hevige brandwonden bekwam, is aan de gevolgen overleden. Naar men zegt is indertijd bij de oplevering van het gebouw der Rijkspost spaarbank aan de Van Baerleetraat te te Amsterdam, vergeten voor de ventila tie te zorgen. In dat verzuim heeft meu getracht te voorzien door het aanbrengen van klepraampjes in de ruiten. Dit heeft ten gevolge gehad, dat Donderdagmiddag in het gebouw een ongeluk is gebeurd. Door de zuiging van den wind is een der ramen opengewaaid en kwam met zooveel kracht tegen een der vrouwelijke klerken aau, dat deze jonge dame uoor het glas, dat haar in den rug drong, ernstig ver wond is. Men schrijft uit Eindhoven aan het Dbl. v. N.-Br.Öp den Kleinen Berg alhier heerschte dezer dagen een waro biernood. Daar toch werd by gelegenheid eener ver- kooping een hoeveelheid van 5000 L. ver-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2