Moop Sserkoopingen enz. BURGERLIJKE STAKE. Marktberichten. AdvertentiSn. TE KOOP ~~TE~KOOP ongeloof, dit bewijst geen barmhartigheid. Hun beginsel staat daar tegenover. Hij herinnert o. a. wat de wijsgeer Nietzsche hier van gezegd heeft wat hoofdzakelijk hier op neerkomt, dat de zwakken niet moeten worden gesteund omdat zij de sterken belemmeren in hun ontwikkeling. Ook vroeger werden zwakken en krank zinnigen niet goed behandeld door onze vaderen. Wij moeten dit echter wel doen daartoe wensch ik u op te wekken. Hierna leest spreker Lucas 6 36 waarop hij een verklaring geeft wat barmhartigheid is, het is oefening van lijden met hen die lijden en God laat ook de zwakken niet liggen. Barmhartig en genadig is Hij. Hierna schetst spreker den toestand der krankzinnigen. In Zeeland komen ge middeld 3u0 krankzinnigen voor en wij hebben slechts recht op 50 plaatsen te Veldwijk en 30 te Bloemendaal zoodat de anderen in neutrale gestichten moeten worden geplaatst. Dit mag nu niet plaats hebben en de pogingen tot het stichten van een inrichting zijn aanvankelijk gelukt. Steunt daarom deze vereen, deze stichting- in gebed en met gaven der barmhartigheid, want God is jegens ons ook barmhartig. Hierna sluit spreker de vergadering met dankzegging, waarna zich nog 17 personen als contribuant opgaven. Naderhand zal getracht worden hier ook een afdeeling te stichten. Sinds ons vorig kijkje in de Koor kerk te Middelburg is reeds heel wat veranderd. Was toen pas de stelling verlegd naar de Noordzijde der kerk, thans heeft men daar de gewelven reeds afgebikt en zijn de sluitsteenen er in gezet. Ook zijn de muren voor het grootste deel gerestaureerd aan de binnenzijde, thans is men ook begonnen aan de buitenzijde der kerk een stelling te plaatsen om de z. g. n. steunbe.en te herstellen. Ook is het fundament voor de consistorie gelegd aan de Noordzijde der kerk, waarboven het orgel zal komen te staan. Wat de aangevraagde Rijkssubsidie voor de her stelling der ramen betreft is nog geen bericht ontvangen. De regeering overweegt de mogelijk heid van opheffing o. a. van het militaire hospitaal te Vlissingen. Frans Rosier. Om 7 uur is Frans te Utrecht eergisterenavond naar het huis van bewaring getransporteerd. Hij liet zich zonder eenig trouwens volkomen nutteloos verzet uit de wacht naar de op het binnenplein van het hoofdbureau gereedstaande vigilante" overbrengen. Kalm stapte hij naar binnen en nam in een der hokjes plaats. Vervolgens werden de deuren goed verzegeld, nam een politie agent op den bok naast den koetsier plaats en een rijksveldwachter achter op de tree plank. Daarmede was de voorstelling af- geloopen en werd de zweep over de paar den gelegd. Terwijl hij, na zijne arres tatie, in de politiewacht op een bank ge zeten was, beantwoordde hij zoo nu en dan de door de agenten tot hem gerichte vragen. Hij wilde echter volstrekt niet met Frans aangesproken worden en dreigde zijn bewakers in den buik te zullen trap pen, indien hij niet goed behandeld werd. Op een gegeven oogenblik moet hij zelfs een hunner op hoogst onparlementaire wijze a barst maar" toegevoegd hebben. Gedurende zijn verblijf aan het hoofdbu reau heeft hij alle voedsel geweigerd. Hij wilde niets gebruiken. Zelfs een kop koffie werd van de hand geslagen. De verpleger uit het gesticht te Medem- blik, wiens komst telegrafisch verzocht was, werd eergisterenavond te elf uur in het Huis van bewaring te Utrecht, waar heen de arrestant inmiddels per dieven- wagen was overgebracht, met hem gecon fronteerd en heeft hem zonder moeite her kend. De confrontatie duurde niet lang en Frans heeft geen woord willen spreken. Ook ontkende hij niet de gezochte te zijn, zooals hij aanvankelijk op het hoofdbureau van politie gedaan heeft. Hij bewaarde een hardnekkig stilzwijgen zonder een boe of ba te beweren. Toen hij in het huis van bewaring aankwam, speelde hij eveneens de stomme. De directeur stelde hem vruchteloos eeuige vragen. Hij nam nergens notitie van en staarde met koele en starre blikken in het rond. Dat Frans de te Gouda gepleegde mis daad tevens op zijn geweten heeft, begint meer en meer aannemelijk te worden. Hef slachtoffer van de nachtelijke overvalHng heeft verklaard in Frans Rosier volgens portret haar nachtelijken bezoeker te her kennen. Bovendien komt het bedrag aan geld, dat in zijn bezit was en dat in ieder geval van misdaad afkomstig moet zijn, vrijwel overeen met het te Gouda ont vreemde. Het bedrag is iets geringer, doch het mag toch wel toevallig heeten, bilïet van f 100, 2 van f40, van f 25, 1 gouden tientje, benevens eenig zilvergeld, vermist worden en de aange houdene al dit g-eld in dezelfde waarden uitgedrukt in zijn bezit had. Een biljet van 140 ontbrak slechts en is waarschijn lijk voor eene nieuwe uitrusting en de noodige equipementstukken aangesproken. eitelijk is door deze omstandigheid het verband glashelder aangetoond. Misschien is rrans Rosier met dit geld over de grenzen willen vluchten en is dit plan nog juist intijds vêrijdeld. Voor wie ongeveer alles van hem weten wil, zij nog vermeld, dat Rosier te Utrecht is geboren. Zijn vader was daar brug wachter. Op de meeste plaatsen in de stad Utrecht ?ijn reeds de biljetten, waarin aan den- gene, welk een aanwijzing doet voor de aanhouding van Rosier een belooning wordt toegezegd, van de muren verwijderd. De hoofdcommissaris van politie heeft een bijzondere dagorder uitgevaardigd, waarbij lof wordt gebracht aan de agenten Reitsnaa en Fonteyn. Zij werden ontboden bij den officier van justitie die hun zijn compli ment maakte over de tactvolle houding, in deze zaak aangenomen. Bovendien prees hij hun buitengewonen moed. Immers, 't was hun bekend met welk een geweten loos personage zij in aanraking zouden komen en die wetenschap heeft hun de noodige kalmte niet doen verliezen, welke oorzaak is geweest dat zonder geweld de misdadiger gekneveld werd. De winkelier, die bij wijze van reclame aan dengeen, die Frans Rosier levend te pakken kreeg, dekens, karpetten en gor dijnen had uitgeloofd, heeft beslist dat deze goederen zijn ten deel gevallen aan de agenten Reitsma en Fonteyn. Frans Rosier is gisterenmiddag van Ui recht met den trein van 5 uur, sterk geboeid en onder geleide van 4 rijksveld wachters naar Rotterdam vervoerd. Per celwagen gekomen, lieten zijn gelei ders hem eenige oogenblikken in de derde klasse-wachtkamer zitten, doch wegens de groote nieuwsgierigheid van het publiek vonden dezen het beter hem tot aan het vertrek van den trein in een ledigen bagage wagen te bergen, hetgeen dan ook ge schiedde. Te Rotterdam werd hij met den trein van 5,32 aan het Maasstation gevan kelijk aangebracht. Hij was zwaar geboeid met 4 kettingen op den rug en 2 op de borst. Aan het station stonden 8 rijksveld wachters gereed om hem in ontvangst te nemen. Onder veel bekijks werd hij in den celwagen opgesloten en voorts overgebracht naar het Huis van bewaring aan de Berg straat. De directeur van het Huis van bewaring, de heer Bor, die vroeger adjunct directeur was der gevangenis te Leeuwar den, kende hem persoonlijk. Aan diens speciale zorg is hij thans toevertrouwd op verzoek van den substituut-officier van justitie te Rotterdam, mr. Mazel, in verband met de inbraak en moordaanslag op de winkelierster mejuffrouw Overgauw aan de Boompjes te Gouda. Wanneer voldoende bewijzen tegen hem gevonden worden, zal hij zich voor dit feit buiten de 18 jaren gevangenisstraf, die hij nog moet ondergaan te verant woorden hebben voor de Rotterdamsche rechtbank. De aanhouding en vooral het bericht der herkenning van Frans Rosier heeft te Haarlem en Bloemendaal velen hun rust hergeven. In tal van kringen was men bevreesd voor een overval en bij herhaling was Frans het onderwerp der gesprekken. De bulletins door de dag bladen in de stad verspreid, werden ver slonden en groepjes verzamelden zich, waarbij de gevangenneming van den boos- doening werd besproken. Men achtte het te Haarlem iets buitengewoons, dat Rosier te Utrecht en niet hier in den omtrek is aangetroffen, iets, wat men zich maar niet kan denken, omdat Frans hier zijn schuil hoeken had, en hier een paar van zijn grootste vijanden had gedreigd te zullen „vinden". Een 85-jarige heer uit Nieuwendam sinds 6 weken vermist, is gisteren te Am sterdam uit het water opgehaald. Te Scheveningen is een 15-jarige knaap, in een dag gezond en dood, aan meningitis bezweken. Te Staphorst zat een 68-jarige man boven op een voer met takke- bossen. Daar de geleider een draai te kort nam, kantelde de wagen en de 68-jarige kwam in een sloot onder de takkebossen terecht. Schoon dadelijk er onder vandaan gehaald en per as naar zijn woning ver voerd, is hij aan de gevolgen overleden. Eergisterennacht is te Maastricht een koffie-branderij in een uur tijds geheel uitgebrand. Een aangrenzende woning werd mede aangetast. In de consternatie wierp een 13-jarig meisje haar 2-jarig broertje uit het 7 meter hoog raam, het kind werd echter niet opgevangen, hoewel men ge roepen had dit wel te zullen doen. Het kind kwam met een doffen slag op de straatsteenen terecht, bewusteloos opge nomen, bezweek het aan hersenschudding. Het meisje die haar broertje was nage sprongen kwam er vrij goed af, wijl haar val gebroken werd. Toch lijdt zij hevige pijnen. Het 4-jarig zoontje van een landbouwer te Raamsdonk kreeg een slag van het paard die zoo hevig aankwam dat het ventje op de plaats dood bleef. Een 4-jarig knaapje te Berkel trok in een onbewaakt oogenblik zijns vaders bag gerlaarzen aan en ging er mede langs den kant van een vaarwater. Toen delaarzen vol water waren geloopen, schoot het knaapje naar het midden en verdronk. Een voorbijvarende schipper haalde 't lijkje op. Gisteren zijn te Rotterdam door de gemeentepolitie naar de Duitsche grens via Gennep—Goch overgebracht de 26 Chi- neezen die Zaterdag in het Huis van bewa ring aldaar waren opgenomen, als zijnde zonder middel van bestaan. Bij een bewoner van de Rijnkade te Arnhem was verloren geraakt een stuk van f 1000 met coupónblad. Van deze vermissing was nog geen aangifte gedaan, toen het stuk reeds terug werd bezorgd door een officier van het Leger des Heils. Het was gevonden in een zak, waarin het papier wordt gedaan, dat geregeld wordt opgehaald. Uit Sneek wordt geschreven, dat het hoog ty d werd dat de echte Frans Rosier van de baan kwam. Te Sneek werd o. a. een onderwijzer van een christelijke school door de maréchaussee ingerekend, terwijl hij met zijn boeken onder den arm uit den trein van Leeuwarden kwam. Bij kon. besluit is bepaald, dat de thans in dienst zijnde surnumerairs van het kadaster uiterlijk na zes jaren dienst als zoodanig of als adjunct-controleur benoemd zullen worden tot controleur van het kadas ter, mits zij voor dit ambt de noodige geschiktheid blijken te bezitten. Als een voorbeeld op welk een sluwe wijze aannemers van straatwerken, bouw werken en dergelijke, somtijds worden bestolen en opgelicht, wordt het volgende gemeld. De aannemer van den straatweg door Nijeveenschen en Kolderveenschen Bovenboer laat zijn steenen per scheeps gelegenheid brengen tot daar waar de rijksweg Steen wijkMeppel den weg MeppelHavelte snijdtdaar worden ze opgetast en op den berm gezet, van welke plaats ze later per as naar Nijeveen worden vervoerd. Nu kwamen dezer dagen een paar mannen bij den aannemer, met het beleefde verzoek de „paar" steenen te mogen opvisschen en behouden, die bij het uitladen in het water waren gevallen. De aannemer scheen de zaak niet te vertrou wen en weigerde, antwoordende, dat hij zelf die steenen wel uit de Smildervaartzou laten opvisschen. Dit is de vorige week gebeurd, en wat denkt men hoeveel prach tige gave klinkers weer ojr 't droge werden gebracht Maar even vier duizend 1 Een Cooper-Mausoleum te Akkrum. Van de familie van wijlen den heer Cooper te Chicago is bericht ontvangen, dat op de stichting Coopersburg te Ak krum een mausoleum zal verrijzen. De beeldhouwer Joh. Schroder te Amsterdam, de maker van dr. Eeltje's monument te Grouw, heeft de opdracht daartoe ont vangen. De hoogte wordt ruim 9 meter, bij een lengte en breedte van 5 meter. Boven den ingang komen mogelijk de beeltenissen van win. den heer F. Cooper en zijn eehtgenoote A. de Graaf. Op het koepelvormige dak komt een urn en op de vier hoeken worden vier symbolische kinderbeelden geplaatst, terwijl in het mausoleum een marmeren tombe op vier pilaren, het stoffelijk overschot van het echtpaar Cooper zal bevatten, 't welk uit Amerika zal worden overgebracht. Naar wij vernemen, zullen de kosten van dit grafmonument over de twintig duizend gulden bedragen. (N. v. F.) Te Ginneken is door de mare chaussee op hoogen last proces-verbaal opgemaakt tegen den zg. wonderdokter Colson, ter zake het vermoedelijk onbe voegd uitoefenen van de geneeskunst, niettegenstaande hij zoovele lijdende po litiebeambten, die bij bevoegde genees- heeren geen baat meer vonden, heeft ge nezen. (D. v. N.J Omtrent de plundering van de filiaal der Russische bank in de Finsche hoofd stad Helsingfors, wordt nog vandaar ge meld Dit is een brutaal rooverstukje, zooals hier nog niet is gezien, vooral als men in aanmerking neemt, dat het op hel derlichten dag gebeurde. De daders zijn echter geen Finnen, maar gepeupel uit Rus land, dat tegenwoordig in massa naar Fin land komt. Kort voor twee uur verschenen in de groote zaal der bank, waar zich acht beambten en een boekhouder bevonden, snel achter elkaar 10 12 mannen; een daarvan riep in 't Russisch In naam van het revolutionnaire comité leggen we be slag op de kas; handen omhoog!" Allen vol deden aan het bevel, daar de roovers met revolvers en dolken waren gewapend. Ter stond daarop beproefde een bode der bank, die in een aangrenzende kamer een sabel had gegrepen, om door de zaal naar de ka mer van den directeur te snellen, maar hij werd door drie kogels op den grond gewor pen. Toch sleepte hij zich nog naar het vertrek van den directeur, waar hij echter door eenige roovers, die hem naijlden, met dokstooten bewerkt werd. Merk waardig genoeg, bleef het overige per soneel, ondanks het heftige schieten, on gedeerd, behalve een beambte, die een kogel in den vinger kreeg. Zeven kogels zitten in de muren. De bandieten sloten daarna de beambten en de dame op in een kleine zijkamer, en men riep hun toe, dat bij de minste poging om da deuren te openen, eenige bommen zouden ontploffen. Van twee andere bedienden in de zaal had de eene zich opgesloten in een ka binetje, de andere in de kleedkamer. Op dezen werden eenige schoten gelost, die echter in de kleeren bleven steken. On gestoord gingen nu de roovers de kas plunderen. Daarbij werd geen woord gesproken. De opgeslotenen hoorden alleen het gerammel der goudstukken. Kort na tweeën stelde een politieagent, die voorbij ging, opmerkzaam geworden door het geroep van de vrouw van een kantoorbediende der instelling, de politie telefonisch in kennis met het voorgeval lene. Maar toen waren de roovers al gevlogen en behoefde zij alleen de op geslotenen te bevrijden. De blikken doo- zen, die gevonden werden, bevatten geen ontploffende stoffen en waren volkomen ongevaarlijk. Onder de kantoren der bank bevindt zich een restaurant, maar daar had men van 't schieten in 't minst niet gehoord. Men vreest in Finland voor nog meer gewelddaden van dezen aard. Fransch-Duitsche entente. Een Fran- gche onderwijzer maakte in zijn vacantie eep reisje door Zuid-Duitschland. In het Sehwarzwald leerde hij een mooi Duitsch meisje kennenhij raakte verliefd, zij schonk hem wederliefde, en aan het eind van zijn vacantie reisde de Fransche onder wijzer als gelukkig echtgenoot met zijn lieve Duitsche vrouw naar huis terug. Maar toen de wittebroodsweken voorbij waren en het nuchtere leven aanving, bleek aldra, dat de nationaliteit beiden dwars rat. De een, evenmin als de andere, had er eigenlijk schuld aan. De jonge vrouw, die ver van huis leefde, meende dat zij haar vaderlandsliefde in haar huiskamer toch wel mocht uiten door er een oleogravure van Bismarck te hangen. De man, in den beginne, keek een anderen kant uit. Maar op een goeden dag vond hij aan den wand, tegenover dien van Bismarck, een portret hangen van den groothertog van Baden. Nog hield hij zich in en trachtte in een andere richting te kijken. Doch ook dit werd hem onmogelijk gemaakt, omdat weer eenigen tijd later op zijn schoorsteen een gipsen beeld kwam te staan, voor stellende den Duitschen keizer. Hij meende, dat het nu te veel was, en daar zijn Fransche aard niet minder ontwikkeld was dan de Duitsche nationaliteit van zijn vrouw, verzocht hij haar, de huiskamer te willen ontdoen van de drie portretten. Maar als waardige dochter van een weer baar volk verdedigde zij haar drie por tretten, zoodat de Fransche echtgenoot meende dat niets anders overbleef dan voor zijn revanche de hulp in te roepen van een vreemde mogendheid in huis. Hij bracht zijn grief voor den rechter en diende een verzoek tot echtscheiding in, waarbij hij haar Duitsch-vaderlandslievende ge voelens formuleerde als „zware beleedi- ging". Maar in eersten aanleg zoowel als in hooger beroep gaf de rechter hem on gelijk zoodat de ongelukkige leeraar niet alleen zijn vrouw, doch ook haar drie onafscheidelijke portretten zal moeten dulden tot hem een geschikterformn- leering invalt als reden tot echtscheiding. Te Boeschepe (Frankrijk) kreeg bij de inventarisatie de regeerings-ambtenaar een kogel in het been en een stokslag op het hoofd. Zijn zoon trok daarop een revolver en schoot een slager dood. In Texas hebben tal van prairie- branden gewoed. Duizenden stuks vee vonden den dood in de vlammen, de schade bedraagt 200 duizend dollars. In het koninklijk paleis te Aranjuez (Spanje) is ingebroken. Onder meer zijn een groot aantal kostbare bronzen gestolen. Op de spoorlijn bij Zamara (Rusland) hebbende revolutionairen uit een militairen trein 150 geweren en 7500 patronen ge stolen. Een reporterstreek. In een corres pondentie uit Londen aan Het Hdbl. wordt de volgende persanecdote verteldTwee reporters van concurr. bladen waren naar een cricketwedstrijd gezonden met de op dracht hun verslagen door postduiven te doen overbrengen. Een hunner kwam het eerst op het terrein en zag daar in de perstent de mand met postduiven van zijn concurrent naast zijn eigene staan. Vlug krabbelde hij op een papiertje „Wedstrijd uitgesteld", bond dat onder den vleugel van een der „concurreerende" duiven en liet toen al deze dieren los. Zijn eigen duiven stopte hij daarna in de mand van zijn concurrent, verborg zijn eigen kevie en nam er verder rustig een vrijen middag van. De andere verslaggever kwam later in de tent en was zeer verheugd noch zijn concurrent, noch diens duiven aanwezig te vinden. Hij schreef daarom 'n extra- uitvoerig verslag en zond dat bij gedeelten per duif weg. De duiven kwamen natuurlijk in het hok en het verslag kwam in de kolommen van het concurreerend blad terecht en de ijverige verslaggever kon zijn oogen niet gelooven, toen hij 's avonds in zijn courant las „Wedstrijd uitgesteld", terwijl zijn concurrent met zijn verslag mooi weer speelde. Berenstieren en ezels. Een vraag van Sir Howard Vincent, gisteren gedaan in het Eng Lagerhuis, gaf den arbeiders-afgevaardigde Crooks gele genheideen aardigen kwinkslag te plaatsen. Door Sir Howard Vincent was de vraag gesteld, of de regeering zich had vergewist van het aantal Britsche beleggers, die geld hadden gestoken in Zuid-Afrikaansche mijnbouw-ondernemingen. Zulks natuur lijk met het oog op de materieele belangen, welke het Britsche publiek heeft bij de regeling der quaestie van de Randkoelies. De president van het departement van Handel beantwoordde die vraag in ont- kennenden zin. Waarop de Ier Healy voor den dag kwam met de spottende vraag „Hoevelen van die aandeelhouders zijn bears en hoevelen bulls En onmiddel lijk daarop viel Crooks in, met de vraag „En hoevelen zijn asses (ezels)", welke uit roep een daverend gelach deed opgaan. Immers, het is een bekend feit, dat de meeste Zuid-Afrikaansche mijnmaatschap- pijen zijn opgezet, enkel en alleen om het geld van de kleine beleggers over te heve len in de zakken van de directies en promo tors. In dien zin moeten verreweg de meeste bezitters van Zuid-Afrikaansche mijn- waarden inderdaad tot de ezels worden gerekend. (N. Crt.) Bears zïjn speculanten a la baisse, bulls specu lanten a la hausse, dus in geen van beide gevallen bonafide geldbeleggers. T E L«,E G R A M M|E N. 's-Gravenhage. Tweede Kamer. Bij de voortgezette behandeling van het ontwerp arbeidscontract keurde de heer Tak het af dat het ontwerp geen rekening houdt met de economische ongelijkheid tusschen patroon en arbeider, waardoor het ontwerp aan laatstgenoemde geen deugde lijke waarborgen biedt. Sprekers partij zal trachten in het ont werp verbeteringen aan te brengen en het dan op afbetaling aanvaarden, echter niet wanneer het belemmeringen voor de vrij heid der vakbeweging blijft bevatten, waardoor het remedie erger dan de kwaal zou zijn. De heer Van Wichen wenschte in af wachting der voorgenomen enquête het ontwerp voorloopig niet toe te passen op land- en tuinbouwgebied. De heer Van Nispen laakte de houding der sociaal democratendie dadelijk tegen het ontwerp een agitatie op touw zetten hoewel dhr. Schaper, nadat het oorspron kelijk ontwerp was gewijzigd, geen reden voor felle oppositie aanwezig achtte. Spreker- schetste voorts de nadeelen aan allerlei speciale regelingen voor ver schillende categoriën van arbeiders ver bonden. Dhr. Schaper opperde verschillende be zwaren tegen het ontwerp wordt daaruit niet weggenomen de belemmering voor de onafhankelijke vakbeweging, dan zal hij tegenstemmen. Dhr. Van Doorn beschouwde het ontwerp meer van juridische dan van soc ale beteekenis. Dhr. Talma aanvaardde de algemeene regeling omdat daarop in de toekomst kan worden voortgebouwd. Domburg. Ten overstaan van not. Verhulst werd Woensdag alhier publiek verkochtde villa „Nehalennia" tegenover 't station in drie perceelen. Ie perc. de Villa met 16.24 A. grond voor f5425. Kooper de heer Vreeburg alhier. 2e perc. Bouwterrein, groot 2.50 A. Kooper de heer J. Pluijmers te Middelburg voor f 624. 3e perc. Bouwterrein, 2.50 A. Kooper de heer W. Steijn, Middelburg voor f751. Gecombineerd afgeslagen werd geen bod gedaan. Van 37 Maart. VLISSINGEN. Bevallen: W. Brus selaars geb. Goossen, d.C. J. Lenaerts geb. Schot, z.A. Haccou geb. Faste- uau, z.C. Neijts geb. Van de Vrie, d.G. Fleurbaaij geb. Van Oijen, d. M. Wolf geb. Daane, z.C. Venema geb. Spaeter, z.J. D. Verbraeken geb. Halffnian, d.G. H. de Smit geb. Sterzenbach, z.WSteenaard geb. Verhage, z. Overleden: C. Schout, man van S. Florusse, 62 j.E. M. J. de Vliegher, 1 d., d.P. J. Mommaas, 5 w., d. II. A. J. Olthoff, man van C. M. Krug, 47 j.A. Maquelin, man van M. J. Geensen, 38 j. MIDDELBURG, 8 Maait 1906. was oen vrij ruimen aanvoer en goede vraag. Kroonerwten 50 ceDt hooger. Ter Graanmarkt van heden (Donderdag) Men besteedde voorJarige Walch. tarwe f 0,f 0,nieuwe Walch. tarwe f6,75 k f6.90; Jarige Rogge f0, k t0,— Nieuwe Rogge f5.50 4 f5,75; Nieuwe Wintergerst 10,— k f 0, Nieuwe Zomergerst f 5 i f 5,10; haver f 0, tuinboonen f 7.25 k f 7.50 ronde bruineboo- nen f 10,75 f 11.lange dito f9,75 4 f 10.paardenboonen f7,75 a f8. witteboonen gelezen f 16.50 k f 16,75; ongelezen fit fgroene erwten f 0, f0,nieuwe kroonerwten f9,25 a f9,75; koolzaad f0,k f0.karwjj- zaad per 50 K.G. f—k f Alles per H.L. Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f 0,50 k f 0,60 per '/2 kilo. Eieren f3,30 per 100 stuks. Opgaat v. d. Zeeuwsche Landh. Maatsch. Boter f0,54 A f0,62 per '/2 kilo. Eieren f 3,3per 100 stuks. Heden nacht ontsliep in den Heere onze innig geliefde eehtgenoote, moeder, behuwd- en grootnoeder SJOERDTJE VAN WIEREN, in den ouderdom van 71 jaren en 8 maanden, na een zwaar lijden van 19 weken. De Heere geeft ons een schat van troost. Namens de familie, S. DE JAGER, v. n. m. Serooskerke (W.), 8 Maart 1906. een Vaars, oud acht maanden, bij A. LOUWS, te Serooskerke (W.) een anthiek Boogkabinet, bij W. DE VISSER, Westkapelle.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3