Adverftentiën. Moop Verknopingen enz. LAATSTE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. St. MAARTENSDIJK, 1 Maart '06. (laar bij nog aanhalende een gezegde van Groen van Prinsterer in de Tweede Kamer 1840, en waarbij hij vooral de ouders wees op de belofte bij den doop hunner kin deren afgelegd. Vlissingen. Gisteren anriveerden hier wederom per spoor twee personen-rij tui gen 1ste en 2de klasse voor de stoomtram „Walcheren". Ze zijn van dezelfde kleur en afmeting als het eerste rijtuig. Vlissingen. Donderdaguamiddag om streeks 4 uur kwam hier op de iiaven Hr. Ms. Pantserdekschip Noordbrabant" komende van Nieuwediep en gesleept door de 2 booten „Titan" en „Cijcloop", ge noemde bodem werd dadelijk op de sluis gezet en meerde in de tweede binnen haven. Heden morgen werd het van daar gesleept door genoemde booten naar de fabriek „De Schelde" om daar de bekende reparatie te ondergaan. Vlissingen. Alhier is Donderdag in den ouderdom van 71 jaren overleden, de W.Edl. Heer H. J. van der Meer, na een ziekte van slechts vier dagen. De overledene was lid van de Provinciale Staten van Zeeland en lid van den Ge meenteraad te Vlissingen. De anti-revo lutionaire partij verliest in hem een groo- ten steun en vele andere zaken waaraan de overledene arbeidde zullen veel aan hem verliezeu. Hansweert. Het alhier lek geworden sleepschip, „Jeannette" schipper de Bot is dicht gemaakt met spek en heden voor middag met de sleepboot „Infatigable naar Antwerpen vertrokken. Uit een dorp in Noord-Holland ver trok, ongeveer tien jaren geleden, een ambachtsman naar Transvaal, zijn wouw en kinderen achterlatende. In de eerste jaren ging het hem daar goed. Geregeld zond hij, volgens zijn belofte, aan zijn gezin in Holland geld doch allengs liet hij minder van zich hooren, totdat, in en na den oorlog in Zuid-Afrika volstrekt niets meer van hem vernomen werd. Hij werd dood geacht door de wereld en ein delijk ook door zijn vrouw, die vóór on geveer een jaar een nieuw huwelijk aan ging. Dezer dagen echter ontving de predikant van dat Noordhollandsche dorp een brief van een ambtgenoot uit Trans vaal, die hem mededeelde, dat tot zijn gemeente o. a. behoort de man, die in zijn vaderland sinds lang niet meer tot de levenden was gerekend. In dien brief werd, namens dezen man, dringend ge vraagd om eenig bericht aangaande zijn vrouw en kinderen, naar wie hij met groot heimwee zegt te verlangen. De pre dikant heeft den uit Afrika ontvangen brief naar waarheid beantwoord, met bij voeging van het portret van twee lief opgegroeide oppassende dochters, die de vader indertijd als kinderen had achter gelaten. Wij zagen dezer dagen een paar teekeningen van het nieuwst gebouwde stoomschip van de Holland-Amerika-Lijn „Nieuw Amsterdam", welke ons een kijk gaven op den reusachtigen omvang van dit gevaarte en de snelle vlucht die scheeps bouw en verkeer hebben genomen in de laatste dertig jaren. Grafische vergelijking met de torens van Rotterdam, Den Haag en Utrecht (Dom) geven tevens een voorstel ling van de lengte van dit schip. Het is tweemaal zoo lang ongeveer als de Dom hoog is In 1872 werd het eerste schroefstoom- schip „Maas" door deze Lijn in de vaart gebracht. Zijn lengte was 80 Meter (in ronde getallen gezegd), breedte 10, holte 8 Meter en draagvermogen 1500 ton. In 1880 werd de „Edam" gebouwd. Die was al grooter: Lengte 124 M., breedte 11, holte 9. Draagvermogen 4800 ton. In 1898 kwam het dubbelschroefstoom- schip „Statendam", lang 162, breed 18,holte 13 Meteren draagvermogen 10200 ton. Zijn kameraad, de „Potsdam", in 1900 aangebouwd, was nog grooter. Lengte 178, breedte 19, holte 14 Meter. Draagvermogen 12500 ton. En nu in 1906 de „Nieuw Amsterdam": lengte 188,36; breedte 20,88; holte 14,63 Meter. Draagvermogen 17300. Een der eerste schroefbooten uit vroe- geren tijd: de tender „Columbus", naast de „Nieuw Amsterdam" afgeteekend, zinkt als het roeibootje bij het groote linieschip in 't niet. De top van zijn mast komt juist aan de verschansing van den groote! Altijd in zee. Stonden zij beide op de werf, dan kwam de top van den mast van „Columbus" nauwelijks ter halverwege van de kiel der „Nieuw Amsterdam". Ook het inwendige dezer boot is grootsck en prachtig. Men heeftopperdek, salon- dek, lower-promenadedek en promenade dek, met totaal 668 hutten. Wat de menschelijke geest uitdenken en tot stand brengen kan, is een vraag waarop deze jongste mailsteamer het antwoord geeft. „Nieuw Amsterdam" is Zaterdagavond van Belfort te Rotterdam aangekomen om Van ketels voorzien te worden. Het groote dok bleek te klein om de groote romp te bevatten. Met den steven stak het er boven uit. Voor een lid van den gemeenteraad te Zwolle, vacature Hoven (rad.) moet herstemming plaats hebben lusschen mr. H. de Bie (chr.-hist.) met 394, en M. Polak (lib.) met 379 stemmen. K. Admiraal (soc.) had 324. Als een staaltje van groote nauw keurigheid zoo schrijft men uit Leider dorp, kan worden medegedeeld, dat dezer dagen door een der geneesheeren aldaar een betalingsstuk van het bestuur der Rijksverzekeringsbank werd ontvangen, waarop hij aan het postkantoor kon in ontvangst nemen een som van f 0.005, wegens te weinig betaalde kosten voor geneeskundige hulp, verleend in 1904. Een landbouwer uit Ede is door een van Kampen komenden trein aan hetstation Zwolle aangereden en gedood. Op een der jongste carnavalsdagen ontstond te Dongen een vechtpartij, waarbij een der vechters zoodanig gestoken werd dat hij aan de gevolgen overleed. Te 's-Gra- venhage raakten de kleeren van een 4jarig knaapje, dat door zijn moeder even alleen was gelaten, in brand, doordien het kind te dicht bij de kachel was gekomen. Een politieagent op het noodgeschrei toege sneld, doofde de vlammen, doch het kind had inmiddels zulke hevige brandwonden bekomen, dat het aan de gevolgen bezweek. De toestand van Akke Kobus, de op zoo gemeene wijze mishandelde en gestoken dienstbode te Leeuwarden, is sterk achter uitgaande. Zij kan nog altijd niet anders dan kunstmatig ademhalen. Dr. Kuyper geïnterviewd. Onze corres pondent te Athene schrijft ons: Na zorgvuldig Athene en omstreken te hebben ia oogenschouw genomen, is dr. A. Kuyper weer met frisschen moed de provincie ingegaan na mij eerst zeer be reidwillig een onderhoud voor De Telegraaf te hebben toegestaan. Aan stof voor een interview ontbrak het dan ook geenszins, alhoewel onze ex-minister beleefd ver klaarde liever geen politiek in dit gesprek te willen mengen. De heer Kuyper ver klaarde met zijn reis tot dusverre zeer ingenomen te zijn en vol belangstelling en bewondering voor wat hij had gezienhij gaf ons een beknopt overzicht van zijn reis. In Klein-Azië en het H. Land had dr. Kuyper te kampen met zware zand- en modderstormen en was de reis te paard en met wagen, ook al te voet, als de wegen te slecht waren, dikwijls niet zonder gevaar. Van uit Jaffa moest der karavaan zelfs hulp tegemoet worden gezonden en hield dr. Kuyper er zijn intrede met zestien paarden. Egypte, Karthoum etc. werden afzonderlijk behandeld, doch dit zou ons te ver voeren om hier mede te deelen. Wel zij geconstateerd, dat, wanneer dr. Kuyper zijn reisindrukken in boekvorm of in gezellige causerie ten beste zal geven, hij op een dankbaar en belangstellend auditorium recht zal hebben. Ook de ont vangst op zijn reis en de personen waar mede hij in aanraking was gekomen roemde dr. Kuyper zeer; nu hier was dit niet minder.' In 't hotel „Grand Bretagne" ontving onze ex-minister de meest ver scheidene en talrijke invitaties \an oud collega's, builenlandsche gezanten etc. Aan de Nederlaudsche legatie werd een déjeu ner aangeboden en een diner ter eere van dr. Kuyper gegeven, waar o.a. aanzaten de Fransche gezant, de Turksche gezant, graaf Bello, eerste gezantschapsecretaris aan de Duitsche legatie met hunne dames, alsook de Duitsche en Engelsche gezanten. Dr. Kuyper had, bij afwezigheid van ko ning George, een langdurige audiëntie bij den kroonprins in diens paleis. Ook aan Buitenlandsehe Zaken bracht onze pre mier geruimen tijd door. Diners etc. wer den aangeboden door de Fransche en Duitsche legaties, een soiree door de Eu- gelsche, Buitenlandsehe Zaken ete. De Turksche gezant had het genoegen dr. Kuyper meermalen aan zijn tafel te gast te hebben. Daar hier iedereen in 't Oosten ten minste den knevel laat groeien, heeft dr. Kuyper ook zoo'n aanhangsel van man lijke kracht gecultiveerd en prijkt zijn bovenlip met een welverzorgde, niet te groote snor. Musea en wat bezienswaardig was, heeft dr. Kuyper hier bezichtigd, zich overal voor interresseerend en menigen jongen gids vermoeiend. Het valt dan ook niet te loochenen, dat er weinige jongeren gevonden zullen worden die de vermoeie nissen van zulke reizen zoo goed zullen doorstaan met dezelfde opgewektheid en energie. Dr. Kuyper reist via Micene, Nauplia, Korinthe, Ealhia naar Patras, vanwaar uit Olympia nog bazocht wordl. Vervolgens naar Corfu. Verder heeft onze groote land genoot, naar hij zeide, nog geen definitieve reisplannen. (Tel.) Dr. Kuyper en Erasmus. In hel Grieksche blad „Sphaira", dat ons werd toegezonden, vinden wij een komiesch bericht aangaande den vroege- ren Minister van binnenlandsehe zaken, Dr. Kuyper. Den oud-Minister werd een diner aan- ;eboden door den consul-generaal van lervië, die tijdelijk den Nederlandschen consul te Piraeus vervangt. Ook onze zaakgelastigde te Athene, zat met zijn eehtgenoote aan. Dr. Kuyper sprak oud-Grieksch eu wel volgens de uitspraak vau Erasmus, d. i. de uitspraak die in Nederland bij het gym nasiaal onderwijs wordt gevolgd, maar die (als we ons niet vergissen) voor den Nieuw Griek ongeveer even verstaanbaar is als wanneer men een. Nederlander in het Gothisch spreekt met Fransche uitspraak. Uit hét bericht in de „Sphaira" verne- en wij verder nog, dat dr. Kuyper 6 achtereenvolgende jaren Holland heeft besluurd, dat hij vooral veel gedaan heeft voor de ontwikkeling van den handel van zijn land (men denkt aan de tariefwetten) en dat hij in Juni a. s. naar ons land te rugkeert „aangezieD dan de verkiezingeu gehouden worden". „Men kun reeds wel van te voren zeg gen", aldus het Grieksche blad, „dat hij als overwinnaar uit den stembusstrijd zal te voorschijn komen, aangezien hij de meest beminde politicus van Holland is". Als men toch maar goed is ingelicht, nietwaar? (Zutph. Ct.) Ja, Ja, de Zutf. Ct. weet het beter. Een reuzen-kanaal. Het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden heeft met 196 tegen 81 stemmen een wetsontwerp goed gekeurd, waarbij de oprichting wordt bekrachtigd van de Lake Erie and Ohio River Ship Cmmfonderneming. Dit lichaam, 'twelk zal werken met een kapitaal van 60,000,000 dollar, stelt zich voor, eeu kanaal tot stand te brengen, dat het Flrie-meer met de Ohio zal verbinden. Een blik op de kaart leert, van hoe reusachtige beteekenis een dergelijk kaDaal voor het verkeer zou moeten zijn. Er is echter veel oppositie tegen het plan, daar een uitvoering der kanaalontwerpen, zeer veel water zou ont trekken aan den Niagara-waterval, welke daardoor veel van zijn schoon zou moeten derven. Te Springfield, in den staat Ohio, is eergisteravond schandelijk huisgehouden. Een neger had een blanke mishandeld en uit weerwraak deden de blanke inwoners der plaats een aanval op de negerwijk, welke eenvoudig werd in brand gestoken en dan ook totaal vernield is. Jan Smit". Een drukkersfirma te Chicago, die werkt met personeel dat niet is aangesloten bij den typografen vakbond, is bezig met het drukken van het stedelijk adresboek. Al de georganiseerde typo grafen hebben nu besloten, zich in het adresboek te laten opnemen ais „Jan Smit". Zij kopen dat dit voorbeeld ook zal worden gevolgd door de leden van andere vakbon den, wat er toe zou kunnen leiden, dat het adresboek veel van zijn waarde verliest. Een Bebel-woord. Bebel en Zubeil hebben in den Duitschen Rijksdag be weerd, ilat het schandelijke laster was te zeggen, dat de Duitsche socialisten in dagen van oorlog het eigen leger ia den rug zouden vallen. De Chineesehe regeering heeft den gouverneur van Nantsjang gelast, alle deel nemers aan de jongste zendelingen-moorden streng te straffen en verklaarde zieh be reid elke voldoening te geven die ge vraagd werd. De Duitsche, Engelsche en Amerikaansche kanonneerbooten begeven zich zoo dicht mogelijk bij Nantsjang. Aan de Berlijnsche stations veroor zaakte de staking van de huurkoetsiers eergisteren voor aankomende reizigers veel ongerief. De mensehen wisten niet, wat zij met hun reisgoed aan moesten vangen. De staking heelt overigens niet veel uitge werkt daar de politie niet van zins bleek hare verordening in te trekken. De koet siers hebben het voornamelijk tegen de bepaling in die verordening, han verbie dende om niet leege rijtuigen over het Polsdamsche plein te rijden, om de buiten gewone drukte die daar heerscht, niet te vermeerderen. Een beroep op den minister heeft evenmin iets gebaat. De staking is hierop opgeheven. kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Drietal te 's-GravenhageA. de Haan te Zwolle, C. J. v. Paassen te Haarlem en A. J. Roozeneijer te Sluis. Aangenomen naar Beusichem door G. T. Gerritsen te Noordbroek; naarBarne- veld door J. A. van Boven te Kesteren. Geref. Kerken. Beroepen te Beilen J. J. Wielinga te Zuidbroek. Bedankt voor Hoogvliet door H. Haspers te Hardingsveld. Schooi nieuws, Stavenisse. Tot hoofd der bewaar school, in de vacature mej. A. Langereis, is benoemd mej. L. Ets te Rotterdam. Goes. Heden werd in „De Prins van Oranje" eene vergadering gehouden van afgevaardigden uit polders en waterschap pen uit Zeeland, welke 77 polders ver tegenwoordigden. Het doel dezer bijeen komst was, om tnet elkander de onge vallen-risico te bespreken. Het waterschap Stoppeldijk e. a. zond aan alle polder besturen in Zeeland een circulaire otn dit punt bij de ingelanden te bespreken. Het gevolg hiervan was dat het plan meer vaster vorm kreeg om heden met afge vaardigden die zaak te bespreken. De directeur der Werkgevers-Risico- bank, mr. Kruijff trad voor de vergadering op om de werking dier bank toe te lichten. Na uitvoerige toelichting en uiteenzet ting vroegen een zestal aanwezigen in lichtingen die door mr. Kruiff duidelijk werden beantwoord. Ten slotte werd zon der stemming besloten op de zaak in te gaan en een commissie werd benoemd om Woensdag 16 Maart weder in de Prins van Oranje bijeen te komen. Voor Tholen werden benoemd de heeren Van Dort en Van Gorselvoor Noord- Beveland de heeren Marcusse en Tazelaar voor Zuid-Beveland de heeren J. M. Kake- beeke en J. Oele Hz.voor Z.-Vlaanderen (westelijk deel) de heeren Thomaes en De Hullu voor Z.-Vlaanderen (oostelijk deel) de heeren Van Waes en Wortmanvoor Schouwen de heeren J v. d. Vliet en A. J. Fokke te Hulst de heer Hombach. De. poldercommissie de heeren Westbroeck en Baron Collot d' Escurj- worden aan de commissie toegevoegd. 's H, Arendskerke. Donderdagar ond werd alhier opgericht eene kolenvereeni- ging met aanvankelijk 45 leden. In het voorloopig bestuur werden gekozen de heeren Chr. Nijsse, voorzitter, A. M. Bti- teijn, P. J. van Ham, Jae. van Hekke en Jae. van der Maale Dz. 's-Gravenhage. Benoemd tot buiten gewoon lid van den Centralen gezond heidsraad Mr. A. J. F. Fokker, voorzitter van het bestuur der visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen, te Zie- rikzee. Parijs. Bij de behandeling van de begrooting van oorlog heeft de minister van oorlog verklaard dat de stad Verdun gereed is eiken a nval te weerstaan. De bewapening is volkomen. De opperbevel hebber is aangewezen. De minister drong aan op een spoedige behandeling der be grooting. Middelburg. Donderdag werd door not. Strove alhier verkochtlo. een huis en schuur, Seisweg R 156, gr. 159 e.A. Kooper dhr. Danielse te Middelburg voor f1601; 2o. kantoorlokaal Sehuiffelstraat K 151, 130 e.A. Kooper dhr. E. Pa.ilIé te idem voor f801 ;3o. Een huis Winter- straat Q 105 gr. 47 e.A. Kooper dhr. J. Wouters te Koudekerke voor f237; 4o. Een pakhuis 65 e.A. op f340, opgehouden, hoogste bod f 322. Tholen. Heden werd door de land- bouwvereeniging aanbesteed de levering van zaaizaad: 270 K.G. Rozendaalsch roode klaverzaden, aan gebr. Dries, van Sap- pemeer, voor f 0,92 per K.G.10 K.G. Brabandsch bruin klaverzaad, aan J. Bak ker, Wildervank, voor f 0,78 per K.G. 4 H.A. Kunstwei volledig zaad, aan D. J. v. d. Have, Kapelle, voor f 24,50 per H.A. 40 K.G. Groenkraag jaapjespeeënzaad, aan dezelfde, voor f 0,55 per K.G.32 K.G. roode mangels, Engelsche reuzen, aan J. W. Komijn, Ouwerkerk, voor f 0,45 per K.G. Van 28 F'eb. tot 2 Maart. MIDDELBURG. Getrouwd: M. T. Allaard, 26 j. jm. en S. A. de Steur, 22 j. jd.A. F. H. Kraak, 23 j. jm. en C. Bastiaanse, 23 j. jd.M. Luteijn, 22 j. jm. en E. W. Karelse, 22 j. jd. B e v a 1 1 en: L. Sturm geb. Dingemanse, d.J. de Spinois geb. Peule, d. Overleden: G. F. van Eerdenburg, 82 j., man van C. M. Wolf; H. J. vaD Winkelen, 74 j., wednr. onbekend. GOES. Overleden: 28, Pieternella Dorothea Sloover, 68 j., wed. van Johannes Alidus Stokmans. Van 23 Feb. tot 2 Maart. IERSEKE. Ondertrouwd: 23, Jan Weststrate, 23 j. jm. en Maatje Francioa Dekker, 20 j. jd. Overleden: 26, Izak van Boven, 67 j., echtgenoot v. Katharina Kossen 28, Neeltje, 8 mnd., d. v. Reijer Timmer man en Cornelia Verschuure, wonende te Avereest. Over de maand F'ebruari. 's-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 1, Maarten Meeuwse, 21 j. jm. en Jannetje Steketee, 23 j. jd.22, Jacob Mulder, 22 j. jm. en Maria Petronella van Londen, 21 j- jd. Geboren: 1, Maria, d. v. Anthonie v. d. Guchte en Maria Nagelkerke; 7, Cor nells, z. v. Adriaan de Jager en Pieternella Hendrika Bommeljé 10, Adriana, d. v. Hubrecht Knopjes en Cornelia van 't West einde; 12, Maria Francina, d. v. Cornelis Reijerse en SaraPaasse; 13, JobMari- nus, z. v. Pieter v. d. Dries en Maria Rijk 15, Pieternella, d. v. Pieter van Eijkeren en Virginia Louisa Johanna Hoornick 21, Jacoba, d. v. Jan Zuidweg en Adriana de Vos. 21, Leuntje, d. v. Christiaan Janssens en Maria Schoonaart. 23, Cor nelis, z.v. Christiaan Minderhouden Agatha Langebeke. Overleden: 9, Apolonia Knopjes, 63 j., vrouw van Pieter Verdonk. 10, Cornelis Jacobus de Smit, 67 j., man van Elizabeth Arnoijs. 11, Gilles Jacobus de Koning, 1 m z. v. Cornelis en Maria Men- heere. 17, Cornelia Oele, 65 j., wed. van Jan de Ruiter. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Jaeob Pieter, z. v. B. den Hollander en P. S. v. OverbeekeFranciscus, v. F. Hom mel en A. C. Schoonen Anthonie Ltuis, z. v. P. A. Gunst en A. J. Bolier Joannes Petrus Marinus, z. v. A. v. Til burg en A. C. de Kater; Geertruida Cornelia, d. v. A. J. de Hond en L. den BraberLeendert Cornelis, z. v. J. v. Poortvliet en K. v. Schetsen Johannes Adrianus, z. v. F. v. d. Zande en A. C. ()uintes; Martina Reintje, d. v. J. v. d. Boogaard en B. v. Driel. Overleden: Catharina Isabella, 23 mnd., d. v. C. C. Hageen M. A. Moer land Neeltje, 9 mnd., d. v. A. Jer- vense en G. M. MinheereJohanna, 13 d., d. v. I. Priem en B. (juistJaco bus Soetens, 59 j., wednr. v. A. de Rijke. COLIJNSPLAAT. Geboren: 7, Geer truida Pieternella, d. v. J. de Wit en Leuntje v. d. Weele; 8, Pieter, z. v. D. J. Auemaet en Lena de Regt10, Cornelis Johannis, z. v. J. J. de Krijger en Geertruida Lijntje Kagchelland 14, Jacob, z. v. Corn. Hollestelle en Domiua Kramer 16, Lena Maria, d. v. M, Kunst en L. M. Goudswaard27, Neeltje, d. v. A. Kormize en Janna Bouwense. Levenloos aangegeven: 6, een mannelijk kind van Jacobus v. d. Weele en Magdalena de Looft'; 15, een mannelijk kind van M. G. Riemens en Levina de Regt. Overleden: 8, Pieternella Prince, 60 j., echtg. v. Jan Verburg; 15, Sara Kievit, 88 j wed. v. Marinus Bolle 19, Lena Marina, 4 d., d. v. M. Kunst eu L. M. Goudswaard 25, Lena de Waal, 38 j., echtg. v. J. v. d. Berge26, Johanna Hendrika, 16 j., d. v. P. A.Buijs (overl.) en Neellje Heudrikse. KRABBEND1JKE. Getrouwd: Jan- nis Daniël Meloen, 24 j. jm. en Jannetje Tramper, 20 j. jd.8, Marinus Bliek, 24 j. jm. en Janna Cornelia Lagendijk, 26 j. jd.15, Leendert van Driel, 42j. jm. en Sophia Cornelia Staal, 26 j. jd. Geboren: 3, Willem, z. v. Hendrik Jan Wagenaar en Jacomina Lobbezoo 7, Leintje, d. v. Samuel van Baren en WiJ- helmina Philipse 9, Hendrika Jannetje, d. v. Francois Johan Meloen en Klazina Griep; 12, Omer, z. v. Omer Schrier en Levina Dronkers19, Engclina Maria en Elisabeth Anna (tweel.) d. v. Nicolaas Gerhard Servaas en Geziena Mar- garetha Kosters 19, Laurus, v. Jan Haverhoek en Neeltje van Boven; 20, Hendrik, z. v. Cornelis Kok en Maria Blok 27, Gerard, z. v. Pieter Slabbe- koorn en Tannetje de Jager. Levenloos aangegeven: 16, een vrouwelijk kind van Maeniel Steketee en Maria Dieleman. Overleden: 20, Jannetje Tramper, 57 i., echtg. v. Jan van den Berge. WOLF AARTSDIJK. Ondertrouwd: Jacobus Francois van Wel, 27 j. jm. eu Geertruida Maria Vleugel, 25 j. jd. Bastiaan van Heel, 29 j. jm. en Pieternella Huibregtse, 35 j. jd.Laurus Snoep, 39 j. jm. en Paulina van der Bliek, 34 j. jd. Geboren: Maria, d. v. Alexander Snoep en Jannetje Florijn Martina, d. v. Cornelis Dronkers en Pieternella OssewaardeAnna, d. v. Paulus v. d. Linde en AugU3tina Slabbekoorn. Overleden: Johannis Keukelaar, 64 j., wednr. van Martina Cornelia Snoodijk Jan van de Voorde, 45 j., echtg. van Lena Pieternella Wolse JanDetje Reiuhoudt, 25 j., echtg. van Jan Francois F'lorijn. Marktberichten. ZIERIKZEE, 1 Maart 1906. Boter f0,50 a f 0,60 per pond. Kipeieren f 0,70 k f 0,90 de 25 stuks. Kleine Eieren f 0,a f 0,de 25 stuks. Nieuwe Tarwe per H.L. f6.af 7. Winttergerst per 100 kilo f8.25 a f8,50; Haver per 100 kilo f8,50 a 0,Paarden- boonen per 80 kilo f7,70 a 0,Witte BooneD f 12.-a 114.Bruine Booneu f 7.a f 9.Kookerwten f 9.h f 0. Ajuin per 60 kilo f0.80; Aardappelen per 70 kilo f2,25 a f4,50. Waar 't er niet bij staat is de prijs per H.L. VLISSINGEN, 2 Maart 'l906. Boter f' 1,30 a fl,35 per kilo. Eieren f 4,20 a fÓ,per 104 stuks. THOLEN, 2 Maart 1906. Tarwe*) f8.— af8,50; Haver*) f7,25 a f 8,25 Karwei**) f 14,50 a fRogge f5.a f5,50; Witte Boonen f14.k f Bruine Boonen f 8.a f 9,25 Kleine Erwten f8.f8,50; Kroon- erwten f8.k f8,50; Gerst*) f8.k f8,40; Aardappelen f2,10 a f0,en Ajuin f 0,70 a f 0, per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren f3,50 per 100 stuks. Boter f 0,55 per <l2 K.G. De BURGEMEESTER dezer gemeente noodigt alle mannelijke personen van 18 jaar en ouder, die van een gezond lichaams gestel zijn en geen hinderlijke gebreken hebben, uit, indien zij belang stellen zich aan te sluiten bij of mede te werken tot het oprichten eener vrijwillige Brand weer en Brandwacht, zich tot dat doel aan te melden ter Gemeente-Secretarie vóór of op 15 Maart 1900. Goes, 2 Maart 1906. De Burgemeester voornoemd, DE KONING KOOY. LIEFDADIGHEID. De Commissie voor de Oeconomische Spijsuitdeeling te Goes, maakt wederom dankbaar melding van het inkomen eener gift >oor eene extra bedeeling van brood en spek en wel op Zaterdag 3 Maart 1906. B. M. DEN BOER, voorzitter. I. D. FRANSEN VAN DE PUTTE, secr.-penningm. V^iO Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders, A. ABRAIIAMSE en E. M. VAN LIEREN, op 6 Maart a. s., hunne 45-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. ïf behuwd- en kleinkinderen. Kamperland, Maart 1906. IQ

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2