Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Afloop Terkooplngen enz. LEESTAFEL. Marktberichten, Nagekomen Advertentie. vanger der invoerrecten te Gorinchem in beslag is genomen, omdat eeniye vaten wijn, welke in het ruim onder Zollver- schlusz voor Duitsehland geladen waren, niet op het Nederlandsehe manifest der lading voorkwamen. Nadat belangheb benden hadden aangetoond, dat opzet tot smokkelen geheel was uitgesloten en het niet vermelden der vaten met hun inhoud niet anders kon zijn dan een onschuldig abuis, heeft de fiscus de zaak met den kapitein door het opleggen eener boete van f75 beëindigd. Maar nu zal deDuit- sche reederij zich tot hare regeering wen den, omdat naar hare meening de aan houding in strijd met artikel 9 alinea van het Rijnvaarttractaat is geschied, en zij bovendien iu strijd met dat tractaat gedwongen is tot betaling van de kosten van bewaking van liet schip. Het bewuste art. 9/1 der Kijnvaartacte luidt„overigens kan hij (de schipper) gedurende de reis niet worden opgehouden wegens eene reden betrekking hebbende tot de in- en uitgaande rechten behoudens altijd het geval van sluikerij". (D. C) Celebes. De onzen hebben op 22 dezer de benting Koelo in Masenrempoeloe ver- meesterd, waarbij 3 Europeesche militairen beneden den rang van officier sneuvelden, 4 zwaar en 7 licht werden gewond en 1 werd vermist. Masenrempoeloe is een bondgenootschap van de staatjes Meiwa, Doeri, Kassa, Batoelappa en Enrekang, die allen de suprematie van Sidenreng erkennen, en gelegen zijn op 't Westelijk Schier eiland van Celebes. Nadat de oude vorst van Sidenreng met vrouw, vergezeld van de pabitjara's en andere hadatsleden van Sidenreng, alsmede de gewezen kroonprins van Sidenreng Kraëng Tinggima E. Laparenrengie, met schoonouders, de kroonprins van Sawielto en nog andere grooten zich onderworpen hadden, meende men, dat dit op de bevolking van Masenrempoeloe een diepen indruk had gemaakt en men gelooide (o.a. verscheidene hooiden), dat Masenrempoeloe zich rustig zou houden, als de bovengenoemde hooiden niet verbannen werden. Die meening leek aanvankelijk wel de juiste, daar ijverig aan de wegen gearbeid werd en Kraëng Tinggima E. zich daarbij zeer verdienstelijk maakte. Wat nu de reden is, dat weer een blijkbaar goed ver dedigde benting is genomen moeten worden, weten wij niet, maar het ligt voor de hand, dat afgelegen streken als Masenrempoeloe voorloopig wel een wijkplaats zullen vormen voor allerlei kwaadgezinde elementen, die het elders te be nauwd krijgen. Een ijverig patrouilleeren blijft daar dus noodzakelijk, en daarbij zal het van tijd tot tijd wel eens noodig zijn een stand houdende bende aan te tasten. Zooals men weet is den generaal-majoor van Kooten de opdracht ver strekt ook de zaken in Midden-Celebes te regelen. (N. R. C.) Rosier Altruïst. Nu iedereen het toch zoo druk over Haarlemechen Frans heeft, herinneren wij ons een staaltje van niet onvermakelijke vrijmoedigheid van Rosier tegenover zijn toegevoegden verdediger, toen hij ter zake van inbraak op 19 Januari 1897 terecht moest staan voor de Dordtsche rechtbank. Hij zat preventief en schreef uit het huis van bewaring aan zijn advocaat, die reeds in een onderhoud het noodige met hem had besproken, of deze hem nog eens wilde komen bezoeken. Rosier gaf daarbij in overweging om „in ons beider welbe grepen belang" vooraf den cipier te waar schuwen wanneer hij zou komen, want „dan was de advocatenkamer Tenminste lekker warm". (D. C.) In het Scheveningsch Dagblad heeft Max uitgerekend, dat de heer Ter Laan sedert zijn installatie als Haagsch raadslid op 5 September j.l. 25 meter druks of 78 kolommen van de officieele Handelingen van den gemeenteraad heeft volgepraat. Wanneer men bedenkt, dat de discussiën in 't geheel sedert 5 September 530 kolom men innemen en dat het gemiddeld aantal kolommen per spreker (45 raadsleden de burgemeester 46) dus op IU/2 zou te stellen zijn, dan blijkt, dat de heerTerLaan zijn portie met 67 kolom overschreden heeft of dat, indien alle raadsleden een even ruim gebruik van het woord zouden hebben gemaakt als hij, de Handelingen van den gemeenteraad in plaats van 758 pagina's er meer dan 5000 zouden hebben geteld Het telegram in ons vorig no. over de groote aardbeving op de Zuid-Ameri- kaansche kust blijkt nu betrekking te hebben op de reeds bekende aardbeving van 31 Januari. We vinden ten minste bet bericht over de 2000 verongelukten in de New-York Herald, overigens met de bijvoeging «naar men denkt". Behalve de mededeeling dat de schokken ook hevig waren te Buenaventura, bevat het tele gram eigenlijk niets nieuws. (N. R. C.) De cadettenschool te Gam bier in Ohio is in den nacht van Vrijdag op Zater dag afgebrand. Drie cadetten zijn ver moedelijk omgekomen, zij worden ten minste vermist. Acht anderen kregen zware brandwonden, drie hunner zullen er het leven niet afbrengen. De stakende droschkenkoetsiers te Berlijn besloten ook heden nog te staken, doch Woensdagochtend vroeg den arbeid weder te hervatten. De staking is ont staan door allerlei politie-inaatregelen be treffende het verkeer in de straten, welke door de koetsiérs lastig werden gevonden. Jules Hansen, een Deen, die als Franschman genaturaliseerd werd, be weert een onderhoud te hebben gehad met den Tsaar, waarin deze het vertrou wen uitsprak in een vergelijk tusschen r 1 ankrij k en Duitsehland en het aanbre ken van een lang vredestijd perk tot heil van Europa. Hansen vond den Tsaar sterk verouderd. Een arme rijke. In een der voorsteden van New-York is de 56-jarige juffrouw Maria Corsa dood gevonden in het ééne kamertje, dat ze bewoonde. De ongelukkige was letterlijk van den honger gestorven. Een dergelijk afschuwelijk eind was zeer zeker niet noodig geweest, daar juffrouw Corsa een vermogen nalaat van tusschen de 600,000 en 1,000,000 pd. st. Aan de fabriek van Krupp te Essen is Zaterdag een smeltkroes met zijn gloeienden inhoud omgekanteld. Vier arbeiders kregen doodelijke brandwonden, vier andere werden minder zwaar gekwetst. In de Gaulois, het Pransche monar chistenblad, treffen wij een advertentie aan die wel de moeite waard is hier weer te geven. Misschien is er een Nederlander, die lust heeft er op te reüecteeren Adellijke titel, opklimmende tot de kruistochten, ter overname aangeboden. Reflectanten worden verwezen naar den heer Gibault te Parijs. Daar worden in lichtingen verstrekt. NR. C.) Waddington, Chileensch zaakgelas tigde te Brussel, heeft namens zijn zoon Carlo, den moordenaar van Ernesto Bal- rnaceda bij den procureur des Konings de verklaring afgelegd, dat zijn zoon afziet van zijn onaantastbaarheid en door den Belgischen rechter wenscht geoordeeld te worden. Carlo Waddington zal derhalve zich ter beschikking van de Belgische justitie stellen en in de gevangenis van Saint—Gillis voorloopig in hechtenis wor den gesteld. Telkens lezen we voorbeelden van de hooge salarissen, die er in Engeland getrokken worden. Zie hier weer een. In 1902 stelde een wet een waterschaps bestuur iu, dat de watervoorziening van Londen en zijn omtrek zou regelen. Dal bestuur moest dé verschillende maatschap pijen, die tot nog toe Londen bediend hadden, uitkoopen. In geval men T niet over den prijs eens werd, zouden drie scheidsrechters uitspraak doen. Een dier rechters was Sir Edward Fry. Voor die arbritage kreeg hij van October 1903 tot October 1904, in een jaar tijds dus, 5000 pdst. Wat hij voor en na dien tijd heeft verdiend de scheidsrechters zijn eerst blijkbaar onlangs met hun werk klaar gekomen weten wij niet. Van die 5000 pdst. echter heelt Fry een groot deel aan het waterbestuur geschonken. Hij trekt als oud-rechter een pensioen van 3500 pdst.nu houdt hij van die 5000 pdst slechts 1500 pdst. voor zich waarmede hij de 5000 pdst. volmaakt, die hij vroeger als rechter kreeg. Verder trekt hij er de inkomstenbelasting en een gift van 250 pdst. af, zoodat het waterbestuur toch nog ruim 3000 pdst. ontvangt. Een anatomische terechtwijzing. //Mijn heer de Commies 1" zegt de directeur, „ik heb voor verschillende tekortkomingen dikwijls mijn oog gesloten, maar nu moet ik u toch eens onder handen nemen. Het is mij ter oore gekomen dat gij uw oen dergeschikten te weinig op de vinger» ziet, gij met hen op te vertrouwelijken voet staat en ge u dikwijls bij den neus laat nemen. Als ze insubordinatie plegen, moet ge hun uw tanden laten zien, al stuit het u ook tegen de borst. Gij moet uw col lega's niet het werk op den hals schuiven, maar gij kunt hen wel eens bij den arm nemen of ze polsen of ze de voorschriften omtrent de brietkaartenformulieren en de voornaamste zaken goed in het hoofd heb ben. Ook moet ge bij eenige drukte niet direct den kop verliezen. Als ge wat op de lever hebt, dan behoeft ge niet achter mijn rug den mond vol over mij te heb ben, dat maakt de zaak geen haar beter. Zeg mij voor de vuist weg, wat ge op het hart hebt. Neem alles goed in het hoofd en zorg dat ge uw zaakje spoedig onder de knie hebt". Naar wij vernemen, was de ambtenaar niet eens erg op zijn teenen getrapt, want hij had een breeden rug en de heele toe spraak ging het eene oor in en het andere uit- Vad. Wij maakten in ons no. van eer gisteren melding van een door mevr. B. de la F. te Londen waargenomen plicht verzuim eener danslustige dienstbode jegens de kinderen van haar danslustige mevrouw. In De Telegraaf wordt het geval door mevrouw Jeanne Van Emmenes, geb. Sprenger, te Seheveningen, bevestigd, met de opmerking er bij of er bij de verhaalster niet een woord van afschuw voor deze mevrouw M., de Westend- danseres kon overschieten Een Duitsch Amerikaan, Frederik Krempel, heeft den Duitschen Keizer ter gelegenheid van diens 25-jarige bruiloft een eigenaardig geschenk ggzonden en wel een portret van den eersten Ameri- kaansehen president George Wahington, geheel en al saamgesleld uit vleugels van vlinders. Van boom tot krant. De directie van een groote Duitsche fabriek wilde eens onderzoeken in hoeveel tijd men een boom in een krant kon veranderen, zie hier de resultaten, 's Morgens om 7 uur 35 minuten werden drie boomen geveld en dadelijk naar de fabriek gebracht om er ontschorst te worden. 'tHout werd vervolgens week gemaakt, naar de papiermachines gebracht en om 9 uur 36 minuten was het eerste blad papier gereed. De naastbijzijnde dagblad drukkerij was vier kilometer verwijderd een automobiel reed het blad er heen dat dadelijk onder de pers kwam. Om tien uur dien morgen was het bedrukt. Men kon dus toen de nieuwtjes lezen uit een krant, die 2 uur 25 minuten te voren nog deel uit maakte van één der boomen in 'tbosch. Het proces tegen de Odessasche muiters is gisteren in de vesting Otsjakof begonnen. Terecht staan luitenant Schmidt 37 matrozen van den kruiser Otsjakof, 2 studenten der hoogeschool van Odessa en een boer. Er zijn 99 getuigen a charge en 27 fl décharge gedagvaard. Het proces zal 10 dagen duren. Te Tiffin in Ohio is in hechtenis genomen een zekere mevr. Cora Carpenter, lid van een goede familie en zelve be schaafd. Zij wordt beschuldigd op twee achtereenvolgende avonden een poging te hebben gedaan sneltreinen van den I'enn- sylvanie-spoorweg te doen ontsporen met welk oogmerk weet men niet. Vervolg Gemengde Berichten op pagina 4. Herinnering, Tijdschrift verschij nend 1 Febr. en 1 Aug. Hoofdred. ds. A. E. L. W. Rümer te Utrecht. Eerste jaargang, eerste stuk Utrecht, 'B. H. Londt. De geachte hooldred., die reeds vroeger in „De verwachting das Levens" getracht heeft zielen voor zijn Heer te winnen door meditatie en verhaal, doch tot zijn leed wezen dien arbeid moest staken, kondigde aan dat hij in anderen vorm nog wel eens tot zijne lezers spreken zou. Door de hier boven aangekondigde uitgave heeft hij dit woord ingelost. Het is een lijvig boek deel, waarin een paar treffende, groote en eenige kleinere verhalen voorkomen, waar in de schrijver zijn doel ernstig in 'toog houdt. De verhalen zijn uit 't leven ge grepen, vooral „Rosa". Een enkele rea listische uitdrukking komt er in voor die 't boek niet voor jonge kinderen geschikt maakt. Doch de schrijver heeft ook niet op hen iu de eerste plaats 't oog, en hen zou hij ook niet boeien. „Herinnering" is een gezellig, leerrijk, in evangelischsn geest geschreven tijdschrift voor jonge menschen. Hun bevelen wij 't aan. In zijn voetstappen, of Wat zou Jezus doen door Charles M. Shel don, uit het Engelsch, door B. L. Gerritsen. Neerbosch' Boekhandel, Neerboseh. Van dit aangrijpende, tot hart een cons ciëntie krachtig sprekende boek is thans een volksuitgaaf door een paar platen ge sierd, voor den prijs van slechts 60 cent in 't licht verschenen. Wie deze boeiende vertaling van „In his steps" nog niet kent, make er nu kennis mee. De schrijver heeft teedere snaren in 't leven aangeroerd, en zijn beschrij ving van Maxwell en Rachel Winslow en Virginie Page en Norman en Powers, die den weg der zelfverloochening tot den einde toe afiiepen, en welk aangrijpend middel de Heere gebruikte om ze daartoe te bren gen, zal de lezeres en den lezer nog lang vasthouden. Spreide dit boek door deze volksuitgave nog rijken zegen „Daar staat geschreven Verzameling van Bijbelteksten voor de onderwijzing, de openbaring en de vertroosting der geloovigen. Naar het Fransch, door ds. E. Kuylman te Hoe- dekenskerke, met een aanbevelend woord van dr. J. H. L. Roozemeyer te Arnhem. Tweede duizend.Baarn, Hollandia Drukkerij. Onder dezen aantrekkelijken titel geeft ds. Kuylman hier een systematische rang schikking van bijbelteksten ter practisch gebruik in het leven, onder alle omstandig heden en bij alle gelegenheden. Inderdaad een practisch boek, dat uitnemende dien sten kan bewijzen bij het Schriftonderzoek, bij verhaal en prediking, bij onderwijs en debat, op ieder terrein en bij elke denkbare gelegenheid. Welk een rijke inhoud en met zorg bewerkte rangschikking Het eerste gedeelte behandelt „Gaat heen en onder wijst". Het tweede „Gaat heen en bouwt op". Het derde „Gaat heen en vertroost". De prijs van dit handige boekske van 500 bladzijden in zwart leer is betrekkelijk zeer geringterwijl het verguld op snee voor onze oudere kinderen of leerlingen een onbetaalbaar en keurig geschenk mag ge noemd worden. „Pro en Contra" betreffende vraag stukken van algemeen belang. Baarn, Hollandia Drukkerij. Onder dezen titel verscheen bij ge noemde drukkerij een serie van 10 nummers ad f 3, waarin een voor- en een tegenstander een belangrijke quaestie van den dag be spreken. Nu is met Februari een tweede serie van 10 nommers ingezet met een be schouwing over Theosophie. Er voor pleit W. H. Reedeker. Er tegen dr. H. M. v. Nes, rector der Zendingsschool te Rotterdam. Dit (le) nummer der Serie is ook afzonder lijk verkrijgbaar ad 40 cent. Deze eigen aardige wijze van kennismaking heeft wel iets voor. Wie wordt niet gaarne van twee kanten ingelicht 'i Wie is niet gaarne ge tuige van een debat Wij bevelen daarom deze serie zeer aan. Wat dr. v. Nes schrijft dit weet men wel mag gelezen worden. Donderdag 1 Maart. Middelburg, iu de Abdij 11 uur namens Gedep. Staten het maken van een wachthuis op den heuvel aan den Camper- landschen veerdam. Bestek ter lezing ter Prov. Griffie en by de ingenieurs van den Prov. Waterstaat te Goes en Colijnsplaat. Middelburg, half 2 door den polder Walcheren het leveren van eiken paalhout, gordingen en kespen. En het vervoeren van 260000 nieuwe straatklinkers, en 33000 straatkeien naar de wegen des polders. Inl. bij den ingenieur. Vrijdag 2 Maart. Nieuwdorp, in het lokaal der Vrije Evangel. Gemeente het bouwen van een bewaarschool. Bestek ad f 1.50 bij Mille- naar en v. d. Kloot, Ged. Karnemelks- haven 18, Rotterdam. Maandag 5 Maart. Middelburg, Heerengracht ll'/zu. het bouwen van een café te Koudekerke. Aanw. 27 Febr. Inl. P. Zevenhuizen. Vrijdag 9 Maart. Heinkenszand, 2 uur bij Geus door het waterschap 's-Heer Arendskerke levering 1920 M3 grind, 830 te Goes en 1090 aan den Zuid-Kraaijert voor 15 Juli 2o. het vervoeren3o. het leggen van 5323 M. lengte met alle bijkomende werken en levering van materialen in de gemeen ten Ovezand en Heinkenszand. Donderdag 1 Ma 'rt. Goes, bij A. Harinck door deurw. Hollmann Verhoek 2 uur meubelen, Singernaaimachine, bloempotten met stan ders, kookfornuis, enz. Goes, 1 uur bij dhr. Arentz door not. v. Campen een span tuigen met nieuw zilver gemonteerdeen éénpaardstuig idem, wollen paardedekens, rijtuiglan tarens, gemaakt lederwerk, touwwerk, meubels, kinderwagen, glas- en aardewerk. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. Struve een huis en schuur Seisweg R 156 groot 159 c.A. Een kantoorlokaal Schuiffelstraat K 151 gro»t 130 c.A. Een huis Winterstraat Q 105 groot 47 c.A. Een pakhuis met erfpachts- recht F 130a groot 65 c A. Kloetinge, Monnikendijk, bij M. Rouw door not. Pilaar 9 uur inspan als 4 merries, 15, 14, 13, 8 en 3 jaar, 2 ruin- paarden 4 en 1 jaar, 10 melkkoeien, 2 kalfvaarzen, vaarzen, aanhoudkalvers, 4 vette varkens, drachtige zeug, 3 mestput- loopers, 90 kippen, rijtuig op veeren, 3 menwagens 2 met ijzeressen assen, drie- wielskar, 2 Saks, 2 Deere en 4 andere ploegen. Zolder- en stalgereedschap, melk- ontroomer (balance centrifuge), victoria- karn, melkgerei, hooi, stroo, mangels, beestenpeen, mutsaard, brandhout, huis raad, bed met toebehooren. Vrijdag 2 Maart. 's- Gravenpolder 11 uur bij Ver beek door Deurw. Hollmann en Verhoek houtwaren, tarwestroo, tilbury, karpetten, huishoudelijke goederen, loopvarkens. Wissenkerke, doornot. Roelof 2. uur voor dhr. W.J. Vader van 's Graven polder op Sorgwijek inspan als: 12 paarden 3 veulendragend, 3-jarige paarden, 9 melk koeien, 1 vare koe, 3 kalfvaarzen, 7 vaarzen, aanhoudkalveri, riemwagen, menwagen, landbouwgereedschappen, enz. G a p i n g e 1 uur bij v. d. Bosse door not. Hosang 2 melkkoeien, 1 geil, 2 varkens, 15 hoenders, hond met hok, landbouw- en melkgereedschap, huisraad. Zaterdag 3 Maart. T h 0 1 e n toewijzing bij Moelker door not. v. Seters 11 uur bouw- en weiland. BUllGJ^Ï^IJKES^UVIJ. Van 15—22 Feb. WEMELDINGE. Overleden: Sara Eversen, 64 j., echtgen. van Daniël Wal raven Cornells Hage, 91 j., laatst wed. van Engel Leendert Bentschap Knook, voordien van Adriaan Huijssen Jacobus Adriaan, 20 d., z. v. Foort Wabeke en Johanna van de Linde. Over de maand Februari. BORSSELE. Bevallen: M. Bras, echtgenoote van A. Hoogerland, d. A. Huijsen, echtgenoote van F. Walhout-, z. J. Zweemer, echtgenoote van A. v. d. Ende, d. K. v. d. Pijl, echtgenoote van J. van Weele, z. J. Kopmels, echtgenoote van A. Ars, d. Geen huwelijken geen 0verlijdens. LAATSTE BERICHTEN. Vlissingen. In plaats van den agent van politie Reijnhout, die tot lichtwachter te Bath is aangesteld, is tot agent van politie alhier benoemd dhr. D. vanBuijtene te 's-Hage. Op de werl' „Zeeland" te Hans- weert is de kiel gelegd van een stalen sleepaak, groot 450 last, voor rekening van den heer P. Joris te Dordrecht en een van 550 last voor den heer R. de Haas te Bergen op Zoom. Borsele. Een tweejarig kind van den arbeider A. K. Mz. alhier," had Maandag het ongeluk een naald in haar voet te trappen. Terstond werd geneeskundige hulp ingeroepen en verleend door dr. H. R. Folmer te Driewegen de operatie mocht gelukkig goed slagen. Amsterdam. Prof. dr. M. A. v. Melle, hoogleeraar in de wijsbegeerte, zielkunde enz., aan de gemeente universiteit, is in den ouderdom van 34 jaar overleden. Wissenkerke. Heden werd het huis, tuin en boomgaard van erven M. Vei- burg waarvoor volgens gerucht onder hands was geboden f2500, bij publieke veiling in „De Kroon" ten overstaan van Notaris Roelof verkocht aan P. Ver burg Mz. voor f1870 plus 8V2 pCt. kosten en f 80 voor de zonneblinden. Oud - Vossemeer. Maandagmiddag' werd door Notaris van Steenbergen ten verzoeke van M. Heijboer, publiek ver kocht: een woonhuis, schuur en erf, groot 4 A. 40 c.A. aan J. C. Braber, voor 1'2070, 2 gem. 41 roeden weiland in de Broek polder aan J. Potter voor f570 per gemet. 2 gem. 241 roeden bouw- en weiland aan F. F. Depond voor f720 per gemet. 2 gem. 132 raeden bouwland in Vogelen zangpolder aan M. Timmermans voor f795 per gemet. 1 gem. 182 roeden bouwland in de Kerkepolder aan D. Lindhout Cz. voor f820 per gemet. Westkapelle. Dinsdag werden door Not. Mr. Loeff publiek geveild lo. en 2o. een huis met winkelhuis, bakkerij en tuin Noordstraat 307 c.A. en de her berg de Noordster aldaar met schuur steenen varkenshok en tuin 333 cA. Kooper dhr. P. r. d. Meule, Domburg voor f 2005. 3o. en 4o. 5262 c.A. bouwland en sprink aan den straatweg naar Aagtekerke. Kooper dhr. D. Willeboordse voor f 1165. 5o. een huis en tuin Oude Smidsstraat 212, groot 381 c.A. Kooper dhr. K. Flipse voor i'1115. Onkosten 8 procent. GOES, 27 Februari 1906. Terwijl wintergerst lager betaald werd, kon men voor puike kookervvten iets meer bedingen. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f6,50 a f7,25. Nieuwe rogge f6,k f6,10. Wintergerst per 100 kilo f 8,a f 8,25. Zomergerst per 100 kilo f 7,75 a f 8 Haver per 100 kilo f8,a f8,50. Bruine boonen f 7,50 a f 8,50. Karwijzaad f o, a f o,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f8.25 f3,75. Groene Erwten f8,75 a f9.25. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.25 a f 1,35 middenprijs f 0,66, part. f o,per pond. Versche Eeieren per 100 stuks f 3.60 k f 4. middenprijs f 0,95, part. f 1,05 per 25 stuks. De aanvoer van boter was gering, die van eieren tamelijk. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. De vraag naar boter overtrof het aanbod. Boter fi.30 a fl.35 per K.G., rekenprijs f 1.30 per K.G. Eieren f3.60 a f4.per 100 stuks, reken- prijs f3.80 per 100 stuks. VLISSINGEN, 27 Febr. 1906. Boter f 1,30 k f 1/35 Per K.G. Eieren f 4,20 a f o,per 104 stuks. ROTTERDAM, 26 Febr. Binnenland- sche granen. Tarwe. Ofschoon de aanvoer zeer matig was ging de verkoop slechts de beste tot vorige prijzen; een gedeelte lager. Per 100 kg. f8 k f9, naar deugd iets daar boven. Rogge onveranderd. Per Heet. f 4.80 a f 5.60. Gerst. Winter- per 100 kg. f 7,75 a f8,35. Zomer- niet ter markt en Chevalier f 7,75 a f8,60 naar kwal. Haver. Per 100 kg. f 7.25 a f 8.65, zaai- soort daarboven. Witte boonen naar kwal. per heet. f 12 a f 14. Bruine boonen in beslist puike kwal. gezocht, doch weinig aangeboden. Per heet. f 7 a f 9.50, blanke zuivere daarboven. Blauwe erwten hooger. Per heet. f 8.25 a f 9, puike gegarandeerde daarboven. Buitenlandsche granen eerst vaster, later trager. Rogge per 2I00 kilo: 15/20 Odessa uit aangek, boot f 153. Gerst per 2000 kilo60/6I kg. Z. Russ. loco en dag. gewacht f 133 a f 134. Haver per loo ko. Amerik. f7.15. M a i s per 2000 kilo La Plata f 139. Amerik. Mixed f 120, dito dito uit aangekomen boot f114, f115, f114, dito dito dag. gewacht f113 f114; dito dito Febr. aflading f113; dito dito afl. Mei/Oct. f117. MEELBERICHT, 26 Februari. Meel was de afgeloopen week stil. De offerten luidden iets lager. Inmiddels zijn loco straffe merken Amerikaansch nog ongeveer onveranderd te plaatsen. Heden te beurze vast maar kalm. Amerika hooger. Prima qual. Inlandsch f 11.50 a f12,25. Eerste qual. Inlandsch f 10,50 a f 11.25. Prima Amerik. (Patent) f 12,a f 13.Eerste qual. Amerik. (Straight) fu,a f 11.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 10,25 a f 10,75 Extra puike qual. Hongaarsch f 14.25 af 16. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch fa fEerste qual. Duitsche fa fPrima qual. Belgisch f 11.50 a f12.50. Eerste qual. Bel gisch f 10.50 a f 11Prima qual. Fransch ffEerste qual. Fransch f 10 a f 11.Inlandsch Roggebloem f10,75 f 11,75. Duitsche Roggebloem f 10,75 a f 'L75- Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak. ROTTERDAM, 26 Februari 1906. Koffie. Loco Java 31 c.,dito Santos 25 c. Suiker. Beetwortel- in kalme stemming. Maart-levering f 10 genoteerd. Geraffineerd kalm. Katoen (bericht van de Makelaars De Monchy Havelaar) Liverpool noteerde Mei/ Juni 5,63, Juli/Aug. 5,68, Nov./Dec. 5,48. T i n (bericht van de makelaars De Monchy Havelaar) Banka April loco f 1001 j2. Aug. 1898 gedaan en aangeboden. Petroleum onveranderd. Heden ontsliep mijne jongste dochter JOHANNA HEN DEI KA BUIJS, in den nog zoo jeugdigen leeftijd van bijna 17 jaren.. Dat zij henenging in het vaste ge loof in liaar Heer en Heiland lenigt onze sinart. Wed. P. A. BUIJS— Henduikse. JACOBA BUIJS. Kolijnsplaat, 26 Febr. '06.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3