Goes. Benoemd tot klerk ten Hypo- theekkantore alhier met ingang van 1 Maart (vacature J. van YVeele) dhr. D. van Heerewaarden, thans te Leenwarden. Goes. Tegen 13 brandweerplichtigen is proces-verbaal opgemaakt wegens het niet aanwezig zijn bij den j.l. brand in het kantoor van dhr. De Paauw. Vlissingen. Zaterdagavond kwam hier binnen en ligt nu gemeerd in de tweede binnenhaven het Belgische opleidingstoom schip „Ville D'Anvers'' genoemd schip doet dienst als opleidingsschip voor het Belgische loodwezen, het kwam juist uit zee en keert morgen of overmorgon weer naar zee om heen en weer te kruisen. Vlissingen. Volgens een uit Dover ontvangen telegram is de Nederlandsche loodsschoener Brouwerhaven no. 5'' te Dover binnengeloopen met schade ver oorzaakt door aanvaring. Men meldt ons uit Souburg Naar wij vernemen is er zeer druk ge- teekend op de adhaesie-betuigingen voor het bekende tramplan Sutherland. Reeds ongeveer 500 haudteekeningen zijn er op de adressen verzameld, terwijl er nog dagelijks namen worden bijgeschreven. Wel een bewijs van groote instemming met de aangevraagde concessie. Vlissingen. Een werkman op „de Schelde" Louws genaamd, had de vorige week het ongeluk zijn hoofd te stooten, waardoor een oogenschijnlijk onbeduidende wond ontstond. Toen geneeskundige hulp werd ingeroepen bleek het dat bloedver giftiging ontstaan was en is de man reeds aan de gevolgen overleden. Vlissingen. Vrijdagmiddag werd de heer Tromp alhier in zijn smederij door het springen van een amerelsteen zoodanig door dezen steen tegen het lichaam ge troffen dat hij op den grond sloeg. Het bleek dat de heer T. hoogst ernstig ge- woud was. Ondanks onmiddellijk ver leende geneeskundige hulp is hij Zaterdag aan de gevolgen overleden. Vlissingen. Met ingang van 15 Maart is de politieagent J. Reijuhout alhier be noemd tot liehtwachter te Bath, waarom hij tegen 10 Maart eervol ontslag uit eerstgenoemde betrekking heeft aange vraagd. Naar wij vernemen is het pijporgel thans nog in gebruik in de oude R.-K. Kerk te Goes, verkocht aan den heer A. 8. J. Dekker te Goes. West-Kapelle. Vanwege meerderja rige ingezetenen dezer gemeente is aan Gedeputeerde Staten der Provincie Zeeland een adres gepresenteerd bevattende 180 haudteekeningen waaronder ook nering doenden om het besluit van den Ge meenteraad dato 29 Januari 1900 tot be perkte sluiting der localiteiten tot verkoop van sterken drank op Zondagen met hunne goedkeuring te willen bekrachtigen. Verplaatst met 1 April de commies titulair der posterijen en telegrafie J. A. krijger van Rotterdam (Kralingen) naar Neuzen en de klerk der posterijen en telegratie J. J. Kooij, van Neuzen naar Rotterdam (tel.) 's-Heerenhoek. Zondagnamiddag kwam M. Oele van Nieuwdorp, met vrouw en zoon kerkwaarts gereden. Bij het afrijden van den dijk alhier de Dorpstraat in, viel eens klaps het lamoen, waar het paard was inge spannen van voor het rijtuig, zoodat het zonder stuur was, en eene verkeerde rich ting nemende tegen den dijk terecht kwam en omsloeg, wat tengevolge had, dat de vrouw bij eenige bloedende wonden, nog haar duim en pols gebroken heeft. De man had ook eenige blessuren bekomen, maar de zoon kwam met den schrik vrij. Voorts is het rijtuig sterk gehavend, zoodanig dat ze met een ander rijtuig huiswaarts moesten keeren. 's-Gravenpolder. Zaterdag werd de in dezen winter alhier gehouden cursus van het voorloopig militair onderricht be ëindigd met het houden van een schiet wedstrijd. Van de deelnemers van het le leerjaar werden prijzen behaald door A. Geense te Iloedekenskerke, le prijs met 52 p.; P. de Korne, 2e prijs met 51 p.; W. G. Geill te Nisse, 3e prijs met 51 p.; J. Braam, 4e prijs met 45 p.J. Verhulst, 5e prijs met 40 p.G. de Witte, lie prijs met 40 p.G. Stroosnijder, 7e prijs met 38 p.; A. Felius, 8e prijs met 37 p. en C. de Vos, 9e prijs met 36 p. En van de deelnemers van het 2e leerjaar, A. de Winter te Nisse, le prijs met 58 p.C'. Westveer, 2e prijs met 54 p.J. Drijgers 's-Heer Abtskerke, 3e prijs met 54 p. J. Koeiers, 4e prijs met 52 p.J. Karelse, 5e prijs met 49 p.D. Joziasse, Ge prijs met 46 p.K. Krikke, 7e prijs, met 45 p.M. Anthonisse, 8e prijs met 42 p. en L. van Liere, 9e prijs met 42 p. Hoogste aantal punten 60. Prijswinners waarvan geen woonplaats te 's-Graven- poller1 Heinkenszand. De vergadering der algem. veeassurantie voor Z. Beveland heden alhier gehouden, werd door 22 leden bijgewoond. De rekening 1905 de afdeeling paarden sloot in ontvang f 6465,51 en uitgaaf op f 6448,45, en alzoo een goed slot van i' 17,06 en die der afdeeling rund vee in ontvang op f 2726,24, en uitgaaf op f 27 1 4,965, alzoo een goed slot van f 11,275. De hoofdelijke omslag van 1906 werd bepaald als volgtvoor paarden op f 3219,85®, te verdeelen f 154,060 voor rundvee op f 1659,02® te verdeelen over f 123,808, zijnde respectievelnk f 2,09 en f 1,34 per f 100 verzekerde waarde. L'it het verslag van den directeur bleek, dat in '05 in de afdeeling veulens en jaarlingen voor f 154,827, in de afdeeling rundvee waren verzekerd 98 leden met 487 koeien en 955 rundvee en kal vers voor f 124,850. Vergoed zijn 16 paarden en veulens met een bedrag van f 3440, 20 koeien en run deren met een bedrag van f 1656. Vervolgens werd bij acclamatie tot commissaris herbenoemd dhr. W. van Liere te Biezelinge, die aan de beurt van aftre ding was. Het college van commissarissen werd met een lid uitgebreid, zoodat het thans bestaat uit 5 leden. Als 5e com missaris werd gekozen dhr. I'. v. d. Dries met 18 van de 22 stemmen. Wissenkerke. In de j.l. Vrijdag gehou den raadsvergadering waren alle leden met den voorzitter tegenwoordig. Onder de ingekomen stukken kwamen voor: de goed keuring der begrooting voor 1906 en der besluiten tot helling van kaai-, haven- en liggelden en die tot heffing van begrafenis rechten en besluit Ged. Staten om L. Wisse in de 21e klasse van den hoofdelijken omslag over 1905 terug te voeren. Voorts van B. en W. van Kortgene de rekening over 1905 van het post-en tele graafkantoor, waaruit blijkt dat onze ge meente in het tekort op die inrichting moet bijbetalen f91,14. Van de 3 commissies tot wering van schoolverzuim de verslagen over 1905 en van B. en W. verslag ingevolge de woning wet, welke verslagen ter lezing bij de raadsleden zullen worden rondgezonden. Van van Overbeeke opgave aantal ver voerde passagiers in verband met de ver krijging van subsidie voor zijn wagendienst. Het aantal passagiers bedroeg 5820 per sonen over 1905. En ten slotte een schrijven van Ged. Staten waarin er op gewezen wordt dat wegens de uitbreiding van het kindertal op de openbare scholen te Kamperland en te Wissenkerke vermeerdering van personeel moet plaats hebben en krachtens de wet de oproepingen zullen moeten plaats hebben voor 1 onderwijzer op iedere school. De voorzitter verklaarde dat naar aanleiding daarvan bereids door B. en W. oproepingen zijn gedaan. Stukken en mededeelingen worden daarop voor kennisgeving aange nomen. Aan de orde komt eene nieuwe instructie voor den havenmeester te Kamperland. Na voorlezing wordt deze met algemeene stem men goedgekeurd. Op het verzoek der vereeniging van gemeente-ambtenaren om eene subsidie voor de door haar te houden tentoonstelling van voorwerpen en stukken ter bevordering der kennis van de ge meente-administratie wordt f 5 toegestaan en besloten adhaesie te verleenen aan een door haar tot de regeering gericht adres tot opneming van gemeente-ambtenaren in eene pensioeusregeling. Op het verzoek van de afd. van het Ned. Onderw. Genoot schap om tegemoetkoming in de nieuwe uitgaaf van 5 van het traktement voor pensioneering hunner weduwen en weezen wordt zooals het verzoek daar ligt afwij zend beslist. Naar aanleiding der daarom trent gevoerde discussiën zal echter latei- worden overwogen of er aanleiding bestaat om aan hen die daardoor 't meest gedrukt zullen worden tegemoetkoming te verleenen. Op een door dr. Fret en 40 anderen inge diend adres tot aanleg van een voetpad in de z.g. weg van G. Hoveijn wei-d geen uit drukkelijke beslissing genomen, wijl de voorzitter verklaarde dat tot dien aanleg i-eeds voor lang door B. en W. was besloten en dat voetpad dan 80 c.M. breed zou worden en van den weg door palen zou worden afgescheiden. De heer Nieuwdorp meent dat zulks te smal zal zijn, doch na eenige toelichting wordt algemeen in dat plan berust. Ver volgens wordt overgegaan tot de benoe mingen die wegens het overlijden van den gemeentebode en keurmeester Fr. Molhoek noodig zijn. Voor gemeentebode waren 6 sollicitanten en voor keurmeester 2. Uitslag was (zooals reeds gemeld) ^lat A. Lootens tot gemeentebode en P. A. v. d. Broecke tot keurmeester werden benoemd. De voorzitter deelt thans, mede dat van het raadslid Schippers is ingekomen een schriftelijk voorstel met toelichting en be- grootiug tot het bekeien van den veerweg te Kamperland, waarvan de raming dei- kosten is ongeveer f 14,000, en zegt dat naar aanleiding daarvan B. en YV. die zaak hebben besproken en dat uit den boezem van dat College ook uog twee voorstellen zijn voortgekomen nl. één van den wethouder Van der Maas, die den grintweg wil houden, maar dan een afzon derlijk opzichter over den onderhoud, zoo dat dit onderhoud flink tot zijn recht komt, en eene rioleering tot afvoer van het water van den weg en het voetpad afgeleid door buizen onder den weg door naar de sloot aan den oostkanten één van hem, \Toorzitter, om evenals Maas de weg grintweg te laten, maar het voetpad te vervangen door een stecneu trottoir. Daarop geeft de voorzitter den heeren voorstellers gelegenheid hunne voorstellen toe te lichten. Uit de mondelinge toelichting (het schrif telijke werd niet voorgelezen-) kon worden opgevangen dat de bedoeling van het raadslid Schippers was: de weg ter breedte van 3 M. te'bekeien, blijvende dan een strook weg van 1,50 M. aan den oostkant onbekeid, doch voor uitwijken begrind en dan een riool met zinkputten langs de palen en het voetpad opgehoogd, zoodat liet water van den halvenwegen van het voetpad alloopt naar het riool. De heer v. d. Maas herhaalde nog eens mondeling zijn bedoeling en de voorzitter lichtte toe dat zijn voorstel strekte om in plaats van 'l grindvoetpad een straatvoetpad ter breedte van 1.80 M. te maken, dat voet pad dan op te hoogeu, zoodat het ook af waterde in een bij de afscbeidingspalen aan te leggen riool met 10 verlaten, waar- tusschen de lantaarnpalen. De kosten konden dan op f 6000 geraamd worden. De weg blijft dan ook grind, doch met een Hink toezicht. Na vele' deliberation en herhalingen, waarbij tegen Schippers' voor stel werd aangevoerd dat de keiweg te smal zou zijn en vele boereu den voor zitter hadden verklaard liever geen kei weg te hebben, waarbij over het voorstel van der Maas weinig, doch over dat van den voorzitter breede toelichting volgde, vroeg ten slotte de voorzitter de zienswijze van den heer Nieuwdorp als deskundige. Deze heer komt bij lezing van een door hem opgesteld stuk tot de conclusie dat de keiweg het best was en op de aan merking dat 3 M. toch te smal is wordt door hem geantwoord dal het bezwaar kan ondervangen worden door verbreediug of aanleg van wisselplaatsen, op nog ge dane opmerkingen antwoordt genoemde heer dat 't z. i. ook 't voordeeligst is, wijl een keiweg in 20 jaren hoogstwaarschijn lijk is te onderhouden met hoogstens f 2000, terwijl de andere plannen zeer zeker veel meer aan onderhoud zullen vorderen. Ten slotte worden de 3 voorstellen in stemming gebracht. Het voorstel Schippers wordt daarop verworpen met 7 tegen 4 st., 'vóór stemden dhrn. Marcusse, Abrahamse, Nieuwdorp en Schippers het voorstel Van der Maas werd eveneens verworpen met 7 tegen 4 st., voor stemden dhrn. Meulenbei-g, Nieuwdorp, Van der Maas en de voorzitter, en het voorstel van den voorzitter werd aangenomen met 9 tegen 2 stemmen, zijnde die der heeren Meulenberg en v. d. Maas. Met een mededeeling door den voorzitter, omtrent den afloop der schoolregenbak- verpachting, is de agenda afgewerkt. Bij de gedane rondvraag vraagt het lid Maris of kosteloos gebruik der legplaats voor grind voor wegsverbetering geoor loofd is. Wordt toestemmend beantwoord. Het lid Schippers vraagt verbetering der duiker „bij de school te Kamperland, ter voorkoming van ongelukken. De voorzitter belooft spoedig persoonlijk onderzoek. Het lid Nieuwdorp zegt opge schrikt te zijn door de mededeeling van den voorzitter, dat nog twee onderwijzers aan de openbare scholen moeten worden aange steld. De voorzitter licht toe, dat zulks een gevolg hiervan is, dat de kinderen tot hun 15e jaar mogen blijven schoolgaan. Het lid Nieuwdorp zou den kinderen dan voortaan de school willen ontzeggen. De voorzitter licht toe, dat zulks niet kan, wijl hij daar naar heeft geinformeerd, maar dat het daarom toch geen schadepost voor de ge meente is, wijl het Rijk nu de tractementeu betaalt. De heer Nieuwdorp weuschte nog te weten, of onder het herhalingsonderwijs ook het Fransch is begrepen. De voorzitter antwoord ontkennend en geeft te kennen, niet te weten of het toch tegelijkertijd ge geven wordt. Daarop wordt op deze zaak niet verder ingegaan en de vergadering gesloten. Colijnsplaat. Vrijdagmorgen had de vrouw van J. v. d. B. alhier het ongeluk, toen zij van den zolder naar beneden wilde komen, om door een misstap te vallen, zoodat zij bewusteloos liggen bleef. Onmiddellijk werd de dokter er bij geroe pen en deze vreesde het ergste. De vrouw is dan ook Zondagmorgen na veel pijn geleden te hebben overleden en laat een man en drie kinderen achter. lerseke. Zondagavond, toen onze oude havenmeester als naar gewoonte 't groote havenlicht aangestoken had en de lan taarn omhoog draaide brak het staaldraad, waardoor het gevaarte naar beneden viel, en naast den havenmeester neerkwam, die als door een wonder ongedeerd bleef. De lantaarn barstte midden door. Een en ander was oorzaak dat het kustlicht in den afgeloopen nacht onzichtbaar bleef. Dok- en veemarbeiders. De Vereeniging van Dok- en veemarbeiders le Amsterdam heeft besloten om de staking aan de veemen aldaar, waar die bestond, op te heffen. De oorzaak van deze plotse linge verandering ligt hierin dat de mannen van De Houtman, d.i. de pakhuizen van het Purperhoedenoeem, het veem waar de toestanden voor de arbeiders door hen zeiven het meest geroemd worden, wei gerden hun collega's ter zijde te staan. Te Sappemeer is een aannemer, terwijl men bezig was een gedeelte der oude fabrieken van de firma Scholten af te breken, onder een omvallenden muur ge raakt en onmiddellijk gedood. Te Mun- stergeleen speelden in een gezin tijdens de afwezigheid der ouders drie kinderen vuurtje. In een oogenblik tijds stonden de kleertjes van een der kleinen in brand, de twee anderen vluchtten het eene kind is levend verbrand. Atjeh. Een tiental Atjehers drong in het tijde lijk bivouak te Djeuniep (Samalangan) de le luitenant J. T. Evers sneuvelde, een ander werd zwaar gewond en vijf manschappen werden licht gewond. Het Hbl. deelt mede, dat iemand die vandaag op het stadhuis te Amsterdam een oflicieel stuk noodig had, van den ambtenaar een bewijs van zijn overlijden kreeg, waarmee hij natuurlijk erg verrast was. Woordelijk luidt dit voor hem ge denkwaardige stuk Reg. No. 10 fo. 116v. Bewijs van Inschrijving in het Overlijdens- Register. Bij den Burgerlijken Stand der Gemeente Amsterdam, is ingeschreven Krederik, zoon van Willem R.en Yda Catharina BI echtelieden. Overleden 4 October 1892. Kosteloos. Frans Rosier. In meer dan een plaats in ons land ver beeldt men zich Frans gezien te hebben. De politie te Groningen vervolgde Zaterdag een man dien zij voor Fx-ans Rosier aanzag, te meer wijl deze 't op een loopen zette t*erv de politie hem begon te vervolgen. Hij bleek echter Frans Rosier niet te zijn maar Frans \reldhuis, die nog twee dagen te goed had wegens een klein misdrijf en in een slaapstee werd opgespoord. Te Haarlem is men algemeen van mee ning dat Rosier zich vooreerst wel schuil zal houden; en dat hij zich wel in Haarlems omstreken zal ophouden, tusschen Aerden- hout en Kolkje waar hij elke plek kent, en waar hij kon komen voor de Bloemendaal- sche politie de wegen heeft afgezet. Hij is nu al door vier menschen gezien. Eerst door een conducteur van de electrische, daarna door een juffrouw in een winkel waar hij een spoorboekje kocht, vervolgens dooreen der ambtenaren ter secretarie en ten slotte door een bewoner van den Aerdenhout. Het meest zegt het koopen van een spoor boekje. 't Staat ontwijfelbaar vast, dat Frans in de bovenbedoelde streek heeft begraven de producten van vroegeren roof, die hij nu heeft opgedolven om daarmede te trachten de grenzen over te komen. On mogelijk is dit niet voor hem, daar de breede duinzoom hem beveiligt en hij ge duid genoeg heeft om de geschiktste ge legenheid af te wachten. Er wordt druk gesurveilleerd in den Hout, doch we geloo- ven niet, dat dit iets zal geven. De agenten van politie toch zijn enkel gewapend met gummistok en sabel en te begrijpen is, dat de mannen, doorgaans geheel alleen zich niet wagen in den strijd met een gevaarlijk persoon als Rosier. Een der agenten heeft dan ook gevraagd om een revolvex-, doch de commissaris van politie heeft den man dit verzoek geweigerd. Opmerkelijk is de groote geheimzinnigheid, waarmede de politie te Haarlem deze zaak behandelt. Het porti'et van den misdadiger wordt ver borgen als een kostbaar kleinood, instee van het zoo publiek mogelijk te maken. Gelukkig dat hier en daar, uit couranten geknipt, een portret is opgehangen, dat doorloopend veel belangstelling trekt. De woningen van enkelen, tegen wie Rosier bedreigingen heeft geuit, worden gesur veilleerd, terwijl de omwonenden zijn ge waarschuwd, opdat ze niet al te ongerust zouden zijn bij het vernemen van eventueel gerucht. YVij gelooven niet dat Fx-ans zich in de stad zal wagen, maar wel, dat hij de eex-ste de beste hem goed schijnende ge legenheid zal waarnemen ons land te ver laten. De weduwe \Tan Dregt welke nu bij haar moeder inwoont, werd door de ont vluchting van den man, die haar voor eenige jaren zulk een onaangenaam bezoek bracht, zoo geschokt dat zij naar een stichting voor zenuwlijders moest worden overgebracht. Een handelaar in wapens te Haarlem vertelt dat hij nog nooit zoo 'n aftrek van revolvers heeft gehad als thans. Dr. Emil Hirsch, van Chicago, heeft zich in genoemde stad op een openbare bijeenkomst uitgesproken over het moei lijke vraagstuk, wat te doen voor de zoons van rijke lieden. Hirsch is er absoluut van overtuigd dat er voor die arme baas jes een soort toevluchtsoord dient te wor den in het leven geroepen. Zij zijn dan ook wel te beklagen, want deze jongelui zijn voor het meerendeel mislukkelingen. Een zonderlinge dame le Indianapolis heeft zich bij den dood x an haar hond gedrongen gevoeld, het beest een deftige begrafenis te geven. Eerst werd een lijk dienst gehouden, waar de treurende mees teres en haar vriendinnen roerende lof spraken hielden op het overledene. Daags daarop volgde een begrafenis in optima forma met lijkwagen, volgkoetsen enz. Professor Stillman, een zeer bekend New-Yorksch scheikundige, heeft Y'rijdag in liet Astor Hotel aldaar, aan eenige vrienden een diner gegeven, waar alle voorgediende spijzen c oxr hem in het la boratorium waren bereid. Heerlijke room boter, maar niet van de koe, vleezen, worsten, sauzen, enz. alle in retorten en op laboratorium-fornuizen „gemaakt" werden den gasten voorgezet, en vol deden uitmuntend. Tot zelfs heerlijk aro matische kollie werd in porceleinen kelkjes rondgepreseuteerd en met smaak genoten. Professor Stillman zeide, dat hij ervoor instond, dat zijn gasten met niets waren gefopt, en dat alles, behalve smakelijk, ook volmaakt onschadelijk was. De politie te Berlijn heeft eindelijk den beruchten boef Eichert te pakken gekregen, die door zijn inbreken en dief stallen ergernis en vrees verwekte. Hij had al gezeten, doch hij veinsde krank zinnigheid en toen hij ter observatie naar een gesticht gebracht was ontsnapte hij en maakte de buurt opnieuw onveilig. Donderdag kregen twee agenten hem te [lakken, toen hij als deftig heer met hoogen hoed op in de straat wandelde. Hij ver zette zich hevig doch men tekende hem in en vond iu zijn zakken lal van sleutels en ander spul voor inbrekers. Te Berlijn wordt een goedkoop soort hooge hoeden in den handel gebracht. Het zijn oude welke in Engeland voor een prikje worden opgekocht (5 a 10 cent) en dan door den uitgeslapen koopman voor een mark het stuk aan Berlijnsche huis arbeidsters worden overgedaan. Met een heet strijkijzer wordt het vet en zweet aan den binnenrand er uit gehaald, welke kunstbewerking een afschuwelijken stank verspreidt. Daarna gaat de hoed op den vorm, wordt opgestreken, en van binnen van een nieuwe kap en leeren rand voor zien, om ten slotte bij den hoedenwinkelier terug te keeren. De Berlijners zijn dan wat blij dat zij zich voor 6 il 8 mark zulk een goedkoopen hoed kunnen aan schaffen. Wat niet weet, niet deert. Twee Engelsche toeristen, een dame ee een heer, hebben Dinsdag met drie gidsen de „Jungfrau" beklommen. Te Antwerpen is gisteren een slecht befaamd man, zekere Honoré, met zijn minnares gevangen genomen, onder ver denking van den te Brussel gepeegden moord op de kleine Jeanne Van Calck. Honoré, wiens uiterlijk veel overeenkomst heeft met het signalement van den vei-- moedelijken moordenaar, is den dag na den moord uit Brussel te Antwerpen ge komen, en er zijn verscheidene omstan digheden, welke tegen hem schijnen te pleiten. In de Telegraaf werd gevraagd naar aanleiding vau een afkeuring van een milicien die niets mankeerde, of dergelijke lui de dokters zoo kunnen beetnemen. Een inzender antwoordt nu Of „dergelijke lui" dat kunnen, weet ik niet, doch ik weet, uit eigen ondervinding, dat men gemakkelijk een keurenden dokter kan misleiden. Toen ik 't is reeds jaren geleden geloot had, gaf ik als reden van vrijstelling op een zwakke borst. Op den dag der keuring meende ik goed te doen wijl dit zeker niet in 't voordeel van mijn borst was gebogeu te gaan staan en die houding handhaafde ik ook voor de keu rende dokters. Resultaateen uitroep van één der dokters: „Wat een figuur! Draai je om Ik voldeed aan het verzoek en werd afgekeurd wegens ruggegraatsverkrom- ming. Die mij kent, weet dat ik zoo recht ben als een kaars. Een jaar of wat later voor de keuring voor de schutterij gaf ik met een stalen gezicht allerlei gefingeerde gebreken op. Toch maakte mij dit gejaagd en zenuw achtig. Vandaar dat mijn bloed sneller begon te vloeien en ik op verschillende plaatsen, o. a. ook in den linkerschouder, kloppingen gevoelde. De dokters beklopten mij hoorden in den linkerlongtop een geheimzinnig ruischen en ik werd afgekeurd. Zelfs kreeg ik nog een gratis medisch advies, luidende Loop nooit hard, gebruik alles met mate, doch nimmer bier, spiriualiën en koffie en laat ook het rooken Alleen aan den wenk „alles met mate" heb ik mij gehouden. Overigens heb ik niets gelaten en ik ben tot dusver uit stekend gezond en voel het kloppen in mijn schouder nooit meer. Het beroep dat ik uitoefen eischt dik wijls vlugheid van handelen en spoedbe- wegingen, waaraan ik zonder inspanning kan voldoen. In de gevangenis, te New-Jersey, is zekere Johnson, die wegens mooi'd tor dood veroordeeld word, een paar dagen vóór zijn terechtstelling gei'ed, door de bekentenis van den waren schuldige. Johnson betuigde aanhoudend, dat hij on schuldig was aan den moord, en ten laatste besloot men hem nog eens te verhooren in tegenwoordigheid van eenen neger, George Small, die indertyd van den moord was verdacht. De geestelijke van de ge vangenis bad vurig en overluid, dat de waarheid aan het licht mocht komen. Johnson verhaalde, hoe hij en Small naar het huis der vermoorde vrouw waren ge gaan om te stelen, maar hij ontkende ten stelligste, dat hij eenige schuld had aan haren dood. Terwijl hij nog aan het ver halen was, barstte de neger opeens in tx-anen uit en bekende, dat hij, terwijl Johnson bezig was met stelen, de vrouw in een bijgebouw ontmoet en haar geworgd had. Het doodvonnis van Johnson zal nu vernietigd worden en Small zal wegens den moord terechtstaan. Leo Deutsch, de Russische volks leider en schrijver van een bekend boek over de Russische en Siberische gevan genissen, die onlangs opnieuw te St.-Pe- tersburg gevangen werd genomen, is nu. voor de derde maal ontvlucht. Hij wist in het politie-bureau, waar men hem had opgesloten, door stukslaan van een ruit het venster uit te komen en onopgemerkt het spoorwegstation te bereiken, waar hij in een trein naar Finland vertrok. Van daar kwam hij veilig op Zweedsch ge bied en thans bevindt hij zich te Stockholm. Te Cosenza, in Calabrië, is ander maal een schok van aardbeving gevoeld. Ook te Rokka di Papa en te Marino werden weder hevige schuddingen waar genomen, die veel schrik onder de be volking teweeg brachten. In den berg Monte Sara te Catt'oliea Craclea, bij Pa lermo, is een slijkvulkaan ontstaan waar door een deel van den berg neerstortte. Eenige uren vóór zijn bruiloft heeft de rijke 19-jarige prins Strongolie zich te Rome doodgeschoten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2