If macht van die commissies, het wensche- lijk achten, dat niet de gemeenteraden, maar de direct belanghebbenden die col leges samenstellen. Ook over andere punten werd gedis cussieerd en werden wenschen uitge sproken, die door de afgevaardigden in hun vereenigingen /.uilen worden ter sprake gebracht. De M. Ct. meldt, dat J. H., te Hein- kenszand, naar Middelburg overgebracht als verdacht van den diefstal van een kist met goud en zilver, na door den officier van justitie in verhoor te zijn genomen, terstond weer op vrije voeten is gesteld. In verband met een bij de Roomsch Katholieken te Neuzen bestaand bezwaar tegen den liberalen eandidaat, besloot eene vergadering van R.-K. kiezers Zondag avond ditmaal 2 eigen candidate!) te stellen en werden als zoodanig geproclameerd de heeren J. D. Thielman en P. de Bakker. Goes. Te half één brak hedenmiddag brand uit in het bookmakerskantoor der heeren De Paauw op de Kleine Kade alhier, waar toevallig niemand aanwezig was. In weinig tijd stond het geheele huis in lichte laaie, zoodat de brandweer, die spoedig ter plaatse was en met vier stralen in de vlammen spoot, ten laatste niets over schoot dan de aangrenzende gebouwen te beschermen. Het huis van den heer Rijk en dat, bewoond door den heer ds. Roe lofzen bekwamen nogal brand- en water schade. Het gebouw, waarin de brand ontstond, is schoon uitgebrand. Weinig is gered alles was verzekerd. Aan de goede ren van ds. R., welke intijds in veiligheid gebracht werden, is veel beschadigd. Daar van was niets geassureerd. Te 3 uur was men den brand meester en konden 3 spuiten inrukken. Spuit 3 bleef nog wat. O. Souburg. De Vereeniging voor Chr. Onderwijs te O. en W. Souburg hield jl. Maandagavond onder voorzitterschap van den heer J. Dorleijn, haar 12e jaar vergadering, die op de gebruikelijke wijze met een inleidend woord van den Voor zitter werd geopend. De notulen der vorige vergadering werden na een paar opmer kingen goedgekeurd en geteekend. Uit het verslag van secret, en penningm. bleek dat de vereeniging steeds in ledental toe neemt en thans 100 leden telt, terwijl het aantal leerlingen gestadig vermeerdert, om welke reden het schoolgebouw dit jaar met den aanbouw van een 4e klas werd ver- groot.De stand der kas mag eveneens gunstig genoemd worden, de ontvangsten over het afgeloopen jaar bedroegen f 3 1 71.085, de uitgaven f 2961.795, batig saldo f 209.29. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Arendse en A. Melis werden herkozen, terwijl in de plaats van den heer K. Al- iaart, Burgemeester van Ritthem, die om de vele ambtsbezigheden had bedankt, werd gekozen de heer A. Lorier. Niets meer aan de orde werd de verga dering met dankgebed geëindigd. Van geachte zijde maakt men ons opmerkzaam op een abuis in ons onder schrift onder het stukje van den heer Gunst's-Heer Abtskerke bestaat uit de burgerlijke gemeenten 's-Heer Abts-, Si- noutskerke en Baarsdorp. Kerkelijk is Baarsdorp bij 's-Heer Arendskerke gevoegd. Middelburg. Heden nacht ontstond een begin van brand bij de wed. v. A. op de Pottenmarkt alhier. Door de politie werd dit gelukkig ontdekt, waardoor een groot onheil werd voorkomen. De brand werd haar met een Minimax handblusch- apparaat gebluacht. Riiland-Bath. In degister gehouden verg. van den gemeenteraad waren alle leden te genwoordig. Na lezing der notulen,die on veranderd werden goedgekeurd,kwam eerst het beredeneerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuis vesting is verricht ingevolge art. 52 der woningwet. Medegedeeld werd verder dat het besluit inzake de wijziging der geld- leening was goedgekeurd door Ged. Staten; dat door hetzelfde college de beslissing omtrent de begrooting was verdaagd tot 1 April. Vervolgens dat doorB.enW.de kas van den gemeente-ontvanger was nage zien en dat meer ontvangen dan uitgegeven was een bedrag van f712,70. Ingekomen was ook nog het verslag van de commissie voor schoolverzuim te Bath over het afge loopen jaar. Op het rekwest van M. van Baaien inzake reclame hoofdelijken omslag 1905 werd besloten adressant te kennen te geven dat zijn verzoek 9 maanden te laat was ingekomen. Het bekende adres der Bergen op Zoomsche Handelsvereeniging inzake meerdere treinenloop werd voor kennisgeving aangenomen, daar het alleen sneltreinen betreft. Alsnu kwam aan de orde een verzoek van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren om een bijdrage inzake de tentoonstelling. De heer Butijn was er tegen, terwijl de heer Griep het voorstel warm verdedigde, wijzende op het nut van een dergelijke tentoonstelling en op den steun die overal wordt verleend, waarom hij voorstelt f 3 te geven. Hij zeide het te betreuren waar overal steun wordt verleend onze gemeente daarin ten achter zou staan. De heer Butijn zegt dat degene die een tentoonstelling wil houden dit zelf moet bekostigen. De heer Boot zegt voor te zullen stemmen, daar er op Eet gebied der gemeente-administratie zeer zeker iets te leereu valt. Het voorstel van dhr. Griep werd evenwel verworpen. Voor stemden de heeren Van Gorsel, Boot en Griep; tegen de heeren Van der Werff, Butijn, De Jager en Blok. Dit punt afgehandeld zijnde, kwam ter tafel een adres van den heer Van Boven, telefoonhouder alhier, om verhooging zijner jaarwedde van f 80. Burg. en Weth. stellen voer daarop afwijzend te beschikken en bij de behandeling der begrooting nader te zien De heer Griep zegt, dat z.i. de arbeider zijn loon waard is. Toen de telephoon tot stand is gekomen, had niemand gedacht, dat daar zooveel gebruik van zou gemaakt worden. Het heeft de verwachting verre overtroffen en om nu te wachten tot bij de behandeling der begrooting, acht hij niet raadzaam. Hij stelt voor om het tractemeut van f 80 op f 100 te brengen, vooral daar uit de statistiek is gebleken, dat onze ge meente een druk kantoor heeft. Het voor stel van dhr. Griep wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Griep en Boot. Over de verhuring van het huis van dhr. Van de Linde, had een levendige discussie plaats, waarvan het resultaat was dat drie voorstellen kwamen, te weten a. een van B. en W. om, indien besloten wordt de woning te verkoopen, aan den achterweg de beschikking te behouden over een gedeelte grond ter volle breedte van en diepte van 25 a 30 M. en de huur te ver- hoogen van f 100 tot f 130. Dit voorstel werd verworpen met 3 voor en 4 tegen, de heeren De Jager, Blok, Griep en Boot b. een van dhr. Boot om de huur op f 100 te laten en den grond kosteloos af te staan indien er gebouwd wordteveneens ver worpen met 5 tegen en 2 voor, Griep en Boot; en ten slotte een bemiddelingsvoorstel van den burgemeester, om de huur te ver- hoogen tot f 130, doch bij verkoop f 100 te behouden, indien de verkoop plaats heeft vóór of op 15 September e.k. Dit voorstel werd aangenomen met 5 voor en 2 st. tegen, Van der Werff en Butijn. Nu werd een besluit genomen om ge noemd huis al of niet in den loop van het jaar te verkoopen met datum van in gebruik neming 1 Mei 1907. De heer Butijn stelde voor het te ver koopen, terwijl de voorzitter een voorstel deed het eveneen# te verkoopen, doch niet dan tegelijk met de tegenwoordige dokters woning. Het voorstel van dhr. Butijn werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, Griep en Van Gorssel. Op verzoek werd met algemeene stem men den heer Francois een verlof van twee maanden toegestaan met behoud van het halve traetement. Adressant /roeg drie maanden. Op verzoek der militair# auto riteiten werd besloten medewerking te verleenen tot het oprichten eener schiet baan, mits het de gemeente geen dubbeltjes kostte. Op een adres van bewoners der Dames- en annexe polders tot oprichting eener school, werd afwijzend beschikt, nadat door dhr. Butijn was aangetoond dat er genoeg plaats te Bath op school is en het aantal leerplichtige kinderen nog zeer gering is. Tot slot werd de begrooting nog gewij zigd en daarna de vergadering gesloten. „Boaz". Wij vestigen de aandacht onzer lezers nog eens op de vergadering, die de Vereeniging van Nederlandsche patroons Boaz a. s. Donderdag te Utrecht hoopt te houden, waarin de heeren Prof. Mr. P. A. Diepenhorst en Mr. S. de Vries Czn belangrijke vraagpunten zullen in leiden. Een talrijke opkomst is zeer ge- wenscht. Den 12en Februari heeft iemand te Kallantsoog (N.-H.) eene briefkaart ont vangen, welke den I9en Januari uit Rot terdam was verzonden, doch eerst een reisje naar New-York had gemaakt. Gisteren heeft de vrouw van een der verdachten van den diefstal met ge weldpleging, welke voor eenige dagen te Nij kerk heeft plaats gehad, bij het open maken van de aardappelkuil, gelegen bij haar woning, daarin gevonden twee bank biljetten, een van f300 en een van f 100, welke vermoedelijk door een der verdachten aldaar waren verborgen. Genoemde vrouw heeft onmiddellijk de justitie van een en ander kennis gegeven en het bedrag aan haar ter hand gesteld. Zondagnacht werd te Breda tele grafisch aanhouding verzocht van een per soon uil Tilburg, die gisteren ten nadeele van zijn familie een bedrag van 300 gul den had gestolen en daarmee er van door was gegaan. Maandagmorgen omstreeks 6 uur werd hij in ecu berucht huis aan de Keizerstraat te Breda aangehouden en bleek, dat hij nog twee kwartjes van de 300 gulden over had. De man en vrouw in het beruchte huis woonachtig, ver klaarden dat de persoon al dit geld verteerd had, doch de man zelf'beweerde, dat beide personen hem dit geld ontstolen hadden. Na afloop der instructie in deze kwestie zal de Tilburgenaar naar zijn woonplaats worden overgebracht. De Velservoetbrug zal weldra tot't verledene behooren. Heden is het sloo- pingswerk aan de voetbrug begonnen. Men is eerst bezig een steiger in de beide zomerhavens te maken voor het aanleggen van een stoombootje, hetwelk (als hulp der stoompont) in den overgang voor voetgangers en fietsrijders moet voorzien. Een 13-jarige knaap te Landsmeer verliet deze week de ouderlijke woning met achterlating van een briefje, waarin stond „ik ga de wereld in"- De jongen heeft het niet ver gebracht. Den volgenden morgen vroeg werd hij gevonden bij een oom te Amsterdam, bij wien hij zich den vorigen avond had aangemeld. Een 3-jarig knaapje te Amsterdam geraakte onder de paardentram^ werd zwaar gewond en overleed aan de gevol gen. Een 8-jarig meisje te Nieuw Weerdinge is in het kanaal gevallen en verdronken. Te Wamel wilde een land bouwer met zijn jong paard, gespannen voor een wagen, den dijk naar het \eer afrijden. Door het sterke remmen begon het dier te springen en geraakte met den wagen van de dijkhelliBg. De man die zich wilde redden, door van den wagen te springen, kreeg het voertuig geheel op ziju lichaam, waardoor hij zóó ernstig werd gekwetst, dat hij nog denzelf'den avond is overleden. Op het rangeerterrein te Amsterdam (centraal station) is een wis sel wachter een voet afgesneden. Te Steenbergen wilde een 9-jarig meisje, uit de school komende, de rails nog over- loopen, terwijl de tram binnenkwam. Hel kind struikelde en viel, de locomotief reed over haar heen en sneed het lichaam als 't ware doormidden. Het meisje was ter stond dood de overblijfselen werden per brancard naar het gasthuis vervoerd. Te Maartensdijk is een 39-jarige huis vader van acht kinderen, onder de gesloten afsluitboomen van een spoorweg doorkrui pende, door een trein gegrepen en gedood. Te Veendam is een 6-jarig knaapje in het kanaal verdronken. Bij de stopplaats Groeneban is een arbeider, die ondanks herhaalde waarschuwing niet uit te stappen voor de laatste trein voorbij was, toch den trein verliet, door den voorbijkomenden trein aangereden en gedood. De 92-jarige landbouwer Brand te Bodegraven die deze week overleed was een kras man. Als men hem dage lijks inet groote passen naar zijn land zag stappen, zou men hem niet meer dan 60 jaar gegeven hebben. Op 90-jarigen leeftijd reed hij nog schaatsen, sprong over een sloot, liep op stelten voor zijn kleinzoon, gooide met sneeuwballen en dergelijke dingen meer. Gisteren heeft te Amsterdam een vergadering plaats gehad tot agitatie tegen het Arbeidscontract. Van de 100 uitge- noodigde Kamerleden was alleen de heer Tak (soc. dem.) aanwezig. Voorzitter was de heer Verdorst (soc. dem.) en sprekers waren Spiekman, Mendels en Polak, allen soc. dem. Na een lange hier en daar door anarchisten bemoeilijkte discussie werd aangenomen een motie om dit ontwerp te verwerpen en wel omdat de aangebrachte verbeteringen van ondergeschikten aard zijnde inschakeling in het burgerlijk wetboek en dus de beschouwing van pa troon en arbeider als gelijke partijen blijft gehandhaafd de berechting van geschil len uit het arbeidscontract voortvloeiend, blijft opgedragen aan den burgerlijken rechter, en dus geen voldoende waarbor gen voor een zaakkundige berechting be vat dat niet is vervallen het boetestelsel en de inhouding van loon en bovendien, waar in de wet niet is vastgelegd dat staking geen verbreking van het contract is, een opzeggingstermijn welke loopt tot zes weken, en bij contract of reglement kan worden uitgebreid tot zes maanden, het in de practijk zeer bezwaarlijk zal maken, te komen tot gelijktijdige neer legging van den arbeid in een bepaald bedrijfzoodat dit ontwerp de belangen der vakbeweging, en dus die der Neder landsche arbeiders zal schaden Onze troepen opereeren niet onge lukkig in het Loewoegebied. De gouver neur-generaal van Ned. Indië seint„In Loewue werd vermeesterd de zwaar ver sterkte kampong Baeboenta na heftigen tegenstand. De vijand had negentig dooden en, wij gewond elf militairen beneden den rang van officier, waarvan vier Euro peanen. Bij de doorkruising van het ge bied van Djaladja en Ronkong werd geen verzet ondervonden. De bevolking was ge deeltelij k teruggekeerd. De zwaar versterkte kampong Masamba onderwierp zich". Loewoe ligt ten noorden van de Golf van Boni. Te Lisserbroek (Haarlemmermeer) heeft een man van ruim 85 jaar getracht, zijn schoonzoon, bij wien hij inwonende was, van het leven te berooven door vergif in de voor dezen gereedstaande koffie te mengen. Een man die van zijn vrouw geschei den leeft, haalde Zaterdag in Den Haag de meubelen uit haar hnis. Toen de vrouw tehuis kwam, maakte zij zich zoo kwaad dat zij al de ruiten van de woning stuksloeg. De hongerlijdster Flora Tosca, die te Den Haag met den neger Bambo om het hardst honger lijdt, geeft het op wegens een lichte ongesteldheid Zij heeft haar hongercel verlaten; de neger heeft 'tdus gewonnen. Het ging om een weddingschap. De twee jongens, 15 en 16 jaar oud, die te Enschede stilletjes de ouderlijke woning ontliepen en te Genua werden aan gehouden, zijn weer terug. Zij hebben den terugweg voor een gedeelte te voet moeten afleggen zij waren platzak. Te Barneveld werd de zoon van een jachtopziener in den rug geschoten door zijn metgezel wiens geweer plotseling afging. De getroffene is aan de gevolgen overleden. De ander trekt zich het ge beurde zoo aan dat men voor zijn leven vreest. Een boerenknecht te Gouda ging Donderdagavond een bezoek brengen aan zijn meisje te Sluipwijkin de herberg kreeg hij ruzie met een vriend over ge leend geld, welke twist door den veld- wachter gesust werd. Toen hij na 11 uur j met zijn meisje en nog een paartje huis- waarts keerde, werd hij door een vijftal jongelui met knuppels opgewacht, geslagen en in 't water geworpen, waar de onge lukkige jammerlijk is verdronken. De oorzaak der ruzie lag ook in het feit dat de verslagene verkeering had met een meisje uit die buurt, wat in den regel door de ingezeten jongliugschap niet ge duld wordt. De verslagene was eveneens een gevaarlijke vechterbaas, die ook een paar dagen geleden om dergelijke reden een aanval had af te slaan. Alice Roosevelt. Zaterdag is de dochter van den Amerikaauschen staalspresident, de veelbesproken Alice Roosevelt, in het huwelijk getreden met het senaatslid, Niko- laas Longworth. Alice Roosevelt was pas zeventien jaar, toen haar vader, na den moord op Mc. Kinlev, eensklaps uit de schaduw van liet vice-presidentschap te voorschijn trad als hoofd van een der grootste staten van de wereld. De dochter van den President voelde zich dadelijk op haar gemak te midden van haar nieuwe omgeving, en kweet zich met beleid en gemakkelijk van de maatschappelijke plichten, die haar opgelegd werden te midden van een om geving die, hoe democratisch ook, niet minder aan vormen en vastgestelde ge bruiken hecht, dan men pleegt te doen aan een Europeeseh hof. Zij had haar moeder al vroeg verloren, en kreeg haar opvoeding van haar stiefmoeder en een tante, mevrouw Cowles. Overigens is vader Roosevelt van 't beginsel dat kinderen iü vrijheid gedresseerd moeten wordeD, eD Elsje was altijd een echte wildzang, niets toegevende aan haar broers. Zij rijdt heel goed te paard, roeit en wandelt onver moeid, is zoo noodig haar eigen chauffeur, en in vroeger jaren, voordat /.ij een soort van erfprinses werd, genoot zij een bij zondere vermaardheid in 't boomklimmen. Overigens heeft zij haar trek naar 't bij zondere en avontuurlijke niet afgelegd, toen zij het Witte Huis binnenstapte. Zij is de eerste Ainerikaansche, die zich heeft laten opsluiten in een onderzeesche boot. Zij heeft overal gereisd, waar zij maar komen kon en ofschoon haar vader het haar verbood, scheelde het weinig of zij had zich onlangs 't echt Amerikaansche genoegen gegund, het record te slaan van den spoorwegrit tusschen San Francisco en New-York. Alles was reeds bedisseld, toen de pers 't uitbracht en de President er een stokje voor stak. De Roosevelt's behooren tot de goede burgerlijke families, de krachtige, werk zame kern van het Amerikaansche volk van Hoilandsche afkomst, gelijk men weet, maar naar Amerikaansch begrip vol strekt niet vermogend. Alice's moeder was een Lee, Engelsch van oorsprong, en heeft haar nogal wat geld nagelaten daar zij overigens ook nog i rij veel te wachten heeft, is zij met dat al een vrij goede partij. De president zegt lachend dat hij later zal moeten leenen bij zijn dochter. Toen zij naar Engeland ging om de kroning van Eduard VII bij te wonen, werden de echt-Amerikaansche gemoede ren beklemd door hevige ongerustheid. Zou de dochter van den President haar hart niet verliezen aan den anderen oever van den Grooten Vijver 1 En bij elke reis die zij later nog ondernam, kwam de vrees van de Amerikanen weer boven. Zij heefden als juffrouw Roosevelt wat lang in Europa bleef, als zij een uitstapje maakte naar Cuba, even aanwipte op Por- torico, den grooten tocht maakte naar de Filippijnen, coquetteerde met den sultan van Soeloe, China en Japan haastiglijk doortrok. Welk een opluchting ook en welk een vreugde, bij het vernemen van de tijding, dat haar keus dan eindelijk was gevestigd op Nicolaas Longworth, uit Cincinnati, een degelijk Amerikaansch jongiaensch, lid van het Congres. Men had dadelijk sympathie voor den Amerikaan, die het oog geboeid had van de Presidents dochter, zoo gevierd en gevleid bij alle gelegenheden. Ook moet hij niet ontbloot zijn van humor. Toen dezer dagen in het Huis van Afgevaardigden beraadslaagd werd over het merkwaardige wetsvoorstel, waarbij lijfstraf bedreigd werd voor een echtgenoot die ziju vrouw slaat het is met 155 tegen 57 stemmen verworpen zei Longworth, dat hij 't zoo kort voor ziju huwelijk nogal gewaagd vond, zijn stem te geven aan zulk een maatregel. En er werd niet weinig gelachen. De Amerikaansche bladen vullen geheele kolommen met de opsomming van alle geschenken, die miss Alice Roosevelt ontvangen heeft. Alle souvereinen van Europa wedijverden om Alice cadeaux te geven, terwijl ook de groote „dollarkoningen" groote sommen besteden om ook van hun zijde niet bij de vorstelijke gevers achter te blijven. Onder de geschenken bevindt zich o.a. -. een kostbare porseleinen servies van kei zer Wilhelm II. De Tsaar en Tsaritsa hebben prachtige gobelins gestuurd en de keizerin-moeder van China heeft diep in haar portemounaie getast om prachtige zijden stoffen, juweele» en een heerlijke hermelijnen pels te zendeD. Zooals reeds gezegd is, kunnen de geschenken der dol- larvorsten het gemakkelijk opnemen tegen die der vorsten wat bijv. een collier van paarlen en smaragden bewijst, dat op 50.000 gulden geschat wordt en een diadeem uit brillanten, dat 500 steenen telt, beide door Amerikaansche millionaire geschonken. Er zijn natuurlijk ook wel bescheidene gaven, als een zilveren tafelservies, of een terrier van het zuiverste ras, welken mr. Stillman uit Pittsburg Alice Roosevelt ver eerd heeft. Dit prachtexemplaar van het hon- i denras van pas negen maanden oud, heeft de respectabele som van 3000 gulden ge kost, Mr. Stillmann heeft dezen hond, die naar den naam „Fashion" luistert, een geheele garderobe, bestaande uit kleedjes, pelzen, schoenen enz., meegegeven. En aan zijn zwaarzilveren halsband draagt „Fashin" een zilver plaatje, waarop in sierlijk schrift gegraveerd staat, op welke uren hij zijn maaltijden moet hebben en welke gerechten hij eten moet. Enkele bijzonderheden van juffrouw Roosevelt's huwelijk zijn vermakelijk. Na het trouwen gaf de bruid hevel, om de bruidstaart te snijden met de sabel van een adjudant. Dat was aan het officieele maal. Later kwam de familie nog eens bijeen in een aangrenzende kamer. Zoodra de inzegening was afgeloopen, kuste mevrouw Longworth hare tweede moeder en wierp zich daarna in de armen van haren vader met een ongegeneerd „Hello papa!" Daarna kwamen de jon gere leden van de familie op de verhoo ging, om de bruid geluk te wenschen. Er was een klein plan ontworpen, om aan de nieuwsgierigheid van de menigte om het Witte Huis heen te ontkomen. Terwijl de menigte bij de zuidwestelijke poort wachtte, reed een automobiel naar den achtergevel van het gebouw, waar de bruid door een open raam in het voer tuig sprong, gevolgd door haren echtge noot. De automobiel ging er in volle vaart van door, onder een regen van rijst en muiltjes die de bruilofsgasten den jongge huwden, volgens het aloude gebruik, na wierpen. De zoogenaamde consultatie-biblio theek van het Vaticaan is bestolen. Het ontvreemde bestond in een Duitsche uit gaaf van Esopus' fabelen. Maar de dief werd door mgr. Ehrle, den bestuurder der bibliotheek, betrapthij werd door de pau selijke gendarmen gegrepen en aan de poort van het Vaticaan aan de Italiaansehe politie overgeleverd. De dader is een 23-jarig let terkundige, een zekeredr. Vincent Samauek uit Weenen. Hij was lid van het Oosten- rijkseh instituut voor geschiedkunde en werkte als zoodanig met een toelage te Rome. Hij is onmiddellijk ontslagen. Nie mand begrijpt wat den jongen man be zielde om aldus zijn geheele toekomst te verwoesten door het wegnemen van een nog niet eens kostbaar of zeldzaam werk, dat hij in zijn zak liet glijden. De justitie in het Groothertogdom Ba den looft 1000 mark uit voor dengene, die haai op het spoor brengt van den muu- tendief, die onlangs de verzameling van de Oudheidkundige Vereeniging te Mannheim geplunderd heeft. Vermist worden 400 Badensche en Paltsgrafelijke munten en penniDgen, ter waarde van 40.000 mark. De justitie waarschuwt tegen het koopen van zulke munten. Het Handelsbl. van Antwerpen ver telt dat zich hel volgende voorval te Schaar beek heeft afgespeeld, toen daar iemand langs de huizen ging met een rekest voor handteekeningen voor schoolplicht te ver zamelen De agent (tot de meid, terwijl zij bezig is met het gaanpad te schuren). Hoe oud zijt gij De meid. Vier-en-twintig jaar, M. de agent. De agent. Waarom hebt gij dat papier niet geteekend De meid. Mijn madam heeft mij daar nie<s van gezegd. Daarbij, ik weet niet, waar het toe dient. De agent, 't is voor het verplicht onderwijs. De meid. Wat is dat? De agent. Zoudt ge niet willen, dat de jon gens verplicht werden naar de school te gaatv dan zullen zij toch uwe emmers niet meer komen omgooien of aan uw deur geen belleken-trek meer komen doen. De meid. Als het zoo is, ja, M. de agent dan teeken ik met plezier. Men vertelt in Engeland, dat de reis van den hertog van Connaught, broeder van koning Eduard, met vrouw en doch ter naar Zuid-Afrika ook het doel heeft om de dochter, de negentienjarige Patricia, een liefde uit het hoofd te zetten, die reed# oorzaak is geweest, dat zij het aanzoek van den koning van Spanje ^fsloeg ;j of althans om die liefde op de proef te stel len. Is Patricia standvastig, dan zou zij spoedig na haar terugkeer in Engeland de vrouw worden van haar uitverkorene, den twintigjarigen markies van Anglesey. Dit is een neef van den vorigen markies, den jeugdigen dwaas, die in enkele jaren tijds millioenen verkwistte, onder curateele werd gesteld en niet lang geleden in het Zuiden gestorven is. De Amerikaansche Professor John Craig, van de Hoogeschool van Cornell, heeft, naar men bericht, een nieuwe methode uitgevonden om planten en bloemen snel te laten groeien. Die methode bestaat daarin, dat de planten aan de werking van ether worden onderworpen in een luchtdichte kast. Leliën, aldus behandeld, bloeiden na verloop van 24 uren. Het aantal vrouwelijke predikanten in de Vereenigde Staten neemt voortdurend toe. In het jaar 1890 waren daar 1143 vrouwen bevoegd tot prediken en het inzegenen van huwelijken en thans zijn er reeds 3378 vrouwelijke predikanten. Evenals bij vroegere buitengewone gelegenheden, heeft ook bij het huwelijk van Alice Roosevelt een krankzinnige willen binnendringen in het Witte Huis. Het was een man die beweerde, dat hij de eigenlijke bruidegom van Miss Alice was, en dien dag met haar zou trouwen. Hij werd zonder veel moeite door de politie verwijderd. Pu! Prins Chun, broeder van den Keizer van Chinaj is vader gewoiden va?)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2