li e i' k ii i e ii w s. Schoolnieuws. Eeciitszakeu. oordeeld hebben„wèg met dien duran Kuyper. We moeten een goedkoop liberaal Ministerie daarvoor in de plaats hebben." En wat is nu de eerste daad van het Mi- nislerie-De Meester 'i Een verhooging van de vermogens- en bedrijfsbelasting met 10%. Dat is het Ministerie-De Meester niet kwalijk te nemen, maar wél is het onzen tegenstanders euvel te duiden, dat onder zulk een onoprechte leuze de strijd is gevoerd 1 '2e. De leuze van: Bezuiniging op alle uitgaven Het Min.-Kuyper was zoo duur geweest, vooral voor leger en vloot. Maar hoe kwam dat 't Wijl het uitvoering moest geven aan de Militiewet van het Mini- sterie-Pierson-Borgesius. Eu dan die uit gaven voor snelvuurgeschut 't Maar voor het nemen van nieuwe proeven met snel vuurgeschut was reeds onder 't vorige Mi nisterie een aanzienlijke som uitgetrokken. Hierin volgde dus minister Bergansius het voetspoor van minister Kool. Men heeft luid geschreeuwd om bezuiniging, de her halingsoefeningen moesten afgeschaft, de eerste oefeningstijd moest verkort. Zóó waren de eischen, zooals ze voorkwamen in het propagandaboek van de Unie-liberalen. En wat was het eind-resultaat V Dit, dat min. Staal in de '2e Kamer spottend heeft gezegd: „een kind in de wieg schreeuwt tegenwoordig al om bezuiniging". Zijn dus de liberalen in de oogen van minister Staal gelijk aan kindereu in de wieg Min. Staal heeft er dan ook niets van uitgelaten, dat hij goedkoop zal zijn. En onze mannen hebben gestemd vóór zijne begrooting, ter wijl de sociaal-democraten en vrijzinnig democraten tegen hebben gestemd, een bewys, dat er van deze leuze nietsis terecht gekomen. 3e. De leuze Tegen. Rome Deze maakte veel opgang, vooral als brandstapel en schavot er bij gehaald werden. Op biljetten in het district Sliedrecht verspreid, kwamen o.m. deze woorden voor vindien gij stemt op mr. Heemskerk, dan komt Nederland onder de heerschappij van den Paus van RomeMr. Heemskerk is gekozen, zijn wij nu onder Rome's heerschappij Het is opmerkelijk, heeft prof. v. d. Vlugt gezegd, dat de Roomsch-Katholieken altijd aan het langste eind trekken. Dat is ook zoo. Ook nu, onder dit ministerie. Tal van Roomsch- Kath. zijn in de voogdijraden benoemd, de anti-revolutionairen zijn gepasseerd. Neen, de liberalen passeeren de Roomschen niet. Dat hebben ze nooit gedaa"n, ook niet onder het ministerie PiersonBorgesius. En daarom was de leuze „Tegen Rome" een door en door valsche en onoprechte leuze, maar tevens ook een bedenkelijke leuze, wijl ze leidt tot godsdiensthaat. 4e. De leuzeHet ministerie Knijper is reactionair en conservatief. Uit twee dingen bleek dit a. Uit de ouderdoms-pensioneering op 70- jarigen leeftijd, waarvoor de werkman zelf een premie moest betalen. Dat was al te gek. Denk om wat dhr. Roodhuyzen daar van zeide: „Wat heeft nu een dooie aan een pensioen Men vergat en dat met opzet, dat de ouderdoms-pensioneering niet op zich zelf stond, maar dat daaraan verbonden was een invalide-verzekering. Die premie was ook iets aanstootelijks, vooral voor de socialisten, terwijl Jaurès, een der voor mannen van de socialisten in Frankrijk, zelf gezegd heeft, dat er geen pensioneering kan ingevoerd, zonder dat de arbeiders er zelf iets aan betalen. En wat zegt minister Veegens„zeker moeten ze betalen Waar zou ook anders het geld vandaan moeten kernen 'i Maar dan die 65 jaar, die de liberalen stelden als ouderdoms-grens Kuyper zei; „dat is onmogelijk, dat zou 8 millioen meer kosten en dat is bijna de ge- lieele opbrengst van de personeele belas ting". En wat zei minister Veegens in de 2e Kamer over dien 65-jarigen leeftijd V „Ik moet er nog eens over denkenDaaruit volgt weer dat die leuze valsch was. b. Het Speetwetje. Men zei„de vrouwen worden 's nachts op bloote voeten uit hare woningen gerukt om haringen te rijgen aan touwtjes 1" Dat had dr. Kuyper op zijn rekening. Yreeselijk niet waar 't Maar hoe "stond de zaak eigenlijk? Volgens de arbeidswet van 1889 was vrouwenarbeid in den nacht verboden. En toch geschiedde het in sommige visschersplaatsen. Dat was dus in strijd met de wet. is'lot volgt. Zeeuwsche Maatschappij van Land bouw Afdeeling „Walcheren". Deze Maatschappij hield hedenmorgen ten half 11 uur eene vergadering in „De "Vergenoeging". De voorzitter de heerP. J, Boogaert opende de vergadering. De voorzitter spreekt een woord van welkom in deze eerste vergadering van het jaar 1.906. Hij hoopt dat het den leden en hun gezinnen wel moge gaan. Hij geeft nog een overzicht van het afgeloopen jaar, dat op enkele uitzonderingen na gunstig mag ge noemd worden. Het aanschaffen van een Yorkshire-beer, heeft niet het gewenschte succes gehad, zoodat deze is afgeschaft. Hij hoopt dat 1906 beter zal zijn voor den landbouw en de landbouwers dan 1905. (Applaus.) De secretaris leest de notulen der vorige vergadering, die onder dankzegging wor den goedgekeurd. De heer A. Hubregtse bespreekt nog een maal, na het lezen der notulen, de houding van ein bestuurslid, inzake de niet herkie zing van den heer Goedbloed. Hy vraagt of de man in kwestie die opdracht van het bestuur had, die candidatuur te bestrijden en Volkers te kiezenh\j legt zich bjj deze verkiezing niet neer. De heer De Troije zegt, dat de kwestie van deze verkiezing oorzaak is geweest de houding van Goedbloed ten opzichte van Volkers, die reeds 3 jaar geleden door toe doen van Goedbloed is gevallen. De voorzitter zegt, dat nooit of nimmer door 't bestuur eenige opdracht is gegeven van een candidaat te doen verkiezen. Wat een bestuurslid doet als gewoon lid, daar kan het bestuur niets aan doen. De heer Geschiere stelt voor die zaak aan te houden tot op 't laatst der vergadering. De heer Jan l'ader zegt liever de kwestie te behandelen. De voorzitter zegt, dat het bestuur gaarne zijn mandaat ter beschikking stelt dei- vergadering en hij vraagt namens't bestuur dat er uit de vergadering een motie van wantrouwen tegen het bestuur worde inge diend. Dit blijkt niemand te willen, waarop de voorzitter vraagt of het bestuur het ver- troowen nog heeft der leden, wat door een krachtig applaus wordt verzekerd. De heer Gescliiere vraagt of het niet mogelijk is, dat het bestuur voortaan een dubbeltal stelt voor verkiezingen. De heer Van de Woestijne is hier tegen en de voorzitter zegt het denkbeeld van de heer Geschiere te zullen overwegen. De heer Goedbloed zegt dat door hem nimmer eenig lid is aanbevolen en hij vraagt den heer De Troije namen te noe men, waarop de heer De Troije zegt dat Goedbloed erg kort van onthouden is. De voorzitter sluit deze discussie. Onder de ingekomen stukken behoort een schrijven van de Vereenlging „Wal cheren" afd. Middelburg, onderafd. van de V. P. N. waarin zij mededeelen dat in hunne jongst gehouden vergadering is be sloten tot oprichting van een eieren mijn en tevens pluimvee- en konijnenmarkten in het leven te roepen, en daarbij ver zoeken dat ook uit het midden dezer ver gadering een commissie wordt benoemd. Van liet proefstation te Goes is bericht ontvangen dat het gaarne eenige monsters Superphosphaat van de afdeeling wil on derzoeken. Van de Directie van den Land bouw, afdeeling Verslagen en Statistiek een schrijven waarin zij wijzen op een schrijven van de Groninger Maatschappij van Landbouw en Nijverheid die aandrin gen op het in 't leven roepen van een Rijks-iulichtingbureau verbonden aan de Directie van Landbouw en Handelhierin vragen zij den steun dezer afdeeling. Van de Zeeuwsche voeder- en kunstmest handel, voorheen S. M. Boogerd, een schrijven, houdende dankbetuiging voor de verleende subsidie van f 30, welke zij het afgeloopen jaar hebben ontvangen, en waarin zij vragen een gelijk bedrag voor dit jaar. De penningmeester doet verslag van zijn beheer. De ontvangsten bedroegen f998,15, de uitgaven f954,04, goed slot f 44,11. De voorzitter zegt den heer Boogerd dank voor zijn gehouden beheer. De heer Polderdijk geeft inlichtingen omtrent het inlichtingenbureau wat dat beoogt. Daar kan men vragen of de aardappelen enz. in het buitenland hoog of laag in prijs zijn. Het verzoek van de Zeeuwsche voeder- en kunstmeststofhandel voorheen S. M. Boogerd om de subsidie wederom te ver- leenen, wordt met applaus goedgekeurd. Nog wordt kennis gegeven van het tot stand komen van de afdeeling Axel met pl. m. 430 leden. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van het ingekomen uittrek sel uit het programma der Nationaal en In ternationale Tentoonstelling der Holl. Mij. van Landbouw, deelt de heer Koert mede dat alle landbouwers hier kunnen inzenden o. a. koeien, vaarzen, enz.deze beesten zullen naar het uiterlijk worden gekeurd. Hij zet nog enkele bezwaren tegen deze tentoonstelling uiteen en zou hier niet gaarne zijn steun er aan willen geven als keurmeester, daar men niet verplicht is het voeder te noemen. Hij stelt voor te be sluiten dat deze tentoonstelling geen reden van bestaan kan hebben. Van den heel de Feijter c. s. te Axel is ingekomen een schrijven waarin zij kennis geven dat door hen een adres is gezonden aan H. M. de Koningin, waarin zij wijzen op het moeilijk uitvoerbaar Kon. besluit van 6 November 1905 op art. 2 der Motorwet, de bekende quaestie van lantaarnlicht ter zijde van een middel van vervoer en vragen dit besluit in te trekken. Zij vragen om steun op dit request, waarmede nog enkele vereeni- gingen adhaesie hebben betuigd. De voorzitter vraagt of de afdeeling hiermede aceoord gaat De heer Polderdijk gelooft niet dat de afdeeling dit mag doen zonder voorkennis van het hoofdbestuur, hij is als persoon wel voor dit schrijven al ziet hij niet in dat de Regeering deze wet in zal trekken. De heer Allaart zag gaarne dat er ad haesie werd betuigd, hij zag gaarne dat de afgevaardigde naar het Hoofdbestuur de taak mede kreeg om er op te wijzen en dat dan dat bestuur stappen kan doen. De heer Geschiere zag ook gaarne hier iets uitgemaakt. Het Hoofdbestuur zal kennis gegeven worden van deze debatten. De heer De Troije geeft in overweging om het bodeloon te beperken met het oog op den toestand der kas daar een loon van f '45 hem te hoog voorkomt. De penning meester zegt dat het werk van den bode ontzettend veel tijd vergt, en juist is er van den bode een verzoek ingekomen om verhooging zijner jaarwedde. De heer Hubregtse vindt de belooning niet te hoog, wij hebben een beste bode die zijn werk nauwkeurig doet. Goes. Op den Westwal werden van het aldaar aangelegde perk bloembollen ontvreemd. De dader, II. v. S., is bij de politie bekend Goes. In een goedgevulde zaal trad gisterenavond voor een talrijk gehoor voor de Katholieken van hier eu omstreken op de bekende machtige volksredenaar I'ater Cyrillus, van Tilburg, met een voordracht over: „de vroolijke zijde des levens". De spreker bepaalde zijn aandachtig ge hoor, waaronder ook enkele dames, bij den eiseh der vroolijkheid en der vreugde. Iu het eerste deel zijner door gezonden humor gekruide rede bescheef hij den lach, dien hij schetste als te ontstaan uit tegenstellingen, hetwelk Spr. met pakken de voorbeelden aantoonde. Het tweede deel zijner rede had een zeer ernstigen kant. Hij schetste daarin de gevolgen der zonde, de blindheid der heidenen, van wie de schaduw des doods alle licht van verheuging had weggedaan op de komst in 't vleesch van den Zone Gods, die door engelen als vreugde brenger al den volke aangekondigd, het menschelijk leven tol ware vreugde opvoert, en door zijne Aposte len deed verkondigen dat inen in den Heere verblijd zal zijn. Wel moet er een treuren zijn over de zonde, wel wordt de mensch door menigerlei smart gekweld, wel is er sociale nood die om leniging roept, doch „droevig en nochtans blijde" heeft de mensch te leeren dat alleen „in den Heere" de ware „levensvreugd" is. De spreker werd luide toegejuicht, en door den voorzitter den heer Claessen bedankt. Middelburg. Hedenmorgen hadden twee loodgietersknechts, M. en O., van de firma wed. K., werkzaam aan een huis in de Lange Singelstraat, het ongeluk uit een dakgoot, ter hoogte van 13 meter, te vallen. Bij het ongeluk was dit een groot geluk, dat zij over de hardsteenen plaats op een bleekveld terecht kwamen. Schoon uitwendig niets gebroken is, schijnen zij inwendig zware kneuzingen bekomen te hebben, zoodat zij naar het gasthuis ver voerd zijn. Frits Bouwmeester, beroemd tooneel- list, geboren in 1846 te Middelburg, is te Soerabaja na een operatie aan den blinden darm, bezweken. Middelburg. Hier ter stede zal weer een nieuw Engelsch bookmakerskantoor worden geopend, n.l. van de firma Kerr. Vlissingen. De surnumerairs der pos terijen en telegrafie J. D. Loef en J. A. Joppe te Rotterdam worden tegen 1 Maart aanstaande aangesteld als commies van de vierde klassen als standplaats aangewezen postkantoor Vlissingen. Vlissingen. De provinciale stoomboot „Westerschelde", welke bij Ter Neuzen in aanvaring is geweest en nog al belangrijke averij bekwam, is te Kinderdijk, waar ge noemde boot gebouwd is, weer geheel in orde gebracht, en van daar teruggekeerd en gisteren weer in dienst gesteld. De reparatie duurde ongeveer vier weken. Vlissingen. Naar wij vernemen is de dienstregeling der staatsspoorwegen voor- loopig als volgt vastgesteld Vertrek van Vlissingen: 5,15; 5,23; 5.44 6,07 7,— 9,— 12,30 1,10 4,30 6.45 6,55 7,35. Aankomst te Vlissingen 8,52 10,20 11,28; 11,44; 12,12 (alleen Dinsdags); 3,16; 5,13; 6,09; 9,53; 10,36; 10,48; 11,02; 11,15. Vlissingen. Van het schoolschip te Ostende, waren een tiental jongens gede serteerd, die te Breskens waren aange houden. Zij werden hier Zondagavond aan wal gebracht met een loodssloep en heden morgen weder naar Ostende teruggebracht. Vlissingen. De heer J. Risseeuw, com mies bij de posterijen en telegrafie bij het postkantoor te Vlissingen, wordt als zoo danig overgeplaatst naar Goes, ingaande 1 Maart a.s. 's Heer Arendskerke. In de op Za terdag j. I. gehouden raadsvergadering die door alle leden en den seeretaris werd bijgewoond, werd na lezing en onveran derde vaststelling der notulen, en na me- dedeeling van eenige ingekomen stukken, besloten tot aankoop van een stukje grond, gelegen op het dorp Nieuwdorp ter grootte van 0.0369 H. A. kad. bekend Gem. 's-Heer Arendskerke, sectie D nos. 756 en 766. Op een verzoek van Kerkvoog den der Herv. Gemeente te 's-Heer Arends kerke c. a. om tijdens de restauratie van liet kerkgebouw, van 22 April tot 26 Au gustus 1906, des Zondags de schoollokalen te Ouddorp, ten gebruike af te staan a oor de openbare godsdienstoefeningen, werd gunstig beschikt. Naar aanleiding van een verzoek van de afd. Zeeland van den Bond van Gemeenteambtenaren, wordt be sloten eeae bijdrage van f 5 te verleenen ter tegemoetkoming in de kosten van eene vanwege voornoemden Bond in deu na zomer van 1906 te Amsterdam te houden tentoonstelling op gemeentelijk administra tief gebied. Een voorstel van B. en W. tot het zenden van een adres aan de Tweede Kamer der Slaten Generaal betreffende pensionneering van Rijkswege van gemeen te-ambtenaren, hunne weduwen en weezen, werd met algemeene stemmen aangenomen. Nadat nog eenige wijzigingen in de be grooting van het Burgerlijk Armbestuur te 's-Heer Arendskerke voor 1905 en 1906 waren aangebracht, sloot de voorzitter de vergadering. Colijnsplaat. In de laatst gehouden raadsvergadering dezer gemeente werd als raadslid beëedigd dhr. P. C. W. Swe- mer, die door ziekte langen tijd verhin derd was de vergadering bij te wonen. Het verzoek van dhr. J. C. de Mul om een vaste ligplaats in de haven, werd toegestaan. Het aanleggen van een nieu wen steiger, waarvoor een request was ingediend door dhr. Anth. Kole, werd ter onderzoek gesteld in handen van B. en W. Nog werd besloten de som van f3 toe te staan aan de afd. Zeeland van den Ned. bond vau gemeente-ambtenaren voor eene te houden tentoonstelling. Colijnsplaat. Zaterdag is door de leer lingen in den wapenhandel een schiet wedstrijd gehouden met margapatronen, in de openb. school. Leider dhr. v. d. Kasteel, serg.-majooi. Maximum 60 punten. Ie prijs F. Frenks, 50 p., 1 zilveren hor logeketting 2e prijsM. Kramer, 47 p., 1 kistje sigaren van 1003e prijsM. Kievit, 43 p., 1 kistje sigaren van 75 4e prijs: M. v. d. Maas, 41 p., 1 zijden das5e prijsJac. Slimmers, 40 p., 1 sigarenkoker 6e prijs Jan Westerweel, 37 p., 1 sigarenpijp 7e prijs Nico Breure, 1 p., 1 portemonnaie. Heinkenszand. Zaterdag is naar Mid delburg overgebracht, als verdacht van den diefstal van de kist met goud en zil ver, J. H. alhier. M. C. Schore. Zaterdagnamiddag kwam de winkelier A. S., tot de onaangename ont dekking dat uit een vat naar schatting niet minder dan voor f 30 krenten waren ontvreemd, terwijl op de zelfde plaats door dhr. Jau Koole een mud haver werd vermist, (dader)s onbekend. Hoedekenskerke. Onder deze ge meente schrikten Vrijdagnamiddag een span paarden van den landbouwer M. S., alhier, van een jongen met een bok. Een der dieren geraakte in de sloot en werd niet dan met veel moeite door ijlings toe geschoten hulp weerop het droge gehaald. Het andere kon de geleider met veel moeite op den kant houden, zoodat alles mei wat schade aan het tuig alsnog ge lukkig alliep. Te Driewegen (Neuzen), is, waar schijnlijk door de duisternis, een schippers knecht bij het aan boord gaan van het schip „Op Hoop van Zegen", van de loop plank gevallen en verdronken. Den vol genden morgen werd het lijk van den ongelukkige door een mosselenzoeker opgehaald. 's-Gravenpolder. In de heden ge houden vergadering van den raad der gemeente waren aanwezig 6 leden. Ad haesie werd betuigd aan het request aan de 2e kamer in zake het weduwen- en weezenpensioen van gemeente-ambtenaren. Op het verzoek van de schietvereeniging „Oranje-Nassau" om in den gang der school te mogen schieten werd gunstig beschikt. Vervolgens werd het kohier der honden belasting vastgesteld op f78 en dat v/d hoofdelijken omslag op 1'1848.345 met een factor van 3.03. Verder werden besluiten genomen tot af- en overschrijving. Van den hoofdelijken omslag over 1905 werd f68.09 overgeschreven. Ten slotte werd besloten om den termijn van toelating der kinderen op de school met 3 maanden tc verlengen, alzoo tot 1 November. Hoedekenskerke. De ijzeren aak „Magdalena", geladen met ajuin van Ter Neuzen en bestemd naar Engeland, is Zaterdagmiddag zoodanig lek geslagen dat men Terneuzen niet meer bereiken kon en alzoo naar hier moest terugkeeren. Tot laat in den nacht moest men de lading over brengen. Ierseke. In erge mate wordt deze gemeente in de laatste dagen bezocht door de Influenza. Overal hoort men van on gestelde menschen en verscheidene ge zinnen zijn er waar 3 en 4 bewoners het huis of bed moeten houden. Gelukkig heeft de ziekte geen kwaadaardig karakter. Ierseke. In de Zaterdagavond gehou den vergadering der werkmansvereeniging Eendracht maakt Macht" alhier is besloten tot de oprichting van eene coöperatieve broodbakkerij. Bij kon. besluit is ingevolge de burgerlijke pensioenwet een pensioen van f 614 verleend aan A. G. Kijn, rijksklerk le klasse met den peisoonlijken titel van boekhouder. En is met 1 Mei a.s. benoemd tot inspecteur der directe belastingen, in voerrechten accijnzen te Zierikzee J. de Wilde, inspecteur derzelfde middelen te Sneek. Verplaatst de klerken der posterijen en telegrafie C. J. F. Fuchs, van Neuzen naar Amsterdam (t.), E. Jansen, van Am sterdam (t.) naar Neuzen, C. J. Bom van Rotterdam (t.) naar Middelburg (t.) Tholen. H.M. de Koningin heeft aan de visschersvereeniging „Helpt elkander" alhier f 100 geschonken. In de vergadering van den dijkraad voor de walerkeering EllewoutsdijkBorssele van laatstleden Donderdag werd van de bestuurs tafel medegedeeld dat er over het waterschap Ellewoutsdijk, dat tegen 1 Mei a. s. is vrijver klaard, het verontrustende bericht is neerge streken, dat een minder belangrijk oevervak bij Everinge, in de laatste dagen vooral, zeer sterken achteruitgang vertoont, dientengevolge ook spoedig belangrijke oeverwerken zullen noodig blijken, en dat die schrikverwekkende tijding is ontleend aan mededeelingen van den bij name genoemden dijksopzichter, ter plaatse waar dit minder oirbaar is en met tot nog toe niet te bevroeden bedoelingen. De voorzitter deelde de vergadering mede dat indien juist zijn, de inlichtingen die daaromtrent zijn ver kregen, de betrokken ambtenaar niet is vrij te pleiten van verregaand plichtverzuim, en lui daarover zal worden onderhouden, omdat het bestuur, nadat eene zeer geringe zandafname in het verloopen najaar was geconstateerd, na overleg met hoogere ambtenaren, hem heeft opgedragen, dit oevervak nauwlettend na te gaan en bij den minsten achteruitgang daarvan dadelijk mededeeling te doen, hetgeen tot heden niet is geschied. Ter geruststelling van grond eigenaren in het waterschap Ellewoutsdijk, deelde de voorzitter mede, dat het bestuur zich omtrent den waren toestand van dit oevervak spoedig zal op de hoogte stellen en niet aar zelen zal, zoo noodig, aan den Dijkraad voor stellen te doen ter voorkoming van meerderen achteruitgang, opdat vóór den termijn van vrijverklaring is aangebroken, deze werken nog voor rekening der gemeenschap zijn uitgevoerd. Wij wenschen, zoo drukte de voorzitter, onder instemming der vergadering, zich uit, het water schap Ellewoutsdijk, waarmede we zoovele jaren in het financieel belang van Borssele, zijn ver- •enigd geweest in een goeden toestand over te geven. (M. C.) Te Barneveld werd de zoon van een jachtopziener in d-n rug geschoten door zijn metgezel wiens geweer plotseling afging. De getrolfene is aan de gevolgen overleden. De ander trekt zich het ge beurde zoo aan dat men voor zijn leven vreest. Een boerenknecht te Gouda ging Donderdagavond een bezoek brengen aan zijn meisje te Sluipwijk in de herberg kreeg hij ruzie met een vriend over ge leend geld, welke twist door den veld wachter gesust werd. Toen hij na 11 uur met zijn meisje en nog een paartje huis waarts keerde, werd hij door een vijftal jongelui met knuppels opgewacht, geslagen en in 't water geworpen, waar de onge lukkige jammerlijk is verdronken. De oorzaak der ruzie lag ook in het feit dat de verslagene verkeering had met een meisje uit die buurt, wat in den regel door de ingezeten jonglingschap niet ge duld wordt. De verslagene was eveneens een gevaarlijke vechterbaas, die ook een paar dagen geleden om dergelijke reden een aanval had af te slaan. De twee jongens, 15 en 16 jaar oud, die te Enschede stilletjes de ouderlijke woning ontliepen en te Genua werden aan gehouden, zijn weer terug. Zij hebben den terugweg voor een gedeelte te voet moeten afleggen zij waren platzak. De hongerlijdster Flora Tosca, die te Den Haag met den neger Bambo om het hardst honger lijdt, geeft het op wegens een lichte ongesteldheid. Zij heeft haar hongercel verlaten; de neger heeft 't dus gewonnen. Het ging om een weddingschap. Een man die van zijn vrouw geschei den leeft, haalde Zaterdag in Den Haag de meubelen uit haar huis. Toen de vrouw tehuis kwam, maakte zij zich zoo kwaad dat zij al de ruiten van de woning stuksloeg De aardbeving, die een deel van Zuid-Amerika heeft geteisterd, heeft een week lang geduurd. De eerste stoot werd waargenomen in de provincie Esmeraidas op 30 Jan. 's voormiddags te 10 uur. l)e inwoners verlieten, door schrik verbijsterd, hun woningen. In de stad Esmeraidas stortten een kerk, een tot kazerne inge richt huis en een jongensschool in. De voornaamste straten werden overstroomd door een vloedgolf. Alle steden in de provinciën Esmeraidas en Menabi zijn voor een deel verwoest. In de Columbiaansehe steden Mosquera, San Juan, Domingo en Ortir zijn meer dan 300 personen om het leven gekomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Etersheiin, H. C. Rnvs, cand. te Oegstgeest. Geref. Kerken. Tweetal te Axel A, ds. E. II. Broekstra te Waddingsveen en H. Meulink te Melis- kerke. Zeeuwsch Kerkblad.) Ds. Donner te Nieuwdorp seint ous dat hem van een beroep naar Breda niets bekend is. Wij ontvingen 't bericht uit Breda, en 't wordt ons van daar bevestigd. Oud Geref. Gern. Bedankt voor Amsterdam door C. Denzei te Vlaardingen. De heer J. van Gessel afkomstig uit Biezelinge, thans onderwijzer te Gilze- Reijen is met ingang van 1 April 1906 als zoodanig benoemd aan de R. C. School voor jongens te Berkel. Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegensstraat schenderij J. M., t. v. H., Vlissingen, tot f i b. s. 1 d, h.laten staan van een trekdier op den openbaren wegM. v. L.. Middelburg, lot f 1 b. s. 1 d. h.nachtrumoerB. J. P., Mid delburg, tot f2 b. s. 2 d. h.overtreding jacht wet J. B., Nieuw- en St. Joosland, tot 2 X f 10 b. s. 3 d. h. iedere b. verbeurdverklaring van het geweer bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad f 15 s. 3 d. h.overtreding arbeids wet H. I.. B., Vlissingen, tot f 10 b. s. 2 d. h. overtreding leerplichtwe i P. d. K., Grijpskerke, tot 2 d. h.rijden met een velocipede zonder lichtH. S., Middelburg, J. P., Vlissingen, K. D., Meliskerke, tot f 1 b. s. 1 d. h.zijn aan gespannen honden niet voorzien van muilkor ven S., Koudekerke, tot f 1 b. s. 1 d. h. rijden met een middel van vervoer op een zij pad M. J. G., 's Heer Arendskerke, tot f 2 b. s. 1 d. h.noodeloos schreeuwen op de straat J. B., A. F., H. J., Middelbuig, tot f0,50 b. s. 1 d. h.wateren buiten de bakken D. S., Mid delburg, tot f 1 b. s. 1 d. h.rijden met een voertuig op een voetpad J. J., F. O., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.plaatsnemen op een met een hond bespannen voertuig C. D., Vlissingen, tot f 0,50 b. s. 1 d. h.en wegens dronken schap H. F. v. d. R., J. v, d. B., E. D., H. M., J. A. .Middelburg, A. R. M. H. vr. v. P. M

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2