Afloop ïerkoopingen enz. School nieuws, «Sïör -4 Gemengde ~8erichten^ BURGERLIJKE STAND. lülarktberic hten, geen andere gewassen zijn, die jaarlijks komen en gaan. En van bemesting is heel geen sprake. Nu zijn de bessen- en fram- bozenstruiken wel goedgeefscn en zeer geduldig en lankmoedig van aard,, doch aan alle geduld komt een einde en wat men niet heeft, kan men niet geven. En in die omstandigheden verkeeren in zeer veel tuinen de bessen- en frambozenstrui- ken. Zij hebben niet meer en daarom geven zij niet meer. De vruchten zijn hoe langer, hoe kleiuer geworden, zij zien er ten laatste nietig en verschrompeld uit, de bossen zijn niet meer gaaf en gevuld, zij zijn vol van insecten en ander onge dierte. Het zijn geen bessen en frambo zen meer. Denk dus aan vroeger bessen als knikkers, zoet, sappig en gaaffram bozen zonder schimmel, zonder ongedierte, u aanlokkende door haar geur. En kan het ook anders, dat alles zoo veranderd is Alle planten, alle gewassen worden verzorgd en bemest, allen de bessen en frambozen nietEu toch hebben ook zij dat noodig. Verwijder in het voorjaar het overtollige hout, borstel en kalk de stam metjes der struiken en mest, mestHoe is het mogelijk, dat zij bessen kunnen geven, als zij geen voedsel krijgen. Welk voedsel zij moeten hebben Om dat te weten kunnen wij de tuinbouwproeven naslaan. Vooral in de jaren 1901, 1904 zijn proeven met aalbessen genomen. Zoo lezen wij b.v. dat te Neede in drie jaren, na een bemesting met 360 K.G, beendermeel, 240 K.G. palentkali en 150 K.G. chilisalpeter, berekend per H.A. en dan kostende f64.35, men de hoogste winst maakte n.l.f 164.13. Er was een opbrengst van 1632 K.G. roode bessen, berekend A 14 cents, dus van f228.48. Dal klopt dus. Men moet bij bessen intusschen ook in aanmerking nemen de nawerking der mest stoffen op de blijvende struiken e» in den aanvang den invloed der bemesting op de ondergewassen. Ik zou bij bessen dan ook altijd prefe- reeren die meststoffen, welker nawerking de grootste isvandaar ook beendermeel, inplaats van chilisalpeter neemt men ook zwavelzure ammoniak om dezelfde reden. De kali schijnt op de bessen een uitsteken den invloed uit te oefenen. De beste be mesting, die ik, na inzage der verschillende proeven, kan aanbevelen, is dan ook de volgendeOp elke Are, met bessen (of frambozen) beteelden grond strooie men gelijkmatig verdeeld, 4 K.G. beandermeel, 3 a 5 K.G. patentkali en 1 K.G. zwavel zure ammoniak. In het voorjaar geve men 1 K.G. chilisalpeter. Om nu te zien, wel ken invloed deze bemestingwijze heeft, hebt gij slechts een gedeelte te bemesten volgens mijne opgave en een ander ge deelte niet of zooals gij denkt, dat het noodig is. Ik ben er zeker van dat gij aan bovengenoemde wijze de vaorkeur zult geven, vooral ook, omdat de bessen zooveel beter en grooter zullen worden. En ver geet dan vooral ook niet nu en dan eens wat kalkmeel tusschen de struiken uitte strooien. Kerknieuws. Beroepen te Gorredijk P. G. Vlieg, cand te Hengeloo. Geref. KefTcen. Drietal te Urk A. J. de Boer te Grijps- kerk, K. J. Kapteijn te Giesendam en T. Rispens te Oenkerk. Beroepen te Utreekt (vac. ds. v. Minnen) ds. J. L. Schouten te Watergraafsmeer. De Classis Middelburg der Geref. kerken vergaderd op 14 Eebr. heeft beroepbaar gesteld dhr. A. Schippers, cand. in de Heil. Godgel. aan de Vrije Univ. wiens adres is Middelb., Brakstr. Kamperland. Met 1 Maart a.s. is tot tijdelijk onderwijzeres alkier benoemd aan de chr. school mej. De Beste uit -Goes, thans tijdelijk werkzaam aan de chr. aldaar. Examens L. O. (art. 77a). De inspecteurs van het lager onderwijs brengen ter kennis, dat het schriftelijk gedeelte van het in 1906 af te nemen examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 77, onder letter a, der wet tot regeling van het lager onderwijs, op 4 April e. k. zal plaats hebben, en dat de mondelinge examens op 18 April d. a. v. zullen aanvangen. Zij die zieh aan dit examen wenschen te onderwerpen moeten, vóór 1 Maart a. s. onder overlegging van de stukken, ge noemd in art. 80 van voormelde wet, zich aanmelden bij den schoolopziener van het district hnnner woonplaats. Geslaagd te 's-Gravenhage voor et examen nuttige handwerken mej. C. 7;.y; DlJk te Coes, A. M. Waelput te Onati °r^e en van Overbeeke te aWletTw6 tlnive58iteit te .Utrecht is heer W Pr°P,'. t. °1' 6xamen door den -!!!__ van blriethuyaen. Hendnkskinderenstraat. s er Middelburg. Woensdagavond trad in het Schuttershof alhier op de WelEo F. O. Pleischirdt MakC; daartoe uitgenoodigd door het voorloopig comité tot oprichting van eene „Groene Kruis"-vereeniging alhier. Dr. J. G. Giebon opende deze met een kort welkomstwoord aan de aanwezigen, terwijl bij tevens den spreker voorstelt. Spreker verheugt zich hier in Zeeland te mogen optreden voor „Het Groene Kruis". Wanneer men thans hier mag slagen eene afdeeling te krijgen, dan zal dit ongeveer de 20e zijn. Als men nagaat dat „Het Groene Kruis" iu de 5 jaar van haar bestaan reeds 235 afdeelingen bezit, blijkt toch wel dat zij redenen van bestaan beeft. Spreker geeft een overzicht hoe zij werkt in de ziekenkamer en ook daar buiten, wat nog door een tweetal brochuren, aan de aan wezigen uitgedeeld, wordt toegelicht. Spre ker bespreekt nog liet groote nut en de groote geneeskracht van de frissche lucht, en de lichaamsreiniging. Spreker bespreekt nog de z.g. kinderziekten, n.l. de spruw, die hoofdzakelijk de oorzaak vindt in het toedienen aan de kleine kinderen van de z.g. kinderdeup, waardoor bet kind alle onreine deelen inneemt.. In 't breede zet spreker uiteen wat „Het Groene Kruis" in ons vaderland doet voor de verpleging in onze eigen woning. Zooveel mogelijk moet de zieke in zijn eigen woning worden ver pleegd, dat zal bij herstel een dubbele zegeu afwerpen. „Het Groene Kruis" hoopt zoover te komen, dat er op elk dorp en in elke stad een magazijn zal zijn van hulpmiddelen, die voor het publiek ten dienste zijn, op advies van arts of ziekenverpleegster. Met velschillende instrumenten, die spr. laat zien, toont hij het groote nut van de vereeniging aan. Met warmte doet spr. een beroep op ieder, om toe te treden als lid der vereeniging, tegen een contributie vau f 0,50 per jaar. In Vlissingen telt deze ver eeniging ruim 800 leden. Dr. Bolle is erg bang dat het grootste gedeelte onzer bevolking die de zaak niet begrijpt niet 1 cent per week er voor zullen wegleggen, hij is anders een voor stander van eene dergelijke vereeniging doch gelooft niet dat men het gewensehte succes zal krijgen. Het zal wel makkelijk gaan om een bedrag ran f2000 te krijgen en spr. heeft een woord van lof voor den inleider en het comité wat hem van het hart moest. De heer Hendrikse vraagt of ook niet-leden zullen worden geholpen, waarop de voorzitter antwoordt van ja. Ds. de Visser verbaast zich over deze mede- deeiing, wie zullen dan lid worden vraagt hij, wel vindt hij het goed dat armbe sturen enz. worden geholpen, maar voorts alleen leden. De inleider toont nog met statistiek aan dat ook het Zeeuwsche volk wel wat zal over hebben voor dit groote doel, en dat hij de vrees van dr. Bolle niet deelt wat betreft het wegleggen van 1 cent per week.. Dr. Gieben spreekt oog een enkel woord van waardeering voor «Het Groene Kruis", hij spreekt zijn dank uit aan den spreker voor zijne uitnemende voordracht, en sluit de vergadering. Middelburg. Tot klerk bij de Vitrite Works" alhier is benoemd de heer F. van der Pluijm, milicien-sergeant bij het 2e batalj. 3e reg. infan. alhier in garnizoen Kruiningen. In de gemeenteraadsver gadering van Maandagavond waren aan wezig 9 leden. Afwezig de heer der Weduwen. De voorzitter deelde mede, dat hij een onderhoud had gehad met den adjunct-inspecteur der posterijen te Mid delburg, dat hem hoop gaf, dat voldaan zou worden aan het verlangen van de ge meentenaren in de omgeving van het station om daar een brievenbus geplaatst te krijgen. Ingekomen, was een schrijven van Ged. Staten waarin zij mededeelden genoegen te nemen met den te stellen borgtocht van den gemeente-Ontvanger, verzoekende mededeeling van de wijze, waarop die borgtocht zal worden gesteld. Voorts eene dankbetuiging van mej. M. S. Bal voor hare benoeming tot ond. aan de school aan den Oostdijk. Voorts een verzoek ran de bewoners der NIeuwstraat om de Nieuwstraat voor het verkeer met rij - en voertuigen af te sluiten om de weinige ruimte dier straat en het gedreun op de kei-bestrating. De behandeling van dat verzoek werd tot eene volgende vergade ring aangehouden. Vervolgens kwam in behandeling de onbewoonbaar verklaring van een woning in eigendom aan C. Meeuwse aan den Oostdijk wijk B no. 143 en twee woningen te Hansweerd in eigen dom van J. van Akkeren, wijk C no. 139c en no. 139?;, die volgens ingewonnen advies van de Gezondheidscommissie niet bewoon baar zijn of bewoonbaar te inaken. De woningen staan nu leeg. Met algemeene stemmen besloot de Raad tot onbewoon baar verklaring. Het tweede punt r an de agenda, verlenging van den termijn van uitstel tot onbewoonbaar verklaring ran eenige woningen, kon niet worden behandeld, omdat nog niet was ingekomen het adres van de Gezondheidscommissie. Het verzoek van den vroegeren ontvanger van het algem. armbestuur om acte van quites als ontvanger van 't algem. arm bestuur werd met algemeene stemmen in gewilligd. Na het onderzoek van de ge loofsbrieven van het nieuwbenoemde raads lid J. H. O. Dominieus werd deze als lid van den raad toegelaten. Ooesche Ct. Westkapelle. In de gemeenteraads vergadering van Woensdag, onder voor zitterschap van den burgemeester, wai'en alle leden tegenwoordig. Onder de inge komen stukken, die werden voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen, was een dankbetuiging van dhr. H. J. Overduin, thans onderwijzer-te Vlissingen, wegens het toekennen eener gratificatie voor assis tentie bjj het onderwijs alhier, wegens ongesteldheid van een der onderwijzers. Verder werd inzake het sluiten der dranl»- localiteiten besloten, dat op Zondagen zal worden gesloten van 's voorm. 9'/2 tot ll'/2, des namiddags van 2 tot 4 en des avonds om 9 uur en dat met ingang van 1 April a.s Op het verzoek van de onderwijzeres J. C. Muller om verhooging harer jaarwedde, welk verzoek in de vorige vergadering werd aangehouden, werd alsnu met 6 tegen 1 st. besloten om f 25 verhooging toe te staan. Op een schrijven van Ged. Staten met betrekking tot de uitwoning van den bur gemeester, wat te doen zoude zijn tegen de bezwaren van den burgemeester, om in de gemeente te blijven wonen, werd besloten te berichten op de gestelde vragen dat de rook misschien te verdrijven isde woning werkelijk te klein isniets ter geschikte bewoning in het verschiet is doch niet in het belang der gemeente kan geacht worden dat de burgemeester zich in een andere gemeente metterwoon vestigt. Met algemeene stemmen werd besloten om aan te sluiten tot wederopzeggen aan de kolenvereeniging „Helpt Elkander" alhier. Voorts om voor de opbrengst van het zoogenaamde „Kookhuis", Staats-spoor- wegobligatiën aan te koopen. En eindelijk om aan de tentoonstelling voor gemeente ambtenaren, te Amsterdam te houden, eene som van f 5 toe te staan. Een daartoe strek kend voorstel van B. en W. werd met alg. stemmen aangenomen. Ten slotte werd door den burgemeester nog medegedeeld, dat bij ambtelijk, als burgemeester, aan de bevoegde overheid zal berichten, welke onaangename gevolgen van de beperkte openstelling der dranklocaliteiten op Zon dagen zijn te verwachten. Krabbendijke. Ditmaal vergaderde de antirevolutionaire kiesvereeniging W oens dagavond in het lokaal aan den Oostdijk. Daar de voorzitter wegens huiselijke om standigheden afwezig was, had de secre taris O. P. Vogelaar de leiding. Ps. 25 6 werd gezongen, Titus 3 gelezen en de ver gadering met gebed geopend. Na een inleidend woord door den tijdelijken voorz. behandelde het bestuurslid O. Haverhoek de vraag W aarom anti-revolutionair Vervolgens behandelde C. P. Vogelaai art. 5 van Ons Program, na een korte inleiding, wat dit program is. Over Zondagsrust en Zondagsheiliging en over den eed hadden verder nog eenige besprekingen plaats, waaraan behalve de inleider een 3-tal per sonen deelnamen. De vergadering was ook toegankelijk voor belangstellendenen werd door ruim 30 personen bijgewoond. Een 4-tal gaven zich als lid der kiesvereen. op. De vergadering werd na het zingen van Ps. 72 H bij monde van C. Haverhoek met dankgebed gesloten. Bij Kon. besluit is aan den eervol ontslagen lichtwachter bij 's rijks kust- verlichting te Westkapelle, A. Post, krach tens de artt. 3b en 7b van de burgerlijke pensioenwet, met ingang van 1 Januari 1906, een pensioen verleend ten bedrage van f 412 's jaars. Op Walcheren en misschien ook elders hebben sommige telers het vorige najaar van hun slechten aardappeloogst toch nog een meer of minder groote hoeveelheid in een gedekten hoop gebor gen, zoools gewoonlijk. Maar nu ver toont zich bij dezen het minder aange name verschijnsel, dat hun hoop diep in zakt. En wat blijkt dan bij onderzoek Dat het grootste deel der aardappelen rot is de rotte massa kan het zware dek niet langer dragen, en het stort in. Na tuurlijk is met den inhoud van zulk een hoop niets meer te beginnen, noch als consumptie voor menschen of dieren, noch als pootgoed. Een schade van belang dus. Velen in deze streek zullen dit jaar Friesch pootgoed moeten nemen. Vliss. Crt. Maandag werd aan den calamiteuzen Suzanna polder weder een oeverafschuiving ontdekt en weder tusschen de raaien IV en V. Gemeten langs de laagwaterlijn, is deze lang circa 18 meters, terwijl de grootste inscharing binnen die lijn bedroeg 6 nieters. Van de werken, gemaakt ter voorziening van den val op 28 Novem ber j.l., zijn gedeeltelijk verzakt, gedeel telijk weggevallen 30 M2 rijsbeslag met vleehttuinen en steenbezetting. Ook zijn weggevallen en verzakt circa 42 M2. glooiing van Lessineschen steen, alsmede 13 M2. van de nog overgebleven glooiing van zelbazalt, het vorige jaar gemaakt. Van het kraagstuk, gezonken op 21 Sep tember 1905, verdwenen 100 M2. en van dat, gezonken op 12 Januari 1906 80 M2. (M. C.) De ingenieurs der Marine C. Penning en S. F. Monhemius, respectievelijk bij 's Rijks werf le Hellevoetsluis en Amster dam, verwisselen met den len Mei a. s. onderling van plaatsing. Te Assen werden dezer dagen onder 24 tegelijk gevangen muizen twee oranje kleurige aangetroffen. Dinsdagavond viel te Haarlem een meisje van 7 jaar dat uit wildo wijken voor een fietser, achterever in 't Spaarne. Juist kwam er iemand met een grooten hond aan. Het dier werd beduid te water te gaan, en driemaal achtereen gebeurde dit, zonder dat de hond begreep wat men wilde, doch ten vierden male werd het beproefd en toen zag de hond het kind dat reeds zinkende was, greep het bij de kleertjes en bracht het aan wal. Men schrijft uit Rotterdam aan De Tel.De sociaal-democraten hier lig gen zoo met elkaar overhoop dat eerst daags te verwachten zijn: een open brief ran een «gewaardeerd" partijgenoot aan een ander „gewaardeerd" partijgenoot, terwijl van een bekend sociaal-democra tisch journalist alhier een brochure ter perse moet zijn, die allerinteressantste kijkjes zal geven op het Rotterdamsche partij leVen. Treije de Haan (e Surhuisterveen- sterheide werd een zak aardappelen ont stolen. Twee mannen gingen er, zooals een hun achteropkomend persoon zag, mee de heide in. Toen de twee echter iemand achter zich zagen, die spoed maakte, ver- trouwdeu zij 't zaakje niet en gingen aan den haal. De zak aardappelen wierpen ze neder. Deze werden nu door den man gevonden, hij nam ze mee, zette ze bij zijne hut, ging er binnen om er een goed plaatsje voor te bereiden en toen hij ze opbergen wilde,* waren ze weer ge vlogen. Twee mannen zag hij er heel in de verte mee verdwijnen, denkelijk de zelfden die ze bij De H. gekaapt hadden. (N. v. Fr.) Toen de jonge boer Aart Hogeweg uit de Middelbuurt bij Rhenen gisteren- ochtend met zijne vrouw van de week markt te Veenendaal thuis kwain, ont dekte hij dat er tijdens bun weg zijn be zoek was geweest, niet van welwillende zijde, want een kast was ingebroken, en een spaarpotje met ongeveer f50, dat in 't voorjaar in zooveel zou kunnen voor zien, was verdwenen, 'tls blijkbaar een dief geweest, die alles wist van '[spaar potje van H. en zijn verder doen en laten. Onlangs kwamen twee „heeren" in eén restauratie te Amsterdam, waar zij vertering maakten en met een Ameri- kaansch vijfdollar-biljet betaalden. Dit biljet was echt, doch nu de truc. Diezelfde lui kwamen een paar dagen later in die restauratie terug, bestelden weer wat en een hunner vroeg om drie Amerikaansche bankbiljetten, een van 100, een van 50 en een van 20 dollar te wisselen. De res taurateur mocht een dollar a f2.30 bere kenen, inplaats van f 2.46. De restaurateur, geen kwaad vermoe dende, betaalde een der „heeren" (nota bene een kwartjesvinder) f 408deze gaf het geld aan een kameraad, die zieh ver wijderde. De restaurateur ging intusschen naar een geldwisselaar, alwaar hij vernam, dat hij scheurpapier had gekocht, daar die biljetten waardeloos waren. Aangifte volg de de man, die bet geld ontving, werd wel gevonden, doch hij wist niet waar zijn vriend" was gebleven, noch waar hij woonde. De aanstaande Gouverneur-Generaal. Aan een particulier schrijven uit Den Haag ontleent de N. Soer. Crt. het vol gende „Maar er is nu een categorie van deze kalme Nederlanders een Duitsch schrijver beweerde onlangs, dat ze alle maal aan spleen lijden die waarlijk in opwinding is geraakt. Wat de heer Van liees uit Indië hier is komen doen, intri geert hen dan vreeselijk. En het laatste praatje, opgebouwd uit, de hemel weet welke inlichtingen uit zui vere of onzuivere bron, wie zal bet zeggen, is, dat de heer Van Rees werkt voor het ministerschap en mr. Foek voor den Bui- tenzorgschen troon. Mr. Fock moet zich, nog te Batavia zijnde, uitgelaten hebben, dat hij de betrekking van gouverneur- generaal wel zou ambieeren, maar dat daarvoor eerst een loopbaan in Den Haag noodig zou zijn. Dat was zeker juist. Men ziet iD mr. Fock werkelijk de snel- rijzende zon, dat kan men bemerken als men waarneemt hoe hij satellieten om zich vereenigt. Mij werd onlangs zelfs verhaald van een bekend Indisch advocaat, zijn naam ben ik vergeten tijdgenoot van mr. Fock, die zicli thans plotseling diens vriend noemt en ook de bordjes gaat verhangen, de politiek in Nederland winstgevender acht dan de praktijk in Indië. Ik hoop, dat uw land en het mijne er wel bij varen mogen". Te Delft is op den Haagweg weer een vrouw, de tweede in één dag, door de stoomtram gegrepen en gedood. Dinsdagmorgen vonden eenige melkrijders een arbeider in de Heurne bij Dinxperlo stervende liggen. Het bleek dat de man die den vorigen avond wat te veel ge dronken bad, daar den geheelen nacht had gelegen en bevroren was. Naar huis ge bracht, overleed hij kort daarop. Te Leiden viel in den Vliet een man van een schuit met spoeling te water. Onmid dellijk werden pogingen gedaan den dren keling te redden, eerst met een vaarboom toen met een dregde levensgeesten waren echter reeds geweken.-TeVechel is een klompenmaker bij het neerhalen van een boom zoodanig getroffen dat zijn hoofd en beenen als 't ware verpletterd waren. De ongelukkige overleed een half uur later. LEESTAFEL. De Jood. Historische Roman uit het begin der 15e eeuw, door C. Spindler, met platen. Rotterdam. D. Bolle. Op deze goedkoope uitgave van „De Jood" (4e druk) vestigen wij voorloopig de aandacht. Een meening over 't werk te vormen, vermogen wij niet, dewijl ons slechts de le aflevering ten dienste staat. Wij komen derhalve op deze uitgaaf terug. De opzet voldeed ons wel. TELEGRAMMEN. lerseke. Herbenoemd tot Lid van het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van Gemeente-Ambtenaren de heer P. de Veij, secretaris der gemeente lerseke. 's-Gravenhage. Benoemd tot direc teur van het Telegraafkantoor te Venlo P. Oorver, thans te Vlissingen. 's-Gravenhage. Tweede Kamer. Bij het postdebat weersprak de minister Kraus de meening dat de toestand bij post en telegraaf slecht zou zijn. Hij wees op betgeen na 1903 voor het lagere personeel is gedaan. Betere classificatie der kantoren wordt voorbereid. Voor klerken die wellicht door bet kon. besluit van 1894 zijn geschaad zullen kantoren vacant worden gesteld. In bet belang van den dienst stelt de minister prijs op voorlichting der vak- vereenigiugen waarin echter! niet het ge- lieele personeel is vereenigd, waarom dan ook grocpsvertegenwoordiging wordt voor bereid De Minister erkende de bedenkingen over weinig stabiliteit en eiseben der examens. De minister had vooralsnog bezwaar tegen opheffing van de uitsluiting der gehuwde vrouw. Bestudeerd zal worden de vrou welijke arbeid in het buitenland. Ken be paling dat voor het lagere personeel de ziektetijd niet inedeteit voor bevor dering en pensioen is opgeheven met terugwerkende kracht. De heer Lohman betoogde dat bet Staats belang Boven bet ambtenaar,sbelang moet guan en toejuichende de voorbereiding der groepsvertegenwoordiging, oordeelde hij dat het denkbeeld van een vakvereeniging in de ambtenaarswereld eigenlijk een dwaasheid is. De heeren Ketelaar en Tak bestreden zulks. De beer Talma ondersteunde dhr. Lohman, de voorkeur gevende aan groeps vertegenwoordiging. Dhr. Troelstra waarschuwde de regee ring tegen den aandrang der rechterzijde om dit Kuyper-stelsel van reactie over- te nemen. Het debat is gesloten na re plieken. Haarlem. Prins Hendrik, die heden hier kwam ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van den Haarleminenneer- polder, werd aan 't stationsplein ontvangen door den dijkgraaf van den Polder Mr. Everwijn Lange en den ingenieur Graaf van Randwijk en geleid naar de restauratie- zaal, waar hij aau de heemraden werd voorgesteld. Daarna werd in open rijtuigen gereden naar het stoomgemaal Cruquius dat be zichtigd werd. Daarna werd teruggereden naar Haarlem waai' een dejeuner in het hotel Funckner, gegeven werd. De prins zat midden aan de hoofdtafel. Mede aanzaten de commissaris der Konin gin, de burgemeester van Haarlem, de griffier der Staten en alle hoofdingelanden. De tafel was versierd met bloemen en#- guirlandes en verlicht door kaarsen op zilveren luchters. Middelburg. Heden Donderdag werd door not. Hioolen publiek geveild de steenenj windkorenmolen „De Beismolen". Hoogste bod f 3800. Opgehouden. Vlissingen. Woensdag werd door not. Bosch publiek geveild een huis, met plaats en loods, Lange Zelke E 135, groot 45 cA. Hoogste inschrijver J. Belderok voor f421 Kooper M. de Jonge voor f471, beiden alhier. Van 1014 Febr. VLISSINGEN. Ondertrouwd J. de Hamer, 26 j. jm. en M. Bek, 20 j.jd. Bevallen: J. Kooger geb. Lute, E. J. J. Polderman geb. Sehoonis, d.; J. Scheepers geb. Geervliet, d. P. J. Machielse geb. De Sonner ille, d. C. H. van Dalsum geb. Van Lieshout, z. G. van Hoepen geb. Goedhart, z. A. M. Meijer geb. Boone, z.A. O. Meijer geb. De Witte, z. O v e r 1 e denE. A. Quite, 62 j., ongeh., d.M. de Bart, 7 m., d.H. de Pagter, 59 jij ongeh. z.Gerard us Debra, 53 j., man van E. Maes. MIDDELBURG, 15 Fobr. 1906. Ter Graanmarkt van heden (Donderdag) was de aanvoer rodelijk. Pryzen onveran derd, alleen kroonerwten 25 cent hooge*. Men besteedde voorJarige Walch. tarwe f 0, A f 0,nieuwe Walch. tarwe f6,75 A f6.90; Jarige Rogge f0, a i0,— Nieuwe Rogge f 5.75 A f 6, Nieuwe Wintergerst f 0,A f 0, Nieuwe Zomergerst f 5 A f 5,10; haver f 0, tuinboonen f7.— A f 7.25 ronde bruineboo- nen fll,A f 11.25; lange dito f9,75 A 110.paardenboonen f7,50 a f7,75; witteboonen gelezen f 16.25 A f 1-6,50 ongelezen fA fgroene erwten f0, A f0,nieuwe kroonerwton f8.75 a f9,25; koolzaad f 0,A f0.karwjj- zaad per 50 K.G. f5. f Alles per H.L. Opgaaf v. d. marlctzetters, handelaren. Boter f0,61 A f0,65 per '/2 kilo. Eieren f -3,80 per 100 stuks. Opqaat v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter f0,62 A f0,G6 per '/a kilo. Eieren f3,91 per 100 stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3