I hTh^ ünIbIüwërsT AdvertentiSn. 4* Ing-ezonden Stukken Afloop Yerkoopinpn enz. Marktberichten. Vier Knechts gevraagd TE KOOP InWHrnTT „Rattendocd" en „Wavin" le Lege, vaci a Cura op 8 het Hellegat en belangrijk veis zeilende storm haar vaard, zoodat e lading oud slaan. Op 9 ol Maria Cor- Dordt bracht, drie. (D. C A. Thomson, narechaussee, gehandhaafd bezette ver- 1 in de Voor- Cerw. heer ds. i spreken over e vereeuiging Z.Eerw. door Doorn aan de 1, besprak hij in zeer bevat- irop bovenge- m is. Dal zijne len smaak viel n ten deel viel. was dan ook en hij aan het ak namens de og dooi enkele aagd en ver- nheid geboden waaraan door jegeven. igranen te Rot- .atsehappij an ursprijs toege- iteOuwerkerk. het fraudeleus België wordt, in Zeeuwsch- 'en, nog steeds 1, waarheen de is er nauw- e bierbrouwe- eh Co. alhier, tentoonstelling Ische Maatsch. hare elf inge- e prijzen. I ubilee haver Royal Jubilee Probsteier ha men, veredelde ten, Harrison n wilteboonen. de Landbouw- ir Maatschappij vergadering ge- tnje". 61 namen lus was het een r ng in dit jaar, r I. G. J. Kake- ord en wenschte een flinke vee der producten, ing gekozen be- jiere, heeft die leven leerlingen rdenkennis, die er J. Z. Risch. iche lessen voor n spoedig zullen smgen. De aan- k aan het hoofd- liotheek, moest e vereenigingen ndbouw-win ter aanmerking, andbouwbureau ibrengst en der- nland te verge- van de nieuwe >1 werd namens nden. Al deze isgeving aange- iijter en anderen pgemaakt om dit de Koningin, in d van het Kon. ake lantaarns op porden gegrond as ongeschonden en '2. drillen de ral op ongelijke iw-Zeeland staat wachten. Toen iland bezochten, var volstrekt niet en. Hunne be dijker hoogte be ste wilde volken id dus schrijft pperheerschappij ngematigd, is het len der bewoners ren gegaan. 100000 zielen en its 23533 mannen laori is zich trou- den aanstaanden lij draagt zijn lot schikt zich in het jke welspiekend- s volgtDe woe- te van de plant, 1 van den Euro- in den Maori, zijn arom zou dan ook ilaats maken voor t. a. p., Pag' Wegen uit3. is het gevaarlijk bij hooi- en stroovervoer4. dat het licht aan de lin kerzijde van den wagen bevestigd moet zijn, gevaarlijk is bij het links passeeren 5. dat op al deze gronden intrekking ver zocht wordt. Een achttal sprekers namen aan de discussies deel. Sommigen meenden dat met de behandeling dier wet tegen werpingen gemaakt moesten zijn en het nu te laat is. Sommigen meenden nu de onuitvoer baarheid blijkt en al velen verbaal op liepen gegronde krachten znllen worden gehoord. Na hoor en wederhoor zegt de voorzitter dat hij meent dat het beter is dat de afgevaardigden op de Hoofdbestuurs vergadering opgedragen worden die grieven daar te bespreken, kleine adresjes der al- deeliugen zal niet zoo overwegend kunnen werken, dan wanneer de Maatschappij in zijn geheelj bij de Regeering aankomt. Wellicht is er wel een lantaarn van con structie te maken die tegen de harde" be handeling geschikt is. De opdracht wordt met algemeene stemmen aangenomen. Het plan om naast de boter- en eierenmarkt- zelters, ook een zetter der afdeeling te plaatsen krijgt haar beslag. Zonder hoof delijke stemming wordt besloten denjheer Q. Trimpe te Kloetinge voorloopig voor één jaar er mede te belasten a fl per week. De afd. Kruiningen zal f 25 per jaar bijdragen onder beding dat ook de boler- prijs genoteerd wordt. De afgevaardigde voorde hoofdbesfuurs vergadering de heeren C. Zuid weg en M. Boogerd, worden met bijkans algemeene stemmen herkozen. Nog wordt medege deeld dat de enquetten voor voedermeel de resultaten opleverden van 54 procent vervalsehte monsters. De kleine landbou wers en de eenvoudige arbeiders worden hiervan de dupe. De circulaire door het Proefstation dienaangaande verspreid, wordt door het Hoofdbestuur onder de aandacht gebracht. De voorz. meent dat op de dorpsvereenigingen dit beter thuis is dan bij de Afd. van Landbouw en ver zocht de betrokken personen hierop de aandacht te vestigen. De heer M. de Dreu Mz., wordt f 6 vergoed voor het houden van den Jorkshire beer. De voorz. zou gaarne zien dat van uit de Afd. een inzending ging naar de groote tentoonstel ling die in Sept. 1907 in Den Haag ge houden wordt, en 9 dagen duurt. De re geering heeft daarvoor een som van f75, voor uitgetrokken en belooft interessant te worden. Het bestuur zal die zaak overwegen om op een volgende vergadering te behan delen. De rekening die in ontvang aanwijst f 1392,595 en in uitgaaf f447,115, goed slot f 945,48 is een aardig potje geworden zei de voorzitter en kon goed dienen als er weer eens een tentoonstelling isoek zou een gedeelte der kas voor een nuttig doel kunnen aangewend worden. Voor eventneele wenken houdt het bestuur zich aanbevolen. De heer v. d. Bosch, Kapelle maakt nog een opmerking op het gevaar voor jeugdigen met paarden, maar de heer v. d. Bosch wordt door een der leden, D. Rouw, euvel geduid, dat hij beter deed voor jonge paarden op te houden, dan wild door te snorren. Hilariteit en ge trappel. Onder dank van den voorzitter voor de groote belangstelling, wordt de vergadering na de traditioneele verloting gesloten. Wij dachten dat het hier betreft Koninklijk besluit van 20 Nov. j.l. Zaterdagavond is ook de tweede der voortvluchtige gebroeders Driessen in de bosschen bij Didam gearresteerd. Thans is nog alleen Anton op vrije voeten. Men meldt uit Maastricht De club de biensfaisanee is a an hier naar Valkenburg getrokken met alle ap en dependentie. Is het om daar weer opnieuw te beginnen Daarover is men nog iti onzekerheid. Genoeg zij het te wejen, dat Maastricht thans van de club bevrijd is. Naar de Tel. verneemt is dr. A. Kuy per 4 Febr. j.l. le Alhene aangekomen Te Piralus bracht hij met nen heer v. Lennep een bezoek aan de Nederlandsehe zaakgelastigde le Teheran (Perzië) de Stuwler die aan boord was van een Fran sehen stoomer tot vertrek naar zijn nieuwe standplaats. Dr. Kuyper denkt drie weken hier te vertoeven en ook sommige punten van belang in de provincie te bezoeken Voor het kantongerecht te Rotter dam werd door een dienstbode tegen haar gewezen heer zes weken uitbetaling van huur gecischt wegens tusschentijdsche weg sturing. De heer verklaarde echter haar te nebben weggezonden dewijl zij niet op tijd thuis was. Zij moest op een avond om 10 uur thuis zijn, terwijl zij om half 11 thuis is gekomen en hij haar toen niet meer binnen heeft gelaten. Eischeres gaf dat toe, maar vond dat niet zoo erg en in geen geval een reden om haar te laten bellen. Ged. erkent dat er gebeld is, en hij met meer heeft opengemaakt. De kan- onrechter besliste dat een dienstbode ge houden u op het bepaalde uur thuis te zijn, en dat wanneer zij te laat komt, de meester het recht heeft haar niet meer toe te laten. Het ontslag uit den dienst is dus rechtmatig gegeven, en daarom werd de eisch afgewezen. Een jongeling te Nijmegen, bestemd voor een tuchtschool, heeft gisteren zijn moeder op ergerlijke wijze mishandeld, zijn vader geslagen en daarna een schuilplaats gevonden op het ouderlijk dak, van waar hij naar de hem belagende politie met dakpannen wierp. Eene vrouw te Almelo, die door een stoof met vuur hevige brandwonden be kwam, is onder hevige pijnen aan de daar bij bekomen brandwonden bezweken. Door den gemeente-veldwachter te Poortugaal werd de vorige week een vrouw bekeurd wegens een gewone politie- overtreding. Dit trok de vrouw zich zóó aan, dat ze een vlaag van waanzin kreeg en gedurende 4 dagen dag en nacht moest bewaakt worden. Ze kreeg toen eenige kalme oogenblikkeu, die de doctor be nutte om haar verstaanbaar te maken dat ze niet vervolgd zou worden, met dat gunstige gevolg, dat de vrouw steeds kal mer werd, en nïi zoo goed als hersteld is. De veldwachter heeft zijn proces-verbaal ingetrokken. Door den westelijken storm is het boezemwater in Friesland dermate op gestuwd, dat men in het oostelijk deel der provincie nu landerijen onder water ziet staan, die in lange jaren vrij van water bleven. In vele huizen is het water de kelders binnengedrongen, voetpaden zijn hier en daar door het water niet te passeeren. Lustig zwemmen de eendjes op de ondergeloopen landen, om de uit den grond verdreven wonnen op te peu zelen. In de polders heeft men druk werk het overtollige water te loozen, dag en nacht werken stoomgemalen en draaien de windwatermolens. Men meldt uit Wijdenes Bij elke verkooping hier in den om trek worden voor de landerijen vrij hooge prijzen besteed. Een opmerkelijk feit is ook de stijging der loonen voor de dienst baren in het boerenbedrijf. Boerenknechts kunnen heden gemakkelijk 1'4 per week bedingen. Het Kamerlid G. L. v. d. Zwaag behaalde voor eenige jaren tal van prijzen in „Priisspreken", (wedstrijden in het reeiteeren in de Friesehe taal). Hij is nu nog eens op zoo;n concours uitgekomen en wel te Noorderhuizum, waar hij in de afdeeling Ernst den tweeden prijs behaalde met „Twa libbensbylden", door hem zelf geschreven. Zijn zoon won op hetzelfde concours in de afdeeling Luim den eersten prijs met „De earste kear", ook door den heer v. d. Zwaag geschreven. Zekere S., een gepasporteerd Oost- Indisch militair te Schoten, een drinke broer en vechtersbaas van 't eerste water, had vriendschap aangeknoopt met een echtpaar van zijn slag te Haarlem doch woonde in bij een broer van hem, dien hij echter als hij dronken was vaak mis handelde en met een scheermes dreigde. Dezer dagen werd hij door dezen met zijn boeltje op straat gezet. Hij bracht zijn huisraad bij zijn zuster te Overveen, doch hem wilde ze niet iu huis hebben. Hij probeerde toen zijn intrek te nemen bij 't echtpaar voornoemd doch wijl hij geen geld meer had werd hem dit gewei gerd, wat, vooral van de vrouw, niet ver wacht was. Gevolg was twist en de man raakte weer op straat. Zinnende op wraak, ontmoette hij de vrouw Zaterdagavond op een eenzame plaats waar hij haar een gevaarlijk schot in de keel toebracht zelf sloeg hij op de vlucht en schoot zich insgelijks in de keel. De vrouw is niet ernstig gewond doch hij zelf wel zijn tong is verbrijzeld en gebrand, en spreken zal hij wel nooit meer ook al blijft hij in 't leven. Een bruid naar de tuchtschool. Een meisje van 16 jaar te Winschoten had iets O]) haar kerfstok waar de rechtbank bij te pas kwam. Krachtens de Kinder wetten werd de zaak met gesloten deuren behandeld. Nu is zij „en passant" in on dertrouw opgenomen. Sigaren-candidatm. "Wij hebben bier-en jencvercandidaten, maar dat we ook sigaren-candidaten heb ben, was tot heden iets nieuws. Bij ge legenheid eener gemeenteraadsverkiezing nabij Venlo vond een candidaat't klaar blijkelijk beneden zijn waardigheid bier en jenever te doen schenkendaarom nam hij zijn toevlucht tot sigaren en deed daarvoor stemmen koopen. De sigaren, die aan allen gratis werden verstrekt, waren oorzien van een bandje, waarop stond: Kiest... (volgt naam van candi daat). "Wij hebben eenige bandjes in ons bezit. Zou men op deze wijze gemakke lijker met den zuiveringseed klaar komen, dan dat men bier en jenever deed scheu ken (Nbr.) Een looper van een apotheker te Haarlem zou Zaterdagavond medicijnen wegbrengen naar een familie in den Aer- denhout. Hij had de medicijnen in een mand aan zijn fiets. Bij den Aerdenhout werd hij aangehouden door vier personen, die geld eischten, doch toen bleek dat hij dit niet had, onderzochten zij, denkende een bediende van een comestibleswinkel ,voor te hebben, zijn mand, en toen het bleek dat daarin alleen potten met zalf aanwezig waren, werden zij zóó boos, dat zij met den inhoud den man van boven tot onder insmeerden. Zoo kon hij naar den apotheek teruggaan, die heel wat moeite had om den man schoon te krijgen. Op Dekema State te Jelsum bij Leeuwarden is een schilderij van Rembrandt ontdekt. Het is op paneel geschilderd en ongeveer 50 bij 60 c.M. groot. Het stelt voor een vrouw die bij een tafeltje zit en een perkamentrol in de hand houdt. De vrouw is gehuld in een brokaten mantel en heeft een baret op 't hoofd. De echt heid is door dr. Bredius van 's Graven- hage vastgesteld. Volgens dr. Körnig is niet ver van de groote haven van Saloniki (het oude Thes- salonica uit de Schrift) een nieuw goudland ontdekt. Het is sedert lang bekend, dat Slavische boeren in 't geheim bezig waren met goudwasschen. Sultan Abdul Hamid, die er altijd op uit is, de hulpbronnen van zijn rijk te vergrooten, was hier nauwelijks van in kennis gesteld, of hij zond zijn par ticulieren ingenieur, een ervaren geoloog, naor Macedonië om zijn rijkdommen aan mineralen te onderzoeken. Deze ingenieur heeft nu onlangs na een moeitevollen arbeid als resultaat van zijn onderzoekingen be kend gemaakt, dat Macedonië is een rijk goudland. Tusschen de Karasu en de Wardar strekt zich een van 600 tot 900 M. hooge bergketen uit. Hier worden de oor spronkelijke goudarbeiders gevonden en een reeds aangevangen onderzoek, dat vrij lang zal duren en waarbij het gebruik van nieuwe machines noodzakelijk is, zal nadere inlichtingen moeten geven. Dat deze oor spronkelijke aders zeer rijk zijn, blijkt wel uit het in groote hoeveelheden door de rivieren meegevoerd goud. Vooral het stroomgebied van de Galliko en de Alessia voeren veel goud mee. De gogdvelden van dit stroomgebied hebben een lengte van 60 K.M. en een breedte van 40 K.M. Het goud is evenwel niet tot deze plaatsen beperkt, ten oosten van Saloniki, niet ver van het meer van Lan- gasa aan welks oever warme zwavelbron nen zijn, bevindt zich ook goud in alle spleten der leigebergten. Het aangepoelde goud komt voor in kleine, dikke plaatjes en draadjes van 3 cM. lengte en 1 mM. dikte. Tot de lieveliugsspijzen van Karei den Groote behoorde gebraden vleesch, vooral wildbraad, terwijl Karei XII, koning van Zweden, aan een boterham, boven alle mogelijke lekkernijen de voorkeur moet gegeven hebben. Melanchton was een groot liefhebber van gerstesoep. Voor een portie van deze soep gaf hij dikwijls een portie vleesch, toen hij te Tubingen studeerde. Hij had een afkeer van vleesch en groote visschen, en was een geslagen vijand van smulpartijen. Luthers lieve lingsdrank was Torgauer bier en -wijn, Torquato Tasso was een minnaar van ge- conlijte vruchten, marsepijn en ander zoet gebak zelfs sla at hij met suiker. Hen drik IV vau Frankrijk was een onmatig eter van oesters en meloenenhij over laadde zich niet zelden de maag daar mede. Zijn geliefkoosde drank was vin d'arbois, die in Fransche-Comité, een middelmatig wijnland, groeit. Voltaire was een onverzr.delijk koffiedrinker en Lessings lievelingsgerecht waren linzen. Klopstock was een hartstochtelijke lief hebber van druiventot zijn lievelings- kosten behoorden verderpastijen, bo venal truffelpastijen, versche en gerookte zalm, gerookt vleesch en erwten. Zijn liefste drank was Rijnwijn en in zijn laatste jaren een llesch Bordeaux. Kants geliefkoosde gerechten waren tot opzijn hoogen ouderdom linzenmoes, een pud ding van gele erwten met varkens- pooten, en verder gebak van vruchten uit Pommeren. Kant zat gewoonlijk van 1 tot 4 uur aan het middagmaal. Schiller hield in zijn jeugd bijzonder veel van ham. Er is een nota van een Stuttgarter res taurant uit het jaar 1782 bewaard, die over de dagelijksche verteering van Schii- ler gedurende eenige maanden liep. Daar op slaat schier dagelijks naast tandwijn ham vermeld. Over den onlangs overleden koning van Denemarken werden o.a. de volgende anecdoten verteld Tot aan den dood van zijne vrouw in 1898, toonde hij niet de geringste sporen van ouderdomsgebreken en deed hij dage lijks zeer lange wandelingen. Daarbij ont moette hij dikwijls een ouden man met wien hij dan een praatje aanknoopte en wien hij dan ook eens naar zijn gezondheid vroeg. „O, dank u majesteit", zeide deze „zoo'n oud man als ik mag niet klagen als hij zich nog zoo goed kan redden". „Wat leuter je van je ouderdom!" zeide de koning geërgerd „ik ben 15 jaar ouder dan jij en merk er nog niets van dat de ouderdom komt. Zie je, ik heb juist een stevige wan deling gedaan naar Klampenborg". Klam- penborg ligt meer dan l'/z mijl van Kopen hagen verwijderd. Toen de koning later toch zoo nu en dan een geneesheer moest raadplegen, ging hij op zekeren dag naar zijn lijfarts, professor Studsgaard, om hem om raad te vragen. Hij gaat de trap op en belt aan de deur. Een boersch uitziend dienstmeisje, wiemen direct kon aanzien dat zij zoo direct van buiten gekomen was, deed hem open. „Is meneer de professor thuis vroeg de koning. „Ja maar niet voor u, ook voor niemand anders". „Hij zal echter met mij misschien wel een uitzondering willon maken, wannner je hem zegt, dat de koning er is", meende koning Christiaan. „U wilt de koning zijn 1 Hou nu een ander voor den gekDe koning kom? zoo maar niet aanloopen", en daarmede gooide»zij hem de deur voor den neus dicht. Toen Studsgaard den volgenden dag den koning zijne op wachting maakte, zeide deze „Breng toch, mijn waarde professor, deze photografie van mij aan uw dienstmeisje, zoodat zij mij een volgende maal herkent, wanneer ik bij u kom en mij niet wegzendt, en hier, geef haar ook deze 20 kronen Toen de Koning eens een lagere school bezocht, vroeg hij aan de kinderen den grootsten Deenschen Koning op te noemen. Een der kinderen noemde Waldemar den Onverwinnelijke,maar een ander gaf blijken een anderen naam op de lippen te hebbeu. Die jongen had bepaald aanleg voor hoveling want toen hem verlof werd gege ven te antwoorden, zei hij zonder blikken of blozen Christiaan IX De Koning glimlachte en zeide Zoo, vertel jij dan eens, wat hij voor groote daden heeft verricht. Toen kreeg de kleine vleier een kleur tot achter de ooren, stamelde en zeide ten slotte Dat weet ik niet. Weet je die niet, zeide de Koning met geveinsde verbazing. Weet je die. niet f En daarop in lachen uitbarstende zeide hij Nu, ik kan 't me begrijpen, ik weet ze ook niet. Met dat al, zegt de verteller er bij, waren de Denen maar wel zoo goed uit met Koning Christiaan IX als met Waldemar den On- verwinnelijke. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Rectificatie. Mijnheer de Redacteur Volgens het verslag Veilingsvereeniging zou ik in mijn voorwoord gezegd hebben, dat er vele goede voorbrengers, maar slechte handelaars zijn, mijne bedoeling was, dat de goede voorbrengers dikwijls slechte handelaars zijn. Dankend voor de plaatsruimte. C. MATTHIJSSE Jr. TELEGRAMMEN. Vlissingen. Bij de stemming voor een lid van den gemeenteraad district II wer den uitgebracht 485 stemmen, waarvan dhr. Merckens 245dhr. J. M. Stuart 234. Van onwaarde en blanco 10. Gekozen dhr. MERCKENS. Middelburg. Gedeputeerde Staten benoemden met ingang van 1 Maart tot kapitein P. Pleyte, tot stuurman D.Potters, tot dekknecht D. Notebaart voor den Prov. stoombootdienst op de Wester-Schelde VlissingenBreskensN euzen. Colijnsplaat. In de vergadering van de vereeniging „De School met den Bijbel", alhier gisteren gehouden, heeft een her kiezing van het bestuur plaats gehad. Dit is nu samengesteld als volgtds. F. Staal, voorz., ds. H. L. A. Feijkes, vice-voorzitter, J. Oranje, secretaris, W. Potappel, pen ningmeester en D. Wilderom, M. J. Con tant en L. v. Gilst, plaatsvervangende bestuursleden. Den Haag. Benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Brouwers haven dhr. C. Leibbrandt, commies der telegrafie, 2e klasse. 's Gravenhage. Tweede Kamer. Het voorstel van den voorzitter om morgen aan te vangen met de besprekingen van den toestand van het spoorwegpersoneel lokte bedenking uit van dhrn. Talma en Troelstra die met het oog op de vele ingekomen adressen een of twee weken uitstel wensch- ten in het belang van een goed voorbe reid debat. Door verandering der rege ling van werkzaamheden waartegen de voorzitter en de minister Kraus geen bezwaren hadden, werd daarop besloten morgen le beginnen met de bespreking van het personeel der poste rijen, daarna de Velserpont-quaestie te behandelen en ten slotte den toestand van het spoorwegpersoneel te bespreken. Algeciras. Wolfs bureau seintDe laatste dagen is het zwaartepunt der ver handelingen in de commissievergaderingen verplaatst. Allerlei moeilijkheden doen zich voor, zoodanig dat de onderhandelingen schijnen te stokken. Het is gebleken dat de Fransche afgevaardigden niet alleen stre ven naar het politieke monopolie, maar tevens naar het economische. De Engelsche afgevaardigde plaatst zich zonder voorbe houd aan de zijde van Frankrijk daardoor wordt Duitschland nog van meer bemoei lijkt Middelburg. Heden werd'aan het ge bouw van het prov. bestuur aanbesteed het onderhouden van en het doen van her stellingen en vernieuwingen aan de gebou wen der rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg, van den dag der goedkeu ring van de aanbesteding tot en met 31 December 1907. Raming f2500. Eenige inschrijvers: J. A. Beckers en C. J.Riemens alhier, voor f 2750. BURGERLIJKE STAND, Van 10 en 11 Febr. VLISSINGEN. Bevallen: E. J. J. Polderman geb. Schoonis, d. Overleden: A. J. Hemmekam, 89 j., wed. van M. van Boven Th. C. Dom misse, 84 j. wednr. GOES, 13 Februari 1906. Bij voldoende aanvoer kwam in de prijzen geen verandering. Oude tarwe fo,— a f o,—Nieuwe tarwe f6,50 a f7,20. Nieuwe rogge f6,a f6,10. Wintergerst per 100 kilo f 8,a f 8,50. Zomergerst per 100 kilo f 7,50 a f 8.50. Haver per 100 kilo f8,a f8,50. Bruine boonen f 7,50 5 f8,50. Karwijzaad fo,— a fo,—Koolzaad f o,— a f o,—Kroon- erwten f8.50 a f9,—. Groene Erwten f8,75 a f 9,"--. Versche Boter per K.G. f 1.12 a f 1,20 micüenprijs f0,58, part. fo,per pond. Versche Eeieren per 100 stuks f 3.60 a f 4,20 middenprijs fl,per 25 stuks, part. f4,60. De aanvoer van boter en eieren was tamelijk VLISSINGEN, 13 Febr. 1906. Boter f 1,25 a f 1,35 per K.G. Eieren t 4,a f4,10 per 104 stuks. ROTTERDAM, 12 Febr. Binnenland* sche granen. Tarwe. Ofschoon de aanvoer zeer matig was ging de verkoop slechts sleepende tot vorige prijzen. Per 100 kg. naar kwaliteit 1 8.25 a f 9. Rogge flauwer. Per Heet. f4.80 a f5.60. Gerst. Winter- onveranderd, per 100 kg. f8 a f8.40. Zomer- niet ter markt en Cheva lier niet gevraagd. Haver ruimer ter markt dan vorige week en niet anders dan tot verlaagde prijzen te verkoopen; een enkel extra puik partijtje voor de zaai iets boven de hoogste noteering. Per 100 kg. f7.50 a f8.75. Witte boonen iets vaster, doch met weinig aanvoer. Per heet. f 12 a f 14.50. Bruine boonen onveranderd. Per heet. f 6.50 a f 9.25, blanke zuivere daarboven. Blauwe erwten meer gevraagd en tot iets betere prijzen te verkoopen. Per heet. f8.25 a f8.75. Buitenland sc he granen trager, met meer aanbod tot lagere prijzen. Rogge per 2loo kilo: Don. Bess. 73,30 ko. f 162. Helena 76/77 kg. dito waggonvrij f 167. Gerst per 2000 kilo: 60/61 kilo Zwarte Zee verwacht f130 a f132 en f133 a f134. Haver per loo ko. Am, stoomend f7.25 a f7,15. M a i s per 2000 kilo Amerik. Mixed uit zeeboot f120 a f 116 dito dito Febr. afladend, f115; dito dito Feb./April-aflading f115 a f 113; dito dito Juli/Oct.-afl. f 118. Publieke veiling. Van de mm BS witte en Mixed mais werd tot f115 a f 82 per per 2000 kg. contant plus 1 pCt. veilings- kosten uit lichters te Rotterdam te ontvangen een en ander verkocht. MEELBERICHT, 12 Februari. Onder den indruk van grooter aanbod van loco meel zoowel als door de billijke offerten op aflading, was het begin der vorige week zeer stil. Toen echter later de cif offerten meestal 25 cents hooger liepen nam de vraag toe en vonden de loco-partijen vlug plaatsing, terwijl op dé verhoogde prijzen ook enkele zaken op aflading tot stand kwamen. Deze week sluit vast met circa 25 cents hoogere prijzen. Heden markt prijshoudend, met goede vraag. Prima qual. Inlandsch f 11.50 a f 12,50. Eerste qual. Inlandsch f 10,75 a f 11.25. Prima Amerik. (Patent) f 12,a f 13.Eerste qual. Amerik. (Straight) fn,a f 11.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f10,25 a f10,75 Extra puike qual. Hongaarsch f 14.25 a f 16.—. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f a fEerste qual. Duitsche fa fPrima qual. Belgisch f 11.50 a f12.50. Eerste qual. Bel gisch f 10.50 a f 11Prima qual. Fransch fa fEerste qual. Fransch f 10.-— a f 10.75. Inlandsch Roggebloem f ll.a f 12.Duitsche Roggebloem f 11,— af 12 Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak. Heden overleed ten onzen huize, onze geliefde Broeder en Oom SIMON BENJAMIN T HART, in den ouderdom van bijna 51 jaar. Arm naar den geest geboren heeft hij niet veel levensvreugd gekend. Onze hoop is op Gods verbondsbelofte. Uit aller naam, J. 'T HART. Middelburg, 12 Febr. Molenwater M 259. Mevrouw Ds. EIJKM.AN, Pastorie Ned. Herv. Gem. te Meliskerke, vraagt met April eene nette öie&ïstbede. voor timmer- en metselwerk, bij A. VAN ROOIJEN te Westkapdle. een zwart Ruinpaard, 14 jaar oud, bij J. BOON E, Serooskerke, Hof „Chris tina", bij Vrouwepolder. VOORHANDEN Gerste, Maïs, Lijn-, Vleesch- en Kal ver meel, platte en ronde Maïs, Lijnkoek, j Platteboonen, Haver, enz. Krachtvoer j voor Melk- en Mestvee en Varkens-bibby- i koek en -meel en Roomvervanger, bij C. HOLLEBRANDSE, Vrouwepolder. Bij partijen goedkooper. Konings Kippenvoer per kilo 15 ct., bij meer kilo's prijs minder, bij C. BAKKER, Lange Burcht 104, voorheen M. E. Steenland. Denkt om het beroemde voor diarrhea bij Kalveren. Geen enkel Kalf of het wordt daardoor behouden. Hoofddepöt: W. JSregistu Ook bij GELUK, Serooskerke, verkrijgbaar.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3