RECLAMES. K e r k ii i e ii w s. a e c li t s l a k e ii. EENIGE WOORDEN van een inwoner van Middelburg. Gemengde Berichten. Chili-salpeter overeenstemmende met een waarneming, die meer landbouwers hebben gemaakt. De bemesting met kalk in den vorm van kaïniet heeft zeer goed gewerkt. Door een bemesting met 800 K.G. kaïniet werd een hoogere opbrengst van respec tief f 46.80 en f 40.44 rerkregen en blijft er dus na aftrek van de bemestingskosten een aardige winst over. Uit deze proef blijkt dus dat de grond in den polder „Nieuwe Kraaiert" niet rijk aan kali is en zeer waarschijnlijk zal men in de andere Kraaiertpolders in hetzelfde geval verkee ren. De uitslag van dit proefveld moge den landbouwers in die polders aanleiding geven deze questie op hunne goederen nader te onderzoeken. De proefnemer schrijft, dat het proef veld veler belangstelling trok. Proefveld op middelmatig zwaren kleigrond. Proefnemer de heer J. J. Hendrikse te Cortgene. Doel na te gaan of een kalibemesting en zoo ja, welke het meest op dezen grond voor aardappels rendeert. Het geheele proefveld werd verdeeld in 8 perceelen, ieder ruim 6 aren groot, en werd bemest met superphosphaat en Chili-salpeter. Twee perceelen ontvingen bovendien een bemesting met kaïniet, twee met patent-kali en twee met zwavel zure, terwijl twee zonder kali-bemesting bleven. Het proefveld werd met zorg aangelegd en behandeld, doch het is onnoodig om een eenigszins uitvoerig verslag te geven, aangezien de ziekte in zoo hevige mate optrad dat daartegenover de invloed van de bemesting geheel verdween en het dus onmogelijk is eenige conclusie te trekken. De opbrengst was zeer gering en om trent de werking der meststoffen kan dus niets gezegd worden. Proefveld in den Fredericapolder op zwaren kleigrond. Proefnemer de heer P. Bonte, te Ril- laml-Bath. Doelvoortzetting variëteits- proef met voederbieten. Het proefveld, groot 392.40 Al2 werd verdeeld in zes perceelen, ieder 65.4 Al2 groot. De voorvruoht in 1904 was haver. In Alaart werd het bemest met 500 K.G. superphosphaat per H.A. en kort voor het zaaien, op 8 Mei, werd 250 K.G. animo- niak-superph. per H.A. uitgestrooid terwijl de uitdunning in twee keer 250 K.G. Chifisalpeter per hectare werd aangewend. De stand was over het algemeen te duu, doch de op-één-zetting kon op tijd gedaan worden en had de ontwikkeling der planten een normaal verloop. De cijfers betreffende het gehalte aan droge stof in 1905 zijn evenals in 1904 hoog, en valt in beide jaren waar te nemen, dal de Rosé, Jaapjespeen en de Groen kragen daarbij uitmunten, terwijl opge merkt wordt, dat de Rosé's de minste opbrengst K.G. bieten per hectare geven. Opmerkelijk is, dat het gehalte van alle variëteiten, die dit jaar laag zijn, dat het vorige jaar ook waren en omgekeerd, dat de hoogste van dit jaar het vorige jaar dat ook waren. De opbrengst aan droge stof per hectare is het hoogst bij de Lange roode Engel sehe maugelwortel, en is het met deze variëteit verkregen resultaat zeer gunstig, als men in het oog houdt, dat deze man- gelwortelvariëteit moet wedijveren tegen suikerbieten variëteiten als de Rosé Jaap jespeen en de Groenkragen. De Eckendorfer gele heeft, bij verge lijking met de Groenkragen, tegen, dat zij hoewel bijna 8000 K.G. bieten per hectare meer gevende, nog 130 K.G. droge stof per hectare minder opbrengen. Alleen in die kleigronden, waar het rooien (uitdoen) der bieten veel arbeid kost, acht ik de Eckendorfer gele te ver kiezen boven de Groenkraag en Lang^ roode Engelsehe, omdat zij een afgeronde vorm heeft, waardoor zij slechts met een kleine dunne punt in den grond ast staat. Aan het eind van het verslag brengt dhr. Kakebeeke zijn dank aan de leden der Commissie van Toezicht voor de hem verleende hulp en aan de proeluemers voor hunne zorgvuldig genomen proeven. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Sneek door dr. A. G. Wumkes te Zeerijp. 's-Heer Abtskerke. Gisteren in de Zondagnamiddaggodsdienstoefening trad onze geachte leeraar ds. v. d. Plassche voor het laatst in het eeuwenoude kerk gebouw te Sinoutskerke op met een pre- dicatie naar aanleiding van 1 Petrus 125 „Het Woord des Heeren blijft in der Eeuwigheid'' welk tekstwoord in gulden letters tot heden had geprijkt op een schild tegenover den preekstoel. Het kerkge bouw was geheel gevuld, waaronder vele oud-'s-Heer Abtskerke- en Sinoutskerke- naars tegenwoordig waren om deze laatste plechtigheid bij te wonen. De leeraar gaf een overzicht van de geschiedenis der keik, en bepaalde de hoorders bij de roep stemmen der vergankelijkheid, waartegen over alleen het woords Gods blijft in der eeuwigheid. Z.Eerw. richtte daarbij nog een woord van dank tot de verschillende kerk verzorgersterwijl de plechtigheid besloten werd met het zingen van Ps. 72 11 door de gemeente. Borssele. Bij de Zaterdag gehouden stemming voor notabele Ned. Herv. Kerk is de heer B. de Vos gekozen met 46 van de 82 uitgebrachte stemmen- De heer P. Polderdijk verkreeg 36 stemmen. Geref. Kerken. Drietal te Breda J. H. Donner te Nieuw- dorp, T. J. Hagen te Ridderkerk en dr. G. Keizer te Tiel. Bedankt voor Urk door T. Sap ts Gouda. R.-Kath. Kerk. De bisschop van Breda heeft be noemd tot kapelaan te Fijnaart de keer P. Buijsrogge, tot idem te Terneuzen dhr. Al. v. Gasteltot idem te Westdorpe dhr. Chr. Koenraadstot idem te Eede dhr. J. van Dorst. Tel Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegens laten staan van trekdieren op den openbaren wegA. S., Middelburg, tot 11 b. s. 1 d. h, nachtrumoer K. B., Vlissingen, tot 11 b. s. 1 d. h., L. F. J. G., Vlissingen, tot 1 2 b. s. 1. d. h. overtreding leerplichtwet: A. W. K., J. V. hvr. van A. G. L. V., Vlissingen, tot 12 b. s. 2 d. h., A. V.. Koudekerke, tot f5 b, s. 3 d. h.rijden met eene velocipede zonder licht: P. J. I)., Middelburg, A. R., E. D., Vlissingen, J. S., Oostkapelle, tot f 1 b. s. 1 d. h.rijden met eene velocipede niet voorzien van een bel of signaalhoorn J. H. Vlissingen, tot 11 b. s. 1 d. h.zijn voertuig des nachts niet voorzien van eene lichtgevende lantaarn J. de V., Vlissingen tot f2 b. s. 1 d. h.invoeren van versch vleesch waarbij de longen, de lever en het hart niet aanwezig zijn: .1. L., Westkapelle, tot 13 b. s. 2 d. h.plaats nemen op een met honden be spannen voertuigJ. N., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.niet nakomen van zijne verplichting om bij het schoonmaken van granen de deuren aan de straatzijde dicht te houdenW. C., Ritthem, tot 12 b. s. 1 d. h.wateren buiten de bakkenF. P., Middelburg, tot f 1 b. s. I d. h.en wegens dronkenschap F. P.,Middelburg J. d. P., P. A. v. d. V., J. W. S., P. E., J. A. v. d. B., G. d. N. vr. v. J. F. B., J. v. H., Vlissingen, J. P., O. en W. Souburg, tot 12 b. s. 2 d. h., C. v. B. wed. A. J. M., E. P. v. Oo Vlissingen, tot 13 b. s. 2 d. h., M. C. J. M., Vlissingen, D. S., zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot f5 b. s. 3 d. h., B. v. B., Arnemuiden, tot 1 week h., P. S., Vlissingen, tot 10 dagen h., K. B., Vlissingen, tot 3 weken h. (M. C.) Mejuffrouw de Wed. Marijs de Klerk, heeft iets te zeggen betreffende Foster's Zalf, het bekende middel tegen huidziek ten, zooals aambeien, eczema, huiduitslag, jeukingen, enz. Mejuffrouw de Wed. Marijs de Klerk, wonende Seisweg R 148 te Middelburg, meldt onsHet is thans reeds drie jaren dat ik opgescheept was met een ellendige kwaal, namelijk aambeien. Jaren lang heb ik veel pijn moeten doorstaan doch niet alleen dat, ik had hierdoor ook veel bloed verlies en nu en dan hevige jeuking en steken. Aile hieraan bestede zorgen en geneesmiddelen waren op niets uitgedraaid, het eenige wat mij dadelijk verlichting gaf, was Foster's Zalf. Dadelijk bij het gebruik hiervan verdween mijn hinderlijke kwaal en veertien dagen later kon ik er weinig of niets meer van gewaar worden. Ik zou elk lijder hieraan, wel een proef met Uw probaat middel willen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die mejuffrouw Alarijs de Klerk gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze is te Goes verkrijgbaar bij de firma NATHAN EMA NUEL, en te Middelburg bij den heer JOH. DE ROOS, VlasmarktK 157. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Onze Middelburgsche corresp. schrijft Ook onder de anti-revolutionairen in Middelburg vindt men beminnaars van onze geschiedenis. En het was hun tot vreugde dat in het comité, dat zich ten doel stelde lezingen op historisch gebied te doen houden een anti-revolutionair zitting had. Na kennismaking met de democratie der Oranjes vraagden zij zich af of deze lezingen alweder niet in het propageeren van poli tieke beginselen in casu van die der vrijzinnig-democraten, zouden verloopen. Het zou toch, te oordeelen naar een, mis schien gebrekkig, verslag, ondanks de aangename vormen en het groote combi natievermogen van l'rof. Kernkamp voor een anti-revolutionair onmogelijk zijn te applaudisseeren bij een causerie als ge noemde Professor elders onder boven- staanden titel ten gehoore bracht. Gelukkig konden we genieten van de keurige wijze waarop spreker ons den strijd der zeventiende eeuw, en de figuren der Oranjevorsten schetste. Dat was een objectieve beschouwing dei- geschiedenis, nu eens aan reclame of pro paganda gespeend. Wel trok het de aandacht dat spreker Barnevelt zoo gansch buiten beschouwing liet. Maurits teekenen zonder Oldenbar- nevelt is o. i. toch zeer onvolledig. Dat de grootsche figuur van Willem III minder tot zijn recht kwam, zal wel zijn door de oorzaak door uwen verslaggever genoemd. De tijd van Jan de Wit zal deze leemte wel aanvullen. lntusschen konden wij ook, als anti revolutionairen, aan Prof. Kernkamp een hartelijk tot „wederziens" toeroepen. Ook door ons applaus. Middelburg. Alen zij op zijn hoede met het koopen van de z.g. Limburgsche Witte Kruisloten, daar zij totaal waardeloos blij ken te zijn. Reeds is een onzer stadge- nooten daarvan de dupe geworden. De politie heeft echter de zaak in handen. Middelburg. Tegen zekere de K. is door de politie alhier proces-verbaal opge maakt ter zake van 't vernielen van ruiten. Middelburg. Zaterdagavond meldde zekere Dupont, oud 58 jaar, zich alhier op het politiebureau aan, als zijnde zon dei- middelen van bestaan. Hem werd onder komen enz. verstrekt. Toen nu Zondag middag de dienstdoende agent van politie hem de koffie ging brengen, bleek hem dat hij door ophanging zich van het leven had beroofd. Zijn lijk is naar de algemeene begraafplaats vervoerd. Hij had reeds ge- ruimen tijd in Veenhuizen doorgebracht. Goes. Met ingang van 1 Alaart is naar 's-Gravenhage verplaatst dhr. J. van Weele, klerk bij het kadaster alhier. Goes. Air. J. v. Drooge, van Dordrecht, spreekt hier Zaterdag over het ontwerp Landbouw-ongevallenwet. Vlissingen. Verplaatst de rijksveld wachter J. Verkerk (brig.) van Pernis naar hier. Vlissingen. Gisterenavond is alhier overleden den WelEd. Heer T. C. Dom misse, oud-gemeente-ontvanger in den ouderdom van 84 jaar. Tot slechts enkele jaren geleden heeft hij onze gemeente gediend als ontvanger, sedert dien tijd was hij sukkelende, hij was ook nog eenigen tijd commandant der d.d Schutterij en werd als zoodanig gedecoreerd door wijlen Z.A1. Willem III. Hij had eenige jaren zitting in de Kamer van Koophandel en in het bestuur van het Burger-Wees huis en Gasthuis. Van de Engelsehe Gemeente, waartoe hij behoorde, diende hij de Zondagschool vele jaren, ook het Tehuis voor Militairen dat door zijne medewer king nu ruim 30 jaren geleden tot stand kwam is hij als bestuurslid met raad en daad blijven steunen. Ongeveer 25 jaren hield hij in bovengenoemd Tehuis des Zondagsavonds Bijbellezing voor de mili tairen. Zeer veel zal aan hem worden gemist en het gemis is reeds al gevoeld. Aloge zijn plaats waardig worden vervuld. Koudekerke. Vrijdag vierde de ver- eeniging voor Bijzonder Lager Onderwijs op Gerf. grondslag haar löe jaarfeest. In acht nemende de slechte weersgesteldheid was de opkomst bevredigend. De verga dering werd met het zingen van Psalm 103 1, gebed en het lezen van Spreu ken 4, door den voorzitter D. de Buck geopend. Na het lezen der notulen, sprak de voorz. een inleidend woord, waarin hij allen opwekte om den naam des Heeren te loven, waar nu meer recht en gelijk heid is verkregen voor de voorstanders van het Christelijk onderwijs. Tot groote blijdschap verstrekte de mededeeling dat door iemand die onbekend wensckt te blijven en aanschouwd had de vruchten van het Christelijk onderwijs eene som van f 100 was geschonken. De verslagen van Secr. en Penningm. gaven reden tot tevredenheid. Het hoofd der school dhr. G. ten Brink sprak naar aanleiding van het woord „Sa menwerking", tot groot genoegen dei- vergadering. Ook de onderwijzer dhr. Schuman en de onderwijzeres mejuff. Baart lieten zich niet onbetuigd om dezen avond zoo ge zellig mogelijk te maken. D. de Buck en P. Boone die aan de beurt van aftreden waren werden met bijna algemeene stem men herkozen. Het comité van het sup pletiefonds deed verslag van den arbeid door haar verricht. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat was ont vangen f392 en uitgegeven 4414. Gedurende de pauze werden eenige ververschingen verschaft. Te middernacht werd deze genoegelijke en leerrijke samen komst met het zingen van Psalm 72 vers 11 en dankgebed door een der leden, gesloten. Oud-Vossemeer. Vrijdagavond vierden in de Chr. School de Jongelingsvereeni- ging „Obadja" de meisjesvereeniging Dorcas" en de Chr. Zangvereeniging „Exeisior" gezamenlijk hun jaarfeest. De 60 leden en een aantal begunstigers waren gekomen benevens de kerkeraad en het schoolbestuur. Na het zingen van Ps. 68 10 opende de Fiere-Voorz. der vereeniging ds. J. A. de Bruijn de feestelijkheden met gebed. Na een inleidend woord naar aanleiding van Pred. 12 1 werd door den secre taris der jongelingsvereeniging verslag uitgebracht over den toestand der ver eeniging welke als gunstig kan beschouwd worden, behalve op financieel gebied, waar voor zij vooral den steun van hare be gunstigers noodig heeft. Daarna kwam aan 't woord de presidente der vereeni ging Dorcas", die den steun van alle goedgezinden inriep daar zij zeer veel noodig heeft om de armen te kleeden, in het afgeloopen jaar vervaardigden zij 60 stuks onderkleederen die aan een 20-tal loehoeftigen d«r Geref. gemeente zullen worden uitgereikt wat vooral bij de nu ingevallen koude zeer te stade zal komen. De Zangvereeniging opgericht 8 Alaart 1905 met 29 leden telt thans 42 leden. Het* overige van den avond werd afge wisseld door samenspraken, voordrachten en zangstukken die allen met aandacht werden gevolgd. Omstreeks een half uur na middernacht sloot, na een woord van dank van den voorz. der Jongelingg- vereen. eu directeur der zang, aan allen die hadden meegewerkt om het feest te doen slagen en aan de begunstigers voor hun steun en lliuke opkomst en allen een hartelijk tot weerzien te hebben toege roepen, de heer Goedhart, hoofd der Chr. school, de vergadering met dankzegging. (Daar dit alles van Gereformeerde zijde uitgaat zou het van Hervormde zijde niet mogelijk zijn het vereenigingsleven eens op te wekken op Christelijk gebied t vraagt onze correspondent lerseke. Vrijdagavond hield de Ver eeniging voor Geref. Lager Onderwijs hare gewone jaarlijksche voorjaarsverga dering. Ze werd bezocht door 27 leden, enkele belangstellenden, waaronder een lOtal dames. De voorz. opent op gebrui kelijke wijze de vergadering. Notulen worden gelezen en goedgekeurd. De pen ningmeester doet verslag van zijn finan- tiëel beheer. De ontvangsten bedroegen in totaal f3730.54, waaronder f 1628,83 aan schoolgelden en f1312 aan rijksbij drage. De uitgaven bedroegen in totaal f3686.21, zoodat een voordeelig saldo te melden viel van f 44.32. De voorz. licht nog enkele cijfers toe. Door 't suppletie fonds werd namens den penningm. van dat fonds meegedeeld, dat de ontvangsten bedroegen f241.68. Daarna werden 10 aandeelen uitgeloot van de rentelooze leening. Vervolgens houdt de heer \V. van Koeveringe een referaat over 't onderwerp: „'tBijbelsch Onderwijs in de School". Over de wijze waarop, en het doel waartoe dit onder wijs gegeven moet worden, geillustreerd met enkele voorbeelden uit de Schrift, liep in hoofdzaak dit referaat. Een leer rijke, geanimeerde discussie volgde. Over den aanbouw van nieuwe lokalen kon nog geen definitief besluit vallen, wijl de be perkte ruimte, die 't schoolterrein bezit, nieuwe onderzoekingen en besprekingen noodig maakt. De voorzitter deelt echter mede, dat de zaak bij 't Bestuur urgent blijft en zoodra ruimte gevonden kan wor den de leden zullen opgeroepen worden om de zaak der uitbreiding met kracht door te zetten. Medegedeeld werd nog, dat de school op dit oogenblik bezocht wordt door 188 leerlingen, terwijl 't vorige jaar een tien tal leerlingen moesten worden afgewezen wegens gebrek aan ruimte. Ds. Heida sloot de welgeslaagde vergadering met dankzegging. Kloetinge. Was het vroeger een zeld zaamheid dat een kip in den winter legde, thans beschikt men over een ras van Ame- rikaanschen oorsprong, hetwelk in den winter evengoed legt als in den zomer. Ten bewijze hiervan diene het volgende Tien kippen (Buff Orping tons) eigenaar Q. Trimpe alhier, hebben van 20 tot en met 27 Januari 55 eieren, vanaf 27 Januari tot en met 3 Februari 57 eieren, vanaf 3 toten met 10 Februari 61 eieren gelegd, alzoo van 10 kippen in 3 weken een getal van 173eieren. Deze kippen hebben gekost aan voeder 3U cent per dag iedere kip. Zij worden ge voederd volgens een voorschrift, voorko mende in een der bijvoegsels van „De Pluimgraaf'', een blad hetwelk den leden der V. P. N. om de veertien dagen gratis en franco wordt toegezonden. Wolfaartsdijk. Zaterdagavond hield de kolen vereeniging „Eendracht' alhier hare gewone jaarlijkscbe algemeene ver gadering. In het afgeloopen jaar zijn gele verd 11066 H.L. kachelkolen en 463 H.L. nootjeskolen. De kachelkolen zijn berekend tegen den prijs van f 0,80 en nootjeskolen fl,10, vrij aan huis. Daar men elk jaar de gewoonte had na de rekening onder de leden een zekere hoeveelheid spek te ver loten, kon zulks met het oog op de loterij- wet thans niet plaats hebben. De drie bestuursleden C„ Zuidweg, voorz., A. v. d. Linde, secr. en P. den Herder, penningm. werden bij acclamatie herkozen. In plaats van G. Slabbekoorn, die als bestuurslid be dankte, werd gekozen J. de Wolf. De ver eeniging telt 428 leden. Heinkenszand. Heden is de vermiste kist met goud en zilver van den koopman de G. door de politie gevonden in den gemeente-vuilnisbak. Een gedeelte van den inhoud was verdwenen. Zaamslag. Zaterdagavond vergaderde de vereeniging tot stichting en instand houding der Chr. Scholen alhier, waarin besloten is over te gaan tot het bouwen van een derde christelijke school met onderwij zerswoning op het gehucht Othene (gem. Zaamslag). Voor bedoelde school zijn reeds een 32-tal kindereu aangegeven. 's-Heerenhoek. In de jongste ver gadering der R. K. Kiesvereeniging, waar een zestigtal leden tegenwoordig waren, werd tot penningmeester, in plaats van dhr. J. Geus, gekozen de heer AI. Grims. Na eene korte bespreking door den secre taris over de Centrale Kiesvereeniging te Goes, werd met algemeene stemmen tot toetreding besloten. Hansweert. Het ledige motorschip „Onderneming", schipper v. Rijswijk, komende van Terneazen, geraakte door hevigen wind op de Schelde aan den grond, waardoor het roer brak, de mast overboord viel en het schip lek werd. Door de sleep boot „Juno" is het schip afgesleept en alhier binnen gebracht. Rilland. Vrijdagavond trad als spreker op voor de afdeeling van den Chr. Werk mansbond dhr. Kerkmeijer uit Aliddelburg om uiteen te zetten wat de bond feitelijk wil. De opkomst van belangstellenden was gering, zoodat in plaats van in de Ned. Herv. Kerk, de vergadering in de consis toriekamer plaats had. Krabbendijke. Toen Zaterdagavond trein no. 1486 alhier binnenkwam, bleek dat er een lek in de vlampijp was gekomen, waardoor het vuur werd uitgedoofd. Ge lukkig wist men deze pijp in elkander te deuken, waardoor het lek voorloopig was gestept, zoodat de trein, nadat opnieuw stoom was gemaakt, met circa 30 minuten vertraging kon vertrekken. Het Hdbl. vertelt het volgende 't Was op den hoek Ceintuurbaan en Van Woustraat te Amsterdam. De straat was modderig en stil't sneeuwde. En in de stilte plotseling een bons, een gerinkel, een klap, gevloek, geschreeuw, groot kabaal. Een dienst meisje, dat boven een mat staat uit te kloppen, laat die van schrik vallen. Een troep jongens, dat aan het sneeuwballen was, staat in eens aan den hoek. Heel de Van Woustraat, heel de Ceintuurbaan in een oogenblik erbij. In de verte blinkt nog eenzaam de helm van een aan- slenterende politie-agent. Wat was gebeurd Uit de Van Woustraat kwam een heer, langzaam, voorzichtig, om niet te vallen in die gladde modder. Uit de Cein tuurbaan naderde met snelheid een fietsende slagersjongen, overal heenkijkende, behalve juist voor zich uit. En een botsing volgde. Met klimmende belangstelling zagen de om standers, de krampachtige trekkingen in die massa van fiets, meneer, slagersboekjes, sla gersjongen, modder, waaruit bedreigingen en geroep opstegen. Maar er kwam orde in den chaos. Juist op het oogenblik. dat ook de po litieagent was genaderd, scheidde zich eerst de slagersjongen, toen de meneer uit de bemodderde massa. En het eerst had de slager zijn mond weer te zijner beschikking 'Kun je weer niet voor je uitkijken, ezel 1" »Wat heb jij ook zoo hard te rijjen wasjo maar dood blijven liggen." »Hou je gedekt man, denk er om, de politie staat erbij." Vol waardigheid doet de agent een pas naar voren. Maar nu heeft de meneer het ook al tegen hem. >De politie de politie die voert ook al geen steek uitals ik ereis burgemees ter was, mocht geen enkele slager ooit op een fiets zittenjullie bent nog beroerder als die ongelukkige trams." En nijdig scheldt het meneertje door en tel kens weer nijdiger schiet hij uit, als hij kijkt naar zijn bemodderd zwarte pak. Maar het voorwerp van zijn woede is er al niet meer. Het meisje dat het matje had laten vallen, was naar beneden gekomen om het op te rapen; en de slagersjongen praait haar, in de hoop dat zij wel een doekje of sponsje voor hem heelt om de modder weg te vegen. Ook de nieuwsgierigen trekken af. -Kom nou, vadertje, stil nou maar", kalmeert de agent, en met een zoet lijntje het slachtoffer meetroonende, verdwijnen ook zij. Op de ongeluksplaats is het weer stil. Wat al niet uitgedacht wordt om diefstal te plegen, leert ons het geval van een Amsterdammer, die een paar dagen geleden te Zeist bij een familie gratis geneeskundige hulp kwam bieden en in derdaad toegelaten werd bij het zieke dochtertje. De man wist zich in zijn nieuwe qualiteit van dokter tamelijk goed voor te doen en wekte volstrekt geen wantrouwen. Hij bromde wat abraca dabra, schreef een onschuldig poedertje voor en verdween. Toen het te laat was, kwam men tot de ontdekking dat de pseudo-dokter een horloge meegenomen had. Nasporing werd gedaan met dit gevolg, dat het heerschap gisteren te Utrecht gearresteerd is. Het doktertje spelen zal hem thans wel voor eenigen tijd worden afgeleerd. Voor eenigen tijd werd gemeld, dat te Oosterlittens (Friesland) een kind be hekst was en 'n melkersvrouw als de heks werd aangewezen. De ware schuldigen zijn nu opgespoord de helpers van de heks, in den vorm van hvee zwarte katten, die beide zijn gedood. De huidjes zijn tot afschrik van een ieder ter bezichti ging gehangen (Tel.) Door den heer A. J. de Blinde, arts, is zijn benoeming tot vierde geneesheer aan de stichtingen Ermelo-Veldwijk aan genomen. De Standaard schrijft Het bericht, op gezag van het Haagsche Correspondentie-Bureau, ook door ons over genomen, omtrent dr. Kuypers terugkomst, mist, naar ons bericht werd, eiken goeden grond. Uit Jeruzalem is dr. K. naar Khar toem geweest en zet thans zijn reis door de Levant voort. Een eigenaardig geval vermeldt de Dev. Cour. Een huwelijk was eenige jaren geleden wegens kwaadwillige verlating verbroken. De man wilde na verloop van den wettigen termijn een tweede huwelijk aangaan met de vreuw, die de zorg voor zijn kinderen heeft op zich genomen. Thans is echter gebleken, dat de iechts- geleerde raadsman verzuimd had het von nis, waarbij de echtscheiding was uitge sproken, binnen den wettigen termijn in de registers van den burgerlijken stand te doen inschrijven. De kracht van dat vonuis is alsnu vervallen en zelfs kan geen nieuwe vordering tegen de echtgenoote wegens kwaadwillige verlating worden ingesteld. Uit Voorschoten meldt men aan de N. R. Ct.Hoe voorzichtig men moet zijn met huisdieren, leert het volgende Het zoontje van den heer Varkevisser, alhier, een aanvallig kind van vier jaar, dat de lieveling was van alle huisgenoo- len, zat op den grond te spelen. De hond lag op een stoel. Toen alle huisgenooten zich verwijderd hadden en de kleine zich een oogenblik met de hond alleen iu de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2