RECLAMES. Is de ziekte tegen U is, zullen de Pinkpillen met U zijn. Kerknieuws. Gemengde Berichten. an hen die aan rheumatiek lijden. Als voorbeeld omtrent de waarde der inkpilleu laten wij hieronder de twee ttesten volgen Voor eenigen tijd ontving de firma Blok- oel, drogist, Witte de Withstraat te s-Graveuhage, het bezoek van Mej. Maria an Kossem, wonende 48 Koningsplein ie het volgende attest uit eigene be weging afgegeven heeft. „Gedurende een jaar of vier was ik ijdende aan hevige pijnen in den rug en 'e beenen, hetwelk soms zoo erg was at ik te bed moest blijven. Zelfs nog erleden zomer moest ik nog thuis blijven, ant als ik maar even liep had ik pijn n den rug die hoe langer hoe erger werd n voelde mij zeer vermoeid. Thans kan naar waarheid verklaren, dat sedert ik enige doozen Piukpillen heb gebruikt dat alles verdwenen en dank ik aan eze pillen mijne tegenwoordige gezond- eid en levenslustigheid." Het volgend attest werd ons gegeven oor den heer C. Kruisselbrink te Win- erswijk, ziehier wat hij ons schrijft „Mijne vrouw was erg lijdende aan •heumatiek in de beenen, zoodat zij met oeite kon loopen, zelfs wanneer zij te ed lag had zij pijnen. Door het gebruik an eenige doozen werd zij langzamer- and beter, wij hebben de behandeling oortgezet, en kan U verklaren geen beter eneesmiddel ooit gekend te hebben, want egenwoordig klaagt zij niet meer over e geringste pijn, en ik raad ze een ieder an en tevens de behandeling niet uit te tellen, want van af den dag dat men et de behandeling begint, begint ook e genezing." De jicht en rheumatiek zijn nauw ver and met de maagziekten. Zij komen oort uit eene onvoldoende voeding en ijn nog te gevaarlijker daar zij achter- oudend zijn. De Pinkpillen die op de pinsels der maag werken, wekken de erkingen der spieren van dit orgaan op n doen de klieren werken die de maag- appeu afscheiden. Als de spijsvertering oed is, zal hel urinezuur zich niet meer oor het lichaam verpreiden, en zal daareu- gen er uit verdreven worden zoo als het ehoort door de afscheidiugsorganen en iet meer door onze weefsels, spieren loopen 1 waar het de rheumatiek veroorzaakt m zich verder in de gewrichten der vin- ers, knieen vast te zetten waar het de cht veroorzaakt hetzij in de blaas en in e nieren wat men graveel noemt. De Pinkpillen zijn onovertrefïelijk tegen loedarmoede, bleekzucht, algemeene wakte, maagkwalen, rheumatiek, neu- asthénie. Prijs f 1.75 de doos f 9.per 6 doozen. 'erkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot- erdam. Hoofd-depothouder voor Neder- and en Apotheken, Franco toezending egen postwissel. Ook echt verkrijgbaar oor Middelburg en omstreken bij Joh. e Hoos en voor Goes en omstreken bij ebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Onderdendam H. de Jonge e Peizete Oterdum P. G. Vlieg, •and. te Hengeloo. Bedankt voor Kropswolde door P. G. 'lieg, cand. te Hengeloo. Geref. Kerken. Aangenomen naar Bellingwolde door Buwalda, cand. te Ermelo, die bedankt eeft voor YVesterbork. Geref. Gem. onder 't Kruis. Beroepen te Rotterdam G. M. Kersten e JVleliskerke. TELEGRAMMEN. Den Haag. Het openbaar ministerie ij de rechtbank alhier eischte tegen mr. Dermout, advocaat, wegens voordeel ekken uit een wissel door de bekende nna Wilkens Co. verduisterd, twee aar gevangenisstraf. Arnhem. De oud-leerling der Rijks- andbouwschool Kraaij, die onlaDgs een oordaanslag pleegde op den leeraar S., s. door de rechtbank alhier buiten ver- olging gesteld en zijn plaatsing voor een aar in een krankzinnigengesticht gelast. Santiago. (Chili.) Een ernstige staking an den spoorweg te Antofagasta is uit- ebroken. Officieel wordt gemeld, dat bij e onlusten, daarmede in verband, 10Ü ersonen gedood zijn. De regeering zendt roepen. Middelburg. Hedenmiddag bad van wege de Veilingsvereeuiging „Walcheren'' een groote vergadering plaats op de bo venzaal der Sociëteit „De Vergenoeging" w_aar als spreker optrad de heer Camman, Rijkstuinbouwleeraar, met het onderwerp „Het nut van de Veilingsvereeniging voor Walcheren". Deze vergadering was belegd door een voorloopig comité bestaande uit 5 per sonen, ten doal hebbende het oprichten eeuer vereenigiug. Dit comité bestond uit de heeren C. Mattheijse Jr., P. Ton Jr. F. A. Hansen, M. Dourleijn en M. T>. Mattheijse. - De vergadering was Beer goed bezet. De heer C- Mattheijse Jr. leidde de verg., Waarbij hij de talrijke aanwezigen dank zeide voor de opkomst; hij besprak in't kort wat het doel is van] deze vergadering, n.m. het oprichten van eene vereeniging in 't belang der koopers en verkoopers, daar er waarlijk nog maar al te veel slechte handelaren zijn, die dan niet meer in de gelegenheid voor hunne slechte prao- 'tijken zullen zijn. Hierna verkreeg de heer Camman het woord. Spr. herinnert dat toen hij drie jaar geleden over een dergelijke zaak hiersprak hij reeds het gewenschte succes had. Thans is het hier slechts toekomst muziek, maar wat er uit geboren kan worden is groot. Allereerst richten wij ons oog naar het Westland ieder weet wat daar gebeurt en welke mooie vruchten enz. daar worden geteeld Op de Tentoon stelling te Dusseldorf werd hét Westland met eerste prijzen bekroond. De druiven zijn er zeer schoon wat zelfs de Duit- schers erkenden. In Duitschland staan dc Hollanders hoog aangeschreven, daar kan men zien wat er door samenwerking kan worden verkregen, vroeger werden door handelaren in 't Westland, voor de vereeniging bestond slechte praktijken in den handel waargenenomen. Eindelijk werd er eene vereeniging opgericht die in korten tijd zich in grooten bloei mocht verheugen, want wat thans wordt geveild en verzonden gaat onder controle der vereeniging. Spreker betreurt het dat hij geen avondlezing kan houden, want dan zou hij zijne lichtbeelden vertoonen, waardoor men dan zon kunnen zien hoe er wordt gewerkt. Te 's-Gravenzande moet er weer een nieuw veilingsgebouw worden gezet. Walcheren kan de grootste concurrent zijn voor het Westland. Spr. spoort aan tot vereenigen, want dan staan wij krachtig. Tot nu toe is men de speelbal voor iedereen. Door eene vereeniging hier op te richten is er heel wat gemak voor den verkooper. Eer hij thans uitgaat tot den verkoop van de groente, is de landbouwer een heelen dag kwijt met venten, en wanneer men het naar de veiling brengt, dan is ieder in den tijd van één uur klaar en de landbouwer gaat naar huis met zijn geld en't arbeiden kan geregelder gaan. Ook is er een groote prikkel voor ieder, om mooiere waar ter markt te brengen en wanneer wij hier te veel hebben voor het plaatselijk gebruik, dan komen er vx-eemde kooplui en koopen ook van onze groenten. Spr. toont met nog enkele voorbeeldeu aan wat het nut is van vereenigen. In Loosduinen hadden in 1904 105 kom- kommerkassen een plaats bekomen en is er veel geld gemaakt van deze vrucht. Goes is reeds begonnen en werkt heel aardig, en wanneer nu Middelburg ook begint, dan kunnen die twee elkaar steu nen dan treedt men in overleg met deze veiling om tijd enz. te bepalen van de veiling. Van geldelijk verlies is geen sprake altijd is men zeker van zijn zaak. Niemand heeft toegang op de veiling dan alleen leden en die door het bestuur worden toegelaten. Ook zal men hoogere prijzen kunnen bekomen. In Zeeland heeft men prachtig fruit, getuige de verschillende be kroningen die werden toegekend. Ook voor eerlijke kooplieden is eene veiling uitste kend, maar voor niet eerlijke kooplieden is zij niet voordeelig, want die worden onmogelijk gemaakt. Wat staat ons te doen, vraagt spr., en dan roept hij de aanwezigen toevereenigt u met alle man, dan is er eene toekomst voor Walcheren. Dhr. Wilderom zegt het comité dank voor zijn arbeid en den spreker voor zijne schooue voordracht. Hij hoopt dat er op Walcheren eeue dergelijke vereeniging moge worden opgericht. Dhr. Koole vraagt of voor de groente ook een voordeel ligt in de veiling wat hij ten zeerste betwijfelt. Dhr. Camman antwoordt, dat wanneer er eene veiling is, natuurlijk alle man die thans leurt, het naar de veiling brengt met de groote massa. Nogmaals doet spr. een beroep op het vereenigen daar de kosten slechts op f'1 per jaar zijn gesteld. Tot lid gaven zich op 115 personen. De heer Camman deelt nog mede, dat wanneer hier op de veiling te veel is dat er dan altijd nog afnemers genoeg zijn in het binnen en buitenland. Tot bestuux-sleden werden thans gekozen de heeren F. A. Hansen, Matthijssen Jr., P. Ton Jr., J. K. Mesu, A. A, Doui-leijn, J. Douwerse, 1'. Matthijssen, J. Polder dijk, P. Koole, A. v. Waax-de en S. Lou werse (11). Daarna sluit de voorzitter doze ver gadering, waarbij hij nog mededeelt dat heden over 14 dagen een nieuwe verga dering zal worden gehouden. De heer Ton Jr. dankt den voorzitter voor zijne uitstekende leiding (applaus.) St. Laurens. Gisterenavond trad al hier voor de Antirei olutionnaire kiesver- eeniging op de WelEerw. Heer Ds. Bouma van Middelburg met een keurige rede over de vraag „Een nieuw ministerie, ook een beter Spreker nam ter beantwoor ding dezer vraag 3 punten ten bate n.l. de geboorte, de levensvatbaarheid en het optreden van het vorige en het thans be staande Kabinet. Nadat hij het verschil in beiden had aangetoond kwam hij tot de conclusie dat het vorige kabinet verre verkieslijk was boven het thans bestaan de. Na afloop der rede werden nog een paar vragen gedaan door twee der aan wezigen welke breedvoerig door deu spreker werden beantwoord, Stavenisse. In de Woensdag gehouden zitting van den gemeenteraad werd het kohier van den hoofd, omslag vastgesteld tot een bedrag van f 2600, terwijl tevens het kohier van de hondenbelasting werd vastgesteld. Het vooi'stel van den heer de Graaff, om den Westelijken Achterweg te bestraten, de vorige maal ter fine van onderzoek aangehouden, werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Eveneens werd met 4 tegen 3 stemmen een voorstel van den heer Dorst, burgemeester verworpen, om de aau de Voorstraat staande boomen te rooien. Vlissingen. De aannemer Van Noor- deune is gereed gekomen met liet ophoo- gen van een gedeelte van het Glacis, teneinde dit voor bouwgrond te kunnen bestemmen. De gemeente is nu weer in het bezit gekomen van een Hinken lap grond en daar de uitbreiding der stad nog steeds naar die zijde plaats heeft, zal wel spoedig vraag naar dezen grond zijn. Zoo als bekend is het terrein opgehoogd .uit opgebaggerd zand uit het kanaal, dat ma chinaal door ijzeren buizen op de bestemde plaats werd gespoten. Met 1 Maart a.s. is A. J. Vermeulen benoemd tot veldwachter te Zuidzande. Oud-Vossemeer. Ds. M. Jongebreur, Herv. predikant te Veenendaal, hoopt D. V. op Woensdag 28 Febr. a.s. in de Geref. Kerk alhier een rede te houden over het Christelijk onderwijs. De begaafde spreker zal zeker wel op een groot gehoor kunnen rekenen. Brouwershaven. Een dame, die alhier bij haar zuster gelogeerd was, had het ongeluk met drinken een stuk glas in de keel te krijgen van plm. 1 cM. lengte. Het verwijderen ging vrijwel hoewel toch de keel gekwetst scheen te zijn. De dame is aan de gevolgen overleden. (Nieuwsbode;. Onze berichtgever houdt de juistheid van zijn bericht in zake de benoeming van C. Wielemaker tot jachtopziener voor het jachtveld der heeren De Paauw vol. De desbetreffende stukken zijn reeds aan den minister van justitie gezonden. Naar de M. C. verneemt is Dinsdag nacht een oesterloods van den heer Sauer afgebrand. Krabbendijke. Woensdagavond ver gaderde de Vereeniging tot stichting en instandhouding eener Christelijke school op gereformeerden grondslag te Krabbendijke in een der lokalen van haar schoolgebouw. Na de opening op de gewone wijze door den voorzitter,, dhr. A. A. Allaart, deed de vice-penningm., dhr. C. P. Vo gelaar, eerst verslag van den toestand der vereeniging en daarna van den stand der linantiëu. Jn het eerste verslag deed hij vooral nitkomen, hoe de Heere nu reeds ruim 6 jaar de school in staud deed blij ven en wat we aan Dr. Kuyper te danken hebben. Uit het linantieel verslag over 1905 bleek, dat dat de rijksbijdrage over 1004 nog lang de helft niet bedroeg van wat noodig was. Onder de inkomsten kwam voor een bedrag van ruim f 550 aan schoolgeld door de ouders zelf betaald en bijna f 400 vau het suppletiel'onds en aan contributiën der leden ruim f 420. Het totaal der inkomsten bedroeg f 2408.84. Het totaal der uitgaven, waaronder een nadeelig slot van 1904, was f 2361,83, zoodat de rekening een goed slot van f 47.01 had. De penningm. wekte op nog een jaar Hink bij te dragen, daar er meer uitgaven zijn en eerst in Mei 1907 de verhoogde bijdrage kan worden ont vangen. De secr. van het suppletiefonds, dhr. G. van Harn, deed nu verslag over 1905 en wees daarin ook op den nieuwen toe stand en de penningm. van het suppletie fonds, dhr. P. van Harn deelde mede hoe het met de linantieën van het suppletie- fonds staat. Er had ruim f 35 meer moe ten worden ontvangen om het tekort- komende schoolgeld te dekken. De busjes iu de geref. kerk brachten bijna 1 350 op. Over wijziging in het reglement werd gesproken en besloten het in een volgende lergadering geheel te herzien en opnieuw te laten drukken. De vergadering van den Bond van schoolbesturen van Noord en Zuid-Beveland op 8 dezer werd be sproken en daarnaar afgevaardigd dhr. G. van Harn. Het hoofd der school waarschuwde nog om wat deu leerplicht betreft, het indien het eenigszins mogelijk is, nooit tot een proces te laten komen. Nog velerlet werd er besproken en zoo eindigde deze gezellige verg., die door 20 leden werd bijgewoond, nadat ze met dankgebed was gesloten. Serooskerke (W.) Woensdagavond hield de heer Worst uit Middelburg, alhier in het logement van dhr. Van Ham zijne aangekondigde lezing over „De Pluim veeteelt in het algemeen". Daar zijn lezing in hoofdzaak overeenkwam met die te Koudekerke, zie Zeeuw van 1.1. Woensdag, zullen wij die hier niet her halen. Alleen zij vermeld, dat circa 50 volwassen pei'sonen aanwezig waren en 16 nieuwe leden toetraden tot de afdeeling „Walcheren der N. P. V." De heer Worst had dus wil van zijne reis. Serooskerke (W.) Voorde betrekking van gemeente-secretaris hebben zich 8 sollicitanten aangemeld. Gapinge. Hoe heeft alles meegewerkt om aan de Christelijke Zangvereeniging „Crescendo" een welgeslaagden avond te bezorgen 1 Buiten een heldere maan en vele sterren; een voetpad zeer gemakkelijk te beloopen, ziedaar twee elementen, waai'aan ook voor een deel te danken was de overgroote op komst van luistergrage menschen in 't goed verlichte Geref. Kerkgebouw. Vol nieuws gierigheid, omdat 't den eersten keer was dat „Crescendo" zou opti-eden in het open baar, verwachtten ze, d>'cht opeengedron gen met ongeduld het sein van den Di recteur, die, nadat de vergadering plechtig was geopend, met ijver zijn programma (eerste gedeelte) begon af te werken. Een kleurigen indruk maakten die landelijke costumes, waar de zangers en zangeressen gekleed waren in 't beste pak, en vooxal de laatsten toonden in fijne kantjes en tooiseltjes, dat 't haar werke lijk erom te doen was om 't publiek den indruk te geven, dat al 't mogelijke was gedaan, om te voldoen aan wat ook het oog op zulk een avond wil. Vaardig werden de nummers „afge werkt". Af en toe gaf luid applaus van de hoorders, die overigens muisstil toeluister den blijk van waardeering voor wat gezon gen werd. 't Voortreffelijkeerin]was de een voud in de keuze van lied en melody. En welk een orde zat er in dat zangkoor Voorbeeldig! Hoogst zelden, misschien een of twee keer gedurende den ganschen avond, hoordet ge heel even een stem te vroeg of te laat, maar meestal zweeg alles op een kleinen wenk van den Directeur of begon men precies op tijd, als hij met zijn ebbenhouten, met zilver gemonteerden stok, daartoe 't sein gaf. Enkele nummers muntten boven alle andere weer uit, maar 't geheel gaf goeden grond voor de mee ning, dat in den korten tijd van haar be staan (anderhalf-jaai-) kostelijke resultaten waren verkregen. Geen oogenblik ging dan ook de stem ming er uit, bij het publiek, noch bij de zangers. En toen, nadat een tiental num mers waren ten gehoore gebracht, de pauze aanbrak en de directeur zijn voordracht begon, luisterden allen weer even opge wekt naar de stem van dhr. Schout zelf, als te voren naar wat onder zijn directie was gezongen. Een der genoodigden maakte tevens van de Pauze gebruik om een woord van erkentelijheid te spreken voor de vrien delijke uitnoodiging om deze eerste proeve van zangkunst bij te wonen. Na ruim een half uur pauze, grooten- deels in beslag genomsn door de speech van dhr. Schout, Crescendo's leider, die uitnemend blijken gaf te verstaan doel en strekking van den zang en de waarde van het christelijk lied, begon de veree- niging opnieuw aau haar program, de tweede helft, nadat ook een brief van den Ed. Achtb. heer, burgemeester jhr. Van Doorn was voorgelezen, waarin zijn Ed. Achtb. tot zijn spijt betuigde niet in het midden te kunnen zijn op dezen avond. 't Was of er nog meer geest ingekomen was, de zanglust had onder de pauze niet geleden, en flinker dan te voren ook met grooter succes nog werden de overige stukjes voorgedragen. Een lokte zelfs zooveel bijval, dat het straks werd her haald, op verzoek van een der gasten, den heer Kesteloo, een collega van den directeur, die met ongeveer heel zijn zang vereeniging tegenwoordig was, gelijk ook eenigen van Serooskerke. Toen dan ook ds. Elenbaas dank zeide voor al 't genotene te gader en bloei toewenschte aan Gapinge's Crescendo! was hij aller tolk. En even welverdiend was het woord van hulde gebracht aan den man, die zooveel moeite en opoffe ring en inspanning zich had getroost om dezen avond wel te doen slagen. En zoo was een avond voorbij, die lang in herinnering zal blijven van de zeer vele toehoorders. Wie de kunst verstond van waardeeretule kritiek uittebi-engen had zeker ook op dezen avond gelegen heid, die waardeering te uiten, gedenkende, dat alle begin moeilijk is. Een tot weer ziens zal wel geleefd hebben in veler hart, toeti de praeses, dhr. Meijer allen had ge dankt voor medewerking .en tegenwoor- heid, en ds. Elenbaas deze gezellige bij eenkomst had gesloten. Met genoegen was ook opgemerkt de tegenwoordigheid van den WelEd. Heer Minderhoud, Hoofd der Openbare School te Gapinge. Te Rotterdam werd eergisteren avond in bewusteloozen toestand in zijn smidse gevonden een smidsbaas op den grond liggende, badende in zijn bloed, en een bijl en voorhamer naast hem. De man ligt nog steeds bewusteloos, zoodat men niet weet of hier al dan niet aan een moordaanslag heeft te denken. Een 16-jarige jongen te Nijmegen had een puistje aan het gelaat en krabde dat open, met het gevolg dat zich bloedvergiftiging openbaarde, die in weerwil van spoedig geboden professorale hulp uit Leiden en Amsterdam, binnen twee dagen met den dood van den armen knaap eindigde. Te Utrecht is een knaapje van nog geen drie jaar, dat alleen in huis was, op een gegeven oogenblik met de kachel in aan raking gekomen. Het gevolg was dat de kleei'tjes in brand geraakten en de kleine deei-lij ke brandwonden opliep. De huid was op verschillende plaatsen verschroeid. Niettegenstaande een zorgvuldige behan deling is het kind onder vreeslijke smar ten bezweken. Het partijbestuur der S. D. A. P. heeft naar Het Volk mededeelt, in de kwestie Hugenholtz-Wijnkoop de vol gende conclusie genomen Het partijbestuur, handhavende de zakelijke omschrijving van Hugenholtz' daad, zooals die gegeven is in de P. B.-vergadering van 8 Juli 1905, luidende „maatregelen nemen tot het aanvaarden van een betrekking, die wijziging zal brengen in de verhouding, waarin een ander werknemer staat tot zijn werkgever en waarover tusschen ge noemde partijen geschil "bestaat." spreekt als zijne meening uit, dat de hande lingen en de houding van Hugenholtz, in haar onderling verband, niet van dien aard geweest en niet met die bedoelingen geschied zijn, dat op hem de kwalificatie van onderkruiper van toepassing geacht kan worden. Deze conclusie werd met 5 stemmen vóór, 1 tegen en 1 blanco (de heer Wijnkoop ont hield zieh van stemming) aangenomen. Te Rotterdam brak gisterenavond een hevige brand uit in de stroohoeden- eu petfenfabriek van v. Daelen aan den Molen waterweg, een gebouw v,an drie verdiepin gen. Zóó groot -was de hitte, dat aan de overzijde van den Molenwaterweg op den anderen hoek bij een vleeschhouwer de groote spiegelruiten in den winkel en de ruiten iu de woning sprongen of stuksloe gen, terwijl de pui geblakerd werd. Ook bij diens buren sprongen de ruiten. Dc maga zijnen zaten vol met zomergoedhet werk van de vier laatste maanden, dat in Maart a.s. afgeleverd moest worden en volgens mededeeling een waarde van f 30,000 ver- tegenwooi'digde. Ook was er nog een partij stroo, voor bewerking bestemd, binnenge bracht. En juist op die magazijnen moet de brand ontstaan zijn, hoe is vooralsnog niet met eenige zekerheid te zeggen. Alles is schoon opgebrand en het kolossale gebouw totaal vernietigd. Op den Heemraadsingel te Rotter dam is men een paar panden aan 'tbouwen. Dit is op zich zelf geen bijzonder geval. Maar wat wèl bijzonder is, is het feit dat, nu men reeds een gedeelte tot eerste ver diepingshoogte heeft opgetrokken, men weder de heimachine moest laten komen om 4 palen voor de voorgevel-fundeering te heien, omdat men vergeten had ze te slaan. (N. R. C.) Sedert eenige dagen wordt te Dor drecht door leden van den Internationalen Sigarenmakersbond dag en nacht gepost in de Gravenstraat en Prinsenstraat. Nadat op de sigarenfabriek der firma Hirsch Co. te Tiel't werk was gestaakt, omdat de patroon het huiswerk heeft afgeschaft, waardoor het loon der arbeiders ontoereikend werd, tengevolge waarvan een 14-tal werklieden op straat staan, moet de eigenaar de uit voering der hem opgedragen bestellingen hebben overgedragen aan de naaml. ven nootschap onder de firma Aart van Kamen, fabriek houdende aan de Prinsenstraat, te Dordrecht, terwijl een viertal pakken be- werkte en onbewerkte tabak met de vorm- blokken voor de sigaren per spoor van Tiel werden verzonden aan de firma Gebr. Zadoks, Gravenstraat, te Dordrecht, die met een der grootste vennooten van de Dordtsche fabriek in betrekking staat. De afdeeling van den Internationalen bond schijnt het er nu om te doen te zijn, na te gaan of de tabak van de Gravenstraat naar de Prinsenstraat wordt vervoerd of aan welke adressen sigaren voor rekening der »Tielsche fabriek van Dordrecht worden verzonden. Tot dusver moet dat echter niet gelukt zijn, zoodat aan het vermoeden nog geen gevolg is kunnen worden ge geven. 1C.) Speelhuizen in Limburg. De justitie te Maastricht, gesteund door eene sterke politiemacht, heeft gisteren andermaal een inval gedaan in de speel- club te Vaals en op heeterdaad een veer tigtal spelers betrapt, die zich aan hazard spel door middel van de roulette schuldig maakten. De roulette werd in beslag"ge nomen en de leider van het speelhuis, de Hongaai-sche graaf Szary, krachtens de vreemdelingenwet, over de grenzen gebracht. Krachtige politiemaatregelen zijn door den procureur-generaal te 's-Her- togenbosch genomen, teneinde herhaling te voorkomen. Voorts zijn de drie dames speelsters der Club de Bienfaisance, aan wie een nacht vrij logies was verschaft geworden, ten politiebureele, omdat zij dronken waren, gisteren over de grenzen gezet. Gisterennacht 12 uur te Utrecht vond een politieagent in de Viestraat een dronken huzaar liggen, die „den slaap des onschulds" sliep en tveigerde te ontwaken. De agent probeert item op te tillen, tever geefs te slepen, nog minder. Hij ziet ver geefs uit naar een kar, en de kring van toeschouwers om hem heen, die wel lachen doch niet helpen, groeit aan. Eindelijkin de verte klinkt hoorn-getoeter, breede lichtbundels glijden weldra over den menschenkluwen heen, nog een paar secon den en een groote, gele automobiel houdt stil in de onmiddellijke nabijheid van den dronken soldaat, die nog steeds van niets afweet en zich niet 't minste aan trekt van al die belangstelling om zich heen. De bestuurder van de auto is uit, zijn wagen gekomen, overziet het geval, voelt, zonder dat men hem iets gezegd heeft dat hij degeen is, die den knoop kan door- hakken en wendt zich tot den politieman. De onderhandelingen duren niet lang 't volgende oogenblik zien we den soldaat beetpakken en met vereende krachten in den wagen leggen, de eigenaar van den auto zit al achter zijn stuurrad, de agent neemt plaats op de treeplank, een snoi-rend gonzen van den motor en daar gaat het stelletje, heelemaal voor niks, regel recht op het politiebureau op de Ganzen markt aan. Het resultaat laat zich denkeu,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2