LEZING Hl. LANDBOUWERS!! 6«» Koe 68 868 Katars, van Prof. Kernkamp, K LOMPEN. J. VERHÏÏLST - Lip Keere. Openbare Yerkooping. WOONHUIS en ERF, dobbel Wosnhuis en Erf, Ti knaapje. Maandag waren Ingezonden Stukken Afloop ïerkooplngen enz. Marktberichten. AdverientiSn. eene flinke Dienstbode 0P DONDERDAG 22 FEBRUARI 1906, HOOitlitis en ERF, Goes. De firma van den Bosch Co. alhier, behaalde Maandag op de groote zaaigranen Tentoonstelling, van wege de Hollandsche Maatschappij van Landbouw te Amsterdam gehouden, zes eerste prijzen n 1 voor Royal Jubilé haver, Keredelde zeeuwsehe kortloof erwten, kroon erwten, zomergerst, Harrison Glory Schokkers en Witte boonen. Goes. Door de vereeniging „Help U Zeiven" alhier, werd Dinsdagavond de algemeene jaarvergadering gehouden. Uit het verslag bleek, dat het ledental van 1905 met 7 vermeerderde, 4 leden traden uit, terwijl 11 nieuwe leden toetraden. Het ledental is thans 151. De ontvangsten be droegen f 7600,96s, de uitgaven f 7534,ll5, saldo in kas f 66,55. Aan contributie werd gestort f 2954,40 en aan huishuur ontvan gen f 2302,70, onbetaald verschenen intrest 31 December f403,105, betaalde intrest, schulden f975,15. De totale baten en lasten bedroegen f2745,055. De winstverdeeling bedraagt f 522,265 en het dividend werd weer op 5% vastgesteld. De winst voor het reservefonds bedraagt thans f 470,04. De totale baten bedroegen f38254,845. De totale lasten f4008,02. Verkozen werden de heeren P. L. den Boer, N. Héndrikse en en M. Kok Jr., resp. als vice-voorz., pen ningmeester en commissaris. Goes. Hedenmiddag vergaderde de afd. „Zeeland", „Vereeniging tot bevordering van de pluimvee-houderij en tamme- konijnenteelt". Dhr. Ter Haar doet eenige mededeelingen omtrent de op te richten eieren-veiling te Amsterdamspr. zou gaarne zien dat de leden der onderaf deeling „Zuid-Bevelafid" hier deel aan namen. Uit het jaarverslag blijkt dat de afdeoling „Zeeland" thans telt 450 leden. Uit de rekening en verantwoording blijkt dat ont vangen is f 437,60 uitgegeven f 386,23, alzoo een goed slot van f 51,87. De begroo ting Voor 1906 wordt vastgesteld op een uitgaaf en inkomst van f 475,50, waarvan f 100 wordt verstrekt aan de onderaf deeling „Walcheren", en f 100 aan de af'deeling „Zuid-Beveland". Aan de beurt van aftreding zijn als be stuursleden de heeren P. Butler, J. L.Bom, als commissaris A. A. ter Haar, als afge vaardigde H. J. Vreeburg. Al deze heeren worden, met groote meerderheid van stem men herkozen. Bij punt 9, voorkomende zaken, wordt nog even ter sprake gebracht de eieren- verkoop te Amsterdam. Een paar leden doen toezegging dat ze hun eieren naar de veiling zullen zenden, en wanneer het hun blijkt dat hier finan cieel voordeel mede te behalen is, zullen er meerdere volgen. Nadat dhr. Slegf er nog op gewezen had dat het noodig is dat ieder lid zoo veel mogelijk voor de Vereeniging pro paganda maakt, wordt de vergadering gesloten. Deze vergadering was door een gering aantal leden bezocht. Waar dhr. Ter Haar toezegging heeft gedaan dat hij op een der volgende vergadeiingen een lezing zal houden, onderwerpPluimveehouderij", daar is het te verwachten dat alsdan de opkomst aanmerkelijk grooter zal zijn. Vlissingen. In de jongst gehouden ver gadering der vereen. „Vlissingen Vooruit" is besloten den verjaardag der Koningin op 31 Augustus a.s. eenigszins luisterrijk te vieren, en een winkel-etalage-wedstrijcl met wedstrijd in gevelversiering er aan te ver binden. Serooskerke (W.). Maandagavond hield de onderlinge vereeniging tot het verleenen van schadevergoeding bij ziekte en sterven van varkens alhier haar algem, vergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten over 1905 bedroegen f 145,075, de uitgaven f 126,56. Het aantal leden bedraagt 128 met 272 verzekerde varkens. Voor 10 varkens werd schadevergoeding uitgekeerd. Tot bestuurslid werdherkozen de heer L. Melse Jz. met 28 van de 31 uitge brachte stemmen. Op voorstel van dhr. L. Melse werd besloten om voortaan f 0,50 inleggeld te betalen voor ieder verzekerd varken. (Dit bericht Woensdagmorgen ontvangen.) 'sHeer Abtskerke. In de kerk te SinoutskerJje, die eerstdaags met den toren onder den hamer komt om te worden af gebroken, werd in den laatsten tijd nog wel eens een enkele maal godsdienstoefe ning gehouden. Voor het laatst zal dit nu plaats hebben op a.s. Zondag 11 Fe bruari. De dienst zal worden geleid door onzen leeraar de Weleerw. heer Ds. v. d. Plasse. te Almkerk eenige kinderen aan hetspelen. j° ~.lanöe jongen en een meisje, van den molenaar aldaar, van denzelfden leef- j'Vrt ?gen kibbelarij, met het gevolg, dat de deugniet zyn mes trok en het meisje twee steken m het hoofd toebracht. De zaak is in handen der politie. Wat worstenbrood vermag! Te Bavel zou een algemeene vergadering gehouden worden van de leden der coöperatieve stoomboterfabnek St. Brigade. Aan het eind der agenda stond te lezen „aanbieding van worstenbrood'. Van de 150 leden ontbrak er slechts één De moord te Hengelo. Thans zijn door de bekentenis van den .tweeden persoon, die bij den moord op den jachtopziener Horsthuis tegenwoordig geweest is, de bijzonderheden hieromtrent ook bekend. S. Hasperhoven, knecht bij jlen herbergier waar Mpkelenkarnp in kost was, heeft volledig bekend in den be- wusten nacht met M. op jacht te zijn ge weest. M. had 3 maal op een haas ge scholen, toen een oogenblik later Horst huis uit een sloot te voorschijn sprong en M. aangreep, hem het geweer ontrukkende. M. slaagde er in dit laatste weer in han den te krijgen. Hasperhoven nam hierop de vlucht. Nadat hij 8 a 10 pas geloopen had, hoorde hij een schot, hij ging terug en zag Horsthuis in een pijnlijke houding staan, uitroepende„O God o God M. was toen reeds verdwenen en Hasper hoven vluchtte hierop ook, Horsthuis aan zijn lot overlatende. Thuis gekomen, had M. tegen hem gezegd „Zeg niets, houd je mond". Bovenstaande verklaring heeft H. afgelegd voor den rechter-commissaris in tegenwoordigheid van M., die ze geheel voor waar erkend heeft. Dat er in de club de bienfaisance te Maastricht nog iets meer gedaan wordt dan gespeeld, bleek eergisterennacht, toen de politie zich verplicht zag drie dames, uit die club komende, wegens openbare dronkenschap naar het politiebureau te geleiden om daar haar roes uit te slapen. Bij gelegenheid van eene lezing, eenige weken geleden te Hilversum door dr. Van den Brink gehouden, werden door een debater aan spr. inlichtingen gevraagd omtrent de mijnaandeelen van den heer Van Kol. Dr. Van den Brink beloofde een onderzoek te zullen instellen. De heer Van Kol schrijft thans, dat de bewering, als zou hij vele mijnaandeelen bezitten, onwaar is en qualificeert deze geruchten als „laster lijke aantijgingen". Zijn belang bij het mijnwezen betreft, zoo schrijft hij, een totaal bedrag van enkele honderden gulden (15) door hem door een bijzondere aan leiding verkregen in mijnbouwkundige onderzoekingen. Aandeelen in Indische mijnbouw-ondernemingen verklaart de heer Van Kol echter niet te hebben. Hij zegt verder, dat, al heeft hij wel eens jaren ge had met goede inkomsten, zijn vermogen echter héél wat geringer is, dan velen schijnen of beweren te gelooven, om daaruit politieke munt te slaan van geen zuiver allooi. Sedert den dag, in de maand April van het vorige jaar, waarop hunne woning, het laatste huis aan den linkerkant van de Kanaalstraat te Groningen, door de eigenares was verkocht, hadden de be woners geen huur meer betaald. Wel had de eigenares hun medegedeeld, dat ze een solieden huisbaas hadden gekregen, n.l. de provincie, die de woning had aange kocht, ten behoeve van het omsnijdings- kanaal, maar nog nooit was er iemand om huur geweest. Vier maanden achtereen had de vrouw des huizes trouw en eerlijk de f2,25 ter zijde gelegd, van het wel is waar karige weekloon van den man, maal leen deze daarop zonder werk kwam, had de nood gedrongen het geld te gebruiken en sedert was zij er ook niet meer toe gekomen, ook niet toen de man weer aan 't werk was, om voor de huur te zorgen. Er kwam trouwens toch-geen mensch om het geld te halen. Maar nu, voor een paar weken, was er plotseling een meneer komen opdagen, die de huuvjiwam op- eischen, ook die van de verloopen 9 maan den. Verbluft stond de vrouw den meneer aan te kijken, die haar verwijten maakte dat ze het geld niet had ter zijde gelegd, alsof hij de kunst verstond om van niets iets over te houden. Maandag, ja dan zou ze voor de verloopen week wel kunnen betalen, maar die 9 maanden behoorden tot de geschiedenis. Meneer kon dus heen gaan en het bestuur der provincie mag thans uitmaken, wie voor het verzuim moet boeten, de vrouw, de ambtenaren of de belastingbetalers. (P. G. C.) Men meldt nog uit Oegstgeest: De 100ste verjaardag van den oud landbouwer A. Olsthoorn is niet onopge merkt voorbijgegaan De vlaggen waven huis aan huis uitgestoken. Reeds 's mor gens vroeg nam de jubilarig zelf de mooie eerepoorten in oogenschouw. Eerst kwam het katholiek kerkbestuur met den pastoor aan het hoofd hem gelukwensehen, daarna volgde de gemeenteraad met den burge meester, die' den ouden man een hoorn aanbood. Verder de feestcommissie met een fanfarecorps, dat lustige fanfare's blies, en tal van particulieren die den opge- wekten en nog krassen grijsaard de hand kwamen drukken. Des avonds was de laan die naar de hofstede loopt geheel verlicht met lampions en vetglaasjes en werd ter eere van dezen oudsten burger een vuurwerk afgestoken, 't Aangenaamst was echter den honderdjarige zich eens omringd te weten van al zijn kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Ziju oudste dochter, eene krasse boerin van 71 jaar, zat naast hem. Te Meerssen waren eergisteren avond omstreeks 5' 2 uur de rijksveld wachters van Puijenbroek en Houtermans op surveillance en zagen in het veld zeke ren Lemaire, strooper. Deze werd door hen aangemaand niet te ontvluchten, waaraan hij geen gevolg gaf en zijn geweer op den veldwachter Houtermans aanlegde. Het schot nam Houtermans een gedeelte van den pink weg. De strooper zette het op een loopen, achtervolgd door de beide veldwachters, en werd nogmaals gewaar schuwd stil te staan en niet te schieten. Tot antwoord schoot L. een revolver af, welk schot rakelings langs het hoofd van Puijenbroek ging. Deze schoot terug, nadat Houtermans ook reeds geschoten had. Lemaire kreeg een schot onder het hart ei} werd in een njjtuig naar het) gesticht Calvarienberg te Maastricht gebracht, doch stierf reeds onder weg. L. is vader van een talrijk gezin. Te Hoorn is door een dronken burger een moordaanslag gepleegd op een Belg, die goedsmoeds met zijne vrouw over de straat liep. Met een mes werd de man vrij diep gestokende wond is niet levensgevaarlijk. In de haven te Goeree is een 40-jarige visscher te water geraakt en verdronken, een weduwe met 8 jeugdige kinderen ach terlatende. Te O.-Pekela is een café houder door twee aannemers, die nog laat in zijn café vertoefden, doodelijk mishan deld. Yan een hunner ontving hij een slag met een wijnflesch op 't hoofd waardoor hem het bloed uit de ooren gudste. In een herberg te Tongeren ontstond een twist, een der twistenden werd derwijs gestoken dat hij bewusteloos ineenzakte en zijn toestand ernstig is. De dader vluchtte. Een tweejarig meisje te Harlingen viel in een onbewaakt oogenblik in een regen bak die zich in de woonkamer bevond. De moeder, die bij het ongeluk tegenwoordig was, hield 't kind nog eenige oogenblikken aan het jurkje vast, doch moest het kind laten vallen wijl het jurkje uit haar handen gleed. Het kind is verdronken. Te Pernis is een vischsloep.binnengekomen zonder den 13-jarigen matroos Noordzij, die toen de sloep door een stortzee be- loopen werd, overboord wérd geworpen en verdronk. Woningwet. Het is den minister van Binnenlandsche Zaken gebleken, dat de besturen van bij ua 400 gemeenten op 11 Januari j.l. nog niet hadden ingezonden het bij de Woningwet bedoeld verslag over 1904. De minister heeft daarom de gemeentebesturen, door tussehenkomst van de Ged. Staten der onderscheidene provinciën uitgenoodigd, dit verslag alsnog in te zenden. Prinses Louise van Schaumburg Lippe, dochter van Koning Frederik VIII van Denemarken, ligt te Oldenburg zwaar ziek. Men spreekt van meningitis. Voor de rechtbank te Brussel is dezei- dagen een proces gevoerd wegens vadermoord. Bauwens was een pachter met 14 kinderen. Hij was een beul voor zijn gezin. Moeder en kinderen besloten toen hem te dooden. De oudste zoon, Karei, die soldaat is, heeft de daad volbracht, die wij in hare verschrikkelijkheid niet verder zullen vermelden. De weduwe en Karei werden ter dood veroordeeld, de tweede zoon oud 16 jaar wordt voor 7 jaar in een verbeterhuis ouder dak ge bracht. (De doodstraf wordt in België wel uitgesproken, maar nooit toegepast). Keizer Wilhelm heeft aan juffrouw Roosevelt een met diamanten bezetten armband geschonken ter gelegenheid van haar huwelijk. De te Gent in beslag genomen ge weren, revolveys en patronen waren aan een socialist aldaar uit Zwitserland ge stuurd ter doorzending aan de Russische revolutionairen. Drie Joodsche kooplieden, Europe anen, zijn door de Angera's, in Marokko, opgeliehl, uitgeplunderd en vermoord. Het gerucht loopt dat de Dreyfus- zaak in de eerste helft van Maart voor het Hof van Cassatie zou komen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur 1 Met de plaatsing van onderstaande rege len zult u ten zeerste verplichten-, Een Middenstander. Zooals uit desbetreffende advertentie in uw no. van Dinsdag j.l. is gebleken, hoopt Vrijdag a.s., des avonds 8 uur, in „DePrins van Oranje", voor de vereeniging „Han delsbelangen" alhier op te treden, de heer M. H. G- Th. Fieldeldy Dop, mede-redac teur van „De Middenstand" en lid van den raad der gemeente Amsterdam. Als lid van de vereeniging „Handelsbe langen" verblijd ik me oyer de gelukkige gedachte van het bestuur om den heer Fiedeldy Dop uit te noodigen tot het ver vullen eener spreekbeurt in bet belang van den Middenstand. Een betere keuze uit de rij van onze beroemde mannen in de Middenstandsbeweging had het bestuur m. i. niet kunnen doen. Welk een vaardig- spreker, een boeiende redenaar de heer Dop is, bleek opnieuw bij het tweede Con gres van den Nederl. Bond van Vereen, van den Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand in Juli j.l. te Maastricht ge houden, bij welke gelegenheid de heer Dop in een boeiende rede het credietvraagstuk voor den Middenstand behandelde. Voor hen, die den heer Dop kennen, en welk meelevend Middenstander kent niet, al is het uit de geschriften, dien wakkeren strijder voor de Middenstandsbelangen, mag een opwekking om Vrijdagavond a.s. in „De Prins van Oranje" tegenwoordig te zijn, overbodig heeten. Waar echter nog zoovele Middenstanders te dezer plaatse zich nog niet aansloten bij de Vereeniging „Handelsbelangen" nog zoovele neringdoenden daardoor toonen nog niet de noodzakelijkheid in te zien, dat ook de Middenstand zich sterk maakt door organisatie, kan een extra opwekking toch ook weer niet overbodig geacht worden. Komt, Goesche Middenstanders, gaat Vrijdagavond den heer Dop beluis teren, waar hij uwe belangen zal bespreken. Niet alleen zal de avond verheffend zijn om de vaardigheid van den heer Dop als publiek spreker, doch wij zullen allen ongetwijfeld iets te leeren hebben, wat ons in den al moeilijker wordenden strijd om het bestaan te stade zal komen. Allen zijn het er over eens, er moet voor den Middenstand wat gedaan worden om zijn bedreigden toestand te redden. Er moet meer gedaan worden door den Middenstand zelf. Daarom, Middenstanders van Goes, laten we ons doen voorlichten door mannen als de heer Dop. Komt allen ter vergadering Een lid van de Vereen. „Handelsbelangen" LAATSTE BERICHTEN. Middelburg. Ter viering van haar 10-jarig bestaan zal de sohietvereeniging „Wilhelmina" alhier op 3 en 4 Juni een nationaal en internationaal concours op verschillende wapens houden. Aan dezen wedstrijd, waaraan div. vereenigingen uit Nederland, België en Frankrijk zal worden deelgenomen, wordt een tentoonstelling verbonden van banieren en vaandels van Zeeland en de genoodigde vereenigingen^ Vlissingen. De wisselwachter N. van O.-Souburg, had heden middag 3 uur het ongeluk dat bij het rangeeren een der koppelingen stuk sprong, waardoor hij een klap tegen de zijde kreeg zoodat hij op het terrein bleef liggen. Met een draag stoel werd hij naar het station gebracht, en later per rijtuig naar zijn woning vervoerd. 's-Heer Arendskerke. Benoemd tot leden van het kiescollege N. H. K. dhr. M. de Schipper en A. de Visser. Goes. Heden Woensdag werd door not. Pilaar, voor Erven J. P. Geense, pu bliek verkochtlo. Drie woonhuizen, schuur, erf boomgaard, a/h. Nissepadje, samen groot 1.66.50 H. A. aan dhr. Joh. Kosten, alhier, voor f 7825 den hoop; 2o. Bouwterrein en hoveniering, aldaar, groot 06.10 H. A. voor f 315 den hoop, aan dhr. W. F. van Riet Jr. alhier 3o. 6750 e.A. Bouwland iu Kloetinge, Twee Gemeethoek, aan dhr. Nic. de Jonge Janz. alhier voor f 2580 per H.A., is den hoop f 1741,50; 4o. 5070 e.A. id. aldaar, in Meester Klaas- hoek, aan dhr. C. Slroosnijder, te 's-Gra- venpolder, voor f800 den hoop. Biezelinge. Heden werd door not. Liebert voor dhr. Jae. Wabeke J. Cz. Ie Wemeldinge flubliek verkochtlo. Een huis en erf, kooper werd dhr. P. Gijzel te Biezelinge voor f 505 pl. f 10 voor access.2o. 0.02.62 H. A. bouwgrond, kooper werd dhr. Th. Fossen te Kapelle voor f 348, onverm. 8'/2 Biggekerke. Woensdag werd door not. Loeff publiek verkocht lo. 6820 cA. weiland en sprink alhier voor f1425 aan dhr. C. Wijckhuijs alhier. 2o. 8940 cA. weiland alhier voor f1398 dhr. A. Pluij- mers. Middelburg. 3o. en 4o. 1,3842 H. bouwland en sprink alhier voor f2312 aan dhr. J. Lampert Pz. alhier. 5o. 1,1970 II. weiland, Grijpskerke. voor f1538 dhr. J. Vlieger alhier. 6o. 1,0354 H. weiland id. voor f 1710 aan dhr. J. de Rijcke, Gapinge. 7o. 1,2890 II. weiland en sprink onder Koudekerke voor f1750 dhr. L. Krijger alhier. 8o. 9720 cA. w. id. voor f1135 aan dhr. S. Stroo alhier. Door de Landbouwvereeniging „Ge meenschappelijk Belang" te Sf. Laurens, is de levering van 10,900 K.G. Amm. Superph., 2950 K.G. peru-guano en 700 K.G. zwavelz. amm. opgedragen aan de Zeeuwsehe Voeder- en Kunstmesthandel, v/h S. M. Boogerd, respectievelijk van f.7,16, f8,45 en f 15,75; en de levering van 7300 K.G. chili-salpeter en 1100 K.G. patent-kali aan J. Reijnierse, respectieve lijk van f 12,493/4 en f6,28, alles per 100 KG. GOES, 6 Februari 1906. Bij iets hoogere prijs was er veel vraag naar gerst. Oude tarwe fo,a fo,Nieuwe tarwe f6,50 a f7,25. Nieuwe rogge f6,a f6,to. Wintergerst per 100 kilo f 8,25 a f 8,50. Zomergerst per 100 kilo f 8,a f 8.50. Haver per 100 kilo f8,a f8,50. Bruine boonen f 7,50 a f8,50. Karwijzaad fo,— a f o,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f 8.50 a f9,Groene Erwten f8,50 a f 9.—. Verschc Boter per K.G. f r.20 a f 1,30 midienprijs f0,65, Part- f°iPer p°nd. Versche Eeieren per 100 stuks f 4.a f 4,40 middenprijs f1,05, part. f o,per 25 stuks. OOSTBUHG, 31 Jan. 1906 Ruime aanvoer. Oude Tarwe niet aanwezig. Nieuwe Tarwe f 8,75 k f 9, N. Rogge f 5,90 f 6,— N. Wintergerst f8,25 f8,75 per honderd kilo. Zomergerst f 7,75 f8.per honderd kilo. Haver per 100 kilo f 7.75 k f 8,25. Kook- erwten f 8,25 f 8,50 Erwten f 0,a f 0, Paardenboonen f 7,75 f8,Koolzaad f 0,— k f0,— Waar 't er niet bij staat, is de prijs per H.L. ROTTERDAM, 6 Febr. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd2077 run deren, 291 vette, 379 nuchtere kalveren, 338 schapen, 513 varkens en 75 biggen. Run deren hoogste prijs 70, laagste 44 cent kalveren hoogste 120, laagste 82 cent schapen hoogste ,70 laagste 40 cent varkens hoogste 56, laagste 50 cent; alles per kilogram. ~BVBGERLIJKE STANH. Van 5—7 Feb. MIDDELBURG. G e t r 0 u w dJ. K. A. Dorrius 24 j. jm. en M. J. Weijnman 20 j. jd. Bevallen: P. Schuijt geb. Dinge- manse, z. Overleden: J. Kuipers, 69 j., wed v. J. Florisse. Over <lc maand Januari. BORSELE. Getrouwd: C. Fraanje, 24 j. jm. en A. C. de Maaker, 23 j. jd. P. Driedijk, 45 j., wedhr. v. E. Steenbakker en A. v. d. Dries, 81 j. jd. Bevallen; C. de Witte, vrouw van J. v. Liere, z.M. de Witte, vrouw van A. Kerkhove, z.J. Fraanje, vrouw van J. Kloet, d.P. Vermare, vrouw van J. de Bue, z.C. Meeuwse, vrouw van J. Minderhoud, z. Heden ontsliep zacht en kalm te Leiden tot onze diepe droefheid, in de hope des eeuwigen levens, onze ge liefde Broeder en Behuwdbroeder, de Heer GODFRIED OTTO DONNER, in den ouderdom van bijna 51 jaar. Dat zijn heengaan vrede was, lenigt onze smart J. DONNER M. DONNER-Mkijlek. Goes ■- 1. dorp C. DONNER-Plantfebek. Goes, 7 Febr. 1906. Ondevgeteekenden betuigen hunnen harielijkeu dank voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het over lijden van mijn geliefden echtgenoot. Uit aller naam, Wed. J. TISSINKVsrijage. Vlissingen, 6 Februari 1906. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder en Behuwd- moeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. G. G. HONDIUSAlpiierts. J. HONDIUS en kinderen. Middelburg, Febr. 1906. Zoo spoedig mogelijk bonoodigd, bij Mejuffr. GOOTE, Lange- viele, Middelburg. Te koop of in ruil tegen ander vee rok. 15 en 18 Febr.. bij C. DE KORTE, Meliskerke. op VRIJDAG 9 FEBR., des avonds te 8 uren, in de Kleine Concertzaal, Middelburg. Onderwerp: „De Prinsen van Oranje in de zeventiende eeuiv'\ Wederom voorhanden de alom van ouds bekende opgeloste Ohlendorffscge Peru-Guano met een gewaarborgd gehalte. Bestellingen tvorden gaarne aangenomen vóór 15 Februari a.s. bij Z. ZACHARIASSE, Biggekerke. Mans- 40, Vrouwen- 32 cent per paar, Jongensklompen naar grootte. En opruiming van eene p a r t ij Vrouwen- en Jongensklompen -• tégen lage prijzen, bij des avonds te 8 uur te Goes, in de „Prins van Oranje", voor de erfgen. van M. Reijnhoat, ten overstaan van den Notaris JOH. BILAAR, van le. EEN te Goes, aan de Voorstad, ver huurd aan J. Zwartepoorte vcor f 1.40 per week. 2e. EEN te Goes, aan den Oostwal, ver huurd aan D. van de Yisse voor f 1.75 en J. Brüsket voor f 1.25 per week. 3e. EEN te G o e s' aan de Rozemarijnstraat, verhuurd aan P. Rejacic voor f 1.40 per week.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3