we&- Kerknieuws. üeciuszakeu. Gemengde Berichten. rechtelijke ingrijping der regeering het gevolg zijn. Eu dit geldt ook voor Oosten rijk. Maar daar is het niet de regeering maar de oppositie, vooral de Hongaarsehe, die steeds driester optreedt. Andrassy, die niet den keizer een samen- spreking had over de voorwaarden tot voldoening aan de opdracht tot het samen stellen van een kabinet uit de oppositie, moet namens de meerderheid der Hon gaarsehe oppositie een zoo tartend pro gram hebben ingediend dat de keizer de besprokingen er vau heeft moeten afbreken. De Oostenrijksche bladen keuren die afwijzing goed. Ze verbazen zich, dat de oppositie daeht vrede te kunnen maken en beweerde, voorkomendheid tegen over de Kroon te toonen, door voorstel len, die het oppergezag van de Kroon over het leger zoowel als de grondwet tige gelijkheid van Oostenrijk inet de voeten traden. En men put uit dit op treden der oppositie de moraal dat nie mand in Oostenrijk of Hongarije thans meer de schuld voor het mislukken der onderhandelingen op de Kroon zal kunnen werpen, daar de coalitie niets minder van den keizer verlangde, dan dat hij den grondslag van het Vergelijk en de ver- eeniging van de beide rijken prijs gaf. Toch zal 't de vraag zijn of scheiding van hetgeen nooit vereenigd had moeten worden niet het eind van al dat geharrewar, dat nu al bijna zestig jaar geduurd heeft, wezen zal Als een staaltje van de verbittering tegen den Koning (Keizer Frans) vermel den wij dit staaltje De rechtbank van gezworenen te Boe dapest heeft den journalist Fenyes, die wegens majesteitsschennis was aange klaagd, omdat hij den Koning van eed breuk had beschuldigd, daar deze op 4 Januari 1905 den Rijksdag in w-fcr-toe- stand had ontbonden, vrijgesproken. De gezworenen beschouwden de eedbreuk als een feit. Nog een vijftal verkiezingen voor het Lagerhuis in Engeland moeten plaats hebben. Van drie weet men nu dat zij ten voordeele der unionisten beslist zijn. Nog twee, en een paar aanvullingsver kiezingen zijn noodig, ook moet de ge vallen oud-minister Balfour nog even aan een zetel geholpen worden, en dan zullen de ernstig beroerde electorale wateren weer rustig worden. De liberalen te Londen zijn alleen nu nog maar verdeeld of zij de candidatuur van Balfour zullen bestrijden. Hij toch heeft in een samenspreking met Chamber lain een slag om den arm gehouden, zoodat men nog niet weel of hij beschermer of vrijhandelaar is. Hij wil tusschen de beide partijen doorzeilen, voorwendende dat de quaestie bescherming of vrijhandel nu toch van de baan is. Dit nu maakt dat vele liberalen er over denken om zijn candidatuur te bestrijden. Ten slotte evenwel zal wel den doorslag geven de omstandigheid dat voor een ver kiezing daar, de krijgskas uitgeput en het verkiezingsvuur gedoofd is, na de over winningen der laatste weken. België heeft zijn Joris die te Constan- tinopel wegens poging tot vorstenmoord gevangen zit, en nu heeft Rusland zijn Kowaleusky die te Gent een strafrechte lijk misdrijf pleegde alleen met dit ver schil dat de Belgische regeering Joris in België wil hebben, maar Rusland niet er aan denkt Kowaleusky op te eischen. Eenige dagen geleden ontdekte de po litie te Gent in een in aanbouw zijnd huis, toebehoorende aan een socialistische vereeniging, kisten, inhoudend 200 Mau ser-geweren, 50 revolvers en 20.000 pa tronen. Een werkman verklaarde, dat deze voorraden naar Rusland moesten worden verzonden door een zekeren Kowalensky, die te Brussel woonde. Het parket stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat Ko walensky student in de scheikunde is te Brussel. Er had een huiszoeking plaats in zijn woning en deze leidde gisterenna middag tot zijn inhechtenisneming. Kowa lensky zou hebben bekend, dat deze wapenen bestemd waren voor de Russische revolutieonnaire partij. Kowalensky is 40 jaar oud en gehuwd. Men weet niet, waar van hij leeft. Met de tabaksbelasting in Duitsch- land, door de regeering bij wetsontwerp voorgesteld, vlot het nog niet best. De belasting-commissie uit den Rijdsdag ver wierp bereids het regeeringsvoorstel be treffende de belasting op sigaretten en stelde daarvoor in de plaats een inkomend recht van 800 mark voor een dubbel- centenaar fijn gesneden tabak en 2000 mark voor een dubbel-centenaar sigaretten. Verder moeten voor de duizend iulandsche sigaretten- al naar gelang van den detail prijs, een belasting betaald worden van één tot twaalf mark. Voor iulandsch ge sneden sigarettentabak moet 20 pfennig tot 2 mark per kilo betaald worden. De conferentie van Algeciras, opgeluis terd door een stierengevecht op Zondag, waarbij de heideDsche Kanaanieten konden filosofeeren over de vorderingen der chris telijke beschaving onder de zonen vau Jafeth, nadert haar einde. Alle vraagstukken schijnen tol oplos sing gebracht te zijn. Ook dat van de politie in Marokko. Een Fransch blad (Matin) schrijft «Ofschoon Duitschlaud nog steeds wei gert, zich uit te laten over zijn voornemen met betrekking tot de politie, is liet on loochenbaar dat in de besprekingen dezer laatste drie weken, een gunstige wending is ingetreden". En een Duitsqh blad (Frankfurter Zei- tmuj) schrijft: „De uitzichten op een be vredigenden afloop der conferentie van Algerica8 zijn in de laatste 48 uren aan merkelijk verbeterd. Naar ons van ver trouwbare zijde medegedeeld wordt, heeft Duitschland de hand geboden voor een voor Frankrijk aannemelijk vergelijk, in 't bijzonder met betrekking tot de politie iu Marokko". Zoo heeft de teekenaar van den Figaro het eergisteren reeds voorzien. Hij tee- kende een Moor die zooeven Algeciras te paard heeft verlaten, hollende,rennende, uit al zijn macht. Wat is er aan de hand 'i Zijn er onrustwekkende dépêches te ver zenden In geenen deele. Wat gaat hij dan halen Men heeft de kurketrekkers vërgeten Engelands bondgenoot in Oost-Azië Japan voelt zich na de overwinningen des vorigen jaars op beklemmende wijze. Wij verhaalden reeds hoe voorgesteld werd dat Japan aan Engeland zou opleggen meerdere uitbreiding zijner vloot, teneinde het bondgenootschap waardig te blijken. Een aanmaning die, als komende van een snoevende parvenu, Engeland wel heel kalm naast zich zal neerleggen. Maar hel bewijst toch wel waar Japan heen wil. En dan wil het zich, gelijk Amerika, geheel onafhankelijk maken van het buitenland. Immers in de begrootings- commissie van het parlement heeft de re- geeringseommissaris verklaard, dat Japan thans slagschepen van elke grootte op zijn eigen werven kan bouwen. Het heeft alleen koperen buizen en enkele hulp- machines uit het buitenland te betrekken. Dit, gevoegd bij het feit dat de om vang der vloot tot 400 duizend ton ver meerderd word-, mag Europa wel de oogen doen op'ën houden voor liet Japun- sche (het gele) gevaar. Yoor Argentinië geldt niet langer het verwijt, dat zoo veelvuldig Zuid-Ameri- kaansehe Staten treft, dat zij dun bevolkt zijn en langzaam vooruitgaau. De bevol king vermeerderde in 1904 met 249,042 tot 5,419,021 een toeneming van 5 pCt. Ten deele was dit immigratie (vooral uit Italië) te danken, grooteudeels echter aan een natuurlijk bevolkings-accres in dit sterk vooruitstrevende land. EERSTE KAMER. Minister Rink beantwoordt voor zoo ver doenlijk de verskillende sprekers. Aan dhr. Dojes zeide de minister, dat hij voor alsnog geen toezegging kan doen, om art. 245 der gemeentewet, in verband met het plaatselijk belastingstelsel, te wij zigen. Daar het vraagstuk der verhou ding van de gemeente- tot de rijkstinan- tiën aan de orde is, zal zeker de Staats commissie ad hoe ook het hier behandelde vraagstuk in overweging nemen. Het subsidie van de inrichting voor vallende ziekte, zuinigheidshalve van de begrooting teruggenomen, zal denkelijk het volgend janr worden uitgetrokken. De minister meent dat door dit humani tair werk in het belang van de lijders, ook het gemeentebelang zal worden ge baat. Voor verlenging van den termijn voor de vaststelling van bouw- en woning verordeningen (art. 8 woningwet) 't denk beeld van dhr. v. d. Feltz, vindt de rniuis- t r geen reden. Ernstig heeft dan ook Z.Ex. bij de gemeentebesturen op spoed aangedrongen, opdat uiterlijk vóór 1 Aug. 1909 de zaak in ordekome. Aan dhr. v. d. Does de Willebois verzekert de minister, terug te komen op den post, gewijzigd of ongewijzigd, voor oprichting van een laboratorium en een administratiegebouw voor den centralen gezondheidsraad. Voorts bespreekt de minister de kwes tie van een rijks-ontsmettingsdieust. Z.Ex. vraagt of 's Rijks kas in dezen wel zóó sterk aangesproken mag worden als men wenscht. De kosten zijn zso hoog. De centrale gezondheidsraad heeft een ont werp opgemaakt, dat 3 ton per jaar zou kosten. Daartegen heeft 's ministers ambts- vooiganger bezwaren gevonden en dit bezwaar wordt door den minister gedeeld. Na enkele replieken wordt de begroo ting van Binnenlandsohe Zaken goedge keurd en is de Marinebegrooting aan de og|ÉL Dhr. v. Wassenaar van Rosande a®^ de houding van den minister wat onbeslist. Deze bewindsman schijnt nog «doelbewustheid" te missen. Spreker meent echter oek, dat sommige afgelegde verklaringen van den minister geen hoop geven voor de toekomst. Jammer echter, dat Z.Exc. den Matrozen- bond als vakvereeniging beeft gequali- liceerd. Gelukkig is de minister hierop later eenigsziDs teruggekomenhij prijst het, dat „het Anker" aan boord is verboden. De minister ga voort, zegt dhr. v. Was senaar, op het ingeslagen pad, in den geest van zijn voorganger en houde het gezag hoog. De heer Rahusen vond het jammer dat het rapport in betrekking tot het ge beurde met de „Evertsen" niet is gepubli ceerd. Hierbij sloot zich aan de heer v. Löben Seis, die zegt, dat or ook bij hem ernstig twijfel is gerezen, of men ook niet van hoogerhand er toe heeft medegewerkt de zaak van de „Evertsen" op bedenkelijke wijze weg te moffelen. De commandant werd buiten de gelegenheid gesteld de noodige inlichtingen te geven, daar hij ten spoedigste naar Indië werd gedetacheerd. Voorts drong dhr. v. Löben Seis aan op bezuiniging. Hij wil uitbreiding van onze zeemacht in Indic, hier kan ze wel worden ingekrompen. Vooral de stelling Den Hel der. en die van Hellevoetsluis kan geheel De minister van Marine verdedigt zich tegen het verwijt van vaagheid, hopende bij de volgende begrooting een anderen indruk te zullen hebben kunnen geven zijne denkbeelden hebben geene verande ring ondergaan, doch men kan niet van hem vergen, dat hij aanstonds met een plan gereed is. Voorts treedt hij in verschillende marinebeschouwingen, die den indruk geven, dat de minister niet zoover van dhr. v. Löben Seis afstaat. Alleen maar, open baarmaking van het rapport omtrent het gebeurde met de „Evertsen", waarop de heeren Rahusen en v. Löben Seis zóó aan drongen, daarvan wil Z.Exc. niets weten. De minister meende, dat dit o.a. moeilijk ging, daar de commissie v. onderzoek dit niet van te voren had geweten. Mocht nog eenmaal zoo iets voorkomen, dan kon zulk een commissie van onderzoek op publiciteit rekenen door b.v. twee verschillende rap porten saam te stellen, waarvan een afzon derlijk voor het departement van Marine. Dan kon men ook even goed het doen met een uittreksel van het rapport, zooals nu reeds wordt gegèven. De begrooting werd vervolgens goed gekeurd. „Finantiën" komt aan de beurt. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Hekelingen door K. Hen driks, cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Ruhrort (Rijn-Provincie, Pruisen) G. W. Akkerhuis, cand. aldaar. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Lisse H. Frugte te Teuge. Oud Geref. Gem. Tweetal te Opheusden, Kersten te Me- liskerke en Jansen te Barneveld. Jn de gister te Utrecht gehouden open bare terechtzitting van den Centralen Raad van Beroep (ongevallenverzekering) had de uitspraak plaats in zake het hooger beroep van de ongevallenverzeke ring Maatschappij Fatum te 's-Gravenhage tegen de uitspraak vau den Baad van Beroep te Middelburg, waarbij haar is ontzegd haar vordering tot vernietiging der beslissing van de Bank houdende toe kenning' aan J. K. te lerseke tan een bedrag van f 36 voor kosten der begra fenis van zijn zoon A. M. K., overleden tengevolge van een ongeval. De Centrale Raad vernietigde de u.tspraak en ver klaarde de Maatschappij «Fatum" niet ontvankelijk iu haar beroep op grond dat door eischeresse niet wordt opgekomen tegen de hooge of ten onrechte toegekende schadeloosstelling, maar alleen tegen de beslissing dat de omgekomene als werk man is aangemerkt iu dienst van A. Pols, wat niet het geval zou zijn hooger beroep van de Ongevallenver zekering Maatschappij „Fatum" te's-Gra venhage tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, waarbij haar is ontzegd haar vordering tot vernietiging der beslissing van de Kijksverzekerings- bank, houdende toekenning eener rente aan de nagelaten betrekkingen van J. J. K. (omgekomen door een ongeval), zijnde diens weduwe f 0.24 per werkdag en ieder van zijn vier kinderen f 0.12 per werkdag. De Raad overwoog, dat de getroffene was in dienst van A. Pols, van wien eischeresse het risico heeft overge nomen en dat deze ten onrechte beweert dat hij niet in diens dienst was. De Cen trale Raad bevestigde de uitspraak hooger be.oep van M. F. te Middelburg tegen de uitspraak van den Raad van Beroep aldaar, waarbij hein inet bevesti ging eener beslissing van de Rijksverze keringsbank wordt ontzegd zijn vordering tot toekenning eener rente vanaf 1 De cember 1904 wegens lichamelijk letsel door een bedrijfsongeval bekomen. De Cen trale Raad, aauneinende dat eischer door een bedrijfsongeval is getroffen waardoor hij aan het hoofd eri de linkerhand werd gekwetst, en daardoor een gedeelte zijner arbeidsgeschiktheid heeft verloren, ver nietigde zoowel de uitspraak als de be slissing der Bank en kende getroffene een rente toe van f 0.17'/2 per werkdag. Onze Middelburgsche corresp. schrijft De overvolle Schuttershofzaal waar van de koude buiten niets te merken was gaf Maandagavond weder getuigenis van de levendige belangstelling in den strijd onzer dagen. Dr. Sloteuiaker de Bruijne, een goede bekende in ons midden, en zijn aangekon digd onderwerp Christendom en Socia lisme waren gezamenlijk in staat honder den te doen uitgaan en gedurende twee en eeu half uur in rustige stilte te houden. Christendom en Socialisme. Beiden wensohen een wereldoverwin- nende macht te zijn, beide tellen hunne apostelen en profeten, beiden hebben hun idealen. Dr. de Bruijne zocht evenzeer voor dit maal wat Christendom en Socialisme niet scheidt als wat ivel scheidt. Of gij gemeenschappelijk bezit dan wel privaat bezit der productie-middelen wenscht of gij de meerwaarde door de markt of wel door den arbeid laat bepalen uw christendom zegt daar niets van. Maar liet christendom en daarin scheidt het zich van het socialisme veroordeelt de leer dat alles wat plaats grijpt sleehts stofwisseling is, die geen God en geen ziel en geen eeuwig leven kent. Het Christendom en daarin ligt weder een belangrijk verschil zegtZoekt eerst bet Koninkrijk Gods en Zijne ge rechtigheid en het Socialisme zegtgods dienst is privaat-zaak. Het Christendom alweder een ver schil erkent dat de zonde het hart beheerscht en dat wet en teugel noodig is, het Socialisme haldigt de revolutie. Want revolutie is niet met bommen wer pen, maar ontkennen van het gezag, niet gehoorzamend aan de wet. Dat alles is niets nieuws, dat weten alle onze lezers zeer wel, maar dat het gezegd werd op zoo pakkende en heldere wijze dat velen die nooit mét Christelijke be grippen in aanraking komen dat hooreu konden, en misschien overleggen in het hart, is te waardeeren. Maar het Christendom, toegepast op het maatschappelijke, kan ook door het niveau waarop we leven, door de omgeving waarin we verkeeren, door de gebreken van eigen karakter en door zooveel meer, kracht en invloed missen, en het was zeer juist ge zien om de scheiding van het sociale leven niet te begrenzen door de staatkundige party en, maar door Christen en niet- Christen zijn. Christen is hij die Gods wet betracht en zijn hart aan Jezus gaf. Om die rich ting des levens, door eigen zondig hart en door een lager trekkende omgeving niet te doen dalen, is voortdurende op wekking en blijvende aanwijzing noodig. Daartoe is een ontdekkende prediking als een groot aantal van de twee strij dende partijen in de Schuttershofzaal Maandag konden hooren, ook zeer te waar deeren. Middelburg. Op 5 Februari is alhier bij den rijwielhandelaar firma S. een rijwiel gehuurd door zekere R., hetwelk niet werd terug bezorgd. Het is de politie alhier gelukt het rijwiel op te sporen te Heinkens- zand, waar hij het had verkocht. De dader is echter voortvluchtig. Het bericht uit Middelburg, ons naar wij meenden uit de best vertrouwbare bron toegekomen, dat C. Wielemaker is benoemd tot jachtopziener in het jachtveld van den heer De Faauw te Goes, blijkt verzonnen. Gedurende het jaar 1900 zullen van de Landweer o.a. onder de wapenen moeten komen XXXVIII L.W. District, le compagnie Vlissingen (Kazerne) van 28 Mei tot 2 Juni. 2e compagnie Bergen op Zoom (tentenkamp op het terrein „Kijk in de Pot") van 28 Mei tot 2 Juni. XXXIX L.W. District, le compagnie Ter Neuzen (Intirmerie) van 28 Mei tot 2 Juni. 2e compagnie Vlissingen (Kazerne) van 14 Mei tot 19 Mei. Zierikzee. Het tramcomité Brouwers havenBurgh heeft bij een particuliere audiëntie van den minister van waterstaat, handel en nijverheid de toezegging ge kregen, dat op de begrooting voor 1907 het gevraagde rentelooze voorschot zal worden gebracht. Wanneer belangheb benden hunne medewerking niet onthou den, is dus de mogelijkheid niet uitgeslo ten dat de tram binnen twee jaar in ex ploitatie komt. (N. It. C.) Zierikzee. Benoemd tot directeur der Insulaire Hypotheekbank in plaats van wijlen den heer Van Buuren, de waarne mende directeur, de heer mr. D. van dei- Vliet alhier. Axel. Naar Zelandia verneemt is de onderwijzer Vink, over wien in de jongste raadszitting menig hartig woordje gevallen is, wijl hij reeds eenige weken heimelijk de gemeente had verlaten, te Harderwijk aan gekomen, om dienst te nemen voor Indië. Van daar uit is om zijn papieren geschre ven, noodig om dienst te kunnen nemen. Met ingang van 13 Februar 1906 zal te Tholen een Rijks-telefoonkantoor voor het algemeen verkeer worden opengesteld. Verplaatst de klork der post. en tel. I. K. van der Weele, van lerseke naar Sas van Gent. Colijnsplaat. Door het bestuur van den polder Oud-Noordbevcland is benoemd tot buitengewoon opzichter dhr. M. G. Riemens alhier, voor de uit te voeren zinkwerken. Middelt). Crt. Koudekerke. Dinsdagavond trad voor de antir. kiesver. alhier in Openbare Ver gadering op de heer J. H. Blum van Vlissingen met het onderwerp «De pö- litieke toestand van het oogenblik en wat deze van ons eischt". De geachte spreker herinnerde ons de vele schoone beloften ons door de liberale woordvoerders gedaan, in de dagen aan de Juni verkiezing van 1905 voorafgaande, en loonde op pakkende wijze aan, hoe nu reeds bleek, o. a. bij de jongste be- grootiugsdebatten, wat er van al die be loften komen zal. Hoe zwak het huidig ministerie staat en dat het ook steun wil hebben van de rechterzijde kwam reeds meer dan eens uit, o. a. bij de discussie van de begrooting van minister Staal ter wijl omgekeerd herhaaldelijk bleek, dat de partijen rechts vast aaneen gesloten zijn, ondanks de herhaalde pogingen van links oiu een wigge te drijven in die coalitie. Ons, als echte calvinisten past het waar dig, de toestand, waarin het God behaagde ons te brengen, onder de oogen te zien en voorts niet slechts in openbare verga deringen maar ook in stillen kring onze dierbare heilige beginselen te propageeren, het kruit droog te houden en ons weer voor te bereiden voor den strijd die ons in de toekomst wacht, en voorts het oog gericht houdende op Hem die het lot der volken, ook die van het Nederlaudsehe volk in Zijne hand heelt. Vati de gelegenheid tot debat werd geeu gebruik gemaakt. De vrij goed bezochte vergadering, door den voorzitter met ge bed geopend, werd door den heer Blum met dankzegging gesloten. Omtrent den aanslag van sacharine te Koewacht bericht men nader aan de N. R. Ct.Het was sinds eenigen tijd be kend, dat groote hoeveelheden sacharine te Hulst en Ter Neuzen aankwamen en dan in kleine^pakken van 10 a 15 kilo over de grens gebracht werden, om naar Brussel verzonden te worden, Nu is de invoer van sacharine in België streng verboden. Op den invoer staan niet alleen hooge bc cton, maar ook een langdurige gevangenisstraf. Daarom werd in de laatste dagen aan de grenzen nog nauwkeuriger dan anders toe gezien op voertuigen, die uit Nederland kwamen. Om allen argwaan te vermijden had de voerman onderweg een paar per sonen opgeladen, die, het was ongunstig weer, graag wilden meerijden. Op de Ruyter, halfweg Koewacht en Moerbeke, nog geen drie kwartier van de grens, werd hij door twee douanen aangeroepen te blijven staan. Onze man legde echter de zweep op het paard, doch de ambtenaren trokken hun revolver en dreigden 't paard dood te schieten. Dit hielp. Men stond stil en toen de ambtenaren in het rijtuig klom men om dit te onderzoeken, koos onze geleider het hazenpad en bereikte spoedig ce Nederlandsche grens. Paard, rijtuig en sacharine werden naar het hoofdkantoor te Selzaete overgebracht, terwijl de personen, die in het rijtuig zaten, naar Moerbeke ge leid werden. Hier bleek het spoedig, dat zij van den prins geen kwaad wisten. Onmiddellijk werden zij daarom op vrije voeten gesteld, doch zij zullen wel niet. spoedig vergeten, dat zij met den vriendo- lijken voerman een eindje hebben mogeu meerijden. Zuiddorpe. In onze gemeente, die 1 Januari 1096 inwoners telde, zijn op het oogenblik 40 herbergen, waarbij 4 met vergunning, 4 met logementsvergnnning, en 32 met gewoon verlof. Voor verkoop van sterken drank voor gebruik elders dan ter plaatse bestaat bovendien nog één vergunning. Op 1096 inwoners 40 her bergen, dat is één herberg op ruim 27 inwoners. Voorwaar een goed arbeidsveld voor onze drankbestrijders. Wat een geld wordi er in onze gemeente niet aan drank uitgegevenStel, dat in elke herberg gemiddeld per Zondag f2,50 ontvangen wordt, wat veeleer te laag dan te hoog geschat zal zijn, dan komen wij op één Zondag precies tot flOO. Neem nu het aantal Zondagen en Feestdagen per jaar op 60, dan krijgen wij te Zuiddorpe inet zijn 1096 inwoners een jaarlijksche uit gave aan drank van f6000, zegge zes duizend gulden. Zelandia. Op eene school in Zeeuwsch-Vlaan- deren, sloeg een onderwijzer een leerlinge met een stok zoodanig op haar vingers, dat de middelste vinger gebroken is. (Tex. Ct.) Borsele. De arbeider D. K. Jz. alhier kreeg twee plekken op zijn arm en maakte die open tengevolge waarvan hij genees kundige hulp moest inroepen van dr. Fol- tners. Deze constateerde bloedvergiftiging. De man zal nog in geen tijd zijn werkzaam heden kunnen verrichten. Borsele. De landbouwer G. Minder hout en zijn zoon hadden Dinsdag op de terugreis van Goes te 'sHeer Hendriks kinderen het ongeluk dat het voor een tilbury gespannen paard schrikte en in de sloot terecht kwam. Behalve dat van de tilbury twee boomen braken, kwamen de inzittenden met een nat pak vrij. Krabbendijke. Nadat de vrachtrijder J. de K. alhier Oesters aan het station had afgeladen liet hij een poosje het paard en wagen aan de zorg van twee kinderen over. Vermoedelijk door schrik ging het paard springend op hol langs den stations weg de Noordstraat in totdat het met een hevigen schok tegen den dampaal van De K.'s woning Bleef staan. De kinderen waren met angstige gezichtjes op den wagen blijven zitten. Het geval liep zon der ongelukken af, wat wel een wonder is daar er om dien tijd geregeld nog al veel kinderen in de Noordstraat aan het spelen zijn. Wissenkerke. Op initiatief van dr. P. J. Fret vond j.l. Maandag eene samen komst van genoodigden plaats, waarin werd besloten ook hier eene afdeeling van het „Groene Kruis" te vormen. Iu de volgende week zal de bekende dr. Fleischer van Makkum als spreker op treden in eene voor het publiek toegan kelijke vergadering. Daarna zal van de zich daarna aansluitende leden eene algc- meene vergadering worden belegd, waarin de statuten en het reglement zullen wor den behandeld. Ter wille van het goede doel is ruime aansluiting gewenscht. Serooskerke (W.). In plaats van dhr. C. Taal, naar Middelburg vertrokken, is tot onderbrandmeester bonoemd do heer K. Houterman.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2