GEVOLGEN DER INFLUENZA. RECLAMES. Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. meaning is, niet meer de verdediger te zijn. Zijn ambtshalve verdedigerschap heeft na het vroeger gewezen vonnis opgehouden. De heer Lieftinck verzoekt zonder de machtiging van den heer Van Meurs als verdediger te worden toegelaten. Na een vrij uitvoerige discussie tusscken de verdedigers en den Subst.-Ofïicier,beslist de Rechtbank, dat Mr. Lieftinck zal wor den toegelaten als verdediger, omdat de Rechtbank de verdediging van den bekl. in geen enkel opzicht wenscht te verkorten. De beste behandeling is die met de Pinkpillen. Mejuffrouw Van der Hey, Boomgaard straat 6 te Gouda heeft aan de gevolgen der Iniiuenza zeer geleden. Mejuffrouw Yan der Hey is 57 jaar oud. Voor de personen op dien leeftijd en voor hen die nog ouder zijn is de Influenza een werkelijk gevaar. Niet alleen is de ziekte op zich zelve gevaarlijk, maar de gevolgen zijn evenzoo te duchten. Een bejaard mensch zal minder weerstand aau de influenza kunnen bieden dan iemand in de kracht van zijn leven is, bij een bejaard persoon zullen de gevolgen der influenza gemak kelijk storingen op de organen na zich laten. Zelfs wanneer hun gansche leven vrij is geweest van onverschillig welke ziekte, zelfs als de influenza genezen zal zijn, is deze ziekte een begin van allerlei ellende voor de personen op gevorderden leeftijd. De Influenza heeft het bloed vergiftigd en de Pinkpillen zuiveren en versterken het bloed. De Influenza heeft U eene ziekte bezorgd, de Pinkpillen zijn het beste middel om U van deze ziekte te bevrijden. Het geval waarover het hier handelt, is dat van Mejuffrouw Van de Hey, zij leedt n.l. aan rhemnatiek, zenuwuitputting en een algemeen onwelzijn. Ik was niet meer in staat, zoo schrijft zij, mijne gewone bezigheden te verrichten, ik had hevige rheumatiek aanvallen en eene uitputting der zenuwen die mij zulks verhinderden. Ik heb de influenza gehad voor ongeveer 7 jaar geleden en ik die nooit aan iets geleden heb, bemerkte dat mijne gezondheid van dag tot dag achter uit ging. Ik ben zelfs zoo ziek geweest dat ik gedurende 7 weken verplicht was te bed te blijven en boven en behalve mijn rhumathiek en mijne verzwakking dei- zenuwen, had ik geen eetlust, maagkram pen, benauwdheid, slapeloosheid en voort durend had ik last van koude. Sedert 7 jaren was ik lijdende en natuurlijker wijze heb ik niet nagelaten mij te verzorgen, evenwel zonder eenig succes. Op aanraden van vrienden die de influenza gehad had den en die met de Pinkpillen het grootste succes gehad hadden, heb ik ook de Pink pillen genomen. Zij hebben voor ifiij ge daan, wat zij voor hen gedaan hebben, want zij hebben mij veel goeds gedaan. Al mijn lijden is verdwenen na gedurende eenigen tijd de behandeling met de Pink pillen gevolgd te hebben. Thans ben ik zeer welvarend en de opgeruimdheid die ik wegens mijn lijden verloren heb, die evenwel toen ik gezond was natuurlijk was, is geheel en al teruggekeerd. De Influenza, de epidemisehc koorts laat steeds een zekere vergiftiging van het bloed en eene groote erzwakkiug na zich. De verwijdering van het vergif zal zeer lang zijn en het lijden duurt voort tot aan de algeheele verwijdering van dat vergif. De verzwakking zal blijven be staan tot dat het bloed geheel en al ge zuiverd zij. Zuivert Uw bloed dus ter stond, er is geen praktischer, geen zeker der middel dan de behandeling met de Pinkpillen te volgen. Het is aan hunne hernieuwende en zui verende kracht van het bloed dat de Pink pillen door de geneesheeren moeten aan bevolen worden tot genezing van bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, alge- meene zwakte, de gevolgen voor over spanning, iulluenza, rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos f9. perödoozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depothouder voor Neder land en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Zierikzee. Tot onderwijzer aan de chr. school alhier is benoemd dhr. J. C. van Luijk, onderwijzer met hoofdacte aan een der scholen van de Ned. Herv. Ge meente te 's-Gravenhage. Middelburg. Op een Donderdag j.l. gehouden vergadering van «Handelsbe lang'' werd o. m. voorlezing gedaan van een schrijven, waarbij de Directeur- Generaal der Staatsspoorwegen verklaart het verzoek inzake vervroegde uitgifte van vacantie-kaarten niet te kunnen in willigen. De heeren A. v. d. Weele en G. J. Krijger werden als bestuursleden herkozen. De cursus in boekhouden vangt de volgende week aan met ongeveer 30 deelnemers, waaronder verscheidene dames. Middelburg Gisterenavond had in de Schuitvlotstraat alhier een oploop plaats, veroorzaakt doordat zekere M. V. H. in staat van dronkenschap verkeerende niet in de ouderlijke woning mocht binnen komen. Door de inmiddels ingeroepen poliiie-hulp werd hij naar het politie bureau gebracht en werd er proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Gapinge. De zangvereeniging „Voor uitgang zij ons Doel'' gaf Vrijdagavond hare eerste openbare uitvoering in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente. Niettegenstaande het ongunstige weder was de kerk geheel en al bezet. Ook een zustervereeniging van Oostkapelle „Een dracht maakt Macht" toonde door hare tegenwoordigheid hare belangstelling. Nadat door ds. Elenbaas de vergadering met gebed was geopend en Z Eerw. een inleidend woord had gesproken, begon de uitvoering. Onder leiding van den direc teur, W. Kesteloo, werden de verschillende nummers van het programma netjes uit gevoerd. In de pauze overhandigde één der leden den directeur een dirigeerstok met zilveren beslag. In aanmerking genomen dat deze uit voering een eersteling was, heeft de zang vereeniging aan 't publiek een genotvollen avond bereid. Toen dan ook aan het einde de EdelAchtb. Heer Jhr. Van Doorn, bur gemeester, een woord van dank sprak voor hetgeen op zulk een verdienstelijke wijze was ten beste gegeven, was dat een woord, hetwelk het algemeen gevoelen uitdrukte. Nog werd een slotwoord gesproken door den predikant en daarna zong de vergade ring Psalm 72 11. Nu sprak nog de direc teur van de zangvereeniging een woord van dank en zoo werd deze samenkomst met dankzegging gesloten. Wilhelminadorp De 99jarige wed. Dumus, oudste ingezetene dezer gemeente, heeft hare woonplaats verlaten om de laatste levensdagen door te brengen bij hare kinderen te Rotterdam. Uit goede bron vernamen wij, dat het krasse oudje in goeden welstand in hare nieuwe woon plaats is aangekomen. G. C. Biezelinge. Een zoon van den land bouwer A. B. alhier had het ongeluk met zijn fiets te vallen, waardoor hij een arm brak. G. C. Wolfertsdijk. V rij dagavond trad voor de Ver. voor Geref. Lager Onderwijs al hier in Openbare Vergadering op, dhr. A. Boot, van Kruiningen. Mede door het ongunstig weder was de verg. schaars bezocht. Jammer, dat velen sprekers leer rijk woord niet gehoord hebben. In een daarna gehouden ledenvergadeilng, waarop nog enkelen toetraden, werden de prac- tische schoolzaken behandeld, waaruit bleek dat met eenigen wil, ook deze zaak best tot haar recht kan komen. O.-Souburg. Vrijdagavond had alhier in het café „De Zwaan", onder leiding van de heeren Gernler, C. van Weele, L. Braam, van O.-Souburg, en den heer Bie- nefeld, van Middelburg, eene bespreking plaats van de plannen tot het aanleggen van een electrische tram MiddelburgVlis- singen, langs de oude Vlissingsche weg, over Abeele en Oost-Souburg. Nadat dit plan door den heer Gernler was toegelicht, werd door den heer C. J. Plugge gevraagd of het voor deze onderneming geen bezwaar was, dat door den heer Boasson concessie zou gevraagd worden voor 't aanleggen van een dergelijke tram langs den Kanaaldijk. Daarop werd door den heer van Weele geantwoord dat de minister in geen geval aan beide aanvragers concessie zou ver- leenen,en dat de lijn over Souburg verreweg was te verkiezen boven die langs den Kanaaldijk, omdat de streek veel aange namer en schooner is en bovendien de bewoners van Abeele, Ritthem en Oost- Souburg van deze reisgelegenheid zouden kunnen profiteeren, wat tevens ook zeer in het belang van den ondernemer zou zijn. Hierna werd een adres aan den minister van Handel, enz. ter teekeuing aangeboden, waaraan door vele der aanwezigen gebruik werd gemaakt, terwijl genoemd adres eenige dagen ter teekening zal liggen voor ieder die belang stelt in de uitvoering van dat plan. De koopman in gebak Ouborg uit Rotterdam, die geregeld de weekmarkt te Dordrecht bezoekt en ook thans met zijn geladen wagen op weg daarheen was, werd onder Barendrecht door de stoom tram aangereden toen hij den weg wilde overstekeu, met het gevolg, dat zijn wagen geheel vernield werd en O. en diens vrouw verwondingen opliepen. De man kon te voet huiswaarts keeren de vrouw schijnt ook inwendig gekneusd te zijn. Het paard werd een been afgereden. Het bezoek der weekmarkt moest natuurlijk achter wege blijven, wat de schade nog aan merkelijk verhoogt. Gisteren reden te Amsterdam voor het eerst de „posttrams", gewone tram wagens, doch voorzien van een rood, wit en blauw gekleurd bord, waarop „post" staat, die alleen postbeambten ais passa giers opnemen. Er zijn 800 postbeambten in het bezit gesteld van een abounemeut op de tram. Op 6 dezer hoopt de heer A. Olst- hoorn, rustend landbouwer te Oegst- geest zijn lOOsten verjaardag te her denken. Niettegenstaande zijn hoogen leeftijd, is hij nog buitengewoon kras. Helder van hoofd en opgewekt van aard, stelt hij in alles belang. Geholpen door een bril is hij nog in staat te lezen en, steuuende op zijn stok, beweegt hij zich gaarne in de omgeving i an het huis zijner kinderen en kleinkinderen, bij wie hij inwoont. Hij is 40 jaar lid van den ge meenteraad geweest. Rijks-inlichtingenbureau voor den Land- houxv. Tot den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is een verzoek ge richt door de Groninger Maatschappij van Landbouw en Nijverheid om de oprichting van een Rijks-inlichtingenbureau, verbon den aan de directie van den Landbouw te bevorderen. De minister heeft thans een circulaire gericht aan de groote land- en tuinbouwmaatschappijen, waarin hij te ken nen geeft, dat het in 't leven roepen van een Rijks-inlichtingenbureau als bedoeld in genoemd adres, bij hem in overweging is. Aangezien een dergelijke instelling echter uit den aard der zaak eerst langzamerhand en door het gebruik zelf een veelzijdige waarde zal kunnen verkrijgen, zou de in richting daarvan naar het oordeel des mi nisters het best worden voorbereid, indien zij, die inlichtingen wenschen inzake den afzet van landbowcproducten, zich thans reeds wenden tot den directeur-generaal van den Landbouw, die zooveel mogelijk zal zorgen, dat de gevraagde gegevens worden verstrekt. Uit dien hoofde geeft de minister aan de maatschappijen in overwe ging het bovenstaande ter kennis van de afdeelingsbesturen en de ledop der maat schappijen te brengen. Sociaal-democraten die elkaar posten. Onder het opschrift: Een schandaal, schrijft de heer Vliegen in Het Volk: De Am- sterdamsche partijgenooten kunnen dezer dagen een hartverheffend schouwspel bij wonen, n.l. dat de partijgenooten elkaar posten. Het gebeurt in de Spuistraat, voor het bureau der „Centrale". De geposte is een eociaal-democratisch Kamerlid en het posten vindt plaats onder leiding van een lid van het partijbestuur, een onge hoord schandaal, waaraan de partij, met vaste, zoo noodig, met ruwe hand, een einde moet maken. Ik weet van de kwestie zelf weinig of niets, ik zal mij dus wei wachten te beoordeelen over gelijk of onge lijk, maar wat ik weet dat is, dat in de partij middelen moeten zijn om zulke schandalen fe voorkomen. Te Vorden is in 82-jarigen ouder dom overleden de heer J. S., bijgenaamd „het regimentskind". Hij heeft als kind met zijne ouders de belegering van de Citadel van Antwerpen meegemaakt en ontsnapte destijds ternauwernood aan den dood, toen een Fransche granaat het kruit magazijn in de lucht deed vliegen. Als de nood het hoogst is Uit Amsterdam meldt men aan de Nieuwe Rolt. Crt. Het voorspel greep plaats vanmiddag, in de Kalverstraat. Een jongen was door 'n agent bekeurd, omdat hij zijn kar niet trok maar duwde. Een heer zag dat met welgevallen aan. Natuurlijk, de politieverordening moet gehandhaafd worden, en de karrenvoerders hinderen de wandelaars in de Kalverstraat (och al genoeg. De jongen droop met beschaamde kaken af, gaande nu vóór zijn kar, maar bij den Heiligenweg kreeg hij opeens een overmoe dige bui. Hij draaide zijn voertuig weer om, en ging er brutaal achterloopen, net als vóór de bekeuring. Hij durfde, want de politieagent was toch vèr af. De politieagentmaar niet de heer die kort te voren getuige was geweest van het bekeurings-tooneel. Die liep maar een paar pas voor den jongen recidivist, en werd 't kon moeilijk ongelukkiger treffen, natuurlijk door dezen aange reden. Boosheid van het slachtoffer over zoo veel brutaliteit. Hij snelt heen om een tweeden politieagent te zoeken opdat deze recidive niet ongestraft blijve. De jongen rijdt door, met angst in het hart, over het Sophiaplein, de Doelenstraat in. Maar hij wordt ingehaald. Justitia nadert, geleid door den aangcredene-ver- ontwaardigde. In dit voor den delinquent zeer be nauwend oogcublik is echter de redding nabij. Help, help klinkt het vertwijfeld van de Rokinzijde. Een man te water 1 vult een doods- bleeke juffrouw aan. Meteen wordt de vervolging gestaakt. Agent en mijnheer keeren tegelijkertijd op hunne schreden om zij ijlen naar de brug, en springen - zonder een oogenblik te aarzelen, en als door één gedachte be zield, over de brugleuning naar beneden op een schuit die tegen den wal ligt. En slechts enkele seconden later omklemmen zij eendrachtig den kraag van den dren keling, die juist voor de tweede maal kopje onder dreigt te gaan. De jongen heeft even geaarzeld. Een man in 't water zie je niet eiken dag. Maar dan op lijfsbehoud bedacht, en bevreesd voor hetgeeu na die redding wel eens gebeuren kou, draaft hij met snelle schreden de Doelenstraat in, en wordt vergeten. In verband met den moord op den jachtopziener Horsthuis is de broeder van den vermoedelijken d der M., te Borne woonachtig door de politie in hechtenis genomen. M. moet thans verklaard heb ben, in tegenspraak met zijn eerste be wering, dat hij een handlanger gehad heeft. Trouwens van den beginne af was de opinie der politie, dat er minstens 2 personen moesten geweest zijn ook wordt het stroopen met den lichtbak gewoonlijk door 2 personen gedaan. De thans in hechtenis genomen persoon is gehuwd, heeft 2 kinderen en was werkzaam op een steenbakkerij te Borne. Twee jongens, onderscheidenlijk oud 15 en 16 jaar, die de vorige week heime lijk de woning hunner ouders te Enschede verlieten, zijn te Genua aangehouden.' Ze waren van plan naar Japan te gaan. De natuur boven het nut. 't Gebeurde in den jare 1906 in een dorpje niet ver van de Amstelstad, aan de Amstelboordeu. 't Dorpje bezit geen eigen raadhuis, geen eigen toren, eigo geen officiëele dorpsklok. Als zoodanig fungeert de klok van het gebouw eener kerkelijke gemeente. Ver leden jaar dan klaagden de ingezetenen, dat de cijfers op de wijzerplaat en de wijzers van de klok ontdaan waren door den tand des tijds van hun schitterend verguldsel, en de wijze mannen van de groene tafel hoorden de bittere klacht Laat ons beter den juisten tijd zien. De vroede mannen bleken waarlijk vroed ze besloten de wijzers en cijfers weer in hun oospronkelijken staat te brengen, op voorwaarde, dat het kerkbestuur de hoo rnen, staande voor de kerk zou doen „top pen", daar ander slechts een deel dei- burgers van den juisten tijd zou profi teeren. De gemeente liet haar werk netjes uitvoeren en nu was de beurt aan hel kerkbestuur. Ook dit liet zich niet onbe tuigd, en op zekeren dag verschenen werklieden met hunne werktuigen, om de groene reuzen van hunne kroon te beroo- ven. Een der vroedevadereu zag de toe bereidselen en beval staking der werk zaamheden aan, wijl hij eerst zijn mede regeerders over deze zaak wilde spreken. Zoo gezegd, zoo gedaan, en de zaak kwam deze week dan ook weer op de raads zitting ter sprake.. Zullen wij, zoo sprak die vroede vader, onzen goeden lusthof verwoesten voor het gemak van enkele inwoners onzer goede plaats Onzen lust hof, ons eenig natunrschoon, ons zoo door stadsmenschen benijd f Neen, driewerf neen, de natuur moge boven de leer gaan, hier ga zij boven het nut. Hebben wij dan voor niets ons geld uitgegeven aan den pronk van onze klok, zei de altijd practische hoofdvader. 'k Begrijp me niet, zei een andere vader, dat we daartoe het vorige jaar konden besluiten. Het was dan ook onbegrijpelijk, maar evengoed als 't vorig jaar hel tegenovergestelde, ging ditmaal 't voorstel, om de boomen niet te toppen, er met vlag en wimpel door. En zoo heeft dan 't dorpje z'n klok met gouden cijfers en dito wijzers, schitterend in zomerzon, doch voor de burgers ver borgen achter de zware, oude reuzen. Te Breslau is een leeraar aan de hoogere burgerschool, terwijl hij op 's Kei zers verjaardag een feestrede uitsprak, door een beroerte getroffen en dood neergevallen. Voor de bruiloft van mej. Alice Roo sevelt, de dochter van Atnerika's president, zijn niet minder dan 5000gastengenoodigd! Het feest zal in de volgende maand plaats vinden. Reeds nu weet de Standard uit te rekenen, dat de bruid een fortuin aan huwelijksgeschenken zal ontvangen. In het Raxental, Stiermarken, Oos tenrijk) is op een afgelegen plek een arme lijk gekleede vrouw, die in 't gezelschap van twee andere vrouwen gezien was, ver moord gevonden. Men vermoedt, dat de vermoorde een vrouw van verdachte zeden en de beide moordenaars verkleede mannen waren. Te Berlijn heeft een 63-jarig gepen- sionneerd deurwaarder, wiens 61-jarige vrouw, met wie hij 38 jaren getrouwd was geweest, nog geen half jaar dood was en bij wie hij elf kinderen gewonnen had, zijne 25-jarige schoondochter, die 5 jaar gehuwd was en moeder van een kind was,met haren wil geschaakt. De deugniet heeft bovendien het moederlijk erfdeel zijner kinderen mee genomen, ten bedrage van 10,600 Mark. De echtgenoot der geschaakte vrouw, zijnde slotenmaker van zijn ambacht, heeft tegen zijn vader een aanklacht ingediend. Dat in de Vereenigde Staten de Lynchwet nog niet tot 't verleden behoort, blijkt uit het volgende bericht. Een troep van meer dan drieduizend blanken heeft een aanval gedaan op de gevangenis te Chattanooga om zich meester te maken van een paar negers, die men wilde lynchen. De bewakers van de gevangenis verdedig den haar met geweervuur, waardoor eenige der aanvallers werden gewond. Men was reeds een deel van het gebouw binnenge drongen, toen troepen ter plaatse kwamen, die de aanvallers wisten te verjagen. Er heerscht thans groote opwinding in de stad en verschillende negerszijnreedsvermoord. Te Munchen heeft een slager, die terechtstond wegens diefstal met braak, in den tijd, dat de rechters in raadkamer waren om over zijn vonnis te beraadslagen, een vier pond zwaren hamer, die als corpus delicti op tafel lag, opgenomen en naar den ambtenaar van het O. M. ge worpen. Het projectiel vloog rakelings langs het hoofd van den ambtenaar die echter Diet werd getroffen. De onverlaat werd dadelijk aan handen en voeten ge boeid en moest na ailoop van zijn zaak naar zijn cel worden gedragen. Duitsch schip onder vuur. De eerste stuurman van de Duitsche stoomboot Gemma heeft bij zijn aankomst te Leith medegedeeld, dat een klein zeil schip, dat hij in het Kattegat praaide, ettelijke geweerschoten op hem loste. Een kogel trol zijn linkerarm. Door de duister nis was de aanvaller niet te onderscheiden, doch naar het stemgeluid der manschappen te oordeelen was het een Rus, Fin of Zweed. Mejuffrouw Roosevelt, die binnenkort in het huwelijk gaat treden met het Con gres-lid Lougworth, wordt sinds geruimen tijd lastig gevallen door de hinderlijke, opdringende nieuwsgierigheid van het straatpubliek. Onlangs, toen de jonge dame uit winkelen was, werd zij door te hoop geloopen nieuwsgierigen en door een aantal fotografen zoo in het nauw gebracht, dat zij formeel de vlucht moest nemen. Overigens moet worden erkend, dat (hetgeen men ook wel aan haar gedecolletteerd portret kan zien) „miss" Roosevelt een weinig excen triek is aangelegd, en dat zij er, zoomin als Papa, bang voor is, dat over haar wordt gepraat. Te Allouville (Frankrijk) staat een boom, die als de oudste vau alle Fransche eiken beschouwd wordt. De boom heeft een omtrek van 15 M. en overschaduwt een oppervlakte van 236 M2. Zijn ouder dom overtreft de 900 jaar. In 1696 had de geestelijke van Allouville een kleine kapel tusschen de takken van dezen woud reus gebouwd. Onder in den boom was een kleine kamer gemaakt met een bed er in, waar, naar 't heet, vroeger eens Napoleon I in geslapen heeft. De politie te Parijs heeft in één slag een 35-tal dieven ingerekend. Zij behooren tot een bende, die onde^leiding vaneen ontslagen politieagent een reeks van dief- stallen voor een gezamenlijk bedrag van 500 duizend francs hebben gepleegd bij groote winkeliers in den omtrek der Beurs en wel met behulp van een verhuiswagen waarin het gestolene werd geborgen. Te Monte Carlo bezocht de vorige week Grootvorst Nieolaas van Rusland een der speelzalen. Maar meer dan voor het spel interesseerde de grootvorst zich voor een blonde Fran^aise, die voor de roulette tafel stond. De opmerkzaamheid van den grootvorst had echter geen gevolgde dame bleef onverschillig. Plotseling zeide de grootvorst op zachten toon iets tegen den croupier, schoof hem twee louis toe en verdween. De geldstukken vielen op nummer 13 en de hark van den croupier schoof 72 louis d'or voor de jonge dame. Gij vergist u, zeide deze tot den croupier. Neen, mevrouw, ik weet zeker, dat Beslist niet, antwoordde de dame, terwijl zij haar slem verhief, neem het geld terug. De omstanders begonnen zich over den strijd te vermaken. Mevrouw, zeide de croupier, het is de grootvorst En juist op dit oogenblik was Nieolaas terug gekomen en zag lachend zijn triumf tegemoet. Daar wendde de dame zich plotseling tot haar buurman Wilt u zoo vriendelijk zijn, mij een klei nen dieüst te bewijzen? Met genoegen, was het antwoord. Hier zijn 72 louis d'or voor de slacht offers van de Russische revolutie zend u het geld naar het Russische hulpcomité en zeg dat het van grootvorst Nieolaas komt Donderdag 8 Februari. Hoedekens kerke, 11 uur door B. en W. het opnieuw begrinden van drie gedeelten grindwet tusschen Hoedekens- kerke en het gehucht Kwadendamme, ter gezamelijke lengte van 2220 Meter, en het maken van 4 wisselplaatsen op dien weg, met bijlevering van alle benoodigde materialen en arbeidsloonen. Het bestek ad. 75 cent ter Secretarie. Zaterdag 10 Februari. 's-Heer Abtskerke, door het gemeentebestuur 3 uur, het afbreken van den toren te Sinoutskerke en het voorat- verwijderen van de daarin aanwezigs torenbel. Voorwaarden in het gemeentehuis. Vrijdag 16 Febr. Scherpenisse, door B. en W. half 11 in het gemeentehuis, het maken van een houten beschoeiing en een steenen doorrit op het zuidelijk deel aan de haven, met bijlevering. Vrijdag 23 Febr. C o 1 ij n s p 1 a a t11 uur het verdedi gen van den vooroever van den Oud Noord Bevelander door zinkwerk, sfeen- bestorting en strandwerken. Raming f 42160. Bestek bij dhr. P. Tazelaar. Aanwijzing 20 Feb. 2—4 uur. Donderdag 1 Maart. Middelburg, in de Abdij 11 uur namens Gedep. Staten het maken van een wachthuis op den heuvel aan den Camper- landschen veerdam. Bestek ter lezing ter Prov. Griffie en bij de ingenieurs van den Prov. Waterstaat te Goes en Colijnsplaat. Aanwijzing aan den veerdam 22 Febr. 12 uur. Dinsdag 6 Febr. Middelburg, door not. Hioolen No tarishuis sigaren 7 uur. Inl. de Groot en Hondius. Nieuw- en St. Joosland, door not. Hoaang voor M. Kakebeeke herberg en winkelinventaris, manufacturen, drach tige geit, 11 kippen, 2 eenden, trekhond met kar op veeren, varkenshok, kippenhok met loop, konijnenhokken,hondenhok, hooi, mest, fruitboomen, enz. 1 uur. Woensdag 7 Febr. Middelburg, Woensdag 10 uur en Donderdag 1 uur door notaris Hioolen Schuttershof meubelen, enz. voor Polak en Gobetz. Kijkdag Dinsdag 6 Febr. 10—4 unr en Donderdag 8 Febr. 10—1 uur,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2