Kerknieuws. liechtszakeu. RECLAMES. fltf pütM neen sleede tee. Gemengde Berichten. lijk zullen achten tot het behoud van de orde en de rust aan de grenzen. Maar ge wichtiger is de vraag, lot hoever deze mogendheden die bijzondere voorrechten zullen genieten. De rust aan de grenzen hangt af van d e orde in het geheele land en zoolang de Sultan niet in staat is de oproerige stammen in bedwang te houden, blijft elke overeenkomst gesloten betref fende de grenzen een doode letter En nu trekt het zeer de aandacht dat alle wel willende concessiën die Duilschland doet, Engeland in het gevlei komen en daardoor Frankrijk ontstemmen moeten. Wat hiervan te denken? Zou Duitschlaud bezig zijn een wigge te drijven in het bondgenootschap van die twee Zou de Fransch-Engelsche overeenkomst tot gezamenlijk optreden in Marokko op die wijze onschadelijk moeten gemaakt worden De diplomaten aan de Spree zijn er slim genoeg voor, F r a n k r ij k. De regeering heeft met haar doordrijven van de radicale scheiding van kerk en staat een groote verantwoordelijkheid op zich geladen. Maar de wijze waarop zij bij beslagleggingen enz. wordt weerstaan, is stuitend. Te Parijs heeft het volk den in specteur, gekomen om de boedelbeschrij ving in de kerk Sainte Clotilde op te maken zooals voorgeschreven is bij de wet op de scheiding van kerk en staat, tot martelaar gemaakt. Hij werd namelijk gegrepen en van de trappen der kerk geworpen en be kwam vele kneuzingen. De politie heeft toen van leer getrokken, vele personen werden gewond en talrijke inhechtenisnemingen hadden plaats. De politieprefect, die om drie uur aankwam, begeleid door een compagnie van de repu- blikeinsche garde, heeft na de weigering van de menigte om hem te laten doorgaan, aan de soldaten gelast de kerk binnen te dringen. Een handgemeen ontstond tusschen de betoogers en de gardes van weerszijden vielen schoten. Verscheidene in hechtenis nemingen hadden plaats; één priester werd gearresteerd. Nadat de gardes waren teruggeslagen, werden de geweren aan rotten gezet, en liet de prefect de gardes ongewapend op rukken om opnieuw te trachten in de kerk te komen. Verscheidene personen vuurden met revolvers op de gardes, anderen wier pen met allerlei projectielen. De prefect gelastte aan de Republikein- sche garde het hek van de kerk open te breken. Dit geschiedde onder hevig verzetde betoogers werden buiten de kerk gesmeten waarvan de deuren door de gardes waren stuk gebeukt en waarachter de katholieken barricades van stoelen hadden opgeworpen. De gardes moesten voet voor voet het ter rein veroveren, waarbij men henmetstoelen wierp. De prefect liet het koor omsingelen door de gardes op drie gelederen opgesteld, .de geweren bij den voet. De kerk vertoont een treurig schouwspelde ruiten gebro ken en alle stoelen gebroken. Verscheidene gardes hebben een kapot geweer of hun geweer is hun afgenomen. Niet minder heftig werd de strijd des anderen daags hervat. In de Kamer, die juist bijeen was, heerschte ook groote op winding. Tegen 5 uur gisteren, toen men van de vlakbijgelegen Saint Clotilde kwam meldendat er ernstig werd gevochten, werd de opwin c ing in de Kamer zoo hevig,dat de president de vergadering schorste. Toen na de hervatting een nationalist agitatie wilde verwekken en sprak van een regee ring die moorden toeliet, stond Rouvier en met hem de geheele republikeinsche meer derheid op. Minister Rouvier en Briand, rapporteur van de scheidingswet, hielden vol dat de voorgevallen incidenten geens zins een godsdienstig, maar enkel een politiek karakter hebben enhetnietdeware katholieken zijn, die men zoo opgejaagd heeft, maar lieden, die op schandaaltjes uitzijn. Zoo iets gebeurt wel meer dat een regeering het vuurtje stookt en de gevolgen van zich afschuiftdoch dit ver schoont niet het dadelijk verzet der be- leedigden. De wet is er eenmaal, en iedere wet, ook de slechte, moet geëerbiedigd worden. Verzet is slechts langs wettelijken weg, door middel der Volksvertegenwoor diging bijvoorbeeld, geoorloofd. Een motie van afkeuring voor 't op treden der regeering is niet in stemming gekomende motie die vertrouwen uit sprak op uitvoering van de wet, werd met 348 tegen 166 stemmen aangenomen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Lettelbert door G. Venema, cand. te Groningen. Bedankt voor Hasselt door C. Bouthoorn te Öord recht. Arrondissements-Rechtbank te. Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens diefstal: E. F., ook wel genaand F., 36 j. werkman, zonder vaste woonplaats, thans te Middelburg in hechtenis tot 3 m., J.|P., 22 j. arbeider, Kapelle, mede te Middelburg in hechtenis, tot 6 m. en C. 8., 18 j. zonder beroep en D. J. S., 18 j. leurder, beiden Middelburg en aldaar in hechtenis, de le tot 8 m. en de 2e tot 1 jaar gev. straf, allen met mindering der preventieve hechtenis, de le met bevel tot 2\jne onmiddellijke in vrijheidstelling en P. C. D. M., 16 j. zonder beroep, Middelburg en aldaar gedetineerd, tot 1 jaar plaatsing in een tuchtschool.; mishandelingA. V., 25 j. spoorlegger, Neuzen, tot 6 m. gev. straf; beleediging van ambtenaren: A. (t.,25j. werkman, Domburg, tot 14 d. gev. straf en wederspannigheidA. M. 21 j. werkman, Arremuiden, tot 14 d. gev. straf. Is het niet wonderlijk hoe snel het nieuws zich alom verbreidt. Wij hooren ervan in alle hoeken der stad. Een groot aantal gevallen komt dagelijks r oor en elke week geven wij er zooveel als in ons vermogen is. Hieronder volgt er weder een Mejuffrouw C. NOLLER RAATS, wo nende Voorstad 60c te Goes, meldt ons „Nu ik door het gebruik van Uw FOS TER'S Rngpijn Nieren-Pillen bijna ge heel verlost ben van een bedroevende, rheumatische ziekte, acht ik het mijn plicht IJ mijn dankbaarheid te toonen en U be richt r au mijn genezing te doen toekomen. Ruiin vier jaar had ik een hevige rheu- inatiek en verschrikkelijke pijn in den rug en door mijn geheel lichaam drie maan den lang heb ik plat te bed gelegen en was het mij onmogelijk om op te staan of het minste werk te doen. Ik had steeds erge hoofdpijn en duizelingen de urine was zeer dik en veroorzaakte mij veel pijn, wanneer zij eenigen tijd stond, was er veel bezinksel in. Van al de middelen die ik aanwendde, was er niet één, dat inij eigenlijk baatte en telkens kwam de ziekte in heviger mate terug dan voor het gebruik daarvan. Toevallig hoorde ik toen van uw pillen en ik moet eerlijk zeggen dal deze bij mij zeer goed gewerkt heb ben. Na een paar dagen voelde ik mij reeds geheel verkwikt en thans kan ik zoo goed als niets meer van mijn vroe gere pijn waarnemen; dat lijden komt mij thans voor als een benauwde droom. ik oudergeteekende verklaar daljjet bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goedduukt. Wat is de oorzaak van rheuinatisme Rheumatiek spruit voort uit het urinezuur, (lat zich kristalliseert in de spieren en in de gewrichtsverbindingen. Foster's Rug pijn Nieren-pillen lossen dit uriue-zuur op en helpen de nieren het af te voeren uit het lichaam met het water. Daar deze pillen de oorzaak van de ziekte wegnemen, verzekeren wij een voortdurende algeheele genezing. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn-Nierenpillen geeft, dezelfde die Mej. Nolier Raats gehad heeft, /e zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma NATHAN EMANUEL, en te Middelburg bij der. heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozeu. EERSTE KAMER, De heer 't Hooft was gisteren de eerste spreker. Als lid van een goede en trouwe Slaten-Generaal heeft deze vertegenwoor diger onomwonden zijne meening gezegd en zijn standpunt tegenover het kabinet uiteengezet. Waarschuwen deed hij vooral. In betrekking tot de Grondwetsherziening en het algemeen kiesrecht. Er is geen aandrang toe bij het volk, zégt spreker. Bevreesd is hij er overigens niet voor, mits maar, even als dhr. Vermeulen zei, het „organisme van den staat" niet worde aangetast. En zoo wil het ook de Kamer wel. Of de regeering het wil en wat de regeering eigenlijk wil, zie dat ligt nog in het duister. Spreker vraagt zich wel eens af, of de regeering zelve weet, wat ze wil. Wil men een blanco-artikel, (fan dient men ook de bevoegdheden der Eerste Kamer uittebreiden. En daarin schijnt de regeering weinig zin te hebben, getuigen de samenstelling der Grondwetscommissie en de rede bij de installatie dier com missie gehouden. Onvastheid kenmerkt het ministerie. Als zoodanig zal het wei nig of geen kwaad kunnen doen aan de rechterzijde. Elke regeering zegt Buys, die niet steunt op een meerderheid, pleegt zelfmoord aan eigen beginselen. Van een partij-standpunt vindt spreker niets be denkelijks in dit ministerie. Maar het is overigens niet nationaal en niet sterk ge noeg en hij zou waarlijk niet treuren als het heenging. Als administratief kabinet zal het geen of weinig tegenstand ont moeten. Mits geen herhaling worde ge geven van 't kwetsend feit, zonder antice- dent, dat beschamend is voor ons nationaal gevoel, n.l. het verlof aan minister Kraus. Het ministerie toont in dezen geen „po litiek besef" te hebben. Anders zou het begrijpen, dat keuze slechts overblijft tusschen aftredenof niet vertrekken. Men kan de gezamenlijke verantwoordelijkheid die elke minister heeft niet opheffen. Politiek blijft minister Kraus verantwoor delijk ondanks zijn verlof. Het feit zelve, al bracht het ook voordeel op voor one land, is beschamend en ver nederend. De eer der Koningin wordt er door geschaad en de geest onzer constitu tioneels instellingen wordt er door ge schonden. Op welken grond, zoo vraat: t dhr. 't Hooft, heeft het ministerie de volle verantwoordelij kkeid in dezen op zich geno men Spreker vraagt opa licht, meer licht, Dhr. v. Leeuwen had een woord over den finantioelen toestand, en wil liever de ge schiedenis laten oordeelen over den lof, die o. a. dhr. Woltjer het afgetreden ministerie heeft toegezwaaid. Er is ziende in het verleden, inderdaad reden tot tevredenheid. Hoeveel is er niet uit gewone middelen betaald en dit maakt de toestand voor het heden bepaald niet ongunstig. Daarover wijdde deze afgevaardigde in den breede uit. Gaarne zou dhr. vJ Leeuwen zien, dat er uit de huren der gebouwen een gedeelte werd besteed voor afschrijving. De vol gende spreker, v. d. Does de Willebois, komt terug op eükele punten uit het debat, als Grondwetsherziening, waar hjj zich tegen verklaart, zoolang nog een 533,000 mannen van 25 jaren zoo weinig prijs schij nen te stellen op het kiesrecht; ook bestrijdt deke afgevaardigde het denkbeeld van het invoeren van den Midden-Europeeschen tijd, daar hem de Amsterdamsche tijd boven alles gaat, als zijnde in overeen stemming met de natuur. Dhr. Sickeuga verheugt zich over de optreding van dit kabinet, vooral ook omdat de formateur er geen zitting in heeft genomen. Het doet hem goed, dat het goede uit de nalaten schap van het vorig kabinet (speciaal de administratieve rechtspraak) is behouden en ziet met vertrouwen tegemoet de aange kondigde voorstellen omtrent Armenwet, Drankwet, en de belastingquaestie, spe ciaal, wat de gemeenten betreft. De zaak van het verlof aan minister Kraus is z. i. wel te hoog opgezet, vooral door dhr. Hooft. Het verlof zal toch niet langer duren dan een gewoon zomerver- lof en daarenboven is er toch een plaats vervangend minister. Zóó erg als dhr. 't Hooft de zaak van het verlof voor stelde, vond ook dhr. De Meester, de minister van Financien, die nu aan het woord was, deze quaestie niet. Z.Exc. trachtte dan ook zoo goed mogelijk het gebeurde te verdedigen. Het was echter meer een verontschuldiging. De regeering was voor een moeilijke beslissing geplaatst geweest, zeide Z.Exc. Men had de keuze óf minister Kraus in het geheel niet, óf hem wel, onder de gebondenheid aan Chili. Men besloot tot het laatste, en niet tot het eerste. Maar waarom niet? Over dit punt verspreide de minister geen licht. De regeering beschouwt de uitlatingen van dhr. 't Hooft als die van een persoon. Niet van de meerderheid der Kamer. Ware dit zoo, dan zou de regeering over wegen, wat haar in dit geval te doen stond. Zoo sprak de minister. Voorts had Z.Exc. uitvoerige beschouwingen om trent de meening van sommigen, dat bij de verkiezingen een aangesloten coalitie van alle linkerpartijen het ministerie- Kuyper hadden bestooktde verschil lende groepen der linkerzijde, zei Z.Exc. waren het oneens en bestookten en be streden elkanders meeningen en gevoe lens geducht genoeg. Er kon dus onmo gelijk een kabinet van links komen. Wel was duidelijk geworden, dat het meeren- deel der kiezers een vrijzinnige regeering verlangde. Het kwam er dus op aan, zooveel mogelijk groepen der vrijzinnigen aan de nieuwe regeering te vferbinden. Dit is trouwens dan ook met den be kenden uitslag gebeurd. Dhr. v. Houten stelde de mogelijkheid, dat er betere resultaten zouden verkregen zijn, indien meer reactie tegen dc onder wijswet Kuyper in het vaandel ware ge schreven. Z.Exc. gelooft zulks niet. Daaren boven waren alle ministers, ieder voor zich en gezamenlijk volkomen overtuigd, dat het volstrekt niet in het belang van het land zou geweest zijn, noch is, om den schoolstrijd te heropenen. Loyale uitvoering der wet, naar geest en bedoeleu is te verwachten. De mannen, die achter de groene tafel plaats hebben genomen, achten dit uit volle overtuiging een der eerste plichten. Grondwetsherzie ning kon ook niet geschrapt worden. An ders verloor de regeering den voldoenden steun der linkerzijde. En daarom moest wat de samenstelling van liet ministerie betreft, de groep der vrije liberalen wor den prijsgegeven, lntusschen het moet erkend, vaste meerderheid heeft dit kabi net niet. Doch, welke regeeriug zou dit kunnen hebben onder de gegeven om standigheden Het is al mooi, als het ka binet voor zijn voorstellen een meerderheid heeft. Toch is het weer niet zoo zwak, als men het voorstelt, als zou het slechts steunen op één politieke groep. En van de regeeringstafel verklaarde de minister, dat ook de vrijzinnig-democratische partij tot de samenstelling van het huidig ministerie heeft saamgewerkt. Over de grondwetsherziening sprak de Minister al heel weinig. Wellicht liet hij dit aan zijn collega van binnenlaudsche zaken over, die vandaag aan het woord is gekomen. Onder algemeen gelach der Kamer, merkte de Minister op, naar aanleiding van het gesprokene door dhr. Hovy, dat de regeering het vraagstuk der Zuiderzee niet uit het oog verliest. Minister Kraus zal op zijns reis naar Chili de quaestie -tót onderwerp van ern stige studie jndken' +)|t Middelburg. Dhr. A. Koning, stations chef bij de Staatsspoorwegen alhier, is met ingang van 1 Maart in dezelfde betrek king overgeplaatst naar Lage Zwaluwe. Goes. Met hartelijken dank ontvan gen door de wijkzuster, een pak klceren an twee gulden voor verleende hulp, Goes. Naar wij vernemen treedt het Kamerlid ds. A. S. Talma a.s. Zondag avond in de Groote Kerk op in 't belang van het Nederlandsch Bijbelgenootschap. Goes. Op 25 Maart hoopt alhier op te treden dr. H. M. v. Nes, rector van het Nederlandsch Zendelinggenootschap. Goes. Zaterdag a. s. vergadert de Vereeniging tot Weezen verpleging in N.- en Z.-Beveland in de Prins. a. zal beslist worden over het al of niet plaat sen van de vereeniging op de lijst van Weldadigheidsinstelling te Goes. Ook moeten twee bestuursleden benoemd wor den, wegens periodieke aftreding van mevrouw Kruisse en dhr. A. Bruggeman. Oud-Vossemeer. De landbouwer A. C. v. T. die 19 Jan. 1.1. zoo ongelukkig onder zijn kar is terechtgekomen is heden Vrijdag naar zijn hofstede onder deze gemeente, vervoerd kunnen worden. Stavenisse. In de verwachting van hooger prijzen hebben vele aardappel- vèrbouwers hier tot nu toe slechts een klein deel van hunnen oogst verkocht. De nog ingekuilde voorraad kan veilig op 5 a 60t)0 H.L. worden geschat. Op- koopers bieden f 2 voor de bonte en de blauwe, f 4.75 voor de Eigenheimers, maar de lust tot verkoopen is nog zeer gering. De uien golden vóór eenige dagen f 1,75 per baaltje van 60 K G., maar nu is er geen vaste marktprijs van. De voorraad is trouwens gering. Nieuwdorp. De heer Buijze uit Goes trad Donderdagavond alhier in het lokaal der Okr. Evang. Gemeente voor de anti revolutionaire kiesvereeniging op niet een causerie over het ministerie-De Meester in het licht der verkiezingen. Na een over zicht gegeven te hebben van den arbeid en de worsteling van het Chr. Kabinet, gunde hij zijn aandachtig gehoor een kijkje op de jongste Kamerverkiezingen, en schetste hij het optreden van het vrijzinnig kabinet, dat hij aan de hand van uitspraken zijner eigen politieke vrienden, waarop het heet te steunen, aan een scherpe critiek onder wierp, om ten slotte te eindigen met een woord van ernstig vermaan tot zelfinkeer, opdat de teleurstelling ons in dit laatste halfjaar bereid den Chr. partijen nog tot een zegen zij en door arbeid in eigen kring, met name ook voor de Chr. School, de Chr. beginselen onder ons volk te verbreiden, en als Christen-onderdanen van onze Ko ningin het goede ook van den arbeid der vrijzinnige regeering en der vrijzinnige partijen te verwachten en te waardeeren. De vergadering door den voorzitter, den heer A. Geelhoed, met gebed geopend, werd door den spreker met dankzegging gesloten. Driewegen. In de Donderdag alhier gehouden vergadering van Ingelanden van het Calamiteuse waterschap Eilewoutsdijk en zulks in verband met de vrijverklaring van het Waterschap, werd het aantal ge zworenen op 2 bepaald en het tractement van den Dijkraad vastgesteld op f 150 en dat van ieder der gezworenen op f 75. Voor de betrekking van Dijkgraaf wor den op de aanbeveling geplaatst, de heeren; lo. J. Bi'uggeruan, 2o. G. Molhoek, 3o. Jacs. Smallegange. Voor de betrekking van 2 Gezworens werden de volgende aanbevelingen gemaaktlo. Jan Nieu- wenhuize, 2o. Jan Meeuwse, 3o.M. de Dreu en lo. M. Rentmeester, 2o. P. de Dreu, 3o. Jacs. Smallegange. Tot vertegenwoor digers in den Dijkraad van den Calami- teusen polder Borssele werden benoemd de heeren E. van der Bent en D. Meu- lenberg. Ten slotte werd besloten, dat de vroonen en vrijlanden voortaan zullen worden aangeslagen tegen ongeveer f 1,20 per Hectare. Bij een landbouwer onder Zaamslag zijn in de weide achter de hofstede iu 40 boomen, rondom op zekere hoogte diepe insnijdingen gemaakt, blijkbaar met het doel om den wasdom er van te verhin deren. Reeds meermalen had die land bouwer overlast. Algemeen is men over tuigd, dat wraakzucht in het spel is. (M.C.J Tot heuen was het de gewoonte, dat wanneer een militair beneden den rang van oflicier een generaal tegenkwam, halt en front werd gemaakt, evenals dit ge schiedt voor H. M. de Koningin en de overige leden van het Vorstelijk Huis. Thans is bij ministerieele beschikking be sloten, dit saluut voor generaals af te schaffen zoodat in den vervolge de mili tairen met het gewone eeresaluut, den meerderen verschuldigd, zullen kunnen doorloopen. Wegens een ernstige oogziekte is aan den heer A. L. Gerritsen, sedert 1873 directeur der Christelijke normaalschool op den Klokkenberg te Nijmegen, eervol ontslag uit die betrekking verleend. Gis teren hebben eenige oud-leeHingen na mens ruim 200 onderwijzers den heer Gerritsen hulde gebracht. De heer Brants, uit Rotterdam, sprak hem in hartelijke bewoordingen toe. Het bestuur der school heeft tot directeur benoemd den lieer P. Oosterlee, die vele jaren onderwijzer aan de inrichting was. Het kiesrechtvraagstuk. Naar de Standaard meldt, vergaderde deze week het Centraal Comité van Anti revolutionaire kiesvereenigingen tot be spreking van het Kiesrechtvraagstuk aan de hand van het rapport, ingediend door de commissie bestaande uit de heeren Fabius, Heemskerk en Talma. De be spreking zal in een volgende vergadering worden voortgezet. Men schrijft aan de A'. C. De kieviten staan in ons land onder de bescherming der wetzij mogen niet gevangen of verhandeld worden hier te lande. Toch gebeurt het nog herhaaldelijk, ofschoon dan lang niet meer zooveel als vroeger, dat deze vogels uit Nederland via Rotterdam naar Londen ter markt worden gezonden. Ze komen dan uit de buurt van Delft of Leiden en ook wel uit de buurt van Hoorn, zorgvuldig verpakt in kisten, tnsschen doode konijnen, met het opschrift„wild". Het is zeer te betreuren, dat men nog altijd blijft door gaan met het doodeu van deze nutttige vogels, die niet alleen doordat ze enorm veel schadelijk gedierte, vooral uit de laaggelegen weilanden, vernietigen, veel nutr doen, maar ook belangrijk voordeel opleveren door hun eieren, welke immers zoozeer gezocht zijn en dan ook in binneu- en buitenland duur worden betaald. Niet ten onrechte toch wordt ieder jaar opnieuw en in toenemende mate geklaagd door de talrijke eierenzoekers, die in h( t voorjaar met dit bedrijf een aardig voordeeltje plachten te behalen, dat hot aantal kieviten telken jare minder wordt. Het ware te wenschen. dat niet langer het jacht maken op deze volgels hier te lande tot die gesta dige vermindering medewerkte, waar er toch reeds yeel te veel van deze nuttige en fraai geteekende dieren op den trek in zuidelijke landen omkomen doordat ze bij nacht afgaande op het licht soms bij hon derden tegelijk zich tegen de muren van vuurtorens te pletter vliegen. Bij Kon. Bcsl. is aan den kapitein van den gcneralen staf, adjunct-chef van den staf der 4de divisie infanterie V. Noest, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der ordeteekenen van ridder in de orde van het Legioen van Eer, hem door den President der Fransche Republiek geschonken. - Dezer dagen is een lirma, die lange jaren de smederij en aanverwante vakken te Scheveningen uitoefent, naar wordt medegedeeld, in de noodzakelijkheid ge weest een meesterknecht en een gedeelte van haar personeel, dat eveneens jaren bij haar in dienst was, te ontslaan wegens oneerlijkheden op vrij groote schaai al gedurende verscheidene jaren bedreven. De Tweede Kamer is thans bijeen geroepen tegen Dinsdag 13 Februari, des namiddags 2 uur. Aan de orde zal dan zijn de trekking der afdeelingen en rege ling van werkzaamheden. Een 18-jarige jongeling te die Krim pen bij den kapitein van een ter reparatie liggende stoomboot was komen logeeren en even op de boot alleen werd gelaten was bij de terugkomst van den kapitein spoorloos verdwenen. Men zoekt hem nog steeds te vergeefs. Op de Domaniale Steenkolenmijnen te Kerkrade werd een koolkapper op zijne werkplaats door eene beroerte getroffen, waaraan hij onmiddel lijk is overleden. De ontslapene laat eene weduwe met twee kleine kinderen achter. Te Zutphen is ten huize van den heer K. brand uitgebroken en eene geheele kamer uitgebrand door het vlam vatten van een gordijn van een ledikantje aan een inhalatietoestel. Het kind, dat in het ledikantje lag, heeft daarbij ernstige brand wonden bekomen. Te Rotterdam is een alleenwonend 70-jarig man, nadat de buren hem al eenige dagen gemist hadden, door de politie op zijn kamer in eene bed stede op een hoop lompen blijkbaar al sedert een paar dagen overleden, gevon- 'den, enkel met een jas gekleed. De politie vond in een ongesloten kist en in verschillende zakjes en doosjes, een bedrag van ruim 1*450 aan rijksdaalders en guldens, waarop voorloopig voor de rechthebbenden beslag is gelegd. Te Schiedam wordt sedert eenige dagen eene vrouw vermist Zij moet hare woning verlaten hebben zonder kousen of schoenen aan. Haar man, werkzaam in een branderij, heeft een gezin van acht kinderen. Vol gens het visum repertum der twee genees- heeren, belast met de schouwing van 't lijk van den knaap te Opeinde (Fr.), die in het vorig wintertje door een anderen knaap aldaar met een schaats op het hoofd werd geslagen, is deze slag de ooi-zaak geweest van een gezwel in de hersens, waarvan de dood het gevolg was. De 26-jarige zoon van een veehouder, die eene koe naar het spoor geleidde en door het dier tegen de afrastering bij 't station te Wolvega werd geslingerd, is reeds aan de gevolgen over leden. Hjj zou met Mei a.s. in het huwelijk getreden zijn. Een 30-jarige slager te Franeker verliet in den avond van 30 No vember 1905 zijne woning en keerde niet terug. Er werd herhaaldelijk naar hem ge zocht, doch te vergeefs. Thans heeft een schipper in de gracht achter de woning van den slager, diens lijk gevonden. Schapen zonder herder. Op het uitgebreide Ellertsveld, waar dagelijks eenige schaapherders met hunne kudden omzwerven, geraakte in de vorige week een hunner bij den zwaren mist verdwaald. Toen de schapen tegen den avond terugkeerden en de herder uitbleef, werd overal gezocht. Met lantaarnlicht en het boerhoren trok men over het veld en vond den verdwaalden scheper niet terug. Eerst tegen den volgenden middag werd hij in de veralgelegen graanlandcn der gemeente Westerberk ontdekt. De toen nog heerschende mist had hem ver hinderd den terugweg naar huis te vin den. De bejaarde man had den geheelen nacht daar rondgezworven, en kwam, na

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2