Pinkpillen. Kerknieuws. RECLAMES. Doet een knoop in nw zakdoek Nog is het tjjd, om kaïniet op de weiden te strooien Gemengde Berichten. wel als om den Rijksraad te hervormen volgens de door graat' Witte in zijn be schikking bij het Manifest van BO Octo ber neergelegde beginselen. Volgens vol komen vertrouwbare bron zullen alle regeeringsmaatregelen, welke op bovenbe doelde hervormingen betrekking hebben in ieder geval voor Februari bekend worden. Onder de hervormingen, die de Rus- sche regeering. bij monde van Witte, heeft beloofd, behoorde ook een wijziging in den toestand der Israëlieten in het Russische Rijk. Volgens een bericht uit St. Petersburg heeft de Russische Rijksraad bij de behan deling der fundamenteele hervorming van den toestand der Israëlieten en de afschaf fing der uitzonderingswetten zich met 46 tegen 17 stemmen tegen die herziening uitgesproken. Het Israëlieten-vraagstuk blijft daardoor onopgelost. Iemand die aan den slag in de Japansche zee heeft deelgenomen, geeft in het Kowoje Wremja herinneringen. Hij stelt Rodjest- wenski voor als een onbekwaam man en een tyran; die meende streng te zijn, wanneer hij zijn ondergeschikten op scheldwoorden onthaalde. Nooit kwam het in hem op met andere officieren te beraadslagenniettegen staande onder hen voortreffelijke mannen waren. In het gevecht by Tsoesjima wist drie uren lang niemand, die de leiding had toen stelde Nebogatof zich aan het hoofd om 6 uur gaf hij zich over. Oostenrijk. Zou het den Keizer en zijn raadslieden werkelijk gelukt zijn een scheur te maken in de opposeerende coalitie Tenminste men hoopt nu de Hongaarsche crisis te bezweren door de vorming van een kabinet uit de coalitie-partijen. Dat wil zeggen, deze partijen zelf zijn het daar over lang niet eens. Een der leiders baron Bauffy is er sterk voor om een coalitie ministerie te vormen, ook zonder dat de Kroon de eischen van de Hongaarsche commando's in het leger inwilligt, maar een andere hoofdman, Barabas, en zijn party willen den strijd voortzetten, daar van de vorming van een dergelijk minis terie niet de overwinning maar de neer laag der coalitie het gevolg zou zijn. De beide fracties der coalitie-partij zijn on geveer even sterk en een verwoede stry d, een breuk zelfs, kon wel eens 't gevolg zijn. En dan was voorloopig weer een gevaar afgewend voor Fejervary, de eenheid des rijks, en de rust des ouden Keizers Marokko. Uit [de quaesties die te Algeeiras binnens kamers behandeld worden, worden wij niet wijs. Opvallend alleen is het maar dat de Duitsche en Oostenrijksche pers het over die conferentie drukker schijnt te hebben dan de conferentie zelf. Te Berlijn en te Weenen worden dezer dagen de meeste bulletins over de beraad slagingen publiek gemaakt. Wat haast bewijzen zou dat de Drie bond Duitschland, Oostenrijk, Italië, op die conferentie de lakens uitdeelt. Dit dient men in 't oog te houden. Te Weenen bijvoorbeeld verhaalt men dat de quaestie van de verhooging der douane rechten in Marokko spoedig tot oplossing zal geraken. Duitschland, Oostenrijk en België zijn er tegen dat die verhooging worde opgevoerd tot lOpCt. Waarschijnlijk zal men op 5 pCt. tot een vergelijk komen terwijl wat aangaat de reorganisatie van het polilie-wezen Oostenrijk, Italië en Duitschland het erover eens zullen zijn, die niet over te laten aan een enkele mogendheid. In ieder geval is Oostenrijk van oordeel, dat reorganisatie der politie in de streek van Marokko, welke grenst aan Algerie, moet worden overgelaten aan Frankrijk. Met deze weinig beduidende mede- deeling, blijkbaar een terugslag op de tamelijk forsche verjarings-speeeh van Ballestrem te Berlijn, meenen wij te kun nen volstaan. Marokko is een klein land, doch het kan den volkeren van Europa nog heel wat kwaads brouwen. Niet altijd zal Cham zich door Jafeth laten knechten Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Lellens door J. Japchen, cand. te Utrecht; voor Meeuwen door J. W. Tombeeki cand. te Utrechtvoor Kamperveen door P. ZaDdt, cand. te Wes- teremden. Borsele. By de stemming voor de be noeming van een notabel der Herv. gemeente alhier zjjn Zaterdag van de 101 kiezers 69 stemmen uitgebracht, waarvan 27 op dhr. B. de Vos, 27 op dhr. P. Polderdyk, 7 op dhr. W. de Regt, 3 op dhr. C. Mol Az., 2 op dhr. C. van Asperen en op de heeren C. v. Boven, Jb. van Liere en J. van de Velde ieder 1 stem, zoodat herstemming moet plaats hebben tua- «ehen de twee eerstgenoemden. (Goesche Courant). Zondagnacht overleed plotseling te Piershil ds. W. v. Dis, emeritus pred. aldaar. De overledene stond achtereen volgens te Heicop, Hoornaar, Aalst, Cillaars- hoek en Piershil tot 1 Jan. 1901. Geref. Kerken. Ds. L. v. Loon te Zegwaard) preekt D. V. 1 April afscheid om 8 April daaraan volgende te Koudekerke intrede te doen. Chr. Evangelische Gemeente. Abusievelijk werd gemeld dat ds. G. Post te Ierseke, beroepen was te Melis- ^ant. Dit moet zijn Njjverdal, om de Pinkpillen niet te vergeten. Het vergeten der Pinkpillen kan in derdaad eene ziekte kosten. Vele door de Pinkpillen genezene perssnen scbryven als volgt: „Ik betreur het ze niet eerder gekend te hebben, want ik zon minder lang geleden hebben. De Pinkpillen zjjn het geneesmiddel, dat gij terstond moet aanwenden, als gij de eerste ken- teekenen der bloedarmoede bespeurt, i dat wil zeggen, als gy bleek wordt, als Uwe krachten afnemen, a's Uwe eetlust verdwijnt.. Gij moet de Pink pillen nemen als Uw ma3g slecht werkt, als gij met moeite de spijzen verteert. Zjj hebben ook eon goede uitwerking tegen de zenuwaandoe ningen en de rheumatische pijnen. Prijs f 1,75 de doos, f9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bjj Snabilié, Steiger, 27, Rotterdam, hoofddepot houder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending postwissel. LANDBOÜ W. Er is niets, dat in korteren tjjd tot alle landbouwers is doorgedrongen, dan het ge bruik van kaïaiet op de weiden. Ik herinner me nog zeer goed den tjjd, dat de boeren, als ze hun weiden eens goed wilden doen, er stalmest op brachten. Dat was de meest ondoelmatige en schade] jjkste bemesting, waarvan ik ooit hoorde. Ten eerste is bet vrij zeker, dat het stroo of strooisel in het algemeen, niet tot zjjn recht komt; het grootste deel gaat verloren, verwaait, al haalt men het later weer by mekaar. Ten tweede zal de ammoniak nit een groot ge deelte van den mest ook verloren zyn. Do ammoniak gaat de lucht in en daarmede is ook de stikstof verdwenen. Om deze en misschien nog andere redenen is het be mesten van de weiden met stalmest wel de slechtste wjjze van bemesting, die ik ken. Hebt gjj nadat ge dageljjks de mestvaalt goed hebt bevochtigd met gier, nog van die vloeistof over, dan kan die gier naar de weiden. Dat is uitstekend. Doch de boeren zagen heel goed, dat de weiden daarmede nog niet genoeg gehad hadden en toen ze eenmaal gezien hadden, hoe de weiden tierden en de klavers zich ontwikkelden, als zjj ze met kaïniet en tbomasslakkenmeel (of snperphoBphaat) bestrooid hadden,wisten zy, dat kaïaiet en slakken de bemesting was voor de weiden. Wanneer moet nu het kaïuiet op de weieen Natuurlyk des win ters. Vooreerst behoeven we niet bang te zjjn, dat de kali, die ia het kaïaiet is, verloren gaat, als ze wat lang te voren op den akker gebracht wordt en ten tweede is in het algemeen de winter, als de beesten op stal zjjn, de geschikste tjjd voor de bemesting der weiden met kunstmest. En de gras- en hooilanden moeten na- tuurlyk ook des winters hun kunstmest krijgen, (behalve het chilisalpeter, als men dat wil gevendat komt later). Dus 's winters kaïniet. Doch, nu behoeft ge dat »'s winters" niet zóó op te vatten, dat het noodzakelijk in November of December moe; geschieden. Er bestaat op dat gebied een overdreven vrees voor de zoogenaamde »schadelijke" chloorverbindingen vau het kaïniet. Zyn er dan tn het kaïniet geen chloorverbin dingen Ja wel, maar die chloorverbin dingen zyn in een klimaat, als het onze, waar het bijna elke week regent, en in een bodem, zooals de onze tegenwoordig is, waarin de boeren genoeg kalk brengen, evenmin schadelijk, als welke andere ver binding ook. Men begint znlks dan ook hoe langer hoe meer in te zien en dit, niet het feit, dat chloor voor sommige ge wassen zeer nuttig is, heeft gemaakt, dat men het kaïniet zelfs als overbemesting op verschillende landbouwgewassen gebruikt. Bijjft me dus, als 't blieft, van het ljjf, met de vrees voor chloorvergiftiging. Die bestaat niet. En te laat is het zeker niet om het kaïniet zyn werking te laten doen. We hebben nog een maand of drie, vier, dat het kan liggen en in den grond drin gen en oplosbaar gemaakt worden. Voor kaïniet iB het dus nog tijd genoeg. Hoeveel ge moet zaaien op de H.A. Hoor eens hier. Kaïniet is dit jaar zoo schande koop, dat ge geen beteren tijd kunt uit denken, om eens een proef to nemen met veel kaïniet, dan dit jaar. Zaai daarom dit jasr eens op elke 100 roeden l'/z 2 zak kaïniet. Dat is nog niet veel per gemet. Het kaïniet kost zoo iets van 35 stuivers per 100 K.G. tegenwoeidig. En ga dan eens aandachtig na, hoe nw weiden zijn dit jiar. Het zou me niet verbazen, als ge ncy voor myn raad zeer dankbaar zoudt zyn. De lezer vindt het Overzicht Verkoopingen en Bestedingen op de 4e bladzijde van ons blad. Middelburg. Bij koninkl. besluit van 17 Januari 1906 is aau den mil. soldaat J. Verseput van de lichting 1902 van het 2e bat. Be reg. infanterie, een voorloopig tij delijk pensioen toegekend van f200 's jaars, ter zake van lichaamsgebreken ontstaan door buitengewoon zware diensten gedu rende de werkstaking te Rotterdam. Veere. In eene op Maandag gehouden vergadering van den gemeenteraad, is be noemd tot secretaris-penningmeester van het Godshuis alhier de heer H. de Zeeuw, en tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim de heer J. Maas. Wolfaartsdijk. Maandagavond hield de afJ. van deu Chr. Nat. Werkmb. albier, een openbare vergadering, waarin als spreker optrad ds. Knylman van Hoedekenskerke, met bet onderwerp »Oas Huisgezin". De vergadering werd geopend met het zingen van Psalm 119 1 en gebïd. Duidelijk toonde spr. aan hoe en waardoor het huiselijk leven ongezellig, maar ook gezellig gemaakt kan worden. De voorzitter dankte den spreker voor zijn leerryke rede, waarop de vergade ring gesloten werd met het zingen van Psa'in 1333 en dankzegging door d?. Knylman. Westkapelle. In de raadsvergadering =an Maandag waren tegenwoordig alleleden. Tengevolge van afwezigheid van den burge meester is voorzitter de heer L. Cysouw. D# voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige worden grifezon en goed gekeurd. Na het voorlezen der ingekomen stukken, waaronder missives van heeren Ged. Staten, goedkeuring van de gemeente- begrooting dienst 1906, van de verordening tot heffing van keurloonen van vee, van het suppletoir kohier van de hondenbelasting, komt aan de orde een Bchryven van Ged. Staten, waarbij het advies van den gemeente raad wordt gevraagd inzake het verzoek van den burgemeester om in Vlissingen te mo gen wonen. De beer Hendrikse stelt voor een afwij zende beschikking aan Ged. Staten te advi- S9eren. Spr. meent dat de tegenwoordigheid van den burgemeester in deze gemeente be slist noodzakelijk is. De heer A. Minderhoud J. Kt. merkt op dat het zeer moeilij k is in deze gemeente een geschikte woning te vinden. De heer Hendrikse zegt dat de woniDg van den burgemeester wel verbeterd kan worden en volgens zjjne meening zal de eigenares van die woning daartoe beslist pogingen aanwenden. Spreker wyst er op, dat uit het ingediende adres van de inwoners dezer ge meente, met 76 handteekeningen, voldoende bljjkt dat ook de gemeentenaren afwijzende beschikking wen3chen. De voorzitter deelt het gevoelen van den vorigen spreker en stelt voor een afwijzende beschikking. De boer IF. Minderhond Pz. wyst er op dat de burgemeester reeds pogingen heeft aangewend om de woning te verbeteren, doch daarin nog niet is geslaagd. Spreker vraagt of de gemeenteraad daarin niet zou kunnen medewerken. De heer Van Hoepen verklaart zich daar tegen. Ook spreker is van meening dat de bezwaren kunnen worden opgeheven. Hij acht het ook beslist noodzakelijk dat de bur gemeester zijn woonplaats heeft in de ge meente. Spreker staaft zijn bewering met verschillende feiten. Hij haalt nog aan, dat het meermalen gebleken is, hoe noodzakelijk dc tegenwoordigheid van den burgemeester wordt vereischt. Ten slotte wordt de onderwerpelyke zaak in stemming gebracht en wordt met alge- meene stemmen besloten te adviseeren het verzoek niet toe te staan. Daarna komt in behandeling het adres van den Kerkeraad der Nederduitsch Hervormde gemeente, om de dranklocaliteiten op Zon dagen gedurende de godsdienstoefeningen te sluiten, en ook des Zondagsavonds om 9 uur te sluiten. Omtrent dit adres staakten de stemmen in de votige vergadering. Na hor opening der discussie wyst de heer A. Min derhoud er op, dat het sluiten ook aan de loodsen die 's Zondags hier komen groot on gemak zal veroorzaken, en bovendien schade doen aan de neringdoende ingezetenen. De heer W. Minderhoud merkt op dat de gemeente eene bjjdrage verleent aan de ver- eeniging t. b. v. het vreemdelingenverkeer, en volgens zjjne meening zon het nu incon sequent zyn het verzoek toetestaan. Spreker wyst er op dat de gemeente ook des Zondags door vele vreemdelingen wordt bezocht. De heer Hendrikse verklaart zich voor het inwilligen van het verzoek. Spreker blijft, by zijne meening reeds in de vorige vergadering geuit. Hij wijst er op dat de Drankwet den gemeenteraad in de gelegenheid stelt den verkoop van sterken drank op Zondag door gedeeltelijke sluiting te beperken en daarom wenscht hij dat van deze gelegenheid zal worden gebruik gemaakt. Na breedvoerige discussie wordt ten slotte het verzoek in stemming gebracht, en wordt het voorstel van den voorzitter om het ver zoek toe te staan, aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren L. Cysouw, P. Hendrikse, J. Moens en P. C. A. van Hoepentegen de heeren P. Minder hond Jz., W. Minderhoud Pz. en A. Minder houd J.Kz. Vei volgens wordt besloten het adres van de onierwjjzeres tot verhooging barer jaar wedde aan te houden tot de volgende ver gadering, en wordt het schoolgeld voor de meisjes van de herhalingsschool vastgesteld op 20 cent per maand. Herten in Zeeland in het wild voor komende, mogen zeker wel als zeldzaamheid aangemerkt worden. Toch komt het voor, want nog kort geleden zyn er in Walcheren een tweetal gescheten, die in het jachtveld vomkwamen. Naar men zegt, zijn ongeveor twea jaren geleden uit den hertenkamp van de buitenplaats Overdnin ontvlucht twee reeën en beiden kregen in de bosschen een jotig; de moeders zyn uit eigen beweging in den hertenkamp teruggekeerd, maar de joDgen wisten tot heden te ontsnappen. (N. fi. C.) Bij Kon. besluit is dr. M. J. Bouvin, oogarts te 's-Gravenhage, bsnoemd tot ridder in de orde vau den Nederlandschen Leeuw(Dr. Bouvin is geboron te Oosteiland). Bij Kon. besluit is benoem 1 tot direc teur van het post- en telegraafkantoor te Bruinisse W. H. (niet N. H. zooals in een de?l onzer vorige oplaag gemeld werd) de Horn, thaDS in gelijke betrekking te Wer kendam. (De heer de Horn is geboren te Zerikzee). Naar L. en V. verneemt, wordt als Commissaris der KoniDgin in Zeeland ge noemd de heer F. B. 's Jacob, burgemeester van Rotterdam. De commies der posterijen en telegrafie 4e klasse H. Menalda wordt op 1 Februari ovorgeplaatst van het postkantoor te Vlis singen raar het telegraafkantoor te Zwolle en de commies 2e klasse J. M. van den Driessen Mareeuw van Axel naar Zwolle. Treinenloop op de Zeeuwsche lijn. Door de Maatschappij tot Ex.pl. van Staats spoorwegen is geantwoord op de vragen om een betere verbinding tusschen Zee land en het overig spoorwegnet. Zij wenscht er bij den Raad van Be heer op aan te dringen dat op de Zeeuw sche lijn het aantal treinen per dag wordt vermeerderd met een sneltrein, die om één uur uit Vlissingen vertrekt, met. Mid delburg, Goes en Bergen op Zoom als stopplaatsen. De trein zou te 2.11 u. te Bergen op Zoom aankomen en om 2.27 u. teRoosen daal zijn. Een zelfde sneltrein zou worden ingelascht van Roosendaal, met vertrek om vier uur. Dat Jacob Hollander op het Amstel- veld zijn „aandachtig gehoor" goed opneemt, blepk hedenmorgen, toen hjj een verdacht individu de hand zag steken in het vestzakje van zyn buurman. In een wip was bjj van z'n verbeven standplaats en had den zakken roller by d9n kraag. De bestolene kreeg zijn horloge terug en de dief had van den „dokter" een tik beet, die hem nog lang zal heugen. (Amsterd.) Te Steenbergen trad dozer dagen een ko'miek op, die voordroeg: „Feest in 't durp". In dit stukje werd de inhuldiging van den nieuwbenoemden burgemeester geschetst en daarbjj gezegd, dat er ook een bus ge plaatst zou worden, waarin de feestvierenden hun giften konden storten om een nieuwen broek te koopen voor den gemeentebode, wiens oude wat kaal was. Steenbergen'e ge meentebode kwam dit ter oore, zegt de Bred. Crthij sprak er met de beambten der secretarie over, alsmede met de veldwachters en allen vonden, dat zoo iets niet te pas kwam. Bleek van verontwaardiging en geel van nijd, begaf bij zich naar den voor drager ei den president van Amicitia, en veegde dien heeren ongenadig den mantel nit. Nog denzelfien avond stond in de Steenbergsche Courant een ingezonden stuk van den gemeentebode, welk stak aldus eindigde „Ofschoon myn naam niet genoemd werd, is zoo iets toch minder aangenaam, en me dunkt, dat de „puike voordrager" by een volgende gelegenheid beter deed eens in eigen familiekring rond te kijken, of daar soms niet de een of ander in voorkomt, waar 'n aardige mop van was te halen, of waar een collecto voor kon gedaan worden, want ik heb het gelukkig zoo ver gebracht, dat het voor my niet noodig is". Bedelaars-politiek. In eene Noord- Hollandsche gemeente werd onlangs in de politie-verordening opgenomen dat uitslui tend Djnderdags straatmuziek mocht wor den gemaakt. Deze dag kwam al by zonder slecht gelegen aan een viool-virtuoos, die sinds onheugelijke jaren op een anderen dag die gemeente bezoekt. Deze stoorde zich dan ook niet aan de verordening en behield zyn gewonen bezoekdag met zyn instrument, echter zinder het publiek van z'n gaven te deen genieten. Toen bjj opmerkzaam ge maakt werd, dat hy op deze wijze onder de termen der bedelarij viel, was het ant woord »Ik kan dien dag niet missen, maar ik mag toch wel met muziek-instrumenten venten, wilt u mijn viool soms koopen?" (llbl.) De Rotterdammer bevat een schryven van mr. H. W. Hovy, burgemeester van Loosduinen, over hetgeen dat blad schreef naar aanleiding van het toezenden dor aan giftebiljetten aan de loonkiezers per aan- geteekenden brief. De burgemeester zegt, dat dit reeds sinds een drietal jaren aldus te Loosduinen ge schiedt, en dat hy er niet toe meewerken zal om met deze gewoonte te breken. Te Steenwijkerwold brandde gis terenavond een kleine boerderij af. Het was een korte, maar felle brand. Omtrent de oorzaak gaan verschillende geruchten, twee personen zyn gevankelijk weggebracht. Er schynt wraakzucht in het spel te zyn. Te Ooltgensplaat wer 1 door eenige menschen, die aan het rietsnijden waren, het Ijjk van een manspersoon gevonden. Men vermoedt dat men hier te doen heeft met een der opvarenden van de Brusselsche boot, die in de vorige week nabij Wil lemsdorp is gebleven. Te Den Haag werd een kastelein bij een twist met een vieital Maandag houders, die weigerden te b talen, in rijn café door een messteek ia den schouder ernstig gewond. De politie heeft den ver- moedelyken dader gearresteerd. De anderen maakten zich uit de voeten, doch zyn bekend. Te Velp kwam oen kruidenier 's mor gens tot de ontdekking dat er des nachts by hem was ingebroken en de dieven zich meester hadden gemaakt van eene vrij aan zienlijke hoeveelheid koffieboonen, meel, gedroogde appels, enz., die in een wagen gepakt stonden om Maandagmorgen vroeg tijdig naar Westervoort gebracht te wordeD. De politie spoordo de daders twee arbeiders op en wist hun tot bekentenis te brengen. Bovendien bleek dat zy dienzelfden nacht bij e^n ander eenigo kippen hadden ge stolen, die in den vroegen morgen met be hulp van een'ge vrienden wer.Vn genut tigd, bij wie een gedeelte van het g -stolene werd teruggevonden in een kachelpjjp, nder den vloer, in een waschmand en in den grond. De daders, oude bekenden van de justitie, zyn gevankelyk weggebracht. Het zou zoo aardig zijn voor zus, hadden Pa en Ma gedocht. Én dus werd er een groote houd aangeschaft, 't Was wel lastig, op een bovenhuis. Maar enfin 't was zoo aardig voor het kind. De hond kwam dus. Voorzichtig werd hij de steile trap opgeleid. Zus, in 't eerst wat bedeesd tegenover den kolossus, was al gauw goede maatjes. En zoo was het een leuke middag. Doch na den middag kwam de avond. En toen de groote hond flink gemiddagmaald en gedronken had, begon hij onrustig te worden. Pa was een hon denkenner hij begreep het dier, „Kom Hector". Voorzichtigheidshalve zou hij aan een touw worden uitgelaten. Tot aan de trap ging het goed. Doch toen wei gerde de „woef" verder te gaan. Ma en zus kwamen om het geval nader te be kijken. Maar hoe Pa ook trok, Hector was sterker en bleef zijn hooge positie in houden, angstig kijkend naar de steile trap. En wat men ook deed, Hector bleef ob structionist Met een zueht veegde mevrouw „het" een uur later op om de meid natuurlijk. En het huisgezin ging te ruste in de zalige overtuiging, dat Hector morgen zijn kuren wel weer zou vergeten zijn. Doch Heetor vergat niet. Meneer toornde, mevrouw veegde, zus poogde hem te overreden niets hielp. Ten slotte nam men zijn toevlucht tolde dienstverrichting. Twee sterke mannen zouden Heetor naar beneden brengen. En als Heetor maar eenmaal beneden was, dan zou alles wel weer in orde zijn Doch Heetor kwam niet beneden. Hij beet een der dienstmannen en deed vieze din gen. Mevrouw veegde om de meid en de dienstmannen weigerden verder hun dienst. En zoo geschiedt het dat op het oogenblik, dat wij dit schrijven, Heetor nog steeds boven is, meneer toornt, me vrouw veegt.... (Prov. Gron. Crt.) Door de aanhouding van den man, die ingebroken heeft in het huis van den heer Waller, te Bloemendaal, is de ju stitie ook achter andere inbraken gekomen, twee jaar geleden gepleegd. Te Amster dam zijn zelfs nu dekens daarvan opge spoord. De inbreker is de zoon van een makelaar in huizen te Watergraafsmeer. Te Assen had Zaterdagavond een zevenjarig meisje heur haar voor den Zondag in orde gemaakt, om het netjes te houden was bij het naar bed gaan een doek om hoofd en hals gebonden. Door een of andere oorzaak is de doek ver schoven, waardoor de luchtpijp werd ingedrukt en het kind is gestikt. Genees kundige hulp terstond ingeroepen, mocht niet meer baten. Bij het overladen van de onder Sliedrecht gestrande pakketboot Oscar, die een lading in had van 180 last koop mansgoederen ter waarde van f 2.000,000 door assurantie gedekt, is gebleken, dat er 6 vaten wjjn, waarvan do invoerrechten niet betaald waren, zich aan boord bevon den. De boete hiervoor in rekeninggebracht, beloopt tusschen de 5 6000 gulden. In den ouderdom van 41 jaar is overleden de heer K. Storm, zendeling- leeraar der Utrechtsche Zendingsvereeni- ging op Boeroe. De heer Storm vertoefde met verlof te Utrecht om er zjjn echlge- noote, die om gezondheidsredenen zich daar metterwoon had gevestigd, af te balen. Een stukje beschavingsgeschiedenis. Wij lezen in de „Delvenaar" Een tuf-tuf reed met ontzettende snelheid over den Maasdijk te Maasland. Gekomen aan de Geref. kerk, stonden daar twee kleine jongens een steigerend paard tot kalmte te brengen. Maar hoe nader de tuf kwam, hoe banger het beest werd. Alhoewel de bestuurder zag dat de jongens het paard bijna niet konden houden, bleef hij door rijden. Een arbeider vloog den dijk op en dwong den bestuurder der tuf te stop pen. De bestuurder hierover verbolgen, trok zijn revolver en dacht waarlijk dat een arbeider aan den Maasdijk daar maar zoo direct voor zou loopen. Door dit op onthoud kon de karos passeeren. Amerikaansche vereenigingen tegen de vivisectie dienen krachtig op te treden tegen zekeren dokter Atkins uit Califor- nië, die zich onlangs heeft beziggehouden met hoogst wreedaardige proefnemingen. Het gold de bewijzen, dat de hersen»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2