Kerknieuws. Rechtszakeu. Slapelooze Nachten. RECLAMES. Gemengde Beriehten. vermoord, bevestigen het, «Lord Milner*'. En wie zal het tegenovergestelde beweren Ik zal u maar éên geval opnoemen van een aanval door de Chinezen gemaakt. Er zijn er honderden, maar daar weet ik niet persoonlijk van. Vanmorgen kregen wij de tijding dat een boei, mhr. van Eeden, vannacht door de Chinezen was aangevallen. Dadelik ging ik daarheen. De plaats is niet ver van Maraisburg, min- der dan één mijl. Toen ik daar aankwam lagen de beide ouden, mhr. en mevr. van Eeden in bed wegens de wonden hen door de woestaards toegebracht. De zaak heeft zich als volgt toegedragen. Om liegen uur gistravond gingen zij naar bed, ook de twee jonge dochtertjes van omtrent 9 en 11 jaar. De oudste dochter was bezig te strijken tot laat in de nacht, toen zij zich ook ging neerleggen. Die vijf èliepen allen in dezelfde kamer, terwijl de zoon, die lijdende is aan zijn benen, in een buitenkamer sliep. Om twaalf uur werden zij allen wakker door 't geblaf van de honden. Daarop volgde een slag op de voordeur. Zonder licht te maken stonden mnr. en mev. op. Hij ging naar de kamer deur waar hij dadelik neergeslagen werd. Mev. ging naar de venster en wou daar uit springen maar zag de „Uhinamans" daar buiten. De woestaards braken de venster open en klommen in. Mev. riep haar oudste dochter toe om soda in het kombuis te halen en die in hunne oogen te smijten. Nauwliks had zij de woorden uit of zij ontving een vreeslike slag met een piksteel tegen het hoofd en zonk neer. Hier op trapten de duivels op haar zodat zij bij Da geen adem kon krijgen. Toen zij afklommen kroop zij onder 't bed in en wist niets meer. De oudste dochter kwam intussen terug met de soda. De Chinezen deelden haar een paar slagen toe en drie steken met een mes. Zij pleitte om haar leven en beloofde hun het ander geld te zullen halen als zij haar loslieten. Toen zij los was ging zy uit en wekte haar broer. Hij kleedde zich gauw aan en spoedig zaten zij bloots ep een paard en op weg naar Maraisburg. De jongejuff. was slechts in haar nachtkleren en had niets op haar hoofd of aan haar voeten. Haar gezicht en haar waren met bloed besmeerd. In het dorp gekomen werd zy flauw en werd by vrienden verzorgd. De dokter en politie werden in kennis gesteld met het gebeurde en waren spoedig op het toneel. Intussen tyd hadden de Chinezen alles genomen in den vorm van geld. De doch tertje van 11 jaar kreeg een slag van een Barbaar maar kroop spoedig onder een bed in. De een van 9 jaar kreeg 8 slagen waarna de woestaard teruggehouden werd door een makker. De „Chinamans" hadden hun eigen licht. Toen hulp kwam opdagen waren de rovers natuurlik al lang weg. Of zij ooit uitgevonden zullen worden is sterk te be twijfelen. Mev. van Eeden heeft vreeselik pyn mar zal toch, hopen wy, weer her stellen. Aan 't leven van menr. v. Eeden hangt veel twyfel. Hy heeft twee open wonden over het hoofd, een onder het oor en kreeg een harde slag op zyde dat zijn nieren beschadigd heeft. De oudste dochter is aan 't herstellen en aan de twee jongsten kan men byna niets bespeuren. Zij lopen alweer rond. De Chinezen hebben 28 p St. 15 aan geld weggenomen. Dat is nu die goede bescherming dat wij van Enge land ontvangen. Klagen wij er over dan willen zij ons geen oor verlenen. Be schermen willen zij ons niet, maar wapens mogen wij ook niet houden. Wat moeten wij nu doen; stilzittenen vermoord worden? Dat kunnen wij toch niet. Maar kan ons oud Vaderland Hol land ons dan niet helpen Zijn daar dan gene vrienden die voor ons spreken kun nen Vrienden Wat zeg ik broeders want zijn wij niet afstammelingen van Nederland Doeh hoe het ook al zij, wij zijn er van overtuigd, dat dit alles moet, en zal medewerken tot ons eigen nut. „Gods Zoon vergeet den broeder nietdien Hij op aarde liet", en al helpt ons niemand anders, dan zal de God,van Abraham, Izak en Jakob, de God van David en Daniel, van Luther en Calvijn, de God van Paul Kruger, vau ons Volk, ja onze God, ons uitredden uit de hand van de onderdrukker. Wij vertrouwen op Hem. Ned. Herv. Kerk. Ds. P. N. I'ikaar Sr. sedert 1892 predikant te Dieren, heeft na 40-jarige Evangeliebediening met 15 Mei 1906 emeritaat aangevraagd. Ds. Pikaar werd 13 Mei 1866 te Kootwijk bevestigd, stond vervolgens te Hoog Blokland van 1868 tot '71daarna te Éhenen, van 1889 tot 3 April 1892 te Goes, en eindelijk te Dieren, Geref, Gem. onder 't Kruis. Bedankt voor Rotterdam door H. Roe- lofsen te Goes. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens bedelarij: P. C., 44 j., zonder beroep, Vlissingen, thans te Middelburg in hech tenis, tot 12 d. h. diefstal en oplichtingPh. F. O., 23 j., werkman, Uzendijke, thans te Middelburg in hechtenis, tot 4 m., gev. straf, inet min dering der preventieve hechtenis diefstal: J. P., 22 j., arbeider Kapelle, uit anderen hoofde te Middelburg in heeh- jii». tot 6 m, str#f mishandeling F. D., 27 j„ werkman, Heille, gemeente Sluis, tot 6 m., C. S., 25 j., schipper Sliedrecht, en H. K. B., 40 jwerkman, Vlissiugen, beiden tot 1 m., en S. de C., 18 j., koopman, Groede, tot 14 d, gev. straf; en vernielingA. P., 30 j., varensgezel, Vlissingen, tot f5 b. s. 5 d. h. Dezer dagen werd medegedeeld, dat tegen Karl Hirseh, alias Abdoelah Joesoef, beschuldigd van het voorbereiden van een aanslag met het doel de ingezetenen van Djambi zich gewapenderhand te doen ver zetten tegen het gezag 'van het N.-I. gou vernement, en van het misdrijf van oplich ting, onder het aannemen van verzachtende omstandigheden 15 jaar tuchthuisstraf was geëischt. De rechtbank te Batavia heeft hem tot twee jaar veroordeeld. Een inwoner van Middelburg geeft on derstaand een geneesmiddel aan, dat voor alle lijders aan aambeien en prikkelende huiduitslag van groot belang is. De heer L. de voogd, wonende Oude Vlissingscheweg C. 156 te Middelburg, meldt onsIk weet niet hoe ik U mijn dankbaarheid moet betuigen voor de voor spoedige genezing van mijn aambeien, waaraan ik reeds ruim twee jaar lijdende was. Tal van middelen en voorgeschreven me .icijnen werden hiertegen door my ge bruikt, doch niets was er dat my hielp, totdat ik in aanraking kwam met Uw Foster's Zalf, welke onmiddellijk verzach ting schonk en in zeer korten tijd was ik geheel en al van mijn lastig euvel bevrijd. Het is thans geruimen tijd geleden, sedert ik Uw Zalf gebruikte en alvorens U te schrijven, had ik willen zien of myn kwaal niet terug zou komen, doch ik kan open hartig zeggen, dat ik volkomen daarvan genezen ben. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Zalt geeft, dezelfde die den heer DE VOOGD gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze is te Goes verkrijgbaar bij de lirnia NATHAN EMANUEL, en te Middelburg bij den heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst vau postwissel a f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Het Botercontrólestation in Zeeland. Onder voorzitterschap van den heer Mr. P. C. J. Hennequin werd gisteren in het Grand Hótel te Middelburg eene alge- meene vergadering gehouden van de ver- eeniging Het Botercontrölestation in Zee land. Uit de rekening bleek dat het dienstjaar 1905 een goed slot van f 259.53 gaf, terwijl de begrooting voor het jaar 1906 in ontvangsten en uitgaven werd geraamd op f 1549.38. Uit het verslag van den directenr-scheikundige, L. J. M.Koert, bleek o. m. dat het laagste cijfer voor vluchtige vetzuren 21.2 en het hoogste 32,6 is geweest. Het watergehalte der gecontroleerde boter was over het alge meen zeer bevredigend. Slechts 4 der onderzochte monsters (van 1 Mei—31 De cember werden 144 monsters onderzocht) overschreden de voorgeschreven maximum grens van 16 procent. Het is gebleken dat de coctróle goed werkt en moge spoe dig de tyd aanbreken dat het publiek, hetwelk/airjefoboter koopt, uitsluitend zal verlangen ofïicieël gecontroleerde boter. Het Botercontrole-station in Zeeland lelt thans de volgende ledenCoöperatieve zuivelfabriek „De Adelaar" te 's-Heer ArendskerkeCoöperatieve zuivelfabriek te SluisCoöperatieve zuivelfabriek „De Duif'' te Nieuwerkerk; Coöperatieve zuivel fabriek te Hontenisse Naamlooze vennoot- segap „Luctor et Emergo" te Haamstede de Wilhelminapolder nabij Goes; Melk inrichting „De Landbouw" tirma L. Dekker te Co. te MiddelburgCoöperatieve zuivel fabriek „Het Hart" te Wcineldinge; Coöpe ratieve zui velfabriek „DeKoe" te Sta venisse Eug. Janssens, boterhandelaar te Sluis ;J. J. Hörstmann, boterfabrikant te Vlissingen, welke laatste in deze vergadering als lid werd aangenomen. Hierna werd de vergadering gesloten. Vlissingen. Gisteren werd hier van de reede aan wal gezet een Engelschmau, die met een der stoomschepen van de Red. Starlijn gratis een reisje wilde mee maken van Antwerpen naar Amerika. Hij had zich aan boord verscholen, maar werd tot zijn spijt ontdekt, hij is op kos ten van de maatschappij van die booten door de firma Stofkoper Co. alhier per spoor naar Essen getransporteerd, om ver der de wijk te kunnen nemen naar Ant werpen. Volgens hem zouden zich nog drie anderen onder de lading hebben laten verstoppen om zoo in Amerika te komen, maar men heeft ze niet kunnen vinden. Veere. Door de gladheid der straten had Donderdagavond eene vrouw, O. A. het ongeluk te vallen, waarbij zij haar been boven den enkel brak. St. Maartensdijk. Naar wy uit goede bron vernemen zal Zondag 4 Maart a. s. onze beroepen predikant Ds. Prins intrede doen. Kioetinge. De arbeider M. heden T morgen gezond opgestaan, zette zich op een stoel, em bleef plotseling dood. Kapelle. Dat de weegbrug alhier goede renten opbrengt blykt uit de reke ning en verantwoording gisteren avond gehouden, na aftrek van alle onkosten werd nog 40 aan de aandeelhouders uitgekeerd. Zaamslag. Uit de gehouden rekening en verantwoording der vereeniging „On derlinge Hulp", geldelijke uitkeering by het verliezen van varkens alhier, bleek dat de stand was als volgtOntvangen aan contributie f 346,25, buitengewone leden f 81,42, samen f 427,67. Uitgaven f 175,47. Goed slot f 252,20. Spaarb.boekje f 207,99, pandbrief f 500, geheele bezitting f 960,19. Er hadden 3 uitkeeringen plaats tot een bedrag van f 45,68, waarvan wegens ver koop werd terug ontvangen f 27,50. De vereeniging telt thans 107 contribueerende leden en 14 begunstigers. Wegens vertrek van den voorzitter, dr. Hartman, werd tot voorzitter benoemd dr. Meinema, arts alhier, en in de plaats van C. J. deVries, die als bestuurslid bedankte, L. A. de Mul, die beiden hunne benoeming aannamen. Gedurende de drie eerste maanden van het jaar worden nieuwe leden aangenomen, en het inleggeld bepaald op f 1. Heinkenszand. Vergaderiug van den gemeenteraad op Donderdag 25 Jan. Voorzitter de burgemeester. Alle leden zijn tegenwoordig, behalve wethouder P. v. d. Dries, De gemeentebegrooting over 1906, wordt na behandeling nu gewijzigd vastgesteld, in ontvang eu uitgaaf op f 15257,68'/2. Op een request van het onderwijzers personeel om tegemoetkoming in verhoogde pensioensbijdrage voor huune vrouwen en weezen wordt afwijzend beschikt. Op een request an het muziekgezelschap alhier, om een tent te plaatsen op het schoolplein telken jare van Mei tot Sep tember, wordt gunstig beschikt en de ver gunning tot wederopzeggens toe verleend. Eervol ontslag wordt verleend aan dhr. J. H. Hanninck te Goes als deskundige bij de opname van nieuwe gebouwen in deze gemeente, onder dankbetuiging voor bewezen diensten. In beginsel wordt besloten tot verbete ring van den Zanddijk en van een ge deelte der dorpstraat, met bazalt steenbe- slag uit te voeren door den heer Peters van Rotterdam, in den loop van 't jaar 1906. De rooilijn wordt vastgesteld voor twee nieuw te bouwen woonhuizen, één in de kom en één buiten den kom der gemeente. Een voorstel om adhaesie te betuigen, met een adres aan de Tweede Kamer tot opname vau gemeenteambtenaren, in het Rijdspensioenfonds waarover in een vorige zitting de stemmen staakten wordt nu met meerderheid van stemmen verworpen. Na inededeeling van enkele ingekomen stuk ken is de vergadering, die door een tame lijk publiek werd bijgewoond, wijl nie mand het woord meer verlangde, door den voorzitter gebloten. Heinkenszand. Bij drie ingezetenen der gemeente zijn wederom konijnen vermist. De politie doet onderzoek. Wolfaartsdijk. Donderdagavond hield de Geref. Jongelingsv. „Samuel" alhier haar derde jaarfeest in het Geref. Kerk gebouw. Het feest werd geopend met het zingen van Psalm 68 8 en gebed. Door den eerevoorz., ds. H. Elfers, werd 1 Sam. 3 van vers 114 voorgelezen en verklaard waarop gezongen werd Psalm 105 2. Overgegaan werd tot het afwerken van het programma, dat uit 21 punten bestond doch wegens het te ver verstryken van tijd tot punt 16 afgewerkt kon worden. Na ruim middernacht werd het feest ge sloten met het zingen van Psalm 81 1 en dankzegging. Kruiningen. Bij de Donderdag ge houden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad in de plaats van den heer Bouwense (overleden) zijn uitgebracht stem bureau A (dorp) 201 stemmenvan onwaarde 2, hiervan verkreeg burgemeester Domini cus 137, M. C. Bouwens 30 en M. Kole 32. En stem-bureau B (Hansweerd) uitgebracht 119 stemmen, hiervan verkreeg burge meester Dominicus 77, M. C. Bouwens 31 en M. Kole 11, alzoo gekozen de heer J. H. O. Dominicus met 214 stemmen. lerseke. In de Donderdagavond ge houden raadsvergadering, waarin alle 11 leden tegenwoordig waren werd de gewij zigde schoolgeldregeling, waarover Maan dag de stemmen staakten, opnieuw aan de orde gesteld. Zij werd zonder nadere discussie met 7 tegen 4 stemmen goedge keurd. De heer Muller verklaarde even wel, dat hij abusievelijk vóór had gestemd. De verordening op de invordering werd met alg. st. aangenomen. Beide verorde ningen treden op 1 Apr. a. s. in werking. De heer J. C. v. d. Burght heeft zijne benoeming tot lid der schoolverzuimeom. aangenomen. Rilland-Bath. Bij de ingezetenen der Viilcker Anna Maria en Dames polder cir culeert een adres ter verkrijging eener school in één dier polders. Naar men zegt is dat adres bestemd voor Gedp. Staten van Zeeland. Het Nederl. aaksehip „Pieternella" schipper J. den Braber, thuisbehoorende te St. Philipsland en geladen metsteen van België naar Steenbergen, geraakte Woensdagmorgen vroeg op het strand te Bath omhoog, doch kwam in den voor middag zonder averij weer vlot en an kerde daarna in 't vgarw^ter Colijnsplaat. Donderdagavond hield de werkliedenve eeaiging «Uit het Volk, voor hel Volk" alhier hare jaarvergadering in de openbare school. Aanwezig waren 29 leden en 1 donateur. Uit het jaarverslag van den secretaris dhr. P. Janse, bleek de gunstige toestand der Vereeniging. Het ledental was gestegen van 41 tot 45. Aan zieken uitgekeerd aan 1905 de som van f 125.Het batig saldo bedraagt f541.48 dat grootendeels op de Rijkspostspaarbank is geplaatst. Het voorstel oin elk lid bij ziekte in plaats van 80 nu 90 cents per dag te geven, werd met hel oog op den gunstigen linancieelen toestand der ver eeniging, aangenomen. De secretaris werd herkozen, evenzoo de twee aftredende commissarissen, en bij acclamatie werden de leden der commissie ven toezicht in die betrekking herbenoemd. Na atloop werd nog de wenschelijkheid besproken om ook evenals op zoovele andere plaatsen, een varkensverzekeriugsfouds op te richten, waartoe aanvankelijk besloten werd, doch daarvan dan een afzonderlijke vereeniging te maken. 's-Heerenhoek. In den Gemeenteraad gehouden den 24 Jan. jl. waren 6 leden tegenwoordig, afwezig J. B. Werri, zonder kennisgeving. De notulen werden gelezen eu goedgekeurd, onder de ingekomen stuk ken was tegenwoordig, een verzoek tot bijdrage, aan een tentoonstelling van ge meentezaken te houden te Amsterdam, door den Ned. Bond van gemeenteamb tenaren, waarop met 4 tegen 2 stemmen afwijzend werd beschikt. Eenige overschrijving op de begrooting, werden met algemeene stemmen goedge keurd en besloten. Het verslag der wo- ningenwet, en het verslag van onderwijs werden na lezing voor kennisgeving aan genomen. Daarna ging de raad over in besloten vergadering. Krabbendijke. Vermoedelijk door den ijzel welke gisteren in menigte op de draden hing is alhier, bij wachtpost 24 een draad gesprongen van het Interna tionaal Telefoonverkeer. Deze draad was in verbinding met Goes. De storing, die hierdoor ontstaan was, is heden morgen omstreeks 9 uur hersteld. Het station Valkenburg heeft drie jaar geheeten ValkenbErg. Voortaan zal het weer ValkenbUrg zijn. Bij een aquarium-liefhebber te Am sterdam heeft het wijfje van den kam- salamander „Triton cristatus") dezer dagen een ei gelega. Dit gebeurt anders pas in het voorjaar. S., een persoon, die niet tot de bes ten behoort, was verpleegde in Veenhuizen. Hij wist, dat twee andere verpleegden aldaar zouden ontslagen worden en bij een notaris in Friesland eene som gelds circa f 2000 hadden te beuren van een erfenis. Deze verpleegden - vader en zoon - zouden Maandag vertrekken en S. droste daarom Zaterdag uit Veenhuizen, om zich bij het tweetal te kunnen voegen, als deze het geld beurden. Hij zette koers naar Heerenveen, liet zijn baard afscheren, stak zich in een ander pak enz. De politie, die gewaarschuwd was trof hem in een volkslogement aan. Hij ontkende S. te zijn, doch de politie liet hem uitkleeden en aJ spoedig bleek aan zijn ondergoed dat hij in de kolonie verpleegd was. Hij werd aangehouden en op transport gesteld naar Veenhuizen. Voor den vader en zoon die te Sneek de f 2000 konden beuren, zeker een voordeeltje, want S. had plan met hen eene zaak te stichten, eene han delszaak In verband met de aanhouding van Dorus Driesen verneemt de A. C. uit Didam nog het volgende Zooals reeds meermalen gebeurde, had het waardig drietal Driesen's Dorus, Antoon en Bernard weer heel wat op hun kerfstok. Meermalen toch worden zij geverbalieerd en veroordeeld, zonder dat 't de politie gelukte hen te arresteeren, doch wanneer zy dan evenals ook nu weer flink wat te goed hebben, wordt een klop jacht georganiseerd. Reeds eenige weken werden de bosschen in de buurt van Didam afgezocht, door de rijkspolitie uit den omtrek en door de marechaussee van Zevenaar, versterkt met eenige manschap pen van andere brigades, zonder dat er een spoor van hen kon ontdekt worden. Dinsdag tegen den avond, toen eenige politiebeambten weder op onderzoek waren, zagen de rijksveldwachters Heere van Babberich, en Almekinde.-s van Didam, hen een honderd meter verder alle drie in het bosch een weg oversteken. Toen de Driessen's de politie gewaar werden, zetten zij het op een loopen. Dorus ver dween ter zijde van den weg in 't bosch, waarop de rijksveldwachters dezen volg den, doch uit het oog verloren. Daar hij niet ver weg kon zijn, werd het bosch nauwkeurig afgezocht en vond men hem verscholen in een greppel. Toen was na tuurlijk geen ontkomen meer mogelijk en flink geboeid werd hij naar het arrestanten lokaal te Didam overgebracht, waar hij den geheelen nacht zorgvuldig is bewaakt, uit vrees dat zijne broeders zouden pogen hem te doen ontvluchten. Gisteren is hij ter beschikking van den officier van ju stitie te Arnhem gesteld, en dadelijk daarna in de strafgevangenis aldaar voor negen maanden opgeborgen. Eenige kinderen die zich vermaakten op het ijs der Vliet onder Maasdam, zak ten er door, met het noodlottig gevolg dat twee hunner, jongens van 10- CD 8-jarigeo leeftijd, verdronken. Nabij den West duinweg te Scheveningen is een zand- kruier, toen hij na afloop van het werk naar huis wilde gaan, uitgegleden eu ge vallen eu plotseling overleden. Een 30-jarige beambte bij de stoomtram Eind hovenHelmond, sprong nabij Zes Ge huchten, zijn woonplaats van de tram terwijl deze nog in beweging was. Hij geraakte er onder en beide beenen zijn hem afgereden. Hij is reeds overleden. Twee knaapjes van de chr. school te Groningen zaten Dinsdagmiddag elkander spelende achterna en gaven het niet op. Eindelijk viel een hunner, een 9-jarig knaapje, neer, stond weer op en liep door. Weer viel hij. Opstaande, zei hij «ik kan niet meer". Hij ging in school, doch had zich blijkbaar al te zeer overspannen en werd onwel. Do onderwijzer bemerkte het en liet hem naar huis gaan. Daar zakte hij zonder een woord te zeggen, iu elkaar en had opgehouden te leven. Zachte winter. In hel Wijkerveld bij Maastricht is een meikever gevan gen. Nabij Rijsseu is hel nest eener leeuwerik gevonden niet vijf eieren er in. Onlangs maakten wij melding van een bewoonster, in een der straten van buurt Y Y te Amsterdam woonachtig, die veel last ondervond van het feit, dat tallooze adreskaarten werden rondgezon den in dat stadskwartier, waarop zij werd genoemd iemand, die voor een beetje geld nachtlogies gaf en kellnerinnen in huis had. Achter op die kaarten werd gemeld dat haar huis stond „onder hooge bescherming van den commissaris van politie in de Ferdi nand Bolstraat". Bovendien had men haar veel last veroorzaakt door, door middel eener advertentie in een dagblad, tallooze sollicitanten op haar af te zenden naar de betrekking van huisknecht, dien zij niet had gevraagd. Den commissaris van politie in de Ferdinand Bolstraat is het eindelijk gelukt den man, die de juffrouw zoo plaag de, voor zich te doen verschijnen. Hij is bediende in een winkel, ergens in de oude stad en vertelde dat bij die juffrouw in huis woonde een meisje, met wie hij vroeger verkeering had gehad en dat hem ontrouw was geworden. Hy had het zonderlinge middel nu aangegrepen in de verwachting dat de politie zich nu wel met dat huis zou bemoeien; de bewoonsters zouden verjaagd worden en dan zou hij gelegenheid hebben het meisje onderzijn bescherming te nemen. De commissaris bracht hem aan zijn ver stand dat hij een zonderlingen weg had gevolgd. Hij liet ook het meisje komen en vroeg haar in tegenwoordigheid van haar vroegeren geliefde, of zij zich niet liever zou toevertrouwen aan hem, die het goed met haar scheen te meenen. Evenwel, zij bleek van die bescherming heelemaal niet gediend en verlangde haar eigen weg te gaan. De jongeman heeft zich toen voor genomen zijn pogingen dan maar op te geven. Hol. Een strooper in Friesland beloofde •en vriend, een haas op diens verjaardag, 23 Januari, dus verboden jachttijd. De vriend wees er op, dat het moeilijk zou zijn hem den haas te zenden, de politie ziet zoo streng toe. De strooper lachte. De 23e Januari kwam. Voor het huis van den vriend hield een kinderwagen stil, waarin een kindje van ongeveer drie jaar zat, terwijl een meisje van 13 jaar den wagen duwde. Het kind in den wagen zat op een kussen en dat kussen moest aan het adres van den vriend bezorgd worden, zoo zei het oudste meisje. In 't kussen zat de beloofde haas, een dikke van bijna 9 pond. Het kinderwagentje was de woningen van twee veldwachters gepasseerd en twee marechaussées tegen gekomen. N. R. Te Groningen is wegens zwaren sneeuwval de tramdienst geschorst. Men meldt uit Heerlen Dinsdag reeds vroeg in den namiddag zag men ze loopen, de bergmannen, het koi'fieketcltje slingerend aan een eindje touw op den rug. Sommigen, zoo zwart als roet, anderen geheel of gedeeltelijk gewasschen, alvorens ze zich huiswaarts spoedden. Doch een gedeelte dacht er niet aan om naar huis te gaan. Het was zoo warm in de mijn en buiten koelde de winter-atmosiëer hen zoodanig af, dat besloten werd om nog een glaasje te drinken. Van het een kwam men op het andere. Zoo gebeurde het dan, dat men reeds voor schemeravond hier en daar een groepje aankomende mijnwerkers, soms zelfs huisvaders tegenkwam, schreeuwende, hossende, razende en tierende langs de straten. Het ergste ayas echter nog, dat sommige per sonen, in den laten avond beschonken zijnde, in hun dronkenschap overgingen tot feiten, welke zij nuchter geworden moeten bezuren. Na eerst in verschillende herbergen twistende te zijn geweest, was te ongeveer half elf uur, zekere h., met zijn huisgenoot, zekere S. huis waarts gekeerd. Nauwelijks binnen zijnde, ver scheen in de nabijheid hunner woning zekere R., met drie zijner vrienden, w. o. zekere H. Door R. werd nabij de woning van li. een liedje gezongen, waarin E. en S. aanleiding vonden om eens buiten te gaan zien wat «r wel gaande was. Op eenigen afstand hunner woning komende, ontmoetten zij de bedoelde vier personen. Al spoedig ontstond twist en een vechtpartij tusschen E. en H.S., de huis genoot van E., kwam tusschenbeide, om de vechtenden te scheiden, doch onverwachts sprong R. op S. toe en gaf dezen met een mes een gevaarlijken steek in de borst, ter hoogte van het hart. Onmiddelijk daarop bracht R. aan E. een zeer gevaarlijken steek in de linker zijde toe. Beide gewonden spoedden zich dade lijk daarop naar hunne woning. In allerijl werd geneeskundige hulp ontboden die de gewonden voorloopig verbond en de opneming van S. in het hospitaal noodzakelijk achtte, alwaar ook de gewonde E. in den morgen van den 24en verbonden werf. De politie, berft noe deq,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2