Kerknieuws. Schoolnieuws. LEESTAFEL. LIT J Goes. De afdeeling Zeeland der ver- eeuiging tot bevordering van de pluim veehouderij en tamme-konijnenteelt in Nederland vergadert Woensdag 7 Febr. a.s alhier ter behandeling van Jaarver slag, Rekening en Verantwoording, Ver kiezing, Benoemingen, Begrooting 11106 en Voorkomende zaken. Goes. Met hartelijken dank ontvangen door de Wijkzuster f2,50 voor het busje. Vlissingen. De vrijzinnige kiesver- eeniging Algemeen Belang" stelde can- didaat voor den gemeenteraad in het He district (vacature-Loois) den heer J. M. Stuartde antirevolutionaire kiesvereeni- ging stelde den heer P. Merckens. Terneuzen. Voor de twee vacatures in den gemeenteraad zullen, naar Zelandia meldt, liberalen en katholieken als naar gewoonte weder gemeenschappelijke can didates stellen. Ook zijn de Sluiskilsohe Katholieken van plan een R.K. candidaat te stellen tegenover den door de Neuzen- sche Katholieken te stellen candidaat Rilland-Bath. V oor een klein getal toehoorders hield ds. Feijkes van Colijns- plaat na ingeleid te zijn door ds. Fontein alhier Maandagavond eene rede over het doel en streven van den Chr. Nat. Werk mansbond. Na voorop gesteld te hebben dat het geestelijk belang boven alles moet gaan, toonde spreker aan dat niet in de eerste plaats het fonds als lokaas moet dienen tot toetreding tot den bond doch het Christelijk beginsel. De bond mag derhalve niet medegaan met de S. D. A. P. en ook niet met de neutrale werkmans bond daar dergelijke bonden geen reke ning houden met Gods Woord. Verder moest de bond ook geen oorlogsverkla ring zijn aan de patroons doch bezwaren moesten langs den geleidelijken weg, met geduld en zonder verzet uit den weg wor den geruimd. Na afloop der rede werd nog een vergadering in de consistorie kamer gehouden voor begunstigers, leden en niet-leden der afdeeling. De animo tot toetreding als lid was niet groot slechts één gaf zich voorloopig op. Sint Annaland. Thans is het ver- nieuwen der waterkeerende zeesluis, aan besteed 16 Januari jl., in de vergadering van het Waterschap Sint Annaland aan den laagsten inschrijver dhr. Joh. de Jonge te Middelburg gegund. Door de directie van TheVitriteWorks alhier zijn tot portier benoemd J. de Hol lander en J. Polderman, beiden gepensi- onneerd rijksveldwachter alhier. Koudekerke. Toen gisterenavond de landbouwersknecht H. B. met een wagen bespannen met twee paarden van 't dorp naar de hofstede van zijn baas J. Bras ser terugkeerde, gingen de paarden op bol en kwamen met voerman en wagen in de sloot terecht. De paarden rukten zich los en redden zichzelf. De knecht kwam er met een nat pak af. Met ingang van 1 Februari a.s. zijn verplaatst de kommiezen 3e klasse bij 's ï-ijks belastingen A. I. Cambier van Zuid- dorpe naai- Sas van Gent en J. Visser van Sas van Gent naar Zuiddorpe. Bij kon. besluit is benoemd tot ont vanger der directe belastigen en accijn zen te Nieuwei'kerk N. R. Lubbers, ont vanger der zelfde middelen te Duiven. Chloroform. Een meisje van Roer mond reed met den trein naar Luik, om een zuster te bezoeken. Onder het rijden trok een heer, die met een dame in het rijtuig zat, een tleschke voor den dag, waaruit hij eenig vocht op een zakdoek j goot. De Roermondsche werd een be- dwelmendeu geur gewaar, en roelende dat zij in slaap zou vallen, opende zij een portelraamke. Na met de grootste moeite tegen de bedwelming geworsteld te hebben, kon zij in de statie van Vise om hulp roepen. Men deed haar uitstappen en was verplicht haar naar het gasthuis te I brengen. Men denkt dat de twee andere passagiers haar wilden chlorot'ormiseeren, om haar te bestelen. {Hbl. v. Antw.) In den laatsten tijd is er van uit I Friesland een bijzondere trek naar het naburige Duitschland, 't zij om als boe renknecht dienst te doen, 't zij om aan de kolenmijnen geplaatst te worden. De zer dagen zou een bewoner uil Smallin- gerland, die reeds eerder over de grenzen geweest was, andermaal derwaarts gaan, doch hij had zijn nationaliteitsbewijs ver loren. Een goede vriend met welken hij eerder bij een boer gediend had, wist echter raad en zond liem het zijne, om elders ODder een valschen naam de grens te passeeren. Nauwelijks evenwel heeft de politie inzage van de papieren gekregen of hij wordt terstond gearresteerd en achter slot en grendel gebracht. Bij den genoem den boer was n.l, diefstal van f1090 ge pleegd, en de vertrokken kameraad werd voor den dader gehouden. Natuurlijk volgde nu eene openhartige bekentenis van 'l gepleegde bedrog met de papiereD, doch eerst moest de bestolene erkennen dat- deze mededeelingen juist waren, voor de bedrieger uit de gevangenschap ont slagen werd. Na 9 dagen in de cel te hebben doorgebracht, volgde deze ver klaring, waarop hij als een «man zonder papieren", dadelijk over de grenzen werd gezet. Eerlijkheid had hier mogelijk niet „het langst geduurd". (Ned.) Zoowel de Vrije Socialisten als de Sociaal-democraten hebben te Amsterdam I eergisteren den 2'2en Januari herdacht, den dag waarop de priester Gapim aau hel I hoofd der Russische arbeiders optrok naar den Tsaar, den dag waarop de revolutie in Rusland is aaugevaugen. De eersten kwamen in het Paleis voor Volksvlijt bij elkaar en werden daar toegesproken door den Bus Someolï, die in de Fransche taal de geschiedenis van den 22en Januari ver telde, door Domela Nieuwenhuis en door ds. Schermerhorn, predikant te Nieuwe Niedorp. In Bellevue werden de ver gaderingen gehouden der S. D. A. P. Als sprekers traden op mevr. Henriette Ro land Holst, Frank van der Goes en mr. Troelstra, Men schrijft uil Sittard Een tiental dagen geleden kwam alhier een onberispelijk gekleede 30-jarige Duit- seher aan, met rijtuigen een mooi renpaard, in gezelschap van eene chic gekleede dame, welke hij voor zijne vrouw uitgaf, en van een jokey. Hij nam intrek in het naast het stadhuis gelegen logement van den heer H. Kallen, tevens rijtuigverhuurder. De Duitseher gaf voor te heeten Giitze, leefde er oogenschijnlijk fatsoenlijk van en was ruimschoots van geld voorzien, dat hij voor gaf op de wedrennen in Spa gewonnen te hebben. Na vijf of zes dagen verscheen er een tweede dametje, en de eerste gezellin vertrok en hetzelfde was het geval met de tweede, toen er Vrijdag weer eene blondinne arriveerde. Doch nu gat de dochter van den hotelhouder te kennen, dat deze «dame" niet met hem op dezelfde kamer kon logeereu dat was immers zijn vrouw niet! «Oh" gaf onze Duitseher ten antwoord, «ik houd er wel een stuk of zes, zeven vrouwen op na, de eene nog mooier, dan de andere". Dat ging, zeer begrijpelijk, de zedelijks-hegrippen van den hotelhouders-dochter te ver, en daarom werd sinjeur Vrijdag gedwongen om te vertrekken. Bij zijn vertrek werd alles betaald, hij vertrok met rijtuig en paard en de dienzelfden dag aangekomen sehoone, volgens zijn voorgeven, naar Maastricht. Zaterdag echter kwam bij den burgemees ter van Sittard een telegram van de politie uit Dusseldorf, waarin verzocht werd, den in de herberg van Kallen logeerenden Duit seher, genaamd Gütze, onmiddellijk te arresteeren, daar hij beschuldigd werd van grove diefstallen, in Duitschland gepleegd. De politie toog op onderzoek naar Maas tricht, waar tevergeefs alle hotels en loge menten werden afgezocht. Zondagavond werd hij echter aangetroffen in een hotel te Beek-Elsloo, genoegelijk met een drie tal Beekenaren kaartspelend en gear resteerd. Op hem werd slechts een bedrag van 600 Mark aan Duitsch bankpapier en eenig kleingeld bevonden. Zijne blonde sehoone vergezelde hem in zijn arrest naar Sittard. Volgens de meeniug der politie en van den logementhouder K, alhier, heeft de eerste of tweede «sehoone" uit jaloezie de Duitsche politie op 't spoor van den beruohten dief gebracht. Gistermiddag vond te Amsterdam in de Jodenbreesti-aat een woordenwisse- ling plaats tusschen een man en een vrouw. Om de kij venden had zich veel volk vex-- zameld, dat uiteen gedreven wex-d. De man vervolgde toen zijn weg en kwam tot de onaangename ontdekking, dat bem zijn zilveren horloge met ketting was gerold. Aan een arbeider op de Diereusche heide die wegens ziekte niet in staat was om de huishuur te betalen is vanwege H. M. de Koningin een bedrag in geld gezonden ten einde alsnog aan zijne ver plichtingen te kunnen voldoen. Een Opheldering. De beer Goeman Borgesius wil zich niet laten interviewen, maar naar Het Centrum ter oore kwam, moet hij dezer dagen in een particulier gesprek toch eenige ophel dering gegeven hebben omtrent de kabi- nets-formatie. Een zijner vrienden zou hem namelijk hebben gevraagd, hoe hij er in had kunnen toestemmen, dat een der ministers reeds zoo spoedig een zoo verre reis ging maken, waarop de heer Borgesius altijd volgens onzen zegsman ietwat kribbig uitriep „Maar wie had ook ge dacht, dat het ministerie na vijf maanden nog ovei'eind zou staan". Het antwoord moet historisch zijn. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram„Een bende uit de Tanahboenboe (Borues) viel in Barabei en werd met vex-lies terugge slagen door den controleur Marie Knap pert, die daarbij sneuvelde". Onder het opschrift moorden en moord aanslagen in Lintburg deelt de Nieuwe Koerier medeIn het afgeloopen jaar, in 1905, zijn enkel in het arrondissement Roermond zeven moorden en zestien moord aanslagen in hetLimburgsch gedeelte, waar over dit arrondissement zich uitstrekt, ge beurd, en wat dezen laatste betreft, zijn nog slechts drie aanslagen vernield, waar voor minstens één jaar gevangenisstraf werd geëiseht. Moorden in 1905 Nederweerl, 3 Februari; Roggel, Maart; Blerick, 21 Mei; Roggel, 12 Juni; Meliek 16 Augus tus Roermoud, September, Nederwecrt, 17 December. Moordaanslagen in 1905 Roermond, 1 Januari Weert, 14 Januari Venlo, 17 JanuariSwalmen, 30 Januari Meliek, 18 Februari Nederweert,24 April Melick, 29 Mei; Venlo, 15 Augustus; Weert, 27 Augustus Kessel, 28 Augustus Roermond, 4 SeptemberRoermond 7 October; Baarlo, 9 October; Blerick, 16 OctoberRoermond, 5 NovemberSt. Odiliënberg, 5 November. Op het Lepelenburg te Utrecht staat een boom in vollen bloei. Het is de Corylus Colurna, de Byzantynsehe Haze laai die daar hoogtijd viert en welke hon derden bloeinkatjes gracieus naar beneden laat hangen. I Bezuiniging. Bij beschikking van den minister van oorlog is een commissie benoemd om te onderzoeken 6f de Artillerie-Inrichtingen op den bestaaudeu voet moeten worden gehandhaafd, dan wèl, óf, en in hoeverre vereenvoudiging wenschelijk en mogelijk is óf en zoo ja, op welke wijze de gelde lijke bedragen, ten lastè komende van den dienst der Artillerie-Inrichting kunnen worden verminderd. De commissie is samengesteld uit de heeren mr. G. J. Goedkoop, lid van de Algemeene Rekenkamer, tevens voorzitter; l'. W. PleilTer, oud-directeur der artillerie- inrichtingen, te Breda J. Muijsken, direc teur der Kon. Ned. Fabriek van Werk tuigen en Spoor weg-materieel, te Amster dam B. J. II. Haitink, directeur der Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden, en den luit.- kolonel van den staf der artillerie L. de Bruijn, te 's-Gravenhage ad viseerend lid en secretaris is de kapitein van den staf der artillerie W. A. G. Whitlau. De Vereeniging van Nederlandsche Patroons «Boaz" hoopt den 22 Februari 1906 haar gewone jaarvergadering te hou den in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. De voor middag zal gewijd worden aan huishou delijke werkzaamheden. Na de pauze zal te 2 ure de vergadering zich splitsen in twee sectiën. ]u de eene sectie zal Mr. S. de Vries Cz. behandelen «de wensehe- lijkheid en mogelijkheid om de Kamers van arbeid zoodanig te reoi'gauiseeren, dat ze bij conflict tusschen patroons en werk lieden dienst kunnen doen en ook gebruikt zullen worden als verzoeningsraden ol' arbiters". In de andere sectie zal Prof. Mr. P. A. Diepenhorst een referaat lever.en over «Paehtcontract". Men kent de zaak van het verwis selde kind, dat als een jongetje, naar de vader beweerde, in het Gasthuis werd ge bracht, en er als meisje uit is gekomen. Nog altijd duurt het proces met de ge meente hierover voort. Nu is mej. Vermey, de moeder van het verwisselde kind Zon dagavond overleden, 15 maanden na den dood van haar man. De advocaten ver- rnoeden dat het proces toch wel zal voort duren. Kan men de geruchten gelooven, dan moet de moeder van het meisje, dat in het Gasthuis zou verwisseld zijn voor het jongetje, thans ontdekt zijn. Het is een ongehuwde vrouw die bij de verwis seling belang had. Het meisje is indertijd door een rijke familie als kind aangeno men en heeft 't dus zeker beter dan 't bij haar ongehuwde moeder zou geweest zijn. De kinderen van het echtpaar Vevmij krijgen nu een voogd uit de familie die ook voor voortzetting van 't geding is, dat, zijn bovengemelde geruchten juist, voor de betrokken delin-quenten uit het Gasthuispersoneel wel eens slecht kan alloopen. Twee soldaten van het gax-nizoen te Leiden, die voor eenige weken wegens straf van Gouda werden overgeplaatst, kwamen gisteren in hun oude garnizoens plaats weer eens een kijkje nemen, trapten de deur van een opzichtershuisje in, gingen binnen, sloegen alles stuk wat los en vast was, en wandelden met medeneming van eenige tuingereedschappen de stad in. De politie stoorde hen in hun onzinnig bedrijf en bracht hen naar hun garnizoen terug. liet gerucht gaat dat van Ripping, die indertijd te Berkel is vermoord, ook gelds waardige papieren in Amerika ontdekt zijn. In verband met den moord op den jachtopziener te Hengeloo is een arbeider gearresteerd. De eigenaar van den spekzak woont te Borne, doch bleek onschuldig aan de misdaad. Hij wist ook niet te zeggen hoe de zak daar ter plaatse gekomen is. Terwijl een opperman op een binnen plaats te Amsterdam aan 't werk was, viel hij van een ladder en kwam zoo on gelukkig neer, dat hij in bewusteloozen toestand naar het Binnen-gasthuis werd vervoerd. Te Veendam viel een twee jarig jongetje in 't vuur. Toen de moeder het braudende vond, liep zij met het wicht buitenshuis, waardoor de gloed verergerde. Na eenige uren bezweek de kleine. Het lijkje is als geroosterd. Te Putten is een dronken cavallerist in een droge sloot gex-aakt en door de kou omgekomen. Te Olst is een dronken tapper in diens tapkamer tegen de gloeiende kachel gevallen en levend verbrand. Toen men hem vond, was zijn lijk reeds half verkoold. Finsen had reeds in 1900 de mee ning uitgesproken, dat ook lijdenden aan hartziekten en misschien ook aan sommige zenuwziekten baat zouden vinden bij een behandeling met licht. Dr. Hasselbach's latere onderzoekingen hebben die meening versterkt. Men wil nu te Kopenhagen een lichtinstituut voor behandeling van hart en zenuwziekten stichten en verzoekt daar voor steun van den Staat en van de com missie voor het Finsen-monument. Te Corschenbroich bij Muncheu is een jonge man door vier van zijne kame raden uit ijverzucht overvallen en zoo aan een boom gebonden, dat hij maar op een been kon staan. Een heelen nacht heeft de beklagenswaai'dige bij strenge kou zoo moeten staantoen werd hij pas door voorbijgangers los gemaakt. Maar het ergste is dat hij nu, tengevolge van de doorgestane ellende, krankzinnig is geworden. De daders zijn bekend, Op 89-jarigen leeftijd is de coöpera- tor en sociale Ixervormer George Jacob Holyoake overleden. In zijn jeugd werkte hij b(j zijn vader een tinnegieter; toen werd hij schoolmeester daarna begon hij lezin gen te houden, hetwelk hij volhield tot op eenige jaren voor zijn dood. Een groote zestig jaar geleden is hij tot zes maanden gevangenisstraf verooi'deeld geweest, om dat hij den godsdienst hekelde. Bij zijn proces hield hij een rede die 9 uren duurde. Zijn gevangenschap gaf den stoot tot een wet die de straf op het spotten met den godsdienst afschafte. Later kwam hij in aanraking met den rechter omdat hij een krantje in tienduizenden exemplax-en had verspreid zonder het zegel te betalen. Hij werd veroordeeld tot 600 duizend pond boete, doch hij zei ik heb 't niet, ik zal u met een shilling per maand afbetalen. Het volgende jaar werd het dagblad-zegel afgeschaft. Ook liep hij nog eens een boete op omdat hij weigerde den eed af te leggen. Gladstone heeft Ixem nog een pensioen aan geboden, doch hij weigerde wijl hij niets uit de belastingen wilde ti'ekken. Hij x-iep dezer dagen de werklieden nog op om aan „den vooruitgang" haar steun te geven en wenschte per briefje, geschrevexx met een hand die wel van een dertigjarige kon zijn, zijn vriend Burns geluk met diens herkiezing. Hij is niet ziek geweest en stierf onvexwachts. De thans opgeheven Russische staats gevangenis, Schliissenburg, heeft een niet onbelangrijk historisch verleden aehter zich. De voormalige vesting, gelegen aan de uitmonding der Newa uit liet Ladoga- meer, telt ruim 5000 inwoners, die hoofd zakelijk leven van de scheepvaart, de visscherij en de sits-nijverheid. De ves ting werd in 1323 gesticht door Joerij III Danilowilsj ter bescherming van hel gebied van Nofgorod tegen de Zweden. Het eiland, waarop zij werd auugelegd, heette Orjechof fNoteneilandy en de vroe gere naam der sterkte was dan ook Orje- chofez. In 1348 werd zij veroverd door de Zweden, die haar herdoopten in Nöte- borg. Eeuwenlang bleef zij daarop een twistappel tusschen de Zweden en de Rus sen totdat eindelijk in 1702 Peter de Groote er in slaagde haar te heroveren. Deze doopte haar Schliisselburg, breidde de ves tingwerken uit en stichtte binnen haar wallen kerken, fabrieken en kazernes. Als vesting heeft zij daarop nog slechts ruim honderd jaar dienst gedaan in 1810 werd zij als zoodanig opgeheven. Maar eerst sedert 1882 deed zij dienst als strafinrich ting voor politieke gevangenen. En als zoodanig is de beruchtheid, die zij had sinds Iwan VI Antonowitsj er gevangen zal en vermoord werd, eerst recht alge meen geworden. Te Petersburg zijn eergisteren een paar duizend werklui naar het Mitrofan- kerkhof gegaan, waar de slachtoffers van den Kooden Zondag begraven liggen maar kozakken dreven hen met nagaika's uiteen. Er werden zeven werklieden ge dood en veertig gewond in een botsing te Nandorghely (Hougarye) tusschen gendar men en werkstakers. Het Braziliaansch oorlogsschip (linie schip) „Aquidaban' is Zondag in een baai ten Z, van Rio de Janeiro gezonken ten gevolge van een ontploffing. Ee.i kruiser stoomde met de ministers aan boord da delijk naar de plaats van het ongeluk en keerde met de gewonden te Rio de Janeiro terug. Omgekomen zijn bij dé ontplolling vice-admiraai de Noronha, minister van marine, die zich met de studiecommissie voor het nieuwe tuighuis aan boord van het schip bevond, de studiecommissie zelve, drie schouts-hij-nacht, de kapitein van het schip, twee fregatkapiteins, twee Duitsche fotografen, een dagbladcorrespondent en bijna alle officieren van de „Aquidaban" Ile( geheele aantal dooden is 196, dat van de gewonden 36. Er is een openbare rouw afgekondigd, de schouwburgen zijn gesloten. Hel was een der grootste sche pen van de Braziliaansahe vloot en is be rucht geworden in de revolutie vau 1893, toen het ondercommando van den schout hij-nacht Mello de zijde der revolutionairen koos. De koningin-weduwe Margherita van Italië, die reeds vroeger, om den ouden dichter Giosuè Carducci te eex-en, diens bibliotheek en handschriften kocht om te zorgen, dat die niet verstrooid werden, heeft nu ook het huis gekocht, dat Car ducci te Bologna bewoont. De koopprijs bedroeg 50.000 lire. Allen bewoners, uit genomen natuurlijk Carducci zelf, die ex- tot het eind zijns levens mag wonen, is de huur opgezegd. De commandant van de brandweer van Londen heeft zijn jaarlijksch rapport gepubliceerd. Men vindt daar het fabel achtige cijfer van 3580 branden onge veer 10 per dag waarvan 178 als zeer ex-nstig zijn geclassificeex-d. Laten wij er aan toevoegen, dat kleine bx-andjes, 1832 in getal, niet daax-iu begrepen zijn, even min de 541 valsche almeeringen. Te Chicago woedde Maandag een zeer zware sneeuw- en hagelstoi-m, zooals men dien sedert jaren niet gekend heeft in deze stad. De stad was feitelijk van alle verkeer afgesloten, daar de telegraaf draden verwoest waren. De trams kon den niet rijden; de spoortreinen kwamen aan met uren vertraging. I)e storm woedt in een omtrek van 60 mijlen. Te St. Petersburg is den 18 hegra ven baron Korf, kapitein van de kuras siers der Tsaritsa. Hij pleegde in het op roerig Oostzee-gebied, waar hij, naar zijn naam te oordeolen, zeker thuis hoorde, zelfmoord ouder zeer bijzondere omstandig heden. Terwijl hij ouder generaal Orlof bezig was de oproerige Letten ten onder te .brengen, kreeg hij kort geleden bevel te Walk een troep opstandelingen te fu- silleeren. Toen het vuurpeleton reeds ge reed stond en nog slechts op zijn bevel wachtte, trok baron Korf eensklaps zijn revolver en schoot zich door 't hoofd. Het woord „Vuur!" kon hij blijkbaar niet over zijn lippen krijgen. Men is in Zwitserland met het groot- sche plan bezig een rechtstreekschen wa terweg tusschen de Noordzee en de Adria- tische zee tol stand te brengen. Daartoe zouden kanalen worden gegravon oin den Rijn langs het meer van Constanz en langs het meer van Como of het Lago Maggiore met de Po in verbinding te brengen. Nu reeds wordt het hout op sche pen van Locarno langs de Ticiuo en de Po naar Venetië vervoerd. De kosten zou den op 324 millioen francs zijn geraamd. Dil cijfer laat reeds vermoeden dat het plan nog wel eenige jaren onuitgevoerd zal blijven. Een jonge dame te Genéve, die, op punt stond te trouwen, had haar intiem ste vriendinnen nitgenoodigd de huwelijks geschenken te komen bezichtigen, 'i'oen zij heengegaan waren bemerkte zij dat een kostbare gouden armband, een ge schenk van haar toekomstigen echtgenoot, verdwenen wasDaar niemand anders dan de vriendinnen in de kamer geweest was, moest een vari haar den diefstal hebben gepleegd. Terwijl de bruid onder tranen het ledige kistje opnam, waar de armband had ingelegen, trof haar op eeus een sterke viooltjesgeur, waarin zij het lievelingsreukwerk van een haar vrien dinnen herkende. Nu wist zij ook wie den armband genomen had. De sterk ge parfumeerde hand had te duidelijke sporen nagelaten toen zij den diefstal uitvoerde De schuld van het meisje was zoo dui delijk door dit merkwaardige zelfverraad, dat zij niet kon loochenen. De rechtbank te Darmstadt heeft een conducteur, die een 15-jarig meisje tijdens een reis in den spoortrein op on behoorlijke wijze heeft lastig gevallen, wegens beleediging tot zes weken gevan genisstraf veroordeeld. In het vonnis wordt overwogen dat bepaaldelijk vrouweu, meisjes en kinderen door het spoorweg personeel tegen overlast van wien ook behooren te worden beschermd, en dat daarom een conducteur, die zich zetf in dil opzicht vergrijpt, een ernstige straf verd ient. Walter Wellman, die van plan is de Noox-dpool in een ballon te bei-eiken heeft een Amex-ikaanschen fabr,kant in automo bielen opgedragen verscheidene electrische sleden te maken. De honden zullen door een motor met een rad aan den achter kant van de slee vervangen worden. Het rad heeft een diameter van 18 duim en stevige ijzeren punten als tanden. Wan neer Wellman Spitsbergen verlaat zal hij de automobiel-sleden zoo ver mogelijk naar het Noorden zenden, beladen met levensmiddelen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJselmuiden, B. Batelaan te Waarder; te Lettelbert, G. Venexna eand. {verb, bericht); te Abbenbroek, H. G. v. Wijngaarden, cand. te Utrecht. Aangenomen naar Thesinge door W. S. Winsemius cand. Bedankt voor Bleiswijk door P. Zandt cand. Te 's-Gravenhage is op 53-jarigen leeltijd overleden de lieer P. Voerman, directeur hoofdonderwijzer van het burger weeshuis, fundatie Vrouwe van Renswoude aldaar. De heer Voerman begon zijn loopbaan als onderwijzer aan de chr. school te Vlis singen, hoofd de heer v. Rosmalen, later dhr. Merckens. Daarna werd hij sécon- dant aan het chr. instituut van den heer Eerdbeek te 's-Gravenhage, vervolgens hoofd der ehr. school, Klarendal te Arnhem en volgde in 1895 zijn oud-patroon v. Rosmalen te 's-Gravenhage op als direc teur van bovengenoemde inrichting, West einde, Den Haag. Homoeopathisch Maandblad, orgaan der „VereenigiDg tot Bevordering der Homoeo- pathie in Nederland", onder hoofdredactie van dr. N. A. J. Voorhoeve, Den llaag; met medewerking van vele homoeopathische artsen, onder anderen dr. Rolvink te Mid delburg. Uitgevei-s La Rivière en Voor hoeve te Zwolle. Dit Maandblad is zijn 17e jaar inge treden. Het heeft getrouw, kalm en waardig de beginselen der komoeopathie verde digden de voordeelen der homoeopathische geneeswijze naar den regel van het „gelijk geneest gelijk" aangetoond. Duizenden aanhangers heeft het gewonnen. Ofschoon wij op den inhoud van het le uommer reeds vroeger de aandacht vestigden, willen wij toch er nog even wat van zeggen. Dr. Vooi-- hoeve bepleit nogmaals de wenschelijkheid van een Homoeopathisch Ziekenhuis. On danks velerlei medewerking is de vereeni ging er nog niet in geslaagd de oprichting van een zoodanig Ziekenhuis voor te be reiden. Zij is echter er toe overgegaan eeu -4V»- homoeopathische het Diaconessen daai'toe is geld i een Ion uit de r voor den genees! den. Dr. Voorho eeniging om geld van f 1000 of mi Laten de voors dan nu eens too Dr. Kallenbach „Voor en Tegen' homoeopathische) thischen arts wijze uit de prr homoeopathic aa van den dag al^ thische behandeli door dr. J. Vo< Wouters zet zijn praatjes en pree bladzijde bevat mededeelingen. 1 komoeopathie is schatbare handw gelde, belangstel Een liberaal De heer T. V en oud-burgeme<| zich dezer dagen huidige ministeriel «Wat lie dagbla minister van Waters een particulier baa moet ieder Nederla, de diepte zorg v<| opdracht van de wel een contract i volmaakt hetzelfde, staat gedurende de al dan niet tracten niets tot de zaak al een Nederlandsch in den, zonder redenen om ten zijnen voon gaan waarnemen «En is het waar Staten-Generaal een met spoed te werke de waterstaatsbegroq nen afdoen, dan regeering alles durf «Waar gaat het 1 ben bij de begroot] Kamer reeds moete van oorlog plaats h terie, die er volge den politieken strijdl «Wij hebben moi departement in het ieder Nederlander nuttelooze van inzie dat departement zee staat en Binnenlan kunnen worden. He Zoo er door de min ambtenaren, wat me gewerkt werd dan guldens gespaard w nisters durft den omdat naar de teg er zitten, zoolang del schelijk achten en dat ons land niet m eerste klas lui, zo als in Provinciale St «Omdat het behe| stad of dorp een ba anders. En ik vraag van 'l antirevolutio waarvoor al dat kab regeering te doen v; plaats hebt gegeven beginselloos iets. Ni< in het bijzonder treft zulks. «Is er daarvoor zi| worden om eene re «Indien zulks, wat ministerie-Kuyper ha liberale groote pers nige, waartoe de Nei over dat ministerie uitj cr alle flauwe uitvluq «En zoo is er nog sterie «Waar blijft deze r van financiën, die nii voorschijn komt, maa een plattelands-burge wetende met een te| kortweg voorstelt om de personeele belastir «Is dat regeeren? «Is er daarom zoo| een ininisterie-kuyper «Want men kan i mooi als men wil, n de kaars heendraaien, liet te doen om den val te brengen. En sti der socialisten, is dat geweldig straffen. En straffen, dat de opdra eener nieuwe regeeri I iemand, behoorende ringsbeginsel, doch aa ringsgebied. «De omstandighede «Maar uit alles bli ministers bij elkaar h lijk zij hier nogmaal personen individueel I een regeering samen I «En wees verzekerd Mik door duizenden n menschen gevoeld wi| «Duizenden kiezers genomen. «Of is het blanco k passing op alle daden artikel zal lang in he er zeker van, dat mr. studeerkamer van gen wrijft en dat hij nu al tegen mr. Borgesius s; «Maar hoe dat ook der Staten-Generaal to sche volk van dat hoog: wachtlaat dat Collegi pp zijn post blijft en i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2