Afloop Verkoopfngen enz. Ad «ertentiBn. IJIT m PERS. Marktberichten. TE KOOP Sedert dien heeft zich de godsdienst van den kanselier, dien de Roodhuiden Biin- barko noemen, gevestigd. De Roodhuiden offeren hem allerlei kruipdieren, die zij in hun land vinden. Onze lezers zullen zich herinneren, dat den dag na de vreeselijke verworging van de juffr. Gilberte Wilms, in haar si garenwinkel in de rue Grétry, te Luik, reeds een tweetal individuen gearresteerd werden, welke bekenden, doch verzeker den, dat de hoofddader een Zwitser, Leon Richard was. Men zocht overal naar dezen derde, ja, zelfs was men een klopjacht begonnen in de verdachte kroegen van Brussel. Nu echter komt bericht in, dat de Parijsche veiligheidspolitie Zaterdag middag dezen Leon Richard heeft gear resteerd in de Jardin du Luxemburg, al daar. Hij is onmiddellijk achter slot en grendel gezet en zal uitgeleverd worden, zoodra aan de formaliteiten is voldaan. De manier, waarop men den kerel heeft te pakken gekregen, was zeer handig. Men heeft n.l. 's mans woning, waarin zijn vrouw verbleef, te Somvilliers, in 't kanton Bern, Zwitserland, bewaakt. Op 15 Januari j.l. ontving de vrouw een brief uit Parijs van haar man, waarin stond opgegeven, dat antwoord moest gezonden worden naai de Bar Americain te Parijs. Toen hij daar den brief van zijne vrouw kwam halen, pakte de Parijsche politie, die inmiddels natuurlijk op de hoogte gesteld was, den kerel terstond bij zijn kraag. (L.K.) De overeenkomst tussehen de stad Berlijn en Siemens Halske over den aan leg der ondergrondsche lijn Potsdamer PlatzSchönhauser Allee, is Zaterdag onderteekend. In het Tiroolsehe gebergte doen de warme weersgesteldheid en de voortdurend waaiende sirocco's de sneeuw in massa smelten, 't geen bij menschenheugenis in dezen tijd van 'tjaar nog niet is voorge komen. De lawines vallen in menigte. De boeren, die hout en voer van de bergen naar de dalen moeten transporteeren, ver- keeren voortdurend in levensgevaar. Een brutale diefstal heeft in het arsenaal te Kief plaats gehad. In officiers uniformen gestoken revolutionairen hebben een groot aantal geweren, granaten en dy namiet uit het arsenaal weggehaald. Zij toonden aan de wacht nagemaakte papieren en gaven voor door den generalen staf te zijn gezonden. De buit werd ongehinderd op wagens geladen en weggevoerd. Dr. Tanner, de eerste vaster van be roep, die jaren geleden begon met zijn 40- daagsche hongerproeven, is thans 71 jaren oud, maar nog kras en gezond en hij schrijft zulks toe aan zijn vaste methode. Als de menschen minder aten en meer water dron ken, zegt hij, dan zouden er veel min dei- zieken zijn. Tanner heeft nu een anderen vaster Van Wilcox tot een honger wedstrijd uitgedaagd. Van Wilcox beweert, dat vasten het gezondst voor hem is. Hij wordt er dikker en sterker door, zegt hij, en ver leden jaar deed hij onmiddellijk na een vasten van 60 dagen, een voetreis vanNew- York naar San Francisco. Op de Borsig-fabriek te Tegel bij Berlijn brandt sedert een maand een reus achtige voorraad steenkolen, ongeveer 2 millioen kilo. De zich ontwikkelende gas sen verpesten de omgeving mijlen ver in den omtrek en bij noordenwind zijn deze zelfs in Berlijn merkbaar. Om den brand te blusschen zijn twee spoorweg-lijntjes aangelegd, die het smeulende goed ver voeren naar groots velden en daar uit spreiden. Door den jongsten storm is deze hoop echter in lichter laaie geraaktde vlammen sloegen hoog op en de gloeiende kolen werden zichtbaar. Men heeft nu echter de brandende gedeelten kunnen ontdekken en zooveel mogelijk isoleeren. Anna Svendsen, nu tussehen veertig en vijftig jaren, geniet de eer het oudste model van Denemarken te zijn in het geheel heeft zij te zamen ongeveer 40,000 uren voor het meerendeel voor Deensche schilders en beeldhouwers, nu eens als Eva of Psyche, dan weer als Potifar's vrouw of als een oude boerin, geposeerd. Er zullen weinig huizen in Kopenhagen zijn, waar niet een arm of een been van Anna Svendsen te zien is, want zelden wordt daar een persoon als model voor een heele figuur gebruikt. De waardige vrouw, die nu nog alleen poseert voor figuren in den trant van Rubens, heeft zich niet over ondankbaar heid in de kunstenaarskringen te beklagen. Deensche kunstenaars van naam hebben een verzameling van 90 kunstwerken te harer beschikking gesteld om een verloting op touw te zetten, welker opbrengst de in den dienst der kunst vergrijsde dame een onbezorgden ouden dag zal verschaffen. Ter gelegenheid van den 200sten gedenkdag van Benjamin Franklins ge boorte wordt ook nog eens het door hem zeiven opgestelde grafschrift medegedeeld, hetwelk luidt „Het lichaam van Benjamin Franklin, boekdrukker, ligt hier, (als het omslag van een oud boek, waar de bladzijden uit zijn gescheurd), tot aas voor de wormen. Maar het werk zelf is niet verloren want het 'zal, naar hij geloofde, opnieuw verschijnen in eeu nieuwe en fraaiere uitgave, her zien en vermeerderd door den schrijver.'' „Met gebed teil men mij verslaan?" 1 oen in 1812 de Fransche keizer Napo leon in Rusland inviel, stond het Russische volk als een man op. De priesters sterkten den moed des volks door hunne gebeden. In de onde stad Moskou bad een priester het volgende: ,/Heer Zebaolh, God dei legerscharen, die Farao liet ondergaan in de Roode Zee, en Goliath veldet dooi den slingersteen Davids, den trotschen Nebukadnezar door waanzin vernederdet, zie ook dezen hoogmoedige aan, wiens naam Napoleon is, grijpt hem met Uwen sterken arm, die Hemel en aarde draagt, en ver pletter hem, O, Heerde overwinning komt van Udaarom, Heergeef ons leger de zegepraal en geef ons rijk vrede Toen Napoleon van deze gebeden hoorde, zeide hij „Met gebed wil men mij ver slaan Tussehen keizer Allexander en mij beslissen niet gebeden maar bajonetten ik zal met 500.000 gewapeuden naar Mos kou komen en om hunne gebeden lachen Op den dag, waarop de- vrede gesloten werd, bad dezelfde priester: „De kracht der menschen was klein maar er verhief zich een andere Macht, die riep„Tot hiertoe en niet verder, opdat alle volkeren der aarde erkennen dat Ik God ben en niemand meer, die het hooge verneder en het nederige verhoog. Voor Mij is niets te gering om daardoor te helpen, vuur of hagel, sneeuw of storm. Daarom dank den Heer, die wonderlijk regeert en alles welmaakt''. In Roemenië doen zich nog wel eens toestanden vaor, zooals wij die hier niet kennen. Het volgende oudej aarsavonds- verhaal kan daarvan een staaltje geven. Dien avond reed een personentrein van Taenva naar Boekarest en vóór het vertrek had het personeel van den trein en de machine zich duchtig het hart gesterkt voor deze laatste reis in het oude jaar. Ook bij het volgende station hield de trein met hetzelfde doel nog wat langer stil en dit ging te gemakkelijker daar ook de passa giers van een goeden dronk niet afkeerig waren. Zoo ging de trein van station tot station en nadat op het laatste haltepunt vóór de hoofdstad nog eens degelijk was „gestopt" werd het laatste traject geënta meerd. De gelukkige stationschef kon zich te ruste leggen, doch zijn collega te Boeka rest moest door al die vertraging in den treure wachten, tot ook hij dit voorbeeld kon volgen. Eindelijk ontving hij bericht, dat de trein 't laatste station had verlaten, maar of liij al wachtte, er kwam geen trein opdagen. Hij werd ongerust en seinde nog eens naar zijn collega, doch kreeg geen antwoord meer. Toen de kwartieren tot uren groeiden en er niets opdaagde zond hij ten leste een reservelocomotief uit, die voorzichtig en voortdurend met de stoom fluit werkende den trein tegemoet reed. Eindelijk ontdekte men midden op den weg de roode lichten van de locomotief. Doch de signalen met de stoomfluit noch roepen wekte antwoord, men reed nader en zag dat de trein stilstond. Wat bleek? Machinist en stoker sliepen op de steenkolen in den tender, het vuur was bijna uit en de stoom had geen spanning meer. De hoofdconduc teur en zijn trawanten sliepen, de lading- meester sliep in den goederenwagen, de remmer in zijn uitkijkhuisje en de passa giers waren eveneens allen in zoete rust. Iedereen sliep midden op den weg Alberto Frederici was misschien geen wereldberoemd manmaar onder zijn vrienden in de wereld der Italiaansche straatvegers, rookverdrijvers en handelaars in gepofte kastanjes, die te New-York zijn neergestreken, ging hij door voor een groot man. Als hij wat te vertellen had luisterden de vrienden aandachtig. Vooral was Alberto op dreef als hij tegen cynische en aanmatigende Y^ankee's zijn zonnig vaderland in bescherming nam. Dan werd al het goede en schoone van Italië opgesomd; maar een ding moest hij ook zelf erken nen de regeling van het spoorwegverkeer in Italië deugt niet. „Nooit zal ik verge ten zoo voer hij dan \oort „wat mijzelf, eens in de wintermaanden is ge passeerd op de lijn langs de Middellandsche Zee. Ik was te Vintimiglia in den trein ge komen, en moest naar San Remo. Nu, daar gingen wij dan aan onze rechterhand de met sneeuw bedekte bergtoppen, om ons heen sinaasappelheesters en rozenstrui ken, rechts de blauwe zee. Na een tijdje houdt de trein plotseling stil. Ik steek het hoofd buiten het raampje en vraag den conducteur „Is dit Bordighera al „Neen mijnheer, het is een koe; er is een koe op de rails „Na een poosje was de koe verdreven en daar gingen wij weer. Wij zullen een mijl of wat verder zijn geweest, toen de trein alweer stilhield. „Nog een koe vraag ik nijdig aan don conducteur. „Neen mijnheer", grinnikt de man ge moedelijk ,,'t is dezelfde." Bismarck. Omtrent Bismarck ver neemt men telkens weer bijzonderheden, die het karakter van den ijzeren kanselier kenschetsen. Zoo ook de volgende Bismarck had den titel van „prins" ge kregen. Eenigen tijd daarna kwam 's avonds het gesprek op het houden van rijtuigen en paarden, en zeide zijn zwager, graaf Von Araim, dat de kanselier als prins wel wat mooier equipages mocht aanschaffen. Bis marck antwoordde: „Ik heb mij zelf niet tot prins gemaakt en moet zoo leven, dat ik mijn kinderen wat nalaat. Mijn inkomsten zijn volstrekt niet prinselijk. Aan bals en zulken onzin doe ik niet. Wel heb ik alle dagen gasten aan tafel. Dat beschouw ik als een eer en heb er pleizier in, en zoo kom ik aan 't eind van het jaar toe. Verder zie ik niet in, waarom ik nu voornamer zou zijn dan te voren. In dit verband herinner ik mij wat mij met prins Karei is gebeurd op den dag van mijn benoeming tot prins. Al eenige weken te voren had hij mij een uit- noodiging gezonden, en ofschoon ik mij zooveel mogelijk van hoffeesten verwijderd houd, wilde ik voor mijn overbuur (de paleizen stonden tegenover elkaar) een uit zondering maken, vooral omdat ik de prin ses, die jarig was, wilde gelukwenschen. Toen ik nu de trap opkwam stond de prins mij boven op te wachten met open armen en riep mij toe „Wel, hoe gevoelt ge u nu als prins?" „Koninklijke Hoogheid", ant woordde ik, „net zoo fatsoenlijk als te voren. Ik heb altijd reeds als mijukeer von Bis marck gemeend een fatsoenlijk man te zijn en hoop dat verder ook te blijven". Blijk baar was de prins door dit antwoord niet bijzonder gesticht. Hij maakte rechtsom keer ik ging naar de prinses om haar te feliciteereu en een kwartier later vertrok ik. Toen mijn oude meester, de Keizer, van mijn effronterie hoorde, lachte hij er har telijk om??? Het is een erkend feit, dat een in helrood vlammend reukorgaan, te midden van een vroolijk gelaat, steeds aanleiding- geeft tot het vermoeden, dat deszelfs eigenaar drinkt. Professor Lassar, uit Berlijn, heeft zoo een middel uitgevonden, om aan al te roode gezichts-versierselen hun normaal teint terug te geven. Volgens hem schuilt de funeste rossige gloed niet in de liefde tot den wijn en sterke likeuren, maar in een uiterste gevoeligheid der bloedvaten voor temperatuurswisseling. De minste koude doet ze rood worden. De voortdurende roodheid is te wijten aan een sterke uitzetting der adertjes en slagadertjes, die zich aan 't einde van onzen neus bevinden. Een afdoend genees middel is het vernietigen van de uiteinden dier bloedvaatjes door herhaalde huid- opkrabbingen. Maar gewichtig komt pro fessor Lassar met zijn meening voorden dag, dat het middel wel eens erger dan de kwaal kon zjjn, want men liep alle kans te blijven zitten met een misvormden niet-rooden neus. Een behandeling met speldenprikken zou beter resultaat hebben. Maar de hevige pijn zou misschien meer verdriet veroorzaken dan t verdwijnen van de roode kleur pleizier. Professor Lassar heeft een instrument uitgevonden om op wetenschappelijke manier z'n neus te behandelen, 't Is een soort borsteltje, waarin een veertig fijne platina priemetjes zitten. Het behulp van electriciteit kan die heen en weer bewogen worden. De neus kan gevoelloos worden gemaakt, maar 't behoeft niet, want de behandeling doet geen pijn. De fijne prikjes veroorzaken een hevige bloeding, die men onmiddellijk door het leggen van een com- pres kan stelpen. Deze steken vernielen d® uiteinden der bloedvaatjes en veranderen den rooden neus in een van normale tint zonder dat er een spoor van de prikken overblijft. Zes of acht behandelingen, een of twee keer per week, zijn voldoende, zegt de professor. Welke offers de groot-industrie in Amerika vordert deelt een New-Yorksch blad medeIn het afgeloopen jaar wer den in Alleghany County, een deel van Pennsylvania, 17,700 menschen gedood en gewond, in vreedzame bedrijven, waar van 9000 in de ijzer- en staal-fabrieken en hoogovens. Het schijnt dat de werklieden die dag aan dag met het gevaar omgaan, steeds roekeloozer en onvoorzichtiger worden. Te New-York waar men veelal op verdiepingen woont, hebben de eigenaren van concurreerende fonografen hoogloo- pende ruzie gehad, die zelfs voor den rech ter is gebracht. Zekere mevr. Cole gaf c m partijtje, en liet daarbij haar fomgra .f spelen (of zingen of knorren, zoo gij wilt). De heer James Hillyard, haar boven-buur- man zette evenwel ook zijn toestel aan het werk en maakte daarmede zoo barbaarsche geluiden, dat het genoegen der gasten be denkelijk begon te verminderen. Mevrouw Cole poogde de onhebbelijkheid te negee- ren en legde aan haar vrienden uit hoe on plezierig het was dat haar buren zoo weinig idee van muziek hadden. Daarop begon de heer Hillyard door den lift allerlei onheu- sche opmerkingen te roepen „Schei uit 1" „Moordn Wie wordt daar gekeeld?" Mevr. Cole raakte meer en meer van haar stuk, maar liet het instrument voort spelen en veranderde alleen nu en dan het liedje. En toen begon de heer Hillyard met alle macht op den vloer te stampen en op de pijpen der stoom-verwanning te hameren. De woedende mevrouw Cole zocht dus recht. Maar zij verliet teleurgesteld weder de rechtszaal. De rechter oordeelde dat er geen misdrijf gepleegd was en wees de klacht af. LAATSTE BERICHTEN. 's-Gravenhage. Bij kon. besluit zijn benoemd totontvanger der rijks directe belastingen te Haarlem (buitengemeenten) G. Meuwisse, ontvanger te Goeste St. Maartensdijk W. Schuijt, surnumerair te 's-Hertogenbosch, met intrekking zijner benoeming te Ter Apelte Kaatsheuvel C. Stassen, ontvanger te Axel. Op verzoek eervol ontslagen op de meest eervolle wijze Mr. A. J. Roest, Commis saris der Koningin in Zeeland met 1 Mei en met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten den lande bewezen. Herbenoemd tot burgemeester van Aar denburg Mr. P. C. J. Hennequin. Materialisme. De Standaard betoogt, dat wij tegen woordig afglijden naar het materialisme. »De autonome, irreligieuse Staat werd ook op eigen terrein steeds meer naar den stolïe- lijken kant gedrongen. De Staathuishoudkunde nam de leiding in het Staatsrecht, het oecono- misch belang verving het volksideaal. Schier alle politiek der groote mogendheden doelt thans op het winnen van afzetgebied. Het volk moet rijk kunnen worden. Om rijk te worden, moet het landbouw, nijverheid en handel zien tieren. En de politiek der Kabinetten wordt onder den financiëelen druk der haute finance opgeroepen, om aan deze stoffelijke belangen eiken maatregel ondergeschikt te maken. Japan ging tegen Rusland ten oorlog, om Rusland's plannen in het Yaloe-gebied te verijdelen, en zich Korea niet afhandig te zien maken. Geen Kabinet kan zich aan het drijven van die ma terialistische mabht meer onttrekken. Wie niet meedoet, wordt met zijn kostelijke idealen in den hoek gedrongen. En ook binnenslands ziet men hetzelfde ver schijnsel. In het binnenland worstelen niet twee partijen, maar twee volksklassen, de gegoede en de niet- gegoede, niet om een hooger ideaal, maar om het stoffelijk levensgoed. Het materialisme drong sociaal, onder Louis Philip's rentenierspolitiek' in de gegoede bnrgerij en den adel. Een ko ning was machtig zoo hij rijk was. De adel moest rijk zijn. De hoogere burgerij moest rijk zijn. Het werd de eeuw der millionaire en milliardairs. Zoo steeg de weelde,, zoo klom de levensbehoefte, zoo werd de munt gede- precieerd en werd de levensstandaard al duurder. Altoos het materialisme, dat steeds verder voortwoekerde. En Mat ging rustig toe, tot ook de kleine ambtenaar, en de kleine burger, en de nog kleiner arbeider, en de allerkleinste proletariër zich de vraag gingen stellen, krach tens welk hooger beginsel deze weelde omhoog, bij het ontvlammen hun gebrek en kommer te schriller moest doen opkomen. Zoo doodde het materialisme eerst alle sociale tevredenheid, en vlak daarop allen socialen vrede. Marx werd der ontevredenen materia listische wijsgeer, en socialisme, anarchisme en nihilisme kwamen den Staat verontrusten. Waar zal da Staat de olie vinden om over de wilde golven uit te gieten »Niet in de Religie, want .die gold voor den Staat niet. Niet in het Ideaal, want dat was door het materialisme naar omlaag gehaald. Niet in het Recht, want dit was op leemen voeten komen te staan. Niet in de Ethiek, want hier' gold het steeds stuivertje wisselen. En wordt dan nog een poging aangewend, om door hoogheffing van de Christelijke banier het vinden van veiliger haven mogelijk te maken, dan waakt in bittere woede de autonome Staat als een donderende Jupiter op, om tegen zoo snood bedrijf alle materialistische machten te wapen te roepen, en dan leenen zich zelfs ver doolde Christenen, om bij dezen kamp tegen de Christelijke banier als vrijwilligers in dienst te treden. En zoo is het al één gedachte, die de vol keren leidt en voortstuwt. De Staat niet van God en Gods wil afhankelijk, maar eigen heer en meester en door zoo allenj hoogeren steun los te later, komt de Staal vanzelf uit bij de wrange vrucht van het materialisme, èn in zijn buitenlandsche èn in zijn binnenlandsche politiek". Eerste Kamer. Iti het Voorloopig Vet-slag over de Be grooting wordt allereerst het optreden van liet nieuwe Kabinet beoordeeld. Een aantal leden zagen er niet de uit drukking in van de gevoelens van de meer derheid der natie, zooals die bij de verkie zing waren gebleken en betreurden het af treden van net vorige ministerie, omdat nu bij gebrek van middelen, sociale wetge vende arbeid op den achtergrond wordt geschoven. Van andere zijde werd het af treden niet betreurd en toegeschreven aan het op den voorgrond stellen van de anti these, wat weorzin en ongerustheid kweokte en leidde tot ondermijning van de nationale eenheid en tot schijnheiligheid bij velen. Het stelsel van minister Kuyper wekte geloofs haat en splitste de natie in Lv^e deelen. Anderen beweerden, dat de Imkerzijde minister Kuyper tot het stellen der anti these gedwongen had. Volgens sommigen berustte het Kabinet op onjuiste grondslagen en valsche ver kiezingsleuzen. Onwaar was als strijdleuze het blanco-artikel, een onwaarheid, die zich gewroken heeft bij het bijeenbrengen van deze ministers, die omtrent onder scheidene regeeringsbeginselenverschillen. Andere leden zullen afwachten de plan nen van den minister van financiën. Weer anderen zegden zooveel mogelijk mede werking toe, zoolang het kabinet vrede lievend bleef. Men vroeg welke de verhouding is van liet ministerie tot ieder der oppositie-groe pen. Verschillende leden kwamen op tegen het samenvoegen van een ministerie waarin de Kabinetsformateur ontbrak, zoodat in ons staatsleven werd ingegrepen door iemand, die geen verantwoordelijkheid draagt, wat op den duur moet lijden tot kuiperij en bederf. 'Van verschillende zijde sloot men zich bij dit betoog aan, maar verschilde men van gevoelen omtrent de noodzakelijkheid van een premierschap. Gevraagd werd of de kabinetsformateur wist of minister Krans contractueel verbonden was om zijn diens ten in Chili te gaan presteeren. Ook werd er op gewezen, of het niet tot klaarheid is gekomen of voor de formatie van het kabinet de rechterzij de is geraadpleegd, een raadpleging die echter als een zuivere zaak van de Kroon werd beschouwd. Wolfaartsdijk. Maandagavond is door de vereeniging Landbonw en Veeteelt al hier aan de laagste inschrijvers gegund het leveren van 173000 K.G. Superphos- phaat 14 k f 2,39 en 39000 K.G. Am moniak-Superphosphaat k f 7,15 per 100 K.G. aan dhr. L. Bversdijk te Kapelle 18000 K.G. Chilisalpeter k f 12.20 aan dhr. Abr. Remijnse alhier; 6800 K.G. zwavel- zuur-ammoniak <1 f 15,48 per 100 lv.G. aan J. Kostense te Kruiningen38600 K.G. Superphosphaat 18 tl f 3,16 per 100 K.G. en 2400 K.G. patent kali aan 1' 6 aan J. Timmermans alhier. Er waren 11 inschrijvers. GOES, 23 Januari 1906. Bij voldoende aanvoer kwam er in de prijzen geen verandering. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f6,50 a f7,25. Nieuwe rogge f5,60 a f5,75. Wintergerst per 100 kilo f 7,50 A f 8,25. Zomergerst per 100 kilo f 7,75 a f 8.—. Haver per 100 kilo f7,80 a f8,50. Bruine boonen f 7,50 a f8,25. Karwijzaad fo, A f o,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f 9.a f 9,40. Groene Erwten f 8,75 a f 9. Versche Boter per K.G. fia f 1,10 midSenprijs f0,525, part. fo,per pond. Versche Eeieren per too stuks f4.— a f 4,60 middenprijs fl,to, part. f o,per 25 stuks. De aanvoer van Boter en Eieren was ruim. VLISSINGEN, 23 Jan. 1906. Boter 1 1,15 a f 1,20 per K.G. Eieren f 5,20 a f o,per 104 stuks. ROTTERDAM, 22 Jan. Binnenland sche granen. De aavoer was ruimer dan vorige week. Tarwe ging sleepende tot vorige prijzen van de hand. In de beste soorten f8,90 a f9.25 en overigens f8.40 a f8.80 perioo k.g. naar kwaliteit. Rogge, met weinig Vraag lager verkocht. Per Heet. f 5,25 a f 5,80. Gerst. Winter- prijshoudend, per 100 kg. f 7,90 a f 8.30. Zomer- onveranderd per loo kilo f7,75 a f8. Chevalier- iets lager, per loo k.g. f8,40 a f8,65. Haver goed gevraagd en in kleine ge vallen iets duurder betaald. Per 100 k.g. f 8.25 a f8.75. Witte boonen, kwamen heden bijna niet voor. Bruine boonen in de beste soorten gsvraagd en prijshoudend verkochtminder kwal. lager. Per Heet. f 7,50 a f 9,50 en blanke zuivere partijtjes daarboven. Blauwe Erwten nog steeds weinig ge vraagd en onveranderd genoteerd. Per Heet. f8 a f8,50. Buitenlandsche granen stil. Rogge per 2100 kilo's, 73 kilo Taganrog f 168. Gerst, per 2000 kilo's, 60/61 kilo Zwarte Zee f 141, dito dito verwacht naar tijd van aankomst f I39.50, f 139. M a i sper 2000 kilo's Arnerik. Mixed uit lossende boot f124 a f122, dito ditojanuari- levering f 122. MEELBERICHT, 22 Januari. Reeds bij den aanvang der vorige week deed zich iets meer belangstelling gevoelen, er ging dan ook een en ander om. Toen daarop de prijzen iets hooger werden gehouden verminderde de kooplust, doch de week sluit in betere stem ming tot ruim vorige prijzen. Roggebloem is circa f 1 hooger te noteeren. Heden was er redelijke vraag tot goed vorige prijzen. Prima qual. Inlandsch f12a f13,50. Eerste qual. Inlandsch fn,50afi2.Prima Amerik. (Patent) f13,25 a f 14.—Eerste qual. Amerik. (Straight) f11,50 a f13.Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f10,75 k f 11,25 Extra puike qual. Hongaarsch f 15.25 a f16.25. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f 13.k f 13,50. Eerste qual. Duitsche f—a fPrima qual. Belgisch f12.— a f13.Eerste qual. Bel gisch f 1I.25 a f 11.75. Prima qual. Fransch fa fEerste qual. Fransch f-—. a f-Inlandsch Roggebloem f li.a f 12.Duitsche Roggebloem f 11,25 A f 12.50. Alles per loo kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak. ROTTERDAM, 22 Januari 1906. Koffie. Loco Java 31 c„ dito Santos 25 c. Suiker. Beetwortel- in kalme stemming. Januari-levering f 1 o1 Q genoteerd. Geraffineerd kalm. Katoen (bericht van de Makelaars De Monchy Havelaar) vast. Liverpool noteerde Mei/Juni 6,25, Juli/Aug. 6,27, Nov./Dec. 5,83. T i n (bericht van de makelaars De Monchy Havelaar) vast, Banka Febr. f 100 geboden f iOo3/s klein aanbod- Petroleum onveranderd. Lijnkoeken. Amerik. stik Men noteert loco f 94V2stoomend f94, Febr. af!. f93'/2> Maart f93, April f90, Mei/Aug. f88 af88'/2> Sept./Dec. f89 af89'/2. BRIEFWISSELING. Aan te Nieuic- en St. Joosland. Deze zaak behoort niet in de pers, doch in den kerkeraad berecht te worden. Berichten over gewogen pulp enz. op weegbruggen worden niet meer opgeno men. "Wij vermelden er heden nog een uit St. Annaland, maar dat is dan ook de laatste. Heden overleed zacht en kalm, na een lijden van slechls acht dagen, mijne innig geliefde Echtgenoote ADRIANA GEERSE, in den leeftijd van 62 jaren. De Heere sterke ons in deze zware beproeving. Uit aller naam, P. S. DE STEUR en Zoon. Serooskerke, 21 Jan. '06. een Kalffcoe, rekening 5 Februari, en puike Kroonerivten voor de zaai, bij P. GILDE, St. Laurens.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3