Gelukkig! Gemengde Beriebten. RECLAMES. Unique, belangrijke stukken bij zich had, en begaf zich daarna naar La Guayra. Hier ging hij aan boord van de Martinique, zonder de straks genoemde vergunning en met het bekende gevolg. Wie een hond wil slaan kan licht een stok vinden en met groote heeren is hel kwaad kersen eten, moet Castro maar deuken. Frankrijk maakt reeds toebereidselen om zijn Atlantische vloot te versterken. Natuurlijk gelooft niemand dat het zoo'n vaart zal loopen, maar dat Frankrijk uit deze quaestie een slaatje slaat, schijnt wel zeker. Engeland. De verkiezingen in Engeland worden met den dag glorieuser voor de liberalen. Deze hebben nu met de werklieden in bond reeds ruim 160 zetels gewonnen. De liberalen zijn nu reeds in het Lagerhuis sterker dan alle andere partijen samen zij kunnen nu althans zonder den steun der Ieren optreden, wat in 't landsbelang is, dewyl de Ieren hun steun steeds zeer duur verkoopen. Zij waren in 1890 de steen die Gladstone naar de diepte trok en, in politieken zin gesproken, deed ver drinken. Marokko. Wat Amerika wil, is ook niet altijd even duidelijk. Nu weer schijnt het of Roosevelt ook zijn deel verlangt in den buit, wanneer de zaakgelastigden te Alge- ciras Marokko gaan verdoelen. Reeds zijn vier Amerikaansche oorlogs schepen ter reede van ïanger aangekomen, tot groote ontsteltenis van de Mooren, die toch al een weinig zenuwachtig zullen zijn bij een blik in het zekere verleden, dat van knechting hunner naburen Egypte, Algiers,Tunis door de Fransch- Engelsch-Turksche indringers gewaagt, en bij een blik in de toekomst, die stellig ook voor Marokko het verlies zijner onaf hankelijkheid bergt in haar schoot. Overigens komt men nog niets te weten van de plannen der concurreerende mogend heden in zake Marokko, De Duitsche gedelegeerden zijn ondoorgrondelijkbe halve enkele banale beleefdheidsfrasen tot de journalisten, hebben zij geen woord losgelaten. Dat stilzwijgen drukt ontegen- zegbaar de overige gedelegeerden, die ter conferentie zijn verschenen met het idee, de zaak tot een voor ieder bevredigende oplossing te brengen. Hamburg. Het moge waar zijn dat de relletjes- inakers van Dinsdag en Woensdag geen socialisten waren, het waren dan toch door de socialisten, zij het ook indirect, «be werkte" kwajongens, die o, zoo weinig noodig hebben om onder den invloed dezer gezagsondermijners in vuur en vlam te staan tegen het gezag. Zij hebben erbar melijk huisgehouden. In de oude stad heeft het gepeupel herhaaldelijk met latten, palen en losgerukte tramborden barricadetjes op gericht en een daarvan werd zelfs in brand gestoken, zoodat de brandweer zich baan moest breken, dwars door de menigte heen, waarbij bijna een botsing met de tram ontstond. Op vandaalsche wijze heeft de menigte in de straat Schopenstehl huis gehouden, bijna alle winkelruiten werden ingeslagen en vele ruiten van bovenver diepingen met steenworpen vernield. Toen de politie aankwam werden de lantarens iögegooid en uitgedraaid. In die straat werden ongeveer '20 winkels gepluuderd, waaronder twee horloge-winkels, die hun schade op pl.m. 10,000 Mark schatten. De geheele toegebrachte schade wordt op 100,000 Mark geraamd. Het aantal slachtoffers is nog niet be kend één politie-agent is reeds aan zijn wonden gestorven, een ander ligt zwaar gewond in het hospitaal, doch het belangrijk aantal gewonde agenten (men spreekt van meer dan 20) is niet opgege ven. Evenzoo aan de zijde der demon stranten een jongen van 12 jaar, die door een politie-agent naar beneden werd ge smakt terwijl hij een lantaarn uitdraaide, bleef met een gespleten schedel liggen, velen kregen hoofd- en armwonden door de sabelhouwen der politie, die evenwel, naar het algemeene getuigenis, zoo beza digd mogelijk is opgetreden. In de jongste vergadering der Burger- schaft is het kieswetsontwerp voorzoover het inkrimping van het kiesrecht bedoelt, zelfs door oud-liberalen bestredendoch de vader van het ontwerp, de liberaal Blinckmann, verdedigde het. De vergadering werd daarop verdaagd tot Woensdag a.s.als eerste spreker is dan het eenige sociaal-democratische lid, Stolten, ingeschreven. In den Senaat hebben van de negen juristen zeven leden, waaronder de twee burgemeesters, tegen het ontwerp gestemd. Het verluidt, dat de socialisten tegen a.s. Maandag opnieuw betoogingen willen houden. Het zendingsblad van de geref. kerken in Nederland (red. ds. H. Dijkstra en ds. H. Hoekstra) trad-met nieuwen moed zijn nieuwen jaargang in. Behalve de meditatie «Alle dingen nieuw" beval no. 1 een paar zeer lezenswaardige brieven van dr. Scheurer, ds. Netelenbos en ds. D. K. Wie- linga, die na de treurige dagen die achter hem liggen weer schrijven kan j Eindelijk thuis. Een photo, waarop dr. v. Marle gezien wordt, bezig met het verrichten eener operatie bij een kranken inlander, wien door dr. Scheurer het hoofd wordt gesteund, zegt meer dan duizend woorden wat moeilijke en toch in dubbelen zin zoo zegenrijke arbeid door deze beide Christen-artsen daar in Djocja wordt ver richt. Een lief jong meisje door de bloed armoede ondermijnd, bekomt de gezondheid terug door de Pinkpilleu. Juffr. Jozefina Pallen, Zwantbroekstraat 9, te Roermond, die sedert langen tijd lijdende was aan talryke ongemakken die de bloedarmoede veroorzaakt, is door de Pinkpillen genezen geworden. Zij is ge lukkig. Bedenkt zij is twintig jaar oud en op dien leeftijd is men steeds gelukkig als men een goede gezondheid heeft. Juffr. Jozefina Pallen. Ik ondergeteekeude, zoo schrijft zij, verklaar dat ik langen tijd aan bloed armoede geleden heb en dat alleen de Pinkpillen mij genezen hebben Voorheen had ik heel wat geneesmiddelen tevergeefs beproefd. Voor het gebruik der Pinkpillen had ik geen eetlust, ik kan zelfs zeggen dat alleen het zien der spijzen mij walgde. Ik was bleek. Als ik liep, moest ik lang zaam loopen, anders had ik terstond steken in de zijde, die mij de ademhaling be lemmerden. Bij de geringste krachtsin spanning had ik terstond verblindingen, flauwten. Zeer dikwijls had ik hoofdpijn en des nachts werd ik in mijn slaap ge stoord. Ik was ook erg zwak. Sedert ik de Pinkpillen gebruikt heb, ben ik uiterst welvarend, al mijne ongemakken zijn ver dwenen, mijne kleur en krachten zijn teruggekomen, en ik kan zeggen, dat ik, die vroeger de spijzen niet kon zien, thans met ongeduld het etensuur afwacht. De ziekte die het grootst aantal jonge lieden, jonge meisjes aantast, die onder hen helaaseen groot getal slachtoffers maakt, is de bloedarmoede, dat wil zeggen, de armte van het bloed. De Pinkpillen geven bloed, om zoo te zeggen met iedere dosis, zijn het beste geneesmiddel om de bloedarmoede tegen te gaan. De Pinkpillen zijn de redder van vele jonge lieden ge weest. De ouders kunnen dit onthouden. Doet uwe kinderen de behandeling met de Pinkpillen volgen of het zich handelt om kinderen in den groeitijd of jonge lieden van 20 jaar, alsdan zal men ern stige ongevallen vermijden. De Pinkpillen geven bloed, bevorderen den groei en de vorming. Zij geven krach ten, wekken den eetlust op, en maken de spijsvertering gemakkelijk. Zij versterken het zenuwgestel, genezen de neurasthénie onder alle gedaaten, doen de schele hoofd pijnen, zenuwpijnen, maagpijnen en rheu- matiek verdwijnen. Prijs f 1.75 de doos f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depothouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Thesinge (Gr.) W. S. Win- semius cand. te Groningen. Wemeldinge. Ter vervulling van de vacature in den kerkeraad ontstaan door het overlijden van wijlen D. de Jonge, is Vrijdagavond door het kiescollege tot diaken gekozen Jacob Kole. Per abuis is onlangs onder deze rubriek medegedeeld dat de cand. M. Niemeyer te Lage Vuursehe het beroep had aangenomen naar de gemeente Losser. Schoolnieuws. Het geref. gymnasium te Kampen. In een algemeene vergadering der Geref. Gymnasiumver., gisteren te Groningen gehouden, waar gesproken werd over de eveutueele verplaatsing van het Gymna sium van Kampen naar Groningen," werd besloten omtrent eenige zaken betreffende deze verplaatsing een nader onderzoek in te stellen. (Nederl.) Ex. onderwijzer of onderwijzeres en e.r. rrje en orde-oefeningen. De Min. van Binnenl. Zaken brengt voorloopig ter kennislo. dat in 1906 éénmaal gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van het examen ter ver krijging van de akte van bekwaamheid bedoeld Jin art. 77 der wet tot regeling van het lager onderwijs, en dat voormeld examen in dit jaar zal aanvangen op 4 April2o. dat in 1906 éénmaal gelegen heid zal worden gegeven tot het afleggen van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid bedoeld in art. 87 der voorschreven wet voor huis- en school onderwijs in het vak vermeld onder j in art. 2 der wet (de vrije en orde-oefenin gen der gymnastiek), en dat dit examen zal aanvangen op een nader te bepalen dag in October. Het tijdstip waarop en de autoriteit bij wie zij die zich aan deze examens wenschen te onderwerpen, zich daartoe zullen behooren aan te melden, zullen nader, overeenkomstig de voor deze examens bestaande voorschriften, worden bekend gemaakt. Kweekelingen voor Rijkskweekscholen. De Min van Binnenl. Zaken brengt ter kehnis, dat op 1 Mei 1906 bij de Rijks kweekscholen voor onderwijzers te Nij megen, Haarlem, Middelburg, Deventer, Groningen en Maastricht en bij de Rijks kweekschool voor onderwijzeressen te Apeldoorn 20 kweekelingen kunnen wor den geplaatst. Bij gelijke bekwaamheid en aanleg genieten diegenen de voorkeur, die in de gemeente wonen waar de kweek school gevestigd is, of die, elders wonende, zelfs in de kosten van huisvesting en ver pleging voorzien. Bij de aangifte moet daarvan door de ouders of voogden van de adspiranten melding worden gemaakt. Zij die voor plaatsing aan eene van de Rijksksveekscholen voor onderwijzers in aanmerking wenschen te komen, moeten zich voor 1 Maart 1906 aanmelden bij den directeur der Rijkskweekschool die zij wenschen te bezoeken, en zij die plaatsing verlangen aan de Rijkskweekschool voor onderwijzeressen te Apeldoorn, moeten zich voor 20 Januari 1906 bij de directrice dier inrichting aanmelden. De Goesche Courant, aan wie we vroeger reeds opmerkten dat ze niet altijd even juist weergaf wat door een der raadsleden was gezegd, tart in haar jongste nummer dat zelfde lid te bewijzen dat de G. C. onjuist weergaf wat door hem werd gezegd. Wij houden ons daaruit, en wachten af of polemiek zal volgen. Maar we wenschen er op te wijzen dat wij niet gehoord hebben dat het bedoelde raadslid eerst verklaard heeft dat de verslaggevers bekwaam waren. En meer deren met ons hebben dat niet gehoord. Wèl dat de heer D. zeide niets af te willen dingen op de bekwaamheid van den vroege- ren secretaris. Dit willen wij slechts opmerken. Middelburg. Naar wij vernemen heeft Z. Exc. de Commissaris der Koningin bij H. M. eervol ontslag uit zijne betrekking ingediend. Middelburg. De Kiesver. „Nederland en Oranje" vergadert Maandagavond niet, zooals op de convocatiebriefjes staat, in het Tehuis voor Militairen, maar op de zaal Bogerdstraat. Vlissingen. Omtrent het ongeluk van gisteren meldt men alsnog van de Hol- landsche bladen Over de oorzaak van het doorloopen van den trein, kon men ons geen inlich tingen geven, hoewel daaromtrent verschil lende geruchten loopen. Zeker is het, dat als de trein niet op het hydraulisch stootblok was geloopen, hij op het perron zou zijn terechtgekomen, evenals bij het bekende spoorwegongeluk op 1 Juni 1899. De loco motief en tender zijn in de rails gebleven de daarachter volgende bagagewagen en het Hollandsch postrijtuig zijn geheel op elkaar geschoven en gedeeltelijk versplin terd, terwijl het daarop volgende restau ratierijtuig eveneens belangrijke schade bekwam. Vijf personen zijn gewond, n 1. R. Mühlhausen en G. Diedenhoven, hoofd conducteur van de Duitsche postWilhelm Kroechel, bijkok in den restauratiewagen P. Maas en Jan Uittenhagen, remmers van de Staatsspoor, wonende te Rozendaal. Het ergste gewond is G. Diedenhoven, die dan ook per brancard naar het roomsch- kalholiek weeshuis moest vervoerd worden. De bijkok Kroechel moest uit het rijtuig gezaagd worden. De wonden van de ove rige personen zijn gelukkig niet ernstig gebleken. Wij vernemen nog, dat de machinist en de stoker vau de locomotief van de grootste machines van de Staats spoor, hoewel het ongeluk ziende aanko men, trouw op hun post bleven. Zij zijn beiden ongedeerd gebleven, doordat zij zich op den schok konden voorbereiden. Oud-Vossemeer. Vrijdagavond werd, ten huize van mej. de wed. A. Ilijstenbü, door de varkenshond „Draagt elkanders Lasten" hare gewone jaarlijksche verga dering gehouden. Het ledental bedraagt 45, waarvan er 26 waren opgekomen, In het afgeloopen jaar werd aan een zestal leden uitbetaald totaal f 84,90. Het saldo sedert de oprichting Maart 1903 bedraagt thans f278,33. Wanneer er nu nog een paar even zulke voordeelige jaren op mogen volgen, kan zij bij een eventueele epidimie onder de varkens, hare leden krachtdadig te steunen. Jammer is het dat er slechts een donateur meer is en dat er onder de meer gegoeden niet meer sympativoor zoo'n nuttige vereenigingis. Kruiningen. Benoemd tot gemeente ontvanger en ontvanger van het burger lijk armbestuur dhr. N. F. v. Dijke, thans tydelijk ontvanger. Bij kon. besluit is benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kan ton Neuzen dhr. R. H. Reeling Brouwer, betaalmeester te Neuzen. Te Nieuwerkerk (Duiveland) is door den heer M. v. d. Vlugt, daartoe in staat gesteld door inzamelingen, terwijl een welgesteld man het tekort dekte, in samenwerking met ds. v. d. Linden een chr. leesbibliotheek opgericht, de lees- prijs is slechts 1 cent per week, en de bibliotheek-staat voor alle ingezetenen open. Er wordt een druk gebruik van gemaakt. Wij vernemen dat zorgvuldig gezorgd is voor een keuze van beslist chr. verhalen, zoodat wij gebruikmaking van deze goede gelegenheid om derge lijke lectuur onder ons volk te brengen, wel kunnen aanbevelen. Te Zwolle is na een langdurig lijdeu in den ouderdom van 58 jaar overleden de heer J. Hoven, wethouder, lid van het hoofdbestuur van den vrijziunig-democra- tischen bond, en bekend door zyn optreden in de Staten van Overijsel in de bekende zitting van 3 Augustus, toen op zijn voor stel alle vrijzinnige leden de vergadering verlieten. (N. Crt.) Te Enkhuizen deed gister ter secre tarie een vader aangifte van de geboorte van zijn zevenden zoon, welke vernoemd is naar Z. K. H. Prins Hendrik, en alzoo de namen draagt van Hendrik Wladiinir Albrecht Ernst. Een ingezetene van Winterswijk zijn naam is ons onbekend overtreft in het voortbrengen van trompetgeschal bij het snuiten van zijn neus alles wat tot dus verre op dat gebied werd gepresteerd. Men oordeeleVrijdagmiddag werd een koe door het dorp geleid. Bij het passeeren van den bedoelden ingezetene snoot deze onge lukkiglijk juist zijn neus. Het dier schrikte daarvan zoo hevig, dat het dol werd en zijn geleider wist te ontsnappen. In woeste vaart rende het door de plaats tot het tegen den avond werd opgevangen en in een stal geplaatst, die evenwel totaal vernield werd. Met niet minder dan 10 man werd het dier in een veewagen geladen, doch het ver toonde nog zooveel teekenen van kwaad aardige dolheid, dat het daar met een hamer moest doodgeslagen worden. En dat alles door het snuiten van een neus Naar aanleiding van de berichten betreffende de bezuiuigingscommissie aan het departement van oorlog wordt ver nomen, dat reeds onder minister Bergan- sius op initiatief van den toenmaligen generaal-inspecteur van den geneeskun digen dienst, een reorganisatie van laatst genoemd dienstvak is aanhangig gemaakt. Een voor deze aangelegenheid benoemde commissie van vier hoofd- en subalterne officieren, zou, naar men verzekert, uit sluitend tot taak zijn gesteld een alge- heele herziening voor te bereiden van de Voorschriften betreffende den militairen geneeskundigen dienst. N. Crt. De bevolking van Stavoren, de voormalige residentie der Friesche konin gen, thans behoorende tot de „villes mor- tes" aan de Zuiderzee, bedroeg den len Januari j.l. 958 zielen' tegen 969 van 't jaar te voren. Uit Vaals wordt gemeld't Loopt hier de spuigaten uit met de speelholen, die er oprijzen als onkruid zoo snel. Nu zijn er weder twee nieuwe geopend bij de reeds talrijk bestaande. Ook wordt als zeker verteld dat 't groote speelhuis te Spa in onderhandeling is met een der prachtigste hotels alhier, om daar een speelbank in te richten geheel naar de eischen. Het aantal spelers, uit alle oor den van Europa, stroomt dan ook naar hier toe. Eigenaardig is dat de nieuwe burge meester van Schiedam, dr. Brants, is geheelonthouderEn dat in de stad der branderijen Een waardig regeerings-ant- woord op de agitatie voor Sluit Schiedam Tot geneesheer van het gesticht voor krankzinnigen Bloemendaal, te Loosdui- nen, is benoemd de heer dr. J. A. Por tengen te 's Gravenhage, gep. dir. off. v. gez. 2e kl. bij de zeemacht. Een waarschuwing tot grondbelasting- kiezers. Een belasting-ambtenaar schrijft aan Het Volk hoe noodig het vooral is voor hen die wegens grondbelasting (van f 1 of meer) recht op de kiesbevoegdheid hebben, om de ontwerp kiezerslijsten te controleeren. Zierhier wat hij opmerkt „Jaarlijks maken de ontvangers uit de kohieren lijsten op van kiesgerechtigden tengevolge van aanslag in eenige belasting. „Deze lijsten worden in vakterm ook kortweg „kiezerslijsten" genoemd en ge zonden aan het eind van ieder jaar of het begin van het volgende (dus dat waarvoor ze moeten dienen aan de gemeentebesturen. „Op ieder kantoor zullen in de kohieren der grondbelasting wel eenige personen voorkomen, die elders wonen (o.a. perso nen, die op de grens van een gemeente wonen en daardoor hun grond in een andere gemeente hebben liggen) en daar nu voorschriften, waarbij den ontvangers de verplichting is opgelegd deze aanslagen voor de opmaking van de kiezerslijsten aan hun betrokken ambtgenooten mede te deelen ontbreken, zullen de -,e personen gedeeltelijk onrechtmatig buiten het kies recht vallen. „Gedeeltelijk, zeg ik, omdat allicht 'n zeker aantal van hen in de gemeente waar zij wonen om een andere reden dan aanslag in de grondbelasting op de lijst zullen worden gebracht „Verder staan de namen van de aange- slagenen in de kohieren grondbelasting voluit. Namen als Marie, Anna en Koos worden evenwel zooals niet even vaak als aan vrouwen toch ook wel an- mannen gegeven. Nu zou ik niet durven verzekeren, dat alle ontvangers daarmee rekening houden. Wanneer de ontvanger zeker weet, dat het een ongehuwde vrouw betreft, behoort deze natuurlijk niet op de lijst gebracht te worden, maar* of overigens het „in geval van twijfel onthoud hier geen averechtsche gevolgen heeft, waag ik het te betwijfelen". En te slotte „Op het platteland en in de steden allicht ook nog wel gaan veel goederen van ouder op kind over zonder acte. Wanneer daaruit geen oninbaarheid van belasting voortvloeit en er wordt geen aangifte van gedaan bij den ontvanger, dan verandert er in de kohieren der grondbe lasting niets. Zoo is het geen zeldzaamheid, dat daarin personen voorkomen, die al een 25 jaar dood zijn. Het aanslagbiljet op zoo'n artikel betrekking hebbende wordt aan het goede huisnommer bezo/gd en de zaak is in orde. „Op de gemeentehuizen worden deze personen echter uit den aard der zaak van de lijsten geschrapt en degeen, die de belasting betaalt, komt daarvoor niet zoo maar in de plaats. Daarom is controle voor ieder kiezer en aspirant-kiezer volstrekt noodzakelijk. «Ruw geschat en niet onmatig hoog reken ik zeker, dat in mijn gemeente 2 a 3 percent hier of elders buiten het kiesrecht gesloten worden, die volgens de hier gehouden kohieren der grondbe lasting wettig dat recht hebben. «Men zij dus gewaarschuwd" Te CharlotteBburg zal met 1 April de grootste huurkazerne van de geheele stad gereed komen. Het is een gebouw voor de behuizing van 180 gezinnen en met een klein aantal woningen voor vrij gezellen. Het huis, dat aan de Kaiser Fried- rich-, Wall- en Fritschestrasse is gelegen, beslaat bijna 7000 vierkante meters en telt 10 ingangen of trappen. Men rekent dat er 1000 menschen in gehuisvest kuu- nen worden. De Siameesche stad Nag-Harn heeft 9000 „inwoonsters"! Er wonen uitsluitend vrouwen, mannen zijn er niet te vinden. Het is den bewoonsters zelfs verboden zich achter de hooge muren der stad op te houden. De betrekkingen van .rechter, agent, soldaat, enz. worden alle door vrouwen waargenomen. En zoo levert Nag- Harn het bewijs, dat menige betrekking, die in het vooruitstrevend Engeland nog aan de vrouwen onthouden wordt, in het achterlijke Siam zonder bezwaar door haar kan worden vervuld. Op een kinderfeest in het Hipodrome te Hastings, Engeland, heeft een geheel ongegrond brandalarm een paniek ver wekt. Terwijl de kinderen de zaal binnen stroomden, hief een zenuwachtige vrouw, die schrikte van een plotseling licht door een opengaande deur een geroep van „Brand Brand aan. De kinderen die binnen waren, drongen verschrikt naar buiten, tegen den stroom naar binnendrin- genden in en in het gedrang raakten ve len onder den voet. Vier kinderen werden zoodanig gewond, dat zij naar het gast huis moesten. Een Berlijnsch handelsreiziger, Roe ver genaamd, een man van 62 jaren, heeft in zijne huiskamer zijne 52-jarige nicht, Frida Bulney, met een revolver doodelijk gewond en daarna zich zeiven een wond toegebracht, waaraan hij weldra bezweek. Roever was zeer naijverig op de liefde der zijnen. Hij wilde niet dat een zijner dochters ooit zou trouwen en hij trachtle ook maar te vergeefs zijn nicht, die hij bijzonder liefhad, van huwelijksplan nen af te brengen. Toen Frida niet naar zijne vertoogen wilde hooren, schoot hij haar neder, terwijl zij het ontbijt voor hem gereed maakte. Men herinnert zich zeker nog wel, dat in de eerste periode van den Russisch- Japanschen oorlog de kapitein-luitenant de Curverville, zoon van den admiraal, er in geslaagd was met een jonk uit Port- Arthur te ontsnappen, in gezelschap van den Duitsehen marine-attaché. Gedurende langen tijd hoorde men niets meer van beide officieren. Men vernam later, dat zij door Chineesehe zeeroovers aangevallen, uitgeplunderd en overboord gegooid waren. Dezer dagen zijn de moordenaars, een drie tal Chineezen, in tegenwoordigheid van den Franschen consul doodgeschoten. Er is ernstig sprake van om de warme bronnen van den Simplontunnel, die den ingenieurs zooveel last bezorgd heb ben, te gebruiken tot de oprichting van een inrichting voor minerale baden te Brieg. Het water is zóó heet, dat het zonder bezwaar tot op grooten afstand geleid kan worden. Daarenboven is de hoeveelheid zóó groot, dat het nog vele andere inrichtingen van warm water kan voorzien. De groote snelheid van den stroom zal dienstbaar gemaakt worden aan sterke douches. Men verzekert, dat de warmte en de hoeveelheid van het water voldoende zullen zijn voor de ver warming van badinrichtingen, die het ge heele jaar geopend zullen blijven. Deutsch, gever van den prijs voor een bestuurbaar luchtschip, welke door Santos Dumont 'werd gewonnen, heeft aan de «Aero-club" te Parijs een eerebeker van f4800 geschonken voor jaarlijksobe wed»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2