Gemengde Beriehten. Kerknieuws. Keclitszakeu. LAATSTE BERICHTEN. Geref. Kerken. Beroepen te Breda, H. J. Meijering te Katwijk aan den Rijn. Bedankt roor Sauwerd en Scherpenzeel en aangenomen naar Koudekerk a/d Rijn door R. W. Huizing cand. te N.-Pekela. Ari ondissements-Rechtbank te Middelburg Heden Vri jdag zijn veroordeeld wegens diefstalH. de V., 24 j., werkman, Koe wacht, thans te Middelburg in hechtenis, tot 6 w. gev. straf, met mindering der doorgebrachte hechtenis mishandeling: L. B., 17 j., visscher, Ar- nemuiden, tot f 2 b. s. 1 w. tuchtschool mishandeling van eijn wettigen vader W. A. W., 24 j. en J. W„ 23 j„ beiden zonder beroep, Krabbend ij ke, beiden tot f3 b. s. 3d. h.; xoederspannigheid en mishandeling van een ambtenaar: Th. v. H., 21 j., H. v. H., 22 j. en E. L. v. H., 20 j., veldarbeiders, St. Kruis, de le tot 1 m. en de 2e en 3e ieder tot 6 w. gev. straf; ■wederspannigheid en beleediging van ten ambtenaar: C. v. E., 42j., werkman, Mid delburg, tot 3 w. gev. straf. valsche munt: C. W. H. H., 49 j., bank werker, Vlissingen, thans te Middelburg in hechtenis, tot 3 jaren gev. straf met mindering der preventieve hechtenis huisvredebreuk: A. M., 21 j., werkman, Arnemuiden, tot 14 d. gev. straf, en overtreding der drankwetC. L., 37 j., bierhuishouder, Vlissingen, met bevestiging van het vonnis van het kantongerecht te Middelburg, tot 5 d. h. Vrijgesproken: E. Th. S., 21 j., land bouwer, St. Jansteen, beklaagd van mis handeling. Stavenisse. Voor den Hoogen Raad concludeerde adv. gen. mr. Noyon, tot verwijzing wegens vormgebrek, naar het gerechtshof te 's-Gravenhage, voor de zaak van A. K. alhier, door de Zierikz. Rechtb. tot geldboete veroordeeld wegens over treding der arbeidswet. De requirant had in zijne slagerij een jongen arbeid laten verrichten, bestaande in het malen met een vleeschhakmachine, zonder arbeidskaart. Namens den requirant was bij de memorie aangevoerd, dat bewezen had moeten zyn, dat de jongen bepaald voor den requirant arbeid verrichtte. Het kon toch ook zijn, dat hij eenvoudig met diens goedvinden in de werkplaats uit liefhebberij vleesch maalde. Adv.-gen. achtte deze bewering ongegrond. Art. 10 en 11 der Arbeidswet onderscheiden niet, of in iemands bedrijf arbeid wordt verricht uit liefhebberij, om een vak te leeren, of ten behoeve van den ondernemer. Aan den eervol ontslagen licht- wachter-machinist bij den stoommisthoorn te Vlissingen, A. L. Bicsla, is pensioen verleend, ingaande 1 October 1905, ten bedrage van f370 'sjaars. Ierseke. In verband met de vreeselijk slechte toestand van een gedeelte dei- grintweg van Ierseke naar het station, is door 't gemeentebestuur eene extra lading macadam besteld tot verbetering van dat gedeelte weg. Oud-Vossemeer. Gister had de land bouwer A. C. v. T., op den weg Bergen op ZoomTholen het ongeluk onder de kar te geraken, naar Tholen vervoerd werd onmiddelijk geneeskundige hulp ingeroe pen, er waren een paar xibben gebroken en hij kon niet verder vervoerd worden. De laatste tram Bergen op Zoom Tholen kwam gisteravond l'/ï uur te laat door dat er door de hevige wind een boom over de rails gevallen was. Colijnsplaat. Door het bestuur van den polder Oud-Noord-Beveland is beslo ten dezen zomer een zinkwerk te doen uitvoeren ter verdediging vau den voor oever nabij de plaats van het vorige zink werk. Het werk zal bestaan in het maken van 3 zinkstokken, een kraagstuk en •trandhoofd. Colijnsplaat. Donderdagavond hield ds. Meloen van Kloetinge voor de Chr. ■Werkliedenvereeniging „Draagt elkanders lasten" alhier een lezing over „het huis gezin". Na ingeleid te zijn door ds. Fey- kes, nam spreker het woord en hield een schoone en aangename rede, waaruit dui delijk bleek dat het huisgezin zonder God en Godsdienst geen hechten grondslag heeft, doch integendeel, daar, waar Gods naam geëerd en gevreesd wordt, ook een sterken band de leden samenbindt. Dikwijls haalde spreker de ideëen der hedendaag- sche moderne schrijvers aan, als geheel indruischende tegen het gebod Gods. Na dat eenige verzen gezongen waren, dankte ds. Staal den spreker voor het gehoorde en eindigde daarna deze bijeenkomst met dankgebed. Hoedekenskerke. Aandeelhouders van de weegbrug „De Concurrent" vergaderden dezer dagen. Als voorzitter werd herkozen de heer M. G. Verbeek Sr. alhier, als com missaris P. Remijn te Baarland. Niettegen staande de brug in het afgeloopen jaar groote uitgaven vereischte, kon hetdivideud worden bepaald op f 3,15 per aandeel vaD f25 of ruim 12'/2 Nieuwdorp. De anti-rev. kiesvereeni- ging verkoos in hare Woensdagavond gehouden vergadering tot bestuurslid in de plaats van dhr. P. de Schipper, dhr. M. Q, Deurloo, Daar dhr. van den Berge geen voorzitter wenschte te blijven, moesten de functien b\j stemming onderling ver deeld worden. Dit geschiede als volgt A. Geelhoed, voorzitter, M C. Deurloo, vice-voorzitter en C. Steketee, secretaris penningmeester. Medegedeeld werd dat dlir Buijse uit Goes, D.V. 1 Febr. een politieke voordracht zal houden. 's-Heerenhoek. Tot lid van den dijk- raad van den calamiteuzen polder Borssele werd in de Woensdag gehouden vergade ring van ingelanden benoemd van den West- kraaijertpolder B. Aalb.z. Remijn en voor de beide Nieuwe West-Kraaijertpolders J. Karelse, beiden te Nieuwdorp. Te Oosterland is in den nacht van Maandag op Dinsdag ingebroken bij een rentenier. Naar men zegt werd een bedrag van f 700 aan bankpapier ontvreemd. Het gerecht deed een onderzoek ter plaatse. M. C. Van bevoegde zijde wordt medege deeld, dat opgeplakte adressen, hoe groot, of hoe klein ook, tnogen worden gebezigd, mits geheel op de stukken vastgeplakt. Bij kon. besluit is mr. F. D. graaf Schimmelpenninck, commissaris der Ko ningin in Utrecht benoemd tot curator der Utreehtsche hoogeschool. Te Assendelft is in de zaal „De Prins", tijdens een drukbezochte voor stelling met de electro-kinomatograaf, door korisiuiting een begin van brand ontstaan. De paniek was grootruiten werden stuk geslagen, stoelen en tafels werden omver- gelooptn, mensehen geraakten onder den voet, vvaut ieder zocht zoo snel mogelijk een uitweg te vinden. De brand was spoedig gebluscht, alleen waren enkele personen bewusteloos geworden of licht verwond. Platen en geleidingen zijn ge heel verwoest. De geest van de Arbeidswet. Hij was bakker. Op een goeien keer had hij een arm jongetje in zijn dienst genomen om hem het vak te leeren en hem tevens wat te laten verdienen. En aldus gebeurde. Overdag werkte de jongen en leerde meteen. Maar het kereltje was leerzaam en wou harder opschieten. En toen had hij aan den baas gevraagd, of hij, zonder loonsverhooging, 's avonds wat mee mocht helpen, om te leeren. „Ja, jongen, maar de Arbeidswet!" „Och, baas, dat zal toch wel mogen als ik het zelf vraag!'1 „Nou, vooruit dan maar!" Maar op een goedeD dag had de politie hem gesnapt en toen mocht het toch Diet. Maar de kantonrechter nam het hem voor dezen keer niet kwalijk. (H.) Droevig verschijnsel. Men schrijft onsOver den moord te Putte schijnt nog geen licht op te gaan. De Neder- landsche en Belgische justitie waren Maan dagmiddag ter plaatse voor den lijkschouw, inaar de dader schijnt nog onbekend te zijn. Blijkbaar wil of durft men geene inlichtingen geven. Het is in deze streken een droevig verschijnsel, dat zelfs goedge- zinden, uit vrees voor wraakneming, in zulke gevallen zich onwetend houden, uit vrees voor wraak (Ned.) Te Rozendaal heeft gisternacht een brutale inbraak plaats gehad bij den land bouwer Van der Heijden op het gehucht Langdonk. Een drietal dieven zijn de woning binnengedrongen langs een raam in de bijkeuken en hebben verder de woning doorzocht. Een der knechts heeft de dieven gehoord, doch durfde zich niet verroeren uit vrees voor de inbrekers, van wie een hunner zich voor zijn bed had geplaatst. Uit den schoorsteen zijn mede genomen een tiental hammen, terwijl uit een kast een groot bedrag aan geld ver mist wordt. De daders zijn tot dusver onbekend. Jacobus Schep, oudste inwoner van Gouda, is gisteren op 102-jarigen ouder dom overleden. Hij werd verpleegd in de werkinrichting en was oud-strijder. De Nationaal historische partij. Op de partij vergadering, 12 Jan.l .1. te Utracht gehouden, is, na korte discussie, met alge- meene stemmen de navolgende, door het hoofdbestuur ter tafel gebrachte, motie aangenomen „De partij vergadering der Nationaal-his- torische partij, gehouden te Utrecht, den 12en Januari 1906 betreurt het, dat de houding, door de kiesvereeniging „Vader land en Koningin" te 's-Gravenhage, aan genomen, den indruk heeft gegeven, dat de partij instemde met het algemeen be leid door het afgetreden kabinet sedert 1904 gevoerd, dewijl die houding slechts ten doel had medewerking te verleenen in den strijd tegen de „liberale concen tratie"besluit zich te blijven verzetten tegen de uitvoering van het program dier concentratie, tegen een grond wetsheizie- ning, die ten doel heeft een wijzigiug van Art. 80 Gw., strekkende om de invoering van algemeen kiesrecht mogelijk te maken en verwerpt op sfaatkundig gebied, als anti-nationaal, de antithese, gelijk die door de politieke partijen, vvelke zich op cou- fessioneelen grondslag plaatsen, is voorop gesteld." Te Veisen, is een inbreker, die een winkelruit ingedrukt en enkele voorwer pen ontvreemd had, door den ontwaakten winkelier op heeterdaad betrapt en aan de politie overgeleverd. De Raad der Gemeente Vlaardin- geti heeft na langdurige bespreking, op voorstel van Burg. en Weth., met 9 tegen 8 stemmen besloten afwijzend te beschik ken op het verzoek van den Heer Oscar Carré, te Amsterdam, om eene standplaats voor zijn circus. Te Groningen is in hechtenis ge nomen een schipper uit Zevenhuizen, als verdacht van poging tot doodslag. Een visscherman te Hoorn haalde dezer dagen bij hel aalpuiven een gouden ring met steen op. Een all er brutaalst stukje is gisteren namiddag afgespeeld in een bierkelder van zekeren C. in de "Wijde Kerkstraat, te Rotterdam. Daar zijn gekomen twee mannen, die bier bestelden. Even later verscheen een derde en een vierde, die, na even binnen geweest te zijn, buiten op de straat bleven staan, waarschijnlijk met het doel om een oogje in het zeil te houden. De beide in den kelder gebleven personen zetten zich aan een tafeltje en hielden, al bier drinkende, een kort gesprek, waarvan het resultaat was dat een hunner, een bekende gsweldenaar, plotseling opstond, zich naar de toonbank begaf, een groot mes greep, dat daarop lag, en den eigenaar C., onder bedreiging hein met dit mes te zullen doorsteken, dwong zijn toonbank lade te openen en al het daarin aanwezige geld af te geven. C., die alleen was, zich binnenshuis door twee kerels bedreigd ziende, terwijl twee anderen buiten vóór den ingang stonden, achtte het raadzaam toe te geven, te meer daar de geweldenaar hem de punt van het mes op de borst zette, zeggende dat het er door ging als e: niet spoedig werd opgedokt. Vijf-en- twintig gulden moest hij hebben, het kon hem allemaal niets meer schelen, want hij was toch „gesjochte". Toen de toonbank lade niet meer dan ongeveer f 2 bleek te bevatten, gelastte hij C. zijn zakken om te keeren en stelde hij zich met geweld nog in het bezit van een rijksdaalder. Terwijl de twee geweldplegers, nu nog maals de koppen bij elkander staken om nader overleg te plegen, zag C. de kans schoon om uit zijn bierkelder de straat op te komen. Hij nam de wijk bij een buur man, wiens knechtje daarop de politie haalde, die de beide roovers onmiddellijk arresteerde en overbracht naar een politie bureau waar zij zijn opgesloten. De beide mannen, die op de straat vóór den bier kelder waren blijven loopen, hadden zich intusschen uit de voeten gemaakt. In verband met deze zaak zijn in hun woningen in het Jaffa gearresteerd de werklieden A. r. Z. en L. II. S verdacht van medeplichtigheid aan deze geweld pleging. Te Graft is eene vrouw in den vroe gen morgen, nadat zij dien nacht bij een zieke gewaakt had, te water geraakt en eenigen tijd later daaruit levenloos op gehaald. In de gevangenis te Leeuwarden is overleden de tot acht jaar veroordeelde Amsterdamsche grutter B., die indertijd z\jn vrouw, in den tuin van zijn woniDg in de Wagenaarstraat, door een revolver schot van het leven heeft beroofd. Te Rijsel is, bij eene voorstelling van den cinematograaf (bioscoop) door eene ontplofling, een begin van brand ontstaan en in de daardoor verwekte paniek zijn vijftien ïnenschen en kinderen meer of minder ernstig gewond. Weer is een typische Amerikaansche millionair en selfmade-man overleden Field. Hij werd in Augustus 1835 geboren te Conway in Massaschussets. Na zijn jeugd te hebben doorgebracht op een boe renhoeve, werd hij klerk in een manufac turenzaak te Pittsburg, waar hij bleef van '52 tot '56. Hij begaf zich toen naar Chi cago en vond daar een betrekking bij de firma Cooly, Ferwell Cy. In '65 trad hij op als le directeur-eigenaar van de firma Field, Palmer en Leiter. Toen Palmer in '67 uit de zaak trad, werd de firma-naam Field, Leiter and Cy. Leiter trok zich terug in '81, en Field bleef toen alleen over als leider van de reusachtige zaak, een „waren huis" zooala de wereld er nog geen gezien had. Zooals de meeste Amerikaansche mil lionaire, was Field, die allengs een reus achtig vermogen had verworven in zijn tot wereldzaak uitgedijde onderneming, niet karig met geld, waar het gold kunsten en wetenschappen te ondersteunen. Het door hem gestichte Field Columbian Museum dankt zijn ontstaan aan een gift van 1 mil- lioen dollar. Ook gaf Field het terreid voor de eerste gebouwen der universiteit van Chicago. Het fortuin van den overledene werd zeer verschillend geschat, sommigen stellen het op 125,000,000 dollar - anderen zelfs op 175,000,000 dollar. Men verwacht dan ook, dat bij testamentaire beschikking groote sommen zullen worden geschonken aan het Field Columbian Museum en aan de Chicagosche Universiteit. Graaf Zeppelin, de bekende lucht schipper, heeft gisteren met zijn bestuur baar luchtvaartuig 'n uitstekend geslaagden proeftocht gemaakt boven de omstreken van Berlijn. Zeppelin bleef meer dan een uur in hooger sferen, liet zijn schip zwen kingen in allerlei richtingen uitvoeren, en volbracht ook ten slotte de nederdaling met volkomen succes. Al dien tijd had het luchtschip een bemanniug meegevoerd van 7 personen. Een stoutmoedige poging tot ont snapping had dezer dagen in de gevangenis te Mlinchen plaats. Tien gevangenen, waaronder een ter dood veroordeelde, heb ben namelijk, na uit hun cellen losgebroken te zijn, de bewakers overvallen, ten einde de sleutels te bemaehtigen. Gelukkig kon bet voornemen verijdeld worden door het krachtdadig optreden van de soldaten van de wacht, die op het noodgeroep der wach ten toesnelden. Na hevigen tegenstand werden de vluchtelingen overmeesterd. De echtscheiding vau prinses Louise van Coburg is thans een voldongen feit geworden. Maandag is de zaak opgeroepen voor het hof van Golha. Waren aanwezig voor deu prins de rechtsgeleerde dr. Ba- eharach, van Weenen, voor de prinses de Hongaarsche afgevaardigde Viscontaï. De rechtbank heeft in de eerste plaats de overeenkomst ingesehreveu, die te Parijs tussehen de partijen is tot stand gekomen en daarna werd de zaak verder met ge sloten deuren behandeld. In zijne uitspraak laat het hof alle quaesties van schuld ter zijde. Het zegt, dat het schandaal dei- vlucht van de prinses voldoende de echt scheiding wettigt. Volgens de overeen komst tussehen den prins en de prinses zal deze in verschillende stortingen de som van 400.000 fr. ontvangendaarenboven 7000 fr. per maand van den prins en 50.000 fr. per jaar van Koning Leopold. De advocaat van den prins heeft van den hertog van Saksen Coburg Gotha den titel van geheim-justitieraad ontvangen. De kosten van het proces zijn ten Taste der prinees en beide partijen zien van verdere rechtsmiddelen af. Bij eigenhandig schrij ven heeft prinses Louise verklaard niet meer tot het huis Coburg te behooren. De Italiaansche kapitein Ercolessi, die wegens hoogverraad tot gevangenis straf werd veroordeeld, is Dinsdag in de citadel te Messina gedegradeerd. De ver oordeelde officier werd, in veld tenue door een afdeeling soldaten, met de bajonet op het geweer, voor de troepen gebracht. De commandant las het vonnis voor en zei toen „Gij ziet hier voor u kapitein Ge- rardo Ercoliessi, die niet meer waardig is deel uit le maken van het leger en de militaire uniform te dragen. Hij is ver oordeeld om van de teekenen van zijn rang en zijn wapenen te worden beroofd en uit de roemruchte gelederen van het leger te worden gestooten." Daarop trad een korporaal op den officier toe, rukte hem zijn képi en zijn rok af en wierp die op den grond. Vervolgens werd de veroordeelde buiten het carré geleid en naar zijn cel teruggebracht, waar hij nu wacht op zijn overbrengen naar de straf gevangenis. De ex-kapitein barstte na af loop der strafvoltrekking in snikken uit en schreide onbedaarlijk, uren achtereen. De vermoorde badhuisdirecteur Durel, uit Genève, had niet meer dan een paar duizend francs bij zich in den trein. De 400,000 francs, welke de moordenaars bij hem dachten te vinden, had hij vooruit naar Genève gezonden aan zijn vrouwen zijnen rechtsgeleerden raadsman Thans hebben beide moordenaars bekend. Een Amerikaansche grappenmaker heeft de draadlooze telegraphie gebruikt otnj de passagiers van een der groote transatlantische booten voor den gek te houden. Toen de mailboot „Baltic" in volle zee stoomde, ontving men de volgende draadlooze telegrammen „New-York. Miss Alice Roosevelt is door den Engelsehe attaché, kapitein Jackson, geschaakt." „Tokio. Het Japansche kabinet heeft naar Berlijn een ultimatum geseind, hou dende dat de Duitsche troepen onmidde- lijk het Chineesche gebied moeten ont ruimen. Conflict onvermijdelijk." Men kan zich geen denkbeeld vormen, welk een groote onrust dit aan boord van het schip veroorzaakte. DeDuitschers voor al waren zeer verontrust en wilden den eenigen Japanschen passagier, die aan boord was, in zee werpen. Toen men eindelijk te New-York arriveerde, werd natuurlijk spoedig ontdekt, dat een grap penmaker misbruik gemaakt had van de draadlooze telegrafie. De bekende royalistische Fransche Afgevaardigde Baudry d'A3sou, zond uit Versailles liet volgend telegram aan den Hertog van Orleans, te Brussel„In hat paleis van Lodewijk XIV presideert op het oogenblik de Republikein Fallières, wat de oude getrouwen niet belet luidkeels „Leve de Koning I" te roepen". De oudste der Engelsehe zeker ook wel der Wereldsche" journalisten, William Duncan, is te New-Castle over leden, in den ouderdom van 99 jaren. Hij was 30 jaren werkzaam aan de„New-G'astle Chronicle", en hij schreef o.a. eene levens beschrijving van George Stephenson, den uitvinder van de locomotief. Wilhelminadorp is heden in feestdos. De nieuwbenoemde burgemeester, de heer Veltman uit Almelo, arriveerde alhier heden middag. Aan het Havenzicht werd Z.Ed.Achtb. verwelkomd door jongelingen en jonge dochters, die op gekroonde fietsen dan tocht mede maakten. Aan den ingang van het dorp was een eerepoort opgericht. Toen de stoet binnen deze poort gekomen was, hief het fanfarecorps het Wien Neerlandsch Bloed aan. In de gemeentekamer aangekomen voerde de heer H. A. Hanken, directeur van den Wilhelminapolder, het woord, heette Z.Ed.Achtb hartelijk welkom en hoopte dat hij vele jaren ten zegen voor beide gemeenten moge werkzaam zijn. De bur gemeester, die intnsscben het teeken zijner waardigheid omhangen had, dankte voor de welwillende en hartelijke woorden, en hoewel do streek hem geheel Treemd is, hoopte hij spoedig met alles bekend te worden. Hij wenseht niet tussehen maar boven de partijen ts staan cn zijn krachten aan den bloei der beide gemeenten te wijden, wat met een lang leve de burgemeester werd bezegeld. Hierna werd de versierde school bezocht, de kinderen zongen een paar liederen. En op een toespraak van het hoofd der school, de heer F. Maijs, zegde de burgemeester zijn steun toe. Daarna werd de kerk bezocht. Met een korte maar kernachtige rede sprak den leeraar den nieuwen burgervader toe. Z.Ed. werd toegezongen Psalm 134 3 en Psalm 121 4. Nu werd nog de be waarschool bezocht. De schoolkinderen werden ruim onthaald, en verder verschil lende volksspelen gehouden. Nisse. Woensdagavond was het do jaarlijksche vergadering van de afdeeling Weerbaarheid en van de scbietvereeuiging „Pro Patria". De rekening van beide sloot met een goed slot. Als voorzitter van Weerbaarheid werd gekozen dhr. P. Meijers, in plaats van dhr. JA. Geill die bedankt had, en tot pen ningmeester dhr. M. Jansen. Als voorzitter der schietvereeniging werd herkozen dhr. A. Geill. Als afgevaardigden naar de alge- meene vergadering, die dit jaar gehouden wordt te Arnhem, werden gekozen dhrn. C. de Blaeij en G. F. H. Luwema. Wolfaartsdijk. Tot ouderling der Geref. Kerk is gekozen dhr. J. Verburg. De aftredende, dhr. A. Remijnse, stelde zich niet herkiesbaar. Tot diaken her kozen dhr. G. Weijns. Wolfaartsdijk. Reeds eenigen tijd be stond hier eene commissie, die gelden trachtte te verzamelen, om te komen tot stichting en instandhouding van eene school voor Geref. Lager Onderwijs. Door omstandigheden werden hare be langen tot nog toe enkel besproken op de jaarlijksche, algemeene lidmatenver- gadering der Geref. kerk. Dit heeft nu opgehouden. Deze week is er een sehool- vereeniging ogericht, met aanvankelijk 14 leden. Tot op 't oogenblik zijn er gelden ver zameld ten bedrage van ruim f'650. De commissie bestaat uit Ds. H. Ellïers praeses, W. Wisse penningiu. C. Nagelkerke, J. Smallegange, G. Heijns- dijk, A. Remijnse en J. Kooiman secretaris. Ellewoutsdijk. Op de weegbrug „Alge meen Belang" alhier is dit jaar gowogeu als volgtSuikerpeen 6.200926 K.G., Aardappels 2.460.089 K.G., Pulpe 691.819 K.G., Ajuin 133.200 K.G., Hooi, Stroo Vlas enz. 106.832 K.G., Graan 89,341 K.G., Kunstmest 17.840 K.G., Mangelwortels 5000 K.G., Varkens 11 stuks, Vee 3 stuks, hetwelk alles te zamen heeft opgebracht aan weegloon f 68036. Oudelande. Tot lid in het bestuur van de chr. Nat. school alhier is in plaats van dhr. C. van Dam me te Baarland, die bedankt heeft, gekozen Corn. Meeuwse Pz. alhier. O.-en W.-Souburg. In de gemeente raadsvergadering van liedenVrijdag, onder voorzitterschap van den burgemeester, waren alle leden tegenwoordig. Notulen werden gelezen en onveranderd goedge keurd. Het nieuw gekozen lid, de heer Polderman, werd baëedigd en door den voorzitter namens de overige raadsleden welkom geheeten. Ingekomen was een verzoekschrift van de Zangvereeniging „Ontspanning door Inspanning" om terug te willen komen op een besluit van de vorige vergadering, om voortaan de school niet meer beschikbaar te stellen aan de verschillende vereeni- gingen, voor repetitie of vergaderingen, om reden er meer dan eene gelegenheid is om te kunnen vergaderen. Na een korte discussie werd besloten het te wijzen van de hand. Uit het proces-verbaal van kasopneming bij den heer ontvanger der gemeente bleek dat er ontvangen was f 10475,03', uitge geven f 9400,39, in kas f 1074,64'. Een voorstel van B. en W. om een des kundige te benoemen voor de bouwver ordening, werd met algemeene stemmen aangenomen. Voorts werd mede op advies van B. en W. daarvoor benoemd de heer Jac. Willemse Az., tegen een voorloopige vergoeding van f 25 per j aar. Aan den Rijksveldwachter Bruntink werd een gratificatie van f 20 toegezegd. Nog werd door B. en W. voorgesteld om het aanplakbord te W.-Souburg te doen vervallen, om reden het steeds door den-, gemeenteveldwachter ten eigen bate werd gebruikt. Middelburg. De Commissaris der Ko ningin in Zeeland zal binnenkort ontslag aanvragen. Vlissingen. Hedenmorgen is de Duit sche mailtrein, doordat de rem weigerde, tegen 't perron geloopen. Het postrijtuig en de restauratiewagen werden verpletterd en andere wagons beschadigd. Vier per sonen zijn gewond. Een er van is naar het gasthuis gebracht. 's-Gravenhage. Benoemd tot kanton- rechter-plaatavervanger, in het kanton Neuzen dhr. R. H. Reeling Brouwer, be taalmeester te Neuzen. Amsterdam. Het dagblad De Telegraaf verneemt uit Batavia Zware bandjirs deden allerwegen, vooral in het Semarangsche, den waterstand der rivieren nog hooger klimmen dan in 1902, De djjken doorgebreken. Duizenden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2