Buitenlandse!) Overzicht. RECLAMES. fieciiiszakeu. Gemengde Berichten. Kerknieuws. Schooinieuws. de samenstelling van een nieuw clericaal ministerie worden belast, nadat de oud minister Beenaert voor de opdracht zal bedankt hebben. Nog voorspelt men verrassingen voor het liberale Engelsche kabinet in den vorm van afval der Iersche kiezers die in de verschillende districten bij de stem bus de schaal naar links of naar rechts kunnen doen overslaan, en stellig den raai hunner leiders niet in den wind zullen slaan zorgen dat het liberale mi nisterie geen zoo groote meerderheid in 't Lagerhuis krijgt dat het buiten den steun kan der 70 Iersche parlementsleden Voeg daarbij het congres te Algéciras in zake de Marokko-quaestie, en de ge vreesde botsingen tusschen Overheid en Revolutie te Berlijn, en zeg dan zelf of hier geen sprake is van een belangrijke week met vele verrassingen en gevaren Engeland. De conservatieven en unie-liberalen heb ben klappen gehad. Ex-Minister Balfour, die in 1900 nog een meerderheid had te Manchester van 2500 stemmen, viel nu met een meerder heid van 2000. Minister Churchill, vroeger conservatief, thans liberaal, sloeg zijn tegencandidaat met een meerderheid van 1250 stemmen. De conservatieve meerderheid bedroeg dair in 1900 nog 1500 De liberaal die in 1900 in Noord-Man chester het met slechts 26 stemmen meer- d jrheid won had nu een meerderheid van 2l50.Eeu ander conservatief diedaar in 1900 nog 700 stemmen meerderheid had, legde het nu af voor een werkmanscandidaat met een meerderheid van 2400. De verslagene was de 73-jarige oude heer Fergusson die de kiezers die hem te oud vonden tot een wedloop uitdaagde. In Zuid-Manchester waar de liberaal het in 1900 met een meerderheid van 1300 stemmen verloor, won hij het nu met een meerderheid van 4200. In Salford winnen twee liberalen en een arbeider het met dergelijke getallen. Te Plymouth, een district van twee zetels, wonnen de conservatieven het in 1900 met tusschen de 550 en 750 stemmen ongeveer nu winnen de liberalen het met ver over de tweeduizend stemmen. Te Derby is de meerderheid der twee liberalen met een drie- of vierduizend stemmen vooruitge gaan. Het is als een lawine. Merkwaardig is de uitslag in eenige districten, waar de liberalen en de onaf hankelijke arbeiders elk met een eigen candidaat in 't krijt traden. In West Bradford waar de werkman het in 1900 met slechts 40 stemmen meer winnen kon, won hjj het nu op twee tegencandidaten met 400 stemmen boven de volstrekte meerderheid. Op dezelfde wijze wonnen 't de liberalen te Oost- Bradford en te Rochdale. In Halifax, waar in 1900 de liberaal en de werkman het tegen de twee conservatieven aflegden, werden zij nu gekozen met een meerderheid respectievelijk van 4000 en 6000 In het aartsbisschoppelijke York behield de con servatief zijn zetel met een meerderheid van slechts 50 stemmente voren was zijn meerderheid 600 geweest. De andere conservatief maakt plaats voor een liberaal met een meerderheid van 300 stemmen. De werkmanscandidaat kon 'tniet halen, dank zij de ontrouw van sommige liberale kiezers. Te Burnley werd in 1900 de conser vatief gekozen met 600 meerderheid. Thans sloeg hem een liberale werkman met 5300 stemmen tegen 4960 op den socialist Hyndmann, de conservatief kwam met 4930 stemmen niet eens in aanmerking. (Men moet namelijk weten dat in Enge land, zooals in Amerika, de meeste stemmen geldenherstemming kent men er niet). In Londen gaven de kiezers in de meeste districten de meerderheid aan de liberalen. Vroeger hadden voor Londen 20 unie liberalen en 2 liberalen zitting-, thans is het maar 6 unionisten en 16 liberalen. Nog drie leden van het vroegere mini sterie Lyttelton, ex-minister van koloniën die voor Warwick zat, benevens Gerald Balfour en Long, voormalig minister voor Ierland, hebben hun mandaat verloren. G. Balfour werd verdrongen uit Leeds, dat hij 20 jaar lang vertegenwoordigd had Herbert Gladstone (zoon van wijlen den „grooten ouden man") verwierf daar een meerderheid van 4600 stemmen. Ook twee andere bekende parlements leden, lord Hugh Cecil, de meest begaafde zoon van Lord Salisbury, en Gibson Bow les werden te Greenwich en Kings Lynn geslagen. Als vrij handelaars vonden beiden niet slechts een liberaal maar ook een Chamberlainistischen candidaat tegenover zich. Te Battersea is de bekende werkman Burns, thans minister, die in 1900 slechts 200 stemmen meerderheid verwierf, met een meerderheid van 1600 stemmen her kozen. Ook de zetel van oud-minister Brodrick te Guildford loopt gevaar. Birmingham, dat onder anderen Chamberlain afvaar digt, dreigt om te zullen gaan. Liverpool, dat tot nu toe onveranderd unionistisch was, zal wel half om half stemmen. Edin burgh en Dundee zullen ook wel liberaal worden. Wandsworth, het meest vaste conservatieve district, loopt naar verwacht wordt, tot de arbeiderspartij over. Op dit oogenblik winnen de liberalen 80 zetels. Zij hebben nu reeds een meer derheid in het Lagerhuis van ongeveer 10 stemmen, met behulp der Ieren en dei- Arbeiderspartij, welke laatste reeds 25 leden telt en de wereld verbaast door haar ontzaglijken groei in de laatste vijf jaren, welke aan dien van een heraclium (een Jonas-wonderboom) doet denken. F r a n k r ij k. De candidatuur Doumer is mislukt. Bij een voorloopige stemming kwam hij nog niet aan de 200. Faillières ver over de 400 stemmen. Men verwacht zijn verkiezing. Voor Frankrijk beteekent dit niets anders dan dat voortaan een andere vrien delijke mijuheer gastheer der vorsten zal zijn die af en toe Parijs met een bezoek vereeren. Voor hem, evenals voor zijn naaste voorgangers was het partij-gareel het beste wapen. Van Doumer had men, in welke rich ting dan ook, iets anders mogen ver wachten Want Doamer is in de eerste plaats man van karakter, in de tweede plaats pas „aanhanger" zijner partij. Hij toonde dit indertijd door uit den band te springen, toen Combes volgens hem te ver ging met zijn kerkverwoestende staat kunde, en daardoor het landsbelang in gevaar bracht. Duitschland. Voor dezen machtigen buurman moeten de kleine buurtjes oppassen. Hij gaat zijn gang maar. Zoo denkt ook de heer Bale er over, die den zoeten droom van een hereenigd Nederland en België droomt, en in een Fransch blad de volgende niet onbelangrijke opmerkingen maakt Door zijn douane-unie tot de Nederlandsclie havens uit te strekken, zou Duitschland niet alleen voorgoed zijn opperheerschappij vestigen in het noordwesten van het vastelandhet zou zijn linkerarm pogen los te maken, en zou eindigen met zijn eskaders in een sterke po sitie te brengen bij Den Helder, in de nabij heid der Engelsche en Fransche wateren. Want men zal toegeven, dat de slagschepen van 18,000 ton die op het Duitsche Marine- plan staan, niet bestand zijn, door het kanaal van Kiel te gaan. De eskaders van den Keizer moeten een operatie-basis hebben in de Noordzee, waar van zij gescheiden zijn door een reis van 48 uren. In dit opzicht zou de Barrière (het stelsel waar mede Holland België beschouwt als een stra tegisch schaakbord welks kasteelen door zijn soldaten kunnen bezet worden) een doeltreffend beletsel zijn tegen deze onrustwekken'e begee- righeden, ten eerste omdat zij onvereenigbaar zijn met de economische belangen van Europa en vooral omdat het wenschelijk is, tegenover de groote mogendheden, de *wrijvingsvlakken" te verminderen, gelijk Von Bülow zelf zoo verstandig aanraadt. Rusland. De revolutie bloedt dood, de stakers staken. In een vergadering van stakende tele grafisten werd verklaard, dat het verband onder de werkstakers niet langer gehand haafd kan worden en dat daarom aan ieder persoonlijk overgelaten moet wor den, naar goedvinden zijn werk te her vatten. Het stakingscomité heeft vervol gens zijn werkzaamheden gestaakt. De toestand in Kaukasië blijft hier en daar treurig. Door Armenische vrouwen uit Sjoesja is aan de echtgenoote van den gouverneur telegrafisch een smeekbede gericht, de Armeniërs te verdedigen tegen de geweldadigheden van Tartaren en Koer den en hen te beschermen tegen de ge volgen van de koude. In het district Gori wint de revolutionaire beweging aan kracht. In het gouvernement Tiflis is de staat van beleg afgekondigd en zijn troepen gestuurd naar de stations tot Gori. Een afdeeling soldaten rukt verder naar Michailowa en Borsjom. Het bezetten van laatst genoemd station is noodig voor het voorzien van Tiflis met hout. Enkele stations zijn door de boeren ver nield. De Toeram-tunnel werd versperd, door daarin van beide kanten een locomotief zonder personeel te laten binnenstoomen. Van drie verschillende kanten rukken troepen aan op Koetais. Te Rostof aan den Don, is een patronen- fabriek ontdekt, waarin een voorraad patronen werd aangetroffen, alsmede 4 bommen. Te Petersburg is Maandagnacht de raad van arbeiders-gedelegeerden, in het geheel 22 personen, in hechtenis geno men. Zijn bescheiden en briefwisseling, die in beslag genomen werden, bewezen dat de raad van arbeidersgedelegeerden uit revolutionairen bestond, die niet tot de arbeidersklasse behooren en zich uitslui tend bezighielden met het terroriseeren der arbeiders om bedoelingen te verwe zenlijken, die met het arbeidersvraagstuk niets gemeen hebben. In officieele krin gen gelooft men dat de uitbreiding der revolutionaire organisatie tengevolge van de inhechtenisneming van den raad der arbeidersgedelegeerden en het in beslag nemen zijner documenten zeer bemoeilijkt zal worden. De regeering heeft doen bekend maken dat alle, door vreemde berichtgevers naar het buitenland gezonden, deels aan Rus sische bladen ontleende berichten volstrekt onwaar zjjn als zou Witte voornemens zijn de uitvoering van het keizerlijke ma nifest van 30 October te vertragen, en de beteekenis van dat decreet verkleinen. Wij zijn gemachtigd dit zoo stellig mogelijk t# verklaren, en tegelijk te waarschuwen, dat men aan de volstrekt onjuiste berichten van dezen aard geen geloof moet schenken. Witte's arbeid is uitsluitend in zijn ge- heelen omvang gegrond op het manifest, 't welk zonder beperking uitgevoerd wordt. Dat zal weldra iedereen zien. De strenge maatregelen, die de regeering genomen heeft tegen de revolutionairen, moeten juist toegeschreven worden aan den wensch der regeering, de in het ma nifest beloofde hervormingen stipt uit te voeren, terwijl de revolutionairen daarte gen wilden strijden. Zij willen de Doema niet, hun doel is de Republiek en de anarchie. Zoo zijn de onderdrukkings maatregelen genomen wegens de noodza kelijkheid, die in het manifest van 30 October verkoudigde grondbeginselen te verdedigen, welker uitvoering de onver anderlijke wil is van den Keizer en 't naaste doel van 's Keizers regeering. Marokko. De conferentie van Algéciras is gisteren begonnen. Te kwart voor vieren kwamen de gedelegeerden de zaal binnen. Bij de opening der zitting presideerde v. Radowitz, de Duitsche afgevaardigde. Hij stelde zonder toespraak eenvoudig voor, den hertog van Almodovar (den Spaan- schen vertegenwoordigde) tot voorzitter der conferentie te benoemen. Almodovar zeide hem dank. Men koos vervolgens tot secretarissen de heeren Margerie (Franschman) en Pina (Spanjaard). White, afgevaardigde der Yer. Staten heeft bekend, dat Washington geheel op de hand is van Frankrijk en Engeland. De Italiaansche gedelegeerde Visconti Venosta deelde mede, dat hij voor zich de Marokkaansche quaestie ondergeschikt acht en niet naar Algéciras gekomen is om zich daarin te mengen, maar om al zijn krach ten aan te wenden tot het herstellen van de goede betrekkingen tusschen Frankrijk en Duitschland. Hoe lang zal de conferentie duren De schattingen vallen tusschen drie weken en drie maanden. Zij die niet genoeg oefening kunnen nemen om een natuurlijke werking der ingewanden te bekomen en zij die een zittend leven hebben, behooren Foster's Maagpillen het vertrouwbaar genees middel voor maag- en ingewandsziekte te gebruiken. Foster's Maagpillen wor den gemaakt uit zuivere wortels en kruiden en versterken de spierwanden, zoodat de vergane stoffen uit het lichaam afgevoerd worden. Foster's Maagpillen wekken de lever op evenals, de maag, de zenuwen, en het geheele spijsverteringstoestelze voorkomen aambeien en ontsteking der ingewanden. Ze genezen trage lever, indigestie, galachtigheid, misselijkheid, verstopping, hoofdpijn, afwisselende eet lust, verarmd bloed en elk kenteeken van lever-, maag- en ingewandsziekte. Overuigt U dat U de échte Foster's Maagpillen krijgt, voorzien van de hand- teekening van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks). Deze pillen zijn te Goes verkrijgbaar bij den heer NATHAN EMANUEL en te Middelburg bij den heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157, a ƒ0.65 voor één o f ƒ3.60 voor zes doozen. Nèd. Herv. Kerk. Beroepen te Hasselt, C. Bouthaven te Dordrecht. Bedankt voor Visvliet door P. G. Vlieg, eand. te Hengeloo. Geref. Kerken. Drietal te Urk W. Bosch te Almkerk, K. J. Ivapteijn te Giesendam en T. Sap te Gouda. Bedankt voor Opefnde en voor Zeven huizen (Gron.) door T Gerber te Boorn- bergum. Tot onderwijzer aan de Chr. School te Barendrecht is benoemd de heer L. Koster, onderwijzer aan de Chr. School te Axel. Men maakt ons opmerkzaam dat de Theol. School te Kampen niet 13 maar 17 studenten telt. De rechtbank te Arnhem veroordeelde H. P., hoofdredacteur der Nieuwe Arnh. Crtwegens smaadschrift (het opnemen van een ingezonden stuk van eenige muzikanten van het 3e reg. inf. over hun kapelmeester) tot een boete van f 50, subs. 14 dagen hechtenis. Het O. M. bij diezelfde rechtbank eischte zeven jaar gevangenisstraf tegen B., dader van de inbraak in de pastorie der St. Walburgskerk, bij welke gelegenheid f 25.000 aan effecten en f 2000 aan specie gestolen werd. Voor den Hoogen Raad werd gisteren behandeld het cassatieberoep van A. M. v. Driel, koopman, gedetineerd, door het Gerechtshof te 's Gravenhage, met bevestiging van het vonnis der rechtbank te Zierikzee, doch met verzwa ring der straf, veroordeeld tot 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf wegens poging tot oplichting. De requirant had een request ge richt tot den directeur-generaal der posterijen om schadevergoeding tot een bedrag van f 4500, wegens ver rissing van geldswaurde uit een door hem van Nieuwerkerk op Duiveland aan P. J. B. te Rotterdam verzonden aangeteekenden brief met een aangegeven waarde van ruim 1' 4600, waarin hij echter slechts een bankbiljet van f 100, eenige postzegels en eenige waar- delooze strookjes papier had gedaan, waarbij hij den omslag aan eene zijde had doorgesneden, en achter de lakken een strookje papier had geplakt om het te doen voorkomen alsof de brief was geopend. De poging tot oplichting was echter mislukt doordat bij het hoofdbestuur der posterijen reeds geruchten waren doorge drongen omtrent het door requiraut gepleegde bedrog. Te dezer zake had de requirant ook reeds terechtgestaan wegens het doen van aan gifte van een strafbaar feit, wetende dat het niet gepleegd is. Doch door den Hoogen Raad was hij wegens dat feit ontslagen van rechts vervolging. Mr. F. Wolfson, advocaat te 's Gravenhage ontwikkelde 2 cassatiemiddelen. In de eerste plaats was hier ten onrechte poging tot oplich ting aangenomen, waar degeen, die tot afgifte bewogen was, niet de macht had het goed af te geven of te doen afgeven. De di?ecteur-ge- neraal der posterijen had die macht niet. De posterijen zijn een tak van staatsdienst, ressor- teerend onder Waterstaat. Slechts de minister van Waterstaat had de macht afgifte van het geld te bevelen. Ontslag van rechtsvervolging moest dus volgen. Maar mocht de Hooge Raad die meening niet deelen, dan meende pl. dat het ten laste gelegde feit niet bewezen was, omdat geen der gehoorde getuigen heeft ver klaard dat de requirant en niemand anders die lis tige kunstgrepen met den brief heeft gebezigd. Conclusie O. M. 29 Januari. Goes. Op de vendutie-verkooping de vorige week, werd de vergunninghoudster bekeurd door de rijkspolitie, wegens het verkoopen van sterkendrank, tijdens de verkooping. Middelburg. Naar ons wordt gemeld is een gedeelte van den tramweg Middel burg—Domburg afgekeurd, en zou het hierdoor uog wel eenigen tijd duren eer de lijn voor het publiek geopend wordt. Vlissingen. De heer J. Kamermaus heeft eervol ontslag verzocht als leeraar aan de Burgeravondschool alhier. Grijpskerke. Benoemd tot gemeente ontvanger alhier de heer P. K. Geschiere tol lid der commissie tot wering van school verzuim, de heer C. Louwerse Jz. Colijnsplaat. De 76-jarige werkman A. Kramer alhier had deze week het onge luk, terwijl hij aan 't werk was in de schuur van dhr. M. de Jonge, om van 't dilt te vallen en daarbij zijn been te breken aan de heup. Als lid van de vereeniging „Het Groene Kruis" zal hij de eerste zijn die van de verplegingsartikelen der afdee ling gebruik maakt. Oud-Vossemeer. Op de weegbrug «De hoop" alhier is in 1905 gewogen 4,257,044 K.G. suikerbieten 755,532 K.G. pulp 507,792 K.G. aardappelen 20,469 K.G- Ajuin 30,913 K.G. graan en 112,245 K.G. steenkolen. St. Maartensdijk. In de Dinsdag ge houden gemeenteraadsvergadering werd op verzoek eervol ontslag verleend als ge meente-geneesheer aan den heer A. J. Geluk, en in diens plaats als zoodanig benoemd de heer J. Tazelaar, arts alhier. Verschillende verzoekschriften, behelzende aanvragen om grond in erfpacht van de gemeente te verkrijgen tot het bouwen van nieuwe woningen werden aangehouden uithoofde er nog geen rooilijn voor de te stichten rij woningen is vastgesteld en andere formaliteiten vooraf in overleg met de gezondheidscommissie nog dienen ge regeld te worden. Op een nader verzoek van omwonende eigenaars zullen twee boomen gerooid worden uit den tuin van het hoofd der school, aangezien deze boo men nadeel en last aan die omwonenden veroorzaken. 's-Heerenhoek. Maandag had hier onder veel bekijks, het afnemen van den torenhaan plaats. Niettegenstaande er een flinke bries waaide, klom een jongeheer den toren op, maakte zich boven gekomen, met een touw vast om zoodoende zijne beide handen vrij te hebben, en lichte den haan van zijn spil, en liet hem zoo met touw naar beneden zakken. Iedereen stond verstomd over de stoutmoedigheid van den jongenheer, die dat werk in den tijd van een half uur verrichtte. Hoedekenskerke. Naar we vernemen, besloot het bestuur van het alhier geves tigde fanfarekorps „Con Amore" definitief tot het dezen zomer wederom geven van eenige festiviteiten, waaronder ook begre pen een groot vuurwerk, bestaande uit 38 nummers. Door de Belgische familie Lyppens, de rijkste grondbezitster in Zeeuwseh Vlaanderen W. D. is concessie aange vraagd voor het aanleggen van een stoom tram IJzendijke—station Philippine. Dooi de Maatschappij van Belgische buurtspoor wegen is besloten tot aanleg van een stoom tram LokerenKoewacht. (Zelandia.j Philippine. Naar de Zelandia verneemt zijn de Burgemeester alhier en eenige heeren uit Ter Neuzen en Axel bij elkan der gekomen om plannen te beramen tot het verkrijgen van eenen verbindingsweg van het IVe met het Ve district van Zee land. Men zegt dat er twee plannen be staan, één om een weg door den Braak man en één om een weg door de polders bezuiden den Braakman te krijgen. Ritthem. Dinsdag hield de Ritthem- sche werklieden vereeniging „Streven zij ons Doel" haar algemeene vergadering, die door 29 leden werd bijgewoond, de voorzitter opent de vergadering met een woord van dank aan de leden voor de goede opkomst. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering, welke worden goedgekeurd, daarna brengt de penningmeester verslag uit over het afge- loopen boekjaar. Waaruit bleek dat de inkomsten over dit jaar aan contributie f 209 bedroeg. De uitgaven waren als volgtaan 10 leden werd uitkeering ge daan met 220 ziektedagen k 75 cent per dag is f 165, aan onvoorziene uitgaven f5,64 te samen aan uitgaven f 170,64, goed slot f29,41, 8 bestuursleden dhr. J. Meijers, J. van Leersum en J. Marijs waren aan de beurt van aftreding, J. van Leersum en J. Marijs werden herkozen en in de plaats van J. Meijers die door ongesteldheid niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen dhr. A. Meijers. Twee personen werden in het afgeloopen jaar als lid opgenomen, terwijl 2 leden door vertrek naar elders de ver eeniging verlieten, zoodat het ledental bleef op 38. Daar er niets meer te verhandelen viel sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank. Daarna werden nog eenige voordrachten gedaan, een en ander verschafte een gozelligen avond. De heer W. Maas, burgemeester van Serooskerke, heeft tegen 16 Maart e. k. eervol ontslag als zoodanig aange vraagd. M. C. lerseke. Schipper L. Bal, in dienst van de visscherijpolitie en alhier gesta tioneerd, is aan boord van zijn vaartuig uitgegleden en zoodanig tegen het want gevallen dat een zijner ribben brak. Tegen wil en dank. In de vorige week belde in een der stille wijken te Leiden een blijkbaar fatsoenlijk burgerkoopvrouw aan een eenvoudig hee renhuis en presenteerde haar koopwaar. Mevrouwlje kwam zelf voor en kocht, om er spoedig af te wezen, een klosje garen. Haar kleine van eenige maanden huilde naar moeder. De koopvrouw was erg dankbaar, doch wilde nog zoo graag even mevrouw over heel iets dringends en heel ernstigs spreken en trad daarvoor de ves tibule in. Mevrouw moest echter even naar haar lieveling en de juffrouw was zoo vrij haar te volgen naar de binnen kamer. Na wat complimenten over het lieve snoezige kleintje, precies haar mama, en over het mooie ruime vertrek en de beeldige meubels, kwam onze juffrouw met haar ernstige boodschap voor den dag. Wist mevrouwtje wel wat de toe komst haar zou brengen en ze spreide om het haar te doen zien, de kaarten over de tafel uit. Mevrouwtje werd angstig en drukte zenuwachtig het huilend kleintje tegen zich. In vredesnaam, zij liet zich de kaart leggen. Van alles hing haar en haar kind nog boven het hoofd, zij werd er griezelig van. De lieve juffrouw, hoe langer hoe meer een feeks wordend, had eindelijk haar geheimzinnig werk verricht en eischte brutaal weg 1.50 gld. loon. Mevrouwtje aarzelde te betalen, maar kreeg toen zulk een vloed scheldwoorden te hooren, en de oogen der waarzegster richtten zich zoo furie-achlig op haar kindje, dat zij eindelijk een gulden en twee vijfjes uit haar beurs nam, welke gretig door de lastige indringster werden in ontvangst genomen, die plotseling weer geheel om gekeerd met een zeer lief glimlachje en de beste wenschen voor moeder en voor het hondje van het kindje vertrok, tot groote blijdschap van het verbouwereerde mevrouwtje, dat er den geheelen dag door van streek is geweest en zichzelf plechtig heeft beloofd nooit of te nimmer een koop vrouw, die iets ernstigs heeft te vragen, binnen te laten, al ziet ze er nog zoo vrien delijk uit. Te Zwolle werd een gehuwde vrouw voor de 3e maal in de 4 jaar dat zij ge trouwd is, moeder van een tweeling. Alle zes hare kinderen zijn nog in leven. Uit Heerenveen meldt men De maréchaussee alhier heeft Maandag middag bij 'thuis zijner ouders gearresteerd den 19-jarigen R. v. h. M., in October j.l. uit de gevangenis ontslagen. Hij dreigde zijn moeder en zijn broeder te zullen dood steken. Zijn vader, die tusschenbeiden kwam, ging ook voor den woesteling op den loopde vader sprong in een bootje om het kanaal over te varen, de zoon zette hem na tot in het midden van het kanaal. De moeder vluchtte naar de buren, de vader haalde de maréchaussée. De wachtmeester kwam met nog twee mande jongeling werd gegrepen en gefouilleerd. In zijn zak vond men een groot, scherp slagersmes. De buren vertellen dat de moeder reeds ernstig mishandeld was, vóór de andere zoon thuis kwam. Deze zou ziju moeder ontzetten, maar vluchtte, toen zijn jongere broer het mes trok. Modem. Zondagavond, tegen half zes. Op den Zijlweg te Haarlem, heerenhuis, vlak naast de buitenplaats bij den spoorweg. Opgetrokken gordijnen. De kaarsen brandende op de piano. Vóór de piano de dienstbode, in ambts kostuum, katoentje en wit schort, virtuose- lijk spelende, beschenen, phantastisch, door het twee-kaarsenlicht. Buiten nieuwsgierigen, een dame, wat jongens. „Ja juffrouw", zegt een der jongens wijs- geerig tot de dame, „zóó zijn onze dienstbo den tegenwoordig! Kon u 't maar zoo, hè Dame af. (Haarl. Dagbl.) Gisteren is uit Hilversum jhr. De G. naar Amsterdam per rijtuig overgebracht, onder geleide van een rechercheur en de rijksveld wacht. De eigenaar van de villa bij Ede, welke in den nacht van 28 op 29 Decem ber j.l. is afgebrand, is thans, evenals zyn

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2