Aanbestedingen. Opêèbare tferïaopmges. AdverteniiSn. de Echte Abdijsiroop puike oude Steen, Kerknieuws. Schoolnieuws. Uil m PERS. Marktberichten. P 0 s t e r ij en. Wie es is verkouden is daaraan en maakte er aanmerking op. Davydof antwoordde, dat zulke zaken bui ten de mnren van een restaurant behan deld behoorden te worden. Eenigen tijd later ging Davydof naar buiten, onmiddellijk gevolgd door Okoenof, die in de gang zijn revolver trok en op den student afvuurde. De kogel ging Davydof door de hand en trof vervolgens een Fransche dame, een zekere Mme. Ohnet in de knie. Davydof vluchtte in de zaal, waar men zijn hand verbinden wilde, toen Okoenof binnenstormde en hem toen nog vijf kogels gaf, waarvan een in bet hoofd en een in het hart. Het bloed spatte op de omstanders. Een onbeschrijfelijk lawaai volgde. De vrouwen strooiden bloemen op het lijk, terwijl de aanwezige officieren door de woedende menigte bedreigd, de wijk moeMen nemen. Den aagharligen moor denaar gelukte het eerst te vluchten, maar kort daarna vond men hem met zijn vrouw in een cabinet particulier, waar hij zich had verstopt. De vrouw schijnt de grootste seliuld aan het gebeurde te hebben. Er gebeuren nog wel dingen, die de moeite waard zijn na te vertellen. De groote spoorwegstaking had tot ge volg, dat aan het station te Pskoff een tiein werd opgehouden, vol passagiers, die verder moesten. Acht dagen lang stond de trein onder de kap en gedurende al dien tijd hadden de reizigers het zich zoo aangenaam mogelijk gemaakt in hun com partimenten. Een professor van de Petersburgsche universiteit, vermoedelijk hoogleeraar in de gezondheidsleer, was zelfs zoo op zijn gemak, dat hij eiken morgen, gehuld in de peignoir van mevrouw de professor, in de badkamer van het station een bad nam. Den achtsten morgen professor was juist in het bad reed een afdeeling kozakken het station binnen, een machinist en een stoker werden op den trein gezet, en voort ging het. Mevrouw vloog naar de deurte ver geefs. Professor bleef te Pskoff achter, zonder geld, zonder kleeren met als eenigen troost de peignoir van mevrouw en een p1 ar pantoffels. Ander voorbeeld van de toestanden. Te Moskau joeg zich een kapitein der gen darme een kogel door het hoofd. Hij liet een briefje achter, waarin stond Ik maak mij van kant, want ik heb het gouverne ment te erg bestolen''. De Kouliganes, leden der „Zwarte Bende", treden overal even driest op. Op alleenloopende voorbijgangers schieten ze toe, halen een lang uit hun jaszak, laten het voor de oogen van den verschrikten burger flikkeren en zeggen „voor tien roebel kun je het koopen". Steeds wordt de koop gesloten Studenten, mannelijke en vrouwelijke, schijnen allen te zijn opgepakt. Men ziet ze bijna niet meer op straat. Bij fouil leering vond de politie bij een jonge vrou welijke studentin in haar corsage twee bommen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kerkdriel, L. Ingelse te Langweer. Aangenomen naar Schiermonnikoog door J. F. Zijlker, cand. te Winschoten naar Beverwijk door dr. A. Rutgers v. d. Loeft' te 's-Hertogenbosch naar Meppel door dr. A. M. Brouwer te Haamstede. Geref. Kerken. Bedankt voor 's Gravenmoer door R. W. Huizing, cand. te N. Pekela. Ger. Gem. onder 't Kruis. Bedankt voor Enkhuizen door H. A Minderman te Rotterdam. Aan de theologische school te Kampen is als student ingeschreven de heer J v. d. Hoven, van Leiden. Het aantal studeten bedraagt thans 13. Examens handwerken. De minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid voor huis- en school onderwijs in de nuttige en in de fraaie handwerken voor meisjes, zullen aanvan gen op 14 Februari e.k. Zij die zich aan het examen in één dezer vakken of in beide wenschen te onderwerpen, gelieven zich vóór 1 Februari a.s. aan te melden bij den voorzitter der commissie of de voorzitters der commissiën, voor welke zij wensohen te verschijnen, met overlegging van a. geboorte-akte b. getuigschrift van zedelijk gedrag. De voorzitters der commissiën zijn, voor de nuttige handwerken te Breda, jhr. mr. L. b. H. Michiels van Kessenich, inspec teur van het lager onderwijs in de eerste inspectie, te Roermond te 's-Gravenhage, G. Roodenbureh, schoolopziener in het district Haarlem, te Haarlem; te Utrecht, J. C. babius, inspecteur van het lager on derwijs in de tweede inspectie, te 's-Gra venhage te Zwolle G. A. Bosch, school opziener in het district Zwolle, te Zwolle voor de fraaie handwerken: te Bred a| J. E. van Renesse, schoolopziener in het district Arnhem, te Arnhem te 's-Graven hage, dr. J. H. Jennes, schoolopziener in het district Rotterdam, te Rotterdamte Zwolle, mr. Th. Ruys I.Pzn., inspecteur van het lager onderwijs in de derde in spectie, te Zwolle, Zij die het examen in de beide vakken wenschen af te leggen, gelieven van dat voornemen te doen blijken aan ieder der beide voorzitters, bij wie zij zich aanmelden. De commissie van beroep te Am sterdam heeft aan den minister van Fi nancien gevraagd of zij recht mocht doen op ongezegelde en ongeregistreerde stuk ken, en of de stukken, die van haar uit gingen, van zegel en registratierecht wa ren vrijgesteld. Bovendien vroeg zij aan den minister van Waterstaat, of haar secretaris voor zijn dienstbrieven vrijdom van port genoot. De laatste vraag is een voudig ontkennend beantwoord, maar op de eerste is een meer uitvoerig antwoord ingekomen, dat de secretaris der commis sie, mr. H. Verkouteren, in De Ned. me dedeelt, omdat het ook voor andere com missiën van beroep van groot belang kan zijn. Het luidt aldusIk verzoek U die commissie enz. mede te deelen, „dat de commissie is een op openbaar gezag in gesteld lichaam, wier leden echter wor den benoemd door de besturen van een groep bijzondere scholen. Haar minuut akten, dat zijn die welke onder de com missie blijven berusten, zijn ingevolge art. 70 par. Ill no. 2 der wet van 22 Frimaire VII vrij van de formaliteit van registratie en volgens art. 27 A. no. 8 der wet van 3 October 1843 (Stbl. no. 47) van zegel recht vrijgesteld, daarentegen zijn de aan de partijen uit te reiken stukken, als strekkende in hun persoonlijk belang, aan zegelrecht [onderworpen. De commissie van beroep mag voorts volgens art. 47 van voormelde wet van 22 Frimaire VII en art. 8 der mede gemelde wet van 1843 geen besluiten nemen op ongeregistreerde of ongezegelde stukken. De minister van Financiën (geteekend) De Meester. Het verlof van den Minister van Waterstaat. Het besluit van minister Kraus om vijf maanden uit zijn werk te breken om een buitenlandsch vorst te dienen, is zoodra 't ons bekend werd, door ons afgekeurd, niet uit partij oogpunt, gelijk de vrijzinnige pers op Walcheren, het sprookje van den waard en zijn gasten vergetend, schijnt te vreezen, maar uit het oogpunt van lands belang, waaraan wij gewoon zijn alle regeeringsbesluiten en daden te toetsen. Wij geven nu nog het oordeel van twee bladen der rechterzijde over deze quaestie. De Nederlander, (chr.-hist.), waar schuwende tegen overdrijving in de veroordee ling, zegt er echter bij Men mag aannemen, dat het onvoltooid-zijn dier taak op het oogenblik, dat hem een porte feuille werd aangeboden, een oorzaak van ernstige aarzeling heeft uitgemaakt, doch dat hem is geantwoordin het uiterste (zoo uw medecontractant u niet loslaat) vraagt ge eenige maanden verlof en treedt tijdelijk de toestand weder in, die reeds zoo lang bestaan heeft combinatie van waterstaat, landbouw handel en nijverheid. In hoever een dusdanige houding van de zijde van den Kabinetsformateur verdedigbaar is, hangt mede af van de vraag, in hoever de heer Kraus boven alle beschikbaren bij uitstek voortreflijk werd geacht voor de portefeuille van waterstaat. Deze minister mag, van verlof terug gekeerd, wel een van de bovenste plank blijken, wil de houding van den heer Borgesius eenigs- zins rechtvaardiging vinden. Practisch zal het verlof de minste schade doen, wanneer er tusschen de ministers Kraus en Veegens op de voornaamste aanhangige waterstaatspunten groote homogeniteit bestaat, zoodat de laatste met gezag kan spreken en handelen, zonder vrees dat straks de conti nuïteit zal worden verstoord. Wanneer dit het geval is, zal de voorbereiding van sommige zaken niet onder het verlof behoeven te lijden, a! blijft natuurlijk voor andere onderwerpen het nadeel, dat de heer Kraus eenige kostelijke maanden verliest om er zich in te werken, waaruit vanzelf ongewenschte vertraging moet ontstaan. Dit klemt te meer, waar deze minister tijdens het jongste begrootingsdebat hijzonder mild was met vage toezeggingen van „onder zoek" en „overweging", toezeggingen die hij nu waarschijnlijk in de aanstaande December maand op menig punt zal moeten herhalen. De nadeelen van deze vijfmaandsche afwezig heid zijn natuurlijk nog meerdere. Het grootste nadeel zou ons wel toeschijnen het gestelde antecedent. Daarom achten wij de afkeuring uit alle hoeken der pers, ook der ministerieele, een gunstig teeken. De publieke opinie Spreekt zich duidelijk uitmogen wij voor een her haling van zóó iels in de toekomst bewaard blijven. De Residentiebode (kath.) schrijft, na opgemerkt te hebben, dat alleen N. C., Middelb. Crt. en H.bld. wat beter over het verlof van minister Kraus te spreken zijn Het zal onze lezers misschien verwonderen, maar wij gaan een heel eind wegs mede met die beide liberale bladen. Wij vinden het geval heusch zoo erg niet. Of de moties (over post en telegrafie en staatsexploitatie van spoorwegen) een half jaar eerder aangenomen of verworpen worden, doet weinig ter zake. Indien minister Kraus wezenlijk zoo'n bekwaam en practisch man is als van hem beweerd wordt, dan vin den wij het zoo erg niet, dat hem verlof ge geven werd, om een vóór z ij n optreden bestaande overeenkomst met een vreemde mogendheid af te wikkelen. Ware het een nieuwe verbintenis, aangegaan tijdens zijn ministerschap, dan zou het natuurlijk heel wat anders wezen. Vreemd vinden wij alleen in dit geval, dat men blijkbaar met de zaak niet voor den dag dorst te komen, toen de Tweede Kamer neg bijeen was en dit snuifje het eerst aan de over zijde van het Binnenhof presenteerde. De Nieuwe Geldzwendel. 't Is een fijne historie! De redacteur van „Thetnis" voorspelt, dat het schandaal overtreffen zal al wat totdusver van dien aard in ons land is aanschouwd En dat zegt niet weinig Zóó verarmt nu ons volk. Niet door'n paar invoerrechten, die tegelijk meer werk in 't land brengen. Maar door't gedobbel van zulke uitziunigep, die aan gelddelirium lijden en met millioenen smijten of 't maar niets is. En wat zoo ongelukkig is Zulke kerels weten 't zgo slangesluw aan te leggon, dat ze óf den dans ontspringen óf een straf krijgen, die 't rechtsgevoel der natie meer schokt, dan bevredigt. De „Vaderlander" zegt terecht: ,,Wij hebben er één gekend van die heeren, die duizenden tot den bedelstaf had gebracht, onder wie oude mannen en vrouwen, die van hunne zuur ver diende penningen een schamel bestaan leidden, die meer dan één tot zelfmoord had gedreven, en die 18 maanden cel straf kreeg. In dezelfde maand werd een dood-arme kerel, die uit het lucht hui* ontslagen, overal vergeefs werk had gezocht en ten einde raad diefstal met braak had gepleegd, waarbij hij voor nog geen f 25 ontvreemd had, veroor deeld tot... vijf jaren gevangenisstraf." Van klasse-justitie praten we niet. Maar hier hapert iets aan onze straf wetten. Deze manier van vonnissen heeft niet de toestemming van de consciëntie des volks. En vergeet dan nietdie is van hooge, zedelijke beteekenis. Ook voor een Begeering O. C. Nieuw propaganda-materiaal. De Zutfensche Caurant heeft nieuw frisch propaganda-materiaal ontdekt. De a.-r. Graafschapper schreef in een stichtelijke overdenking, naar aanleiding van den overgang van het oude in het nieuwe jaar o. a.: »En dat de Potentaat aller potentaten nog in genade op ons volk ter neder ziet, wij hebben maar om ons heen te zien, óm te vinden dat ook op Neerland's martelaarsbodem nog meer dan zevenduizend worden gevonden, die de knie voor den Baiil dezer eeuw nog niet hebben gebogen". S Wacht eens, dacht de Zutfensche, daar moeten wij bij zijn. En1 zij schreef dit lieflijk stukske »Na tot paganisten te zijn gemaakt door Dr* Kuyper en tot duivelskinderen door Prof- Noordtzij, worden wij dus nu door den »stich- tel ijken schrijver van dit artikel in de a.-r, »Graalschapper" tot »Baalsdiênaren" verklaard. »Wij wachten nu slechts het oud-testeinen- tische vonnis af, dat deze schrijver verder over ons vellen zal. »Zal het zijn in stukken gehouwen te worden, als koning Agag door Samuel, dan wel geleid te worden, »onder zagen en onder ijzeren dorschwagens en onder ijzeten bijlen", of zal men ons door heetgestookte tichelovens laten doorgaan, zooals konfng David deed met de kinderen Ammons Een van deze straffen is het lot van hen, die de knie voor Baal buigen. »Wat 'n vooruitzicht. »En dat bij wijze van nieuwjaarswensch Nieuw propaganda-materiaal dus. Jammer, dat men dit voor de verkie zingen niet had. Want welk een pret heeft men niet gehad van dat „paganisten". Men stelle zich voor, als Roodhuyzen c.s. zich hadden kunnen meester maken van dat „Baaisdienaar'', van de zagen en ijzeren bijlen en heetgestookte tichelovens. Dat zou een geweldige drukte gegeven hebben. „Veronderstellenderwijs" had men er bij kunnen verteilen, dat minister Kuyper reeds bevel had gegeven tot het bouwen van zulke ovens en bij koninklijk besluit het aantal graden van verhitting zou voorschrijven. Jammer, dat dit alles nu te laat komt. Opbergen is nu echter d.e boodschap. Een ding is echter wonderlijk. Minister Kuyper sprak van paganistische factoren. Dus zeiden de vrijzinnigen, dan zijn wij paganisten De „Graafsckepper" spreekt van hen, die de knie buigen voor den Baal dezer eeuw. Dus, zegt de „Zutfensche','zijn wij Baais dienaars en voor ons past de straf om in stukken gehouwen te worden, enz. Wij willen ons niet verdiepen in de vraag of de „Graafschapper" erg gelukkig was in de keuze harer woorden. Maar toch vaststellen dat de eigenlijke uitvinders van deze woorden „paganisten" en „Baiilsdie- naars" de vrijzinnigen zelve zijn. Ter wijl zij zelf, al te voorbarig, hun straf bepalen. N. Prov. Gron. Ct. Donderdag 18 Januari. Kwadendamme, bij de Baar, 2 uur door dhr. Buteijn, het afbreken dei- gebouwen van 't Hof „Vreeland", en het bouwen eener nieuwe hofstede. Aanwijzing 10 Jan. 2 uur. Inl. architect Hoogvliet. Middelburg, Polder Walcheren, half 2, het bestorten v. d. onderzeeschen oeverhet maken dijks- en duinsverde diging tusschen de palen 47 en 54 op het Eiland te Vlissingen het inaken van een nieuw plankierhoofd voor d. Westkapel - schen zeedijk tusschenpalen 15 en 16 Westwatering. Donderdag 1 Februari. Middelburg, maken van een plateau op den Westhavendam te Hansweert,steen- kolenjiergplaats en kantoor met bergplaats voor den Provinc. Stoonibootdienst, Hoofd ingenieur te Middelburg en Ingenieur te Goes. Woensdag 17 Jan. G o e s 2 uur voor D. Proos, door deurw. Hollmann en Verhoek, meubelen. Goes, door not. Pilaar 10 uur bij wijlen Geenseu, Nissepadje, antieke kast, bureaukabinet, 2 bedden, ledikant, tafels^ stoelen, regulateur, koper-, tin-, glas- blik- en aardewerk, boeken, statenbijbel, geit, 6 kippen, zeetten, arbeidersgereed- sehap, graanschop, ladders, steekkar, vleesehblok, kippenhok, hooi, aardappels. LAATSTE BERICHTEN. Middelburg. Dinsdag hield de Kamer van Koophandel en Fabrieken hare ver gadering. Voorzitter de heer J. P. Fokker. Tegenwoordig 10 leden; afwezig de heeren Den Bouwmeester en Luteijn met kennis geving. Na het openingswoord van den voor zitter, is aan de orde de benoeming van een voorzitter, plaatsverv. voorzitter en bodebenoemd wordt tot voorzitter de heer J. P. Fokker met 9 stemmen, 1 blanco tot plaatsverv. voorzitter de heer H. P. den Bouwmeester met 10 stemmen, die hunne benoeming aannemen; en tot bode de heer P. J. Tapper bij aclamatie. De commissies voor de maand worden als volgt saamgesteldvoor de maanden Jan., Febr., Maart en April de heeren Mes, Boogaert, L. Boude wij nse en .Lu teijn voor de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus de heeren P. Boudewijnse, Ghijsen en Verhulstvoor de overige maanden de hh. W. J. Sprenger, Boasson en Kakebeeke. De rekening en verantwoording zijn in orde bevonden. De ontvangsten bedeoegen f 350 en de uitgaven f 343.08V2 alzoo een goed slot van f 6,91'/2. volgens [mededee- van den secretaris is de toestand van het archief evenals vorige jaar, zij bevat on geveer 250 nummers. Van den heer W. C. Oland te Utrecht is een schrijven inge- kom, waarin hij vraagt dat de Kamer hare medewerking zal willen verleenen tot be schermende bepalingen voor exposanten op de tentoonstelling te Milaan, voor kennis geving aangenomen. Van The Netherlands Chamber of Commerce (Nederlandsehe Kamer v. Koop handel) te Londen is een schrijven inge komen, waarin zij de hulp der Kamer inroept om behulpzaam te zijn bij het maken van een adresboekjvoor den handel van Nederlandsche firma's, in 't belang van den handel in het algemeen deze brief zal uitvoerig worden behandeld. Van den Minister van L. N. en H. is eene goedgunstige beschikking ingekomen naar aanleiding van het advies der Kamers van K. en F. te Hoogezand en Sappemeer, waarin zij wijzen op de uitvoering der veiligheidswet. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van 't adres der Kamer van K. en F. te Helder omtrent de kilo meterboekjes aan de H. IJ. S. M. zegt de commissie, dat het niet op haar weg ligt, adhaesie te betuigen, daar dit niet in het belang is voor onze provincie, wordt voorgesteld voor kennssgeving aan te nemen, aldns wordt besloten met alge- meene stemmen. Naar aanleiding van het verzoek om steun te willen verleenen aan de B. op Z.sche Handelsreizigersvereeniging om een beteren treinenloop in Zeeland, stelt de commissie voor dat de Kamer aan dit verzoek om bij den Raad van Toezicht op betere regeling aan te dringen hare adhaesie betuige, aldus wordt besloten met algemeene stemmen. De voorzitter heeft met genoegen gezien de beschikking van den betrokken minister inzake de oplossing der kwetie van eenheid van tijd. De Kamer van Almeloo heeft ■'.ch tot de regeering gewend in dezen geest. De voorzitter stelt voor deze regeling te doen ingaan met 1 Nov. van dit jaar, daar hij meent, dat het hoog tijd is hierop in te gaan. Daar er reeds een adres is inge diend, acht hij het niet noodig, dat deze Kamer adresseert. Hierop sluit de voor zitter de vergadering. Prov. Blad no. 6 bevat 0. a. de mededeeling dat te Tholen de paarden- en veemarkten zijn afgeschaft. GOES, 16 Januari 1906. De stemming voor alle artikelen was flauw, uitgenomen Gerst. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f6,50 a f 7,25. Nieuwe rogge f6a f 6,lo. Wintergerst per 100 kilo f 8.a f 8,25. Zomergerst per 100 kilo f 7,75 a f 8. Haver per 100 kilo f7,50 a f8,25. Bruine boonen f 7,50 a f8,25. Karwijzaad f o, a f o,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f 9.a f 9,40. Groene Erwten f o, a fo, Versche Boter per K.G. f 1,05 a f 1,20 mitX»nprijs f0,56, part. f o,per pond. Versche Eeieren per 100 stuks f 4,20 a f 4,80 middenprijs fl,io, part. fo,per 25 stuks. De aanvoer van Boter en Eieren was ruim. VLISSINGEN, 16 Jan. 1906. Boter i 1,20 a f 1,30 per K.G. Eieren f 5,20 a f 5,40 per 104 stuks. ROTTERDAM, 15 Jan. Binnenland sche granen. De aanvoer van tarwe was ruim van overige artikelen van weinig beteekenis. Tarwe bracht in de beste soorten per 100 k.g. f 9 a f 9.50 op, overigens f 8.40 a f 8.90. Rogge per Heet. f5,40 a f5,90. Gerst als volgt: Winter- per 100 kg. f7.75 a f8.15, £omer" Per 1°° kilo f 7>7S a f8 en Chevalier- per loo k.g. f8,50 a f8,75 Haver per 100 k.g. f8 a f8.70. Witte boonen, naar deugd f10.50 a f 12.50. Bruine boonen per heet. f8 a f950 blanke zuivere partijtjes daarboven. Blauwe Erwten niet dan tot lagere prijzen te verkoopen, per Heet. f8 a f9, r.aar kook en kwaliteit. MEELBERICHT, 15 Januari. Straffe quali- teiten blijven zeer gezocht en worden met de hoogste prijzen betaald. Vraag overigens klein. Prijzen onveranderd. Heden markt stil. Prima qual. Inlandsch f a f 13,50. Eerste qual. Inlandsch f11,50 a f12.Prima Amerik. (Patent) f13,25 af 14.Eerste qual. Amerik. (Straight) f11,50 a f13.Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 10,75 k f 11,25 Extra puike qual. Hongaarsch f15.25 af 16.25. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f 13.a f 13,50. Eerste qual. Duitsche fa fPrima qual. Belgisch f 12.a f.13.Eerste qual. Bel gisch fil.25 a f 11.75. Prima qual. Fransch fa fEerste qual. Fransch f a fInlandsch Roggebloem ftl.a f 12.Duitsche Roggebloem f 11,25 A f 12.50. Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak. ROTTERDAM, 15 Januari 1906. Koffie. Loco Java 31 c., dito Santos 25 c. Suiker. Beetwortel- in vaste stemming. Januari-levering f io'/8 genoteerd. Geraffineerd prijshoudend. Katoen (bericht van de Makelaars De Monchy Havelaar) vast. Liverpool noteerde Mei/Juni 6,14, Juli/Aug. 6,16, Nov./Dec. 5,74. T i n (bericht van de makelaars De Monchy Havelaar) vash Banka Jan. veiling f io2'/8 betaald. Petroleum onveranderd. Lijst van brieven en briefkaarten ver zonden aan onbekenden door het post kantoor te Middelburg over de le helft der maand Januari 1906. Binnenland. Brieven: A. Gravestein, adres bier brouwerij v. d. Schalk Hartman-Lisman, 's-Gravenhage; M. Bos, Den Helder; F. Th. Filipse, Botterdam; O. L. v. d. Weijer, Botterdam. Briefkaarten: Mej. Leksing, Am sterdam v. Zuijlen, Arnhem N. Suringa, 's-GravenhageJ. de Wolff, Botterdam; W. W. de Ruiter, BotterdamJ. Wulff, Bot terdam. Buitenland. Briefkaart: Schaper, Breslau. FAILLISSEMENT. C. Engelbert, timmerman en aannemer, Kwadendamme. Rechter-Commissaris rnr. v. Bel. Curator mr. Dieleman. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde vader JOOST DE VOOGD, in den ouderdom van 87 jaren. Namens kinderen, behuwd-, klein- en achterklein kinderen JACOMINA DE VOOGD— de Voogd. DANIËL DE VOOGD. Veere, 15 Januari 1906. Van stonden aaa eexi Arbeider, met vast werk, en een Knecht ge vraagd, bij P. KOOLE, Abeele (Souburg). 1^"* Elke lezer van dit blad fiEËF* Moet wel onthouden dat bestempeld is met mijn naam. Ook voorradig de Echte Pinkpillen, de Foster's Nierpillen en Maagpillen. W. HUBREGTSE, drogist. P. S. Landbouwers! denk om „WAVIN" voor uw kalveren, verkrijgbaar bij GELUK, Serooskerke en W. HUBREGTSE, drogist. Ondergeteekende maakt bij deze be kend, dat hij zich alhier als Timmerman en Metselaar gevestigd heeft, belovende een prompte en civiele bediening hoopt hij zich het vertrouwen waardig te maken. Te beginnen 25 Januari. Onder minzame aanbeveling, M. KAKEBEEKE. N.- en St. Joosland, 16 Januari 1906. laat niet r,a een pakje Wortelhoer op te slaan voor 30 ct. is men klaar. W. HUBREGTSE, drogist. Tegen den spotprijs van/'3.G0 per 1000 stuks franco op den wagen te bekomen uit de afbraak der R.-K. kerk te Goes; en puike Hol- landsche Pannen a ƒ17.50 per 1000 stuks met April en Mei a.s. Te bevragen bij M. VERBEEM te Goes en JOH. ECKHARDT te Hoede- kenskerke.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3