Bultenlandscb Overzicht. RECLAMES. S ippers uit de oude doos. 1 1 J 5 Kerknieuws. Gemengde Berichten. en sociale quaestiesvan welstand, en loons- vermeerderingvan arbeidsduur en wat dies meer zij. Het is alsof daarvan alleen ons geluk afhangt. Toch is dit zoo niet. Het is voor een ieder onzer veel meer van belang hoe hij zelf is, dan hoe de dingen om hem heen zijn. Van de wijze waarop wij de dingen beschouwen hangt ons geluk veel meer af dan van de dingen zelve. Voor den Chris ten is dit geen onbekende zaak Hij weet dat er iemand buiten hein zeiven is, dien hij kan en mag volgen die hem leidt en aan wien hij zich kan toevertrouwen. Dien te leeren kennen is van veel meer belang, dan de oplossing van al de sociale quaes ties te zamen. Maar wordt het ingezien Begrepen 'i Ook in onze eigen kr.ngen Er is zooveel dat ons vaak daaraan doet twijfelen. Toch komt het ook voor ons maatschappelijk leven op dat eenig noodige aan. Nederlander Ernstige woorden, jaren geleden voor conservatief versleten. Juist nu meer dan ooit geschikt om nog eens in herinnering gebracht te worden. Frankrijk, De verkiezingen voor het viee-presi- dentschap in de Fransche Kamer liepen af zooals gedacht werd, Dank zij de af spraken werden 2 radicalen, 1 radieo- socialist en 1 liberaal gekozeu, het zijn oud-ministers, onder welke Lockroi. Meer trok echter de aandacht de stem ming voor het presidentschap. Daar ging het tusschen den republiekein Doumer en den radico-socialist Sarrien. De rechter zijde besloot de candidatuur van den eer ste te steunen, doch de uiterste linkerzijde stemde op den laatste. Gevolg was dat Doumer 't won met 287 stemmen tegen 269 op den ander. De kleine stemmen- meerderheid, waarmede hij herkozen werd, verhoogt nietDoumers kansen voor het pre sidentschap der republiek, waarvoor hij en de nu pas herkozen president van den Senaat Failleres, de eenige ernstige ean- didaten schijnen te zijn. Beide eandidaten zijn oud-ministers en bekwame staatslieden, die zich door noes te vlijt van de onderste sport des maat- schappelijken ladders lot deze bovenste sport hebben welen op te werken. Bei den toch werden in zeer armoedige om standigheden geboren. Een van hen zal de achtste zijn. Thiers, «de sombere grijsaard", zooals hij genoemd werd sinds hij de Commune van '71 te Parijs in bloed te doen onder gaan wist, was de eerste, hij werd met ong'eveer algemeene stemmen gekozen. In 1873 volgde Mac Mahon, de held van Sedan hem op met 890 van de 721 stemmen, de overige waren blanco,te weten de stemmen der rechterzijde. Grevy van 18791887 was de derde. Hij verkreeg de eerste maal 563 van de 670 de tweede maal 457 tegen 82 stemmen doch al spoe dig dwong de onverkwikkelijke geschie denis van den ridderordenverkoop door zijn schoonzoon Wilson hem tot henen gaan. Toen volgde Sadi Carnot „de houten mijnheer", met 616 tegen 188 op Saussier. Na zijn dood (hij werd vermoord te Lyon) wonnen de gematigd republikeinen het met de candidatuur Casimir Perier met 451 tegen 292 stemmen. Doch reeds na zes maanden ging hij heende staatszaken was zijn lust niet en de quaestie-Dreyfus verdroot hem, terwijl hij hevig overhoop lag met zijn minister van buitenlandsche 69 rZUILLZTOU. door SC ADDIS. NIEUWERKERK. II. Het voornaamste kenmerk van de Go- thische bouworde is de z.g.n. „Spitsboog", die veroorloofde, boven ongelijke afstan den bogen van gelijke hoogte te maken, waardoor het mogelijk werd langwerpige vakken met kruisgewelven te bedekken. Die gewelven werden van ribben voor zien, die in een sluitsteen te zamen komen en die het stevig geraamte vormen, dat de betrekkelijk lichte schilden van het gewelf steunt. Wanneer wij eene Gothische kerk van buiten beschouwen, vallen ons in de eerste plaats de steunbeeren in het oog, waar door zij zich van andere bouwwerken onderscheidt. Deze steunbeeren zijn ver zwaringen van de muren, aangebracht ter plaatse, waar de ribben der gewelven den zijdelingschen druk overbrengen. Van onderen zijn deze steunbeeren het zwaarst en worden meestal met twee versnijdingen, zooals ook aan de kerk hier ter plaatse, naar boven geleidelijk lichter. Terwijl deze steunbeeren den zijde lingschen druk door de gewelven der zijbeuken uitgeoefend, wederstaan, is voor de hooger gelegen gewelven van den middenbeuk eene andere constructie noodzakelijkzij bestaat daarin, dat de steunbeeren van de zijbeuken hooger zijn opgetrokken en door hare spitsbogen met de muren van den middenhoek in verbin ding zijn gebracht. Deze bogen noemt men „luchtbogen". Ter hoogte van de goten zijn de steun beeren van waterspuwers voorzien, die STATISTIEKE OPGAVEN. Bevolking der onderstaande gemeenten in Zeeland. GEMEENTE. Bevolking Januari 1905. Geboren. Overleden. n <D 73 In de gemeente ge komen. Uit de gemeente vertrokken. Bevolking Januari 190G. m. vr. Is OS O m. vr. O -u m. vr. "cS m. vr. "03 ca -+-> m. vr. ca "o m. vr. 73 o 's-HEER ABTSKERKE 182 165 7341 347 100 5 112 4 212 9 60 3 53 3 113 6 47 212 20 257 20 469 40 225 257 482 38 26 64 3483 166 3944 160 7427 326 zaken. Felix Faure werd zijn opvolger met 461 stemmen tegen 361 op den radicalen Kamer-president, oud-minister, Brisson. Na den plotselingen dood van Faure werd Loubet de uitverkorene met 483 stemmen tegen 279 op Meline, die de candidaat der gematigden was. Nu de uitslag der Senaatsverkiezingen volledig bekend is, blijkt dat alleen de uiterste partijen rechts en links iets ge wonnen hebben. Van de 103 leden zijn er nu 80 van het meest roode soort slechts 27 daarvan behooren tot de libe ralen; de overigen zijn radicalen, radicaal socialisten en socialisten, van deze laatsteu zijn er voor het eerst twee in den deftigen Senaat gekozen. De voorzitter van den Senaat Fail leres is met groote meerderheid her kozen, hetgeen zijn kausen voor den presidentszetel der Republiek niet weinig verhoogt. Rusland. De toestand in Moskau is, ook al is het oproer gedempt, nog alles behalve roos kleurig. De gevolgen van het oproer drukken zwaar op de ongelukkige stad. Tengevolge van de spoorwegstaking, de maanden lang geduurd hebbende stoornis in handel en bedrijf, en eindelijk tenge volge van de plunderingen door de revo lutionaire benden heerscht er groote nood onder de bevolking. Een particulier tele gram aan de „Berl. Lok. Anz.meldt daaromtrent: „De bevolking dezer stad viert het Russische Kerstfeest in buiten gewoon gedrukte stemming. Nood en ellende heerschen alom, de prijzen der voedingsm ddelen zijn tot een schrikba rende hoogte gestegen. Op de Kasansche spoorlijn, de voornaamste toevoerlijn der stad, zijn slechts 50 wagens met goederen aan de plunderende handen der opstande lingen ontsnapt. Deze geringe hoeveelheid dekt lang niet de behoefte en er heerscht groot gebrek aan voedingsmiddelen en hout. De straten zijn overdag haast leeg en 's avonds als uitgestervm. De buiten gewone staat van beleg zal wel niet worden opgeheven, voordat de verkiezingen voor den Rijks-Doema aan den gang zijn. Alle genomen veiligheids-maatregelen blijven van kracht tot op het einde van Januari, daar men voor onlusten vreest op 22 Januari, den jaardag van het Peterburg- sche bloedbad, en op 25 Januari, den stichtingsdag van de universiteit van Moskau. Nog zeer kort geleden werden in het landbouwkundig instituut wapenen en in de kelderruimte van het café Phi- lippof bommen gevonden. Ned. Hcrv. Kerk. Beroepen te Leilens, J. Japchen, cand. te Utrecht; te Meeuwen, J. W. Tons- beek, cand. te Utrecht. Aangenomen uaar Hoenderloo, door H. C. A. Snethlage, cand. te Amsterdam. meest den vorm van monsterachtige dieren hebben. De steunbeeren eindigen van Woven in slanke torentjes, „fialen" geheeten, die dik wijls tot groepen zijn samengeschikt. De spits dezer fialen is met kleine bladen op de hoeken bezet en eindigt in een kruisbloem, een piramide met vier of meer bladen er om heen. De vensters der Gothische kerken zijn groot, en worden door slanke zuiltjes in twee of meer deelen gescheiden. In den spitsboog die het venster dekt ziet men meer of minder rijk gecomponeerde figuren, de z.g.n. „traceeringen". Hoewel er bij de kerk alhier niet veel meer van den oorspronkelijken bouw te zien is, vindt men toch nog enkele ken merken van den Gothischen stijl. Door het vernieuwen van het geheele dak der kerk 'twelk blijkens een steentje in den wes telijken muur, boven den ingang van het gebouw in 1788 heeft plaats gehad is er van de kruisbogen niets meer overig alleen buiten de kerk zijn de zware steun beeren, ten getale van veertien, nog aan wezig, zonder eenig ornament er op ge plaatst; ze zijn eenvoudig met lood gedekt. Om zich een denkbeeld te kunnen vormen van de oorspronkelijke gewelven van dit mooie werk der Gothische bouwkunst, bezoeke men eene der vroegere kapellen, nu nog al» consistoriekamer in gebruik, daar ziet men nog in 't klein den duide- lijken kruisboogvorm, deze boog rust aan de zuidzijde op vier zware steunbeenen en aan de binnenzijde op twee dito van de kerk. Wij hebben alzoo in 't kort gezien hoe grootsch onze oude bouw meesters hunne taak volbrachtten. Men vindt van de kerk het eerst gewag gemaakt ten jare 1233zij was vóór de Hervorming eene collegiale kerk, welke een pastoor en onderpastoor had. Den 11 Mei 1325 splitste Jan III, Bisschop van Utrecht, de cure der „Nieuwe Bedankt voor Oosterend, door J. W. Tonsbeek, cand. Geref. Kerken. Bedankt voor Mildam door R. Hamming te Schoonebeek. Het komt er niet op aan hoeveel braud- stof ge op het vuur doet of hoe goed Uw brandstof is, het vuur zal niet branden indien de schoorsteenen verstopt zijn. Het komt er niet op aan hoeveel voedsel ge eet en hoe goed het voedsel is, het kan U nimmer voeden, nimmer nut voor U hebben, indien Uw darmen verstopt zijn. Want wanneer ze verstopt zijn, heeft de maag geen gelegenheid om de afval van het voedsel te verwijderen ten gevolge hiervan is al haar werk te vergeefsch ge bekomt indigestie, wordt mager en zwak door hel gebrek aan voedsel, ge krijgt hoofdpijn, maagpijn, aanvallen van dui zeligheid ge kunt nauwelijks ademhaleu en gevoelt U zwaar, uitgeput en ellendig. Foster's Maagpillen werken op den afval in het lichaam, terwijl ze dezen zacht maken en geven sterkte aan de spieren der ingewanden, zoodat zij hun kracht terugkrijgen om den vergiftigen afval af te voeren. Foster's Maagpillen zijn een zuiver plantaardig geneesmiddel, veilig en vertrouwbaar voor iedereen en voor alle soorten van ingewands-, maag- en lever ziekten. Ze veroorzaken geen krampen, doch werken zacht en aangenaam. Overtuigt U dat U de échte Foster's Maagpillen krijgt, voorzien van de hand- teekening van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks). Deze pillen zijn te Goes verkrijgbaar bij den heer NATHAN EMANUEL en te Middelburg bij den heer JOH. DE BOOS, Vlasmarkt K 157, a 0.65 voor één of ƒ3.60 voor zes doozen. Aan den heer A. S. J. Dekker, orgel fabrikant te Goes, is opgedragen de bouw van een kerkorgel ten behoeve der Gere formeerde Kerk te Domburg. Goes. Met hartelijken dank ontvangen door de wijkzuster twee giften van f 3, voor verleende hulp. Vlissingen. Zooals bekend zal ook het z.g.n. Laantje alhier, waarlangs de stoom tram Middelburg-Vlissingen rijdt, worden opgehoogd. De tram zal daar dan niet meer kunnen rijden en wij vernamen dat reeds in het voorjaar zal begonnen worden met het verleggen van de trambaan. Bij kon. besluit is aan mej. J. W. Beijermau, onderwijzeres te Vlissingen, een pensioen toegekend van f 894's j aars. Tholen. Op de Dinsdag gehouden ver gadering van de landbouw-vereeniging „Landbouwbelang", is bij aanbesteding Kerk in Duiveland" in twee deelen, ver mits de inkomsten voldoende waren om twee priesters te onderhouden, waarna Graaf Willem lil op 27 Juli van't zelfde jaar J. Vaecscilt aan den Archidiaken te Utrecht voordraagt als cursit van deze „Nieuwe Kerk". Vrouw Anna van Bourgondiën heeft, na den dood van haren man Adolf van Kleef, heer van Barenstein omtrent 1490, in deze kerk een kapittel van 24 Kunaniken ge sticht. Uit den koopbrief van de Heerlijkheid de Vier Bannen van 1566 blijkt ons nog dat de heer daarvan ook het recht had der benoeming en aanstelling van den deken en priester dezer kerk, mitsgaders van twee Kunaniks-inkomsten door heer Adolf van Bourgondiën met zijne eigene tienden en gronden van erven begiftigd. De kerk binnen tredende zien we aldra dat wij in Zeeland zelden een kerkgebouw zullen bezichtigen,waarin zooveel licht valt. Het gebouw heeft dezelfde hoogte nog als het oude koor, en wordt door tien groote ramen verlicht. De oude houten ramen werden in 1854 verwijderd en door de tegenwoordige ijzeren vervangen. Onzen blik óp den grond vestigende valt ons oog op verscheidene grafzerken van zeer oude dagteekening, zelfs de meesten van vóór de invoering der Refor matie. Eén dezer grafsteenen vraagt in 't bijzonder onze aandacht In het archief van het Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen te Middelburg is er, o. a. eene afbeelding voorhanden van eene grafzerk in deze kerk, welke steen nog aanwezig is en ligt vóór de bank van den Ambachtsheer. Deze af beelding is eene teekening in Oost-Ind. inkt, breed 6 en hoog 26 c.M. Op de zerk is afgebeeld èen geestelijk persoon, met een hostie-kelk in de hand. Aan zijne voeten ligt een wapenschild, zijnde ge- der kunstmeststoffen en voederartikelen de levering gegund als volgt: 1700 balen Superphosphaat f 2,40, 313 balen amin.- superphosphaat f 7 19 v. Ardenne, Dord recht 15 balen chilisalpeter f 12,81 Maat schappij tot aankoop van Kunstmeststoffen, Dordrecht4 balen zwavelzuur ammoniak f 15,98, 4 balen thomasphosphaat f2,35, 7 balen kaïniet f 2,15 W. Bolier, Poortvliet; 4000 K.G. paardeboonen f 9,69 A. Martens, Bergen op Zoom500 K.G. lijnkoeken f 12,59, 500 K.G. lijngruis f 11,29 Anth. Geluk, Tholen. Alles per 100 K.G. Nieuwdorp. Maandagavond werd de gewone jaarlijksche vergadering gehouden van het varkensfonds „Onderlinge Hulp" alhier. In deze vergadering werden her kozen de heereu B de Jager en A. de Leeuw, respectievelijk voorzitter en lid van toezicht. De ontvangsten over het jaar 1905 bedroegen f76,385. De uitgaven aan bodeloon f 5,79 aan vergoeding aan een der leden voor een gestorven yarken f 14,62. Dit varken werd verkocht voor f 6,50, zoodat die uitgave tot f 8,12 inkromp. Op derijkspostspaarbankgeplaatstf 104,85. Het ledental is 20 terwijl 24 varkens in het fonds zijn opgenomen. Deze ver- eeniging, welke 11 Febr. a.s. twee jaren bestaat, heeft in dit kort tijdsbestek veel nut gesticht. Het geld dat in kas is ge tuigt van den bloei der vereeniging. Laten de bovenstaande cijfers eene aansporing ziju voor de w/ct-leden om toe te treden. De gelegenheid daartoe is, volgens het reglement, opengesteld tot 1 April a.s. Hoedekenskerke. In de Rijkspost spaarbank alhier werd in 1905 ingelegd een bedrag van f 11596.473 verdeeld over 292 inleggers. 26 nieuwe boekjes werden afgegeven. Te Harderwijk is Maandagavond kwart voor 9 een aardschok gevoeld die 2 seconden aanhield. De bodem schudde, de huizen dreunden. Meubels schokten en lampenballons rinkelden bij den schrij ver van dit bericht in Het Centrum, en bij anderen. Bij een vogelhandelaar vielen enkele kooien van den wand. In de consistorie van de Gerf. Kerk vloog de deur open. In enkele woningen heeft men niets bij zonders waargenomen. Omtrent het vermeende geldelijk tekort in de nalatenschap van den notaris Dr. F. te Gouda, meldt de N. R. Ct. dat het passief nog niet te berekenen is en er een groot actief tegenover staat. Terwijl de erfrente van mevronw Dr. F. niet zoo groot is dat zij er van leven kan. Het zal dus nog wel losloopen. Het bericht dat te 's Gravenhage iemand aan hersenvliesruggemergontste- king meningitisis overleden, wordt door de Haagsehe bladen tegengesproken. Door het verongelukken van de Ileldersche vischschuit ,,H. D. 25" zijn te Helder 3 gezinnen in diepen rouw ge dompeld over het verlies hunner kost- deeld, rechts Duiveland, links een klim-, mende leeuw. Als randschrift leest men er op „Hier leijt begrave, heer Wit ie Heijnsz, d ie tweede deken van dese. kereke, hi sterf in't jaer 1533 op den III dach in April". Aan de hoeken van de kerk ziet men de zinne beelden der vier Evangelisten. Uit het wapen blijkt dat deze Priester behoorde tot het geslacht Duiveland en Renesse (Haamstede).De steen is nog in betrekkelijk gaven toestand en het om schrift nog duidelijk leesbaar. Ons oog naar boven wendeude valt dit op het orgeleen mooi stuk werk, 't welk bij de hooge kerk uitstekend tot zijn recht komt. De uitgaven er voor en voor de galerij waarop het geplaatst is, ten bedrage van ruim 2300 gld. werden geheel door vrij willige bijdragen van de geineentenaren gedekt. Het instrument werd geleverd door tusschenkomst van den Heer Dekker te Goesdoor de firma Nöhren te Roermond Het is pneunamati8ch ingericht, zonder mechaniek en bevat 10 registers en 413 pijpen, en werd ingewijd den 16 Nov. 1902 door ds. van der Linden met 2 Kon. 2 116. Ter bediening van de H. sacra menten bezit de kerk vier zilveren Avond maalsbekers van 't jaar 1715, haar bij tes tamentaire beschikking d.d. 13 Oct. 1709 toegedacht door Lieven Huijbregtse. Ten opzichte dezer bekers willen we even in zage nemen van die uitsterste wilsbeschik king. Wij lezen dan daaromtrent: „Dit ondergeschrevene is de uijterste wil en begeeren van Lieven Hubregtse, bij testament gepasseert voor den Notaris Henderik Smith in dato den 13 October 1709. Voor eerstik legateer aan de kereke al hie r binnen Hieuw erkercke in Dutjvelandt tot het gebruijk van 't Heilig Avondmaal vier silveren bekers, waar van er drije ten naastenbij van egale grootte sijn, en het vierde wat kleener, winners. De schipper, was de verzorger zijner bejaarde moeder, terwijl de beide knechts weduwen met 5 en 4 kinderen onverzorgd achterlaten. Te Hengeloo is een 60-jarige vrouw, die haar hand aan een roestigen spijker openkrabde, aan de gevolgen van bloedvergiftiging overleden. Zwolle. Zooals reeds was gemeld was tegen heden voor het kantongerecht alhier gedagvaard inr. II, van der Vegte, advo caat en procureur alhier, wegens een aan klacht door den heer Tromp Meesters te Steenwijk ingediend, Op een kiezersver gadering te Doornspijk zou mr. Van der Vegte o. m. hebben gezegd: „Als jullie onder liberaal of vrijzinnig bewind komt, weet dan wat je te wachten staatreeds nu heeft de heer Tromp Meesters na de nederlaag zijn politieke medestanders ver leid de ruiten in te gooien bij zijn poli tieke tegenstanders." De heer Meesters achtte zich hierdoor beleedigd en bena deeld in eer en goeden naam. Hij vraagt een schadevergoeding van f300, Voor den heer Meesters trad mr. J. van Setten op, voor gedaagde mr. S. Grataina. L'e behan deling der zaak werd bepaald he_en over 14 dagen. K. Reyne. Terwijl het liberale kamer lid Reijne beweert, nooit anarchist of so ciaal-democraat geweest te zijn, verklaart zijn neef de anarchist Joh. J. Lodewijk in het blad Kennemerland, datneef Klaas" op zijn lerzoek indertijd uit Beverwijk correspondenties heeft geleverd voor het Volksblad voor de Zaan, en later sociaal democraat, toen radicaal, toen liberaal ge worden is. Een "kiekje Aan het postkantoor te Soerabaja komt binnen een handelsreiziger en begeeft zich overhaast naar loket Poste-restante. „Juffrouw, zijn er ook brieven voor me Juffrouw zoekt en vindt en werpt rei ziger hare vondst toe met een stuursch „Daar Reiziger (beleefd)„Juffrouw, mag ik u als je blieft een zoen geven Juffrouw (verontwaardigd)„Meneer Reiziger„Ja Juffrouw, ziet u, als ik m'n hond eon beentje toegooi, likt by me ook altijd Men zegt, dat sedert de juffrouw het publiek beleefd te woord stond. Sem. Crt. Naar wij vernemen, hebben de han delingen van den zaakwaarnemer B., die tot een arrestatie leidden, zich als volgt toegedragen. Aan den heer G. te Sche- veningen, van wien het bekend is, dat hij dezen en genen, in geldelijken nood verkeerend, wel eens helpt, was door B. voorgespiegeld, dat deze een zaak zou overnemen. Daarbij werden valsche, door B. zelf vervaardigde papieren overgelegd, betreffende gefingeerde leveranties o.a. van rijwielen, waarop de heer G. dan geld verstrekte. Toen eindelijk de heer G, nadere bewijzen verlangde, viel de schul dige door de mand. B. stond niet gunstig bekend en het is zeker een geruststelling, dat politie en justitie vat op hem hebben gekregen. Deze arrestatie behoort tot dezulke, die minder de aandacht trekken om de gepleegde feiten zelve, dan wel om den persoon van den dader, die hier eenmaal hoofdpersoon was in een treurig drama. Men herinnert zich, hoe voor eenige jaren een Zeeuwech meisje een schot loste op den vader van haar kind. Neeltje Lokerse erkende eigen schuld, doch gevoelde zich zelf tevens slachtoffer van zeden en wetten. Dit bracht haar ertoe een roman te schrijven en als spreek ster op te treden, hetgeen echter beide zeker boven haar krachten ging. Hier ter dat den testateur wilt dat bij den Eerw. Kerckenraedt sal worden vermangeld, oin alsoo vier van naastenbij eene grootte te hebben. Waertoe den testateur wilt, dat na sijn overlijden jwijl deszelfs goederen aan den Eerw. Kerckenraedt zal worden gegeven een somma van twee silveren ducatons, gelijck vooraen is gesegd om den kleensten te vermangelen. Verder wil de testateur dat de E.E. Kerckenraedt ter gedagtenisse van hem er op sal laeten graveren ofte snijden deze woorden „dese vier bekers sijn gegeven aan de kereke tot gebruick van 't Heijlige Avontmael door Lieven llnibregtse'1die ook wil dat deselve noit sullen worden verkocht ofte beleend, welke bekers sijn gemerekt als volght: één I P en één I I de bruijne-, wegende dese twee twae'f oneen en achttien engelen, en de twee laetste, wegende veer tien oneen en veertig engelen, gemerkt W I en bet ander L H en in cas den voor noemden kerckenraedt in gebreke quam te blijven om des testateurs wille hierin te voldoen, soo verklaart de testateur, dat in sulcken geval, deselve beker met de twee gemelde ducatons sullen keeren aan sijn hierna te noemen erfgenaem ofte erfgenamen, die hij bij desen stelt, te we ten aen sijn soon llubregt Lievense.'' Deze bekers zijn tot op heden nog voor bovengenoemde plechtigheid in gebruik. Ter bediening van den H. Doop is er voorhandeneen zilveren doopbekken, aan de Kerk geschonken door Ds. G. J. Lette en zijne echtgenoote C. J. van Groe- newegen, bij de viering van hun 50-jarigen echt,' den 21 Oct. 1857. Men leest er het volgende randschrift op „Geschonken aan de gemeente van Nieuwerkerk, door haren rustenden leeraar ds. G. J. Lette en zijne echtgenoote G. J. van Groenetvegen ter gedachtenis aan hunne 50-jarige s" vereeniging op den 21 October Wordt vervolgd stede had ze Diligentia-zaa eivol was. te zien, hoe kon maken, het meisje onvoldoende om een voo macht zelfs de verleider gedwongen, hu wen. Toer genomen lezi ze ons mede, toe naar zijn gerde ook m bij te drager Doorko< aangekomen, sische autor grootst moge den. De sold van tot mui gedreigd het Wladiwostol plunderen ei naar het v namelijk va het land oud ze vreezen 1 in Mandsjoe Te Hf reuzenarbeid reguleeren Beneden-El 1 beneden de Brunshausen stand tot 10 waarvan do draagt. Th schepen me er gelicht b burgsche ha van het vaa aanvaringen teruggebrac! beneden aar tot op een water gereg ten naaste De uitgeba, ophooging werder, waf van het Elb 30 H A. ge met deze ve is de oude om te kunri het modern ken aan d verdrag me staat Harnt Onde is te Lond tot het pro waaraan de 1 aatsten tijc van instem den aartsb eei ste-mini: heer Cham hoorden aarts-bissch ner (sic.) Ongel daalde me Belleville stellen giers spron met het g werden. 1 gevaarlijk, weer en de -Op Ma lid Knight Suike in den Mati van suiker belangrijke laging van met ruim toegenomen ouders tege suikerverbr raad missel die bij iei klontjes su Uit 1 tramopzichi een kwaad door de be hij Paja Bakoi Een richt, dat I zijn neef, i oog op b betreffendf verlangt a en die af zou dat v( den dood Men geloo digd is do in zake d< Vreet Meulon, M eengekomi briek van prijs van niet op til De staker zoolang n Er is zelfs mindergegi len zich vi fen. Deze Toen in lt ten niet en hunne weigerden met dit g poodzaakt a wei

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2