]i& (fe}{an(l leToojJ Woonhuis met Srf, Te loop,1 SU H,L, Poters Landbouwers lees dit!! Advertentiën. - Vrijdag 12 Januari 1986, Afloop ïerkoopingen enz. I:k* bI,V\EliMKII> TËKÖÖP Óp tlTvËIDilTiË vaB a.s. Woensdag IS Januari J. P. DE REGT Jz. 1900 geslagen Mnlsaards, 29 perc. gekloofd Vaamhout, maire Ingezonden Stukken Openbare Terkoopinpo. Marktberichten, eene Dienstbode, Zeeuwsche Voeder- en Kunsfmesthatdel, TUIN en BOOMGAARD, WOENSDAG 17 JANUARI 1906, te verkoop en Wortels, Spanen, enz verkooj ven 1. Het voor vele doeleinden geschikte - WOON- en WIN KELHUIS, met ERF en TUIN, en vrijen uitgang in de zich daarnaast bevindende gang in den Kortendeift te Middelburg, gemerkt G ns. 4 en 5; 2. Een HUIS en ERF in de Nieuw- straat aldaar, gemerkt Gno. 227, samenvoeging der perceelen een en twee 3. Een HUIS en ERF aan de Bier kade aldaar, gemerkt G 207. 4. Een HUIS en ERF, aan de Vischmarkt aldaar, gemerkt H no. 160. Openbare Yerbooping. verkoopen: ê- "Vtrffi beste Melkkoeien, 4 eenjarige Runders, 2 Kalvers, Schaap, drach tige Zeug, Varkens, 2 Menwagens, Kap wagen, Driewielskar, 5 Fg- gep, Ploegen, Sleepers, Rol- blokken, Grintplanken, Zeeften, Vorken, Griepen, Sleepborden, Langwagen, Stal- en Zolderge- reedschappén, Mest in den mest put, Damhekken, Melkontroomer, Karn, Melkgerei, Bussen, Snij-, Moes- en Windmolen, Harnasse- ment, pi. m. 15000 K. G. Weihooi, pi. m. 1000 K. G. Klaverhooi, Kanthooi, partij Tarwe-, Haver-, Erwten- en Klimboonstroo, Man gels, enz. enz. Dinsdag 16 Januari 1906, veikoopen, waaronder notenhouten Kabinet, Bureau, Tafel kast, Linnenkast, Hoek kast TafelsStoelen Schilderijen, Kachels, Petroleumstel, 11 Kabinetkom men, Aardewerk, enz. Voorts2 Melkgeiten, 8 Kippen en 1 Haan, 1 Marktwagen op veeren, Kruiwagen, Meelkisten, Kiekenren Kaashorde IJsbak, Spekstander, Roomton, Waseh- tobbe, Trap, Planken, Vlechtwerk, KinderploegjeLandbouwersge reedschappen en meer andere goe deren. „^*7- J&. "V X aanrander dood. Üit Makassar zijn 50 man gezonden. De vorst van Goa is uitgeweken naar Balang Nipa en wordt door de ma rechaussees vervolgd, Hij legt wel een groote beweegelijkheid aan den dag. Nauwelijks is hij in Tannette (W.-kust van het schiereiland) gesignaleerd en zijn er maatregelen genomen om hem te vatten, of daar komt een bericht dat hij naar Balang Nipa (Z.-O. gedeelte van het schiereiland) is uitgeweken, als immer door de marechaussee vervolgd. Soemalata is een mijnbouwmaatschappij, die haren zetel heeft te Amsterdam zij wint goud, zilver, koper, looderts op een terrein gelegen in het district Kwandong afdeeling Gorantalo, residentie Menado. De Chineezen zijn heel sterk in het stich ten van geheime vereenigingen en in sa menzweringen. Bij den roerigen toestand op Celebes is het verklaarbaar, dat de Chineezen aan die neiging toegeven. Man doers zijn ploegbazen van het werkvolk. De gedoode en gewonde Mandoers zijn vermoedelijk gevallen bij de botsing met de militairen. De Chineezen plegen zich onmiddelijk te onderwerpen als de sterke arm dreigt. Nu er een detachement op Soemalata is, bestaat er voor de Europea nen geen gevaar meer. Voor algemeen kiesrecht. In heel Finland worden reusachtige be toogingen gehouden voor algemeen kies recht. Te Helsingl'ors trokken gisteren vijftienduizend mannen en vrouwen in optocht door de straten, niettegenstaande de barometer 20 graden onder nul wees. Een muziekafdeeling nam deel aan den stoet, maar de barre koude maakte het hanteeren der instrumenten onmogelijk. De manifestanten moesten tevreden zijn met het zingen der revolutionaire liederen, wat zij uit volle borst deden. Gelijke be toogingen hadden in de andere groote steden van Finland plaats. Te Berlijn werd onlangs een bende inbrekers gepakt doch men kon hun ver blijfplaats maar niet opsporen. Thans is deze ontdekt in den vorm van een hol op een groot omheind terrein. Allerlei inderdaad lichtschuw volkje had daar een gang uitgegraven van 6 meter lang, 13 meter breed en 4 meter diep, deze over dekt met planken en daarop stroo en aarde geworpen, zoodat er een aangename temperatuur heersehte. Met een ladder kon men daarin nederdalen, (faarna werd de „deur" weder dicht gedaan. De be woners hadden uit planken allerlei huis raad getimmerd. Men meldt uit Konstantinopel dat het vonnis tegen den Antwerpenaar Edward Joris, die wegeDs den aanslag op den Sultan ter dood veroordeeld werd, niet zal worden voltrokken. Doch de Turksche regeering moet ook besloten hebben, niet in te gaan op het verzoek van België tot uitlevering van den veroordeelde. Donderdagnacht heeft zich in een hotel te Flensburg een liefdesdrama afge speeld, waarvan de hoofdpersonen niet veel meer dan kinderen zijn. De 18-jarige volontair E. Klemm, uit Kiel schoot zijn beminde, Marie Andresen, uit Hamburg dood, en daarna zichzelf. Het motief tot deze wanhoopsdaad zijn de hindernissen, hun huwelijk in den weg gelegd. Het paar had zich in het hotel als broer en zuster doen inschrijven. Aan de werklieden-vereenigingen op Zuid-Beveland In het nummer van j.l. Zaterdag der Rilland-Batsche Courant herinnert de voor zitter der werkliedenvereniging „E. M. M." te Wolfertsdijk aan het verzenden van het Ontwerp Landbouw-Ongevallenwet 1905 met bijgaande circulaire door het uitvoerend deel van het comité inzake Landbouw-Ongevallenwet op Zuid-Beve land. Genoemde schrijver meent, dat voor vele werklieden-vereenigingen het verzoek van het comité moeilijkheden zal baren. Om daaraan tegemoet te komen wenschte hij, dat het comité alle betrokken besturen ter vergadering zou roepen, op welke dan een kundig spreker deze afgevaardigden der vereenigingen zou voorlichten. Ik ben gemachtigd hierop te antwoorden, dat het comité bereid is aan dat verlangen te vol doen. als ons eenige waarborg worde gegeven, dat deze maatregel doel zal 'treffen. Het uit- voerend - deel is aan het geheele comité ver antwoording verschuldigd van zijne daden, en moet dus kunnen bewijzen, dat alle uitgaven zoo nuttig mogelijk zijn besteed. Eenige waarborg voor het slagen dezer vergadering is dus noodig. Welnu deze waarborg is door de vereenigingen gemak kelijk te geven. Zij zenden ons binnen 14 dagen, dus vóór of op. 20 Januari a.s. a. een bewijs van instemming met dit plan b. geven ons daarbij de verzekering, dat de bestuursleden zoo mogelijk tegenwoor dig zullen zijn c. geven ons eenige wenken omtrent plaats en dag der vergadering. Als wij deze antwoorden voor ons hebben, dan zouden wij niet in den blinde tasten. Het comité verzond aan 25 vereenigingen te zamen tellende pl.m. 1700 leden, het Ontwerp. Wat zou het mooi zijn, als deze allen zich eens éénstemmig konden uit spreken TJitdrukkelijk^wensclien wij thans nog te herinneren, dat ons ernstig streven blijft in deze stipt neutraal te zijn, d. w. z. wij zullen het Ontwerp en niet den ontwerper freoordeelen Hiermede zouden wij kunnen eindigen, ware het niet, dat nog iets anders ons op 't hart lag. Het arbeidscontract staat voor de deur. Veel is daarover reeds gepraat en geschre ven, maar of de vraag reeds volledig onder de oogen is gezien, hoe ver de landarbeider hierbij zal zijn gebaat, wagen wij te betwij felen. Wij vragen daarom aan de werklie- denvereenigingen op Z.-B. Als de vergadering van ons comité door gaat, is dat dan tegelijkertijd geen prach tige gelegenheid om een commissie te benoemen, die jal worden belast met het onderzoek naar het verband tusschen het arbeidscontract en de landarbeiders Laten de vereenigingen ook dat aan ons mededeelen, dan kunnen wij voor publiciteit zorgen. Natuurlijk kan dat geheel buiten het comité omgaan wij nemen alleen het initiatief daartoe. Als de afdeelingen Patri monium en Chr. Nat. Volksbond hun mede werking niet onthouden, zal in deze laatste zaak zeker geen éénzijdigheid zijn te wachten. 't Geldt hier een stoffelijke verbetering voor alle arbeiders Het uitvoerend deel inzake Landbouw- ongevallenwet op Z.-B., JAC. WELLEMAN. J. GRIEP. M. KOLE £Jz. Krabbendijke i Hansweerd Januari 1906. Kruiningen Woensdag 10 Jan. Souburg, half 2 door not. Loeff bij de Visse 4 huizen 105121 cA. Zwarte wegje, een renteniers woning, schuurtjes, tuin met honderden vruclitboomen 2176 cA. Een huis schuur en tuin 1753 cA. En 4290 cA. weiland en 1780 cA. moesland. Te zien 9 Jan. Goes, in de Prins door deurw. Holl- mann Verhoek 10 uur, 2 mahonihouten secretaire, eikenhouten dito, boogkabinet- ten, mahoniehouten chiffonnière, linnen kasten, horloges, fiets, handkarren, bok kenwagen, afbraak, loopvarkens. TELEGRAMMEN. Vlissingen. DeVischbom is afgebracht en ligt nu in de Westerhaven. Delft. Alhier is overleden de bekende grootindustrieel dhr. J. C. van Marken, oud 60 jaar. Gouda. Er loopen zeer' ernstige ge ruchten omtrent te kort in de nalaten schap van den onlangs alhier overleden notaris, onder wien gelden i an vele bur gers berustten, men spreekt van 't verlies van vier ton. Den Haag. De Hooge Raad heeft heden vernietigd het vonnis van het ge rechtshof te Amsterdam, waarbij de koffie- makelaar Van der Kaay tot 8 jaar ver oordeeld was (wegens poging tot vergif tiging van zijn boekhouder door middel van arsenicum in diens kopje koffie, 't plan werd verijdeld doordat deze naar een apotheker snelde die hem een braak middel toediende, waarna in het zieken huis de maag werd leeggepompt). De Hooge Raad heeft nu de zaak verwezen naar het gerechtshof te Arnhem. Goes. Door not. Mulock Houwer werd Vrijdag verkocht: lo. de hofstede enz. 2,39,00 H.A. aan P. de Koster, te 's-Gra- venpolder en C. de Wilde te Kattendijke voor f5551 2o. weiland 3,95,00 H.A., I. D. Fransen v. d. Putte te Goes q.q. f 1055J3o. bouwland, 0,91,20 H.A. C v. d. Pas te Nisse, f1115; 4o. bouwland en weg 2,24,30 H.A., M. v. Liere, id. f 1139; 5o. bouwland 2,56,40 H.A., D. de Winter, id., f 11676o. bouwland en weg 1,75,40 H.A., M. v. d. Pas te Ovezande, f 1260 7o. bouwland 1,68,80 H.A., C. Raas te Heinkenszand, f 1212 8o. bouwland en weg 2,67,40 H.A, J, Rijk te ,s-Graven- polder, f 1213 9l4o. bouwland 11,51,90 H.A., I. D. Fransen v. d. Putte te Goes q.q. f 112215o. weiland 1,65,20 H.A., dezelfde q.q., f 1265 1617o. tiendvrij bouwland 2,67,90 H.A., Adr. Wijk te Ovezande, f 1543; 1819o. weiland, wa tergang en uitweg 3,66,23 H.A., J. Kake- beeke te Krabbendijke, f 1114 20o. 0,61,10 H.A., C. Wattel te Nisse, f1169; 21o. weiland 2,17,96 H.A., J. Kakebeeke, voor noemd, f1125; 22o. weiland en uitweg 2,77,40 H.A., Joh. Mol te 's-Gravenpolder, f 910 -, 2324o. bouwland 2,12,10 H.A., H. A\ Mol te Oudelande, f1616; 2526o. idem 1,78,70 H.A., W. Boonman te Nisse, f1480; 2728o. idem 1,82,10 H.A., de zelfde, f 1480 2930o. idem 2,96,90 H.A., J. de Jonge te Baarland, f 1795, alles, uitgezonderd perceel 1 per H.A. Samen 51,94,99 H.A., opgebracht f66769,51. 31o. Tiendrecht, J. Korstanje te Goes q.q. voor f1850 32o. Idem, I. D. Fransen v. d. Putte, Goes, f1830; 33o. idem de zelfde, f 1660 34o. idem dezelfde, f 955 35o. idem, J. Korstanje Lz. te Goes q'q. f2255; 36o. idem, J. M. van Weele te Goes q.q. f1150; 37o. idem dezelfde q.q. f1070; alzoo totaal opgebracht f77576.51. De koopcrs van perc. 1 moeten betalen voor boomen en roerende goederen f385 die van perc. 2 voor boomen f 765die van perc. 15 voor boomen hek en palen f 177die van perceel 18 voor boomen f 85 alzoo totaal f 1412. De perc. 1 tot en met 30 is een hofstede in de gemeente Nisse, in den Kruininge- polder, met 51,9499 H.A. erf, tuin, boom gaard, bouw- en weiland in Nisse, Ove zande en Baarland. De perceelen 31 tot en met 37 zijn tiendrechten op gronden, n de gemeente Cortgene. BURGERLIJKE STANJD. Van 58 Jan. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. Heijboer, 28 j. jm. en A. Coomans, 26 j. jd. Bevallen: L. de Jonge geb. Leijnse, d.A. Pluijmers geb. Sinke, z.W. J. Mantz geb. Hulseinboom, z.W. H. J. Suir geb. Jaussens, z. W. de Rijke geb. Meliefste, z. O verleden: M.J. Scheers, 12 j., d. P. J. Poppe, 62 j., d. GOES. Geboren: 7. Adriaan Cor- Delis, z. v. Pieter de Korte en Martina Willemina Janse van Noordwijk. Overleden.- 6, Jacob, 8 j., z. v. Govert van der Heijden en Boudewijna HoogestegerJohanna, 5 jd. v. Adriaan Hoogesteger en Neeltje van Schaik 7, Francois, 17 j., z. v. Fran- qois Crueq en Elizabeth de Dreu. Van 36 Jan. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. Huizer, 24 j. jm. en J. Verhoeff, 37 j. jd. J. Alewijnse, 20 j. jm. en W. Drever, 22 j. jd.J. de Landmeter, 24 j. jm. en J. H. van der Burgh, 21 j. jd.J. Dob belaar, 21 j. jm. en L. Vinke, 18 j. jd. F. G. van Sprang, 24 j. jm. en T. E. M. Warger, 23 j. jd.; G. Bakker, 30j.jm. en H. P. Compter, 31 j. jd. Getrouwd: J. Steketee, 25 j. jm. en A. C. van Noppen, 24 j. jd.- C. J. Felix, 26 j. jm. en G. J. Binkhorst, 25 j. jd. Bevallen: M. van Rijs geb. Kauf man, z.M. W. J. de Munck geb. Heijblom, z.A. van der Merk geb. Volk, d.A. M. Vanneuville geb. Con- saeles, z. (levenl.)E. M. Krieger geb. Van Hoek, d. Overleden: P. Jansen, 8 m., d. J. Cijsouw, vrouw van K. Huibregtsen, 65 j.I. J. van Domburg, 2 m., z. Over de maand December. WAARDE. Geboren: 1, Jacobus, z. v. Izak Kole en Christina Pieper. 's HEER AREN DSKERKE. Gehuwd: 7, Quinten van de Weele, 35 j. wednr. en Elisabeth Otte, 48 j. jd. Geboren: 2, Willem, z. v. Jozias Karelse en Adriana Buijteler 4, Jozina, d. v. Pieter Hoebeke en Adriana de Kok 6, Johanna Jaeomina, d. v. Cornelis van Strien en Jaeomina van Strien 7, Leu- nis Marinus, z. v. Laurus Oele en Martina Vermeide 8, Philippus, z. v. Philippus Philipse en Maiia Mol9, Janna, d. v. Maarten van de Guchte en Wilhelmina de Vriend Elisabeth Jaeomina, d. v. Nico- laas Otte en Jacoba van Iwaarden Jannetje, d. v. Jacobus Dommisse en Jo hanna Wiskerke; 14, Jan, z. v. Jacob Goedheer en Maria Schipper 15, Leen- dert,| z. v. Leendert Nieuwenhuijse en Catharina Vei-merrisMaatje Catha- rina, d. v. Jan Meijers en Jannetje van de Plasse26, Adriana, d. v. Jacob de Visser en Katarina Goedegebure 27, een onechte zoon 30, Petrus Adri aan, z. v. Adriaan Vermeule en Cornelia Looij Maarten, z. v. Dirk Kloosterman en Catharina Verdonk. Levenloos aangegeven.-13, een mannelijk kind. Overleden: 6, Franciua Kosten, f 5 j., wed. v. Adriaan Karelse 16, Maatje Vinke, 79 jwed. v. Joos Oreel 24, Adriana, 10 w., d. v. Leendert den Boer en Krina Moerman. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Cor nelia Adriana, d. v. P. H. A. van Tilburg en A. II. Depondt- Apolonia Cornelia, d. v. A. Bierens en S. J de Jonge Tonis Marinus, z. v. P. Hage en J. C. v. d. BoutJohannis, z. v. A. van Treijen en E. v. d. ZandeMarinus, z. v. A. Hommel en J. v. d. Zande Adriana Maria, d. v. J. Potter en C. J. Roggeband Cornelis Hubertus, z. v. J. A. Dort en A. C. M. KampaardLeen dert, z. v. C. Verkerke en J. L. Roggeband. Overleden: Anna Maria Meesters, 74 j. wed van Johannis de Leeuw; Johanna van Oost, 76 j., echtgenoot van M. VendevilleSara van der Kloos ter 35 j. jd. ROTTERDAM, 8 Jan. 1906. Buitenlandscbe granen stil. Meel zeer stil. Prima f 12. 13,50 le kwal. f 11,50 f 12.—. Jarige Tarwe(*) f f Nieuwe Tarwe - 9.10 - 9.50 N. Rogge - 5.40 - 6, N. Wintergerst - 7,75 - 8,15 Zomergerst (*)..- 7,75 - 8,— Chevalier - 8,50 - 8,90 Haver - 7.50 - 8,40 N. Bruine Boonen - 8.- 9,75 N. Witte Boonen N. Erwten. - 8,25 - 8,75 Kookerwten - 8,75 - 9, Kroonerwten - Kanariezaad - 11,50 -13,50 Karwijzaad -—,— „-14,75 - per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansche) f124 a f125. Stooroend f122. Zeeuwsche eieren f5 60 a f5 80 Aardappelen, Brie'sche kralen f4,50; h 14,75; Geldersehe kralen f 0,a f 0,-. Zeeuweche Blauwef3,75 4 f4.— Zeeuw- eehe Eigenheimers f 4,20*it f 4,50 Friesche Eigenheimers f 4,a f 4,25 Duitsehe roode f2.50 a f2.80, overigens onveran derd. Weinig aanvoer, tanelijke vraag. Ajuin, aanvoer 6000 Hectoliter, markt zeer traag, geen handel. Heden overleed te Harderwijk onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mejuff. de Wed. H. ALPHERTS geb. Holsteijn. G. G. HONDIUS- Alpherts. J. HOND1US en Kindeken. Middelburg, 6 Jan. 1906. Met 1 Mei a.s. wo:dt gevraagd door Mevrouw PEMAN KAKEBEEKE, Voorstad, Goes. een puik vecren Bed, een Peluw 2 Kussens en een Kleerenkis'. M. HOOGESTEGER, Korte Geere. Mevrouw DE WAAL, Dwarskade 109, Middelburg, verlangt met Mei van goede get. voorz. Wegens dienstplicht oen Handknecht benoodigd, bij P. DE WOLF, Kleine A b e e 1 e. zullen nog worden verkocht prachtige mahoniehouten Linnenkast met Kroon, mahoniehouten Zilverkast, eiken bouten Buffet (onafgewerkt), notenli. Ledikant, 2 Nachtkastjes, Singer Naai machine met Kast, rieten en andere Stoe len, enz. till Voedert ons prima samengesteld KRACHTVOER, waarmede steeds de beste uitkomsten worden verkregen. Voor al nu alle andere voedersoorten zoo duur zijn, werpt bet dubbel voordeel af. Aanbevelend, v,h S. M. BOOGERD, Middelburg. Ondergeteekende zijne schilders zaak sedert jaren alhier uitgeoefend, thans overgedaan aan J. P. de Regt Jz., be tuigt aan allen zijnen oprechten dank, die hem sedert hebben begunstigd. M. GEUS: Heinkenszand, 5 Januari 1906. Ondergeteekende de schilder,°zaak van M. GEUS te Heinkenszand overgenomen hebbende, beveelt zich beleefd bij het geëerde publiek aan de gunst te mogen genieten, belooft eene prompte en nette bediening. Heinkenszand, 5 Januari 1906. EEN RUIM samen groot 21 Areu 40 c.A., nabij het dorp 's-Heer Arendskerhe, aan den straatweg, tot 30 April'1906 verhuurd aan J. Duininck, rijksveldwachter. Te bevragen ten kantore van den Notaris JOH. PILAAR te Goes. De Notaris H. R. STRUVE te Mid delburg is voornemens op des namiddags 1 uur, ten verzoeke van den heer J. Goedbloed, op de hofstede bewoond door Jan de Wolf, aan den Veerschen weg fe Middelburgpubliek EENE PARTIJ grootendeels van hardhout. (Brielsche Kralen). Te bevragen bij CORNs. BRUIN- OOGE, Everinge (gem. Ellewoutsdijk). Gewone en Fijne Naamkaaitjes Firma DE JONGE-VERWEST, Goes De Notaris J. W. VERHULST, zal op Donderdag 11 Januari 1906, des avonds ten acht uur, op de bovenzaal van de Sociëteit „de Vergenoeging'' op de Groote Markt, te MIDDELBURG, publiek pre senteeren te Voormelde onroerende goederen zijn daags vóór en op den verkoopdag te zien de perceelen een, twee en vier des voor middags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uur en perceel drie des na middags van 1 tot 4 uur, op vertoon van een bewijs van toegang met verdere inlich tingen verkrijgbaar ten kantore van ge noemden Notaris. De Deurwaarders HOLLMANN VER HOEK, te Goes, zullen des voormiddags om 10 uur aan de herberg van dhr. C. de Blaelt te Nisse Alles vroeger eigendom van dhr. Jan de Kok aldaar. De Notaris J. HOSANG zal op des namiddags te een uur, ten huize van den heer C. TAAL te Serooskerke, op het dorp, in het openbaar EENE PARTIJ Bezichtiging op den dag van verkoop. Indien een uwer Kalveren aan witte diarrhee lijdende is, stel nooit uit maar voorzie u van het uitstekend afdoend middel Hoofd-depöthoudei W. HUBREGTSE, drogist, K. Noordstr., Middelburg. P. S, Ook verkrijgbaar bij A. GELUK, winkelier, Serooskerke,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3