Buitenlandsch Overzicht. RECLAMES. li eclitszakeu. Gemengde Berichten. hetzelfde rijtuig plaats, de vrouwen met resident Brugman in een volgend. In draf ging het naar de woning van den gouverneur, en later naar het huis voor den vorst gehuurd, en die door een militaire macht wordt bewaakt. Met wijte den vorst het wanbestuur in Boni, en de oorzaak van den uitgebroken krijg, het onheil, dat Boni trof. Doch, ook voor hem hebben de laatste maanden veel goed gemaakt. Dj wijze, waarop de halflamme grijsaard zijn noodlot te gemoet ging, waarop hij maanden lang de ellende der wildernis verkoos boven de overgave, is een waardig slot voor een vorstelijke loopbaan. En de dood zijns zoons voltooide dit lijden. Rusland. De toestand verbetert. Orde, tucht en straf treden in de plaats voor oproer, plundering en bandeloosheid. Ofschoon de Oostzee provinciën nog verre van rustig zijn. De H. (Orieksche) Synode gelastte, dat de geestelijken, die gedurende de on lusten de maatregelen der regeering tegen over de leden van hun gemeenten op een wijze, in strijd met de wet, uitlegden, uit hun ambt zijn ontslagen en gerechte lijk vervolgd zullen worden. Te Moskou hadden eenige geestelijken rechtstreeks deelgenomen aan de revolu tionaire beweging der fabrieks- en spoor wegarbeiders. Te Libau heeft het zoogenaamde ver- eenigde sociaal-democratische comité het beursbestuur en den gemeeuteraad uitge- noodigd om voor het onderhoud der nood lijdende arbeiders de noodige sommen ter beschikking te stellen, zoo niet, dan zullen de fabrieken verwoest en in de asch worden golegd. Tien kilometer van Wenden in Lijfland staat het kasteel van den opperhofmeester graaf Sievers in brand. De daarheen ge zonden afdeeling kozakken keerde terug omdat een gewapende bende, duizenden in aantal, in het bosch hun den weg ver sperde. Te Odessa is een groep anarchisten gevangen genomen, welke verdacht wor den, in den laatsten tijd bommen te hebben geworpen. F r a n k r ij k. Frankrijk, dat vervuld is met de pre sidentskeuze die in Februari moet plaats hebben, heeft gisteren bereids doorgemaakt de verkiezingen voor de vernieuwing van den Senaat voor een derde. Van de 103 verkiezingen is de uitslag thans bekend, in 102 districten. Alleen Martinique ont breekt. in deze 102 verkiezingen zijn 68 candidalen bij eerste stemming gekozen en de overige bij tweede stemming. De ge kozene Senaatsleden bestaan uit de vol gende partijen 26 republikeinen van de linkerzijde, 26 radicalen, 13 radicaal-socia listen, 2 socialisten, 6 nationalisten, 15 reactionairen en 9 progessisten er zijn nog vijf herstemmingen. Twee leden van het kabinet waren can- didaten Chaumié, minister van justitie en Trouilot, minister van handel, zij zijn her kozen. Oandidaat waren ook Fallières, president van den Senaat en Fichou, resi dent-generaal in Tunis beiden zijn her kozen. Engeland. De verkiezingscampagne is in vollen gang. Het Lagerhuis telt ongeveer 670 leden. Hiervan zijn nog ongeveer 370 uit de oude meerderheid en slechts 300 liberalen en andere tegenstanders van Chamberlain of zijn protectie-politiek. De kopstukken der partyen treden dagelijks voqr de kiezers op. In een kiezersvergadering is Chamberlain door liberale hoorders het spreken onmogelijk gemaakt, tot groote ontstemming der liberale i ers die integendeel, behalve dat zij het onbelemmerde woord ook voor den tegenstander opeischt, juist verlangt dat Chamberlain zich vrij en ongehinderd uitspreken zal opdat de kiezers al meer van het gevaar van zijn invloed en op treden op de hoogte komen. De leiders der liberalen vinden overal sympathieke hoorders ook onder de uni onisten (wij zouden ze noemen oud-libe ralen of vrije liberalen) die tot nog toe op de hand der conservatieve Tory's waren geweest. De nieuwe ministers hebben hun goede ontvangst ook te danken aan de gulle toezeggingen in betrekking tot het buiten landsch, biunenlandsch, financieel en ko loniaal beleid, welke van een nieuwen koers gewagen. Wat Engelands buiten- landsche politiek betreft, heeft de eerste minister Bannerman aan de nieuwe kiezers bij een in de couranten openbaar gemaakt schrijven verklaard„dat de unionisten, afstand doende van de onwenschelijke kenmerkende eigenschappen, welke wij vroeger in hun buitenlandsche politiek ontdekten, het ons mogelijk maakten in hoofdzaak de thans bestaande buitenland sche staatkunde te vervolgen, zonder af te wijken van de vriendelijke, welwillende handelwijzen, welke onder de liberale regeeringen ten deele beslisten voor de betrekkingen van Groot Brittanje tot zijn nabnren". In dezen zelfden geest spraken ook Asquith over de tinantieele en handel;'» belangen, en Churchillde jeugdige sym pathieke oud-conservatief, die om de be- fastingstaatkunde van Chamberlain tot de liberale partij was overgegaan, zich uit, pn maakten daarbij een goeden indruk. STATISTIEKE OPGAVEN. Bevolking der onderstaande gemeenten in Zeeland. GEMEENTE. Bevolking Januari 1905. Geboren. Overleden. d "3 i In de gemeente ge komen. Uit de gemeento vertrokken. Bevolking Januari 1906. m. vr. totaal m. vr. totaal m. vr. totaal w m. vr. totaal B vr. totaal m. vr. totaal TER NEUZEN 4546 4750 9296 155 139 294 67 59 126 279 261 540 357 313 670 4556 4778 9334 's-HEER AREXDSKERKE 1626 1563 3189 57 58 115 31 26 57 30 75 81 156 88 91 179 1639 1585 3224 KATS 301 289 590 8 7 15 2 1 3 4 11 9! 20 16 8 24 302 296 598 WISSENKERKE 1618 1633 3251 41 45 86 25 28 53 24 38 22 60 46 46 92 1626 1626 3252 's-HEERENHOEK 523 552 1075 18 21 39 11 11 22 7 31 35 66 28 31 59 533 566 1099 WAARDE 431 389 820 7 8 15 3 4 7 3 7 10 17 12 12 24 430 391 821 WESTKAPELLE 985. 912 1897 27 28 55 17 21 38 20 18 23 41 26 25 51 987 917 1904 Er is geea beter bewijs dan de ge tuigenis vaa lieden van Goes. Wij wenschen uwe aandacht te vestigen op een der belangrijkste punten onzer samenspraken met het publiek. Men haalt immer gevallen aan van personen uit Uw buurt. Iemand, in Engeland woonachtig, zou U misschien een weisprekenden brief kunnen schrijven vol waarheid, maar gij zult er waarschijnlijk de voorkeur aan geven, er een uit Uw eigen bHurt te ont vangen, nietwaar De heer Fr. de Kok, wonende Voorstad E. 62 te Goes, meldt onsGedurende drie jaren heb ik voortdurend geleden aan een hevige pijn in de linkerzij en in den rug gepaard met een onaangename prikkeling in de linkerheup. De pijn werd voortdurend erger, niettegenstaande ik hiertegen verschillende middelen aange wend had, ten laatste was mijn rug zoo zwak geworden, dat ik mij haast niet meer kon bewegen, ik kon zelfs niet meer bukken om mijn sokken aan te trekken. Ik werd ook erg geplaagd door duizelingen mijn eetlust was langzamerhand geheel verdwenen en ik sliep zeer weinig of niet. De urine bevatte veel bezinksel en was immer troebel, mijn werk was mij een last geworden en ik was immer lusteloos en moede. Toen men mij overal zooveel genezingen aanhaalde door Foster's Rug pijn Nieren Pillen tot stand gebracht, ging ik er toe over hiermede een proef te nemen. Mijn blijdschap was groot toen ik reeds na twee doosjes een groote verlichting be kwam en nadat ik de behandeling nog een tijdje had voortgezet, was mijn pijn in den rug verdwenen evenals de andere kenteekenen mijner nierziekte. Waar ik kan zal ik dit probaat middel gaarne aan- bevelen- lk ondergeteekende verklaar dal het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Indien gij op de een of andere wijze lijdt aan de nieren, loopt gij gevaar een ontsteking aan de nieren te bekomen, steenen in de blaas, waterzucht, suiker ziekte enz.,, want aangetaste nieren ge nezen nooit van zelfindien men ze ver waarloost en zonder hulp laat, is het einde noodlottig. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn-Nierenpillen geeft, dezelfde die de heer De Kok gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de haudteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Goes verkrijg baar bij de Firma NATHAN EMANUEL; en te Middelburg by den Heer Joh. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel 4 f 1.75 voor één of f 10.voor zes doozen. Ter griffie der arrondissements-recht- bank te Middelburg is door E. V. D., oud 56 jaar, kleermakersknecht, geboren te 's-Gravenhage zonder vaste woonplaats, gedetineerd te Middelburg, hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis dier recht bank van den 29 December jl., waarbij hij ter zake van schriftelijke bedreiging werd ontslagen van rechtsvervolging, met last tot zijne plaatsing in een krankzin nigen gesticht gedurende een proeftijd van één jaar niet te boven gaande. De heer officier van justitie teekende mede hooger beroep tegen voormeld von nis aan. Kinderwetten. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaak van een 14-jarigen jongen die zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van een aantal pakjes cigarellen enz. en te dier zake door de rechtbank veroordeeld is tot opzending naar een Rijks-op-voedings- gesticht tot zijn 18e jaar. De rechtbank had het vonnis gewezen toen de oude wet nog van kracht was, en tusschen dat von nis en de behandeling voor het Hof zijn de kinderwetten van kracht geworden. De procureur-generaal was van oordeel dat hier niet de overgangsbepalingen in de wet moesten worden toegepast en eischte bevestiging van het vonnis. De verdediger daarentegen pleitte, dal de jongen, op grond der overgangsbe palingen, ter beschikking der regeering zou worden gesteld. Het Hof was van oordeel dat de oude wet inoest worden toegepast en heeft, overeenkomstig den eiseh van O. M., het vonnis bevestigd. Bergen op Zoom. Op de internationale tentoonstelling van pluimgedierte, konijnen enz. werden o.a. behaaldDoor den heer Jacs. L. Bom te Ierseke 2e prijs voor de mooiste toom zwarte minorca, 3e prijs voor de mooiste blauwe doffer postduifdoor den heer P. Butler te Biezelinge Zeer eervolle vermelding voor een zwart minorca haan, 2e prijs voor een goud rogandotte haan, 3e prijs voor een Vlaamsche reuzen- rammelaar, haaskleur, zeer eervolle ver melding Vlaamsche reuzenvoedster, haas- kleur door den heer J. J. Glerum te Biezelinge 2e prijs, tevens eereprijs, voor den mooisten Wit Leghorn haaD, zeer eer volle vermelding voor een Vlaamsche reu zenvoedster, haaskleur, 3e prijs voor een idem, ijzergrauw door den heer A. Nolet te Iersekeie prijs voor den mooisten haan, zwart Hollandsche witkuif, 2e prijs voor den mooisten haan, wit Bantam, eervolle vermelding voor de mooiste toom zwart Hollandsche witkuiven, 3e prijs voor den mooisten doffer goudvink (duif), 2e prijs voor de mooiste duif goudvink (duif), 3e prijs voor een Engelsche ekster (duif) door den heer J. M. 8legt te Goes 2e prijs voor de mooiste hen hukt Brahma. Bij Kon. besluit is teruggebracht met ingang van 1 Febr. 1906 de directeur van het postkantoor te Axel J. M. van den Driessen Mareeuw tot den rang van com mies der posterijen van de tweede klasse, met bepaling, dat hij rang zal nemen onmid dellijk na den commies der posterijen van de 2e klasse H. Winters. Te Ventersdorp (Transvaal) is op 58-jarigen leeftijd overleden de heer Jan Wierema, onderwijzer aldaar. Hij was ge boren te Middelstum; van 18681870 was hij onderwijzer te Rotterdam, daarna aan de Chr. School te Zierikzee, hij werd daarna hoofd eener drukkerszaak te Brielle, waar hij jaren lang lid van den gemeenteraad was. Hij was ook eenige jaren werkzaam aan het bureau van De Nederlander te Rot terdam. In de laatste jaren, sinds 1898, was hij bij het onderwijs in Transvaal. Goes. Wij vernemen dat geen rijwiel zooals we jl. Zaterdag meldden uit de orgel- fabriek van den heer A. S. J. Dekker is ont vreemd, daar de knecht er mee naar het spoor gereden was en het na gebruik terug bracht. Goes. De sigarenhandelaar Bingen Rout alhier ontving van P. uit Leeuwarden een flinke bestelling sigaren, nogal dure soorten. Alvorens aan deze bestelling te voldoen werd geïnformeerd en het bleek, dat men te doen had met een persoon behoorende tot het flesschentrekkersgilde. Vlissingen. Zaterdagavond laat is al hier tegen de steenen muur aangeslagen door den storm de Belgische vischsloep N 10 uit Nieuwpoort. Het schip is zeer gehavend en ligt met laag water droog. Het zit vlak bij den Oranjemolen. De menschen zijn met moeite gered; er worden reeds pogingen aangewend om het schip er af te brengen. Daartoe is het vaartuig van zijn ballast ontladen en gevuld mei ledige petroleumvaten om het met hoog water drijvende te houden. Het vaartuig was pas nieuw en niet verzekerd. Colijnsplaat. Zaterdag had het acht jarig zoontje van P. Flipse het ongeluk te vallen van een boom waarop hij met anderen aan 't spelen was. Het rechter been werd zoodanig gekneusd, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen, Terneuzen. Door den hevigen storm van Zaterdag liep een Eng. kotter bij het binnenkomen van de haven op het wes telijk hoofd. Daar het schip hoog zat en begon over te hellen vreesde men voor omslaan. Om dit te voorkomen werd het stevig vastgemaakt. Hedennacht met hoog water is liet schip weer vrij gekomen, maar daar het zwaar lek was geworden in de haven op slik gezet. Men is nu begonnen de lading in een ander schip over te brengen. Het was geladen met valen pekelharing en bestemd voor Gent. Arnemuiden. Benoemd tot onderwijzer mei hoofdacte aan de openbare school alhier den heer G. A. van Nort te Rhenen. Ovezande. Vrijdag had alhier de jaar- lijksche algemeene vergadering plaats van de Luudliouwvereeniging Hel p u Zei ven" welke vergadering door 60 leden werd bijgewoond. Uit het verslag omtrent den toestand der vereeniging over 1905 bleek dat het ledentat met 13 was vermeerderd en thans 294 bedraagt, dat in het afge- loopen dienstjaar 4 aankoopen van kunst meststoffen hebben plaats gehad, en daarin werden aangekocht 665600 K.G. super- phosphaat, 413400 K.G. amm. superphos- phaat 156500 K.G. chilisalpeter, 10300 K.G. Thomasslakkenmeel, 2900 K.G. Zwa velzure ammoniak, 1200 K.G. Kainiet, en 400 K.G. opgeloste peruguano, voor een gezamenlijk bedrag van f 62305,25, en dat de rekening sloot met een batig saldo van f74.86. Als bestuursleden werden met groote meerderheid van stemmen her kozen, M. de Dreu van Driewegen, en L. Goense van Ovezande. Vlissingen. Zaterdagavond is de Duit- sche mailtrein ter hoogte van Rilland door een defect aan de machine moeten blijven staan Nadat telegrafisch een loco motief ontboden was uit Rozendaal kon de trein verder vertrekken naar Vlissingen wat een oponthoud had van 4 uur, zoodat de nachtmailboot eerst om half drie spoor- tijd van hier kon vertrekken. 's Heerenhoek. Door een onbekende oor/.aak is de haan van den (oren der R. K. Kerk niet van zijn verheven stand punt naar beneden gekomen, maar ach- terovergevallen, zoodat hij nu precies als een aap op een stokje tegen de spil hangt. Nieuwdorp. De predikant der Herv. Gemeente van 's Heerenhoek heeft de eerste stappen gedaan tot de oprichting van eene bewaarschool te Nieuwdorp. Daartoe zijn reeds 62 roeden gronds aan gekocht. Vlissingen. De Kamer van Koophan del vergaderde Zaterdagavond de nieuw- gekozen leden, dhr. Beijerman en De Jonge werden geïnstalleerd en namen na een ge- lukwensch van den Voorzitter zitting. Als voorzitter werd herkozen dhr. Jos. van Raalte en als viee-voorzitter dhr. Van Niftrik. Naar aanleiding van een adres door de firma Van Boven De Koninck aan den Minister van Waterstaat gericht, met verzoek een vaste ligplaats aan te wijzen voor hare wekelijksehe stoomboo- ten, werd besloten dit adres niet te steunen, doch zal den Minister verzocht worden te willen voorzien in de behoefte van eene aanlegplaats voor de schepen. Alvorens men tot deze beslissing gekomen was, werd een uitgebreide discussie gevoerd, waar aan zoo wat alle leden deelnamen. Alle leden waren het nu eens dat de handel moest geholpen worden en de tegenwoor dige toestand dringend verbetering eischt, doch het adres van de firma Van Boven De Koninck te steunen acht de meer derheid niet guwenschtalleen dhr. Dom misse en De Jonge verklaarden zich daar voor. De Voorzitter wees op het gevaar lijke van hetgeen adressanten vragen. Zij willen de „Bulgia" verleggen en dan krijgt de handel meer ruimtedat is volkomen waar, zegt dt Voorzitter, doch de minister van marine wil de „Bulgia" juist op zijn tegenwoordige plaats houden met het oog op de' werving voor de marine. Voor dit argument zwichtte ook de heer Polak die zich eerst voor adhaesie-betui- ging van het het adres-Van Boven De Koninck had verklaard en zich nu ver- eenigde met het idee der heeren Auer en Van Niftrik om te trachten aan den Ko ningsweg een plankier te verkrijgende handel zou hiervan veel profijt hebben. Verder besloot de Kamer te steunen het bekende adres van de Bergen-op-Zoom- sche Handelsreizigers-vereeniging om een beteren treinenloop op de Zeeuwsche lyn, welk adres eerst kort geleden is gepu bliceerd. De Voorzitter deelde mede dat de com missie van toezicht op de spoorwegen den 17 dezer vergadert, dan kan het verzoek der B. op Zoomsche vereeniging worden besproken, want met hetgeen adressanten vragen is hij het volkomen eens en ook alle andere leden bleken er zoo over te denkeD. Verschillende zaken van ondergeschikt belang werden nog besproken, alleen wil len wij nog vermelden dat adhaesie is geschonken aan een verzoek der Helder- sche Kamer, gericht aan de Holl. Spoor- weg Mij. te Amsterdam, om ook op die lijnen kilometerboekjes verkrijgbaar te stellen. Een verzoek van S. M. Polak om te worden benoemd tot makelair in roerende goederen werd commissoriaal gemaakt. De commissie werd samengesteld uit de heeren Dudok van Heel, Auer en Polak en aan haar verzocht zoo spoedig moge lijk een rapport omtrent het verzoek uit te brengen Het nieuw benoemd lid, de heer De Jonge, had bij de rondvraag nog een klacht in het midden te brengen. Hij wees er op dat, wegens aankondiging, tegenwoordig op de postkantoren vreemde postzegels verkrijgbaar zijn gesteld, ten gemakke in den handel. Het bezwaar ia nu echter, dat wanneer men zulk een postzegel wenscht te koopen, men ten antwoord krijgt, dat deze in Den Haag •zal worden aangevraagd. Hij meende dat op zoo'n manier de handel niet veel nut van den maatregel heeft. De Voorzitter beaamde de opmerking van dhr. De Jonge te.i volle er zal naai de klacht van dhr. De Jonge een onder zoek worden ingesteld en zal het dage- lijksch bestuur der Kamer zich te dien einde wenden tot den directeur van het postkantoor alhier. Hierna werd de vergadering gesloten. De brand op villa Bosclioord te Ede. waarvan wij dezer dagen meldden dal hij met medeweten van den eigenaar was aangestoken heeft een treurig gevolggdiad. De 20-jarige zoon van den eigenaar, die den linkervleugel der villa bewoonde, is door den schrik plotseling krankzinnig geworden. Bij een brand te Nunspeet op zich zelf van niet groote beteekenis, ging echter een merkwaardige verzameling planten verloren. De bloemist Beins bewaarde in het verbrande gebouw een zeer schoon herbarium, waaraan hij meer dan veertig jaar gewerkt had. Door deskundigen werd het zeer geroemd en groote waarde eraan toegekend. Een geacht ingezetene van Nieuw- Vennep werd gisternacht wakker met buikkrampen, waarop hevige brakingen en diarrhee volgden. Ook één der huis- genooten overkwam hetzelfde. Onmiddel lijk werd geneeskundige hulp ingeroepen, die verschijnselen van vergiftiging con stateerde. Verder bleek na gedaan onder zoek, dat de vermoedellijke oorzaak is ge weest het onvoorzichtig omgaan met mui- zentarwe. Hiervan waren enkele korrels iu het eten gekomen, hetwelk door het gezin den vorigen middag was genuttigd. Heden was de toestand.der patiënten aan merkelijk beter. Een trouw, althans een kras ambte naar mag de 84-jarige P. Noordenbos ge meente-ontvanger Hennaarderadeel(Fr.) genoemd worden. Hij heeft tocli met 1 Jan. j.l. zijn ambt neergelegd, nadat hij dit 54 jaar op de meest loffelijke wijze had waar genomen. In 't geheel is hij 68 jaren in dienst der gemeente geweest. 81 vlugger dan 18De 81-jarige Koert Klok heeft Woensdagmiddag een tochtje op schaatsen gemaakt van Bel- lingwolde naar Nieuwe-Schans. Met ferme slagen zwierde de oude man nog over de gladde ijsbaan, zoodat een 18-jarige knaap zijn best moest doen om bij te blijven. Het volgende geheimzinnige geval heeft zich in Den Haag afgeapeeld Bij een achtenswaardige familie werd eenige dagen geleden de dienstbode door een paar jongetjes gewaarschuwd, dat hare moeder ziek was en gevraagd of zij ten spoedigste thuis wilde komen. Mevrouw vond goed, dat zij ging en netjes gekleed giDg het meisje naar haar ouderlyk huis. Onder weg komt zij nog haar zuster tegen, aan wie zij vertelt, dat haar moeder zoo ziek is en zij daarom naar huis gaat. Deze zuster is 's avonds ook naar moeder gaan zien en vond deze in goeden welstand van ziek zijn geen sprake. De moeder, ongerust geworden door het verhaal van haar dochter, liet door haar zoons infor- meeren in de betrekking van haar andere dochter, of deze al teruggekeerd was maar dit bleek niet het geval. Het geval is reeds een paar dagen geleden, maar nog is er niets omtrent het 18-jarig meisje vernomen. Brievenbestellers per tram. Eerlang zullen te Amsterdam de groote groene wagens van de maatschappij Amsterdam's Goederenvervoer, waarmede de brieven bestellers naar hunne resp. wijken werden gereden, tot het verleden behoorenhet hoofdbestuur der posterijen is voornemens, zoodra het contract geëindigd kan worden, de brievenbestellers per tram naar hun wijken te doen vervoeren. Reeds zijn 1 Janurri 400 abonnementen genomen en is de nieuwe maatregel daarmede gedeel telijk ingevoerd. Te Langerak is een 15-jarige jongen door het ijs gezakt en verdronken. Een milicien is Vrijdagavond nabij de werf Conrad te Haarlem met zijn rijwiel het Spaarne ingereden en verdronken. Te Noordhorn is een weduwe die al sinds jaren met misbruik van sterken drank haar gezin in ellende dompelde, in dronkenschap door een heete stoof iu brand geraakt en aan de bekomen wonden gestorven. In een onbewoonbaar ver klaard huisje te Breda is het lijk ge vonden van een 60-ja igen man die daags te voren uit de gevangenis was ontslagen. Misbruik van sterken drank is de ver moedelijke oorzaak van zijn dood. Celebes. Uit Batavia wordt aan de X. Roit. Ct. geseind Onder de Chineesche contract-koelies van Soemalata is een sa menzwering ontdekt om alle Europeanen te vermoorden; een mandoer is vermoord, twee werden gewond. De manager Wil liams, die aangevallen werd, schoot zijn

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2