RECLAMES. TTFiïïT Afloop Verkoopingen enz. 95 Kerknieuws. K eeis t s Ziikc ss. Marktberichten. sergeant by liet 2e bataljon Be regiment infanterie alhier. Middelburg. Aan den adjudant-onder officier J. Franke, van het 2e bataljon Be regiment infanterie, is met ingang van 6 Januari op zijn verzoek een pensioen verleend van f508 'sjaars. Middelburg. Gisterenavond had op de Balans alhier een vechtpartij plaats waarbij met messen werd gevochten. Te gen een der belhamels zekere G. is pro ces-verbaal opgemaakt. Hoedekenskerke. Aan den met 1 October jl. gepensioneerden brigadier-ti tulair der Kijksveldwacht H. Kiemens is 'een pensioen toegekend van f434. Wolfaartsdijk. Door Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd tot tuinman, J. Tange, inplaats van J. Berk- weid, die voor bovengenoemde betrekking bedankt heeft. Er hadden zich 5 sollici tanten aangemeld. St. Maartensdijk. Door den heer A. J. Geluk, arts alhier, is ontslag aange vraagd als gemeente-geneesheer. Naar wij vernemen gaat de heer Geluk, na eene drukke werkzaamheid van meer dan 30 jaren, zijne overige levensdagen in rust doorbrengen, voorloopig in het buitenland. St. Maartensdijk. Aan de schietver- eeniging „Koningin Wilhelmina" alhier, is bij beschikking van den min. van oorlog, eene subidie van f350 toegekend. Heinkenszand. Hedenavond trad in de Geref. Kerk alhier op de Weleerw. heer ds. J. van Anken, van Wezep, in het belang van het Chr. onderwijs. Z.Éw. sprak naar aanleiding van Efez. 6 4b. De opkomst was gering. Bij den uitgang werd eene collecte gehouden voor het Chr. onderwys. Brouwershaven. Donderdag had alhier onder groote deelneming, de begrafenis plaats van den burgemeester A. W. van Buuren, gepensioneerd officier van het Nederlandsch-Indische leger. De met tal van kransen bedekte lijkwagen werd ge volgd door tal van corporation, autoriteiten en belangstellenden. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer Swartbol, gepensioneerd kapitein van het Neder landsch-Indische leger, die zijn in Atjeh gewonden wapenbroeder een laatsten af scheidsgroet bracht. Na hem voerde het woord de heer Lopse Hocke, waarnemend burgemeester, die in warme bewoordingen hulde bracht aan de groote verdiensten van den ontslapene. Namens de familie werd door een broeder van den overledene, de heer J. van Buuren uit Amsterdam, dank gezegd. Serooskerke. Errata vorig bericht. De Raad heeft L. Meijers niet voorge steld'', maar „aangesteld" als lantaarn opsteker. Achter den naam G. ter Meulen moet staan „gemeente-secretaris". St. Laurens. Gisterenmiddag waren eenige werklieden bezig de telegraafdraad te herstellen op den Noordweg nabij Mid delburg. Daartoe was een van hen, de knecht van den heer Z. op een ladder geklommen welke tegen den paal was geplaatst. Plotseling brak echter de paal bij den grond af, zoodat hij naar beneden viel en zich ernstig aan zijn arm en been bezeerde, waardoor hij geruimen tijd geen a beid mag verrichten. St. Laurens. De nieuwjaarscollecte bracht alhier op de som van f 127.35. De Zutph. Ct. schryft Onlangs reed een trammetje een schaars bezet rijtuig met nagenoeg ledigen bagage-wagen van het stadje Borculo in de richting Lochein. De conducteur had heel weinig te doen en zette zich in den wagen bij een klein praatgraag gezelschap neder. Even voorbij de halte Beekvliet vond een uit het gezelschap dat de tram niet zoo goed meer voortkwam als in 't begin de machinist zou dan ook wel geen haast hebben, meende een ander welnu, het spraakzame, genoeglijk pijpjes rookende troepje had ook geen haast, evenmin als de conducteur, die zoo gezellig zat te praten maarnu ging het dan toch al tede conducteur moest toch maar eens op 't balcon gaan om te zien en jawel daar gleden rijtuig en bagage wagen zachtkens voort langs hun ijzeren spoor, heel zacht, alleen gedreven door 't volhardingsvermogen dat door de wrijving nog niet overwonnen was, toen in de verte de machine al achter een kromming van den weg verdween. „Ziezoo, daar zijn we weer", zegt gemoedelijk de machinist bij aankomst te station Barchem tot den chef. „Ja, maar zonder staart", meent deze, Dat is voor den eersten een reden om een onderzoek in te stellen in de richting van „den staart'wat niet heel gemakkelijk viel, daar de machine wegens 't ruwe weer op zij en van achteren dichtgemaakt was. „'t Rijtuig verloren Hoe is 't mogelyk „De koppeling zeker gebroken", meent de ander. Nu, precies stuk bleek die niet te zijn, maar heel was hy ook niet, want onderweg was een moer afgeschoven zie, daar had hij gezeten en nu was hij weg en toen was de pin er uitgeslagen en was de koppeling verbroken. En terwijl de machinist voort gaat een duidelijke verklaring van het ongeval te geven waarin de ander van tijd tot tijd een opmerking mengt die den eerste er toe brengt tot nog degelijker en uitvoeriger uitleg over te gaan, verschynt Èlotseling de conducteur op het tooneel. 'eze is de ontsnapte machine te voet nageijld en beweegt nu zijn makker ge zamenlijk het verloren rijtuig weer te gaan oppikken. STATISTIEKE OPGAVEN. Bevolking der onderstaande gemeenten in Zeeland. GEMEENTE. Bevolking Januari 1905. Geboren. 1 m. vr. Overleden. Huwelijken. 1 In do gemeente ge komen. Uit de gemeente vertrokken. Bevolking Januari 1906. ra. vr. totaal m. vr. Ito taal m. vr. [totaal m. vr. kotaal m. vr. totaal ARNEMUIDEN 1060 1129 2189 47 50 97 26 22 48 43 27 70 61 56 117 1063 1128 2191 GRIJPSKERKE 425 398 823 16 18 34 9 6 15 8 29 29 58 38 40 78 423 399 822 MELISKERKE 317 300 617 11 12 23 5 2 7 4 21 24 45 16 14 30 328 320 648 STAVENISSE 850, 856 1706, 33 24 57 13 8 21 20 30 28 58 28 31 59 872 869 1741 St.-MAARTENSDIJK 1417 1356 2773 43 29 72 14 14 28 26 36 62 57 50 107 1415 1357 2772 HOEDEKENSKERKE 610! 591 1201 24 41 65 18 6 24 7 27 33 60 25 22 47 618 617 1235 IERSEKE 2118 2083 4201 66 64 130 26 23 49 28 49 83 132 95 126 221 21121 2081 4193 RILLAND-BATH 971 995 1966! 38 21 59 13 11 24 12 50 50 100 45 I II 50 10011 1005 2006 Gezellige raadsvergaderingen. De Haarl. Crt. herinnert aan het ver haal van een journalist, die, komende op een plaatsje in Noord-Holland om de raads vergadering bij te wonen, zich aan het Stadhuis dien toegang zag afgesneden door den politie-agent, die verklaarde, dat nog nooit een krantenman daar een raads zitting had bijgewoond en dat dit niet zou geschieden dan over zijn lijk. Een herhaald beroep op art. 43 der Gemeentewet bij den burgemeester eerst opende voor den jour nalist de poorten der Raadzaal. Daar heerschte een zekere gedwongen stemmig heid, waarvan de aard eerst duidelijk werd, toen onze collega voor de tweede maal het plaatsje bezocht en thans de zitting was reeds begonnen onverwacht de raadzaal binnenviel. Daar zaten de vroede vaderen te beraadslagen en midden op de tafel stond een kruik met Schiedam en er omheen keur van andere dranken. Er heerschte eenige consternatie toen de man van de publiciteit binnentrad, hij ver stoorde wreed het „onder ons". De groote beleefdheid die men hem nochtans bewees bewoog hem de kruik c. s. en derzelver inhoud uit zijn verslag weg te laten. In de verschillende garnizoensplaat sen bieden zich in de laatste dagen meer dan anders jongelui voor dienstneming aan, ten gevolge van werkloosheid. Hel Kamerlid W. C. J. Passtoors heeft zich op medisch advies voor ge- ruimen lijd naar elders begeven, ten einde volslagen rust te kunnen houden tot her stel zijner gezondheid. Aan de L. K. wordt uit Vaals ge schreven Zooals bekend, zijn de speel kaarten in Duitschland voorzien van een Rijksmerk. Zelfs durft men aldaar met geen andere kaarten spelen, dan die, welke voorzien zijn van bovengenoemd merk. Voor eenigen tijd nu kwain een burge meester uit een der noordelijke provinciën met den Hollandschen trein alhier aan. Hij werd dadelijk door Duitsche ambte naren staande gehouden, met de vraag, of hij niets aan te geven had. Ten volle bewust van zijne onschuld, keerde hij da delijk de zakken van broek en jas om, met het ongelukkig gevolg dat er een spel kaarten te voorschijn kwam, en wel nog ongestempeld. Dadelijk werd hiervan procesverbaal opgemaakt, en moest de burgemeester zeli's een bedrag van 50 mark storten als borgstelling, om zijne reis te kunnen hervatten. De Schied. Ct. bevat een brief van den oud-Schiedammer Frits Marks, ser geant bij de marechaussee op Boni, die d.d. 30 November jl. o. a. aan zijn moe der schreef »Lieve moeder, toen ik uw brief ontving, had ik juist den Radja (koning) van Boni ge vat en ik heb de eer gehad om hem bij den gouverneur te brengenWij hebben 2 maanden achter den Radja geloopen, doch net zoolang volgehouden totdat wij hem te pakken hadden. Het volk van den Radja hield stand tot op 15 meter en man tegen man werd daar bij gevochten, totdat het volk de vlucht nam en den Radja achterliet, en daar was het ons om te doen. Zijn broer, die eveneens bij de troepeD op Boni is ingedeeld, schrijft aan zijn moeder »Des morgens was Frits aangekomen met den Radja van Boni, en, moeder, als u dat eens gezien had, welk een eer Frits te beurt viel, dan had u in de handen geklapt. Dui zenden menschen stonden aan het hoofd en ook ik stond daar tusschen het volk, allen wachtende met een verlangend hart om den held te zien, die den koning gevangen had. Ja, lieve moeder, die held was broeder Frits, die den Radja dag aan dag had achterna ge zeten, en dit niet opgaf voor dat hij hem had en het is hem ook gelukt, maar hij heefteerst de noodige dagen door het gebergte geloopen, de noodige gevechten geleverd en in het zwaarste vuur geweest en toch door Gods goedheid bewaard gebleven. En de grootste eer is nog, dat Frits den Radja gedragen heeft omdat hij niet loopen kon, en naar den gou verneur heeft gebracht. Te Rucphen is bij een twist een werkman zoodanig gesneden en gestoken dat hij voor dood liggen bleef. Te Muntendam is een 7-jarig meisje bij het haardvuur derwijs in brand geraakt, dat zij aan de gevolgen is bezweken. Op het kanaal bij Raalte zakte een schaatsen rijder door het ijs, eenige andere rijders schoten te hulp, doch ook zij zakten er door met het treurig gevolg dat een van hen, een 14-jarige jongen, zijn hulp met den dood moest bekoopen. Te Utrecht trachtte op een der Singels een knaap een ijsschol uit het water op te halen. Hij boog zich te veel voorover en viel te water, en verdronk in weerwil van de spoedig toegeschoten hulp, Een flink staaltje van handelsgeest kon men deze week bij een landbouwer te Dinxperlo waarnemen. Hij kreeg eenige weken geleden een aanbod om een mooie koe die hij op stal had staan, te verkoopeu. De landbouwer verzekerde in het oude jaar hiertoe niet te zullen overgaan. In het nieuwe jaar kon de koop man komen, wanneer hij verkoos. De koopman, die de koe niet wilde laten schieten zorgde oudejaarsnacht, nadat de klok van 12 koud was bij den landbouwer te zijn. Hoewel de landbouwer niet veel lust had om op te staan werd hem zijn woord herinnerd en werd de koopman eige naar der koe. Belgische bladen bevatten de ver melding van een in waarheid afschuwelijk feit. Een jong meisje uit Tongeren, dat 's avonds vergezeld van haar vrijer uit een naburig dorp huiswaarts keerde, werd dicht bij de stad aangevallen door een zevental kerels. De vrijer vluchtte om hulp te halen, waarop de beestachtige gasten het meisje op de laagste manier mishandelden, haar de kleereu van het lichaam scheurden, om haar vervolgens met de brandende sigaren de huid te ver schroeien. Als om het schandtooneel te volmaken maakten de mannen van de kleedingslukken een hoop, staken die in brand en wierpen het slachtoffer in het vuur. Het meisje is dan ook later aan de bekomen brandwonden overleden. De daders bevinden zich in hechtenis. Een boodschap van Steenbergen. De raad die een Steenbergsche aan de inwoners van Goes geeft. Het volgende zal de lieden van deze stad zeer zeker belang inboezemen. Mejuffrouw P. de Sain, wonende Berg- sche Grintweg F 47 te Steenbergen, meldt onsHet is thans reeds twee jaren dat ik geleden heb aan een doffe pijn in het beneden gedeelte van het lichaam. Mijn maag was totaal van streek en ik kon letterlijk geen eten meer verdragen, na eiken maaltijd werd ik onpasselijk, het eten kon schijnbaar niet meer verteeren. Eveneens had ik veel last van duizelingen en kreeg ik dikwijls opstijgingen van het bloed naar het hoofd, welke door plotse linge huiveringen geiolgd werden, alsof het koorts was. Met mijn slaap was het treurig gesteld, deze was immer erg on rustig en ik gevoelde mij ten eeneu male lusteloos en ellendig, toen men mij wees op de vele genezingen door Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen tot stand gebracht. Dadelijk maakte ik hier gebruik van eu het verheugd mij U te kunnen melden, dat zij mij veel goed gedaan hebben. Ik voelde na een paar dagen de pijn vermin deren, het eten ging veel beter en nadat ik twee doozen gebruikt had, kende ik mijzelf niet meer, zoo flink en veerkrachtig gevoelde ik mij weer. Uit dankbaarheid zal ik dit probaat geneesmiddel gaarne voor dergelijke ziekten aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Indien gij op de een of andere wijze lijdt aan ae nieren, loopt gij gevaar een ontsteking aan de nieren te bekomen, steenen in de blaas, waterzucht, suiker ziekte enz want aangetaste nieren genezen nooit van zelf; indien men ze verwaarloost en zonder hulp laat, is het einde noodlottig. Verzeker U dat men U de echte Fosters Rugpijn-Nierenpillen geeft, dezelfde die Mejuffr. de Sain gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Goes verkrijg baar bij de Firma NATHAN EMANUEL en te Middelburg bij den Heer Joh. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één of f 10.voor zes doozen. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Herbajum en aangenomen naar Westerbork door J. Aalbers, cand. te Gontum. Algemeene Synode. Tweede zitting. De vergadering heeft besloten in te trekken de dezen zomer aangenomen conclusie van de commissie ad hoc en over te gaan tot de beide conclusion die door de Synodale Commis sie zijn voorgesteld. De eerste luidt als volgt «de Algemeene Synode der Nederlandsch Her vormde kerk onthoude zich bij de door de re geering in liet uitzicht gestelde reorganisatie van het Hooger Onderwijs van elke bemoeiing, die er toe zou kunnen leide* dat door de bevoegde macht verandering werd gebracht in den grond slag van de bestaande regeling van het god geleerd hooger onderwijs, zoodat naast de fa culteit der godgeleerdheid, het hooger onder wijs in de godgeleerdheid vanwege de Neder landsch Hervormde kerk als aanvulling blijve gehandhaafd." De heer Rens stelt voor, voor het woord regeling, het woord wettelijk in te voegen. Dit wordt aangenomen. De commissie uit de Synode stelt voor te lezen; de in art. 27 der wet van 22 Mei 1905 bedoelde regeling. Dit wordt aangenomen. Bij de tweede conclusie om zoo eene prin- cipieele wijziging in de bedoeling der regee ring bleek te liggen, op handhaving van den bestaanden toestand bij de Koningin en de Staten- Ceneraal aan te dringen werd eene wijziging voorgesteld door prof. Cannegieter om te lezen: «dat de Synode het gewensclit acht te verkla ren». Deze wordt overgenomen door de com missie, waarop de conclusie werd aangenomen met 12 tegen 7 stemmen. Aan de orde komt thans de vraag of op wijziging van de gymnasiale opleiding moet worden aangedrongen. l'rof. Knappert beveelt vooral het onderwijs in de Nederlandsche taal en het godsdienst onderwijs ter wijziging aan. l'rof. Cannegieter gaat voor een groot deel met de Synodale commissie mee, dringt met prof. Knappert op wijziging van het onderwijs in de Nederlandsche taal aan, verklaart zich v»or op neming van Hebreeuwsche antiquiteiten (lacul- tatiei) maar tegen het opnemen van bijbelkennis onder de vakken. De secretaris uit zich in den- zeilden geest en ook de vice-president. De president vraagt of het programma uit voerbaar is. De heer Cremer verzet zich tegen het schrappen van natuurkunde. De heer Tam- mens verzet zich tegen het facultatieve van He- breeuwsch. Dr. Weyland spreekt over het be lang der bijbelsche geschiedenis en dient in dien geest een voorstel in. Bij de behandeling van het program der Synodale Commissie wor den eentge wijzigingen aangebracht Arrondissements-Eechtbank te Middelburg. lieden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens eenvoudige beleedigingJ. F. W., 51 j., herbergier en winkelier, Grattuw, tot f3 b. s. 3 d. h.diefstal: J. P., 22j., boeren knecht, Kapelle, tot 3 m. gev. strafmis handeling A. F., 23 j., slagersknecht, Middelburg, tot 7 d. gev. straf; weder- spannigheid en beleediging van een ambte naar M. G., 28 j., visscher, Arnemuiden, tot 14 d. gev. straf; huisvredebreukE. J. v. R., 36 j., bierhuishouder, Neuzen, tot f 10 b. s. 10 d. h., en overtreding der rijks belastingen P. van B., 48 j., smokkelaar, Meerdonk (Belgie), tot 2 in., J. R., 51 j., leurder, Clinge, en M. A. A., 52 j., hvr. van E. de C., zonder beroep, Overslag, tot 1 d. gev. straf, en J. W. L., 27 j., schoenmaker, Driewegen (Neuzen) tot f'3 b. 3 d. h., allen met verbeurd verklaring der aangehaalde goederen, en A. B. I., werkman, Sas van Gent, tot f 10 b. 10 d. h. ontslagen van rechtsvervolging F. B., 47 j landbouwer, Ritthem, beklaagd van jover- treding van rijksbelastingen. Nummer twee. Tijdens de verkiezingsdagen werd keer op keer op schamperen toon gesproken over het wetgevend talent van het nu afgetreden Ministerie. In de eerste plaats natuurlijk van Dr. Kuyper, waarbij dan gewezen werd op de wijziging van de Gemeentewet en op de Drankwet. Niet slechts propagandisten van het slag als Roodhuijzen, maar ook mannen als Mr. Van Raalte onderscheidden zich door dat soort van critiek, die trouwens door Mr. Veegens naar de Regeerings-tafel werd overgebracht. Mr.Van Raalte is nu Minister van Justitie en dus ook ontwerper van concept-wetten. Staat hij er sterker voor dan zijn ambt genoot Mr. Veegens? Heeft hij reeds ge toond als „wetgever" verre boven zijn voorganger te staan Helaas Het gaat hem al niet heel veel beter dan Mr. Veegens. Van het eerste het beste wetsontwerp, door Minister Van Raalte ingediend, heet het in het Voorloopig Verslag „Vrij alge meen werd geklaagd over de groote onnauw keurigheden, welke bij de samenstelling van dit wetsontwerp zijn begaan". De Commissie van rapporteurs, die dit getuigenis in het Voorloopig Verslag liet opnemen, bestaat uit vier vrijzinnigen en één Roomsch-Katholiek. Het is dan ook kras, zoo onnauwkeurig als het wetsontwerp, in verband met de i n voering der Kinderwetten is saamgesteld. En terecht zegt het Voorloopig Verslag »Men meende, dat het toch inderdaad niet door den beugel kon, dat na de indiening van een voorste), waarvan mag worden aangeno men, dat het aan vijf Departementen is onder zocht de Memorie van Toelichting is door vijf Ministers onderteekend wordt ontdekt, dat de lager onderwijsnovelle van 1905 bestaat, dat bij de wet van 6 Juni 1905 (»Staatsblad" No. 172) de regeling der pensioenen en on derstanden van het personeel van den loods- dienst een algemeene herziening heeft onder gaan, en dat de wet van 18 Juli 1890 («Staats- blad" No. 109) laatstelijk bij de wet van 11 Juli 1904 («Staatsblad No. 134) is gewijzigd. De vijf Ministers eerste ouderleeke- naar Mr. Van Kaalte schijnen die „on nauwkeurigheden" nog vóór het Voor loopig Verslag bespeurd te hebben, wes halve een Nota vau wijzigingen verscheen. Doch nu is men er nog niet. In he Voorloopig Verslag lezen we toch »Met het oog op de omstandigheid, dat het bij een wetsontwerp als dit in de allereerste plaats op nauwkeurigheid aankomt, achtte men het dan ook van zijn plicht der Regeering ernstig in overweging te geven, aan de bepalingen van het voorstel nog eens haar volle aandacht te schenken, en dit te eerder, waar blijkbaar in de bovenbedoelde Nota nog niet alle »misstel- lingen" zijn opgenomen, die in 't wetsont.verp zijn te vinden". Er zal dus weer een Nota van wijzi gingen of „misstellingen", gelijk Minister Van Raalte ze noemt, moeten vo'.'eit. Zóó toch kan dit wetsontwerp niet be handeld worden. Inderdaad het wetgevend talent van de Ministers, die uit de beweging „tegen Dr. Kuyper" zijn voortgekomen, is tot heden niet schitterend. (Stand.'') B UliGEHL LJRE STAN1). Van 35 Januari. Ml DDELBURG. Ondertrouwd: A. de Schrijver, 21 j. jm. en J. Krijger, 18 j. jd.G. Bakker, 30 j. jm. en H. I'. Compter, 31 j. jd.C. M. Hariot, 25 jm. en E. M. Wondergetn, 25 j. jd. W. Kerkhove, 37 j. wednr. en E. Booue, 37 j. wed.J. J. Murk, 21 j. jm. en J. P. Pottleijn, 25 j. jd. Bevallen: J. Meinsma geb. Couzij, d. Overleden: A. Mulder, 80 j., wed. van J. Franso; J. Minderhoiid 2 d., d.P. Verrijk, 52 j., man van A. van Oosten; li. J. van de Poll, 86 j., wedu. van M. C. van der Heil. GOES. O v e r 1 e d e n3, Dina Johanna, 3',2 j., d. v. Cornelia vau de Rafelaar en Cornelia de Groot. Van 29 Dec.5 Jan. 1ERSEKE. Geboren: 29, Mattheus Pieter, z. v. Pieter Eversdijk en Jacoba Vleugel29, Jan Cornells en Jozias Joos, z. v. Jacob Griep en Adriana Min- naard 2, Nicolaas Johannes, z. v. An- dries Versehuure en Jacomina van de Vreede. Overleden: 31, Henderik Diederik, 7 m., z. v. Maarten van Ilarmelen eu Louisa Wilhelmina Weber; 1, Pieter- iiella, 7 mud., d. v. Dingenis Glerum en Pieternella van Kruiningen2, Jan Cornells en Jozias Joos, z. v. Jacob Griep en Adriana Minnaard. Over de maand December. SEROOSKERKE (W.) B e v a 11 e n 1, Adriana Kerkhove geb. Jacobse, d.14, Geertruida Geluk geb. De Jonge, d. Rilland. Verbeterd bericht van ons nommer van gisteren. Overleden: 1, Abraham Jan, z. v. Jozeph van de Griek en Maria Vogel 8, Adriana Moerdijk, 56 j., echtgenoote van Jacob Pieter Jansen Verplanke 16 Abraham Oele, 78 j., wednr. van Adriana Verbeeke31, Adriaan Traas, 78 j., wednr. van Janna Blok. VLISSINGEN, 5 Jan. 1906. Boter f 1,40 a f0,per kilo. Eieren f5,60 a fO,per 104 stuks. THOLEN, 5 Jannari 1906. Tarwe*) f6,75 a f 7,30; Haver*)!'7,50 it f 7,75 Karwei**) f a f Rogge f6.a f 6,25; Witte Boonen f 12.a ('14.Bruine Boonen f8.a f9,25; Kleine Erwten f8,75 ét f9.Kroon- erwten f9.a f9,25; Gerst*) f7,75 a f8.Aardappelen f 1,70 a fO,en Ajuin fl,60 a f0, per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs perH.L. Eieren f 4,50 per 100 stuks. Boter f0,55 per K.G. Stavenisse. Door B. en W. is aanbe steed de levering van de benoodigde petroleum voor de gemeente-inrichtingen en de straatverlichting gedurende het jaar 1906. Inschrijvers: J. Dorst voor f8,25; A. J. Dorst en J. van Weizen ieder voor f8; C. den Braber voor f 7.75 en P. Potappel voor f 7.725 per 100 L. Gegund aan den laagsten inschrijver. Arnemuiden. Heden zijn door not. Verhulst in het openbaar verkocht de volgende huizenperc. Ie. Molenstraat, aan A. Siereveld voor f1150. 2e. Nieuw- straat, aan J. Jobse voor f1462. 3e. Nieuw- straat aan P. J. Kousemaker voor f1112. 4e. Wastdijkstraat, aan L. MarteijH, Mid delburg voor f 1125. 5e. Wal, aan C. Geense te Middelburg voor f830. 6e. Aan het Hoofd, aan dezelfden voor f 405 plus 8% onkosten. Alle andere koopers wonen te Arue- muiden. ~TELE' 1 it A MM KN. Rotterdam. De rechtbank deed heden uitspraak in het proces van het kerkbe stuur der Waalsch hervormde gemeente tegen den Burgemeester optredende na mens de gemeente Rotterdam, over het bezit-recht van het kerkgebouw aan de Hoogstraat. De gemeente Rotterdam werd veroordeeld in de kosten, groot f 600,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2