RECLAMES. Gemengde Berichten. Wel eigenaardig is het, dat eenige dagen geleden de bladen te Berlijn nog gemeld hebben, dal von Cranini aftrad, ouidat hij een tegeuslauder van de nieuwe belasting op de tabak in den Bondsraad was. Dit is weer eens een treffend staaltje van diep bederf in de hoogste kringen des lands Op Nieuwjaarsdag had te Berlijn de jaarlijksche ontvangst ten hove plaats. Wat is het Duitsche Regeeringshuis ge lukkig in vergelijking met het Russische. De keizer heeft den luitenant-generaal von Moltke tot chef van den generalen staf benoemd. Generaal graaf von Schlief- fen heeft de orde van den Zwarten Adelaar in briljanten gekregen en is 5 la suite van den generalen staf gevoerd. Op de receptie ten Hove waren aan wezig vertegenwoordigers van den hoogen adel, de rijkskanselier, vertegenwoordigers van den Landraad, de opperotlicieren, de ridders van den Zwarren Adelaar, de vlagofficieren, de ministers, de voorzitters van de volksvertegenwoordiging en vele andere waardigheidsbekleders. Op de plechtige godsdienstoefening in de slotkapel volgde de receptie tot het aan bieden van gelukwenschen. Na de receptie heeft de Keizer de gezanten, den rijks kanselier, de ministers, en de commaudee- rende generaals ontvangen. Hierna diner ten paleize, waaraan de aanwezigen, de prinsen en prins Arnulf van Beieren deelnamen. Engeland. Met nieuwejaar is de vreemdelingenwet in werking getreden. Een aantal zich noemende immigranten zijn te Newha- ven, Dover en te Grimsby vast gehouden. In de eerstgenoemde plaats werden zij weer losgelaten, maar die te Dover en te Grimsby waren niet zoo gelukkig22 te Grimsby uit Hamburg aangekomen Russen werden afgewezen, doch kwamen in appèl bij den Raad van immigratie, met een beroep op een artikel in de wet, dat een uitzondering maakt voor politieke vluch telingen, die zich aan dwinglandij onttrek- kon. Deze Raad besloot vijftien afgewe zenen toe te laten op grond, dat zij poli tieke vluchtelingen waren. Zeven anderen werden naar Hamburg teruggezonden. Gevonden door een inwoner van Viissingen. Er zijn veel mannen en vrouwen in Goes, die met een verdrietige huidziekte aangedaan zijn, ze hebben misschien aam beien of prikkelende huiduitslag en tever geefs hebben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende, openhartige verklaring van iemand uit hun buurt een welkom, be moedigend nieuws zijn. De heer E. Visser, wonende Marinestraat 230 te Viissingen, meldt onsOfschoon ik hiertegen reeds verschillende middelen gebruikt had, was het mij niet mogen gelukken verlost te worden van een vinnige huiduitslag op de beenen. Het was zeer lastig vooral wanneer ik warm werd, de jeuking was dan dikwijls niet om uit te houden. Toen ik vernam dat zooveel menschen door Uw Foster's Zalf geholpen waren, liet ik een doos komen dadelijk bij aanwending hiervan bekwam ik ver zachting en toen ik de behandeling veertien dagen had volgehouden, was tot mijn groot geluk mijn uitslag geheel en al ver dwenen. Bij voorkomende gelegenheid zal ik dit afdoend geneesmiddel gaarne recom- mandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Zalt geeft, dezelfde die den heer VISSER gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze is te Goes verkrijgbaar bij de lirma NATHAN EMANUEL, en te Middelburg bij den heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Kerknieuws, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoenderloo H. A. C. Sneth- lage, cand. te Amsterdam Te Bleiswij k P. Zandt, cand. te Westeremden. Aangenomen naar Niehove door J. T. Huisman, cand.naar Beusichem door G. Th. Gerritsen te Noordbroek. Bedankt voor Leiden door dr. J. P. de de Bie te Arnhem. Geref. Kerken. Beroepen te Koudekerk (Z.-H.) R. W. Huizing eand. te Amsterdam. Aangenomen naar Schiedam doer J. F. Jonkers te Giessen. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Kampen door H. J. L. de Vries te Groningen Door den kerkeraad der Geref. Kerk van Amsterdam zijn in zijn laatste ver gadering benoemd tot leden van den Raad van Toezicht over het hospitaal te Djoca ds. Bakker, ds Ruijssenaers, ds. Netelenbos en de heeren Zuidema en Koelewijn. Schooinieuws. De Schoolraad voor de scholen met den Bijbel deelt per circulaire aan de bij hem aangesloten schoolbesturen o.tn. mede: dat ingevolge nadere inlichtingen van be voegde zijde het Leerplan wel op 1 Januari 1906 in alle scholen aanwezig moet zijn, doch dat het niet voor 1 Januari 1900 aan den Arondissements-sehoolopziener behoeft te worden toegezonden, tenzij het school jaar (cursusjaar) loopt van 1 Januari tot 31 Decemberdat volgens het K. B. van 13 Nov. 1905 (Stsbl. No. 303) het leerplan (niet in tweevoud) jaarlijks voor den aan vang van het schooljaar (cursusjaar) met den Rooster van lesuren (wel in tweevoud) door het schoolbestuur aan den Arrondisse- ments-sehoolopziener moet worden gezon den, die het Leerplau één Ex. van den Rooster van lesuren, na beide stukken voor „gezien" te hebben geteekend, aan het Schoolbestuur terugzendt. Daarna zendt het Schoolbestuur een afschrift van den voor „gezien'' geteekenden Rooster aan den Districts-schoolopziener met mededee- ling tan den datum, waarop het Leerplan door den A. S. voor „gezien" is geteekend dat uit het Koninklijk Besluit van 13 Nov. 1905 (Stsbl. No. 303), onder meer is ge bleken, dat in Januari 1907 bij Ged. Staten bij de aanvrage om de Rijksbijdrage moeten gevoegd worden: de door de onderwijzers voor salaris afgegeven quitantiën en de verklaring van de onderwijzers, dat zij een wettelijke Aanstelling en Salarisregeling hebben en dat de school bij eene Com missie van Beroep is aangesloten. Recfitszake ia. Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegens opgeven van een valschen naamP. C. S., Roosendaal, tot i 5 b. s. 3 d. h.overtreding jachtwetC. B., Middelburg, tot f 10 b. s. 4 d. h., met bevel tot uitlevering van den haas of betaling der waarde ad f 0.75 s. 1 d. h., A. P., Middelburg, tot 4 X f 5 b. s. 3 d. h. iedere b., met verbeurdverklaring van de geweren, bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad f2.50 s. 3 d. h. voor ieder geweer, J. C., P. H., Middelburg, tot 2 X f 12 b. s. 4 d. h. iedere b., met verbeurdverklaring van het ge weer, bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad f 10 s. 4 d. h.overtreding ijkwet G. v. M., Viissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h. en f3 b. s. 2 d. h., J. J., Grijpskerke, tot 2 X f 1 b. s. 1 d. h. iedere b., met verbeurdverklaring der in beslag genomen maten en gewichten overtreding drankwetW. L. W., Viissingen, tot f 1 b. s. i d. h., A. J. A., N. T. hvr. v. W. v. d. B., Viissingen, tot f 10 b. s. 3 d. h.overtreding arbeidswet: J. J. Meliskerke, tot 2 X f5 b. s. 2 d. h. iedere b.overtreding veiligheids wetJ. C. A. wed. L. O., Middelburg, tot f3 b. s. 1 d. h., M. J. B., Middelburg, lot 1'5 b. s. 2 d. h.overtreding leerplichtwetP. S., Viissingen, tot f5 b. s. 3 d. h.overtreding boterwetN. S., Viissingen, tot f 20 b. s. 4 d. h.rijden met eene vélocipède zonder licht C. A., Middelburg, tot f0.50 b. s. 1 d. h., E. M. v. d. K., Viissingen, J. V., Biggekerke, tot f 1 b. s. i d. h.zijn gespannen honden niet voorzien van muilkorven J. K., 's-Heer Arendskerke, tot f 1 b. s. 1 d. h.in draf rijden met een niet op riemen of veeren rustend voertuigA. M., Koudekerke, tot f 1 b. s. 1 d. h.rijden met een rijwiel op een wandelweg P. C. S., Roosendaal, tot 1 0,50 b. s. 1 d. h. als tot den dienst bij de brandweer aangewezene niet bfj de inspectie van en exercitie met de spuit tegenwoordig zijn W. F. M., J. D., Middel burg, tot f3 b. s. i d. h.schuren en schrobben van een klinkerpadM. S. v. D., Viissingen, tot t'0,50 b. s. 1 d. h.zijn aangespannen hond niet voorzien van een muilkorf als bedoeld bij de politieverordening: C. J. M. L., Middelburg, tot 11 b. s. 1 d. h.plaats nemen op een met een hond bespannen voertuigA. L., Koudekerke, tot ft b. s. 1 d. h.aan het publiek gelegenheid geven tot ontuchtige bijeenkomsten met vrou wen C. v. B., Viissingen, tot 6 dagen li.en wegens dronkenschapJ. J. v. S., K. W. M., P. C. S., A. T., Viissingen, A. W., Koudekerke, K. d. N., Arnemuiden, tot f 2 b. s. 2 d. h., J. C. S., 1. B., Middelburg, J. O., Veere, tot f3 b. s. 2 d. h., F. J. B., Middelburg, W. L, Viissingen, tot f 5 b. s. 3 d. h., W. \V., West- kapelle, tot 14 d. h. Ontslagen van rechtsvervolging is A. J. A., Viissingen, beklaagd van overtreding der ijkwet. M. C. EEltSTE KAMER. Na behandeling en aanneming van ver schillende kleine onderwerpen, waaronder o.a. behalve „onteigeningen" ook de wijzi ging art. 65 Drankwet, werd de algemeene beraadslaging over de Indische begrooting hervat. Een viertal sprekers lieten zich, behalve de Miuister hooren, waarna de verschillende begrootings-hoofdstukken werden aangenomen. Het eerste was dhr. Waller aan de beurt. Deze wees er op hoe noodzakelijk het is voor het koloniaal beheer, met vaste hand te trachten het evenwicht te herstellen tusschen inkomsten en uitgaven. Als mid del daartoe prijst hij o.a. aan zooveel moge lijk zorg te dragen, dat er minder kapitaal uit Indië wegvloeit en meer kapitaal toe vloeit. Er is bij ons kapitaal genoeg be schikbaar. Waarom behoeft nu een stroom van particulier kapitaal naar alle oorden der wereld, in plaats van naar Indië te vloeien En daarbij gevoegd de kapitalen in Indië zelf, dan komt men tot een aan zienlijk bedrag, dat ten nutte onzer kolo niën kan worden aangewend. Gemeentelijke en westelijke besturen in Indië zouden in die richting o.a. door de wijze van aanleg en exploitatie van werken van openbaar nut groote diensten kunnen bewijzen. Dan zou ook aan Indië de bevoegd heid kunnen worden verleei.d tot het zelfstandig sluiten van leeningen. Ook in dit opzicht dient het particulier initiatief bevorderd te worden en is er dan nog behoefte aan geld voor algemeene koloniale belangen, welnu, dan springe het moeder land bij. Zelfbestuur ook in dit opzicht voor Indië. Op dezelfde wijze, hoewel niet alleen lettende op de fiuantieele zijde, sprak ook dhr. Van Houten. Deze prees zelfbestuur en decentrati- satie ten zeerste aan. Hoe zullen door het centrale bestuur, alle draden van werk zaamheid in het belang van den inlander krampachtig vasthoudend, hoe zullen daar door o.a. onderwijs en zoovelo locale be langen en behoeften kunnen worden be hartigd en vervuld Eigen lagere besturen, zelfstandig kun nende oordeelen over deze plaatselijke belangen, zijn er in Indië uoodig. Ze dienen er te zijn, niet alleen in de steden, maar ook op het land en wel met eigen verantwoordelijkheid. De heeren Hovy en Franssen bespraken meer speciaal de geestelijke ontwikkeling van den Javaan. De eerste kwam op tegen de nog heer- schende slavernij op Floris, bepleitte de Indische rechts- en onderwijsbelangen en keurde af de weigering tot toelating van een zendeling in de residentie Soe- rakarta. Dhr. Franssen had het over het dob belspel, de opiumquaestie en over de wan verhouding tusschen hetgeen aan de Herv. ltork wordt uitgekeerd en de subsidie aan protestantsch christelijke gemeenten en vereenigingen. Daarna' kwam de Minister v. Koloniën aan het woord Z.Exc. be dankte de sprekers voor den welwillenden toon van het debat en ging op sommige punten nog nader in. In zake den finan- cieelen toestand is Minister Fock het meer eens met dhr. Waller dan met dhr. v. d. Biesen. Er is ja een tekort, maar wat is er niet gedaan voor openbare werken. Van gou- vernements koffie-ondernemingen ver wachtte de Minister niet veel heil, het sluiten van zelfstandige leeningen door Indië acht Z.Exc. niet ondoeltreffend. Sommigen betwisten de bevoegdheid aan Iudië om zelfstandig te leenen. De onzekerheid op dit punt kan wor den weggenomen door de indiening van een wetsontwerp. De regeling van het middelbaar ouderwijs dient te worden overgelaten aan het Indisch bestuur. Met de details moeten wij ons Diet bemoeien. Dit ongetwijfeld aan het adres van dr. Woltjer. De zending zal zooveel mogelijk wor den gesteund en bevorderd. Een wijziging vau het regeeringsreglement (art. 123) daartoe, zooals dhr. Hovy verlangde, is niet dringend noodzakelijk. Wat dhr. v. Houten over decentratisatie in het mid den bracht, is naar het hart van den Mi nister plaatselijke decentratisatie, gevolgd door gewestelijk zelfbestuur, ziedaar 's Ministers ideaal. Plaatselijk zelfbestuur moet voorafgaan. Zoo wilde het cok mi nister Idenburg. Maar geleidelijk en zacht aan. Vooral hij de gewestelijke decen tralisatie dient men met behoedzaamheid op te treden en te werk te gaan. Tegen gewestelijke besturen heeft de Minister geen bezwaar, doch zij moeten zich in Indië nog historisch ontwikkelen en daar bij ontbreekt nog het noodige personeel. L)e regeling van den rechtstoestand der inlandsche christenen is thans in de 2e kamer rijp voor behandeling. Wat de „onsplitsbare onkosten" betreft welke de Handelsmaatschappij voor hare bemoeiin gen met de gouvernementskoffie in reke ning brengt, en in het bijzonder de //ver borgen subsidies", dit alles beschouwde de Minister als een zaak, waarvan de Ka mer volkomen op de hoogte kan zijn. Reeds een kwarteeuw geleden, heeft zij daaromtrent de noodige ophelderingen ontvangen. En ook aan 's ministers depar tement wist men er alles van. Zooals de lezer weten kan, had dhr. Scholten deze quaestie ter tafel gebracht en het noodig geoordeeld en op een commissie van on derzoek in dezen aangedrongen. Die commissie is echter van dezen Minister niet te verwachten. De Indische begrooting werd met die voor Suriname en Curasao zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Niet zoo vlot ging het met het ontwerp over de bacoven cultuur in Suriname. Dit wetje werd met 31 stemmen aangenomen. Er waren nog 9 tegenstemmers. Zelfs had dhr. v. Houten nog een motie ingediend tot schorsing dei- debatten, welke motie echter met meer derheid verworpen werd. En waarom die motie Zooals bekend is moet de bacoven- cultuur de cacao-cultuür vervangen. Deze laatste was lijdende. Doch du schijnt ze weer in beteren doen te geraken. Althans de uitvoer zal stijgen naar berekend kan worden. Ook nu reeds stijgt hij. Is er nu de zaken zoo staan, althans geen reden om de beslissing in dezen te verdagen vroeg dhr. v. Hout n. Een maand uitstel, om nader ingelicht te worden, kan toch geen kwaad Jawel, zeide Z.Exc., de zaak moet spoedig afloopen in Januari moeten conferenties en besprekingen te dien op zichte gehouden worden. En daarenboven de toestand van de particulieren is en blijft zorgelijk. Het is bepaald een chronische kwaal. En dan het telegram van gouver neur Idenburg, dat de bacoven-cultuur in het belang der kolonie beslist noodzakelijk is. En voor die argumenten zwichtte de Kamer. Zaterdag nam de Kamer de Middelenwet aan en daarmede is de heffing van de veel besproken opcenten een voldongen feit om zoo te zeggen. Veel werd er niet meer over gedebatteerd. Het was,alsof de Kamer een stemmig van meening was, dat het niet aanging, om de geheele Middelenwet te verwerpen, omdat de wijze, waarop de hef fing der opcenten aan de goedkeuring der Kamer onderworpen werd, niet de ge- wenschte was. Over dit gebrek in den \orm werd echter nog een enkel woordje gesproken door een drietal sprekers, n.l. de heeren v. Zinnicq Bergmaun, Godin de Beaufort en Vening Meinesz. Ze zagen in de opneming dezer opcenten eene be lasting alzoo in de Middelenwet een afbreuk doen aan, of een verkorting van de rechten der Eerste Kamer. Feitelijk kon de Kamer do opcenten niet afkeuren, of ze moest de geheele Middelenwet verwerpen. En dat ware toch een al te krasse maatregel om de regeering het uoodig respect voor het grondwettig medezeggenschap in 's lands zaken een respect, dat naar de meening der sprekers wel wat uit het oog was verloren voor het vervolg te doen iu acht nemen. Er was naar het oordeel van dhr. Bergmann wel een andere weg om dat de regeering duidelijk te maken. Een motie, meende deze, waarbij de regeering uitge- noodigd werd voor het vervolg dergelijke tactiek te laten varen en wetsvoorstellen tot belastingheffing of zooals nu, verzwaring door opcenteu, afzonderlijk in te dienen, wa>'e hier op haar plaats. De wijsvinger werd alzoo dreigend opgeheven en de Minister van Financiën nam den wenk ter harte. Het was alzoo niet te vergeefsch. Z.Exc. verklaarde, bijaldien een volgend begroo- tingsjaar bij vernieuwing een heffing van opcenten mocht noodig blijken, bereid te zijn, het voorstel iu een anderen vorm aan de Kamer voor te leggen. Het doel was bereikt en de motie kon worden in getrokken. Maandagavond 8 Januari denkt de Ka mer weer bijeen te komen. m Middelburg. Als een bijzonderheid kan worden vermeld, dat, zoowel op Oudejaars- als op Nieuwj aarsdag, geen enkele arrestatie heeft plaats gehad en deze dagen zeer ordelijk zijn verloopen. Middelburg. In de laatste vergadering van het vorige jaar, besloot „Handels belang" tot het inrichten van een cursus in boekhouden, onder bekwame leiding. De deelneming, gratis opengesteld voor de leden, is reeds voldoende verzekerd, terwijl zoo mogelijk ook voor personen, behoorende tot hun gezin, gelegenheid tot deelneming zal worden gegeven. Een zelfstandig adres is door 't bestuur van „Handelsbelang" gezonden aan den dir.- generaal der S. S., met verzoek de ver vroegde uitgifte van vacantiekaarten te verkrijgen. Weer 6 nieuwe leden werden toegelaten. Bij kon. besluit zijn met ingang van 1 Mei, ingevolge artikel 47 van de Drank wet, de gemeenten Middelburg en Ter Neuzen aangewezen als gemeenten waar het ingevolge art. 47 der Drankwet ver boden zal zijn zonder toestemming van den burgemeester in een lokaliteit met vergunning of verlof vrouwelijke personen, uitgezonderd inwonende echtgenoote of inwonende dochters gedurende de uit oefening van het bedrijf dienst te laten doen of aanwezig te doen zijn. Veere. De sluisknecht Daane is gepen sioneerd ad f286 'sjaars. In zijn plaats treedt op A. v. d. Sande, brugknecht bij de Keersluis te Viissingen. Brouwershaven. Alhier is op Oude jaarsavond na een korte ongesteldheid in de kracht zijner jaren overleden onze bur gemeester, de heer A. W. van Buuren. Hij was juist tegen 1 Januari door H. M. de Koningin iu zijn ambt herbenoemd. Serooskerke (W.) De gemeenteraad heeft in zijne zitting van Zaterdagmiddag als gemeentegeneesheer herbenoemd dhr. •J. Hector. Als lantaarnopsteker, tevens belast met de levering der petroleum voor de gcmeeutelantarens werd voorgesteld dhr. L. Meijers. Op het verzoek van dhr. B. J. de Meij, onderwijzer om de bijdrage voor het weduwenpensioen voor rekening der gemeente te nemen, werd met 5 tegen 2 stemmen afwijzend beschikt. De heeren M. Broerse en J. Cornelisse wilden gun stig beschikken. Aan dhr. G. ter Meulen werd met algemeene stemmen als zoodanig ontslag verleend. Tot lijdelijk secretaris werd benoemd Jhr. W. Z. van Teijliugen, burgemeester van Oostkapelle. Hulst. Het bestuur der ambachtsschool alhier, heeft bericht ontvangen dat de minister van biunenlandsche zaken bereid is f 6000 subsidie toe Ie staan voor de op- richting dezer school, welke zal worden uitbetaald, zoodra de school definitief zal zijn geopend. Memento mort. Rilland. Een treffend sterfgeval had oudejaarsmorgen plaats. Toen de rustend- arbeider T. zich naar de kerk begaf, zeeg hij op tien minuten afstands daarvan neer. Per rijtuig naar huis gebracht overleed hij eenige uren daarna zonder tot be wustzijn te zijn gekomen. Voorzeker tref fend op den laatsten dag van het jaar. Hoedekenskerke. Van Gedeputeerde Staten dezer provincie is bij het gemeente bestuur alhier het bericht ontvangen, bedoeld bij art. 167 der Gemeentewet, inzake de Vrijdag 15 dezer door den ge meenteraad vastgestelde verordening tot wijziging der verordening op het gebruik der haven enz. alhier. Hieruit blijkt dus dat er bij dit college geen bezwaar bestaat tegen de vastgestelde bepaling, dat het voortaan gedurende de maanden Septem ber, October en November verboden zal zijn aan schepen grooter dan 350 last, om de haven binnen te komen. De verorde ning is bereids afgekondigd. Hoedekenskerke. Opbrengst Nieuw jaarscollecte f93.945. Toen Donderdagmorgen vroeg te Lisse de zoon van een landbouwer die daar werkzaamheden te verrichten had, zijn ouders wekte, ontving hij geen ant woord. Niets goeds vermoedende, trachtte hij in huis te komen, wat hom teu laatste gelukte door het raam op te schuiven. Binnenkomende, zag hij zijn vader vóór het bed op den grond liggen en zijn moeder op het bed, beiden in bewuste- loozen toestand spoedig kwam men tot de ontdekking, dat het te wijten was aan gasdampen, welke den weg door den schoorsteen niet hadden kunnen volgen, omdat de kleppen der vulkachel waren dicht gezet. Aan de spoedig ingeroapeu geneeskundige hulp is het te danken, dat de toestand van beide echtelieden, ofschoon wel zorgwekkend toch buiten gevaar is. Van een Kamerlid. De bladen hebben den heer Lely eervol vermeld voor zijn plichtbesef, dat hem van Wiesbaden naar Den Haag deed ko men, enkel om voor minister De Meester's opcenten te stemmen. Dat was verdien stelijk. Maar het wordt beloond met f 500want als de heer Lely niet nu, maar eerst half Februari als Kamerlid beëedigd ware, dan zou hij zooveel minder van zijn f 2000 schadeloosstelling hebben ontvangen. (U. D.) De vorige week is te Amsterdam gearressteerd de conducteur der brieven malen R. als verdacht van diefstallen van verschillende voorwerpen, welke aan de zorg der Nederlandsche posterijen waren toevertrouwd. Reeds zéér lang rustte op R. de verdenking dat hij zich aan oneer lijke praktijken schuldig maakte, doch tot dusver was het niet gelukt, bewijzen tegen hem in te brengen. Onlangs werd op de lijn Emmerik-Amsterdam een aantal bui- tenlandsche geldswaardige papieren ver mist. De verdenking viel op R. #n ter wijl deze afwezig was, werd in zijn woning te Amsterdam huiszoeking gedaan. Aan vankelijk vond de politie niets. In eeu» kastje trof men echter ten slotte o. m. een naaldenkoker aan, op zichzelf een on schuldig voorwerp. Doch wat bleek 1 Op een lijst van vermiste voorwerpen ter verzending aan de post toevertrouwd, kwam eveneens een naaldenkoker voor. In het kastje vond de politie verder een aantal beleenbriefjes van horloges. R. werd denzelfden dag bij zijn terugkomst te Amsterdam gearresteerd en bekende zich aan diefstal te hebben schuldig ge maakt. In zijn tasch werd een en ander gevonden, dat eveneens zeer waarschijn lijk van diefstal afkomstig was.( N. v. N.) De Middenstand. De audiëntie, die het dagelijksch bestuur van den „Bond van Vereenigingen van den Handeldrij venden en Industrieelen Middenstand" vorige week bij den minister van Handel en Nij verheid heeft gehad, duurde ineer dan twee uren. Mr. Veegeus heeft, naar wij vernemen, met de grootste welwillendheid verschillende middenstaudsbelangen tnet het bestuur (de heeren Meuwsen, Nieuwen- huyzen en Das) besproken. Zoo is o. in. van gedachten gewisseld over Zondagsrust, oneerlijke concurrentie, vervroegde win kelsluiting, handelsonderwijs, handelsmu sea, leerlingwezen, werktuigen voor de klein-iudustrie enz. Het bestuur, dat zeer optimistisch gestemd bleek, verkreeg van den minister dan ook menige welwillende toezegging inzake groote belangen van den middenstand. (N. Grt.) De oudste dienstdoende havenmeester in ons land de ruim 93-jarige J. Kos te Huizen liet bij zijn dood jl. Donderdag na de aartsvaderlijke nakomelingschap van 15 kinderen en behuwdkinderen, 90 kleinkinderen en behuwdkleinkinderen, 136 achterkleinkinderen en 4 achter-achter kleinkinderen. Motor- en Itijwielwet. In een instructie, door den Minister van Financiën vastge steld voor de uitvoering van de wet, hou den e regeling van het verkeer op de we gen in verband met het gebruik van mo torrijtuigen en rijwielen, zijn verschillende bepalingen vastgesteld voor de ambtenaren der invoerrechten en accijnzen die bij de uitvoering van de wet betrokken zijn voor wat betreft de afgifte van zoogenaamde achtdaagsehe rijbewijzen en het opsporen van overtredingen waar zij dienst doen binnen en bepaalden afstand van de rijks grenzen. De afgifte van evengenoemde bewijzen kan niet alleen te pas komen aan de eigenlijk gezegde grenskantoren doch ook aan de betalingskantoren op de losplaatsen in het binnenland, wanneer aldaar motorrijtuigen met volgbrief of volg lijst worden aangebracht. De afgifte van een rijbewijs geschiedt in den regel door den ontvanger of door zijn geagrëerden klerk. Waar echter het belang van het verkeer zulks vordert, kan de inspecteur toestaan, dat de afgifte door eenig ambte naar der invoerrechten en accijnzen ge schiedt-. Een overtreding van de Motor en Rijwielwet of van den naar aanleiding van art. 2 dier wet vastgeslelden algemee- neu maatregel van bestuur behoeft voors hands slechts in zeer ernstige gevallen aanleiding te zijn tot qet instellen van een bekeuring. Men meldt uit Amsterdam Het raadslid mr. Z, van den Bergh heeft

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2