Geneogde Seriehtea. Afloop fertooplng?a enz. Marktberichten, Nagekomen Advertentie. tribune wendend. Doch dhr. v. d. Bergh (Den Helder) schetst in roerende bewoor dingen den gemoedstoestand der werke- loozen. Werkeloosheid zegt hij o.a. is de bron van dronkenschap en prositutie, eene waarheid waarmedeallepartijeninstemmen. Dit zeer uitgebreid betoog dhr. v. d. Bergh daalt in bijzonderheid af, om de middelen aan te wijzen tot hersteln.l. arbeidsbeurzen, in het algemeen ingrijpen van den staat is door dhr. Schaper in het bijzonder oplettend gevolgd en niet zonder genoegen. Maar het is wel wat ontijdig daarover nu uit te weiden de Kamer heeft alles behalve behoefte aan werk, de werkverschaffing kan gerust ach terwege blijven. Met dit al, dikt dhr. Schaper, natuurlijk volgens zijn opinie en uit zijn gezichtspunt de naar voren ge brachte onderwerpen, nog wat meer aan. En als gevolg van die besprekingen komt dhr. De Klerk er toe, om andere redmid delen tegen de werkeloosheid aan te be velen en niet in de eerste plaats te noemen arbeisbeurzen. Volgens den Minister zijn de beste middelen tegen dit treurig verschijnsel o.a. beteugeling van den trek uit de land provinciën naar de groote steden, orga nisatie van vakvereenigingen, arbeids beurzen en verzekering tegen werkeloos heid. Over de gebreken van de ongevallen wet, over hare zonderlinge werking, over het voorzien in hare leemten, over de salarissen van de ambtenaren van de Rijks verzekeringsbank de promoties aldaar zijn geheel willekeurig en zoo stelselloos mogelijk, zegt dhr. Hugenholtz worden heel wat beschouwingen in het midden gebracht. Vooral ook over dit laatste punt. De Minister zegt dienaangaande, dat hij bij de volgende begrooting een voorstel zal doen, tot periodieke traktementsver- hooging, en wel zoo systematisch moge lijk, naar een vast stelsel alzoo. Na enkele opmerkingen in zake de arbeidsverhou dingen in het havenbedrijf door de heeren Treub, Schaper en den Minister ZExc. constateert, dat men eenstemmig is in den lof over de instelling van een controleur van den havenarbeid te Rotterdam door dr. Kuyper en zegt, dat hij zal overwegen, of zulk een controleur ook voor andere havens gewenscht is wordt deze be grooting goedgekeurd en komt „Oorlog" aan de beurt. Twee lange, lange rede voeringen bij de „algemeene beschouwin gen", waarbij de puntjes op de i's worden gezet, n.l. die vau de heeren Marchant en Duymaer van Twist vormen verder den hoofdschotel van dien avond de laatste spreker strekte zelfs zijn voor meer inge wijden ongetwijfeld interessante beschou wingen tot ver na middernacht uit. Bij Kon. besluit is aan den kapitein H. J. E. de Bourbon, van het 3e regiment infanterie, met ingang van 1 Januari 190G, op zijn aanvrage, onder toekenning van pensioen, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend het bedrag van het pen sioen vastgesteld op f 542 's j aarsen is genoemde kapitein met ingang van voor melden datum benoemd bij het reserve- personeel der landmacht, tot reserve-kapi tein bij de infanterie der landweer met bestemming voor de betrekking van com pagniescommandant in het 48e landweer district. Het Rijkstelegraafkantoor te Mid delburg zal eersten Kerstdag geopend zijn als op Zondag, en den tweeden als volgt: 's morgens van half acht tot half twaalf 's namiddags van half een tot half vijf en 's avonds van half zeven tot half acht. Middelburg. Op den 21sten dezer worden bevorderd tot milicien-sergeant, de milicien-korporaals Houdkamp, Kosters, De Roo, Van der Plank en Jongepier, allen van het 2e bataljon alhier bij dat bataljon. Middelburg. Van de 297 miliciens, die dit jaar bij het 2e bataljon 3e regi ment infanterie alhier zijn ingelijfd, waren nog 5 die niet konden lezen en schrijven en wel 2 uit Zuid-Beveland, 2 uit Schouwen en 1 uit Zeeuwsch-Vlaanderen O. D. Men schrijft ons uit Middelburg Vermoedelijk met ingang van 1 April 1906 zal de soldij van den adjudant-onder officier met f 0,25 per dag worden ver hoogd. De sergeant-majoors (administratie) zullen dan een aanvang-salaris krijgen van f 1,72 per dag; na 3 jaren f 1,87 en na 6 jaren f 2,02 De soldij van een sergeant-fourier wordt met f 0,10 per dag verhoogd. Waarde. Maandagmiddag had het zoontje van dhr. v. P., terwijl hij met pijl en boog speelde, het ongeluk in de vate te vallen, terwijl hij zijn pijl wilde grijpen. Op zijn angst-geschrei schoot de heer A. K. toe, die 't knaapje nasprong en van een anders wissen dood redde. Heinkenszand. Gisterenavond her dacht de meisjesvereeniging „Frifena" feestelijk haar tweejarig bestaan. Ds. Krul opende met gebed en richtte vervolgens het woord tot de verecniging. Spreker schetste in het kort den arbeid der ver eeniging en vermaande haar: „Wees ge trouw in het kleine". Vervolgens trad op zendeling, van Hasselt, die eenige mede deel ingen deed uit Nieuw-Guinea en eene collectie lichtbeelden te voorschijn braeht. Ter afwisseling werden eenige liederen door de meisjes gezongen. Gesloten werd door zendeling v. Hasselt met dankzegging. Heinkenszand. Deze week is een jongeling die gaan noch staan kan, ter wijl hij op een stoel zat, door eenige be weging te maken, een arm gebroken. Heelkundige hulp is verleend door arts Hoorweg. Colijnsplaat. Het bestuur van de ver- eeniging „het Groene Kruis" alhier be noemde tot bode dhr. M. Slimmers en tot magazijnmeester op eene jaarwedde van f 15 dhr. J. J. de Krijger. Als de vereeni ging door rentelooze voorschotten wordt geholpen zal er weldra een flinke collectie verplegingsmiddelen worden aangeschaft, ter waarde van ongeveer 400 gulden. Door de vereeniging zullen brochures worden aangeschaft, getiteld „Reinheid, Rust en Regelmaat"waarin de zorg voor het kind behandeld wordt. De vereeni ging telt nu 136 leden. Oudelande. Dinsdag vergaderde alhier de afdeeling van de Chr. Nat. Werk mansbond tot het vaststellen van een reglement en tot het kiezen van een be stuur. Gekozen werden de heeren I. A. Burgel, voorzitter, T. Smit, secretaris, en Corn. Meeuwse Pz., penningm., terwijl bij acclamatie tot eere-voorz. benoemd werd ds. Kloek, terwijl nog eenige nieuwe leden tot de afdeeling toetraden. Moge deze vereeniging groeien en bloeienze telt op het oogenblik reeds 29 leden en begunstigers. De boerenplaats van wed. De Jong te Jutrijp is door onbekende oorzaak een prooi der vlammen geworden 13 koeien kwamen daarbij om. Met het s.s. Noordam der Holland- Amerika-liju vertrokken Zaterdag 1030 emigranten, in hoofdzaak Poolsche en Russische joden, naar Amerika. Wie liegt kier Reeds werd de mededeeling in het com muniqué van het Ministerie van Water staat, dat het verzoek van den heer Hu genholtz om den expres-trein van 4.14 uit Den Haag te Haarlem te doen stoppen, „mede uit naam van de overige in of bij Haarlem woonachtige Kamerleden" tot den Minister zou zijn gericht, van Haarlem uit tegengesproken. De Amsterdamsehe correspondent houdt met de meeste stel ligheid vol dat de voorstelling van het communiqué onjuist is en dat het inderdaad uitsluitend de heer Hugenholtz is geweest, wiens invloed heeft weten te bewerken, dat trein 33 sinds 11 dezer te Haarlem stopt. „De heer H. en hij alleen richtte, in aansluiting aan een voorafgegaan mon deling verzoek, het schriftelijk verzoek daartoe tot den minister van W. H. en N. Wel wees de heer H. in dit schrijven op het gemak, dat hij „en eenige andere Kamerleden" van dien maatregel zouden hebben en deze toevoeging heeft blijk baar aanleiding gegeven tot de verkeerde voorstelling, als zoude het verzoek van meer Kamerleden zijn uitgegaan, ik ver neem nog, dat door de II. IJ. S. M. ern stig bezwaar is gemaakt om trein 38 te Haarlem te doen stoppen, vooral omdat deze een der internationale treinen is (Pa rijs, Brussel, Antwerpen, Amsterdam), welke zoo min mogelijk, en zeker niet voor locaal verkeer stoppen moeten. In dit laatste aldus voegde de directie nog aan haar afwijzend advies aan den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten toe wordt voldoende voorzien door vooraf gaande en volgende treinen. Het eenige antwoord dat de H. IJ. 6'. M. op haar advies ontving, was telegrafische een last van den Minister om met ingang van 11 dezer trein 38 te Haarlem te doen stoppen." Troepenvermindering in Atjeh. Naar men aan het Bat. Nbl. mededeelt, ligt het stellig in de bedoeling om, als de omstandigheden er zich niet tegen ver zetten, in het begin van 1906 twee veld- bataljons van Atjeh naar Java te doen terugkeeren en die troepen te vervangen door twee veel kleinere eenheden mare chaussee. Het zal echter een heele toer zijn om die van Atjeh afgeloste korpsen op Java onder dak te brengen, want, de logiesruimte is erg afgepast, vooral nu de hoogvliegende bouwplannen voor Tjimahi voorloopig zijn opgegeven en een negen tiende en twintigste bataljon zijn moeten worden geborgen. Wordt daarbij nog ge volg gegeven aan het voornemen om ook de veld-infantcrie van Sumatra's Westkust naar Java te doen overgaan, dan zal er vermoedelijk niets anders opzitten als dat eenige kampementen worden bijgebouwd, schrijft het blad. Bij een gasfabriek te Amsterdam is een pas gebouwde reusachtige gashouder bij het beproeven ingestort. Toen de noo- dige 3 millioen liter water erin waren gelaten, maakte het inwendige van den gashouder een draaiende beweging en er vertoonden zich terstond groote scheuren. Het water liep bij stroomen weg. Het ongeluk is voor rekening van de firma Klönne te Dordmund, die dezer dagen het werk zou opleveren. Te Utrecht viel ongeveer 15 jaar geleden een dergelijk geval voor en in 1899 te New- York. Omtrent den brand te Amsterdam (zie ons vorig no. onder Telegrammen vernemen wij later de brand ontstond in 't benedenhuis bij een bakker en zette terstond het heele gebouw in brand. Het gezin der tweede verdieping wist zich tegelijk met de benedenbewoners te red den doch het gezin Koen man, vrouw en kind, alle drie doofstom moest zich redden op de door ons meegedeelde wijze. De man wierp vrouw en kind op straat, en sprong ze na, doch alle drie zijn in zorgwekkenden toestand, schoon niet le vensgevaarlijk weggevoerd. Wanneer zij de koelbloedigheid gehad hadden op het dak te vluchten, zouden zij zonder letsel later door de brandweer veilig beneden zijn gebracht, want dit alles werd afge speeld voor de brandweer er was. Zondag is aan boord van een sleepboot aan de scheepswerf te Hillesluis, de 31-jarige huisvrouw van den kapitein, bij het aanmaken van de kachel in de kajuit in brand geraakt. Over het geheele lichaam bewam de vrouw vreeselijke brandwonden, waaraan zij binnen enkele uren bezweek. Zondagnacht is nabij Asten aan een der sluizen van de Zuid-Willemsvaart een gruwelijke moord gepleegd. Des avonds liepen drie kerels, waaronder twee, zoo pas uit Duitschland teruggekeerd, te pra ten over een eenigen tijd geleden gepleegde mishandeling op het meisje van een hunner. Van deze mishandeling werd verdacht de zwager van den verslagene, en waarvoor de verslagene partij scheen te trekken. Men ging gezamenlijk van uit het bierhuis van den verslagene, gelegen op Somersoh gebied, naar de herberg van Koks, ge legen op Nederweertsch gebied, ongeveer een paar minuten van elkander gelegen. Binnengekomen ging de verslagene met een der verdachten naar buiten, waarop de tweede verdachte direct volgde. Buiten gekomen moet men direct met messen aan het vechten zijn geraakt, zoodat dit bloedig drama in een oogenblik was afgespeeld. De verslagene, gehuwd en vader van twee kinderen, moet niet lang meer geleefd hebben. Hem was o. a. de strot doorge sneden, benevens een snede over de ge heele lengte van het aangezicht en een steek boven het oog, waarin een punt van het mes zoodanig was vastgestoken, dat men het er niet uit kon trekken. Boven dien was liem nog een steek in de borst toegebracht. De wonden waren verschrik kelijk. De verslagene staat niet gunstig bekend. Maandagavond begaven zich eenige jongens uit Doorn naar het naburige Maarn om te gaan „vetprijzen". Hiervan zeer laat terugkeerende, kregen twee hun ner onderweg ongenoegen, met het gevolg, dat N. naar het mes greep en P. bij den schouder verwondde. De getroffene liep een eind nog voort, doch viel spoedig neêr. Zijn broeder mocht 't gelukken, hem tot in het dorp nog meê te dragen en sleuren, doch toen waren alle krachten uitgeput en verloor het slachtoffer het bewustzijn. Zijn toestand is ernstig, vooral ook door het enorme bloedverlies. De dader is gevat en naar Utrecht gebracht. Het hoogste gerechtshof in den staat Illinois heeft het vonnis bekrachtigd, waar bij de Duitsch-Amerikaanscho blauwbaard Hoch, te Chicago, is ter dood veroordeeld. Zijn onthoofding zal plaats hebben op den 23sten Februari. Berlijn is drie-millioen-stad gewor den. Uit het visschersdorpje op het eilandje in de Spree is een kolos gegroeid, waarin de inwoners van het hertogdom Brunswijk zesmaal kunnen worden onder gebracht. Een stad, die nog 500,000 in woners meer telt dan de koninkrijken Denemarken of Griekenland. En die groei heeft zich niet in regelmatige outwikke- ling rustig over eeuwen verdeeld. In 40 jaren, binnen een enkelen menschen- leeftijd is Berlijn uit een provincie hoofdstad van 700,000 menschen de trot- sche „metropool" geworden met 42 voor steden. Vooral na de oorlogen van '64, '66, en '70 is Berlijn zoo in bloei toege nomen. Toch alle onnatuur wreekt zich, ook 't onnatuurlijk vlug opschieten van een stad toch zal de reiziger, die Berlijn kent, wel eens den indruk hebben gekregen, dat Wilhelm's residentie, on danks tal van wereldsteedsche allures, in verscheidene opzichten de kenmerken van 'n flinke provinciestad niet heeft kunnen atleggen. Om op 't continent te blijven Mtinchen is een glas champagne, Parijs is een ge slepen kelk, gevuld met parelenden wijn. Berlijn is 'n groote slok bier, geschonken in een rijk met ornament overladen kroesvan steen. Sterlc staaltje van terrorisme. Een bij de firma Schneider en Zoon te Berlijn werkzame glazenmakersknecht, Hans Fahrenhorst, is genoodzaakt gewor den, zijn dienst te verlaten, eenvoudig omdat zijn sociaal democratische collega's niet meer met den jongen man, di'e lid is van een christelijke jongelingsvereeni- ging, verkozen samen te werken. Hij was aan bovengenoemde zaak reeds 3 jaar werkzaam. De afdeelingsbond der chr. jongelingsvereenigingen heeft zich zijn lot aangetrokken. Op een boot der Hamburg-Amerika- lijn werden bij de jongste reis naar New York ook eenige wilde dieren vervoerd, die op het dek in hokken waren opge sloten. Drie dagen na het vertrek uit Hamburg werd het schip door een zwaren storm overvallen, die het vreeselijk deed slingeren en de hokken dreigde los te slaan. Dit gebeurde inderdaad met een hok waarin een leeuwin was op gesloten, welke reeds moeite had gedaan de tralies te verbreken. De bemanning vluchtte naar beneden en bracht hoogst angstige uren door on der het loeien van den storm en het ge brul van het woedende dier. Toen dit eindelijk naar het achterdek was gevlucht, kwamen eenige moedige zeelui met een groot net en lange stangen naar boven en daar gelukte het hun de leeuwin in hel net te drijven, en daarna in het hok weer op te sluiten. Te Christiania heeft men zich het lot der werkeloozen aanstonds aangetrok ken. Donderdag stond het Storting 60000 kr. toe, om een begin te maken met de voorbereidselen voor een verbindingsbaan tusschen het oostelijke en westelijke spoor wegstation. En dienzelfdeu dag bewilligde de gemeenteraad 28000 voor werkver schaffing. Tevens besloot hij aan t drin gen op spoedige indiening van een voor stel om een nieuw waterreservoir aan te leggen, waarvoor 280,000 kr. is uitgetrok ken. Voorts zal er spoedig begonnen worden met het grondwerk voor een nieuwe school. TfïDLïaG KAMMEN Middelburg. Naar het huis van be waring is overgebracht de persoon die te Terneuzen geld trachtte machtig te worden door voor te geven pianostemmer voor de heeren Mes of Dekker te zijn. Terneuzen. De Kamer van Koophan del heeft aan den Minister van Water staat een adres gericht inhoudende het verzoek om in 't belang van de scheep vaart over te gaan tot verbetering der laadplaatsen voor de zeevaart. Vlissingen. De Westerschelde gaat Vrijdag weer proef.stoomen. Elfewoutsdijk. In de Dinsdag gehouden algemeene vergaderingder varkenshouders- vereeniging „L)e Waarborg", bestaande uit 46 leden en 12 begunstigers alhier, bleek dat de ontvangsten der vereeniging be droegen f 159,42 en de uitgaven i'54,175, waaronder 1'11,20 wegens uitkeering voor gestorven varkens. De aftredende com missarissen werden met algem. stemmen herkozen. 's-Heerenhoek. De rijksveldwachter Tekelenburg is van Aardenburg verplaatst naar hier. Schore. Overgeplaatst naar Arnemuiden de heer C. Pieterse, brugwachter bij de St.-spoor thans te Vlakeen in diens plaats benoemd de heer M. Willemstein, thans spoorwegarbeider alhier. Amsterdam. De gemeenteraad be noemde heden tot onderwijzer aan een openbare lagere school le klasse alhier dhr J. J. van Aartsen te Goes. 's-Gravenhage. Tweede Kamer. Bij het voortgezet debat over hoofdstuk X Oorlog) bepleitte dhr. Thomson verkor ting van den oefeningstijd voor de infan terie tot zes, voor de bereden wapens tot twaalf maanden, met beperking der her halingsoefeningen. De bloei van het leger moet voorts ver hoogd worden door verbetering van het kader en de rechtspositie der soldaten en verbanning der paradecultuur. De behan deling der zaak Toering heeft het ver trouwen van het volk in het leger niet versterktintegendeel. De minister had van medegevoel en leedwezen moeten doen blijken. De heer Troelstra bestreed met een be roep op de toenemende verbroedering van het internationaal proletariaat 's ministers defensie-politiek, waarbij, in strijd met de liberale verkiezingsleuze, geen 'spoor van bezuiniging valt op te merken. De commis sie acht een radicale hervorming van het legerbeheer dringend noodig. De minister verkeert in een zonderlinge parlementaire situatie. De eenige natuurlijke oplossing voor den minister is heen te gaan anders zal hij steun moeten zoeken bij de partij, wier militaire politiek bij de verkiezingen is veroordeeld. ljmuiden. Een lijk hier aangespoeld is uit een gezonden fotografie en een op het lijk gevonden brief herkend, van P. C. Vrugt, gewezen commies-griffier ter secretarie Den Haag, sinds eenigen tijd vermist. Petersburg. Heden verscheen een nieuw sociaal-democr. arbeidersblad, het bet at eene oproeping van het centraal comité van het Al Russisch verbond van militairen van alle wapens, waarin offi cieren, manschappen, ambtenaren, garde, leger en vloot uitgenoodigd worden tot den bond toe te treden. De bond heeft ten doel om de vrijheidsbeweging te steunen, de taktiek van den bond zal zijn geen gebruik maken van wapens tegen strijders voor de vrijheid, maar mogelijk te maken handhaving der orde en uitvoering der staking van het het geheele Russische leger. Petersburg. Tegen morgen (Donderdag) is een algemeene werkstaking geprocla meerd. Moscou. Door de revolutionaire par tijen alhier is een manifest verspreid, waarin het leger en de arbeiders opgeroe pen worden om mede te werken tot het uitroepen eener democratische republiek. Charkof. Ernstige ongeregeldheden hebben hier en in andere deelen des rijks plaats. Alexanderowo. Van particuliere zijde verneemt men uit Warschau dat de voor zitter van den Warschauschen bond van spoorwegambtenaren gearresteerd is, de bond besloot daarop Vrijdag tot staking der ambtenaren van den Weichselspoor- weg en volgens berichten ait Bialystock zouden recruten aldaar jodenvervolgingen organiseeren. Middelburg. Heden werd aan het ge bouw van het prov. bestuur van Zeeland aanbesteed: het onderhoud van het Neder- landsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen, met bijbehoorende werken, gedu rende de jaren 1906,1907 en 1908. Raming f 23950 per jaar. Inschrijvers A. Tholens Dz., Ter Neuzen, f20300; G. J. Balken- stein, idem, f21247; W. Dekker, Veere, f 22300 A. du Burck, Breskens, f 22680 J. Lindenbergh Cz., W emeldinge, f 22875 G. Verlinde Az Ter Neuzen, f23270; P. C. v. d. Hooft, idem, f 23295 O. J. de Smit, Breskens, f 23300J. J. Dronkers Pz., Kapelle, f 23525 en 1 van onwaarde. St. Laurens. De levering van 48000k.g. superphosphaat is gegund aan den laagsten inschrijver. (Zie ons no. vau gisteren). Goes. Eergisteren werd aanbesteed door 't bestuur van 't Gasthuis de levering van benoodigdheden voor die inrichting over 't le kwartaal en gegund als volgt R. Scheele brood 10'/2 cenf bij lotingH. J. v. Hove rundvleesch 99 centG. J. Temperman kalfsvleesch f 1,10 J. Dierkx varliensvleesch 74 cent, alles per kilo. En over 't jaar 1906 als volgtfirma Duvekot witte suiker 44 centBasterd suiker 40 cent per kilowijnazijn f 2 per 40 liter, alles bij loting. C. de Kok Pz.. koffieboonen 66 ct. p. kilogort f 10.50, rijst f 12.25 en zout f5.80 per 100 kilo; stroop 17 ct., stok- visch 68 ct. per kilo. Joh. Geensen, groene zeep f3.575 per 30 kilo. Gisteren werd door het Burgerlijk Arm bestuur aanbesteed en gegund de levering van Tarwebrood Ch. Cappon, voor 10'/4 cent, rundvleesch P. Goedbloed, 92 cent, kalfsvleesch id. voor f 1.20 en varkens- vleesch id. voor 78 cent, rijst f 13, gort f 11.50 en zout f 5.80 per 100 kilo, zeep f3.70 per 30 kilo en stokvisch 70 cent per kiloalles aan C. de Kok Pz. Allen alhier. Oudelande. Heden, Woensdag, werd door not. v. d. Kloes voor erven v. d. Pijl publiek verkochtlo. een huis, schuur, wagenhuis, tuingrond enz., saam 1386 c.A., voor f1050 aan dhr. A. op't Hof; 2o. erf pacht 320 c.A. grond in eeuwigdurende huur uitgegeven, voor f 100 aan dhr. J. Meijaard3o. idem, uitgegeven tot 31 Dec. 1974, voor f 100 aan dhr. M. Gout4o. 61 A. bouwland in Wildemanshoek voor f 725 aan dhr. A. v. d. Pijl5o. 6190 c.A. boom gaard en zijkantweg, voor f710 aan dhr. L. Francke, alles onder OudelandeGo. 7784 c.A. bouwland en zijkantweg, voor f621 aan dhr. Jacob de Jager Wz.7o. 4614 c.A. id., voor f 632 aan dhr. A. v. d. Pijl8o. 7435 c.A. id., voor f 704 aan dhr. A. Lutijn; alles gelegen in Ellewoudsdijk. Al de koopers wonen te Oudelande. Nog verkocht door denzelfden not. voor dhr. P. Driedijk te Driewegen 1 perceel bouwland in Wildemanshoek, voor f 516 aan dhr. Jan de Jager Wz. alhier. Alles onverminderd 8V2 procent voor onkosten. GOES, 19 December 1905. Uitgenomen gerst die 25 cent hooger werd verkocht waren alle artikelen onveranderd in prijs, met kleine vraag. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f6,50 a f7,50. Nieuwe rogge f6.a f6,lo Wintergerst per 100 kilo f 8.a f 8,25. Haver per 100 kilo f7,50 a f8.Bruine boonen f 7,50 a f9Karwijzaad fo,— a f o,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten fg.a f9,50. Groene Erwten f8,75 a f9,45- Versche Boter per K.G. f1,26 a f1,40; middenprijs f 0,67, part. f o,per pond. Versche Eeieren per 100 stuks f4,80 af5; middenprijs f 1,20, part. f o,per 25 stuks. De aanvoer van Boter was gering; van Eieren tamelijk. QOSTBUBG, 20 Dec. 19G5. Oude Tarwe f7,50 a f8,Nieuwe Tarwo f 6,75 it f 7,25 N. Rogge f 6, Af 6,25 N. Wintergerst f 8,25 A f8,50 per honderd kilo. Zomergerst f 7,75 A f8.— per honderd kilo. Haver per 00 kilo f 8.A f 8,25. Kook- erwten f9,- A f9,75 Erwten f 0,afO, Paardenboonen f 7,25 A f7,50. Koolzaad f 0,_ A f0,-. Waar'ter niet bij staat, is de prjjs per H.L B VJEtGISIlLJJKM STAND. Van 1820 Dec. MIDDELBURG, Getrouwd: J. J. Kieboom, 21 j. jm. en P. J. Polderman, 22 j. jd.J. van den Heuvel, 26 j. jm. en W. Jongepier, 28 j. jd. Bevallen: A. H Joosse geb. Bos, d.J. Fransooys geb. De Man, d. Overleden: M. G. H. van Diggelen, 78 jwed. van J. C. van der Meer Mohr J. Oele, 61 j., .wednr. van C. S. Vinke. Levenloos aangegeven: een dochter'van M. Kuijs en M. van Loo. GOES, Overleden: 18, Cornelis, 10 w., z. v. Janus Snoek en Adriana Jacoba Botbijl20, Anna Steketee, 63 j.. geh. met Gabriël Verburg. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Eehfgeroote, Moe der en Behuwd moeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. P. J. VERPLANKE, Rilland-Bath, 20 D$o, '05,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1905 | | pagina 3