ARsop Verknopingen enz. Weiland. UIT. HE PERS. LEESTAFEL. Ingezonden. Stukken Marktberichten. Openbars ïerkospinpn. P o s t e r Ij e n. schoüwi FT" FAILLISSEMENT. Adverlentiën. LEEST DIT. W egg'eloopen eeis bastard likizeiiwiiiri, Mooie Boomen bij inschrijving te koop. Openbare Yerkooping. openbaar verkoopera s ouwlanda Tiendvrij Bouwland. Verlangt het bestuur dat één onderwijzer, als hoofd, de bepalingen vaststelde voor den gang van het onderwijs enz., dan is dit een deel der Schoolverordening, die allen voortdurend, ook, zonder hun uit drukkelijke instemming of goedkeuring, bindt. Slechts moet den onderwijzer steeds de vrijheid gelaten worden zijn ontslag te nemen, als de Verordening hem niet bevalt. Voor slecht sprekenden en spraakge- brekkigen, door L. v. Lier, gediplomeerd gemeentespraakleeraar te 's-Gravenhage. 's-Gravenhage, O. Brouwer. Op dit metterdaad belangrijke boekje vestigen wij de aandacht. De bevoegde schrijver behandelt hier allerlei spraak- afwijkingen o. a. stotteren, lispelen, sta melen, pilteren, hoorstomheid, doofstom heid, arasie, en andere gebreken. Kennis making achten wij voor belanghebbenden zeer gewenscht. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Pensioenverzekering Zuivelconsulent. Iedereen weet, dat een gewoon lid van de Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij alleen als belangstellende toegang heeft tot de vergaderingen van het hoofdbe stuur. Mijn verschijnen ter vergadering- zou mij meer dan waarschijnlijk dus toch geen gelegenheid gegeven hebben, de be kende zaak mondeling toe te lichten. Ik moest afgaan op de courantenver slagenzijn die niet juist geweest, dan is dit niet mijn schuld. Het bestuur wist reeds in December 1904 het premieverscb.il. Dat verschil werd evenwel zooals ik vroeger reeds ge zegd heb, niet in de vergadering van Juni j.l. medegedeeld. Daar werd alleen ge sproken van een onbeduidend verschil. Zeker, het hoofdbestuur kan ondanks het premieverschil de verzekering door den secretaris doen afsluiten, maar was ver plicht geweest aan de vergadering de cijfers van mijne aanbieding te noemen. Dan had de vergadering met kennis van zaken kunnen beslissen. Nu kon zij dit niet, omdat de cijfers van mijne aanbie ding, toen het tijd was te noemen, door het hoofdbestuur verzwegen zijn. De heer Hennequin zegt verder bezig te zijn te informeeren naar den toestand der 's-Gravenhaagsche Algem. Maatsch. van Verzekering. Wanneer de heer Henne quin volledig ingelicht zal zijn, wil hij misschien nog wel eens kalm op de zaak terugkomen. Ik wil liever wachten met op dat gedeelte van zijn schrijven te antwoorden. De secretaris de heer Vorsterman van Oyen zal waarschijnlijk aan den heer Hennequin ook wel de verklaring van den accountant Rozenboom hebben laten lezen. Weet de heer Hennequin wel, dat door genoemden accountant ook een vol ledig rapport omtrent den toestand der 's-Gravenhaagsche Algem. Maatsch. van Yerz. is uitgebracht dat evenwel niet openbaar gemaakt is Zonder het vol ledig rapport te kennen zegt de verkla ring alleen, weinig of niets. Ten slotte nog ditIeder onbevooroordeelde zal uit mijne stukken in elk geval hebben kun nen opmaken, dat het niet zoozeer mijne bedoeling was om in het hoofdbestuur te laken, dat het niettegenstaande de veel hoogere premie aan eene in elk geval veel jongere Maatschappij, dan die welke ik vertegenwoordig, de voorkeur gaf, doch dat mijne bedoeling alleen was de bij omstandigheden welke zulk een eigen aardig licht op de zaak der pensioenver zekering van den zuivelconsulent werpen, aan de kaak te stellen. W. K. HERING, Lid van de Afdeeling „Walcheren'' der Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij. Middelburg, December 1905. M! VACANT1EKAARTEN. Inzake de actie gevoerd door de ver- eeniging „Handelsbelang'' alhier, betref fende vervroegde uitgifte van vacantie- kaarten, waarvan vroeger een en ander is medegedeeld kan nader worden ge meld, dat tal van vereenigingen bij den Ned. Middenstandsbond aangesloten, gun stig op de Middelburgsche circulaire hebben geadviseerd en geen enkele van het tegendeel blijk gaf. Hoewel de datum (1 Dec.) verstreken is, wordt van verscheidene vereen, en bonden die nog niet vergaderden, ant woord ingewacht. Intusschen heeft het bestuur van den Nederlandschen Bond voor den Handel- drij venden en Industriëelen Middenstand, overtuigd van de sympathie die de Mid delburgsche circulaire in den lande wekte gemeend niet te moeten wachten tot de sympathie-betuigingen oiïiciëel ter ken- nisse van het bestuur zijn gebracht, maar heeft thans blijkens schrijven aan 't bestuur van „Handelsbelang" bij de spoorweg-maatschappijen aangedron gen op vervroegde uitgifte van vacantie- kaarten bij de S. S. en goedkoope reis biljetten bij de H. IJ. S. inplaats vanaf 1 Juli te beginnen vanaf 1 Juni. F. KEULEMANS, Secr. „Handelsbelang". Middelbarg, Dec. 1905. Vloot-Demonstraties. Een aantal groote mogendheden hebben tegenover Turkije een vloot-demonstratie georganiseerd en een der Turksche eilan den bezet. Eene herhaling dus van het geen nog niet lang geleden gebeurd is, toen een Franscho vloot alleen hetzelfde deed om klem bij te zeiten aan vorde ringen van de Fransche regeering, die bij den Sultan voor verongelijkte onderdanen opkwam. Het middel is in de politiek reeds zeer oud en zeer bekend. De slag bij Navarino (1827), waarin de vereenigde Eugelschen, Fransehen en Russen de Turksche vloot in vollen tijd van vrede vernietigden, was het gevolg eener vloot- demonstratie. Genoemde mogendheden willen protesteeren tegen de wreedheden der Turken tegen de opgestane Grieken, zonder voorloopig verder te gaan, maar toen de vloten dicht bij elkander lagen, deed een enkel onvoorzichtig of baldadig schot den strijd ontbranden. Later, in 1878, toen de Turken tegenover de Bul garen even wreed waren als vroeger te genover de Grieken, heeft onder den in vloed van Gladstone eene demonstratie van de Engelsche vloot in de Besika-baai hare uitwerking evenmin gemist. To an vóór het uitbreken van den Krim- oorlog het Russische leger de Pruth over trok, om de Donau vorstendommen te bezetten, lieten onmiddellijk de Engelsche en Fransche vloten in diezelfde baai het anker vallen, ten einde Rusland ontzag in te boezemen, en ten slotte stevenden die vereenigde vloten door de Dardanellen ten einde Konstantinopel te beschermen tegen een mogelijken aanval van de Russische Zwarte-zee-vloot. Eene vlootdemonstratie ook van de Amerikanen tegen Japan heeft het eerst tot de zoogenaamde opening van Japan geleid. Zulk eene vlootdemonstratie is dus nog geene daad van oorlog. Zij bedoelt ge woonlijk juist oorlog te voorkomen, door te laten zien, .dat het ernst is met de dreigende taal der diplomaten. Zij is de opheffing van het zwaard, maar het gelukt daarom nog niet altijd het neerkomen te beletten. De demonstratie van de vloot van Lodewijk XIV tegen Genua leidde tot het bombardement dier stad, toen de geëischte voldoening niet gegeven»' werd, evenals de demonstratie der Engel sche en Nederlandsche schepen in 1816 tegen Algiers. De demonstralie der Engelsche en Fran sche violen op onze kust in 1830 heeft wel niet tot oorlog, maar toch tot beslag op onze schepen en belemmering onzer scheepvaart geleid en de vlootdemonstratie in 1904 tegenover Venezuela leidde tot blokkade. Eene vlootdemonstratie is dus dikwijls spelen met vuur, evenals demonstraties te land. De Citadel van Antwerpen moest ten slotte met geweld genomen worden, maar dikwijls ook is door eenig verzet de eer des lands gered, zoodat verder toe geven zonder schande mogelijk is en een groote oorlog kan uitblijven. Turkije zal vermoedelijk nu wel bukken, zooals het voor enkele jaren toegegeven heeft na de groote vlootdemonstratie voor Kreta en dan kunnen de vloten huiswaarts keeren. Eigenaardig is het, dat Duitsch- land nu niet meê doet, terwijl het vroeger wel meê gedaan heeft tegenover Kreta. Wat daarvan de reden is zal spoedig genoeg blijken. Duitschland heeft steeds moeite gedaan, de goede vriendschap met Turkije te onderhouden. Duitsche officieren orga niseerden het Turksche leger, dat Grieken land overwon, en groote concessies aan Duitschland in Klein-Azië hebben de dank baarheid der Turken bewezen. Nederlander. B UliGJSliL LJ KE STAND. Van 14 Dec. MIDDELBURG. Ondertrouwd: D. L. Broeder, 58 j. wednr. en W. Looyse, 29 j. jd.G. Ileijnsdijk, 24 j. jm. en M. Kodde, 22 j. jd.J. Rijkse, 57 j. wednr. en M. Schoolmeester, 41 j. jd. Bevallen: M. F. van Verre geb. Van der Weel, d.S. C. L. Smit geb. Fauwels, z. Overleden: W. Eiff, 8 w., z. C. K. Groen, 33 jman van W. C. Sinke; M, Beun, 61 j., man van E. Sanders. GGES. Geboren: 2, Pieternella Jo hanna, d. v. Cornelis Schrijver en Kate- lientje Siepman Jan, z. v. Hendrik Hollestelle en Maatje Lena de Kam 3, Maria, d. v. Johannes de Garde en Ilendrika Francken. Overleden: 2, Jacobus Cornelis, 16 j., z. v. Leendert Nelis de Koster en Magdalena Dees (overl.)3, Johanna Barbera, 15 j., d. v. Jozias Johannes Vis ser en Adriaua Karolina de Leeuwen. Van 29 Nov.2 Dec. V LISS1NGEN. Ondertrouwd: B. C. Baljé, 25 j. jm. en W. Hoeksema, 19 j. jd.J. van den Heuvel, 26 j. jm. en W. Jongepier, 28 j. jd. Getrouwd: J. Spaanderman, 29 j. jm. en J. Taat, 20 j. jd. J. W. Korft', 32 j. wednr. en A. M. Baart, 25 j. wed. Beval len: W. J. Vader geb. Keme- ling, d.M. Labruijere geb. Jonasse, d-W. J. van Oosten geb. Zonnevijlle,d. Overleden: J. Meijer, wed. v. J. C. Sehlachter, 64 j.J. de Ridder, 20 d.,d. Over de maand November. SEROOSKERKE (W.) Getrouwd: 15, Lein Goedbloed, 31 j. jm. en Maria Ton, 26 j.jd.;29, Jan Houterman, 24 j. jm. en Maatje Willeboord se, 22 j. jd. Geboren f 21, Adriaan, z. v. Chr. Louws en A. Abrahamse 20, Hendrik, z. v. L. Joosse en P. Kesteloo. Overleden: 25, Willemina Kaste- leijn, echtg. v. J. Barentsen. COLIJNSPLAAT. Getrouwd: M.J. Krijger, 24 j. jm. en N. S. Deurwaarder, 20 j. jd.16, G. F. Maris, 27 j. jm. en P. A. de Looft, 26 j. jd. Overleden: 6, Pieter, 11 d., z. v. P. van Gilst en P. Goulooze; 23, Adriana Verburg, 63 j., echtg. v. A. Verburg. R1LLAND-BATH. Huw 1. afkon: 12, Leunis Karei Franje, 21 j. jm. en Cor nelia Polderman, 29 j. wed.—26, Lode wijk Ileijboer, 27 j.jm. en Jannetje Dale bout, 26 j. jd. Geboren: 2, Adriaan, z. v. Johannes Moerman en Cornelia Pieternella den Haan 10, Marinus, z. v. Adriaan Ver- merris en Dina Borns17, Leendert Johannis, z. v. Gerardus Adrianus Dron- kers en Janna Jacobusse16, Jozina, d. v. Cornelis de Goffau en Jannetje Kor- stanje 18, Cornelis Anlhonie, z. v. Gom- mert Traas en Johanna Cornelia Maas 22, Johannes Pieter, z. v. Pieter Boone en Jannetje Dronkers28, Jan Adriaan, z. v. Gommert van de Griek en Barbera Snoek. Overleden: 7, Levina Maria, 10 d., d. v. Cornelis Prevo en Jacomina Levina de Hamer; Sophia de Vos, 69 j., echtg. v. Job DronkersGerard Cornelis, 13 mud., z. v. Johannes Daane en Elisabeth Moeliker12, Markus de Bokx, 80 j., wednr. v. Calharina de Kok 17, Wil lem Johannes Korver, 68 j., geh. met Wil- helmina Walraven. HE1NKENSZAND. Getrouwd: 2, Jacob Dignus Oosthoek 50 j. wedn. en Johanna Eversdijk, 49 j. wed.30, Florus de With, 28 j. jm. en Machelina Beenhakker. 26 j. jd. Geboren: 5, Helena en Franciscus, d. en z. v. Petrus Johannes van de Waart en Cornelia Kopmels27, Geertruida, d. v. Jacobus Verdonk en Diena Sinke. Overleden: 20, Jan, 6 m., z. v. Adriaan de Winter en Adriana Raas; 26, Suzanna Weststrate, 42 jechtg. v. Cornelis Nijsse. BOTTERDAM, 4 Dec. 1905. B itenlandsche granen stil. Meel stil, prijshoudend. Prima f 12. A 13,50 le kwal. f 11,50 f 12.—. Jarige Tarvo(') f f Nieuwe Tarwe - 9.50 - 9.75 N. Rogge - 5.75 - 6,10 N. Wintergerst - 7,50 - 8, Zomergerst (*).,- - Chevalier - 8,25 - 8,85 Haver - 7.75 „- 8,10 N. Bruine Boonen - 8.-10,- N. Witto Boonen -12,-14.25 8,50 - 9,— - 9,- - 9,50 1 1 - 12,- -14,25 - - -14,75 Hollmann en Verhoek, houtwaren, varkens, meubelen. Dinsdag 12 Dec. Goes, uur door not. Houwer, erf- pachtsrecht herberg Havenzicht. Woensdag 13 Dec. Goes, door deurw. Hollmann Ver hoek, Vendutie. B i e z e 1 i n g e half 11, door not. Hou wer bij dhr. De Roo 57 olmen daarna 21 esschen Smokkelhoek en 202 olmen en esscheu Zeedijk. Gawege, 11 uur aan den dijk, door not. Liebert 11 uur 381 canada's. Donderdag 14 Dec. Oud Vossemeer, 10 uur bij Ampt. door not. v. Steenbergen voor den Rent meester der ambachtsheerlijkheid van Oud- en Nieuw Vossemeer mutserds, 50 olmenen voor dhr. C. W. Hendrikse wilgen kopboomen en lindeboompjes. 's-Gravenpolder, door not. Over man huizen, tuingrond, hoefje, weiland, hypothecaire schuldvordering voor erven Polderman. En om half 10 het hoefje de Bunzingval 6574 c.A. N. E r w t e n Kookerwten Kroonerwten Kanariezaad Karwijzaad por 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansche) f 145 a f 146. S:oomonl f136 {146. la Pla'a f133. Zeeuwsche eieren f 6 60 a f 6 80 Aardappelen, Brie'sche kralon f4,50; f4,75; Geldersehe kralen f 0,a f 0, Fiiesehe Blauwe f 3,40 f3.60 Zeeuw sche E ganheimers f 4,f 4,20 Friesche E geuheimers f 3,50 a 1 3,70 Duitsche roode f2.50 a f2.80, overig n3 onveran- de:d. Wticig aanvoer, tatre'ijbe vraag. A j u i r, a invoer 10000 Hactoliter, puike kwaliteit, per 60 kilogram: groote f 1,95 a f 1,95 1C0 H.L. kleii.e f 1,65 200 HL. stroogelo f2.10. Woensdag 6 Dec. Goes, half 10 ia de Prins door deurw. Ilollmaun en Verhoek voor erven De Lange meubelen, zeer mooi eikenhouten boog- kabinet, 2 veeren bedden met toebehooren, Keulsche-, Jacoba-, Siroop-, Wit- en Bergsch aardewerk, glas-, blik-, en touw werk, garens. Kruin in gen, door nol. Schram, 11 uur, op het terrein aan de Kaasfabriek, 20 varkens, hondenkar met twee trek honden, kachels, manden, enz. Donderdag 7 Dec. Biezelinge, 2 uur voor dhr. Jan Rottier, 33 Olmen en 1 populier. Voor dhr. C. Kloosterman 17 olmen. Beginnen bij Ver vaat S o h o r e 10 uur door not. Schram voor O. Wondergem eene bakkerij en winkelinventaris, 9-jarige ponny met kar, glazen kast, veeren bed, kookfornuizen, glas- en aardewerk, brandhout, turf, enz. St. M a a r t e n s d ij li, door not van Seters voor dhr. Elenbaas, en 14 Dec. bij de Ruiter toewijzing, telkens om 5 uur van de hofstede Dijkzicht aldaar 12.5120 H.A. en 8350 cA. weiland te Scherpenisse Mattheushoek. St. Philipsland, 11 uur voor dhr. A. v. Dijke door not. v. Steenbergen, 27 olmen. Vrijdag 8 Dec. Goes, bij firma Arents 9 uur door not. J. v. d. Kloes rijtuigen, harnassement, leer, zadelmakersgereedschap, enz. Goes, boomen, door not. v. d. Kloes uur, voor firma Arents. Ieseke, in de Oesterbeurs 1 uur, door not. Houwer voor D. Nieuwenhuijze ver pachten 7 pere. bouw- en weiland. Maandag 11 December. Wolfertsdijk, 1 uur door deurw, Goes. Heden werd aanbesteed de levering van de door de ceconomische spijsuitdeeling benoodigde gort en rijst. Aannemer is dhr. C. de Kok alhier. TELEG 1*, A MIMI KIM. Den Haag. Bij kon. besluit is benoemd tot burgemeester van Kattendijke de heer J. Veltman. Wageningen. Alhier werd heden door A. Kraay, oud-leerling der Rijks-land bouwschool, een moordaanslag gepleegd op G. W. S., leeraar aan deze school. Kraay loste in de woning van den leeraar zes revolverschoten, waarvan een dhr. S. ernstig aan het hoofd wondde. Door voorbijgangers werd de dader ge arresteerd. De toestand in Rusland. PODWOLOCZYSKA, 3 Dec. Van een particulieren correspondent uit Odessa zijn hier door een koerier mededeelingen over gebracht volgens welke daar nieuwe slach tingen worden gevreesd, omdat in de ka zernen de soldaten door proclamaties wor den uitgenoodigd om de# Israëlieten te vermoorden. De gouverneur-generaal, ge neraal Kaulbars, verklaarde in een gesprek met vertegenwoordigers der pers, dat de troepen verontwaardigd waren over de uittartende houding der Israëlietsche be volking hij kon er daarom niet voor in staan, dat de orde gehandhaafd zou blijven. Het bedenkelijkst was, dat er zooveel re servisten, die vrij gekomen waren van dienst, werkloos rondliepen, en die in ver- eeniging met de werklooze arbeiders licht tot het verwekken van onlusten konden overgaan. Dat Odessa tengevolge dei- staking van spoorwegen, post- en tole- graphie geheel afgesneden was van St. Petersburg, verwekte daar de grootste radeloosheid. PETERSBURG, 3 Dec. De bauken laten alle aan haar gerichte brieven door eigen boden dagelijks tot nader te bepalen datum van het postkantoor te Eydtkuhnen afhalen. De kabeldienst met Zweden en Dene marken is gestaakt, het telegrafisch ver keer met Finland is insgelijks verbroken. De telegraafbeambten der spoorwegen weigeren zoowel regeerings- als particu liere telegrammen te verzenden. Als de telegraafbeambten der spoorwegen den dienst staken, wat elk uur kan worden verwacht, dan moet ook het treinverkeer worden gestaakt. Al de persorganen der vooruitstrevenden eischen dat de minister van binnenlandsche zaken Durnowo zal aftreden, hij wordt verantwoordelijk ge steld, dat de toestand weer zoo critiek is geworden. Men meent algemeen, dat in de eerstvolgende dagen ernstige gebeur tenissen te verwachten zijn. De sociaal democraten en de revolutionnairen willen van de gelegenheid gebruik maken om de algemeene staking op alle gebied te proela- meeren de regeering daarentegen is vast besloten om alle onlusten krachtig te onderdrukken. Afgezien van de talrijke sterke patrouilles van cavalerie, kozakken en infanterie, zien de straten er wel levendig uit. De bevolking voorziet zich van levensmidde len. Gisteravond werden 25 man van het lijfgarde-regiment Preobloshenkski ge arresteerd, waarvan 15 gebracht werden naar de Peter en Paulsvesting. Sedert eenige dagen worden er geene couranten en brieven bezorgd. In de Oostzee-provinciën zijn millitaire onlusten vooral te Re val, waar de reser visten in vollen opstand zijn. Een Duitsch-Nederlandsch verdrag. BERLIJN, 3 Dec. De regeering diende bij den Duitsehen Rijksdag het Duitsch- Nederlandsch verdrag in betreffende ves tigingen, hetwelk den 17 December 1904 in Den Haag werd onderteekend. ROME, 2 Dec. Bij gelegenheid van het vertrek der lotelingen hadden de anar chisten een betooging op touw gezet, die op het Termimiplein zou plaats hebben. De politie die gewaarschuwd was, heeft echter de betooging verhinderd. Er werden 18 personen gearresteerd. WEENEN, 2 Dec. De militaire berich ten, uit Rusland gekomen, stellen den toe stand als zeer ernstig voor. Verschillende regimenten hebben hun officieren gear resteerd en eenige hebben hun kapiteins gedood, omdat die zich tegen het oproer trachten te verzetten. Lijst vau brieven en briefkaarten ver zonden aan onbekenden door het post kantoor te Goes over de 2e helft der maand November 1905. V. d. Meulen, 's-Gravenhage. Uit Wemeldinge. C. Rademaker, Neuzen L. Griep, B'dam Mej. M. Pauwels, Philippine. Uit Koi'tgene. J. O. Rijnhout, Uit Hans weert. J. P. Hendriks, (aanget.) Hansweerd. Hoede kens kerke, 6 Dec. B. Faberij de Jonge Jz., Goes. Curator mr. J. de Witt Hamer J.Gzn., Goes. De Commissie voor de „Occonomische Spijsuitdeeling" te Goes, heeft dankbaar ontvangen van een Roomsch-Katholiek ingezetene, eene gift voor een extra-be deeling van Brood en Spek op Woens dag 6 December. B. M. DEN BOER, Voorzitter. I. D. FRANSEN VAN DE PUTTE, Secretaris-Penningmeester. Donderdag weer een buitengewoon mooi Notenhout Kabinet, buik on boog te koop bij P. J. BUIJS, Meubelmaker, Schuitvlotstraat No. 208 bij het Droogdok en aan hetzelfde adres een Staten-Bijfael te Koop, jaar- til 1637 met antiek beslag. wit met bruine vlekken. Tegen beloo ning terug te bezorgen of direct bericht Noordsingel 160, Middelburg. lste perceel verkocht. 2de perc. twaalf ESSCHEN in de groote weide Oostor-achterwegde grootste dikte 1 el 85. 3de perc. OLMEN en ESSCHEN, zamen een en twintig boomen, waar onder olmen van 2 el 30, staande in het zoogenaamde „Vetweidje". 4de perc. twaalf OLMEN, achter Kallewaert bij de begraafplaats. 5de perc. tien OLMEN en vier ES SCHEN bij den pachter De Vos, me tende de grootste een Olmen 1 70, Esschen 1.15. Inschrijving wordt ingewacht bij dhr. A. C. DaNCKAERTS te Cortgene vóór den 16 December 1905. Bekende conditiën. De boomen zijn geteekend. Verder geeft do pachter KALLE- W A E R T de noodige inlichting. De Notaris W. VAN CAM PEN te Goes zal op Donderdag 21 December 1905, des voormiddags te 10 ure, te Heinkenszcmdin de herberg van M. Geus, ten verzoeke van de erfgenamen van Mej. de Wed. J. Boonman, in het Gemeente 1ERSEKE- Een onverdeeld l/s in 1.53.70 hectare met Wegeling, uit- komenle aan den Voornscheweg, 1.80.60 hectare aan den Zoekweg, 2.74 hectaren aan den Zoekweg en Everschenweg en 1.93.80 hectare aan den Zoekweg. Is voor V32.67.36 hectaren. Gemeente HE1NKENSZAND. 2.10.70 hectaren, tieradwrij in het Oude Nieawland, aan den Baalschenweg en 1.36.30 hectare in den Ouden Kraaiert- polder, nabij den Staatsweg. Gemeente 's-HEERENHOEK. a. 1.14.50 hectare, b. 1.14 40 hectare en c. 85 aren zooals op het terreiu door nummerpaaltjes is aangeduid, in Moolhoek, in den West Kraaieitpolder nabij den West-Kraaiertschenweg. De kadastrale plans en pachtcontracten liggen ter inzage en verdere inlichtingen geven de aanplakbiljetten en zijn te be komen ten kantore van den Notaris VAN CAMPEN te GoesGroote Kade 29,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1905 | | pagina 3