LEESTAFEL. Ingezonden Stukken. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. «Afltop Verkoopingea enz. FTFLLTSS^¥ënï MweHiemtiiw. TE KOOP Te loop gevraagdeen Melkwijk. eei aaihnnl lapiiaMtacM. Joh8. Geensen. spreekt vanzelf. De meezen hadden deze banden al eens nieuwsgierig bekeken en spoedig bemerkt, dat ze van papier worden gemaakt en er wat van hun gading was. 't Is onnoodig geworden voor den eigenaar de banden er af te nemen en te verbranden de meesten zijn door de meezen letterlijk aan stukken gescheurd, terwijl larven, poppen en eieren etc. verorberd zijn. Wan neer men zoo iets ziet, denkt men er toch niet aan, zulke nuttige dieren te vangen! Hondentrouw. Vóór eenige maanden verkocht een heer onder de gemeente Bar- neveld aan een heer te Kampen een New- Foundlander. Die hond was per spoor vervoerd, en nu vóór enkele dagen kwam hij bij zijn vorigen meester terug. De hond, die 's avonds laat nog te Kampen met zijn meester had gewandeld en hem toen plotseling had verlaten, was den vol genden middag reeds te 12 uur in zijn vroeger tehuis. Een afstand van 12 uren was door den hond dus zonder dwalen in 13 uren afgelegd. De gestolen Os. Vader Lubin was een van die oude listige hebzuchtige boeren, ontwijkend en onoprecht, die nooit „ja" noch „neen" zeggen 'n doortrapte, sluwe kibbelaar en 'n echte duitendief en hij is het waar schijnlijk, die dat fameuze antwoord heeft uitgevonden, wanneer men hem naar zijn fruitoogst vroeg „Te deksel, van 't jaar voor 'n appeljaar zijn er geen appels, maar voor 'n jaar van geen appels zijn er wel appels". Als men met hem aan 't redeneeren was, had men nooit het laatste woord. Hij had verschillende geslachten van ge rechtsdienaars afgemat met de kippen van z'n buurman, die volgens hem, gestolen hadden uit zijn haverzakken en in z'n geschillen paet de landelijke justitie had hij altijd een middel gevonden om er zich tot zijn eigen voordeel uit te redden. En hij hield er z'n eigenaardige manier op na om u 'n oogje te knippen en met een beslist gebaar zijn veld aanwijzend te zeggen „Hier loopt 'n voetpad". „Maar vader Lubin, ik zie toch niks". „Ja, jij wilt 't nie zien, vrindje, maar ik heb 't verleden j aar nog laten verklaren bij vonnis van 't Parlement en goed en in de puntjes hoor 1" Eens gebeurde het, dat Thomas en Lubin een zaakje van gewicht met elkaar hadden. Terugkomende van de markt hadden de twee gasten 'n prachtigen wit-en-rooden os gevonden, die los op den grooten weg rond zwierf. Ze namen hem mee en deden kwan suis 'n beetje onderzoek naar den wettigen eigenaar; en daar niemand uit den omtrek hem kwam opvorderen, besloten ze hem te houden. Maar aan wien der twee gauwdieven behoorde nu de herkauwende vagebond Thomas meende „Hij is natuurlijk van mij, want ik heb 'm 't eerste gezien". „Nee nee", antwoordde Lubin. „Gij ziet wel eiken avond de maan, maar is ze daarom van jou? Ik heb 'm 't eerst bij 't touw gepakt, dus is ie van mij". Yan jou Gij zoudt hem nie bij 't touw gepakt hebben, als ik 't je nie gezegd had". „Of liever, ouwe, als ik 'm nie gepakt had, dan zoudt gij zeker niks gezegd hebben". „Maar ik heb 'm getrokken „Maar ik heb 'm gedouwd 1" „Maar ik heb 'm in onze wei gezet „Maar ik heb 'm van ons hooi gegeven 't Was een getwist zonder einde. Salomon zou het dier in tweeën gehakt hebben en dit ware zeker wel de een voudigste oplossing geweest. Maar de os was niet vet genoeg om ge slacht te worden, en het zou 'n hartver scheurend iets voor onze roofzuchtige boertjes zijn, zich er bij neer te moeten leggen, om het verschil te derven, dat ze na 'n paar maanden, wanneer het dier flink was vetgemest, zouden kunnen op strijken. Ten slotte, nadat zij al hunne argu menten hadden uitgeput en het maar niet eens konden worden, besloten zij de kwestie door den rechter te doen beslissen. Toen zij dan voor den baljuw stonden begonnen ze beiden tegelijkertijd hunne zaak bloot te leggen en dat met zulke radheid van tong, dat de arme baljuw, ten einde raad, zich de ooren stoppende, uitriep „Oef, houdt op! houdt op! beste vrien den, hoe kan ik uit zulke wartaal wijs worden Kom eens een voor een vóór mij en wanneer ik u beiden heb gehoord, zal ik in plechtige, openbare zitting uit spraak doen". En zoo geschiedde. Er werd strootje getrokken voor wie zou beginnen en het lot begunstigde Thomas. Hij begon reeds het verhaal hunner ge meenschappelijke ontmoeting op den groo ten weg, toen de magistraat hem in de rede viel „Tut, tut, tut gij snatert als de éénoogige ekster van moeder Michel, je buurvrouw Laten we nu eens ernstig spreken". Langzaam snoof hij op een groote vinger greep snuiftabak en vroeg toen waardig en kalm „Laat eens zien, vader Thomas, op hoe veel schat gij den os"? „Als ik 't zoo 'ns zeggen mag, meneer de baljuw, me dunkt hij is wel vijftig kronen waard". ,,'n Mooi beest, vader Thomas"En terwijl hij met duim en wijsvinger de korreltjes tabak wegknipte, die op zijn bef gevallen waren; „Welnu, luister eens goed naar hetgeen ik je zal zeggen Je weet, dat ik van goede en vlugge rechtspraak houd, en ook, dat ik je vriend ben Geef mij vijf- en-twintig kronen en het vonnis zal goed uitgesproken worden, begrepen" Thomas meende aanstonds, dat de baljuw hem voorstelde zijn geweten te verkoopen en bedacht, dat 't nog 'n prachtig zaakje was, wanneer men voor een os de helft der waarde betaalde. Hij haastte zich dus de gevraagde vijf-en-twinfig kronen te storten. Toen het de beurt aan Lubin was stelde de rechter hem dezelfde vragen, sprak hem in derzelfder voege toe en ontving van dezen zijn onderdaan, eveneens vijf-en- twintig kronen. Spoedig brak de dag der rechtzitting aan. De twee tegenstanders bekeken elkander van 't hoofd tot de voeten met arglistige oogjes, ieder voor zich volkomen overtuigd, gewonnen spel te spelen. En in de plechtige stilte weerklonk op eens des baljuws slem, die verklaarde „Overwegende, dat Thomas en Lubin een os gevonden hebben enz. enz.dat, daar die os aan niemand behoort, hij hun in wettigen eigendom toekomt enz. enz. maar, overwegende dat het eenerzijds on mogelijk is dit dier te deelen, enz. enz. dat anderzijds elk der partijen hem op vijftig kronen geschat heeft, wat in wer kelijkheid zijne waarde blijkt te zijn Hij hield even op, en, met zorg zijn bril in de daardoor bestemde étui stekende „Om allen tevreden te stellen, koopt de rechter den os voor deze som van vijftig kronen en beveelt dat genoemde som door de zorgen des griffiers onder de beide par tijen zal verdeeld worden Hij legde de vijftig kronen op de tafel en verwijderde zich met waardigheid. In het dorp vond men algemeen, dat het vonnis goed geveld was, tot ieders bevrediging. Alleen Thomas en Lubin zijn er nooit op teruggekomen, dat zij iemand gevonden hadden, slimmer dan zij zelf. (Centrum). Om het den wethoulers wat ge makkelijker te maken is er te Amster dam een bureau van den arbeid opgericht, waarheen solliciteerenden zich moeten wenden. Dat dit geen weelde is moge blijken uit het feit dat er in 2 maanden tijd 22 duizend sollicitantenj ingeschreven zijn. In de provinciale staten van Gro ningen zit geen enkele anti-revolutionair, de eenige dhr. Bos vertrok naar Rotterdam. Nu moet te zijner vervan ging een herstemming plaats hebben tus- sehen een anti-revolutionair en een soci aal-democraat, wijl de liberaal bij eerste stemming uitgevallen was. En nu bevelen de liberale kiesvereenigingen den sociaal democraat aan. Het zou ook al te bar zijnéén anti-revolutionair op 40 vrij zinnigen Te Groningen moet voor een lid van den gemeenteraad (vacature Schaper) herstemd worden tusschen den anti-revo lutionair Bomers met 320 en L. Schaper soc.-dem., broeder van het naar Den Haag vertrokken Kamerlid, met 579 stem men. De beide liberale candidaten Pet en Bos waren resp. met 264 en 299 stemmen uitgevallen. Den 13 Dec. a. s. zal het 50 jaar geleden zijn dat mr. A. J. Hazenberg, kantonrechter te Rotterdam III te Lei den aan de Hoogeschool in de rechten promoveerde. Hij was van 28 Juni 1861 tol 27 Mei 1862 kantonrechter te Goes. Een jonge dame te Arnhem was in 't bezit van een hond, een foxterrier waar mee ze dikwijls speelde stoeide. Onlangs hapte de hond naar haar gezicht, met het treurige gevolg, dat hij een stukje van haar neusvleugel tusschen de tanden hield. Men stelle zich den schrik en pijn der dame voor. Hevig ontsteld en bloedend vloog zij met het stukje van den neus vleugel naar den arts. Hij bevestigde het onmiddellijk op zijn oude plaats, maar in weerwil van de zorgvnldigste behandeling wilde het niet weer met den neus samen groeien. Het moest weer verwijderd wor den en is nu vervangen door een stukje van de oorschelp der patiënte. En nu heeft de neus bijna zijn oude voorkomen herkregen. Om het beschadigen der kunstwegen door zware petroleum-wagens tegen te gaan, heeft de commissaris der Koningin in Friesland bepaald, dat het in de provin cie gedurende de wintermaanden verboden is over een kunstweg petroleum te ver voeren met een voertuig, waarvan de wielbanden of velgen een mindere breedte hebben dan 20 e.M. ingeval de ketel, waarin de petroleum wordt vervoerd, een lengte heeft van 2.30 M. of een middellijn van meer dan 70 e.M. Te Sittard vervoegde zich bij den ambtenaar van den Burgerlijken Stand een jeugdig paartje om in ondertrouw te worden opgenomen. Het jonge bruidje gaf op in 1888 geboren te zijnuit het regis ter bleek echter, dat zij in 1890 was ge boren, en dus nog geen 16 jaar oud, zoo dat dus van een huwelijk voorloopig geen sprake kan zijn, dan na machtiging door de Koningin. Een verzoekschrift aan H. M. is reeds verzonden. In de Friesche gemeente O. is door de marechaussee proces verbaal opgemaakt wegens jacht-delict. Door den minister van oorlog is bepaald dat, met uitbreiding van de daaromtrent be staande bepalingen, voortaan niet alleen aan hen die gemoedsbezwaren hebben op Zondag te reizen, doch aan alle militairen, voor zoover de belangen van den dienst of van de oefeningen zich hiertegen niet verzetten en de betrokkenen door gedrag, ijver enz. voor het verleenen van een gunst in aanmerking komen, aan hen, die zulks verzoeken, zal worden vergund, eenmaal per maand, des Maandagsmorgens per eerste reisgelegenheid zoo vroegtijdig van een verlof van den voorafgaanden Zondag terug te keeren, terwijl daarbij aan de korpscommandan ten in overweging wordt gegeven, of in som mige oefeningstijdperken, des Maandags het be gin der (hoofd)oefening, zonder dat aan het nut en den aard dier oefening te kort wordt ge daan, wellicht zoodanig worde gesteld, dat ook op de overige Zondagen van de vergunning tot terugkeer op Maandagmorgen gebruik kan wor den gemaakt. Te Workum is een 50-jarige vrouw bij het scheppen van een emmer water in de vaart gevallen en verdronken. Te Schiedam is bij de politie aangifte ge daan van een kist, waarin een menschelijk geraamte. Deze kist werd gevonden op het terrein der firma Smulders door eenige werklieden, die bezig waren met graven. Te Barneveld trachtte een strooper een patroon, die blijkbaar iets te groot was, met zijn mes in 't geweer te kloppen. Eensklaps ontplofte deze pa troon, waardoor de strooper aan beide oogen zoo zwaar verwond werd, dat hij zijn gezicht wel voor altijd kwijt zal zijn. Een koopman te 's-Hertogenbosch reed met zijn ponny voor een wagen ge spannen in vliegende vaart nabij de Dun- gensche brug en had daarbij de onvoor zichtigheid in zijn voertuig te gaan staan. Bij een bocht verloor de man het even wicht en viel tegen de straat. Stervend en hevig uit mond en ooren bloedend werd hij opgenomen. Rondom Pachtcontract II. Het Kroondomein, door H. A. v. Dalsum, notaris te Hulst. Hulst, Gebr. Yerwilghen. Notaris v. Dalsum is een strijdvaardig man. Nog maar kort in Zeeuwsch-Vlaan deren, vond hij in zijn nieuwe woonplaats en omgeving verschillende misstanden die hij in zijn eerste Rondom Pachtcontract I met jeugdigen ijver aangreep, tot onge noegen van een enkele die hem deswege in de courant te lijf ging. Nu krijgt het Kroondomein een beurt, Als type voor den te zeer van recht afwijkenden rechts-toestand neemt de schrijver het belangrijkste der tot het Kroondomein behoorende rentambten: het Rentambt Hulst. Hij behandelt allereerst de wetten omtrent het beheer der Kroon domeinen, t. w. de wet van den 1 Mei 1863 omtrent het beheer der Kroon-do- meinen; de wet van 31 Dec. 1884, houdende machtiging tot overneming door het Kroon domein, van gebouwen, van pachters, staande op Kroondomeinen, doorverkoop en afschrijving van op het Grootboek ten name van het Kroondomein ingeschreven kapitaal. Dan gaat hij na „de oorsprong van het Kroondomein en de eigendoms- verkrijging door den Staat". Dan behandelt hij achtereenvolgens het Pachtstelsel bij het Kroondomein, het Pachtcontract bij het Kroondomein. Vooral Hoofdst. III bevat zeer belang rijke historische gegevens. Hulst en Hulster- en Axeler-Ambacht kwamen in 1648 onder 't rechtstreeksch bestuur der Generale Staten, dus werden geen deel van Zeeland. Geestelijke goederen in Zeeuwsch-Vlaanderen kwamen aan den Staat, o.a. het Hof ten Zande in Hulster Ambacht en het gebied van Hontenisse, eigendom van de kloosterlingen van Veurne bij Brugge. Wat de schrijver voorts bloot legt van verschillende onrechtvaardige bepalingen, gebruiken en rechten als opstalrecht en opstalplicht, kans op verlies van de halve waarde, enz. enz. is wel waard om meer bekend te worden, en dat er eens spoedig verandering in gebracht werd. Wat de schrijver over omkoopbaarheid van den Zeeuwschen rentmeester zegt, zal wel een weinig gegeneraliseerd zijn. Maar er zijn op dit gebied toch schro melijke misstanden. Men leze slechts: Om pachter te kunnen worden. De kosten van het pachtcontract. De heerendiensten. De jacht. Deboomen en het onderhoud der wegen. Het gebruik van het land. En daarna „Middelen ter verbetering"; waaronder één speciaal mid del voor Hontenisse. Het „Besluit" bevat een welsprekende oproeping aan Nederland en Oranje, om recht te doen aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Of dit boek „er in" zal gaan? Er worden te veel harde waarheden in gezegd, te zeer ingewortelde gebruiken in aangepakt, om het te durven hopen. En dan wij leven zoo snel in dezen veelbewogen tijd. Maar dit mag geen reden zijn voor de Pers en de „belanghebbenden" om zijn ernstige roepstem dood te zwijgen, of wat nog erger is, den schrijver zijn dagelijksch brood te ontnemen, gelijk men den schrijver van Pachtcontract schijnt te hebben gedaan. Le Fumeur A. Hillens Maandblad. Een prettig gelezen tijdschrift; no. 5 bevat een herinnering aan het 25-jarig feest van den heer H. J. Roskes te Goes, die dezer dagen 25 jaar achtereen depot houder was van de firma. Het portret van den gerenommeerden winkel van den heer Roskes is er bij gevoegd. Verder trok onze aandacht De eerste meerschuimen pijp. In 1723 leefde er in Pesth, de hoofdstad van Hongarije, een houtsnijder, wiens talenten en lïumor hem in aanraking ge bracht hadden met graaf Andrassy. Zijn naam was Karlo Kowatee. Op zekeren dag liet de Graaf Kowatee een fraai stuk meer schuim zien, dat zeer zacht was en een zeer laag soortelijk gewicht had. Het viel Kowatee op, dat het meerschuim zoo poreus was en hij kwam op 't idee er eene tabaks pijp van te maken, omdat, zoo redeneerde hij, de nicotine door het meerschuim zou worden opgezogen. Kowatee sneed dus eene pijp voor Graaf Andrassy en voor zich zelf. De proef voldeed uitstekend in alle op zichten. Daar deze eigenaardige soort klei toen nog zeer schaarsch was en de trans portmiddelen nog zeer beperkt, waren het slechts de rijke lui, die zich eene dergelijke pijp konden aanschaffen, tot in 1830 de meerschuimen pijp een meer algemeen handelsartike) werd. De allereerste meer schuimen pijp is bewaard gebleven en prijkt in een museum te Pesth. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. De commissie voor de adresbeweging tegen den vaccinedwang moet U dank zeggen voor het aansporend woord in uw blad van Maandag 20 Nov. 1.1. (No. 43.) We stemmen van ganscher harte toe „dat de kansen voor een ontwex'p tot in perking van den vaccinedwang nu, bij de tegenwoordige samenstelling der Tweede Kamer, slechter staan dan ooit" dat bleek wel uit 't ingezonden stukje van Ds. Kersten in uw blad van Dinsdag 3 Oct. 1.1. (No. 2.) Toch meenden we te moeten doorgaan. Te Meliskerke alleen zijn 13 kinderen, die verstoken zijn van schoolonderwijs, d. i. bijna 1U van de schoolgaanden. Treurvol is dier kinderen lot. Ze groeien op, zonder voldoend of geheel zonder onderwijs. Door deze toestanden gedron gen, konden we niet langer zwijgen we moesten ons hart lucht geven. En al was het daarom alleen, we zouden ons adres de Regeering aanbieden. Dat aanbieden staat nog te gebeuren 't is nog niet geschied, zooals U schreeft in uw blad, boven aangehaald. Wel zijn sommige dorpen zoo goed als klaar, doch andere toeven nog. Biggekerke leverde een lijbt met bijna 170 handteekeningen te Zoutelande teekenden reeds een 130 talop Aagtekerke gaat het bestvan Westkapelle en Domburg hebben we hope, Meliskerke is straks gereed Doch sommigen stelden ons te leur. Grijpskerke beloofde medewerking, echter vernamen we nog niet van het presen teeren der lijsten. Van Ritthem hoorden we in de verte goede tijding, zou 't waar zijn dat de burgemeester ons in dezen ter wille was Maar hoe gaat 't te Serooskerke, te Veere, te Koudekerke, te zouden die plaatsen, die allen lijsten ontvingen, ons niet willen berichten, of ze mede werken Is er niemand, die zich voor deze be weging geven wil, te Vlissingen, te Sou burg, te We zijn geneigd het te denken, vooral na de opwekkingen in Zeemt' en Standaard. Dat ze dan hunne namen opgeven aan ds. G. H. Kersten te Meliskerke.^ Desnoods willen we hen te gemoet komen in het maken van kosten. Beleefd vragen we, ons in verschillende dorpen op de hoogte te houden en de lijsten geteekena naar Meliskerke op te zenden. Gaarne geven we lijsten, zooveel er noodig zijn, zoo ze slechts gevraagd worden. We eindigen, U mijnheer de Redacteur dankzeggend voor de opname dezer re gelen, met de aansporing uit De Standaard „Een ieder haaste zich deze adressen te teekenen." Met de meeste hoogachting, De Commissie voornoemd te Meliskerke. Meliskerke, 28 Nov. 1905. Van '2529 Nov. VLISSINGEN. Bevallen: S. Jobse geb. Oreel, d.A. P. Sinke geb. Won- dergem, z H. W. van den Buusse geb. De Waal, d.C. D. Leeuwen burg geb. Streefkerk, d.E. van Rijs wijk geb. Perwez, d.R. Vanneuville geb. Debra, z.L. van Soelen geb. Cevaal, d. Overleden: M. G. Lenaers, 19 m., d.J. C. van der Meijer, man van C. J. Geldhof, 43 j.F. D. Rombout. man van J. I. E. Lamoen, 37 j. BRIEFWISSELING. Aan H. H. Correspondenten. Sommigen uwer meldden ons reeds met prijzenswaar dige vlugheid de opbrengst der collecte voor de Joden. Wij kunnen echter die berichten niet opnemen. Wij zullen de officieels lijsten afwachten. Red. MIDDELBURG, 30 Nov. 1905. Tor graanmarkt van heden (Donderdag) was uit Walcheren de aanvoer tamelijk ruim, goede vraag tot genoteerde prijzen. Men besteedde voor: Jarige Walch tarwe f 0,k f 0,nieuwe Walch tarwe f7.a f7,25; Jarige Rogge f0, tO,Nieuwe Rogge f6.— f 0, Nieuwe Wintergerst f 0,f 0, Nieuwe Zomergerst f 5,10 haver f 0,j tuinboonen f 7,50ronde bruineboonen f 12,75 k f 13.lange dito f 10,75 k f 11.paardenboonen f7,50 a f 0, witteboonen gelezen f 15,75 k f16. ongelezen f sl fgroene erwten f 0, - k f 0, nieuwe kroonerwten f 10,25 k t 10,40; ko W. 'ad f 0,k f 0.karwjj- za»d per 50 K.ü. f a f Alles per H.L. Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f 0,60 k f 0,66 per '/2 kilo. Eieren f8.per 100 stuks. Opgaat v. d. Zeeuwsche Landh. Maatsch. Boter f 0,63 f 0,67 per '/a kilo. Eieren f8,50 per 100 stuks. ZIEBIKZEE, 30 Nov. 1905. Boter f0,45 k f 0,62Vz per pond. Kipeieren f l,37'/2 f2.— de 25 stuks. Kleine eieren f 0,k f 0,de 25 stuks. OOSTBURG, 29 Nov. 1905. Oude Tarwe f7,75 a f8,25. Nieuwe Tarwe f 7,25 k f 7,75 N. Rogge f 6,40 f 6,75 N. Wintergerst f 8,25 A f8,50 per honderd kilo. Zomergerst f 0,f 0,per honderd kilo. Haver per 100 kilo f 8,4]f 8,25. Kook erwten f9,4 f9,50 Erwten f 0,afO, Paardenboonen f 7,00 f7,75. Koolzaaij f 0,- f0.-. Waar'ter niet bij staat, is de prijs per H.L Middelburg. Bij beslissing van den M. v. O. is de levering van spek gedu rende het le halfjaar 1906 voor de sol- dateninenages te Middelburg toegewezen aan den heer S. van Bakergem alhier voor den prijs van f0.70 per K.G. TE AXiUtN" 's Heer Arendskerke. Herkozen tot ouderling dhr. C. Otte met 14 stemmen, en gekozen tot diaken dhr. A. Bedet met 10 stemmen. De heer J. Smit Sr., aftredend diaken, bekwam 9 stemmen. Het aantal geldige stemmen bedroeg 19. Amsterdam. De „Noord-Holland", waarop de bootwerkers staakten, is naar IJmuiden gestoomd voor lossing. Op de „Zaanland", van de Zuid-Amerika-lijn is liet werk hervat. De rust in de haven is dus hersteld. Er is eene commissie be noemd tot 't onderzoek van de grieven der werklieden. Den Haag. Ticeede Kanier. Bij de voort gezette behandeling der Indische begroo ting is door de heeren Duijmaer van Twist en Van de Velde een motie voorgesteld ter verkrijging eener wettelijke regeling van de rechtspositie jder lnlandsche officieren. De minister van marine verklaarde dat aanzienlijke bezuinigingen op de uitgaven voor marine niet te verwachten zijn. De hoofdstukken uitgaven in Nederland en Indië zijn aangenomen. Petersburg. Uit Moskou, waar de telegraafdienst wordt waargenomen door militairen en gepensioneerde ambtenaren, wordt gemeld dat de staking zich over alle telegraaf- en postkantoren van Rusland uitbreidt. In Moskou zijn ook eenige fabrieken gesloten. Bijna elke dag brengt nieuwe stakingen aan de fabrieken. De meeste welgestelde inwoners verlaten de stad. 29 Nov. M. Magielse Goes. Curator mr. J. de "Witt Hamer. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen i óor en na het over lijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, CORNELIS DE VOOGD, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Uit aller naam, J. DE VOOGD. VTOuwepolder, 1 December 1905. een gébruikte Kortmolen en een Kam, in goeden staat, bij W. VOS, G a p i n g e. Brieven letter C, boekh. D H U IJ Bureau van De Zeeuw, Middelburg. Met Mei een© ÏM e i cl gevraagd, bij J. LOUWERSE Jr., S e- rooskerke. Met Mei een ümidlcneelit benoodigd, bij de Wed. Js. MAAS, Koudekerke. Terstond of met 1 Maart En terstond een Huishoudster gevraagd, niet beneden de 40 jaar, bij A. ADRIAANSE, Veere. Aan mijne geachte afnemers wordt beleefd verzocht de bestellingen voor NIEUWJAARSKOEK spoedig te willen doen, zoo mogelijk vóór 15 December, teneinde niet teleur gesteld te worden. Aanbev°lend, ND Het goedkoopte adres D. voor St. Nioolaas,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1905 | | pagina 3