'een Hand-Centrifuge Alfa D, ftritfertentiën. Ageatsehappea gevraagd CURSUS IN VEEKENNIS. liA.NI)ÜOÜW. Gazons, gras- en bleekvelden in den winter. Ingezonden Stukken. Marktberichten, P o s t e r ij e n. UIF©A©IMS!ffl. Sclioeiimakerskiieeiit, Zuivere Couranten te koop 5 cent per kilo TE KOOP "të koop uw steun zou vragen, is door Uwe Excellentie, niet gegeven?" „Neen. Hoe zou ik een verklaring in dien zin hebben kunnen afleggen, waar ik beslist geweigerd had mij omtrent een economische of defensieve unie, of „rapprochement" uitte laten Dat ware toch zeker niet logisch ge weest". De minister herhaalde daarop nog eens, dat hij slechts zeer in 't algemeen over de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de beide landen gesproken had en dat het onder houd, door hem aan den Belgischen schrijver toegestaan, in hoofdzaak een daad van be leefdheid was geweest. In den loop van het gesprek vond Z.Exc. tevens gelegenheid ons te doen opmerken, dat in Nederland niet bestaat, wat men in Frankrijk noemt „le pré sident du conseil", maar alleen „een voorzitter of tijdelijk voorzitter van den ministerraad" Een Oranje-graf. Een weinig bekend Oranje-graf is ver van den vorstelijken grafkelder in Delft in den vreemde te vinden, op het George- kerkhol' te Freienwalde (Oder). Daar ligt, on der een wit marmeren gedenkteeken, de kleine Prinses Pauline van Oranje-Nassau, geboren 1 Maart 1800 te Berlijn, overleden 22 Deeember 1806 te Freienwalde. Prinses Pauline was het derde kind van Prins Willem Frederik van Oranje-Nassau, later Ko ning Willem I der Nederlanden. Na den slag bij Jena vluchtte de Prins met zijn echtgenoot een Prinses van Pruisen en zijn drie kinderen het vierde, Prinses Marianne, was nog niet geboren tegelijk met de meeste leden van het Pruisische Koningshuis naar het Oosten des lands, en hij woonde eenigen tijd te Dantzig. Daar besloot de Prins vrede te sluiten met Keizer Napoleon cn hij begaf zich met de zijnen op reis naar Berlijn, waar hij den Keizer hoopte aan te treffen. Maar onder weg vernam hij, dat de Keizer hem niet wilde ontvanden. Terwijl onderhandeld werd over een verlof tot verder reizen, logeerde het vors telijk gezin te Freienwalde, ten huize van den toenmaligen burgemeester Herzer, en het bleef daar voorloopig, toen van de Fransche macht- hebbenden het antwoord kwam, dat noch de Prins, noch iemand van zijne familie zich naar Berlijn mocht begeven. De kleine Prinses Pau line werd daar, door gevatte koude en over- groote vermoeienis van de reis, ernstig ziek en den 22en December stierf zij in de armen ha- rer ouders. De Prinses verkeerde door droef heid over dat verlies in zoodanigen toestand, dat de geneesheer onmiddellijke verandering van omgeving voorschreef, en zoo vertrok zij denzelfden dag, dat haar dochlertje stierf, met hare twee zoons en een klein gevolg, ondanks het verbod, naar Berlijn, waar zij na lang on derhandelen verlof kreeg, in het Nederlandsche paleis te wonen. De prins werd, juist toen hij van de begrafenis der kleine Prinses terug keerde, te Freienwalde gevangen genomen en over Stettin naar Stargard gebracht. Later kreeg hij verlof, zich weder bij de gevluchte Prui sische Koningsfamiiie aan te sluiten maar eerst in Juli 1807 veroorloofde Napoleon hem, zich weder naar Berlijn te begeven. Wanneer men van die geschiedenis" zoo besluit dr. Ed. Schulte in de »Voss. Ztg." zijn verhaal van Prinses Pauline z-aan iemand, die haar niet kent in 't kort de feiten verhaalt »Een klein meisje werd door hare ouders mid den in den winter op reis her- en derwaarts medegevoerd. Zij stierf onderweg. Op haren sterfdag moest de moeder verder réizen en op den dag harer begrafenis werd haar vader ge vangen genomen", dan zou men haast den keu aan een landloopers- of Zigeunerskind. En toch was dat meisje de oud-tante van de tegenwoordige Koningin der Nederlanden, een atstammeling van de Oranjes en de Hohenzol- lerns, de voornaamste Protestantsche Vorsten huizen ter wereld", Nederl. Een verrassing in den slaap. Aan liet W illemsplein te Arnhem is gisteren nacht ingebroken, waarschijnlijk doorliet openschuiven van het raam eener kamer, waarin een heer sliep. Deze werd niet wakker en de dief kon daardoor zich van een horloge, eenig geld, enz. meester maken. De Tweede Kanier benoemde tot rapporteurs over enkele kleine wetsont werpen, o. a. dat tot wijziging der drank wet, de heeren Ketelaar, Van Gijn, Ruys, Bolsius en Drucker (voorz. Uit Konstantinopel schrijft men aan <le N. ff. V. Dr. Kuyper bevindt zich sedert verleden Dinsdag hier ter stede, komende 't laatst van Sewastopol, waar hij een deel van de jongste troebelen in Zuid-Rusland heeft bijgewoond. Hoewel ernstig, zijn deze toch lang niet zoo verschrikkelijk bloedig ge weest als een deel der Europeesehe pers, met name eenige groote kranten van Wee- nen en van Parijs, alsook enkele Lon- densche bladen, het hebben voorgesteld. De Qud-minister heeft hier zijn tijd goed besteed, en heeft ook, begunstigd door het heerlijkste weder met bijna zomersche temperatuur, de meest belangwekkende merkwaardigheden der stad bezichtigd. Vrijdag, heeft hij onzen gezant, die naar de Selamliek moest om den bultan te bedanken voor de hem voor veertien dagen ge schonken onderscheidingen naar die plech tigheid vergezeld. De «Groote Heer" heelt ■ook ditmaal, evenals de vorige week, geene audiënties verleend, niettegenstaande de eveneens aanwezige gezanten van Amerika en Roemenië verzocht hadden voor zaken in gehoor te worden ontvangen. Zijne Maje steit heeft evenwel het gewezen hoofd van het Nederlandsche Kabinet door den opper- cereinoniemeester laten begroeten en hem bij die gelegenheid laten mededeelen, dat ■bet haar behaagde hem het grootkruis der orde van Medjidjieech te verleenen. Graaf van Bylandt gaf een avondmaaltijd ter eere van den bezoeker, die het voornemen heeft a.s. Dinsdag zijn reis naar Egypte voort te zetten, echter waarschijnlijk eerst zich nog eenige dagen in Griekenland, daarna in Smirna, en vervolgens in Palestina zal ophouden. Dr. Kuyper ziet er uitstekend uit, is zeer opgewekt en uiterst voldaan ovei' zijne reis tot nu toe. Men meldt ons van Het Loo H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins arriveerden gisterenavond te 8 uur 13 min. met den koninklijken terrein alhier. Op het perron bevonden zich de burgemeester van Apeldoorn, en graaf Bentinck. Het Koninklijk Echtpaar ging te voet naar het paleis. Als een curieuze bijzonderheid uit de heiersstaking te Amsterdam deelt men aan De Tijd, mede, dat Joost Kool, een der voornaamste stakers, zich heeft ver bonden met den zoon van een aannemer. Samen hebben ze een heimachine gekocht en de nieuwe ploeg, bestaande uit vijf man, is thans aan het heien voor rekening van de gemeente in den Godshuispolder. -Het voorstel-Noordtzij-Huizinga om de betrekking van inspecteur bij de po litie op te heffeD is door den gemeente raad van Kampen met 9 tegen 8 stemmen aangenomen. Soppeng en Loewoe. Kapitein Kooij nam met de bajonet met weinig verliezen de kloofstelling in Soppeng. De vijand is verstrooid. De rijksbestierder van Loe woe is bij verzet tegen den civielen ge zaghebber neergeschoten. Voor de gezworenen te Keulen heeft een ontaarde kinderbeul, zekere Kortgen, terecht gestaan wegens het doodmartelen van een voorkind van zijne vrouw. In de laatste veertien dagen voor haren dood had de woestaard het meisje geslagen met een riem met een ijzeren gesp, haar bij de haren door de kamer gesleurd en eiken dag in een kuip met koud water gedom peld. Dagen lang kreeg het wicht niet te eten. Toen het kind ten gevolge van zwakte en ontbering niet meer kon staan, werd het met een touw aan den muur opgehangen, zoodat de voetjes nog juist den grond raakten. Daarna weer hing hij het kind met een riem aan de klink van de deur, de mond werd opengespalkt eu met geweld een groote pruim tabak in de keel geduwd. Ten slotte sleepte hij het naar een stroozak en drukte zoo lang op het lichaampje, tot er bloed uit den mond kwam. Het meisje is spoedig daar na door den dood van haren kwelgeest verlost. De moeder had haar man bij zijne mishandelingen bijgestaan. Kor (gen is tot den strop veroordeeld, zijne vrouw komt er af met een jaar ge vangenisstraf. Een oud-kaffer werd eens gevraagd hoe het kwam dat hij zoo zwart was. Hij antwoordde dat er een zonsverduistering was toen hij ge boren werd. Een ander vertelde aan zijn broeders, dat zij niet moesten gelooven dat zij van Kain afstamden. „Mijn broeders moe nie glo nie, dat ons Kain afstam nie. Die Here het alle mensen swart gemaakmaar Kain, hij het sfjn broeder Abel dood geslaan. Toen kom die Heer en seg„Kainwaar is jou broedel Abel Kain hij skrik ze dat hij somaar bleek word. Daar is die wit mens vandaan gekom". (Transvaalsche Volksstem.) Onder de zes personen die te New-York in hechtenis genomen zijn wegens verkiezings knoeierij, bevindt zich zekere James Kroup, die voor den candidaat van Tammany gestemd heeft onder een anderen naam, in weerwil van het verzet van eenige aanwezigen. Men zegt dat Kroup niet alleen zijn lastgevers genoemd, maar een heel stelsel van onwettige verkiezings praktijken aan het licht gebracht heeft. Een der andere gearresteerden moet bekend hebben dat hij zes maal gestemd heeft, daartoe aangezet door een der voornaamste leiders van Tammany. De historische plechtigheid, wanneer de nieuwe vorstelijke familie haar intocht zal doen in de Noorsche hoofdstad, zal een enormen toevloed van Noren, doch ook van Denen trekken. Daar het dan stellig moeilijk zal zijn, in de hotels te Christi- ania onder dak te komen, is de grootste Deensche Stoomvaartmaatschappij op het idee gekomen een paar groote stoombooten voor logés in te richten, die het vorstelijk echtpaar op hun reis zullen volgen en de passagiers naar Christiania overbrengen. Deze schepen zullen dan in de haven blij ven liggen en meteen als hotel dienst doen. Het Weekblad voor Melkhygiëne schrijftNu niet iedere huisvrouw zich in Duitschland de weelde kan veroorloven hare huisgenooten vleesch voor te zetten, heeft men thans een gerecht uitgevonden, dat in de plaats van vleesch gebruikt wordt. Daarbij heeft deze schotel geheel en al den smaak van vleesch, en is bijna even voed zaam. Deze spijs wordt bereid uit melk, terwijl de bereiding zeer eenvoudig is. Zij is als volgtOp een paar liter ondermelk, welke men op 30 k 40 0 O. verwarmt, voegt men zooveel leb, dat de melk in een paar minuten volkomen geronnen is. Deze ge ronnen melk snijdt men kruisgewijze in stukken van 1 '2 vingers dikte, en laat dit alles op een vergiet uitdruipen. Daarna vermengt men het met gehakte uien, peper, zout en wat brood of beschuit en maakt er ballen van zoo groot als een eendenei. Deze ballen worden in vet gebraden tot ze broos zijn. Om den vleeschsmaak nog vollediger te maken, doet men er ook wel een ei door, of een beetje vleeschgehakt. Voor 32 Pf. heeft men dan evenveel voedingsstof als 80 Pf. vleesch. Verschillende melkinrich tingen hebben dit recept op papiertjes laten drukken en deze onder hun cliëntèle verspreid. Te Mareinelle (België) liet een man zijn kind op de knie rijden. Onverwacht viel een vonk uit zijne pijp, in een der oogskens van 't kind, dat natuurlijk begon te weenen. De vader poogde 't te troosten, doch eensklaps zag hij het wicht blauw worden en een dokter werd in alle haast geroepen. Deze bestatigde verstikking en, daar hij zijn instrumentkoker niet bij zich had, liep hij snel naar huis om die te halen. Toen hij terugkwam was het kind reeds dood. Wat was er gebeurd? Toen het kind, door de pijn, die de vonk in zijn oog ver oorzaakte, begon te weenen, was een nootje, dat het in den mond had, in zijne keel geraakt, en dit had de verstikking veroorzaakt. (H. v. Antw.) De Japansche minister van oorlog heeft medegedeeld dat Japan op een ge geven oogenblik in den oorlog dat zal wel tegen het eind zijn geweest1,200.000 man onder de wapenen had gehad. Van dezen zijn er 70,000 gesneuveld en 310,000 gewond of ziek geworden. Maar er stier ven er slechts 15,000 aan ziekte en 9800 aan wonden, nadat zij onder behandeling waren gesteld. Volgens een bericht uit New-York willen Barnum en Bailey de heele Galerie des Machines te Parijs aankoopen. Zij zullen dit dan afbreken en een reuzenge- bouw te New-York zetten, waarin 28,000 personen kunnen plaats nemen. Behalve een Worldshow van B. en B. zullen daarin dan tentoonstellingen en voetbalwedstrij den worden gehouden. De muiters van de Potemkin hebben te Sofia een vergadering gehouden, waarop zij besloten met hel oog op de amnestie naar Rusland terug te keeren. De socia listen zullen een inzameling houden voor het reisgeld. In Odessa nemen veel politieagenten ontslag uit den dienst. De bij de jongste plunderingen behaalde buit schijnt voor hen voldoende te zijn om verder „onbe zorgd" te kunnen leven. In de stad is het rustig. Alleen 's nachts molesteeren gauwdieven en dronken soldaten de enkele voorbijgangers. Vrijdagmiddag werd bij derepetitie in een hippodrome te Parijs een vrouwe lijke geëmployeerde, die reeds 12 jaren aan de inrichting verbonden is, toen zij de kooi van een overigens zeer mak ken grijzen beer binnentrad, eensklaps ge grepen en voor dat men haar kon bevrij den zoo hevig aan buik en beide beè- nen verwond, dat zij spoedig stierf. In tegenwoordigheid van Galley, de bekende oplichter, en de „sehoone"' Me- relli, zijn de pakketten van waarde ge opend welke door de zorg der Parijsche politie uit Brazilië behouden te Parijs aan gekomen zijn. De inhoud bleek te bestaan uit 515 biljetten elk van f1000 frs., be nevens eenige van 500 cn 100 frs. ter ge- zamelijke waarde van 581,000 frs. liet geld dat aan de bonne, Mary Aude toe behoorde, is haar door den rechter van instructie ter hand gesteld. In het geheel zijn dus ongeveer 300,000 frs. door den dief verbruikt. Het gebeurt vaak', dat men in den nazo mer, of vroeg in het voorjaar de gazons voor de villa's en buitenverblijven, eenigs- zins dor en kaal ziet staan. Dat komt, omdat het langere, hoog opschietende gras nog niet aan het groeien is, en op die gazons geen ondergras aanwezig is. Het fijne, laaggroeiende ondergras maakt juist, dat het grasveld, ten allentijde een groen aauS zien heeft, dat het gazon altijd gevuld is. Een en ander kan natuurlijk verkregen worden, door op tijd het gras te scheren, en bij eenigszins hooge ligging en droog weer geregeld te besproeien. Doch er is nog een derde middel, om het ondergras te doen groeien, en de gazons en grasvelden te vullen en ze dus beter aan de eischen van schoonheid te laten voldoen. Dat is een bemesting met kaïniet. Kaïniet is, zoo als ook de meeste menschen, buiten den landbouw staande, tegenwoordig wel we ten, kaïniet is een ruw kalizout uit de mijnen van Stassfurt (gelegen in het Elbe- gebied in Duitschland) en wordt door de landbouwers tegenwoordig algemeen ge bruikt tot bemesting der weiden. .Geen wonder, dat het dus ook geschikt is voor gazons. Op den duur krijgt het gras er die eigenaardige donkere kleur van, welke men het liefst ziet op de grasvelden. Kaïniet is zeer goedkoop, men koopt tegenwoordig overal tegen pi. m. f2. de 100 K.G. Op elke are gazon strooit men ongeveer 8 a 10 K.G. uit. De rechte tijd daarvoor is de winter, de maanden November, De eember en Januari. Kaïniet is bij alle handelaren in meststoffen te verkrijgen. Ook de bleekers en andere menschen, die grasvelden hebben, hebben bij deze raadgeving belang. Ook voor den bleek, waarop het waschgoed moet liggen, is het van gewicht, dat het gras dicht is. Dat verkrijgt men door kaïniet. TELEGRAMMEN. 's-Qravenhage. Tweede Kamer. Het vestings verdrag tusschen Nederland en Duitschland wordt heden behandeld. Te genover de heeren van Bijlandt, de Beaufort en Van Karnebeek, die meer of minder bevre digd waren, oordeelde de heer Van Idsinga in hoofdzaken datjde Duitsche opvattingen hebben gezegevierd en de toestand der Ne derlanders in Duitschland moeilijker wordt. De heer Schaper verklaarde zich namens de soc. dem. partij tegen het verdrag dat aansluit aan, ja sanctionneert de eigen aardige Duitsche politieopvattingen. Na verdediging door de ministers van Tets en Rink is het verdrag aangenomen. Vervolgens is aangevangen het debat over de Indische begrooting. De heeren Van Vlijmen, Pierson en Van Deventer hielden hoofdzakelijk iinanciëele be schouwingen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur U begrijpt, dat het geenszins in mijne bedoeling kan liggen, een politiek of gods dienstig twistgeschrijf te beginnen, daar ik volgaarne erken de vereischten daar voor te missen, en zulks ook niet in mijn aard ligt. Alleen het tegengaan van op wekken en aankvveeken van rassenhaat was mijn doel, en daarom doet het mij zoo groot genoegen aan het eind van uw antwoord uwe verklaring te lezen, dat gij u vrij van Judenhetze gevoelt, en het door mij bestreden artikel gelukkig blijkt niet daardoor ingegeven te zijn. Ware het dan niet wenschelijker in den vervolge ras of geloof van den te bestrijden persoon onbesproken te laten, in casu den vrijz.- democraat v. Raalte te stellen tegenover den anti-revolutionair Kuyper, teneinde iedere ongewenschte krenking te vermij den? Wederzijdsche waardeering bij tegen overgesteld gevoelen zou daarvan zeker het gevolg zijn. Tot opheldering van mijne en vele anderer oppositie bij gelegenheid van de oprichting van den Christelijken Volks bond, eigenlijk Werkverschaffing, verwijs ik u naar de toen gevoerde debatten Trouwens mijn vaste jaarlijksche bijdrage aan deze nuttige instelling, zal u de over tuiging schenken, dat ik mij geheel met het doel er van kan vereenigen. Dankend voor de verleende ruimte, heb ik de eer te zijn, hoogachtend, Uw Dr., Goes, 15/11 '05. A. N E T E R. P. S. Een mij heden toegezonden num mer van het Nieuws van den Dag van 14 Nov., bevat onder den titel „Fanatisme" een hoofdartikel, hetwelk ik ten zeerste ieder weldenkende ter lezing aanbeveel. Dezelfde. (Wat wij „begrijpen" in dit stukje van den heer N., dat zullen we nu eens niet heelemaal uitvertellen, maar wij willen wel zeggen dat het liefjes is van den heer N. om den „vrijz. democraat Van Raalte" te willen stellen tegenover den „anti-revo lutionair Kuyper". En wij wekken Z.Ed. op daarmee zelf alvast heel dicht in zijn nabijheid te beginnen, en dus te leeren dat dr. Kuyper is „anti-revolutionair" niet bijv. „doleerend" niet bijv. iemand die anderen „paganist" scheldt, enz. Wij twij felen niet of de goede vrucht zal daarvan dan nog wel eens worden gezien. Voor het overige zullen wij spreken van „Jood" en „Reform Jood", als het ons belieft, als wij het wenschelijk achten. Nooit vond men „Jodenhaat" bij het Chr. volksdeel, en onze lezers verdenken ons daarvan ook niet. „Zijn bloed kome over ons en over onze kinderen", deze schrikkelijke zelfvervloe- king vervult ons te zeer met medelijden voor de natie die eenmaal zoo rijk begun stigd werd en thans den last van haar eigen vonnis zoo smadelijk torsen moet. Tegen de Joden als zoodanig hebben wij niets, wij durven hen zelfs wel aanbevelen, bijvoor beeld voor een betrekking als die van voor zitter eener coöperatieve vereeniging. De waarschuwing van den geachten inzender tegen „Fanatisme" treft dan ook niet ons, maar bijvoorbeeld den Jood mr. Levy die zijn bekende woord sprak, dat tegen de Christenen die de hand naSF" den Staats- teugel wilden uitstrekken, verzet desnoods met de daad geoorloofd was. Wij hebben ons steeds verwonderd, dat geloovige Joden nooit bezwaren hebben tegen de ivrijzinnigheidmaar dadelijk op de teenen getrapt zijn als zij nog maar beginnen te denken dat van onze zijde iets tegen „de natie" gezegd wordt, gelijk ook deze onver kwikkelijke polemiek weer aan het licht bracht. Red.) MIDDELBURG, 16 Nov. 1905. Ter graanmarkt van heden (Donderdag) was uit Walcheren ruimen aanvoer met levendige handel. Kroonerwfen 25 cent lager, overigens nagenoeg onveranderd. Men besteedde voor: Jarige Walch. tarwe f 0, X f 0,nieuwe Walch. tarwe f 7,15 a f7,25; Jarige Rogge f0,— a 10, Nieuwe Rogge f 6,25 X f 0, Nieuwe Wintergerst f 0, f 0,— Nieuwe Zomergerst f0.5 f 5,10; haver f 0,f 0,ronde bruineboonen f 13,50 X f 13,75 lange dito f 11.X f 11,50; paardenboonen f7,50 a f0, witteboonen gelezen f 15,50 it f 15,75; ongelezen f X f—groene erwten f 0, f 0,nieuwe kroonerwten f 10,50 f 10,75; koolzaad f 0,f 0.— karwij- zaad per 50 K.G. f—X f Alles per H.L. Opgaaf v. d. marJctsetters, handelaren. Boter f 0,60 X f 0,64 per '/j kilo. Eieren f 7,20 per 100 stuks. Opgaat v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter f 0,60 X f 0,65 per 'l3 kiio. Eieren f8.per 100 sfuks. ZIEBIXZEE, 16 Nov. 1905. Boter f 0,62'/2 X f0,75 per pond. Kipeieren f 1,50 X f2.de 25 stuks. Kleine eieren f 1,25 X f 0,(ie 25 stuks. BURGERLIJKE STAND. Van 1115 Nov. VL1SSINGEN. B e v a 11 e n M. de Rid der geb. Van Belzen, d.N. Post geb. De Vos. z.J. Posehmann geb. Puijpe, z.A. van der Broek geb. Bertijn, z. M. Rab geb. Prince, z.R. Koopman geb. Verweij, d.A. F. Donsen geb. Nijsen, z. O v e r f o (I e n T. A. L. van de Velde, 14 d., d.J. F, Pieters, man van A. de Pauw, 68 j. Lijst van brieven en briefkaarten ver zonden aan onbekenden door het post kantoor te Middelburg over de le helft der maand November 1905. Binnenland. Brieven: S. C. Daaien, Amsterdam J. de Muskes, Groede Briefkaarten: J. G. C. Hooftmau, Amsterdam; Wed. Braat, Rotterdam. Door het postkantoor te Goes. Brieven: J. Vermeij, ArnhemCorrie Rappard, DierenGerm, DordrechtD. Soeters, IlaagJ. J. Arnoldus, id. Briefkaart: B. Schoo, Amsterdam, Van Kortgene. Brief: Matthijs Noord- hoek, Amsterdam. I Heden overleed plotseling onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en over grootvader, CORNEL1S DE VOOGD Jz., in den gezegendeu ouderdom van 86 jaar en tien dagen. Uit aller naam, J. DE VOOGD. Vrouwepolder, 15 November 1905. Hiermede betuigen wij onzen har- telijkeu dank voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden zoon en broeder JACOB, onder vonden. Uit aller naam, J. KA8TELEIJN. M. KASTELE1JN—de Bkee. O.- en W.-Souburg, November 1905. De Zuid-Bevelandsche Dorcas hield heden hare jaarlijksche uUdeeling van gemaakte klcedingstukken. Aan 99 ge zinnen werden bedeeld 32 dekens, 22 wollen rokken, 44 lakens, 37 manshem- den, 104 viouweiihemden en 95 schorten, waarvoor de directie ook namens de be deelden, haren dank betuigt aan alle leden onder aanbeveling voor deze nuttige instelling. Presidente T. DEKKER—TIP. Penningm. M. W. VAN HEEL. Met Maart of Mei eoai Uandkuecht gevraagddio met paarden kan om gaan, geniet de voorkeur, bij D. ROOZE, St. Laurens. Tegen Mei een Oandkueclit benoodigd, 'bij A. STROO, Seisvveg, G-rijpskerkë. Door huwelijk met Mei ecne Büishoudster benoodigd, bij ADRIA.AN BOOGAARD, Koudekerke, Westhoek. Van stonden aan of met Januari ge vraagd een bekwame Prof. of Geref. Godsd. Br. franco aan H. SMIES HERMz., Schoenmaker te Axel. Gij de .Toiig;e-Vei*wosst, Gons een HIT, oud 5 jaar, mak en trouw, Te bevragen bij Boekh. FANOY, Middelburg. (geen Levensverzekering). Br. lett. J, GEBR. HILDERNISSE, Middelburg. slechts 17jaar gebruikt. Op proef te leveren. Adresbureau v/d blad, te Goes en te Middelburg. Zij, die genegen zijn te MIDDEL BURG een Cursus in Veekennis te volgen, gelieven zich aan te melden vóór 24 November a. s. bij den heer H. J. VAN NEDERVEEN aldaar. y De lessen worden gratis gegeven op Woensdagavonden van 5 tot 7 ure.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1905 | | pagina 3