t - Aanbestedingen.! Afloop Verkosplngen enz. Itnive^tentiën. CANAOABOOMEN, LEESTAFEL. UIT l)E PKKS. SViarktberichten. LAATSTE BERICHTEN. Postor ij en. EEN HANDKNECHT een stalknecht Openbare Verkooping. Vrijdag 10 November 1905, VERROOPEN: 124 ZWARE Opgepast de Winter is daar. VAN AKEN's Purgeer- Bloedzuiverende Pillen. Prijs per doos 50 centen. li waar gingen op den loop de voerman wilde ze grijpen, doch weid ter aarde geworpen, getrapt en door den zwaren wagen over reden. Hij bezweek aan de gevolgen. Aldaar is ook een driejarig knaapje door een zwaarbeladen vrachtkar overreden. Een wiel ging het kind over het hoofdje zoodat dit lichaamsdeel geheel verpletterd werd. Het kind bleef op de plaats dood. Mislukte staking. Gisterenochtend brak aan de suikerfabriek te Breda onder een gedeelte van de bietenlossers 'n staking uit. Wijl de bieten gedurende eenige weken zeer vuil waren geweest, was aan de los sers een extra-toelage van f 2 per week toegekend. De vorige week echter waren de bieten bijna in 't geheel niet vuil en daarom werd de toelage ingehouden. Maan dagmorgen nu legden 3 ploegen bieten- lossers het werk neer. Ze verlangden be houd der toelage van f2 per week, bene vens nog eene extra-toelage van 25 cents van eiken te lossen wagon bieten. De directie weigerde deze eischen in te willi gen en dreigde de lossers, ongeveer 50 in getal, met ontslag. Intusschen waren 5 marechaussees ter hulp geroepen, om zoo noodig de orde te handhaven. De stakers, hoewel wat opgewonden, hielden zich kalm en weigerden den arbeid te hervatten. Een groot aantal pakten hun kleeren bijeen en gingen gisterenmiddag „huis toe" toen ze inzagen dat de directie zou blijven weigeren. Hedenochtend waren ruim '25 personen weer terug aan de fa briek en verzochten weer aan den arbeid te mogen gaan. Daarin werd toegestemd. Men verwacht dat ook de overigen weer wel terug zullen komen en gaarne weer aan den slag zullen gaan, indien de directie hun toestemming daartoe verleent. (D. v. Nbr.) Zaterdag heeft een wervelstorm erge verwoestingen aangericht in Kiowa County Oklahoma, Vereenigde Staten. Mountain View, een vlek met 1000 inwoners, werd met den grond gelijk gemaakt, nagenoeg geen enkel huis is blijven staan. Er moeten 32 menschen gedood en meer dan 100 zwaar gewond zijn. De „Star", die te Montreal verschijnt, heeft eenige berichten over den toestand op de Filippijnen openbaar gemaakt, die, naar 't schijnt, ongerustheid hebben teweeg gebracht in de Vereenigde Staten. De schrijver verzekert, dat alle telegrammen onder censuur staan, en dat het bestuur van Taft politieke beroeringen heeft ver wekt. De inboorlingen moeten zeer onte vreden zijn over 't Amerikaansche bewind de ware toestand zou echter zorgvuldig verborgen zijn gehouden. Augagneur, de (socialistische) bur gemeester van Lyon, heeft de benoeming tot gouverneur-generaal van Madagaskar aangenomen. Er is uit Dar-es-Salaam een bericht ontvangen, waaruit blijkt dat de rust in Duitsch Oost-Afrika nog op verre na niet teruggekeerd is. Luitenant v. Spiegel is van een tocht door het dal van de Obe- koeroe te Lindi teruggekeerd. Hij werd verscheiden malen in zeer hevige ge vechten gewikkeld met de opstandelingen, die 's nachts zijn kamp aanvielen en hem een andere maal van zeer nabij bestookten. Aan den Duitschen kant werden een paar Europeanen en verscheidene inlandsche soldaten en dragers licht gewondde vijand moet zware verliezen geleden hebben. Een van de merkwaardigste avon turen van een der contrabande-schepen in den Russisch-Japanschen oorlog komt nu aan het licht. In December van het vorige jaar verliet het stoomschip „Car lisle" Wladiwostok met wapenen en am munitie ter waarde van 900000 pond sterling, met bestemming voor Port-Arthur. Voordat deze haven echter werd bereikt, had de vesting zich reeds aan de Japanners overgegeven. Zonder door een der wacht hebbende oorlogsschepen gezien te worden, dreef de „Carlisle" langzaam uit de gevaar lijke zone. Toen zij zich op 300 mijl afstand oost waarts van Yokohama bevond, had zij het ongeluk een harer schroefbladen te ver liezen. Het schip was hulpeloos en nog niet buiten bereik van den vijand daarom besloot de gezagvoerder aan haar korte masten zeilen te hangen om zoodoende te ontkomen. Het schip voer op die wijze 2000 mijlen zuidelijker en liet het anker vallen voor San Miquel Philippijnen. Toen het daar aangekomen was, dreigde er een nieuw gevaareenige Japansche visschers hadden van de aankomst gehoord en zij gingen er in vier sampans kleine booten op uit, om het sehip te doen zinken of te nemen. De bemanning slaagde er echter in de Japansche aanvallen af te slaan. Eindelijk werd de „Carlisle", begeleid door een Ame- rikaansch oorlogsschip, naar Manilla ge voerd. Daar werd het schip van een nieuw schroefblad voorzien, maar aan ontsnappen was voorloopig geen denken, daar een Ja pansche kruiser voor de haven verscheen. Een poos later was het contrabandeschip plotseling uit de haven verdwenen, om Rod- sehetwenski's vloot te ontmoeten. Onge lukkigerwijs vond de „Carlisle" het eska- derniet en, na vele dagen vruchteloos ge zocht te hebben, kwam het schip einde Mei te Saigon aan. Op het oogenblik ver- toelt het schip met de gevaarlijke lading nog te Saigon. De aanleiding tot den moord op de Amerikaansche zendelingen te Liëntsou schijnt geweest_ te zijn, dat dr. Machie, door aan te dringen op ontruiming van een rumoerige straatvertooning in de buurt van zijn hospitaal, de Chineezen verbit terd had. Toen trok de menigte rond met een geraamte, uit een der lokalen van de zendelingenschool weggehaald, om te bewijzen welk een onmenschelijke wreedaards die vreemdelingen toch waren Het volk liep te hoop, en stak het hos pitaal, een meisjesschool, en de huizen van de vreemdelingen in brand. Dr. Machie, zijn vrouw en hun doch tertje en nog vier andere zendelingen, namen de wijk in een kelder. Allen werden door het grauw gedood, behalve één dame, miss Peterson, die wist te ont komen, en dr. Machie, die zwaargewond werd. Omtrent de reeds kortelijk gemelde ontvangst van werkeloozen bij den Engel- schen premier, wordt nog nader gemeld Een optocht van tienduizenden menschen heeft gister den door fraai weer begunstig den opmarsch van duizenden vrouwen uit Oost- en Zuid-Londen begeleid, van wie de meesten zuigelingen medevoerden. Talrijke banieren verkondigden het doel van den opmarsch door de volgende opschriften Brood voor onze kinderen Arbeid voor onze mannen Een talrijke politiemacht hield het stadsgedeelte Downingstraat- Charlesstraat bezet; slechts een zeker getal lieden werd doorgelaten, behoorende tot de deputatie die naar Balfour zou gaan die deputatie telde ook vele mannelijke per sonen. Balfour begon met allen de hand te drukken, alvorens de toespraken een aan vang namen. De mannelijke afgevaardig den spraken het eerst en wezen er op, welk een omvang de ellende in vele Londensche districten reeds had bereikt door den tijd van werkeloosheid. Daarna bood mevrouw Woods uit Oost-Londen namens de vrou wen uit Oost- en Zuid-Londen Balfour een adres aan, waarin werd uiteengezet, dat de toestanden aldaar onduldbaar zijn gewor den. De deputatie was tot Balfour gekomen om dit uiteen te zetten. Deze vrouwen waren niet langer van zins stilzwijgend te lijden. Zij zouden voortgaan met de oogen te openen voor hare ellende, totdat de regeering en het parlement te zamen maat regelen zouden treffen tot wegneming der grieven. Nog andere vrouwen voerden hier na het woordeenigen harer verklaarden, dat het opzeggen van gehoorzaamheid aan de regeering en bloedvergieten zouden volgen, tenzij de grieven werden weg genomen. Balfour hoorde allen geduldig aan, en vervolgens het woord nemende, verklaarde hij, dat zoowel de vrienden als de vij anden van de werkloozenwet een geheel verkeerde voorstelling daarvan gaven. Hij verklaarde voorts niet in staat te zijn eenige toezegging te doen omtrent het in buitengewone zitting bijeenroepen van het parlement, ter behandeling van het vraag stuk der werkloosheid, want het betreft hier een zeer moeilijk vraagstuk, dat niet zoo maar ineens op te lossen is. Nog ver klaarde de premier het plan om werke- looze stadbewoners plotseling in landbou wers te veranderen, een hersenschim de kwijnende toestand van den Engelschen landbouw is daartoe allerminst geschikt. Bovendien zou de mededinging van die landbouwers uit de steden de voortbren gende kracht van de oorspronkelijke land bouwers verminderen. De deputatie is teleurgesteld heengegaan en heeft dienoverkomstig verslag uitge bracht in een reusachtige protestmeeting, die in Westminster is gehouden. Een Salomo' s-oordeel. Een Chineesche missionaris deelt de volgende interessante geschiedenis mede De mandarijn van de streek waar ik woon, had onlangs een moeilijk geval op te lossen. Een blinde stond op een goeden dag aan den oever eener rivier en wist geen raad, hoe hij aan den overkant zou komen. Toe vallig kwam daar een oliehandelaar aan, die ook den stroom wilde oversteken en vol medelijden bood deze den blinde aan, hem door het water te dragen. Alleen stelde hij de voorwaarde, dat de blinde zoolang zijn geldtasch zou dragen, welke goed gevuld scheen te zijn. Zoo gezegd zoo gedaan. De oliehandelaar droeg den bedelaar op zijn schouders naar den over kant en liet hem, daar aangekomen, weer op den grond glijden. Daarna vroeg hij zijn geldtasch terug, om verder te kunnen gaan. Maar de blinde wilde de tasch niet meer afstaan, beweerde dat zij hem per soonlijk toebehoorde en begon om hulp te roepen. De toegesnelde nieuwsgierigen trokken natuurlijk partij voor den armen blinden man, en de oiiehandelaar werd niet geloofd, toen hij verzekerde, dat hij de som juist had ontvangen voor een partij olie, welke hij had verkocht. Beiden wer den nu voor den mandarijn gebracht. Deze hoorde de twee partijen kalm aan en zei daarna „Breng mij een kruik water, werp het geld er in, en roer het water goed dooreen Aldus geschiedde. De manda rijn onderzocht nu het water en sprak nu zijn vonnis uit„Het geld hoort aan de oliehandelaar en gij, blinde bedelaar, krijgt 50 stokslagen." Terwijl het vonnis werd uitgevoerd, .spoorde de rechter den provoost nog wat aan met de woorden„Flink toeslaan maar 1" De menigte, welke de terecht zitting bijwoonde, durfde zich niet uit te spreken, daar men de rechtvaardigheid van den mandarijn kende, maar allen ston den toch verstomd. Ten slotte gaf de man darijn de verklaring van zijn handelwijze „Zie", zei hij, „hoe er vetkringetjes van de olie op het water drijven! Deze man heeft met oliesehenken dit geld verdiend, het draagt er de duidelijke sporen van." Een oud-omnibuskoetsier te Parijs is op een verschrikkelijke wijze om het leven gekomen. Hij was een sterk drinker en sigarettenrooker en eergisteren was hij onder het drinken met een nog brandende sigaret in den mond in slaap gevallen. Een stukje vuur van zijn sigaret viel op zijn kleederen en deze geraakten in brand, en toen de man ontwaakte viel hij bedwelmd op den grond. In minder dan geen tijd was daarna zijn met alcohol doortrokken lichaam verbrand, en de dokter, die latei- het ineengeschrompelde lijk schouwde, verklaarde, dat hij inwendig sneller ver teerd was dan uitwendig. Naar hooger. Een verhaal uit den eersten tijd van het Christendom. Uit het Engelsch. Woerden, firma D. Kraaijenbrink. Dit verhaal doet ons een blik slaan in het leven en lijden der eerste Christenen in Azië. De held van 't verhaal is een ChristenPetrorum, en de heldin is een Romeinsche heidin, die na velerlei weder waardigheden tot het Christendom komt. In zijn schildering van het leven der Chris tenen en het aandeel dat met name de Apostel Johannes daarin had, heeft de schrijver blijkbaar niet hoog gemikt. Ons zijn betere verhalen over dien rijken mar- telarentijd bekend. De schrijver trachte zich bij een volgende proeve meer in het geestelijk leven der eerste Christengemeente in te denken dit gaat in dit verhaal wel wat al te zeer in de romantische inkleeding schuil. Ook zagen wij in een Nederlandscli boek woorden als indentiteit apathie en dergelijke liever niet gebruikt. Overigens bevat het verhaal vele boeiende passages. Crimineele anthropologie of ls er dan tóch een antithese Voor de studentenvereen. te Groningen trad Zaterdag 28 Oct. in haar eerste open bare bijeenkomst van dit seizoen op dr. Aletrino, privaat-docent te Amsterdam, met het onderwerp Crimineele anthropo logie, welke vreemde term het best te a er- talen is door „Kennis van den misdadigen mensch". Wat deze kennis ons leert? Dr. A. trok uit de tot nu toe gedane waarnemingen deconclusiën, dat misdadige aanleg in vele gevallen erfelijk is, dus op dezelfde wijze als de aanleg voor tuber culose, drankzucht en dergelijke van ouders op kinderen overgaat. Voorts, dat mis dadigers dikwijls in hun uiterlijk een afwijkend type vertoonen, afwijkend van den mensch van normalen aanleg in door snede. En in de derde plaats, dat de misdaad dikwijls berust op storingen in het zenuwleven, op krankzinnigheid. Bepalen wij ons hier maar eens toe, dan zien wij, dat de misdadige aanleg niet alleen is een erfelijke- of familie-kwaal, maar dat zij ook in verband staat met den vorm van het menschelijk lichaam, of gevolg is van ziekelijke toestanden Het spreekt nu wel van zelf, dat de misdadiger in een groot aantal gevallen niet verantwoordelijk voor zijne misdaad kan gesteld worden. Hij kan het toch niet helpen, dat hij bedeeld is met dien aangeboren of verkregen misdadigen aan leg Kan hij het helpen, dat hij geboren is met een hoofd met klein schedelgedeelte en een grooten breeden kaak Zoo is de crimineel-anthropoloog al dadelijk waar hij wezen wil: Straffeloos heid van de misdaad, want zij is zuiver uit de omstandigheden geborenTot die omstandigheden behoort natuurlijk ook de omgeving, waarin de misdadiger op groeit of zich bevindt. Daar kan de stumper ook al niets aan doen. En wat is nu eigenlijk de misdaad Eenvoudig een afwijking van hetgeen de gemeenschap overeengekomen is zedelijk en goed te noemen. Dat kan de misdadiger natuur lijk ook niet helpen. Was de gemeenschap toevallig overeengekomen, dat stelen en moorden zedelijk en goed is, dan was d« misdadiger van tegenwoordig juist de nor male mensch, en degene die niet steelt of moordt, was dan de afwijkende type. Misschien is dus de misdadiger van tegen woordig alleen zijn tijd" maar een beetje vooruit. De juristen moesten het bij Dr. A. geducht ontgelden. O. a. moesten zij het straffen van het kwaad niet zoo op den voorgrond stellen, maar zij moesten meer ten doel hebben den misdadiger te ver beteren. Dus de handelingen van den misdadiger meer in overeenstemming trachten te brengen met hetgeen „de ge meenschap overeengekomen is „zedelijk en goed te noemen. Men moest meer trachten „den misda diger te begrijpen" zeide Dr. A. Natuur lijk, de drijfveeren van den misdadiger kunnen we; een hoogeren zedelijker grond slag hebben dan wij, gewone menschen, op heden in staat zijn te begrijpen. Als b. v. een engeltjesmaakster voor haar dagelijksch brood onechte kindertjes uit hun lijden helpt, dan moet de rechter zulk een monster niet straffen, neen, hij moet haar trachten te begrijpen Als een man zijn vrouw vermoordt, omdat zij hem verveelt en hij wel eens ruilen wil met een andere, wie zal dat den man kwalijk nemen als men hem maar begrijpt! Als iemand uit wraak, of zelfs uit pure baldadigheid eens anders huis in brand steekt, wel, men straffe zoo iemand niet, men trachte hem te begrijpen! En zoo meer. Diefstal is toch ook zoo heel kwaad nog nietde dief tracht door zijn daad zelfs iemand (zichzelf toevallig) te bevoordeelen, en wat kan daar nu in het algemeen tegen zijn? Als men het maar begrijpt Stellen wij daar nu eens tegenover de uitspraken der H. Schrift, naar welke de Christenen trachten te leven. Het heet daarGij zult niet stelen Gij zult niet doodslaan Gij zult niet echtbreken EnDe Overheid is Gods dienaresse, zij draagt het zwaard niet tevergeefs. Wat dunkt u Zou er dan geen tegenstelling zijn tusschen de Christelijke levensop vatting en die van den crimineel-anthro poloog Op de vraagIs er dan tóch een antithese moet het antwoord dus luiden Ja, er is een antithese, en wel zoo scherp mogelijk. En zij is door Dr. Kuyper niet uitgevonden, nóch verscherpt N. Prov. Gron. Crt. Donderdag 23 Nov. Middelburg. Gebouw Prov. bestuur 11 u.het leveren en op het midden- sluisplateau te Wemeldinge opbergen van gecreosoteerd dennenhouten schot- en stempelbalken voor de kleine sluizen van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f3500. Inl.~hoofding.-dir. Bekaar, Mid delburg, arr.-ing. Van Ylissingen, Goes, en opz. Kooreman, Hausweert. OOSTBURG, 8 Nov. 1905. Oude Tarwe f7,75 a f8,15. Nieuwe Tarwe f 7,25 f 7,75N. Rogge f 6,20 ii f 6,40 N. Wintergerst f8,25 f8,40 per honderd kilo. Zomergerst f 0,üfO,— per honderd kilo. Haver per 100 kilo f7,50 f8,20. Kook erwten f 10,25 a f 10,75 Erwten f 0,— a f 0, Paardenboonen f 7,75 i f8,—. Koolzaad f 0,— f0.-. Waar'ter niet bij staat, is de prjjs per H.L. Middelburg. Heden werden toege laten als cand. tot den H. Dienst der Ned. Herv. Kerk, C. D. Israël Jr. en G. J. v. d. Flier Jz. Kruiningen. Bij de heden gehouden verkiezing voor Notabelen der Herv. ge meente te Kruiningen, werden herkozen dhrn. J. Verhage en M. C. Bouwens aftr. in plaats van dhr. C. derWeduwen, die niet meer in aanmerking wenschte te komen wegens hoogen leeftijd, gekozen dhr. M. Kostense en in plaats van dhr. A. J. Weber die bedankt had, dhr. J. Griep Joh.z. Ovezande. Voor de levering van 130000 KG. Superphosphaat en 6100 KG. Thomasslakkenmeel is Dinsdag j.l. aan de Landbouwvereeniging„Help U Zeiven" alhier, ingeschreven door 10 handelaren. Laagste inschrijvers waren voor Super phosphaat de heeren Weijtman en Schip pers te Breskens a f'2,21 per 100 K.G. en voor Thomasslakkenmeel de Maat schappij tot verkoop van Hulpmeststoffen te Dordrecht f2,07 per 100 KG., aan welke de leveringen zijn opgedragen. Postkantoor te THOLEN. Aankomst en vertrek der posten. Amsterdamsche tijd. Aankomst van de plaatsen op Schouwen, Duiveland en Tholen (uitgezonderd Oud-Vosmeer). 4,5 voorm. 5,10 nam. 6,50 voorjn. 12,10 nam. 6,25 nam. 8,55 voorm. 12,15 nam. 7,25 nam. 1,12 nam. Aankomst van Oud-Vosmeer. 1,10 nam. 6,nam. 7,40 nam. 9,50 voorm. 11,37 nam. Vertrek naar Oud-Vosmeer. I Aankomst vanBergen op Zoom en verdere plaatsen met uitzon, van die op Tholen, Schouwen en Duiveland. I Vertrek naar Bergen op Zoom 4,20 voorm. en andere plaatsen met uit- 9,30 voorm. zondering van die op Tholen, Schouwen en Duiveland. Vertrek naar Bergen op Zoom en verdere plaatsen, behalve die op Tholen. Vertrek naar Bergen op Zoom en andere plaatsen, met uitzon dering van die op Tolen,Ouwer- kerk of Viane. Vertrek naar de plaatsen op Tholen, Schouwen, Duiveland, St. Philipsland, en naar Steen bergen, Nieuw - Vosmeer en Dinteloord. 7,voorm. 9,50 voorm. 7,50 nam. Laatste buslichting der post. Bestelling van brieven te 6,20 voorm.9,45 voorm.12,30 nam. en 8,nam. En van postpakketten te 10,20 voorm. en 8,nam. BVRGERLIJKE STAND. Van 68 November. MIDDELBURG. Getrouwd: J. F. Borket, 33 j. jm. en M. P. van Dijk, 27 j. jd.H. Wondergem, 60 j. wednr. en L. de Pagter, 55 j. wed. Bevallen: M. Gemier geb. Beun, z.J. van Kleven geb. Speijkers, d. T. de Wolf geb. Frank, d.H. F. Caljouw geb. Schouten, d.H. Nijpjes geb. Vader, d. Overleden: C. A. Murk, 54 j., man van S. de Roos; P. M. van der Weel, 68 j., wednr. van E. P. Nustelijn. GOES. Ge h,o ren: 8, Johan Lucas z. v. Machie! Johannes Cornel is Moens en Franeina de Jonge. Overleden: 6, Jan, 14 dagen, z. v. Pieter George de Wijs en Jacomina Rijk 7, Geertruida Stevense, 58 j., gehuwd met Cornelis Valkier. "SCHOUWING-, 13 Nov. Krabbend ij ke. Oostkapelle 14 Nov. St. Laurens 20 Nov. Nog steeds treurende over het ver lies van onzen geliefden zoon en broe der NICOLAAS, behaagde het den Heere heden van ons weg te nemen, onze innig geliefde dochter en zuster ADRIANA, in den ouderdom van ruim 29 jaar. Allen die haar gekend hebben, zullen beseffen, wat wij in haar ver liezen. De Heere sterke ons in deze zoo zware beproeving. JOH. v. d. GUCHTE, H v. n. GUCHTE-Van Wfile, kinderen, behuwd- en kleinkinderen. 's-Heer Arendskerke, 2 Nov. 1905. Voor de hartelijke blijken van belangstelling en deelneming, tijdens de ziekte en het overlijden van onzen geliefden echtgenoot en vader JAN BOMMELJE ondervonden, betuigen wij onzen innigen dank. Wed. J. BOMMELJÉ—Trap. Nisse, 7 Nov. 1905. Voor de vele bewijzen van be langstelling, ondervonden op mijn 70sten verjaardag, betuig ik mijn hartelijken dank. J. KOOLE Mz. Oostkapelle. Tegen Mei gevraagd, die met paarden om kan gaan, bij C. DE WIJZE, Biggekerke. Gevraagd tegen 1 December a. s. bij G. HEIJNSDIJK, Wolph aartsdijk. De Notaris JOH. PILAAR te Goes zal des voormiddags te 10 uur, te 's-Graven- polder, aan den Haagdijk, voor den heer W. J. Vader van 's-Gravenpolder, van 1319 Amst. d., staande aan ge- melden dijk. De oudste Zeeuwsche Hoekbakkerij, Krommeweele L 27, Middelburg, Opgericht 1735, bericht hare geachte begunstigers, dat zij weder ruim voorzien is van Chocolade en Suikerwerken, vele soorten Cents artikelen, stukjes Suikergoed van 2, 3, 4 en 5 cent verkoopevenzoo Chocolade- Figuren tot dien prijs en hooger. Winkeliers ruim rabat. Ook voorhanden kleine Peperbolletjes en minst Sinl-Nicolaas zoowel als best. Behoedt u voor pijnlijke ziekten Influenza, Jicht en Rheumatiek, om uw bloed te zuiveren en te ver kloeken gal en slijmen te verdrijven, den moeilijken stoelgang te bevor deren, om u te genezen van maag zuur, geel- en leverziekte, speen, kreveiingen, puisten maakt een regelmatig gebruik van bekroond met hst eerediploma in de wereldtentoonstelling van Luik 1905. Mijnheer Van Aken, Ik ben uiterst tevreden over de goede uitwerksels uwer Bloedpillen. Ze hebben gansch aan mijne ver wachting voldaan. Ze hebben mij verlost van mijne draaiingen in het hoofd en hebben mij den eetlust wedergegeven, ook gaat mijn rheu matiek veel beter. Ik zou niet meer zonder willen zijn. Gelief mij nog twee doosjes te zenden en aanvaard intusschen mijnen hartelijken dank. (Get.) I'S. VAN MÉCHELEN. Bij alle solide drogisten en te Goes bij GEBRs. MULDER, te Mid delburg bij SCHULTE en DE ROOS, te Vlissingen bij LUITWIELER en BENIEST, te Ovezand bij RAES.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1905 | | pagina 3