RECLAMES. Weigering lot gehoorzaming. Kerknieuws, Schoolnieuws. Gemengde Berichten. pen bedrijven al even groote gruwelen als de oproerlingen. De spoorwegbeambten besloten te blij ven staken tot alle volkswenschen vervuld zijn. Sedert den opstand van 1863 heeft men niet iets dergelijks te Warschau aan schouwd. Er gaan optochten rond met Poolsche vlaggen. Tallooze blaadjes met vaderlandslievende liederen worden op straat rondgedeeld en men hoort voort durend op straat, voor vensters en van balkons zingenGod behoede Polen. Van de stoepen der kerken en van ge- denkteekens af houden de Polen vader landslievende toespraken, en het volk maakt de troepen uit voor „slaven en moordenaars van den Tsaar". De toestand in Finland wordt voort durend ernstiger, daar de staking zich ook zal uitbreiden tot de politie. De orde wordt bewaard door een vrij willige burgerwacht, welke bestaat uit studenten en werklieden. De koffiehuizen zijn getransformeerd in ambulance-lokalen. Gisteren zijn de gouverneur-generaal, prins Obolenski, en de Senaat op een open baar plein, in tegenwoordigheid van de geheele bevolking van Heisin gfors, afge treden en hebben zij van hun macht afstand gedaan. De Senaat is opgeheven, de Senaats leden zijn evenals de gouverneur-generaal afgedankt. Er zijn honderd man infanterie met 8 stukken geschut aangekomende soldaten hebben echter geweigerd te schieten. Op verschillende plaatsen sloot men zich aan bij de volksbeweging. De Russische vlag op het paleis en op de monumenten te Helsingfors is ver vangen door de Finsche. Polen en Finland heeft Rusland door roof verkregen. Zou de Czaar het geroofde willen weder geven of wacht hij liever tot het hem ontwrongen wordt. Zelfs buiten Europa is de Russische bevolking tegen Rusland opgestaan. Zoo werd gisteren uit Koergan (in W.-Siberië) en Tasjkent (Turkestan) geseind, dat de troepen „vreedzame" betoogers met geweld van wapenen verstrooiden, waarbij vele personen werden gewond. Hoe bij al deze volksbewegingen zich de sociaal-democraten deden gelden, zal u het Berlijnsclie socialistische blad Vörwarts even vertellen. Het is beter dat wij het daaruit overnemen dan uit een „bourgeois" blad, dan is er ten minste kans dat iedereen het waar vindt. Het is uit Sosnowice „Vier man van het hier gevestigde sociaal democratische comité begaven zich, vergezeld van een menigte arbeiders, naar de drukkerij van de Regicki, waar naar wij vernamen juist het manifest van den Tsaar ter perse zou gaan. In de drukkerij was een kapitein van de politie aanwezig, die het manifest ter drukkerij had gebracht Wij verlangden uit naam der sociaal democratische partij in Polen en Litauen dat ons het manifest van den Tsaar werd overge legd. Dit gebeurde. Daarop verklaarden wij dat de drukkerij, vóór het manifest van den Tsaar overwijld een manifest van de sociaal democratische partij moest drukken. Wij namen echter den kapitein van politie in hechtenis en brachten hem in verzekerde bewaring, opdat hij ons niet zou storen. De eigenaar van de drukkerij moest toegeven. Het manifest van den Tsaar werd opzij gelegd en hetsociaal-deino- cratische in verscheidene duizendtallen gedrukt. Het eindigde met de woorden: »Weg met het bedrog van den bloedigen Tsaar. Arbeiders, wij handhaven onze eischen Leve de grondwet gevende vergadering, voort te komen uit gelijke, algemcene, rechtstreeksche en geheime verkie zingen Weg met het huichelachtige manifest van den Tsaar Leve de sociaal-democratie Dit vliegend blad is te Sosnowice dadelijk, dus nog vóór het manifest van den Tsaar, in grooten getale verspreid. Voor de drukkerij was een ont zaglijke menigte arbeiders samen gestroomd, wel 10.000. Wij hielden een toespraak en de arbei ders stelden zich in een optocht op, die zich onder geestdriftige kreten tegen het keizerlijke manifest en voor de sociaal-democratie, in beweging zette". Van het historisch oogenblik op Peter hof, toen de Tsaar het manifest teekende, wordt de volgende beschrijving gegeven. Toen graaf Witte en zijn metgezel naar Peterhof gingen, waar zij te 4 uur n.m. aankwamen, wisten zij, dat de zielestrijd van den Tsaar geëindigd was. Z. M. ont ving de ministers hoffelijk en het gesprek begon. Niemand kan het weergeven, maar in welingelichte hofkringen verzekert men, dat het ondergeschikte zaken betrof. Ter wijl de twee voorname personaadjes aldus in tegenwoordigheid van een derde met elkaar spraken, stonden der leden van het keizerlijk gevolg in een aangrenzende kamer. Z. M. zeide ten laatste tot graaf Witte, dat hij nooit zijn alleenheerschersrechten had gewaardeerd dau alleen voor het wel- zijn van zijn onderdanen en ook voor zoo ver hij wist, ze nooit uitgeoefend had dan daarvoor. Hij had ze hoog gehouden omdat hij meende, dat het welzijn van de natie dit eischte, en nu legde hij een gedeelte er van af, omdat hij goede reden had te gelooven, dat dit in het voordeel van het Russische volk zou zijn. Daarop, zonder aarzeling, zonder ook maar van kleur te veranderen, maakte de Tsaar het teeken des kruises, nam een pen, schreef zijn naam en had daarmede opge houden alleenheerscher te zijn. Rusland was een constitutioneel rijk en 140 mil- lioen slaven waren hun eigen meester geworden. In de aangrenzende kamer verloren de leden der hofhouding hun zelfbeheersching en barstten in tranen uit. Graaf Witte en baron Fréederickcz verlieten de zaal jnet betraande waDgen, maar Tsaar Nico- j laas II wandelde kalm voorbij met vol komen waardige houding, als had hij alleen de benoeming van een senator ge- teekend. Wij besluiten onze mededeelingen met het berichf dat grootvorst Alexander Mi- chaïlowitsj ontslagen is uit zijn ambt van president der directie van de handels marine. En nu de regeering l)e amnestie is uitgesproken, het Keizer lijk bevel tot invrijheidstelling wordt reeds uitgevoerd. De reactie blijft echter niet stilzitten. Trepof, de gehate minister, en zijn partij, herwon reeds invloed, Witte ondervindt groote geheime tegenwerking. Niemand wil met hem in een ministerie zitting nemen. Oostenrijk. In tal van plaatsen in Oostenrijk zijn gisteren belangrijke betoogingen voor algemeen kiesrecht gehouden. Te Weenen van wel 30 duizend personen. Bij een botsing met de politie werden dertig be toogers min of meer ernstig gekwetst. Scandinavië. De Zweden, die thans vlaggen en feest vieren, schijnen blijde te zijn nu eindelijk het zoo lang hangende geschil tot een oplossing gekomen is. De opgewonden stemming jegens de Noren, heeft nu plaats gemaakt voor een onverschillige. Doch de Zweden zijn minder vriendelijk gezind jegens de Denen. Sedert de Deensche troon-candidatuur voor Noorwegen aan waarschijnlijkheid gewonnen heeft, nemen de uitvallen van de Zweedsche pers tegen Denemarken toe. Vooral de zeer conser vatieve bladen spreken de vrees uit dat het Deensche Koningsschap in Noorwegen leiden zal tot een Deensch-Noorsch ver bond tegen Zweden, zoodat later niet meer Zweden, doch Denemarken de eerste rol zal spelen onder de Skandinavische Staten. Zeis dreigen deze bladen om de Deensche troon-candidatuur te verijdelen met een oeconomischen strijd. In Denemarken is men door deze vijand schap onaangenaam getroffen. Het Deen sche hof en de regeering hebben, tijdens de onderhandelingen met Noorwegen, de Zweedsche regeering steeds van alles op de hoogte gehouden. En zeker zullen geen maatregelen getroffen worden, die nadeelig werken op de Zweedsche belangen of kwet send zijn voor Zweedsche gevoelens. Wan neer Denemarken het Noordsche aanbod sympathiek begroette aldus de Zweed sche correspondent van de „Nat. Ztg." dan geschiedde dit niet het minst inet het oog op de belangen van het geheele Noor den. Overigens hoopt men dat de Zweed sche ontstemming slechts van voorbijgaan- den aard zal zijn. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Leiden, (vacature ds. S. H. J. de Wolff): dr. J. P. de Bie te Arnhem, dr. P. J. Kromsigt te Rotterdam, dr. J. L). de Lind van Wijngaarden te Utrecht, dr. B. van Meer te Slijk-Ewijk, dr. G. Oort- huijs te Brakel, dr. H. Th. Obbink te Middelburg. Uitvaart van Ds. Kromsigt. Onder groote belangstelling had eergisler- middag te Dordrecht de begrafenis plaats van den Zondag op 66-jarigen leeftijd overleden predikant bij de Ned. Herv. Gemeente, Ds. J. Kromsigt aldaar. De lijkbaar werd gedragen door den kerkeraad, terwijl predikanten, kiescollege en ouder lingen in den stoet volgden ook de burge meester werd daar opgemerkt. Aan de groeve werd o.a. het woord gevoerd door de predikanten Keiler van Hoorn en Fev- kes, door Ds. Ten Kale namens de ver eeniging tot evangelisatie te Slicdrecht, door den heer J. P. van Ameyde namens de ouderlingen, door den heer J. C. Redert namens de diakenen. Dc kinderen der Christelijke lagere school waren op het kerkhof aanwezig en zongen een psalm ook door de andere belangstellenden werden psalmen gezongen. De zoon van den overledene, predikant te Rotterdam, dankte voor de bewezen eer. Geref. Kerken. Beroepen te Stad aan 't Haringvliet J. Osinga te Werkendam B. Aangenomen naar Purinerend door S. de Vries .te Haastrecht. Uit Leiden meldt men De kerkeraden der Gereformeerde Ker ken aan de Hooigracht, Heerengracht en Oudevest hebben besloten tot een vereeni- ging. Zij hebben thans bij de classis het voorstel gedaan hiertoe te besluiten. Gaat deze daartoe over, dan zullen de drie kerken tezamen vormen „De Gereformeerde Kerk van Leiden" en de onderscheidingen A, B en C vervallen. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Lisse J. v. d. Vegt te Haarlem. De Unie-Collecte bedroeg dit jaar te Middelburg (geref. kerken) f 56,20 en Spui bij Neuzen f78,09. Geslaagd te Breda voor de vrije-en orde-oefeningen de heeren E. J. Daane en J. Verburg, van Middelburg. Benoemd tot hoofd der Chr. School te Brielle in plaats van den heer IJ. van Randen die naar Dordrecht vertrok, de heer H. Lampen, vroeger te Goes, thans onderwijzer aan het instituut Scholtens te Rotterdam. Eeue weerspannige maag die door de Pinkpillen tot bedaren gebracht wordt. Mej. J. Hoogendijk te Krimpen a/d Yscl, verhaalt ons in een harer brieven al de ellende die zij gedurende jaren achtereen wegens haar maag doorstaan had. Dezelfve weigerde te gehoorzamen, zij wilde mij niet voeden, maar goedschiks of kwaad schiks zij moest gehoorzamen, d. w. z. zij moest mijn voedsel innemen en mijne maag nam wraak door mij de hevigste pijnen te doen uitstaan. Na eiken maaltijd had ik een gevoel of ik een slechte spijsvertering had. De maag brandde mij, ik had grooten lust tot slapen, ergen dorst, walgingen en inaagzwaarten. De slechte werking mijner maag had mij natuuilijk zeer verzwakt. Na verschillende geneesmiddelen tever geefs genomen te hebben, besloot ik de Pinkpillen te gebruiken en zij hebben mij veel goeds gedaan. Terstond na hun ge bruik hebben zij mij eene groote verlich ting gegeven, de spijsvertering werd veel beter, en thans ben ik geheel en al genezen. Het horloge dat gij op zak draagt, loopt niet immer nauwkeurig, dan loopt het eens voor en dan weder na, van tijd tot tijd moet het geregeld worden. Ons spijsver teringsorgaan is niets anders dan een uur werk, dat zeer ingewikkeld is, dat van tijd tot tijd door de Pinkpillen moet ge regeld worden. Natuurlijk als gij een hoogst tijn hor loge neemt, en gij legt het ouder een globe, gevrijwaard van stof en alle weersgesteld heid, zal hetzelve goed loopen. In de werkelijkheid is het niet zoo ge steld, gij haalt het uit Uw zak om het op het marmer van een schoorsteenmantel te leggen, dan eens bevindt het zich in de eene positie, dan weder in eene andere, e» is voor $tof niet gevrijwaard. Het is aan zoo vele dingen bloot gesteld, dat het wonderlijk is dat het nog op tamelijk regelmatige wijze het uur aangeeft. Indien gij eens nagaat hoe gij het ware horloge, dat Uw maag is, behandelt, welke duizend maal teergevoeliger is, dan de fijnste horloges, is het wonderbaar dat uw maag nog dienst kan doen en U laat eten. Bedenkt dat zij sedert langen tijd verschei dene malen per dag werkt. Bedenkt dat gij er vele malen misbruik van hebt ge maakt. Hebt medelijden met Uw maag. Herstelt haar wat. De Pinkpillen zullen zeer goed deze reperatie doen, zij zijn niet alleen onovertreffelijk tegen maag kwalen, maar bovendien tegen bloedar moede, bleekzucht, neurasthenie, algemee- ne zwakte, rheumatiek, heupjicht, zenuw pijnen. Prijs f 1.75 de doos f9.perödoozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depothouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Middelburg. Heden werd zekere L., die niet nuchter was, en twist zocht, dooi de politie uit een danshuis verwijderd. Een en ander ging met hevig verzet zijnerzijds gepaard. Middelburg. Heden werd door de politie alhier zekere V. naar Roozendaal getrans porteerd, als zijnde zonder middelen van bestaan. Middelburg. De vereeniging „Uit het Volk-Voor het Volk" is voornemens, zoo mogelijk in de eerste helft van December, eene uitvoering te geven in het Schut tershof. Zij zal bestaan uit het zingen van eenige vaderlandsche liederen en t an de Oranje-Nassau-cantate van Cath. van Renneseen en ander begeleid door het muziekkorps van de d.d. schutterij, lui tenant-directeur dhr. Jan Morks. Een 450- tal leerlingen van de openbare en bijzon dere scholen alsmede de Volkszangschool nemen er, onder leiding van den heer W. K. Kuiler, onderwijzer aan laatstgenoemde school, deel aan. Binnen enkele dagen zal eene inteeken- lijst worden aangeboden. De entreeprijs is gesteld op f 1 per persoon. Het zal wel onnoodig zijn onze lezers op te wekken door een flinke inteekening deze poging van „Uit het Volk-Voor het Volk" en haar voortvarend ijverig bestuur te steunen. W at deze vereeniging, gesteund door het muziekkorps der d.d. schutterij, op het punt van verbetering van den volkszang doet, verdient algemeene waardeering. Vlissingen. Den hulpbesteller der poste rijen alhier, G. J. Verschage, welke sedert 18 jaren aan het postkantoor werkzaam is geweest en nu door ouderdom en voort durende ziekte ongeschikt is geworden voor den dienst, is bij beschikking van den minister een pensioen toegekend van f 100 's jaars, ingegaan 1 Oct. j.l. De minister van Oorlog heeft be noemd tot militair lid van den militieraad voor Zeeland den majoor prov.-adjudant iu Zeeland Alma, en tot zijn plaatsver vanger kapitein Kalshoven van het 3e regi ment inf., beiden te Middelburg. W.stkapelle. In de gisteren gehouden vergadering der Commissie van beheer van den Kunstweg WestkapelleBiggekerke werd tot secretaris-penningmeester be- uoeind dhr. H. Huijbregtsen alhier. Westkapelle. De waarnemingen op de regenmeter, alhier geplaatst vanwege het K. N. M. I., geven over 1905 de volgende cijfers aan gevallen regen in de maand Februari 30 m.M., October 139.1 m.M. Het gemiddelde over de tien eerste maanden 68.98 m.M. De heer N. Glinderman, ontvanger der directe belastingen, enz., te Alkmaar, herdacht gisteren dat hij vóór 40 jaar tot surnumerair werd benoemd. Tot adjunct controleur werd de heer G. in 1873 be noemd. Daarna was hij achtereenvolgens werkzaam te Dordrecht, 's-Hertogenbosch, Leiden en Schiedam. Tot controleur be noemd in 1876 te Oostburg, alwaar hij tot 1891 werkzaam was en toen verplaatst werd naar Roozendaal. Sedert 1 Nov. 1893 is de heer Glinderman te Alkmaar als rijks ontvanger werkzaam. Van 18881891 was hij bovendien lid der Tweede Kamer voor het district Oostburg (Zeeland). De heer B. Herschel, (vroeger ven noot der tabakslirma Herschel Enthoven Co. te Amsterdam) die onlangs te Mann heim, waar hij lid van den gemeenteraad was, is overleden, heeft aan die stad 500,000 Mark nagelaten voor den bouw van een overdekte zweminrichting. Als curiositeit meldt men dat een dienstkaart aan het adres van den burge meester van Udenhout, d.d. 28 Dec. 1893 door Burgemeester en Wethouders van Venlo verzonden, eerst den 20en October j.l. in zijn bezit is gekomen na een reis van bijna 12 jaarBedoelde kaart is ten postkantore te Venlo afgestempeld op 28 December 1893 om 12—1 's nam.te 's-Hertogenbosch 19 October 1905 om 56 's namiddags; te Udenhout '20 October 1905 om 8 uur 's voormiddags. Onlangs werd een bierhuishouder te Amsterdam door een bezoeker mishan deld en tegen dezen proces-verbaal opge maakt. Veel spijt over het gebeurde heb bende, kreeg hij het gedaan, dat de bier huishouder de klacht introk. Dit gebeurt meermalen. Doch nu de keerzijde dei- medaille. De bierhuishouder stelde als voorwaarde, dat hij vijftig gnlden moest hebben, daar anders de zaak door zoude gaan. Dit kwam onlangs ter kennis van de politie, die termen vond van tegen den bierhuishouder ter zake van afpersing proces-verbaal op te maken. Op de voordracht voor professor aan de Amsterdamsche Stadsuniversiteit staat dr. D. van Embden, bestuurslid van den Vrijzinnig-Democratischen Bond, be kend verkiezingsspreker. Hij trad onder anderen 4 Febr. van dit jaar te Bruinisse op met een rede tegen het chr. ministerie en den heer I'ompe, waarbij hij zelfs een schimpdicht tegen dezen Volksvertegen woordiger debiteerde. Hij werd toen krachtig bestreden door den heer S. Hage. Meerderjarigen. Het Hbld. herinnert er aan, dat er, in verband met de Kinderwetten op 1 Dec. van dit jaar een buitengewoon groot aantal Nederlanders zoo mannen als vrouwen meerderjarig zullen worden. „Immers schrijft het blad, de leeftijd der mondig heid wordt dan met twee jaren vervroegd en op het volbrachte 21ste levensjaar gesteld. Allen dus, die tusschen 1 Dec. 1882 en 1 Dec. 1884 geboi-en zijn, zullen heden over (bijna) 4 weken meerderjarig worden, ongeveer 730 maal zoovelen als gewoonlijk gemiddeld op één dag. Het getal geboorten hier te lande heeft in die beide jaren te zaaien ongeveer 290,000 bedragen. Hoeveel daarvan overleden zijn, is ons niet bekend. Gesteld het bedraagt de helft, dan zullen op 1 Dec. ongeveer 150,000 uit de ouderlijke macht of de voogdij worden ontslagen. VoorAmster dam zal het aantal, naar ons wordt mede gedeeld, ongeveer 20,400 bedragen". Te Delft zijn tot leden van den gemeenteraad gekozen de heer Dros (a.-r.) en de heer P. Goudappel (a.-r.) de libe ralen verliezen een zetel, dank zij de weigering der sociaal-democraten om aan de herstemming deel te nemen. De libe ralen leven bij de gratie der roode neven. Regeeringstelegram uit Indi'é. „De rijksbestuurder van Goa metecht- genoote, Kraeng Beroanging met echtge- noote, de vorstin van Barroe en Kraeng Barombong meldden zich bij den gouver neur van Celebes". (Tot toelichting diene, dat de in dit bericht genoemde rijksgrooten nauw aan den radja van Goa verwant en als de hoofden van het verzet in dat land schap aan te merken zijn). Deze week bezocht jhr. mr. De Sa- vornin Lohman, lid der Tweede Kamer, met zijn echtgenoote het graf van mgr. dr. Schaepinan, op het Duitsche Campo Santo te Rome. Den volgenden dag was het graf verfraaid en met nieuwe planten en frissche graszoden voorzien. Centrum Uit Gendt meldt menDat een ongeluk zelden alleen komt ondervindt zeker het huisgezin Doeleman, alhier. Verleden zomer werd het huis een prooi der vlammen, waarbij veel verbrandde daarop werden een paar kinderen aange tast door den typhus. Nu ligt de vrouw des huizes met nog eene dochter aan die vreeselijke ziekte, en daarbij komt nog, dat Maandagmorgen de vader C. Doeleman, door eene beroerte is getroffen, dood neerviel terwijl hij bezig was water te putten. Te Veldwijk begaven zich gisterennacht de 31-jarige schoonmaker P. met zijn 30-jarige vrouw ter ruste, na eerst de kachel te hebben gevuld. Toen 's mor gens de broer van P. hem kwam bezoeken, vond hij de kamer vol rook en het echtpaar levenloos te bed liggen. Een te hulp ge roepen dokter kon slechts den dood door kolendamp constateeren. De crisis onder de bouwvakken. Men meldt uit Amsterdam De heer I)e Ylugt, voorzitter der alge meene patroonsvereeniging, deelde mede, dat verschillende personeelen zich weder bij hunne patroons aanmeldden. Zij zullen heden den arbeid weder hervatten. De in de motie der uitgeslotenen genoemde voorwaarde, dat de patroons verplicht zouden zijn hun geheele personeel, zooals het voor de uitsluiting was samengesteld, weder aan te nemen, verwierp hij. Ook verzekerde hij ons dat de solidariteitssta- kers niet weder door de heeren Schut en Kloos zullen worden aangenomen. De christelijke werklieden hebben hunne plaat sen ingenomen. De invloed der anarchis tische bouwvakfederatie schijnt dus wel gebroken en de pochende beweringen, zooals die van Drewes, van nul en geener waarde te zijn. Met de beweging der met selaars en opperlui is 't dus, naar wij meenen gedaan. Prettig t In den trein. Waarom huil je zoo, ventje? Omdat u op mijn roointaartje zit. Bessensap-geknoei. Hoe noodzakelijk het voor de verbruikers van vruchtensap pen is, goed toe te zien dat hun geen namaaksel, maar sap afkomstig van gunstig bekend staande fabrieken geleverd wordt, blijkt eens te meer, uit, wat dezer dagen voor een onzer rechtbanken voorviel. Daar stond terecht J. W. Lz., fabrikant in de Gouden Pisang te Zutphen, wegens de levering van een hoeveelheid zoogenaamde bessensap, welke ondeugdelijk van samen stelling was, aangezien zij saccharine be vatte en te veel salicylzuur (nl. 1732 miligram per Liter), het aschgehalte te laag was, nl. 0.13 pCt. op 100 c.L. vloeistof het soortelijk gewicht bij Celcius te hoog was, nl. 1.0824, en eindelijk bevatte een kleurstof, benevens verstijfsel zetmeel. Dit mengsel, door den deskundige dr. Fr. die gehoord werd, verklaard voor een kunst product, werd verkocht voor echte natuur- bessensap, die n.b. wel een keuring kon doorstaan. Verloting. Aan het bestuur der Inter nationale Tentoonstelling van pluimvee, konijnen, enz., te Rotterdam, is by Kon. besluit vergunning verleend tot het houden van eene verloting van voorwerpen, die tentoonstelling betreffende. Dit is de eerste loterij, welke gehouden zal worden onder de bepalingen der nieuwe Loterijwet van 6 Juni jl. Broederliefde. Menno D. te Heili- gerlee was wegens mishandeling tot drie weken gevangenisstraf veroordeeld en moest zich dezer dagen aanmelden om de straf te ondergaan. Veel zin om te gaan „zitten" had hij niet en er viel hem dan ook een pak van het hart toen zijn bx-oe- der Jacob aanbood om als plaatsvervan ger op te ti-eden en zich voor „Menno" bij den cipier van het Huis van bewaring te Winschoten uit te geven. Zoo gezegd zoo gedaan, Jacob nam om zich te „ver- driesten" eenige borrels en toog naar Winschoten. Bij het Huis van bewaring aangekomen, W6rd hij opgemerkt door de marechaussee. Deze bezorgde hem wegens dronkenschap een plaatsje in den toren. Zijn voornemen om ware broedei-liefde te toonen werd dus niet ten uitvoer gebracht. De Hagenaar T., die te Loosduinen door eigen schuld door de stoomtram ge dood werd, was in het bezit van bossen sleutels, vijltjes, tangetjes, en dergelijke instrumenten. Hij droeg een winterjas, die voor enkele dagen bij den heer v. V. was ontvreemd en de politie achtte den man niet vreemd aan een belangrijken kip pendiefstal. Als bijzonderheid vermeldt de Bre- dasche Ct., dat bij een candidaatstelling voor den Bredaschen Raad de candidaat stelling van den heer O., medeonderteekend was door den candidaat S. en wederkeerig die van den heer S. door den heer O.geen der candidaten aan de stemming heeft deelgenomen en elk hunner een gelijk aan tal stemmen heeft verkregen. Emmons lid van den Senaat der Vereenigde Staten is wegens omkooperij veroordeeld tot vijf jaar tuchthuisstraf Donderdag stortte te Witte aan de Ruhr een in aanbouw zijnd circus in. Vier metselaars werden onder liet puin begraven. Een schandaal-proces, een echtschei ding in de Engelsche hooge wereld, zal binnenkort voor de Londensche rechtbank behandeld worden. Het geeft voor de zooveelste maal een droevig kijkje op de moraliteit van de Engelsche aristocratie. Gravin de Manin zal een eisch tot echt scheiding instellen tegen haar man, graaf Gustave Leon, Albert de Ilamil Manin, twee-en-twintigsten graaf van dien naam, nakomeling van een kamerheer van koning Karei X van Frankrijk. De gravin be schuldigt haar man van een doorbrenger en verkwister te zijn, die haar alleen om haar geld getrouwd heeft, haar altijd sloeg, wanneer zij hem geld weigerde, en haar op den koop toe bedroog, want hij had haar eigen dienstbode verleid. In 1895 reeds waren zij op vriendschappelijke wijze van elkaar gegaan, waarbij de gra vin haar man een jaargeld van 590 pd. st. toestond, maar later verzoenden zij zich weer met elkaar, zonder dat hij zijn leven echter beterde. De edele afstammeling van den kamer heer van Karei X beschuldigt zijn vrouw van ontrouw en dronkenschap Het prestige van zal door dit proces worden De „vei-moedeli voisier, die tijdens h< dent Loubet aan Madr werd, is het slachtc dwaling van de Spat voisier is geboren uit in Neufchatel, de zc Hij was te Madrid a van do horlogemaki Courvoisier. Een nacl tenis. Toen wist de zijn vrijlating te verkr voisier heeft een aankl de Madridsche politie Voor reizigers nieuwe bepaling gem genaam treft. Voor h pen zullen voortaan de zelfde geneeskund ondergaan als de tuss Deze pijnlijke maatreg een aan trachoom li die vroeger als tu: geweigerd werd, geti ontduiken door de kajuit-passagier. Uit Kanton w< leden van de Amerika; mannen, twee vrouwx 28en October door scliang vermoord zijn Bij de debatten Antwoord op de troon parlement ontkende dat er discipline in goede verstandhoudii buitenland en dat er constitutioneele regee ligheid is. Onder schreeuw en gefluit, het schandelijke van die ongestraft geble Servië er slechter vo< den llen Juni. .Een tiek wordt niet meer in den Balkan vermi; ten in Macedonië wo Servië bestaat geen en eigendommen. E gelijkheid. Wij hebt rechte klasse in unifo De zon als brot onderzoekingen hebbt gemaakt dat de ozo door het licht, en wel of scheikundige straf de lagere luchtlagen niet veel te merken, mi is de scheikundige w zon zeer groot, en het i zoo zuiver te houden, stralen zoo ver mog kunnen doordringen, en van alles wat ze kan, moet worden tej deze beschouwing zo; vorming bij een onwi aan de electrische on maar aan de ultra-vic bliksemlicht dat deze Een schouwbur dagen in groote opscl op een commando verf heele publiek, dat zich geërgerd aan de reusi en riep uit alle mach pelli"(weg met schreeuw duurde totd den hoed hadden afg hadden verlaten. D< de //rustverstoorders' gemaakt. Een emeritus burg is op tragische gekomen. Zijn echt; gens in de vroegte ex stookte vulkachel op gestoken, en was daa gaan. Toen enkele i meisje in de kamer bejaarde echtpaar bev gen, waarschijnlijk tei wikkeling van schad predikant bleek dood worden bijgebracht, kans, dat zij in het De ontwerpen van Willem van ür koninklijk slot te Ber plaatst, zijn reeds keizer bezichtigd, gekozen schets stelt lands gepantserd voo korten Spaanschen r kraag en heeft op het 1 Roosevelt te Wat President Roosevelt kort reeds berichtten, de „Dolphin" te Wast Toen hij aan land staj kapel „The Star-Sp spelen. Mevrouw Kade aanwezig. De haar per rijtuig naar «tonden al de kindere in de vestibule te wa rijtuig stilstond was uitgesprongen om mis; die hij sedert haar reis niet gezien had. I mensehenmenigte juicl kruiser „West Virgii van den Mississipi werd in drie dagen In korter tijd werd een schip van de Arnei gedaan. In den sneltrein I 1< 1)( Ro m e

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1905 | | pagina 2