Rechtszaken. de Ijelangen van den handelaar en den handel nauw betrokken zijn. Vergun daarom ondergeteekende, het volgende ter uwer kennisse te brengen Dat op de laatst gehouden vergadering de wenschelijkheid werd besproken van een v e r- v r o e g d e uitgifte der »vacantiekaarten". Dat de uitgifte van »vacantiekaarten" het vieemdelingenverkeer uitnemend bevordert Dat echter velen reeds van de schoone Juni maand zouden proiiteeren, (gewoonlijk verre te verkiezen bozen de maand September) zoo de maatschappijen ook gedurende de Juni-maand gelegenheid gaven, voordeeliger te reizen Dat ook van verschillende zijden bij de be trokken maatschappijen is aangedrongen op ver vroegde uitgifte, te beginnen 1 Juni, welke ver zoeken echter allen zijn gewezen van de hand Dat de Vereeniging «Handelsbelang" van oordeel is, dat het Bestuur van onzeu Bond een college vormt, waarmede ook buiten onzen kring rekening wordt gehouden en dat de invloed van ons Bondsbestuur veel verder reikt, dan die van particuliere Vereenigingen Dat in elk geval een desbetreffend verzoek, uitgaande van het Bestuur van onzen geheelen georganiseerden Middenstand (althans den han- deldrijvenden) ernstig zal worden overwogen en allicht effect sorteeren Dat immers, behalve de bevordening van het vreemdelingenverkeer, er nog een andere, machttge factor is, bepleitende de «vervroegde uitgifte" Dat van algemeene bekendheid is, dat de vertraging der treinen, zoowel wat het personen- maar ook wat het goederenvervoer betreft, haar oorzaak vindt in het drukke personenvervoer Dat door die vertraging niet alleen de han delaar, maar ook de handel zelve, schade lijdt. Dat hierin zou kunnen worden voorzien, al thans voor een zeer groot deel, door de zomer- drukte (in casu het ivacanti e"-verkeer) in plaats van over drie maanden (Juli, Aug., Sept.) te verdeelen over vier maanden (Juni, Juli, Aug., Sept.) Dat hierdoor zoowel het vreemdelingenver keer, als de geregelde treinenloop zou worden bevorderd Redenen, waarom de Vereeniging ^Handels belang" U dringend verzoekt, die maatregelen te treifen, waardoor correspondentie over deze zaak tusschen Uw Bestuur en de betrokken maatschappijen mogelijk wordt en inwilliging van het begeerde kan worden verkregen. Namens Handelsbelang'', F. KEULEMANS, Secretaris De circulaire wijst er verder op dat de zaak van «vervroegde uitgifte" ook elders aan de orde was, eu de weg, door de Middelburgsche Vereenigiug „Handelsbe- laug" ingeslagen, sympathie vond bij „de Asser Handels vereeniging" teAssenjdoch dat het Bondsbestuur 22 Februari 1905, sehreef „geen actie te voeren in zake ver vroegde uitgifte van „vacantie-kaarten" en zulks op grond van „de omstandigheid, dat geen bewijzen van instemming inel uw (ons) denkbeeld, van de afdeelingen waren ingekomen", terwijl het Bondsbe stuur „bekend met de pogingen, die steeds tevergeefs zijn aangewend, om de Spoor wegmaatschappijen tot een vervroegde uitgifte te doen besluiten", van oordeel was. dat „Handelsbelang'' mede zou „er- v o kennen, dal het wenschelijk is, dat onze Bond, voorloopig althans, in dezen niet handelend optreedt". Dit antwoord, zoo gaat de circulaire voort, werd breedvoerig op onze verga dering besproken. Il#t resultaat van deze bespreking was, dat, overwegende de erkenning van de belang rijkheid van ons voorstel door het bondsbestuur, blfjketfs «de Middenstandsbond" van9Dec. 1904; handhavende de argumenten, in ons eerste schrijven aangevoerd, om door middel van het Bondsbestuur deze zaak te behandelen van oordeel, dat het uitblijven van sympathie betuigingen niet het tegendeel bewijst; de Vereeniging «Handelsbelang" besloot tegen den winter deze zaak opnieuw aan de orde te stellenen de aangeloten Vereenigingen uit te noodigen hunne sympathie met ons pogen uit te spreken. „Handelsbelang" vraagt ten slotte aan de aangesloten vereenigingen bewijzen van instemming met haar denkbeeld, opdat daaruit blijke en volge dat „op krachtige wijze deze voor handel en handelaars zoo belangrijke zaak worde behartigd". Middelburg. Gisterenavond had een der lotelingen de baldadigheid, in de Gravenstraat een ruit in te slaan, waar van door de politie proces-verbaal werd opgemaakt. Middelburg. In het fi-ie vorderings district van paarden, Tholen-Nieuw-Vos- meer, is o. a. aangewezen als geëxamineerd veearts, de heer A. van der Sande te Oud- Vossemeer benoemd tot taxateurs C. H. A. Stoutjesdijk en J. M. Wagemaker, beiden te Tholen en tot plaatsv. taxateur C. W. Snijder te Oud-Vossemeer. Middelburg.. Donderdag had alhier een bijeenkomst plaats tot vorming van een plaatselijk sub-comité der Reinbrandt- commissie, in verband met de feestelijke herdenking op 15 Juli a. s. van den 300-jarigen geboortedag van den grooteu schilder. Deze commissie heeft zich als volgt samengesteldJhr. mr. L. Schorer, eere-voorzitter mr. W. Polman Kruseman, voorzitterJ. F. van Dunné, ondervoor zitter dr. L. Wagenaar. Ie secretaris J. II. Deibei, 2e secretaris jhr. W. C. van Panhuijs, penningmeester. Voorts als leden mej. Marie Bs. van Berlekem en de hee- ren mr. P, Bijnen, M. G. Boasson, dr. J. C. Bolle, O. J. Cleuver, mr. P. Diele- man, M. Fokker, mr. M. Jacq de Witt Hamer, L. K. van der Harst J.Jz., M. J, van Hille, W. Hioolen, jhr. mr. W. A. H. Snouck Hurgronje, P. G. de Jager, dr. H. Japikse, dr. H. van der Kamp, G. K. A. Nonhebei, A. Rademaker, G. H. Rengs, jhr. mr. L. van Bronkhorst Sand berg, \V O. Swaving, dr. J. Vogler en A. T' A. Wagtho. Hierbij zjj in herinnering ge bracht dat de Rembrandt-comraissie op haar programma heeft staan subsidie voor het uitgeven van een beschrijving van leven en werken van Rembrandt door Jan Vetksubsidie voor 't uitgeven van een Prentenbijbel, bevattende 150 a 200 repro ducties van schilderijen, etsen en teekenin- gen van Rembrandt over bijbelsche onder werpen aankoop van Rembrandt's woon huis in de Jodenbreêstraat te Amsterdam een artistieke avond in den Stadsschouw burg te Amsterdamilluminatie van 't Rijksmuseun enz., terwijl dan tevens door de regeering de nieuwe zaal voor de Nachtwacht zal worden geopend. De sub- comité's zijn gevormd om alom in het land geld bijeen te zamelen. Vlissingen. Het Duitsche stoomschip „Hermine Henzenmuller',, van Antwerpen naar Malta is hedennacht bij Nieuwer- sluis aan den grond gevaren. Sleepbooten zijn lerwaarts vertrokken voor assistentie. Goes. Voor de vereeniging „Weten schappelijke Belangen" alhier hoopt 20 Nov. op te treden prof. dr. H. Bavinck, van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Goes. In dank ontvangen door den penningmteester der wijkverpleging f16.26 uit het busje van de zustèr. Kloetinge. Het suikerbieten-vervoer is niet alleen over het land, maar ook door sommige wegen dezer gemeente, haast ondoenlijk. Van den landbouwer De Vrieze viel een paard dood voor den wagen. Rilland Bath. Een zoon van den land bouwer B. alhier, geraakte met de paar den voor een wagen gespannen op hol. Hoewel de paarden met den wagen tegen een steilen dijk, nabij den Engelschen polder reden, en er weer afkentelde, won der genoeg, de wagen niet. Doordat een der paarden met een der pooten over den disselboom verward geraakte, kwamen de paarden spoedig tot staan. De zoon be kwam geen letsel, doch bedoeld paard werd nogal aan de pooten verwond. Rilland-Bath. Een woonwagen be spannen met 3 honden en waarin een man en eene vrouw zaten, werden heden Vrijdag op last van den burgemeester per staatsspoor naar B.-op-Zoom vervoerd. Daar de spoordam door palisaten is af gezet, is het vervoer naar Woensdrecht onmogelijk, zoodat de wagen, waarvan de eigenaar beweerde geen geld te bezitten en tevens voorgaf geblesseerd te zijn, op kosten der gemeente vervoerd wordt. Rilland-Bath. De Donderdag gehouden raadsvergadering werd bijgewoond door 5 leden. Afwezig waren met kennisgeving de heeren de Jager en Boot. Allereerst was aan de orde de begrooting voor 1906 die na enkele discussies in ontvang eu uitgaaf werd vastgesteld op f25168.99 met een post van onvoorziene uitgaven van"f46.64. Op die begrooting zijn o.m. uitgetrokken in ontvang voor inkomsten en bezittingen f 429.325, schoolgelden f 570, havengeld f 300, hoofdelijken omslag f 4000, subsidie ingevolge art. 49 wet L. O. f 1500. Wat de uitgaven betreft voor de gezondheidscommissie f 135.61s, onder houd wegen eu voetpaden f 1250, haven werken f 100, kosten voor wegsverbetering f7500, jaarwedden onderwijzers f5675, subsidie burgerlijk armbestuur f 1650. Bij deze begrooting werd ook behandeld een verzoek van den wegwerker J. de Bokx om vergoeding in de kosten van kachelhout voor liet aanmaken oer kachels in de school te Rilland alsmede voor het aan schaffen van dweilen, sponzen, en andere materialen voor het behoorlijk schoonhou den der school. Na eenige (discussie werd besloten adressant eene tegemoetkoming te geven van f 12.50 in het jaar. Wat betreft het herhalingsonderwijs werd besloten, dit op den ouden voet te laten doorgaan, vooral met het oog op het steeds afwisselend onderwijzend personeel en tevens ook omdat de liefhebberij voor dat onderwijs zoo gering is (slechts één aangifte). Om daarin les te geven werden benoemd voor jongens de heer H. Bakker en indien zich meisjes aangeven de onder wijzeressen M. W. R. Bakker en J. H. ten Napel. Op eene reclame in den H. Om slag van I'. Verplakke werd afwijzend beschikt terwijl op de reclames betreffende hondenbelasting der heeren ds. J. C. Fon tein en L. van Baaien een half jaar af schrijving verleend werd. Ook werden Burg. en Weth. gemachtigd de gemeente gronden weder voor 7 jaren te verpachten onder ,de bestaande voorwaarden, de ge meenteregenbak zal nog 1 jaar in eigen beheer worden gehouden en de verkoop van het water worden gebracht van 4 op 3 centen per jok. Daarna kwam een belangrijk eu ingrij pend voorstel aan de orde naar aanleiding van een request van den arts W. M. Moree tot verbouwing van de thans be staande woning of tot het bouwen van een geheel nieuwe woning. Adressant grondde zijn verzoek op de navolgende motieven. Ie. dat het kamertje in gebruik als apotheek veel te klein is zoo dat hij gebrek aan plaats voor een onder- zoekstoel de patient genoodzaakt is zich op den grond uittestrekken. 2e. dat daar er geen wachtkamer is de smalle gang als zoodanig dienst moet doen waarbij nog komt het groote bezwaar daaraan ver bonden dat alles wat in de apotheek ge sproken wordt in de gang verstaanbaar is. Burg. en Weth. stelden voor in begin sel te besluiten ernstige pogingen te doen ter verkrijging van een nieuwe woning voor den arts indien ook van de zijde van den arts voldoende waarborgen worden gegeven. Na breedvoerige discussies werd daartoe met algemeene stemmen besloten. In beginsel werd verder ook besloten als dan het oude huis van den arts en dat bewoond door dhr. v. de Linde van de hand te doen of laatstgenoemd huis en dat bewoond door dhr. Bakker. De hoer Butijn wilde toch al was het dat er een nieuwe woning voor den dokter kwam als dan niet het huis bewoond door dhr van de Linde vau de hand doen, hiertegen verklaarden zich de burgemeester en de heer Griep die wel bereid waren tot ver koop in het belang eeuer goede dokters woning. Medegedeeld werd verder ook nog dat 'door B. en W. boeken en kas van den gemeenteontvanger waren nagezien en dat over het dienstjaar 1901/1905 ontvangen was eene som van 41270 41 en uitgegeven eene som van f39246.95 dus een batig saldo van f2023.79 dat door Gedeputeerde Staten goedgekeurd was de nadere regeling betreffende het traktement van den we gens ziekte met verlof zijnden onderwijzer l'ïancois. Stavenisse. Eene ongehuwde verpleeg de van het Burgerlijk Armbestuur, die hevig aan epilepsie lijdende was, is, naar alle waarschijnlijkheid bij een aanval dier ziekte, gistermiddag een kwartier afstands buiten de gemeente in eene sloot gevallen, en op het hoofd staande, door spoedig toegesnelde hulp uit haren treurigen toe stand verlost en bewusteloos op eene kar huiswaarts gebracht. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten; tengevolge van het vele water, dat zij had binnengekregen, is zij, nadat het bewustzijn was terugge keerd, aan de gevolgen bezweken. Stavenisse. Als overal is ook hier de oogst der suikerbieten in vollen gangin aanmerking genomen den drassigen bodem tengevolge der veelvuldige regens gaat het werk vlug van de hand; nog twee weken dan zullen ze bijna verscheept zijn. Hoedanigheid en hoeveelheid beide zijn uitnemend. Het suikergehalte gaat zeer dikwijls over de 16 er werd hier reeds 16,4 en zelfs 16,3 geconstateerd. Een aardig donceurtje voor de boeren, die op gehalte contracteerdenvoor elk tiende procent boven de 14 wordt hun een dubbeltje extra uitbetaald boven de ruim f10, die ze netto voor de 1000 K.G. ont vangen. De opbrengst is eveneens uit stekend terwijl een beschot van 16000 K.G. per gemet (39,24 A.) eene gemid delde is, zijn er hter velen, die 20000 K.G. en zelfs meer halen. Naar schatting zullen uit deze haven 7 millioen K.G. bieten worden verscheept, eene waarde vertegen woordigende van bijna eene ton gouds. Ovezand. Woensdagavond vergaderde voor het eerst de pas opgerichte aldeeling der vereeniging „Het Groene Kruis" voor de gemeenten Ovezand en Driewegen. Het ledental bestaat uit plm. 60 leden, n.l. 40 te Ovezand en 20 te Driewegen. Een bestuur werd gekozen bestaande uit de heeien H. R. Foliner, voorzitter, B. G. Lamberts, secretaris, A. Rijk Pz., penning meester, D. Mulder, ds. J. de Vries, J. L. Mol en M. de Drcu leden. De statuten en een reglement werden vastgesteld. Zierikzee. De gemeenteraad machtigde Burgemeester en Wethouders om het be stuur der schippers vereeniging Schutle- vaer, dat bij adres verzocht had over te gaan tot het verdiepen der haven alhier, te berichten dat er geen termen bestaan om aan dit verzoek gevolg te geven, aan gezien den toestand der haven van dien aard is dat zij voor het verkeer alhier voldoende is. O.-Souburg. In de vergadering der anti-rev. kiesverceuiging (wanneer? Red.) werd met meerderheid van stemmen tot candidaal voor een lid van den gemeente raad gekozen den heer J. Dorleiju. O.-Souhurg. Door de afdeeling van den Chr. Nat. Werkmansbond werd een leden-vergadering gehouden die tamelijk goed bezocht was. Ter tafel kwam een ingekomen stuk van hot hoofdbestuur van den bond met het voorstel om aan te sluiten bij den op te richten arbeidsraad. Daar velen vreesden dat zij door het op treden in massa te veel op politiek terrein zouden komen werd het voorstel verwor pen. Besloten werd om deel te nemen aan het aaubieden van een huldeblijk aan dr. De Visser ter gelegenheid van Z.Eerws. 25-jarig ambtsjubilé. Nog werd door den Voorzitter medegedeeld dat ds. De Visser van Middelburg op 15 Nov. e. k. een rede wenscht te houden in 't belang der vereeniging. Na goedkeuring van het huis houdelijk reglement werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Krabbendijke. Donderdag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Ditmaal waren alle leden tegenwoordig. Als punt 1 werd nu het verzoek van den heer Lij baart behandeld om verhoo ging van jaarwedde met het oog op de Fransche avondschool. Dhr. Welleman vond dit verzoek billijk en stelde voor bij het minimum tracte- ment, dat volgens de wet met 1 Januari f 950,is, 60 cent per lesuur voor het Fransch te geven en dus voor 400 les uren het bovengenoemd bedrag met f 240 te verhoogen en het tractement alzoo te brengen op f 1190. Dhr. Vogelaar was tegen splitsing dei- werkzaamheden en vond een salaris van f 1100 voor Krabbendijke voldoende. De heeren De Kok en Butijn spraken in den zelfden geest. Met 5 tegen 2 stemmen (Welleman en Krijger) werd het voorstel tot tractaments- verhooging verworpen en bepaald dat het tractement voor dhr. Lij baart f 1100 en vrije woning zal blijven. Op een verzoek van het N. O. genoot schap om de onderwijzers te verzekeren met het oog op ziekte onder het personeel, werd met algemeene stemmen besloten niet in te gaan. Het voorstel Krijger om de gemeente- begrooting met memorie van toelichting te laten drukken, werd met 4 tegen 3 stemmen (De Kok, Sonk# en Butijn) aangenomen. Instructie herhalingsonderwijs te Oost- dijk werd vastgesteld met algemeene stem men, alsook een wijziging in de begrooting van 1905. In een zitting met gesloten deuren werd het suppletoir kohier der begrooting vast gesteld. Na heropening vroeg dhr. Vogelaar bij de rondvraag eenige inlichtingen aan gaande het werk aan de spui-inrichting. Goes. Een extra-trein van hier naar Parijs mag wel in de annalen geschreven worden als iets zeldzaams. En wel omdat zulks Donderdagmiddag plaats vond. Een, te Ellewoutsdijk jonggehuwd paar, de keer Nieveld, van 's-Gravenhage, en een dochter van den heer van Hattum van Ellewouts dijk, ging zoo'n extra-reis „geheel alleen" ondernemen naar Parijs. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend dat met ingang van 1 Nov. 1905 te Wemeldinge een rijks telefoonkantoor voor het algemeen verkeer wordt opengesteldde diensturen op werk dagen zijn 7,30 voorm. tot 8,30 namiddag. Op Zon- en feestdagen geen dienst. 's-Heer Arendskerke. Bij de begra fenis van de vrouw van C. v. Z. op de Gosvasse, heeft zich het stuitend geval voorgedaan, dat om de woning der over ledene te bereiken, met de kist, door een weide, en over een stuk klaverland van C. v. St. moest gereden worden omdat de publieke weg totaal niet berijdbaar is. Eveneens is liet moeten gebeuren met het lijk, om de gevallen te voorkomen, dat lijk koets en lijk, in de sloot of in het slijk terecht kwamen. De vele regens en het veelvuldig vervoer der suikerbieten hebben er veel toe medegewerkt, om dien weg in een modderpoel te herscheppen, maar het geval is zoo, dat het toch altijd een slechte weg is, en nu er zooveel wegen verhard worden, deze toch zeker ook wel een beurt krijgen moest. Verbeeld je, een lijkstatie midden door het land Bij kon. besluit is ket eereteeken tot belooning van eervollen, laugdurigen werkelijken dienst bij de Schutterijen toegekend aan M. P. Roest, 2e luitenant, N. Zandee, sergeant-majoor, Chr. J. Kes- teloo, fourier en O. de Smit, korporaal tamboer, allen bij de dienstdoende Schut terij te Vlissingen. Bij kon. besluit is met ingang van 15 Nov. gelijk wij reeds in een deel dei- vorige ojfigaaf meldden, benoemd tot burge meester van Barendrceht, welke gemeente voor zeven achtsten antirevolutionair is, de heer D. Wijckerheld Bisdom burge meester van Korigene (deze is vrijzinnig). Gelijktijdig is hem eervol ontslag verleend uit laatstgenoemde betrekking. Ierseke. De gemeente Ierseke heeft in den laatsten tijd een heel ander aan zien gekregen een aanzien dat niet anders dan in het voordeel en belang dei- gemeen tenaren kan zijn en dat het ge volg is van de flinke verbetering van stra ten en wegen. En niet alleen verbetering maar ook de bestrating van nog onbestrate gedeelten, werkte mee om het aanzien onzer gemeenle te verbeteren. Waren er voor korten tijd nog een tien tal straten waar men door slijk en plassen moest baggeren om in de woningen te kunnen komen, thans ziet men overal flinke klinker- of keibestrating. Geen wonder dat de Iersekenaar met een tevreden oog op deze verbetering ziet en gaarne voor deze vooruitgang zijn aandeel betaalt in de straatbelasting die met ingang van 1 Januari 1906 van de ingezetenen zal worden gevraagd. En niet alleen dat deze verbetering zich uitstrekt tot datgene dat boven den grond is, maar ook het rioleeren van onderscheidene deelen der gemeente mag een stap vooruit worden genoemd op den weg der gezondheidsbevordering. Thans is men bezig de laatste hand te leggen aan het plaatsen van een tweetal urinoirs waarvan een bij de Gereformeerde kerk en een bij den ingang der Langeviele. Ook dat is eene voorziening in eene lang bestaande behoefte. Aan den vischafslag in de Scheve- ningsche haven werd hedenochtend een levende in zee gevangen zeehond verkocht. Men meldt uit Zevenhuizen Een geacht ingezetene en zijne eehtgenoote, gisterenavond van den laatsten trein naar huis keerende, werden op weg van het station naar het dorp, zonder dat daartoe de minste aanleiding bestond, door vier personen van elders, die sedert eenigen tijd aan den opbouw der onlangs afge brande woningen te Moerkapelle werken, lastig gevallen en mishandeld. Gelukkig werd hun hulpgeroep opgemerkt door den landbouwer V. en twee zoons van den landbouwer v. R., die er in slaagden drie van de vier kerels te bemachtigen en in het arrestantenlokaal alhier te doen op sluiten. De vierde wist te ontvluchten, doch daar deze inmiddels bekend gewor den was, werd hij te Moerkapelle van zijn bed opgelicht en aldaar opgesloten. Tusschen Doetinchem en Wekl heeft gisterenavond een 29-jarige Duitgoher in den trein getracht zich door vergiftiging van het leven te berooven. Te Dinxperlo in den trein gestapt met het voornemen naar Arnhem te gaan, zette hij tot drie maal toe een flesehje aan den mond. Te Wehl werd hij uit den trein verwijderd en begon de inmiddels ontboden genees heer zijn maag uit te pompen. Hedenmiddag was de man nog in leven. Men vermoedt, dat het een misdadiger is, die uit Duitsch- land de wijk heeft genomen. Zijn naam is nog niet bekend. De spencer en de duif. Men schrijft uit UrkGistermorgen trok een troep postduiven het zuiden in, over het eiland Urk haar vlucht nemende. Een bonte sperwer koos er een van tot zijn buit en verscheurde ze zonder dat de ooggetuige er iets aan doen kon. Van de verscheurde, uiteengerekte duif liet de sperwer alleen over eenige veereu, waarvan eeu gemerkt met paaschen stempelinkt inet het nummer 5 en een elastieken poot-bandje aan de binnenzijde gemerkt 6190 eiT aan de bui tenzijde 4070C. De Fransche minister van Oorlog, de heer Berteaux, heeft vergezeld van zijn aide-de-camp te Toulon een toertje gemaakt met een luchtschip van Lebattdy. De tocht strekte zich over zeven kilometer uit, en werd gebruikt om de forten rond Toulon te verkennen. Te Saint Cyr is in den ouderdum van 87 jaren overleden mgr. Lanusse, de geestelijke van de militaire school aldaar. Hij schijnt een soort Fransche pastoor Verbraak te zijn geweest, wel bekend in militaire kringen en voor zijn verdiensten tijdens den Fransch-Duitschen oorlog was hij benoemd tot ridder van het Legioen van Eer. Een pels voor de schoone" Merelli. Alle Parijsche bladen schrijven sympa thieke berichten over deze handlangster en bijzit van den dief Gallay. Een redacteur van de Matin" was er achter gekomen, welke Parijsche bont werker het reeds vermelde verzoek had gekregen om Merelli, in de gevangenis een pels of bontkraag te leveren. Hij ging er heen, zag, dat de man juist een loop knecht vroeg, bood zich aan en werd aan genomen. De tocht naar de gevangenis, in gezelschap van een zoon van den koop man, was zijn eerste boodschap. Merelli zocht maar niet in hel bijzijn van deu koopmanszoon en zijn knecht een kraag van vossenbont uit. Intusschen maakte de directeur met de kooplui een praatje. Hij was verbaasd over het bericht van de Matin" geweest. „Die journalisten kruipen overal in en tussehen", zei hij, maar hier zal hij wel uit blijven! Of hij nu uitge lachen wordt De regeering van Griekenland heeft gelast de kapiteins Spiromilios en Manos in hechtenis te nemen daar zij beschul digd worden onder verschillende voor wendsels twee maanden verlof te hebben verkregen en toen naar Macedonië te zijn gegaan om aanvoerders van Grieksche benden te worden. Spiromilios is aan een voet verwond. Hij moet in het vilajet Salonika zijn opgetreden. Er is een nieuw soort mitrailleuse bij de Fransche cavalerie in Augustus in beproeving geweest. Zij is reeds in dienst gesteld bij de koloniale troepen en bij de bergtroepen en verschilt in vorm, beginsel en samenstelling van alle andere mitrail leuses. Zij kan gemaakt worden voor elke soort infanterie-munitie, en een snelheid van 500 tot 600 schoten in de minuut be reiken. Het gewicht is 24 K.G. Zij is slechts uit 32 stukken samengesteld. Voor het snelle vuur zijn twee man ter bedie ning noodig. Eéu man kan 250 schoten in de minuut doen. Het wapen kan op een drievoet gesteld worden, maar ook op een affuit. De financieele wereld te Brussel is pijnlijk getroffen door een nieuwen dief stal, ten nadeele van de Société Générale gepleegd door een ambtenaar, belast met den dienst der fondsen. De schuldige amb tenaar eigende zich Zaterdag 31 stukken Belgische Staatsschuld toe, elk 10,000 frs. groot. Het bestuur bemerkte eerst des Dinsdags den diefstal. De politie is den schuldige nog niet op het spoor. Men zal zich den zeer belangrijken dief stal herinneren, die eenige jaren geleden eveneens in deze instelling is gepleegd. Arrondissements-Eechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens diefstalP. de R., 26 j., waschvrouw, Vlissingen, tot 4 m., J. C., 26 j., arbeider zonder vaste woonplaats, thans te Mid delburg in hechtenis, tot 6 w. (met min dering der doorgebrachte hechtenis), M. J. P., 19 j-, waschmeisje, Vlissingen, tot 1 m.,F. C. M., 37 j., leurder, Middelburg, lot 14 d., en J. de R., 14 j., mosselraper, Neuzen, tot 7 d. gev. straf; helingT. A. F., 19 j„ Bergen-op-Zoom, en W. J. v. B., 20 j., Oss, kermisreizigers, beiden te Middelburg in hechtenis, ieder tot 5 w., (met mindering der preventieve hechtenis), en S. J. S., 67 j., wed. J- de K„ S. J. S., 44 j., hvr. van D. v. D en M. de R., 35 j., hvr. van J. N., alleu zon«

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1905 | | pagina 2