Buitenlandsch Overzicht. Rechtszaken. De Pinkpilien. Gemengde Berichten. LU t RECLAMES. Kerknieuws. Schoolnieuws. liet geneesmiddel waar over men spreekt van de stad, zoo gunstig aan haren oever gelegen. Zal de natuur zich laten dwingen V Ziedaar het probleem, alleen door de toekomst te beantwoorden, maar waarvoor het heden veel zorgen baart. Nog een ander vraagstuk. Met dit werk is 800 millioen francs gemoeid. 188 millioen voor de haven werkenen 108 millioen voorde fortificatiën. Want dit verhoogt het lastige van dit geval. Antwerpen is niet alleen de haven stad van België, maar ook het steunpunt voor de militaire verdediging van gansch België. Antwerpen's fortenkring is wat voor ons de Hollandsche waterlinie is. En nu zijn er velen die wel willen stem men voor de haven, maar niet voor de forten. En het eene is door de regeering aan het andere gekoppeld, onafscheidelijk verbonden. Zoo komt het dat heel België met be langstelling de behandeling van dit onder werp volgt, en dat ook handel en zeevaart en voorts allen die belangstellen in het leven der volkeren hun aandacht wijden aan deze, zoovele belangen omvattende zaak. Kenmerkend voor den geest der En- gelschen noemt Timotheus het in haar „Herinneringen aan Admiraal Nelson", dat terwijl Napoleon enkele jaren vroeger bij de Pyramiden van Egypte tegen de Engelschen strijdende, tot zijn soldaten zeide„Soldats, songez que du liaut de ces pyramides quarante siècles vous re- gardent" (Soldaten bedenkt dat van de hoogte dezer pyramiden veertig eeuwen op u neerzien), Nelson bij Trafalgar in signaal-vlaggenschrift aan de bemanning der vloot tot parool gaf de woorden (gelijk wij ook gisteren reeds in ons O oer zicht herinnerden): „England expects that every man will do his duty" (Engeland ver wacht dat ieder man zijn plicht zal doen). Zoodat Napoleon werkte op de eerzucht, Nelson op het plichtsgevoel zijner mannen! Kruger op den Kansel. Ik is nou klaar met die eientlijke preek, maar mót nou daarom toch nog voor julle duidelijk maak die onderskeit die daar is tussen die bekeerde en die onbekeerde mens, ik meen tussen die mens die de zonden niet meer liefhê nic en die mens die die zonde nog lief hè. Die lam en die vark, hulle hê saam loop kuier en hulle hê bij die spruit gkom, en hulle hê saam in geklim. En saam hê hulle banje gespartel en geplas en hulle was te vrede. Maar die lam, hy hê in die end op syn pens gekyk en hy hê gesie dat hy was fuil, en toa hê hy jammer gekry en hij hê uit geklim en hy hê foor die vark geroep en hy hê geseijy moet uitkom, jou pens is i'uil, maar die vark, hy hè gelach en hy hè foor die lam gespot en hy hê gesei, mije pens is nie fuil nie en hy hê weer geplas en gespartel. En soo maak nou die bekeerde en die onbekeerde mens ook. Hulle val saam in die zonde net als die vark en die lam saam in die spruit val. Maar die bekeerde mens hy kry jammer en hy klim uit en hy roep foor die Heere en hv sê Och Heere, maak mij weer skoon Maar die onbekeerde mens hy is net als die vark. En als die bekeerde mens of die predikant foor hem roep en hem waarskouw en hem sê jou lijf is fuil, jy mot uitkom, dan lach hy, want hy kan die ding nie sie nie en hy spot en hy blyf in die zonde spartel net as die vark in die spruit bly spartel en plas. Hê julle nou die onderskeit gesien tussen die bekeerde en die onbekeerde mens (N. Gt.) Allerlei uit Rusland. Generaal Linjewitsj is met behoud van zijn functie van opperbevelhebber tot adju dant-generaal van den Tsaar benoemd. Graaf Lamsdorf heeft wegens zijn ver diensten gedurende den oorlog en tijdens de vredesonderhandelingen de Wladimir- orde le klasse gekregen. In de Russische stad Palus zijn door brandstichting 200 woonhuizen en 5 syna gogen vernield. Twaalfhonderd menschen zijn zonder dak. Men verdenkt de omwentelings-comité's, deze ramp te hebben teweeggebracht. Te Tiflis zijn twee werklieden in een tram gedrongen en hebben daar prins Arlachwari neergeschoten. Gedurende de paniek, die ontstond, ontkwamen de moor denaars. Oostenrijk-Hongarije. Wat een geharrewar in dit land over het algemeen kiesrecht. De Keizer trot seert de meerderheid in het Hongaarsehe Huis met de herbenoeming van Fejervary, die het oude kabinet behield met vervan ging van slechts één titularis. Wat dit nu worden zal Het volk, voor leuzen vatbaar, hangt onder de leus Hongarije voor de Hon garen Het Hongaarsch commando-taal voor het Hongaarsehe leger en Alge meen Stemrechtde meerderheid der Afgevaardigden getrouw aan. Ontbinding der Kamer zal derhalve den Keizer niets baten. Nu is wel de coalitie niet heel sterk, tengevolge van de groote verscheidenheid harer samenstellende deelen, maar wan neer op minstens één punt de Commando-taal de Vorst niet toegeeft, zal zij nimmer uiteenvallen. En gelijk men weet, op dat punt zwicht de Keizer- Koning nooit. Aan de oflicieele eenheid van Taal en Volk, en Leger vooral, zal hij nooit laten tornen. Dat loopt op revolutie uit. Intusschen zijn nu de Landsdagen aan het woord. Dat zijn de vergaderingen van de verschillende aparte staten, Kroon landen,waaruit het land is saamgesteld. Die vergaderen steeds in het najaar. Maar tot stand brengen doen zij alleen daar waar één nationaliteit de macht in handen heeft, in de Opper- en Neder-Oostenrijksclie, de Salz- en Vorarlsbergsche, waar deDuit- schers, de Galicische, waar de Polen heel meester zijn. Reeds in Stiermarken, waar de Sloveneu de minderheid vormen, gaat het met hor ten en stooten en in den Krainschen land dag voeren de Slowenen zelfs obstructie. De Tiroolsche volksvertegenwoordiging, waar de Italianen hetzelfde deden, is zelfs sinds twee jaar niet meer bijeengeweest thans vechten de Italianen daar weder voor een Italiaansch Zuid-Ti rol en een ltaliaansche universiteit. In Dalmatië en Istrië maakt de strijd tusschen Kroaten en Italianen alle wetgevend werk on mogelijk. Het kritiekste is het natuurlijk weder in de drie Tsjechisch-Duitsche landen Silezië, Moravië en Bohemen. In Silezië zijn de Duitsehers verbitterd wegens de door v. Kórber ingestelde Tsjechische paral lelklassen aan de kweekscholen voorouder- wijzers te Teschen. In Moravië hebben de betoogingen en botsingen te Brüun veel kwaad bloed gezet. In Bohemen staan Duitsehers en Tsjechen voor een gemeen schappelijke moeilijkheid een tekort van 13 millioen Kronen op de begrootingWare die er niet, dan zouden de Duitsehers wel licht weder tot obstructie overgaan, ge lijk zij vroeger steeds deden om de Tsjechen voor hun obstructie in het par lement te treffen. Thans behandelen zij de voorgestelde verhooging van het bier accijns, die bij Slaven en Duitsehers al even impopulair is. Zoo vertoont heel Oostenrijk den droe- vigen invloed van den ouderlingen haat en strijd der verschillende rassen, een treurig symptoom van langzame, geleidelijke, doch naar menschelijke berekening onvermijde lijke outbinding. Van een „koning". Twee automobielen stonden gisteren morgen stil voor het kerkje van Saint- Denis-de-la-Chapelle. De arbeidersbevolking van de Hue de la Cliapelle was in opschudding geraakt door deze ongewone gebeurtenis. De straat jeugd kwam aanloopen, en schaarde zich om de voertuigen, die voor de kerkdeur stonden. Wat dat wel beduiden mocht? werd gevraagd. Een oude juffrouw kwam naderbij en verklaarde, met bevende stem «Dat, jongens, is de Koning, met de Koningin en den Dauphin" (Kroonprins). Groote verbazing onder de straatjongens. Enkele anderen gingen den heer en de dame na, die met een kind aan de hand de kerk waren binnengetreden. Het was wel niet de Koning, noch de Koningin of de Dauphin, die de Chapelle Jeanne d'Arc binnentraden, en daar een honderdtal personen bijeen vonden. Maar het had de Koning kunnen zijn. In dat kerkje in de Rue dc la Chapelle werd een mis gehouden op den gedenkdag der onthoofding van Koningin Maria Antoi nette. En do tnan, die door de oude juf frouw als de Koning werd aangewezen, was de zich noemende «prins Jean de Bourbon", een afstammeling van Naun- dorf die beweerde de zoon van Lode- wijk XVI te zijn en in Nederland een schuilplaats vond. Prins Joan de Bourbon trad binnen, ge volgd door de princes en hun zoon. Hij is een flinke, statige man, met een klein blond snorretje. Op de voorste rij is een plaats voor hem opengehouden aan zijn zijde neemt prins Madeleine, zijn vrouw, plaats de kleine prins llenri, een aardig ventje van 6 jaar, met lange blonde krul len, staat tussehen hen in Na de mis nemen de prins en zijn vrouw plaats aan de deur. De kleine schaar ge trouwen, die op dezen Octoberdag elk jaar de mis bijwonen, brengen den afstamme ling van Bodewijk XVII hun hulde voor elk zijner aanhangers heeft de prins een handdruk, de prinses een vriendelijk woord, de kleine Henri een glimlachje. En dan nemen zij weer plaats in de auto's die snel voorbijvliegen te midden der straatjeugd. Een jongen roeptVive le Roi" De jaarlijksche betooging der Naundorf- Bourbons is geëindigd. Een nieuw Koninkrijk. De quaestie republiek of koninkrijk schijnt in Noorwegen te zijn uitgemaakt. Althans de gewijzigde Grondwet is naar een Commissie verwezen, en van die Grond wet zal artikel 1 aldus luiden „Het Ko ninkrijk Noorwegen is een nieuw, zelf standig, ondeelbaar en onafhankelijk rijk, zijn regeeringsvorm is de beperkte en erfelijke monarchie" Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leiden D. J. v. Aalst te Amersfoort; te Oosterzee, A. Ewoldl te Wijnjeterp te Iihenen, H. J, Olthuijs te Harmeien. Bedankt voor Aminerstol door H. Snel te Polsbroek; voor Krimpen a. d.Lek door D. M. Boonstra te Putten. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Vlaardingen de heer A. P. Calliber, onderwijzer te Koudekerke. Aan de universiteit te Utrecht is bevorderd tot arts de heer J. J. v. d. Harst. Beroepscommissie. De Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel verzond aan de aangesloten schoolbesturen het stem biljet voor de commissie van beroep en de groslijst waarit die namen moeten ge kozen worden. Niet minder dan 120 na men komen op de lijst voor. De meeste stemmen verkregen de heeren mr. Th. Heemskerk 81, jkr. mr. A. F. de Savor- uin Lokman 18, A. S. Talma 17, J. v. d. Molen 14, J. C. Wirtz 13, J. Keuning te Groningen 11, N. Oosterbaan 10, K. Vink te Lopik 9 stemmen. Deze stem ming loopt alleen over de drie leden voor de commissie aan t» wijzen door de on derwijzers van de scholen die bij den Schoolraad zijn aangesloten. Een dergelijke groslijst is ook gezon den aan de schoolbesturen. De meeste stemmen haddenMr. A. W. v. Beeck Calkoen 81, Prof. dr. J. Woltjer 21,Jhr. mr. A. F. de Savornin Lokman en A. S. Talma elk 18, Prof. dr. H, Bavinck en J. J. Iinpeta elk 8. In de gisteren te Utrecht gehouden openbare terechtzitting van den Centralen Raad van Beroep in de Ongevallenver zekering is uitspraak gedaan in het hooger beroep der Rijksverzekeringsbank tegen de uitspraak van den Uaad van Beroep te Middelburg houdende vernietiging der be slissing van de Bank, waarbij de rente den 8 November 1903 toegekend aan P. de V. te Westkapelle werd herzien. Getroffene wiens linkerarm tengevolge van een onge val werd gekwetst genoot eene rente van 49 °/o van zijn dagloon, die door de Bank bij de herziening werd teruggebracht tot 35 van het dagloon, waarvoor naar 's Raads oordeel geen termen waren, daar getroffene's geschiktheid tot werken sedert niet is vermeerderd. De Centrale Raad bevestigde de aangevallen uitspraak. De beroemdheid heeft steeds een basis, een oorzaak. Hei is zeker, dat de schilder waarvan men het meeste spreekt, die is, die de schoonste schilderijen heeft gemaakt en dat het geneesmiddel waarvan de naam het meest wordt uitgesproken, dat genees middel is, dat de talrijkste en merkwaar digste genezingen bewerkt heeft. De Pink pilien zijn het middel, waarover men het meeste spreekt, omdat zij iederen dag dui- zenae genezingen bezorgen en voor dui- zende menschen doen, wal zij voor juf frouw A. van der Hoek, Zuideinde, no. 26, te Delft gedaan hebben. Zij schrijft, dat zij langen tijd aan bloedarmoede, zwakte en pijnen in den rug geleden heeft en dat alles wat zij er voor genomen had zonder eenig resultaat was gebleven, tot op den dag dat m n haar de Pinkpilien had aan geraden, want, zoo gaat zij voort, dank zij de Pinkpilien ben ik thans welvarend en lijd niet meer en gij inoogt mijne ver klaring gerust in alle dagbladen bekend maken, want het is de zuivere waarheid. Men spreekt hoe langer hoe meer over de Pinkpilien dat zij een groot aantal ziek ten genezen die in schijn mogen verschil len maar in werkelijkheid dezelfde oor zaak hehben. De Pinkpilien genezon de ziekten veroorzaakt door bloedarmoede, omdat zij bloed geven en.hetzelve ver rijken en zuiveren. De ziekten zijn bloed armoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen,£rheumatiek. De Pinkpilien zijn de machtigste hersteller van het zenuw gestel en genezen schele hoofdpijn, zenuw pijn, heupjicht, St.-Vitus dans, en alle ge vallen van neurasthenie. Prijs f 1.75 de doos f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depothouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. jVlitltlollmi'jS'. In de Raadsvergadering van Woensdag a.s. 2'/2 uur zijn de onderstaande zaken aan de orde Notulen Stukken Benoe ming leden der Commissie voor de Strafver ordeningen, van voorzitters en leden der Com- missien van Fabrikage en van Financien, van leden der Commissie bedoeld in art. 11 der Verordening op de heffing van eene belasting naar het geschatte inkomen der Commissie bedoeld in art. 3 der Verordening op de heffing van het vergunningsrecht voor den kleinhandel in sterken drank en van een lid en een plaats vervangend lid der Commissie bedoeld bij art. 19 tb en 2 der Wet op Bedrijfsbelasting. Begrooting Burgerlijk Armbestuur 1906. Door Burgemeester en Wethouders voorgedragen onswerp tot wijziging van de Gemecntebegroo- ting voor 1905 en staat van te rooien boomen. Bezwaarschriften tegen aanslagen in belasting naar het geschatte inkomen over 1904 en tegen aanslagen in die belasting over 1905. Voorstellen B. en W. n. a. v. het adres der Afdeeling Middelburg van den Alg. Ned. Tijp.bond betref fende minimum loon en maximum arbeidstijd voor typographenom met de firma I. C. en W. Altortïer een contract te sluiten voor de levering van drukwerken ten behoeve der gemeente en n. a. v. het verzoek van de firma Bosman en van Goozen om de gebouwen der voormalige meestoof te mogen koopen, en naar aanleiding van het adres van de ^Houthandel, voorheen G. Alberts Lzn, en Co." benevens de voorstellen van de heeren van Dunne c.s. van mr. Gratama. Voorstel van de Commissie voor de Strafverordeningen naar aanleiding van een adres van F. Ceulen e.a. betreffende den invoer van vleesch in kleine stukken. Vlistingen. Er is hier weer een goede verbetering ingevoerd. Tot nog toe wer den de hulpbrievenbussen des avonds om 10 uur voor het laatst op denzelfden dag gelicht. Brieven na dien tijd in de bus geworpen werden den volgenden dag eerst na 8 uur des morgens daaruit ge haald en dus pas met den trein van 9 uur verzonden. Hierop was reeds ver schillende malen gewezen en ziet thans staat boven de hulpbrievenbussen aange kondigd dat ook een lichting plaats heeft des nachts ongeveer 12 uur, zoodat al wat op dit uur in de bussen wordt aan getroffen des morgens met den eersten trein wordt verzonden. Verplaatst bij de directe belastingen de rijksklerk A. Beun, van Iloutenisse naar Renesse, en de kommies 3e klasse A. Huis man, van Zuiddorpe naar Hansweert. Bij Kon. besluit is aan J. Overbeeke, te Rilland-Bath, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als gezworene van den Anna-Mariapolder, provincie Zeeland. Axel. Toen gister de landbouwer F. met een open karretje elf schoolkinderen van de Chr. school huiswaarts bracht, over kwam hen allen een groot ongeluk, dat gelukkig nogal goed afliep. In de straat door den polder Beoosten Blij ontving zijn paard een slag van een paard dat gespan nen was voor een geladen wagen met sui kerbieten,en juist voorbij reed op de hoogte vaa de woning van den heer P. v. D., waar zich een kreekgat bevindt. Het paard schrikt en springt te water. Allen werden meegevoerd, doch gelukkig ook gered. Niet één leven is te betreuren. De kleine dren kelingen werden in de woning van den heer P. v. D. binnengebracht, uitstekend ver pleegd, en konden, behoudens één meisje, des avonds nog huiswaarts keeren. Voor een paar kinderen moest de hulp van den dokter worden ingeroepen, doch naar wij vernemen kwamen allen met den schrik vrij. Viissingen De op de werf „De Schelde" gebouwd wordende torpedobooten zullen gedoopt worden „Krokodil" en „Draak". Bij het Departement van Koloniën is ontvangen het volgende telegram van den Gouverneur-Generaal De hoofden van Loeboedjambi en Loe- boeambatjang passeerden de korte verkla ring. De kwaadgezinden zijn uit Djambi en Boeloedjambi uitgeweken naar Taloek, dat deswege genomen is na krachtigen tegenstand, waarbij de vijand 64 dooden en wij twee gewonden bekwamen. Verzet gebroken. Den gouverneur van Celebes was opgedragen, den radja van Gowaop te roepen naar Makasser ter verantwoor ding wegens vijandelijke daden. De radja verscheen niet, waarop onze troepen Goa zijn binnengerukt. Geen verzet onder vonden. De radja was in zijne woning en ontving daar den gouverneur". Hoewel blijkens onderstaand telegram het binnenrukken in Goa zonder verzet heeft plaats gehad, is, blijkens een nader telegram, wel verzet ondervonden bij eene verkenning in den omtrek van Djongaja op de Noordgrens van Gowa, Zuidelijk van Makasser, daar bij die gelegenheid één fuselier is gesneuveld en drie fuseliers en één cavalerist werden gewond. Het bovenstaande bericht omtrent Goa in verband beschouwende meenen wij, dat de gang van zaken de volgende is geweest Alles was gereed gemaakt om den 19en dezer Goa te kunnen binnenrukken. Om echter zoo mogelijk ook nu weder bloedvergieten te voor komen werd de radja van Goa naar Makasser ontboden om zich tegenover den gouverneur van Celebes te verantwoorden over zijne vij andige houding, bestaande in het onbeleefd be jegenen van dien hoofdambtenaar, het afsluiten van de tot zijn rijk toegang gevende wegen, het op de grens weigeren een daar marcheerend detachement toe te laten, het niet tegengaan van rooverijen en strooperijen door zijn onder- hoorigen gepleegd, enz. Den vorst van Goa is dus tot het laatste toe de gelegenheid geschonken het bestaande geschil op minnelijke wijze uit den weg te ruimen. Toen hij niet aan de uit- noodiging voldeed, ging de gouverneur naar den vorst, die te Djongaja verblijft houdt. Thans gingen echter ook troepen mede, om desnoods met geweld de nakoming van onze wenschen te vorderen. Of dat oprukken onzer troepen den weer- spannigen potentaat nog verraste, weten wij niet, maar wij zouden het wel meenen te mogen afleiden uit het eerst ontvangen van den heer Kroesen en het daarna vluchten. Ook kan het zijn, dat de eischen, door den hoofdambte naar gesteld, niet medevielen, en de vorst het daarom maar beter vond weg te gaan. Onze troepen zullen, toen de conferentie een gunstig verloop had, een bivak betrokken heb ben, om bij de hand te zijn als het noodig was. Tevens zal van uit dit bivak wel de noodige aandacht zijn geschonken aan het vorstelijk ver blijf, om op de hoogte te blijveu van hetgeen daar voorviel. Niet onwaarschijnlijk is het, dat geregeld in die richting is gepatrouilleerd en dat een der patrouilles ten slotte krachtdadig is moeten optreden, om tot de conclusie te komen dat de vorst gevlucht was. N. R. C, Lichaamscel-houdingen. Bij een volwassen en welgevormd mensch is, wanneer hij met uitgestrekte armen slaat, de afstand van vingertop tot vin gertop, rechts en links, gelijk aan de lengte van kruin tot zool. Achtmaal de lengte van 't hoofd is de lengte van den geheelen mensch. Een lint, dat de gesloten vuist, langs de kneukels, omspant, heeft de lengte van den voet. Tweemaal de omtrek van den duim, aan den wortel, is de omtrek van den pols. Tweemaal de omtrek van den pols is de omtrek van den hals. Tweemaal de omtrek van den hals is de omtrek van 't middel. Het water te Ambt-Almelo is nog steeds wassende. Boven den dam, die in de Hagen is gelegd, loopt het waterover de oevers. Een groot gedeelte van de Gravenallée, nabij de Weteringbnig, staat blank. Eveneens is de weg, loopende van genoemde brug voor het badhuis, ondcr- geloopen. Verscheidene boeren leggen dammen om hun boerderijen en landerijen tegen het vloedwater te beveiligen. Men meldt uil Leeuwarden: Hedennacht heeft het hier flink gevro ren vele slootcu waren hedenmorgen met een ijsvlies bedekt. Op het oogenblik dat de Vrije Uni versiteit haar jubileum vierde, waren onze twee grootsten onder de grooten, wier namen aan den levensloop dier stichting verbonden zijn, in het buitenland. Dr. A. Kuyper bevond zich te Buda Pest, jhr. mr. A. F. de Savornin Lobman vertoeft te Rome. Te Delft is tot lid van den gemeente raad gekozen de heer Verhoeff (r.-k.) Her stemming tusschen P. Goudappel (a.-r.) en J. P. v. Kampen (1.) en tusschen H. Dros (a.) en D. C. Lans (1.) Mislukte aanslag. Gistermiddag ont kwam de heer Roessing van Itersou, chef van den tractiedienst der Holl IJzeren Spoorweg-Mij., te Amsterdam door toe vallige omstandigheden aan een aanslag op zijn leven. Een sedert eenigen tijd ontslagen beambte vervoegde zich in het Administratiegebouw en vroeg den heer R. v. I. te spreken. Toen hiertegen be zwaar werd gemaakt, dreigde hij den por tier met een revolver en snelde naar de kamer van den heer Roessing. Deze was toevallig even afwezig, en eer de man aan zijn voornemen gevolg kon geven, werd hij door de te hulp geroepen politie ge arresteerd. Hij is een wegens dienst weigering ontslagen jong beambte die reeds herhaalde malen doch vruchteloos, den heer R. v. I. over zijn ontslag trachtte te spreken. (Tel.) De schouwing van het kinderlijkje in het Gemeente-ziekenhuis te 's-Graven- hage heeft tot resultaat gehad, dat de oorzaak van den dood van het kind was een aandoening in de ingewanden en dat er geen het minste verband bestond tus schen het overlijden en het brandwondje, dat zoo goed als genezen was en niets beteekende. De Caissomvet. Naar wij vernemen is proces-verbaal opgemaakt tegen den directeur van het bouwwerk aan de wes telijke viaduct wegens overtreding van de Caissonwet, n.l. te vlug uitschutten van een arbeider uit een schutsluis. V.) Uit Loosdrecht meldt men Dit najaar is de waterstand van de rivier de Vecht reeds tweemaal zoo hoog geweest, dat sommige perceelen geheel blank stonden en het water de huizen binnenstroomde. In de buurschap Oudwa te Loosdrecht was een bakker verplicht voor het verrichten van zijn arbeid kap laarzen aan te trekken. Tentoonstelling te Luik. Tot comman deur in de Leopoldsorde zijn benoemd de heeren J. E. Scholten, lid van de Eerste* Kamer, voorzitter van de commissie voor de Nederlandsche afdeeling, en J. T. Cre- mer, oud-minister, lid van den jury supé rieur tot ridder is benoemd jhr. W. C. de Geer te Luik, gedelegeerde der Neder landsche commissie. Te Parijs is na een korte ziekte overleden mr. H. A. Ameshoff. Slechts sinds een jaar was hij te Parijs gevestigd, als directeur voor Frankrijk der levens verzekering-maatschappij Kosmos. Na in 1887 te Utrecht in de rechten te zijn ge promoveerd, was hij naar Transvaal ver trokken. Eerst advocaat-procureur, was hij weldra aldaar in staatsdienst getreden. Als zoodanig heeft hij jarenlang te Pre toria den belangrijken post van „judge" bekleed. Toen de oorlog uitbrak was hij mede op commando getrokken, zes maan den in het veld gebleven en had hij tevens als rechtsgeleerd adviseur generaal Schoeman ter zijde gestaan. Hij behoorde met zijn echtgenoote, geboren baronesse Van Ittersum, die als chef der ambulance diensten werkzaam is geweest, tot die even bescheiden als degelijke menschen die zooveel mogelijk vermijden het voor werp te worden van lofsprekende publi citeit. Anders ware op beiden en met even veel, zoo niet met meer recht, als over zooveel anderen die hun plicht deden tijdens en na den oorlog meer de aan dacht gevestigd dan het geval geweest is. Zijn heengaan in de kracht des levens is een zware slag voor de zijnen. N. Ct. Salaris oud-ambtenaren Z. A. It. De luitenant-gouverneur van Transvaal heeft thans formeel verklaard, dat in geen geval achterstallig salaris zal worden uit betaald aan ambtenaren, die commando- r dienst verricl dan naar w\ lijk aan oorlog in fur Prinses zij aan een P; voor een Hoi proces tegen daar zij de c voor Gotha De voc socialisten V: berg met eei van den Rijk Vrede t zijn zich te mededeeling Vickers k Co commissie, d; lingen heeft nemen. Te Mi straatbetoogin uit elkander sehen gewond te Riga is van slachtoffe ben te Jekate zakken ge voc Gedurende dc de buffetten Ook hier viel genden dag 1 waarbij van gewond were agent van p 1 eel ijk pak sl Concessi zijn bij beseh loopig toegelc particuliere sc het onderwijl aardrijkskund De Polen zu zetten totdat deze talen zij zal deze conc genaam zijn, is der Duitscl Br In een drie wij in „De S De Friesch-i een bond vc richten een In hoeverre te worden af] dr. Bronsvele van den nieei aanbeveling Wagenaar c. i zelfs van de me historischen, Dr. Bronsv dapper streec been te houdei historischen, pieel veel ze dan de anti-r Voorwaar, zonderlinge c Het zondei wenk, dien zijn nieuwe niet te veel mannen, die li of getoond het Echt Bronsve Critiek, alt Kuyper en Li het anders te een heet hanj wel theorie, de practijk. I en men gevoe met de prakti rak ing komt, een gevaar k; Daarom vo hun eigen K: het nog beter, mannen naar bleef de criti konden ze hee Dr. Bronsveld Een Het «Batav Augustus j.l., over den leidt Meester, die e zaam was «En Mr. rl dan voor goee Als financie Pierson naar verwarde fin: brengen, hee op de geduc heer De Mees nog! En de niet. gingsreformato sjaars gekost, tement. De heer kon als vice wat hij heid op wetge om geen verw Heel goed. heeft nu in voering gehou van hetgeen worden over hij hier was, toen om aan terugl De heer De zitter van dei vgn Financien I), wilde opgege hel

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1905 | | pagina 2