Een Woonhuis en Erf 59 Aren 20 c.A. WEU ing. een Woonhuis M. V olkrijk Liebert Cl Voor den Boerenstand voorhanden: Aanbestedingen. Openbare Verknopingen. Afloop ïerkoopingen enz. AdverteirtiSn. een Onderwijzer (es) Marie ïsebree Moens, Hekendmaki ng. den 28 November 1905. Zeenwscbe Toeier- eo Kisteltaiel TË~KÖÖP Openbare Verpachting: met SCHUUR en ERF "te koop C 95 LANGE BURG C 95 MIDDELBURG. ZZ=T üflarktberich ten. SCHOUWING. eene ZMIeid. Rotterdam, Coolsingel 70. Donderdag 26 October 1905, met grooten Tuin In de maand November '05 Groote keuze ESQUIMAUX, DUFFEL, PILOW, THOOLSCHE BAAI, enz. enz. BONKERS in alle maten en prijzen. der Vrije korte bericht It men ons uit van de ver- jrwijs op Ge- pgemaakt, om q geboortedag te vieren, de konden zoo- jt bedwingen, een aanvang sze feesten ijdag is een met den heer Deze com- om 2 uur, met mcorps, waar- ;ers rector is, ter plechtige sn bijeen in feestgebouw [len „groenen" keele vrien- Inen te treden, een plaatsje het tooneel, getuige rnoch- pomen zouden, iet corpslied iten de afge- lex Veritate", judenten, wien telijk welkom lardigden van in de ver ens door den gteneorps had doen verte len. |Jitig moment l een 80-tal ïaan door den den heer E. onder het i Vivat". I plaats waren It eerste cou- den praeses, die de stof het jubi- aneringen bij I hij niet op- >m veel voet- aat dit corps fetemt liet den |ton aanwezig tr aan vooraf r., vji'Vtaar- |m de histo- lichtpun- aan onze Jniversiteit Een orga- ioor tal van J zijnwaar len wat be- lidenten en Tienden van ons straks de corps onder de ivan de te lijst der ook leden Universi- oelangrijke at spr. ook Ike student Iten tot het Isel, dat het (Vrije moet |t heeft de Hij hoopt geen ge- toga om- |als reünist een waar leen oogen- tpreuk, die til despe- jiten dronk ten besloot Iraeses van foordde de lijn bezield 1 historische lachten van aangeven len worden, loos-feesten fpplaus). foorstellen, oud-leden |nden over- tieugd, dat Ifeestvieren mystieke I corps van Ter eenmaal den wortel meer, dat hen is, dat |eren boom, applaus), ninga, dat i eens goed bijval uit. ons over het jubileum van onze Universiteit, en we zijn trotsch er over, dat we aan die Alma Mater onze opleiding hebben genoten. Die Universiteit. Neem uit het leven van onzen grooten Kuyper die Universiteit weg, en zeker 1 ge houdt nog zooveel over, dat ge God overvloedig danken kunt voor wat hij deed, land en volk ten zegen. Maar toch neemt ge er dan het hart uit, want zijn leven en zijn arbeid gaf hij in de eerste plaats aan onze Universiteit. De Vrije Universiteit was al zijn zinnen en denken, al zijn strijden en worstelen, nu meer dan 25 jaar 1 En wat ook achtergebleven zij in ministerieele portefeuille, toen hij het Binnenhof moest verlaten, de vrij making van het liooger onderwijs behoort niet daaronder (lang aanhoudend applaus). Er zijn tijden geweest, dat men in andere kringen nooit dan met minachting sprak over ons en onze Universiteit: „Wat willen die aemechtige Joden Thans worden de wetenschappelijke voortbreng selen van onze Universiteit met eere ge noemd ook van de andere zijde. Er zijn dagen geweest van het leven der Universiteit van afwisselenden bloei, takken zijn uitgesneden, die haar boom versierden, maar de uitkomst heeft ge leerd, dat ze toch op haar stam niet konden tieren gelukkig hun plaats werd in later dagen weder uitnemend door andere in genomen. Het past ons niet, op de vrucht en den zegen, die we thans zien te roemen, voor den Heere onzen God buigen we ons neder en belijden we ook onze vele tekort komingen in deze. Maar Zijn werk willen we daarom niet verkleinen. Ook in deze stonde moet het zijn .Niet ons, niet ons o Heere, maar Uwen Naam geef eere We hadden gaarne nog anders feest gevierd, deze dag, en gewenscht, dat die man, die thans in het buitenland verblijft, in ons midden kon zijn. Maar onze God heeft dat anders beschikt. Doch daaraan onderwerpen wij ons, ge- loovende dat alle dingen medewerken ten goede dengenen, die God liefhebben. Nimmer toch moeten we vergeten, dat als wij Ridders willen zijn, we Kruis ridders moeten wezen, per Crucem ad Lu centlangs het Kruis tot het licht, per aspera acl aslra door bitterheid tot het licht Geen gelukkiger dronk ware deze ure dan ook in te stellen, besloot dr. Wijminga zijn rede, dan een op het welzijn van onze UniversiteitVivat Crescat, Floreat Aea- demia Nostra 't behoeft zeker niet gezegd te worden, dat deze rede van den voorzitter der Reünisten-commissie daverenden by val en de voorgestelde dronk de algemeene in stemming vond. Het jcorpslied daverde weer door de zaal, van den kant der Reünisten zoo con brio als van de zijde der studenten. Toen was het woord aan den voorzitter van de Lustrum-commissie en met dat diens stentorstem door de zaal klonk, was er al zóó de societeitsstemming in al moest er eerst nog een wandeling ge maakt worden „naar de kroeg". 't Waren maar huishoudelijke mede- deelingen, maar zóó van de fuifgeur door trokken, dat de vier professoren-reünisten evenzeer in de jool-stemming raakten, als de onnoozelste groen. Hiermede waren de feestelijken op waardige wijze ingezet. Gedurende de lustrumviering werden de bovenzalen van „Parkzicht" afgehuurd om dienst te doen als sociëteit voor corps leden en reünisten. Dinsdagavond worden de nieuwe corps leden geïnstalleerd in „Parkzicht". Woens dagavond van 8V2 tot 12 uur word een soiree gegeven in „Couturier". Uit Wijk bij Keusden meldt men In den nacht van Zaterdag op Zondag is ten huize van den oud-smid de Bruijn alhier een brutale inbraak met mishandeling ge pleegd door twee personen. Met een beitel, gestolen uit een bij de woning staande smederij, is eene ruit losgemaakt en er uit genomen, waardoor een der daders binnen de woning is geklommen, die daarna de huisdeur van hare grendels heeft ontdaan en de andere heeft binnengelaten. De daders zijn toen naar de slaapkamer van de B. en diens zuster gegaan, welke laatste bij het openen der deur wakker werd en haar broeder wekte. Een der inbrekers bleef in de deur staan, de andere nam een stoel en gaf daarmede de zuster van de B. een paar slagen op het hoofd; ook de B. ontving een slag met den stoel in de bedstede. Toen zijne zuster door den inbreker bij de keel werd gegrepen, viel de B. den aanrander aan, waarop beide indringers vertrokken. Als een der daders is pertinent herkend door de B. en diens zuster de met groot verlof zijnde huzaar J. K. alhier, die echter na zijne arrestatie alles blijft ontkennen. Zwaar geboeid is hij naar de gevangenis te 's-Hertogenbosch overgebracht. Het Hbld. meldtTusschen den huize den Hoek en de boterfabriek te Nijkerk heeft zich een schandelijk stukje afge speeld. Twee Bunschoters komen op hun melkwagen aanrijden. Bijna aan het einde van den vermoeienden tocht geeft het paard het op en blijft staan. Een dracht slagen geeft geen verandering. Uitspannen. De koppigheid afleeren met de onver mijdelijke slagen. Nu zal 't wel beter gaan. l.mmuw inspannen. Geen succes. Het dier ijlt pal op zijn plaats. Weer ondergaat arme beest dezelfde kuur met dezelfde Uitkomst. Toen, - 't is haast ongelooflijk haalde e«n hunner zijn mes voor den dag en stak er het paard mee in het achterdeel, dat het bloed er uitgutste, en toen ging het. Bij de teraardebestelling op de begraaf plaats Crooswijck te Rotterdam van het stoffelijk overschot van een hoofdagent van politie, deed zich een schokkend inci dent voor. Een aantal politieagenten stond op een houten grafstelling rond de groeve die sterk genoeg werd geacht om die personen te dragen. Juist toen een collega een toespraak zou houden, bezweek de stelling en vielen de doodgraver en een zestal hoofdagenteu en brigadiers in de geopende groeve. De meesten hunner bezeerden zich aan de beenen en knieën, doch geen hunner bekwam overigens ernstig beletsel, wat daaraan te danken was, dat slechts één kist in het ruime graf stond, waardoor de mannen meeven- deels in het zand terechtkwamen. Te Breda zijn officieel candidaat voor de Tweede Kamer gesteld de heeren W. II. Boogaardt, redacteur van de Java- post te Batavia (kath.), mr. W. Ingen- housz (kath.) en dr. Jan van den Brink (s.-d.), te Breda. Gisteren heeft, naar wij in liet- Cent rum lezen, in tegenwoordigheid van het Centraal bestuur te Leiden de plechtige inwijding en opening van het Centraal Bureau der Katholieke sociale actie door den eentralen adviseur prof. J. 1). J. Aengenent plaats gehad. Bij beschikking van den minister van waterstaat is met ingang van 16 dezer de benoemde adjunct-ingenieur van den rijks waterstaat N. C. Lambrechtsen, gesteld onder de bevelen van den hoofdingenieur directeur van den rijkswaterstaat in de lste directie, ter standplaats 's-Gravenhage. Rekenkunde. Ze waren op school aan de breuken. De onderwijzer vroeg Wat is dus meer een halve sinaasappel ol' acht zestienden Een halve, meester. Hoe kom je daarbij Omdat er anders zooveel sap uitloopt, meester. Een treurig einde voor den dapperen Boerengeneraal Cronjé De Amerikaansche politie heeft het Boerenlager in Brighton- Beach, bestaande uit een ouden tentwagen en een paar paarden benevens andere aan den oorlog in Zuid-Afrika herinnerende voorwerpen, opgeruimd en tegelijkertijd een einde gemaakt aan de ergernis van velen, die de treurige overblijfselen zagen. Dat is het einde van Cronjé, den gene raal, die bij Paardenburg met 5000 man werd gevangen genomen en als krijgs gevangene naar St, Helena gevoerd werd. Na zijn vrijlating had hij met een Amerikaanschen impresario een overeen komst gesloten, om op de tentoonstelling te St. Louis als hoofdpersoon in een „Boerenoorlogscène" op te treden. In 't begin had het Boeren-circus veel aftrek, maar de belangstelling verkoelde, de voor stellingen werden slecht bezocht en ein delijk werden ze opgeheven. Zooals Amerikaansche bladen ironisch opmerkten, vochten de Boeren niet meer met de „nagemaakte Engelschen", maar bekampten beiden, onder gemeenschappe lijke vlag, dien niet betalenden impresario In 't Boerenlager kampeerden ook onge veer 20 Sehotsche Hooglanders, die in hun Schotscli costuum op een doedelzak speelden. De coroner te Merstham kwam gis termiddag gereed met de lijkschouwing van de vermoorde juffrouw Money. De uitspraak van de jury laat het raadsel onopgelostnadat toch de hoogere politie autoriteit verklaard had, dat alle pogingen om het raadsel op te lossen hadden ge faald, deed de jury de volgende uitspraak de oorzaak van het overlijden van mej. Money is niet overtuigend vastgesteld kunnen worden. Zaterdag 21 Oct. Goes, 7 uur bij Geus door dhr. Mudde voor dhr. v. Acker het bouwen van een huis Keizersdijk. Aanwijzing 4 uur. Be stek, enz. ter inzage bij Geus in Het Wapen van Zeeland. Kruining.en, stationskofïiehuis 4 uur door dhr. Ingen Housz. Bootz van Breda het bouwen van een jachtopzich terswoning 78 M2. en verdere werken. Inl. dhr. W. Sterk, Schore. Woensdag 25 October. Middelburg, GebouwProv. bestuur 11 u.het onderhoud van de aanleg- en losplaats voor visschers in den Brakman bij de Isabellasluis en van het havenkanaal van Philippine met bijbehoorende wei-ken, gedurende 1906, '07 en '08. Raming f 2600 per jaar. Inl. hoofding.-dir. Bekaar, Mid delburg, arr.-ing. Nelemans, Neuzen en opz. Bloemkolk, Sas van Gent. Donderdag 19 Oct. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. Verhulst lo. huis G 202; 2o. id. smederij met bovenwoning G 166 3o. winkelhuis G 1984o. huis G 197 5o. huis en stal G 171, allen Bellingstraat 60. pakhuis Korendijk P 79en lo. huis Bree E 137. Te zien 18 en 19 Oct. van 1012 en van 24 uur. Goes, door den ontvanger 1 uur ver pachting schorren onder Rilland-Bath voor 5 jaren. Vrijdag 20 Oct. 's-Heer-Arendskerke, bij De Ruiter 3 uur voor de Herv. Gem. door not. Pilaar verpachting 428 c.A. hove niering van M. Geuze en 810 c.A. bouwl. van P. de Ruiter. Woensdag 25 Oct. Grijpskerke, op Molenzicht door not. Hosang bij J. de Witte half 10 [uur inspan als 2 zwarte merriën 16 en 9 jaar, 3 bruine dito 13, 2V2 en l'/2 jaar, 1 zweetvos dito 5 jaar, 8 melkkoeien, 2 vare, 14 vaarzen, 10 kweekkalvers, 2 schapen, 6 varkens, 2 karnhonden, 50 kippen en hanen, 7 kaapsche eenden veerwagen, 2 menwagens, driewielskar, waterkar met vat, bokkenwagen, twee- paard-maaimachine, dorschmachine, ros molen, de helft in een molbord, arrestee, veldslee, hakblok, sleepdenr, voorsleeper, kort- en langtouwen, 1 stel wagenvoeren, 1 groot vluchtwiel, schapenhok, mangels, mutsaard, mestput, paardeuwant, land bouw-, melk- en zoldergereedschappen, huisraad, trapnaaimachine, 80 kilo ge rookt spek. Kapelle, 10 uur op Teekenburg door not. Mulock Houwer 1 zwart veulendra- gend paard 10 jaar, 1 hengstveulen, 3 melkkoeien, stier van 6 maanden, drieling wagen, sleper, 2 eggen, balansploeg, 72 kippen en hanen, stal-, zolder- en melk- gereedschappen, 10000 K.G. best weihooi, 3000 K.G. klaverhooi, aardahpels, uien, beestenpeen enz. W 0 1 f e r t s d ij k, 10 uur Broeder- en Zusterpolder door not. Liebert, 1075 canada's. Donderdag 26 Oct. Middelburg, 2 uur in de Verge noeging door not Hosang lo. 7780 c.A. bouwl. in Zoutelande in 3 perc. en in massa2o. 2818 c.A. id. en sprink in Koudekerke3o. 4610 c.A. weiland in Ritthem, achter de Kleine Abeele4o. 5730 c.A. id. in St. Laurens 5o. 89 A. GOES, 17 October 1905. De aanvoer blijft onbeduidend en de prijzen overanderd. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f6,50 a f 7,50. Nieuwe rogge f 5,25 a f 5,40. Wintergerst per 100 kilo f 7,20 a f -7,60. Haver per 100 kilo f6,50 a f6,80. Bruine boonen f 9,a f 10,25. Karwijzaad fo, a f o,Koolzaad f o,a f o,—Kroon- erwten f 9.— a f 9,60. Groene Erwten f 8,75 a f9,25. Versche Boter per K.G. f 1,12 a f 1,25. Versche Eeieren per 100 stuks f5,20 a f 5,60. Middenprijs van Eieren f 1,35 per 25 stuks, idem Boter fo,6o per '/a K.G. Boter aan part. fo,— per pond, Eieren aan part. f o,— per 25 stuks. De aanvoer van Boter en Eieren was tamelijk. OOSTBURG, 18 Oct. 1908. Oude Tarwe f7,75 a f8.15. Nieuwe Tarwe f 7,25 k f 7,50 N. Rogge f 5,70 k f 6,— N. Wintergerst f7,60 k f8,15 per honderd kilo. Zomergerst f 0,AfO,— per honderd kilo. Haver per 100 kilo f7,20 A f7,75. Kook- erwten f 9, Af 9.75. Erwten f 0,a f 0, Paardenboonen f 7,75 A f8,Koolzaad f0,- A f0.-. Waar 'terniet bij staat, is de prijs per H.Lt LAATSTE BERICHTEN. Goes. Door H.H. Gedeputeerde Staten van Zeeland is op verzoek ontslag verleend aan den heer S. v. d. Peijl alhier, als plaats vervangend lid-werkgever van den Raad van Beroep (Ongevallenwet). Den Haag. De Staten van Gelderland kozen tot lid der Eerste Kamer de gepen sioneerde kolonel dhr. v. Löbensels, oud-lid der Tweede Kamer met 34 van de 56 stemmen. Jonkh. E. A. v. Nispen had 18 stemmen. Wissenkerke. Heden werd alhier ver kocht het huis enz. van dhr. P. J. de Kam. Kooper dhr. Hartogh te Nijmegen voor f2500. lerseke. Bij de op Maandag door het gemeentebestuur gehouden aanbesteding van het opbreken en herleggen van 855,50 M2 kei- en klinkerbestrating en het ver nieuwen van een riool, werden ingeleverd 5 inschrijvingsbiljetten, te weten: Wed. C. Ridderhof f 446 W. Goeman f 425 A. Laban f425; A. Marteijn f401, allen te Ierseke, en O. II. Steketee, te Goes, f 344. Aan den minsten inschrijver gegund. Kapelle. Door not. Mulock Houwer werd heden verkocht de hofstede, genaamd „Teekenburg", bestaande in woonhuis, met schuur, erf, tuin en boomgaard, staande en gelegen in de gemeente Kapelle, groot 1 H.A. 28 A. 30 c.A. Kooper dhr. C. Nijsse Mz. te Biezelinge voor f 2965, be nevens f 1100 voor houtgewas. Vlissingen. Bij de onderhandsche aan besteding voor de levering van aardap pelen voor het garnizoen alhier over het tijdvak van 1 November 1905 31 Mei 1906, is ingeschreven door den heer 4- Pierens voor "f 3,58 en door den heer A. Botting voor f 3,69 per H.L. Aan eerst genoemde is, onder nadere goedkeuring van den minister van oorlog, de levering voorloopig toegewezen. II UIIG Eli L IJK E STAND. Yan 1618 October. MIDDELBURG. Getrouwd: J. de Rijcke, 37 j. jm. en J. de Rijke, 36 j.jd. B e v a 11 e nS. S. Taal geb. De Groot, d. GOES. Geboren: 17, Johannes Alidus, z. v, Hendrikus Johannes Molhoek en Adriana Jacoba Johanna Stokmans. Maandag 23 Oct. Zoutelande. Woensdag 25 Oct., Bree de Wate ring en Biggekerke. Donderd. 26 Oct., Oude Kraaiert en 's-Heer Arendskorke. 1825 1905. Zoo de Heere wil hoopt onze geliefde vader en grootvader, MARKUS DE BOKX, den 20sten October zijn 80sten verjaardag te herdenken. Zijne dankbare kinderen en kleinkinderen. Rilland-Bath, Oct. 1905. eeü Psalm 34 4. Zaterdag 21 October, hopen zoo de Heerewil en zij leven onze geliefde ouders ADRIAAN ABRAHAM SKOODIJK en JANNA DE SCHIPPER hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Psalin 20 65. Hunne dankbare kinderen. 's-Heer Hendrikskinderen, October 1905. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. 1. A. LIJNSE-Visseii. Oost-Souburg. Hartelijk dank voor de belang stelling, zoo van hier als elders onder vonden, bij gelegenheid van onze (dertig jarige Echtvereeniging 6 October 1905. J. C. BROUWER Veere. en Echtgenoote. Het BESTUUR der Christ. School te Kolijnsplaat, vraagt mot 1 Januari Herv., salaris f 550. Zaterdag vrij. Brieven aan het benoemd Hoofd A. KES, Dordrecht, en aan Ds. F. STAAL, te Kolijnsplaat. een Kalftraars, rek. 29 October, bij L. CYSOÜW Pz., Westkapelle. Met Mei benoodigd bij D. JOZIASSE, Koude kerke. Tandarts voor Dames en Kinderen. GEYESTIGD Spreekuur 2 4. Gewone en Fijne Naamkaaitjes Firnia DE JONGE-VERWEST. Goes. Chr. Jongeliugsvereeniging ,,Immanuël" to Kloetinge. De BIBLIOTHEEK, tellende 440 ns., waaronder verschillende nieuwe, zal Zaterdag 21 October geopend worden. De Bibliothecaris, Q. v. d. LINDE. De op 25 October 1905 aange kondigde BOOMENVEILING in den Broeder- en Zusterpolder onder Wol- faartsdijk zal eerst plaats hebben Notaris LIEBERT t© Kapelle. OP VRIJDAG 20 OCTOBER 1905, des namiddags te óen uur, te 's Heer Arendskerke, in de herberg bij Wed. J. de Ruiter, voor deu heer W. F. li. Lenshoek q.q., ten overstaan van don Notaris JOH. PILAAR te Goes, van 11 perceelen Bouwland, in de gemeente Heinkenszand, in het Oude Nieuwland, aan den Baalschen- wegen 2 perceelen Bouwland, in de gemeente 's-Heer Arendskerke, in Ankerveere, aan den Spoorweg. De Notaris J. HOSANG zal op des namiddags te 2 uur, op de boven zaal der Sociëteit „De Vergenoeging", aan de Groote Markt te Middelburg, alsnog in het openbaar VERKOOP ïcrv te Middelburg, aan den Seissingel wijk R no. 195, groot 4 Aren 33 Centiaren. Benevens liggende in de gemeente Ritthem, aan Reijers wegeling achter den Kleinen Abeele. In pacht bij de Wed. van Soei/en te Koudekerke tot 1 November 1908. Bezichtiging van het Woonhuis daags vóór den verkoop van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur en op den dag van verkoop van 10 tot 12 uur, op vertoon eener toegangkaart, met verdere inlich tingen, verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris te Middelburg op den Dam bij de Graanbeurs. zal voor de weduwe eu kinderen van B. de Jager, publiek worden verkocht te Kapelle in Maalstede. Het erf is zeer geschikt voor Bouw- terrein. Notaris LIEBERT te Kapelle. DE NAAML. VENNOOTSCHAP v./h. S. M. BOOGERD, Middelburg, Noteert: SLAKKENMEEL 16 X 75 bij partij beneden f2,Korting bij ondergehalte, bijbetaling bij overgehalte. Verwacht eene partij zéér goedlcoope VOERERWTEN, en heeft steeds voorhanden: GRANEN, LIJNKOEKEN, LIJNMEEL en alle andere VOEDERSOORTEN, waaronder het prima Krachtvoer voor Mestvee, Melkvee en Varkens, dat op de Landbouwtentoonstelling te Rosendaal (Aug. 1.1.) den lsten prijs verwierf. De echte MAMMOTStal- of Pak- huislantaara is ook geregeld in voor raad bij L. DE BRUIJNE, Dam, en tegen den concurreerenden prijs van f 1.60 verkrijgbaar. De MAMMOT Stormlantaarn munt uit boven vele andere soorten wegens hare goede con structie en soiiele afwerking. Aanbevelend, L. DE BRUIJNE, Middelburg. een Kalfvaars, op rekening, bij J. BRASSER, West-Souburg. tan Dalï adij zeil dei ren oolj vail iidJ be ne del en O 1U1 hu latf iel| lig an lull /ai 'VL ad 1UI dl al os !ttf er id 50 ie 0(1 •e lel K if n

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1905 | | pagina 3