RECLAMES. Buitenlandse^ Overzicht. Gemengde BeritMea. Kerknieuws. Schoolnieuws. En ons dunkt, wij liooren 't nog, er ging een geruisch door de stil luisterende schare, toen hij wat in dien tijd en in die gemeente als iets vreemds in de ooren klonkverklaarde niet ge komen te zijn om „hel- en verdoeine- nis-prediker te zijn „Veel goeds, schrijft hij, heb ik daar genoten veel heb ik daar geleerd door omgang met eenvoudige doeh degelijke Christenen. In geen gemeente heb ik later gevonden zooveel liefde tot de Catechis- musprediking als daar. Naar toenmalig oud-Zeeuwsch gebruik heb ik daar, 3 jaren lang, eiken Rustdag driemaal ge preekt. En hiervan was ik altijd zeker in den namiddagbeurt bleef geen plaats onbezet. „Gedurende het winterhalfjaar werd dan in de week ook nog een- of' tweemaal een beurt waargenomen iu kleine, omlig gende gemeenten, of in plaatseu waar geen gemeente was. Zoo huurde ik op een winter een kamer in een herberg voor f 10 per avond, op een klein plaatsje (Soharendijke), waar geen gemeente was. Welk een opspraak daarover Van een boos man, had ik reeds gehoord, die hoopte dat ik met allen die mij kwamen hooren, zou „verzinken". Ik zag dien man bin nenkomen tijdens den dienst, herkenbaar door duidelijke aanwijzingen die gegeven waren. Eerst zag hij als een wilde rond hij begon te luisteren, ofschoon hij deed alsof het hem onverschillig liet hij bleef luisteren Twee dagen later kwam een zwager vertellen dat een vloeker in een bidder was veranderd later is daar ter plaatse een kleine gemeente gesticht, en diezelfde man is geworden armenver zorger dier gemeente Ja, de Heere heeft den arbeid van ds. Wiersina op Schouwen zeer gezegend. Twee gemeenten Brouwershaven en Scharendijke werden gestichtdie te Haamstede werd uitgebreid, te Zierikzee werd een degelijke gereformeerde kern uit het jonge geslacht gevormd. Ds. Wiersma heeft daar gewerkt als een leeuw. Die oude dominé's weten wel wat werken is Menigmaal zat hij 's Zondags avonds, na '■Smaal gepredikt te hebben, en ook wel in de week, in de vergaderingen der Chr. Jongelingsvereenigiug „In Gods Woord zij onze kracht" en dat waren onvergetelijke avonden. Onder de prediking van zijn opvolger, wijlen ds. Wessels, zijn vele van deze jongeren tot het Licht gekomenwie zal zeggen of dit niet het ontkiemde zaad was door ds. Wiersma gestrooid Ook onder de prediking van ds. Wiers ma, niet alleen te Zierikzee, maar vooral in de omgeving, zijn velen blijvend ge troffen. Is het te verwonderen dat velen uit dien tijd nog met liefde zijner geden ken, ook al trad hij uit de kerk, waar hij, geheel in den geest van zijn oude leermeesters, Dunner en Bruminelkamp, met zoo grooten zegen was werkzaam geweest. Doch het zij iu het voorbijgaan ge zegd onder de Zierikzeesche predi kanten is hij de eenige niet geweest. Yau de vijf die tot nog toe de kerk in de Meelstraat gediend hebben, is slechts één bij de „Scheiding" geblevenhet was ds. Kok. Zijn opvolgersJonkman, Kreu- len, Wiersma en Wessels zijn tot een andere kerkgemeenschap overgegaan. Doch van allen blijft gelden, dat men hen lief had en lief heeft om huns werks wil. Meer schrijven wij van deze „herinne ringen" niet over. Moge ds. Wiersma ook waar hij aan 't eind uitroept„mijn dag komt, mijn avond daalt", nog vele jaren werkzaam zijn aan de uitbreiding van Gods Koninkrijk Wanneer ge een dag zonder ontlasting gaat, dan ontwaakt ge 's morgens met een zwaar vermoeid, dof gevoel, en ge hebt een onaangenamen smaak in den mond en een beslagen tong wat ge ook doet, alles kost U inspamhngge hebt hoofdpijn, ge zijt opgezetontbijt verlangt ge niet en ge gevoelt U eenigszins galachtig. Deze ongeregeldheden toonen aan dat de afval in de ingewanden de werking van de lever en maag hindert, hetgeen de vorming van rijk-levengevend bloed in den weg staat. Let bijtijds op deze ken- teekenen, die de natuur U geeft en herstel een geregelde werking der ingewanden door Foster's Maagpillen. want wanneer die onregelmatigheid telkens en telkens weer terugkomt, zal chronisch slechte spijsvertering er uit voortkomen, vrouwen ziekten, leverkwaal en misschien ontste king van den blinden darm. Foster's Maagpillen zijn een vertrouwbare medi cijn, zij maken den vergiftigen afval zacht, wekken de spieren der ingewanden op en verzekeren een natuurlijke werking van de darmen. Daar ze geheel bestaan uit plantaardige stoffen zijn ze volkomen veilig voormannen en vrouwen, oud en jong ze veroorzaken geen krampen. Overtuigt U dat U de échte Foster's Maagpillen krijgt, voorzien van de hand- teekening van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks). Deze pillen zijn te Goes verkrijgbaar bij den heer NATHAN EMANUEL en te Middelburg bij den heer JOH. DE KOOS, Vlasmarkt K 157, a 0.65 voor één of/3.60 voor zes doozen. Terwijl Griekenland en Roemenië het met elkander niet best kunnen vinden, kunnen hunne koningen het ieder voor zich best vinden met den president der Fransche Republiek. Dezer dagen is Rumenië's vriend, de Koning van Bul garije Loubets gasten als hij weg is tegen het eind der maand, komt de Koning van Griekenland vriendschappelijk bij den President ontbijten. Wie weet bjj den ouden is wijs heid leert de President dezen twee jeugdigen vorsten niet dat een kalm leven voor de vriendschappelijke houding der regeering ook van kleine landen verreweg het beste is, en keeren zij niet in de meest vredelievende stemming naar hunne respectieve paleizen terug Overigens schijnt de stemming van den President jegens den Sultan van Marokko niet zoo verzoeningsgezind te zijn. Daar broeit een conflict in dat Mooren- land. l)e Sultan schijnt voorloopig niet veel te malen om Fransche ultimatums. En ook voor de Engelschen toont hij zich niet al te bevreesd, getuige de gevangenneming van een paar Engelschen, waaromtrent wij gisteren onder de Telegrammen reeds een en ander meedeelden. De gevangenen zijn nog niet los. Hoe hij zoo boos komt? Het schijnt hem te zitten in kwade be handeling van enkele zijner onderdauen door Europeesche mogendheden. De Engelsche officieren, die nu gevan gen zitten, schijnen als losprijs te moeten dienen voor een Marokkaan, die door Spanjaarden is ingerekend geworden. Tenminste een laatste bericht uit Tand- zjer, Marokko's hoofdstad, zegt dat het loslaten van Valicnte, den broeder van het opperhoofd dat de otlicieren gevangen maakte, is als voorwaarde gesteld voor het loslaten van de officieren. Valiente was in de gevangenis gezet op last van de Spaansehe regeering. Deze moet nu eerst haar toestemming geven voor de Marokkaansche overheid hem kan loslaten. Het zal wel met een sisser alloopen ook de Fransche gezant en zijn volgelingen die de eischcn der Fransche regeering den Sultan ter hand stelden, en hierop, ten teeken dat het meenens is, het land ver laten hebben, zullen weer wel terugkeeren. Maar te avond of morgen loopt het daar weer mis. En een ongeluk ligt in een klein hoekje Nu de scheiding tihssehen de beide Scan dinavische rijken, zij hol ook met moeite en langdurige onderhandelingen zonder bloedvergieten heeft plaats geJ.'.ad, blijft nog slechts de quaestie over den staats vorm van Noorwegen bestaan. Doch het aanbod van Noorwegen, dat koning Oskar een prins uit het Huis Beruadotte tot koning van Noorwegen zou aanwijzen, is nog niet officieel beantwoord. Mocht dit, gelijk te verwachten is, in negatieven zin luiden, dan zal de „regeering" machtiging ver zoeken zich tot prins Karei van Denemar ken te wenden. Komt van dezen Prins een gunstig antwoord in, dan zal het Stor thing onverwijld tot een koningskeuze overgaan. De republikeinsche vorm schijnt dus voorloopig van de baan te zijn. Nu de vrede tussehen Rusland en Japan officieel tot stand gekomen is, gaan de partijen zich in den nieuwen toestand zoeken in te leven. De Keizer van Japan gaf een procla matie uit waarin hij zijn onderdanen daar toe aanmaant, met inachtneming van de wetten van vriendschap die thans weer tegenover Rusland gelden. Ernstig, zoo eindigt hij zijn proclamatie, moet getracht worden om succes te behalen op vrede lievende ondernemingen, opdat in gelijke mate de welvaart van ons land moge ge handhaafd worden en zijn voortdurende vooruitgang verzekerd. Wij waarschuwen onze onderdanen ernstig tegen betoogingen van ijdelCn trots op de overwinning en bevelen hen aan zich te wijden aan hun geregelde werkzaamheden en alles te doen wat in hun macht is om het rijk te ver sterken. De Keizer van Rusland zal ook wel een dergelijke proclamatie uitvaardigen. Moge het woord van Czaar en Mikado in goede aarde vallen De Tsaar moet bereids een Siberisch kolonisatieplan hebben goedgekeurd, waar bij 10,000 soldaten grond zal worden aan geboden, wanneer zij zich in Siberië wil len vestigen. Een wijze maatregel met het oog op gebeurlijkheden, wanneer dit groote ont redderde leger straks binnen de landpa len terug komt en de soldaat weer onder zijn broederen zal uit- en ingaan met zijn verrijkte kennis en rijper ervaringen de Booze ook deze teleurgestelden zal ge bruiken om de machten van het verzet te ontketene*. Omtrent het gebeurde te Moskou na de begrafenis van den hoogst populairen prins Troebetskoj verneemt men alleen dat toen de deelnemers aan de ter aarde bestelling in de stad wilden terugkeeren, hun dit verhinderd werd door politie en kozakken, die de Kamennyj-brug bezet hielden. liet publiek wierp met steenen, waarop de kozakken met de blanke sabel aanvielen en velen verwondden. Tien ge wonden werden in de stedelijke zieken huizen opgenomen, vele lichtgewonden keerden naar hunne woning terug. Twintig personen werden in hechtenis genomen. Ook deze gebeurtenis leert weer dat ook de instelling eener volksvertegen woordiging de hartstochten niet tot beda ren brengt, en het gevaar voor revolutie niet bezweert. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam dr. A. J. de Sopper te Velzen, D. J. v. Aalst te Amersfoort en dr. J. ft. Slotemaker de Bruine te Nijmegen. Rilland. In de zes te vervullen plaatsen in het kiescollege der Ned. Herv. gemeente, hetzij wegens periodieke aftreding hetzij anderszins, werden herkozen de aftredende heerenL. van Weele, J. Taillie en M. Wisse; en gekozen dhr. W. Griep, terwijl herstemming voor 2 plaatsen uoodig is tussehen de heeren K. Leijs, W. F. v. Gorsel, O. J. v. der Werf, P. Bruijnzeel en J. Bnster. De heer Griep thans gekozen werd het vorig jaar bij periodeke aftreding niet herkozen- Geref. Kerken. Beroepen te Hazerswoude T. Hoekstra cand. te Urk. Bedankt voor Ouderkerk aan den IJsel door T. J. Hagen te Ridderkerk. Zaterdag benoemde de raad van Nieu- werkerk tot onderwijzer met hoofdacte aan de openbare school den heer K. Ouds hoorn, onderwijzer aan die school, en tot onderwijzer de heer S. P. Blom te Ooster hout. Benoemd tot onderwijzer met ver plichte hoofdakte aan de O. L. school te Oud-Vossemeer de heer P. de Potter te Anna I'aulowa, vroeger ouderwijzer te Colijnsplaat. Benoemd tot leeraar in de natuur- en werktuigkunde aan de B. A. S. te Dordt, voorloopig voor een jaar, de heer D. J. Kruytbosch, te Goes. Te Breda slaagden voor de acte vrije- en ordeoefeningen de heeren Sandee van Wolfertsdijk en Vermeulen van Goes. (Hand.) Naar wij vernemen hebben de direc teuren van de Vrije Universiteit te Am sterdam het vierde gedeelte van de nalaten schap van den heer M. H. Fontein te Harderwijk niet in haar geheel te aan vaarden, maar de helft ervan aan de weduwe, die niets erft, aan te bieden. Ook moet de directie nog f 1000 aan het idioten- gesticht- te 's Heerenloo uitkeeren. - 3iseb~\ De .ueill-eui aié "ilfnsuag 11.40 't station Woes passeerde had te Krabben- dijke heel wat averij opgeloopen. Een peeëntrein eenigszins schuins over den weg slaande werd aangereden en wat aan de noordzijde van den trein uitstak, krukken, treeplanken enz. werd er inet groote kracht, hevig krakende, afgerukt. Ook vele glasruiten gingen stuk. De pas sagiers schrokken hevig, maar ongelukken kwamen niet voor. De trein had geen vertraging en ging erin volle vaart langs, gelukkig ook, dat de stilstaande trein ge laden was, ledige waggons waren allicht uit de rails geworpen geworden, dan had den de gevolgen zeer ernstig kunnen zijn. Goes. Een werkman gleed gisteren van de stelling van de in bouw zijnde toren van de R. C. Kerk alhier. Gelukkig kwam hij op een daaronder gelegen stel ling terecht en kwam er met een kleine verwonding der rug af en kon weder door werken. Men schrijft ons Tijdens de jongste stormen moeten meerdere schepen een gedeelte van hun lading verspeeld heb ben, want op vele kustplaatsen zijn voor werpen aangespoeld. Zoo op Schouwen te Haamstede, Duivendijke en Borren- dam en aan Zeeuwsch Vlaanderen onder Cadzand en Breskens, en ook op Wal cheren werd onder Vrouwepolder wrak hout enz. gevonden. Middelburg. Heden werd door de keurmeester van vleesch, afgekeurd een long en lever, en werd het onder politie toezicht begraven. Middelburg. Men bericht ons, dat zich in de laatste dagen, enkele gevallen van typhus hebben voorgedaan bij miliciens van het 2e Bataljon 3e Reg. Inf. alhier. Alle voorzorgsmaatregelen zijn genomen om het uitbreiden der ziekte te voor komen en zijn de lijders in het hospitaal alhier ter verpleging opgenomen. Vlissingen. Maandag 23 dezer her denkt de heer M. P. Bonten, adjunct stationschef alhier, zijn 30jarige werkzaam heid bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. Colijnsplaat. Dinsdagavond had hier de eerste vergadering van de pas opge richte afdeeling van het Groene Kruis plaats in de school, onder leiding van dr. Aaltsz. Tegenwoordig waren 16 van de 23 leden. Een voorloopig bestuur werd gekozen n. 1. dr. Aaltsz voorzitter, W. Potappel vice-voorzitter, K. Janse secre taris, Th. C. Engelvaaft penningmeester en Vermeulen commissaris. Na veel ge babbel werd besloten om 400 brochures te bestellen ter verspreiding in de gemeente en wel no. 1 van de Groene-Kruis-Serie „Wat beoogt het Gr, Kruis"? Nog werd voorgesteld en goedgekeurd om een voorloopig reglement vast te stellen en een lijst te doen circuleeren voor 't winnen van leden en donateurs. Spoedig zal weer een ledenvergadering worden belegd, waarin een definitief bestuur zal gekozen worden en het ontworpen regle ment zal vastgesteld worden. Rilland. Onze algemeen geachte arts dhr. Moree had gisterenmiddag het ongeluk met zijn motorfiets in een wagenspoor terecht te komeu. Teneinde daaruit te geraken draaide hij te snel, zoodat fiets en berijder in een vrij diepe sloot ge raakten. De heer Moree brak door den val de linkerarm, even boven den pols. Het is te hopen dat spoedig assistentie te krijgen is, want voor de ingezetenen is gemis aan geneeskundige hulp zeer erg. De heer Geill, arts te Krabbendijke, ver leende heelkundige hulp. Rilland. Benoemd tot onderwijzer te Oude-Tonge, de heer D. van Male, tijde lijk onderwijzer alhier. Omtrent het Zondagavond aan de grenzen onder Moerbeke voorgevallene, schrijft inen nader uit Koewacht aan de Midclb. Crt. Dien avond te circa acht uur traden een zevental personen, blijkbaar met niet te beste bedoelingen, wellicht met een te voren beraamd plan, de herberg binnen van D. d. M., eenige passen over de grens onder Moerbeke. Een hunner greep plot seling, zonder de minste woordenwisseling, den 21-jarigen Ad. R. van Moerbeke (Pereboom) aan. In minder dan geen tijd werd dezen met een groot mes een breede en diepe wonde in den buik toegebracht en ontving hij nog meteen bierglas eenige slagen op het hoofd. De ingewanden hingen bijna geheel uit de wonde. Onmid dellijk werd de hulp van een geneesheer, dr. Jansen, ingeroepen, die circa twaalf uur des nachts ter plaatse kwam en niet veel hoop op herstel gaf. De politie te Moerbeke (dorp), die inmiddels gewaar schuwd was, heeft als vermoedelijken dader aangehouden en gevankelijk naar Moer beke gebracht, om van daar naar Gent te worden getransporteerd, zekeren Ch. v. d. V. van Koewacht (Moerbeke). Om trent de medeplichtigen, meest jongelui uit die gemeente, wordt een streng onder zoek ingesteld. Het parket van Gent kwam Maandagnamiddag ter plaatse en stelde een onderzoek in. De toestand van R., die in de herberg van d. M. verpleegd en voorloopig niet naar zijn woning mag gebracht worden, blijft zorg baren. Dezer dagen stond in de Ilollandsche bladen het volgende berichtje „Holland op zijn malst. Iu Vaals, Lim burg, dus op Nederlandsch grondgebied, leest men op winkels „Hier spreekt men Hollandseh De Gelderlander schrijft naar aanleiding van dat bericht 't Wil or.s toeschijnen, dat de vorm, waarin dez« mededeeling gekleed is, op velen eenen ongerechtvaardigden indruk zal maken, 't Klinkt zoo, alsof men zeggen wilde Zuid-Limburgers daar ginds in dien hoek denken en voelen meer Duitsch dan Nederlandsch. Men vergete echter niet, dat de grens van een taalgebied lang niet altijd de staatkundige grenslijn dekt. Terwijl in Zuid-Limburg b.v. op de eene plaats (zuidelijk) 't Waalsch het Nederlandsche gebied raakt (Lanaye) en oostelijk het Duitsch er indringt (Vaals), ziet men westwaarts het Nederlandsch wijd en ver over de Belgische grens henen- strekt het Duitsch zijnen invloed uit over som mige deelen onzer Limburgsche grens, daar tegenover staat, dat het Nederlandsch weer zijn idioom binnen Duitsch gebièd stuwt, b.v. over de Geldersche grens (Nijmegen-Cleve). Men begrijpt toch wel, dat aan eenzelfden straatweg niet enkel Duitsch in de huizen links van den grenspaal en enkel Nederlandsch in die aan den rechterkant gesproken wordt Men kan eenmaal geen talen opdringen of uitroeien met een schrapje op de landkaart. En de spot met het Duitsche type van Vaals is van Nederlandsche zijde dubbel onbillijk, omdat aan dezen kant niets gedaan wordt, om het plaatsje ons karakter te geven. Integendeel, Vaals is geheel aangewezen op de nabuurschap van Aken. Met deze stad verbindt het een uitstekende electrische tram, product van Duit- schen ondernemingsgeest. Met Limburg's hoofd stad heeft het geen spoorwegverkeer. Hoewel op Nederlandsch gebied wonend, tussehen Maas tricht en Aken in, moet de Vaalzenaar, wil hij zijne gewestelijke hoofdstad bereiken, eerst naar het Pruisische Aken trammen, om van daar per spoor naar Maastricht terug te reizen. Wat wonder, dat aldus het Nederlandsche Vaals als een voorstadje van een Pruisische stad blijft? Wil men in Vaals het Nederlandsch karakter omhoog heffen, dan beginne men met het dorp in staat te stellen, zijn verband met Nederland te gevoelen op eene andere wijze dan door de aanwezigheid van een douanekantoortje en wat marechaussees. Omtrent den twist met noodlottigen afloop te Rozendaal wordt nader gemeld De marechaussees zijn er in geslaagd den dader in hectenis te nemen. Hij is een ruim 20jarig grondwerker, die zeer slecht bekend staat. Ook de getroffene genoot een een niet al te beste reputatie. Het parket uit Breda heeft ter plaatsje eenjonderzoek ingesteld. De dader is ter beschikking van de justitie gesteld. Gouden Feest Java-comité. Naar de Nederl. verneemt, heeft het „Java-comité" ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubilé een fraaie collectie Indische goederen van zijn zendelingen ontvangen, welke op den eerstdaags te openen bazaar ten verkoop zullen worden aangeboden. Bij den jongsten storm zijn drie visschers, waaronder een vader en een zoon, van Enkhuizen, met hun vaartuig vergaan. Het vijfde Lustrum der Vrije Universiteit. Ter aanvulling van het korte bericht in ons blad van gister schrijft men ons uit Amsterdam Hebben zich de vrionden van de ver- eeniging voor Ilooger Onderwijs op Ge reformeerden Grondslag opgemaakt, om a.s. Donderdag den 25sten geboortedag van de Vrije Universiteit te vieren, de kweekelingen der stichting konden zoo lang hun feestvreugde niet bedwingen, en maakten Dinsdag reeds een aanvang met hun lustrumfeesten. Voor de viering van deze feesten van Dinsdag tot en met Vrijdag is een lustrumcommissie gevormd, met den heer II. Bijleveld Jr. als praeses. Deze com missie was Dinsdagmiddag om 2 uur, met den senaat van het studentencorps, waar van de heer A. A. L. Rutgers rector is, en een kleine 100 studenten ter plechtige ontvangst van de reünisten bijeen in de tooneelzaal van het feestgebouw „Bellevue". Tegen drie uur werd ook den „groenen" gelegenheid geboden 'n heele vrien delijkheid om de zaal binnen te treden. Zeer bescheiden werd hun een plaatsje aangewezen op den rand van het tooneel, vóór het doek, vanwaar zij getuige moch ten zijn, van de dingen die komen zouden. Onder het zingen van het corpslied werden eerst welkom geheeten de afge vaardigden van „Libertas ex Veritate", de Unie van Christelijke studenten, wien door den corpspraeses hartelijk welkom werd geheeten. Vervolgens werden afgevaardigden van „Sanctus Thomas Aquinas" in de ver gadering geleid, en eveneens door den praeses welkom geheeten. Het Kampensche Studentencorps had de uitnoodiging om zich te doen verte genwoordigen niet aangenomen. En toen kwam het plechtig moment van da intrede der reünisten een 80-tal waren aanwezig voorafgegaan door den vaandeldrager van het corps, den heer E. J. Th. a Th. van der Hoop, onder het daverend gezang van het „Iö Vivat". Toen allen nu op hun plaats waren geleid klonk geestdriftig het eerste cou plet van het corpslied. Het woord was nu aan den praeses, den heer A. A. L. Rutgers, die de stof voor zijn toespraak putte uit het jubi leum. Veel historische herinneringen bij deze lustrumviering wilde hij niet op halen op dat gebied liggen veel voet angels en klemmen. Al bestaat dit corps nog geen 5 jaar, verheugd stemt het den spreker, dat er alevel reünisten aanwezig zijn. Oók van de 20 jaren, die er aan vooraf zijn gegaan. Dankbaar is spr., yji'Maar- L^retficl-'cDïi vasumuaen aan de histo rische lijn. Maar er zijn meer lichtpun ten. Wij vormen een eenheid aan onze Universiteit, waarop geen Universiteit kan bogen in ons vaderland. Een orga nische samenhang is er, een door tal van vezelen aan elkaar gehecht zijnwaar ziet men zoo iets Niet alleen wat be treft de verhouding van studenten en hoogleeraren, maar ook alle vrienden van onze Uuiversiteit vieren met ons straks feest. Maar meer nog verheugt de corps praeses zich over de eenheid onder de studenten van de „Vrije". 88 van de studenten, wier namen op de lijst dei- Universiteit voorkwamen, zijn ook leden van het corps geweest, welke Universi teit kan daarop bogen? Een belangrijke beslissing van het corps noemt spr. ook deze, dat de eerste vrouwelijke student aan de V. U. wordt toegelaten tot het corps, uitgaande van het beginsel, dat het corps alle studenten aan de Vrije moet omvatten. Op een echt studentenfeest heeft de praeses groote verwachting Hij hoopt geen domineesgezicht te zien, geen ge stalte als met de professorale toga om hangen. (appl.) Als lid en als reünist van het corps viere men meê een waar corpsfeest. Toch zoo, dat men geen oogen- blik vergete de schoone zinspreuk, die in '85 het oude corps koosAil despe- randum, Deo duce". Met een daverend toegejuichten dronk op het welzijn van de reünisten besloot de praeses zijn toespraak. Dr. P. J. Wijminga, de praeses van de Reiinie-commissie beantwoordde de rede van den Praeses. Spreker dankte hem, voor zijn bezield en bezielend woord voor zijn historische herinnering was anders te wachten van een Rutgers voor zijn kort aangeven van de lijnen, die gevolgd moeten worden, voor zijn opwekking lotstudentitoos-leeslen op het slot niet het minst. (Applaus). En Spr. kan z'ch levendig voorstellen, hoe zich ongezellig gevoelen de oud-leden van het corps, die nog niet konden over komen. Wij reünisten zijn verheugd, dat van hel corps deze noodiging tot feestvieren uitging, wij hebben er een mystieke liefde voor. Bijna 25 jaar bestaat een corps van studenten aan de Vrije kwam er eenmaal een scheiding, al bleef het in den wortel één, we verheugen ons des te meer, dat de eenheid thans weer herkregen is, dat het corps gewassen is lot een tieren boom, met breeden bladerkruin (Luid applaus). De verzekering van dr. Wijminga, dat de reünisten waren gekomen om eens goed feest te vieren, lokte niet minder bijval uit. Bovenal echter verheugen we ons over

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1905 | | pagina 2