RECLAMES. Gemengde Berichten. Afloop Verkaopingen enz. Kerknieuws. Schoolnieuws. II e c li t s a k e u. LEESTAFEL. Marktberichten. De groote haast eu de drukte van het tegenwoordig, dagelijksch leven, dragen er toe bij, dat er thans zooveel aan ver stopping der ingewanden en dergelijke kwalen geleden wordt. Mannen en vrouwen hebben geen tijd om op hun gezondheid te letten, zij slaan geen acht op de waar schuwingen der natuur, en menigmaal worden de ingewanden zoo veronacht zaamd dat z# verstopt raken en buitenmate worden uitgerekt, wat krampachtige pijnen in d« maag veroorzaakt, vrouwen ziekten, pijn tusschen de schouders en in de borst, en somtijds aambeien. Verstopte darmen hinderen de vrije beweging van de spijsverterings-organen en zijn zoodoende de directe oorzaak van slechte spijsver tering (indigestie), galachtige hoofdpijn, 't zuur, matheid, verlies van energie en geestkracht, braken, verarmd bloed, enz. Eenige dosissen Foster's Maag pillen zullen de regelmatige werking der inge wanden herstellen, de vaste stoffen af voeren en de kanalen der ontlasting van onzuiverheden reinigen. Foster's Maaqpillex geven leven en veerkracht aan de spijsverterings-organen, maken de maag schoon en bezorgen U een gezonden eetlust. Één pil is een dosis, en wanneer men eenmaal door Foster's Maagpillen genezen is, is men voor goed genezen. Overtuigt U dat U de échte Foster's Maagoillen krijgt, voorzien van de liand- teekening van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks). Deze pillen zijn te Goes verkrijgbaar bij den heer NATHAN EMANUÉL en te Middelburg bij den heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157, 0.65 voor één of 3.60 voor zes doozen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJselmuiden J. C. Klomp te Hillegersbergte Kralingen J. E. v. d. Valk te Leerbroek te Pernis en te Westerbork E. T. de Boer, cand. te Witmarsum. Aangenomen naar Hoogwoud door H. Visser, cand. te Deersum. Bedankt voor Makkinga doorH. Visser, cand.voor Sellingen door A. Goed hart, cand. De heer ds. J. ten Oever, sinds 14 Nov. 1880 pred. te Roden, van 18 Nov. 1894 tot 26 Nov. 1899 te Hoedekenskerke, daarna, te Blankenham, en sedert 27 Maart 1904 te Blitterswijk, herdenkt 14 Nov. a. s. zijn 25-jarige ambtsbediening. Geref. Kerken. Bedankt voor Koudekerke door ds. A. Hoeneveld te Kockengen. Oostburg. Mej. A. Voorhout, heeft bedankt voor de benoeming als onder wijzeres aan de Chr. School te Oud-Loos- d recht. Kantongerecht te Goes. In de zitting van 9 October 1905 wer den vervallen verklaard de verzetten tegen de verstekvonnissen d.d. 3 Juni 1905, waarbij M. de K. te Goes, wegensa. dronkenschap, b. nachtrumoer, c. op open baren weg wapen bij zich dragen, werd veroordeeld tot 3 maal 2 gulden boete subs. 3x2 dagen hechtenis. Men schrijft ons uit Middelburg Dinsdagmiddag kwamen bestuursleden der christelijke scholen in Walcheren bij een samengeroepen door de heeren de Ligt, De Veer en De Kruijter. Tegenwoordig waren de bestuursleden van drie Middelburgsche en twee Vlis- singsche scholen en voorts van de scholen te Koudekerke, Souburg, Biggekerke, Meliskerke, Aagtekerke, Domburg, Seroos- kerke, Veere en Arnemuiden. Aagtekerke ontbrak op het appèl. De vergadering was bijeen geroepen om de vraag te beantwoorden of de ge zamenlijke scholen van Walcheren een raad van beroep in eigen kring zouden instellen of wel zich aansluiten bij een der raden van beroep, in te stellen door schoolraad of christelijk volksonderwijs. Algemeen was de overtuiging, dat een raad van beroep uit en voor eigen kring de voorkeur verdiende, omdat een zoodanige wijze van werken minder om slachtig en minder kostbaar is dan één commissie voor het geheels land en ook, omdat plaatselijke en persoonlijke bekend heid bij eventueels geschillen meer ver trouwen wekt. In een Woensdag a.s. te houden ver gadering zal in deze zaak worden beslist. De vergaderir-g, het voorbeeld van Gelderland willende volgen, bepaalde dat, indien er schoolbesturen en onderwijzers in Zeeland zijn, die zich mochten willen aansluiten bij dezen kring, daartoe de gelegenheid geopend wordt. Tot het opgeven van zoodanige deelname heeft men zich schriftelijk te wenden tot den heer P. J. de Kruijter te Middelburg. Middelburg. De tweede luitenant F. F. Vervat en de sergeant C. A. Sandi- fort, beiden van het 2e Bataljon 3e Reg. Infanterie, alhier in garnizoen, zullen van 16 Oct. a. s. tot 31 Januari 1906 gede tacheerd worden bij de Normaal Schiet school te 's-Gravenhage tot het bijwonen van een gymnastiek-, scherm- en zwetn- cursu». Vlissingeri. Er zijn hier enkele Ameri kanen gearriveerd die tegenwoordig zul len zijn bij de oflieieele proeftochten van de oiderzeeschc torpedobooten, welke binnenkort zullen aanvangen. 's-Heerenhoek. Niet één candidaten- lijst is er gisteren ingeleverd voor de vacature van het overleden gemeenteraads lid M. de Baar. Te Hoedekenskerke op Maandag avond j.l., waar hij werd ingeleid door dr. A. J. Hoorweg van Heinkenszand, te Kwadendamme op Dinsdagavond j.l., waar de inleiding geschiedde door den Burgemeester, trad voor een talrijk ge hoor, respectievelijk in de openbare school en in de herberg bij J. van Tigchelen, als spreker op de heer J. C. Fleischer, doopsgezind predikant te Makkum, met het doel om te trachten eene plaatselijke afdeeling van „het Groene Kruis" te stichten. Spreker zette daartoe op dui delijke wijze, en bevattelijk voor ieder, uiteen wat „het Groene Kruis" eigenlijk beoogt, alles toegelicht door een aantal voorwerpen op ziekenverpleging betrek king hebbende, die spreker in een groote kist met zich voerde. Na afloop der lezing die zeer in den smaak der talrijke aan wezigen scheen te vallen, zag spreker zijne pogingen met gewenschten uitslag bekroond, doordat een voldoend aantal aanwezigen zich bereid verklaarde eene afdeeling te stichten. Van de stoomvaart-maatschappij Zee landKoninklijke Nederlandsche Postvaart te Vlissingen, ontvingen wij een exem plaar van de Engelsche en Duitsche uitgave van haar reisgids voor den winterdienst 1905/06. Terwijl wij de aandacht vestigen op deze uitgaaf merken wij nog op, dat exemplaren van genoemde uitgaven voor dezen reisgids, zoomede van eene beknopte uitgave in de Nederlandsche taal, op aan vraag door genoemde maatschappij steeds kosteloos worden verstrekt. Qoes. Bij het uitdoen van een 200-tal mosselen, die gisteren hier ter stede wer den gekocht, kwamen niet minder dan twaalf Teken te voorschijn. Men lette dus goed op deze vergiftige beestjes Goes. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, heeft de commissie, die zich, een zestal jaren geleden, alhier heeft gevormd om werk zaam te zijn tot verkrijging van de zoo noodige en zeer gewenschte restauratie van het Kerk gebouw der Nederlandsch Hervormde ge meente, de z.g. Groote of Sint Magdalenakerk, het voornemen hare, zoo met ijver en hoop op goeden uitslag opgevatte, taak neer te leggen en zich te ontbinden. De oorzaak daarvan schijnt gelegen in de omstandigheid dat de com missie, ondanks de vele bemoeiingen die zij zich voor dat doel heeft getroost en de her haalde aanvragen daartoe bij de regeering van deze tot nog toe niet den noodigen steun heeft verkregen om hare plannen tot uitvoering te kunnen brengen. Ongetwijfeld is het voor genomen besluit der commissie ten zeerste te betreuren, vooral met het oog op den meer en meer achteruitgaanden toestand van dat monu mentale gebouw. De beperkte middelen toch, waarover de kerkvoogdij heeft te beschikken, blijken ten eenenmale ontoereikend om de hoog- noodige herstellingen eu vernieuwingen aan het kerkgebouw naar den eisch te kunnen doen plaats hebben. Het gevolg van een en ander zal zijn dat zoo de regeering alsnog niet intijds termen kan vinden om haar steun te verleenen de fraaie en fijn geslyleerde Noor der-transept-gevel, door den rijks-architect den heer Mulder in zijn brochure over dat kerk gebouw uitvoerig beschreven, verder aan de ver nielende werking van den tijd zal moeten worden prijsgegeven. Ook de zoo hoogst noodzakelijke voorziening tot herstel van het schoone sterge welf, dat zoowel door inwatering als door ont zetting zeer beschadigd is, zal ongetwijfeld blijken de financieele draagkracht der kerkelijke fondsen te boven te gaan. »N. R. C." Colijnsplaat. Maandag sprong de arbeidersvrouw M. W., die lijdende is aan zwaarmoedigheid in den welput achter het huis. Op het gerucht schoten de buren spoedig toe en kwamen nog juist bijtijds om haar te redden. Dien dag had zij een zware koorts, doch nu is haar toestand bevredigend. Wissenkerke. Ter verbetering van een paar vergissingen in het raads verslag dezer gemeente zij nog gemeld lo. dat af wezig was het lid J. M. Mareusse en 2o. dat niet om de havenmaar om de handen wat ruimer te krijgen het lid Schippers op het geopperde idee van Van Nieuwenhuijzen terug kwam. Wissenkerke. Ook in deze gemeente zijn over de 100 mooie zware balken, be nevens zware stukken eikenhout en nieuwe grenen planken en battings in de laatste dagen uit zee aangespoeld. Kamperland. Naar wij vernamen is door wijlen de wed. J. MareusseBreas aan de Gereformeerde Gemeente alhier, een successievrij legaat van f 500 ver maakt. St. Maartensdijk. De dijkwerker J. van Oost Az., herdenkt dit jaar het feit, dat hij 50 jaren onafgebroken werkzaam was bij het waterschap alhier, waarvan 40 jaar als aannemer en tevens uit voerder van de onderhouds- en vernieuwiugswer- ken aan de verschillende polders. Onder het bestuur van 4 verschillende Dijkgraven was hij werkzaam en de geheele verzor ging van rijsbeslag door steenbezetting aan den Noordpolder werd door hem voltooid, zoomede een groot deel dier- zelfde verzorging aan den oudeland-polder. Was er dit voorjaar reeds een ingelande, die pensioneering voor dien ouden ge trouwe bepleitte, het ware te wenschen, dat die stem in de harten van vele inge landen weerklank mocht gevonden hebben en allen overtuigd mochten worden, dat eene zoo lange trouwe plichtsbetrachting niet onbeloond mag blijven. Met ingang van 1 November a.s. is de kommies 2e kl. bij 's rijks-belastingen P. van Lier» te Hulst, verplaatst naar Middelharnis. De kommies te water 2e kl. J. Driessen, aan boord van de stoomboot Argus, is tijdelijk verplaatst naar Bath, ingaande 10 October 1905. Te Scharendijke is een 19-jarige dienstbode door een zolderluik gevallen, op een stoel terecht gekomen en aan de bekomen inwendige zware verwondingen onder hevige pijnen bezweken. Te Dongen zal door uit Frankrijk verdreven kloosterlingen een asyl voor idioten gesticht worden. Een groot per ceel grond is daarvoor reeds aangekocht en met den bouw zal spoedig begonnen worden. Een antieke tegel. Een aardige vondst van antiek tegelwerk werd dezer dagen bij het verrichten van graafwerk gedaan in de nabijheid van StavorenEén tegel kwam nagenoeg ongeschonden te voorschijn, ter grootte van 3 bij l'/2 dM. ongeveer. In bas-relief komt hierop voor een martiale figuur met knods en schild, staande in een nis, met het onderschrift „Cherubijn" een slagvaardige engel alzoo. De stof is gewoon rood aardewerk, echter aan de voorzijde met groen glazuur overdekt. Het geheel is zorgvuldig uit gevoerd, terwijl de dikte van den tegel niet meer bedraagt dan 1 cM. Van andere tegels vond men alleen brokstukken. Op een daarvan komen voor de letters VRIE. Verder brokstukken, die als bijpassenden en sterk uitspringenden rand dienst hebben gedaan. Een en ander doet denken aan sch o orsteen versierin g. Een lange voetreis. In een café te Vechel is een ongewone weddenschap gesloten. Twee personen hebben tegen een derde om een belangrijk bedrag ge wed te voet heen en terug naar Parijs te wandelen. Den burgemeesters van de te passeeren plaatsen zal door hun hand- teekening verzocht worden te verklaren, dat de personen te voet gepasseerd zijn. Op 20 dezer 's morgens 7 uur zullen de wandelaars uit genoemd café vertrekken. Te Vlaardingen is van de haring- visscherij binnengekomen een Seheve- ningsche logger, die bij zwaar weer veel averij heeft beloopen, een matroos is over boord geslagen en verdronken. Een andere matroos is vrij ernstig gekwetst. Een bootwerker van een stoomschip te Am sterdam, is gisteren overboord gevallen en verdronken. Een matroos, die het ongeval zag en hem ter hulp wilde snellen, struikelde, waardoor hij een been brak. Het lijk van den bootwerker werd eenigen tijd later opgehaald, terwijl de matroos naar het gasthuis werd vervoerd. Maan dag bevond een schipper, varende van Oudshoorn naar Wateringen, zich in den Rijn onder de gemeente Leiderdorp, toen door de zuiging van een stoomboot een ander schip tegen het roer van het zijne stootte. Zijn 11-jarig zoontje dat aan het roer stond, werd door den schok van het vaartuig in den Rijn geslingerd, en ver dronk voor de oogen zijns vaders. Bij kon. besluit is aan den gewezen minister van financiën, mr. J. J. I. Harte ran Tecklenburg, pensioen verleend van f4000 'sjaars. Zaak-Toering. De arts G. W. van Zadelhoff t» Utrecht heeft zich met een tweede adres tot den minister van Oor log gewend, waarin hij mededeelt, dat waarschijnlijk in het eerste adres door uitlating van het woordje „zoo" een sto rende fout is geslopen. Hij schrijft in 't adres o. a. „Mijne bedoeling was „behalve het niet te verdedigen ruweom zóó een koorts lijder uit bed te halen en over straat te vervoeren". „Mijne bedoeling is „Uwe Exc. opmerkzaam te maken op de wijze, waarop patient is vervoerd. Het tegenwoordige „vervoeren" staat gelijk met „verbedden", het draagbed komt tot naast het bed van patient en gaat mat patient op de draagbaar. Dit „vervoeren" staat gelijk met „versjouwen". De geheel in uniform gekleede zieke soldaat is uit- genoodigd de trappen af te loopen en toen dit niet kon er afgesjouwd. Ik verzoek uwe Exc. ook opheldering hier omtrent". De minister van Binnenlandsche Zaken, mr. Rink, is voornemens binnen enkele dagen, weer het vertrek in het be kende achtkantige torentje aan den Hof vijver als zijn werkkabinet te betrekken. Deze historisch geworden kamer werd door 's ministers ambtsvoorganger dr. Kuyper bij zijn optreden aan Binnenlandsche Zaken verlaten en verwisseld met een beneden lokaal aan den Vijverkant. Het torentje wordt dus weer aan zijn vroegere be stemming teruggegeven. De minister van landbouw en ver keerswezen heeft aan de agenten der Rijks- ver/.ekeringbank elk f75 toegekend als vergoeding voor een (iets. De provinciale staten van Zuid-Hol land benoemden tot lid van gedeputeerden den heer II. J. Versteeg, burgemeester van Schiedam, met 66 van de 73 stemmen, die de benoeming heeft aangenomen, Er zijn thans vier burgemeesters plaatsen open in gemeenten, waarin de z/kerkelijken" de meerderheid, in drie er van zelfs de overgroote meerderheid dei- bevolking uitmaken. Het zijn die te Klun- dert, Barendrecht, Grijpskerk in Gronin gen, en Schiedam. De New-York Herald meldt, dat een van de rijkste mannen te New-York, die vooralsnog zijn naam niet zeggen wil, aan biedt 50,000 pd.st. ter beschikkingvan prof'. Behring te stellen, indien hij zijn behan delingswijze van tuberculose bekend wil maken. Een zeldzame operatie is te Balti more verricht aan zekeren Hughes, die zes weken geleden in een bak met kokend water was gevallen. Van een zijner bee- nen was het vel geheel verschroeid en alle pogingen der geneesheeren, die ver wonding te genezen, faalden. Nu beproefde men een laatste redmiddel. Vijftien vrien den van den ongelukkige lieten zich een stuk \el uit de huid hunner beenen nemen en dat vel werd als het ware geënt op het been van den gewonde. Anderhalf uur lang duurde de operatie en geen dei- mannen werd in staat van bedwelming gebracht. De operatie slaagde schitterend en de geneesheeren verklaren, dal het le ven van Hughes thans gered is. De vijf tien vrienden, aan wie hij zijn genezing dankt, zullen gedurende een dag of tien het bed moeten houden. Keizer en Kardinaal. Kardinaal Fischer, aartsbisschop van Keulen, heeft te Aken een lofrede gehou den op den Duitschen keizer. Hij verge leek hem met Ivarel den Groote en Bar- barossa. „Allen wier hart klopt voor den roem en de grootheid van Duitschland", zoide de kardinaal, „moeten in hooger stemming geraken bij de gedachte dat een keizer als de onze op den troon zit. Wilhelm is waarlijk een roemrijk keizer." Naar Canossa zal Z. M. tenminste nog vooreerst niet gaan. Een diefstal van een millioen in geld, effecten en juweelen, is te Andrézy, bij Poissy gepleegd, ter nadeele van de weduwe van den vroegeren kleedermaker van Napo leon III, mme. Anatolie. Het parket van Versailles moet reeds op het spoor van de gauwdieven zijn. Zekere Pat Crowe in den Ameri- kaansclien staat Montgomery heeft bekend, een komplot te hebben gesmeed om John D. Rockefeller op te lichten en vijf millioen gulden losprijs te eischen van zijn zoon. Het laatste postzegelsnufje is de uitgifte van nieuwe postzegels in Italië. Deze postzegels mogen alleen gebruikt worden door de officieren en soldaten van het leger en wat het mooiste is elk re giment krijgt een andere teekening, de een bijv. zal het portret van zijn kolonel dragen, de ander een krijsraad voorstellen, op de zegels van de Bersaglieri staan een paar muzieknoten enz. Het is bovendien officieren en manschappen streng verboden deze postzegels te verkoopen. Zondagnacht heeft op de Donau bij Boedapest een sleepboot een schuit aange varen waarin zich twintig menschen bevon den, meerendeels fruitverkoopsters. De schuit werd stukgestooten. Acht menschen worden vermist en zijn waarschijnlijk ver dronken, men heeft drie lijken opgehaald, en negen menschen gered, maar van dezen zijn de meesten zwaar gekwetst. Uit Singapore komt het bericht, dat een vernielende brand heeft gewoed in het prachtige paleis van den sultan van Johore. Vooral in de wereldberoemde danszaal van den vorst, welke met fabelachtige praal was versierd, zijn tal van schoone voor werpen verloren gegaan, vooral portretten en tapijtwerk. De vleeschschaarsckte in Duitschland komt den vischkoopers te IJmuiden ten goede. De burgemeester van Solingen heeft daar 10,000 K.G. visch laten inkoopen om die tegen den kostenden prijs aan zijn inge zetenen over te doen. Te Meckelen is in hechtenis ge nomen Christiaan Vaillant, wonende te 's-Gravenhage. Hij had een week gt- leden een kamer gehuurd, zich uitgevende voor Louis Caillot, ingenieur, uit Parijs. Bagage had hij niet bij zich, doch die was onderweg en zou spoedig komen. Beta len deed hij niets, doch aan '1 eind der maand zou dit geschieden. De holelier kreeg echter argwaan, stelde de politie met een en ander in kennis, met het ge volg, dat de gewaande Caillot werd ge arresteerd. Op hem werd gevonden, be halve papieren, die bewezen, dat zijn naam was Christiaan Vaillant, ook een taschje met valsche sleutels en loopers. Vaillant, die in 1903 uit België was uitgewezen, is in voorloopige hechtenis genomen, be klaagd van het dragen van een valschen naam, oplichting en wederrechtelijk ver blijf in België. Gallay eu zijn beide medebeschul digden hebben hun eerste verhoor onder gaan. Gallay begon met nadrukkelijk te verzekeren, dat de beide vrouwen onschul dig waren en niet wisten van waar al het gestolen geld afkomstig was. Hij bekende valsehe brieven te hebben vervaardigd, om met behulp daarvan geld te krijgen. Merelli klaagde, dat de politie haar het geld had ontnomen, dat haar te Bahia door de traliën der gevangenis was toegereikt door menschen, dié verliefd op haar waren geworden. Zij verklaarde verder, dat zij van het geld niets wist, en Gallay, dien zy wer kelijk hield voor den ryken baron De Granval zou hebben liefgehad zelfs als zij hem als eenvoudig kantoorbediende had gekend. En het kamermeisje Marie Andot zeide, dat zij zich met het geld van haar menschen heelemaal niet be moeide. Alle drie blijven echter in voor loopige hechtenis. Een werkman-uitvinder. Een man, wieu een schoone toekomst wacht, is ze kere August Becker, een simpel werkman van Verviers, die lezen noch schrijven kan, maar die bedeeld is met een echt uitvindingsgenie. De moeilijkste vraag stukken der mechanica lost hij in een oogwenk op, tot groote verbazing der ingenieurs. Zoo heeft hij toestellen uit gevonden en wijzigingen aangebracht aan het mechaniek in de wolnijverheid ge bezigd, die een gansehen ommekeer in deze nijverheid verwekken. In zijn ledige uren heeft hij ook een toestel uitgevon den dat de rampen op de spoorwegen onmogelijk maakt, en de treinen op auto matische wijze tot staan brengt, wanneer onraad op de ,lijn is waar te in men. Al de pogingen echter, om zijn toestel aan hoogerhand te onderzoeken, bleven vruchteloos. Bij het bezoek des konings in de ten toonstelling werd hij voorgesteld aan Z. M„ die hem warm geluk wenschte over zijn uitvindingen, zijn album, handelend over de nieuwe uitvinding met veel aandacht door bladerde, het meenam, zeggend dat hij het aan een commissie van ingenieurs zou onderwerpen, en doen aannemen, zoo het practisch bleek. Men oordeele over de vreugde van den annen werkman. (HU. v. Antw.) Homoeopatisek Maandblad, hoofdred. dr. N. A. J. Voorhoeve, Den Haag, van 15 Sept. no. 9 bevatNog eens subjec tieve verschijnselen, door dr. v. d. Harst Eenige wenken over Kinderziekten, door dr. v. d. StempelActieve en passieve beweging, door dr. J. Voorhoeve. Het Berlijnsch Homoeopatisch Ziekenhuis 73e Jaarvergadering der Centrale Homoeopatische Vereeniging van Duitsch land. Handelingen van de Vereeniging van hom. geneesheeren in Nederland. Ingezonden. Echinacea bij verbrandin gen (het laatste een belangrijk artikel, waarvan goed nota genomen worde). B Uli GE li L IJK E STAND. Van 911 October. MIDDELBURG. Ondertrouwd :C. Ten Cate22j.jm.en M.K. Beugelink23j. jd. Getrouwd: T. T. Bakker 35 j. jm. en II. W. J. Enlink 27 j. jd. Bevallen. M. de Poorte geb. Bom- meljé, d.P. M. Vergouwe geb. Mervel, d. GOES. Geboren: 9, Alberta Antonia, d. v. Leendert van Dellen en Lena Ver- jaal 10, Cornelis, z. v. Jacobus Rijn en Maatje Schipper Anna Wilhelmina, d, v. Johannes Adrianus Borgs en Maria Maas. Overleden.- 9, Willem, 1' '2 j., z. v, Willem Verplakke en Adriana Zweedijk, GOES, io October 1905. De aanvoer en handel was gering, Bruine boonen weiden hooger betaald. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f 6,50 a f 7,Nieuwe rogge f 5,25 a f 5,40. Wintergerst per 100 kilo f 7,25 a f 7,60. Haver per 100 kilo f6,50 a f6,80. Bruine boonen f 9,a f 10,25. Karwijzaad fo, a f o,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f9.a f9,75. Groene Erwten f8,50 a f9,—. Versche Boter per K.G. f1,15 a f1,25. Versche Eeieren per 100 stuks f5.a f 5,40. Middenprijs van Eieren f 1,30 per 25 stuks, idem Boter f 0,60 per '/2 K.G. Boter aan part. f 0,65 per pond, Eieren aan part. f o, per 25 stuks. De aanvoer van Boter en Eieren was gering. OOSTBUEG, 11 Oct. 1905. Oude Tarwe 17,75 a f8.15. Nieuwe Tarwe f 7,25 it f 7,50 N. Rogge f 5,40 f 5,70 N. Wintergerst f7,60 d f8,10 per honderd kilo. Zomergerst f 0,f 0,— per honderd kilo. Haver per 100 kilo f7,20 it f 7,75. Kook- erwten f9,— it f 9 60. Erwten f 0,a f 0, Paardenboonen f 7,75 d f8,Koolzaad f0,_ d f0.-. Waar'ter niet bij staat, is de prijs per H.L. LAATSTE BERICHTEN. lerseke. De 13-jarige A. P. deMunck alhier doorleefde in den afgeloopen nacht eenige angstige oogenblikken. Bij het in de haven brengen van een vaartuig geraakte hij te water en was direct zoover van het vaartuig, waarop zijn broeder zich alleen bevond, verwijderd, dat deze hem niet ter hulp kon komen. Op zijn hulpgeroep even wel kwam de nachtwaker M. Servaas aan- geloopen, die het geluk mocht smaken de knaap, die reeds tot aan zijn hals in het water stond en zich had vastgeklemd aan een meerpaal, van een wissen dood te redden. Goes. Gisteren werd door not. Mulock Houwer alhier verkocht le perceel. Woon huis met schuurtje en erf aan de Nieuw- straat te Goes. Kooper dhr. A. S. J. Dekker te Goes voor f 845. De perceelen 2, 3, 4 en 5 te zamen gevoegd, zijnde woonhuis, koetshuis, bleekveld en water te Goes, uitkomende aan de Westwal. Kooper dhr. S. Duvekot qq. te Goes voor f4910.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1905 | | pagina 2