Gemengde Beriehten. Kerknieuws. Schoolnieuws. Rechtszaken. keur buiten hangen, zij worden dan nooit be vuilt. Plaatst men ze in het nachthok, dan moeten zij van boven worden afgedekt. Als men zich goed gezonde dieren aanschaft en het bovenstaande in practijk brengt, zal men zelden met ziekte onder zijne hoenders te kampen hebben en bovendien zullen zij ge durende een drietal jaren goede eierlegsters 2ijn. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heerenveen G. Kwast te Assendelft. Geref. Kerken. Beroepen te Pretoria dr. B. Wielinga te Arnhem. Het bericht dat ds. Wisse weer ingestort zou zijn, is gelukkig gebleken onjuist te zijn. Ger. Kerken onder het Kruis. Beroepen te Charlois ds. G. H. Kersten te Meliskerke. Goes. Afgevaardigden van besturen der C'hr. Scholen op de dorpen van Zuid-Beve land kwamen gister alhier samen om met elkander te beraadslagen over de regelingen van salarissen, aanstellingen enz., noodig geworden door de aanneming der nieuwe wet op het lager onderwijs. Nadat een der aanwezigen de noodzakelijkheid eener duurzame organisatie bepleit had, werd een voorloopig comité benoemd, bestaande uit de heeren Sinke van Ierseke, De Jager van Kapelle en Boot van Kruiningen, die alle besturen van Chr. Schoolver- eenigingen op dorpen in Zuid- en Noord- Beveland zullen uitnoodigen op een vol gende vergadering ter constitueering van een Chr. Schoolbond voor deze eilanden. Moge nu niemand achter blijven De arr. rechtbank te Zierikzee heeft in de zaken tegen W. A. ten H., M. S. P. en jhr. J. F. S. B., allen te Zierikzee en beklaagd van beleediging van den heer jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort, de beklaagden vrijgesproken op grond dat niet was bewezen dat de beklaagden bij het bezigen der uitdrukkingen het oog merk hadden gehad om den in het geschrift genoemden persoon te beleedigen. De eisch van het Openbaar Ministerie was, voor ieder der beklaagden f25 boete subs. 25 dagen hechtenis. De arr. rechtbank te Arnhem ver oordeelde C. L., hoofd der christelijke school te Beverwijk, beklaagd van smaad schrift, de beruchte rekeusomquaestie, tot f300 boete, subs, een maand gevangenis straf. De eisch van het O. M. was f50 boete, subs. 10 dagen gevangenisstraf. De verdediger had vrijspraak gevraagd. Onze Middelburgsche corresp. schrijft Voor zoover onze lezers belang stellen in de ruïne, die de oude Koorkerk te zien geeft, moge een artikeltje in de hier verschijnende Nieuwe Zondagsbode hen eenige opheldering geven. Het artikeltje is geteekend A., achter welke letter zich vermoeden doet te staan de president Kerkvoogd onder wiens be stuur nu reeds eenige jaren de restauratie van de kerkgebouwen der Ned. Herv. Gemeente wordt ondernomen. Na herinnerd te hebben aan het vele breken en krammen en schenden in dit oude gebouw, dat sinds eeuwen plaats had, wijst de schrijver op de ontgraving van den vloer, waardoor een mozaïkvloer voor den dag kwam en ook basementen en een reeks muurversierselen voor den dag kwamen, die ter halverwege den noordelijken en zuidelijken muur rond liepen en in een vijfhoek elkander ont moetten. Tusschen de rondloopende muur versiering vindt men de graven van Graaf Willem II, Roomsch-Koning en van Gravin Ada. Deze graven en ook de muurver sieringen worden tot den oorspronkelijker! toestand teruggebracht. Tusschen de ramen zullen naar boven oploopen een achttal gebogen banden van geprotileerden steen. Tegen de lichtgrijze bepleistering der muren zullen deze roode steenen banden de eentonigheid van het groote muurvlak breken. Jammer, dat, nu men de kerk in den ouden vorm herstellen gaat, drie ramen, die aan de noordzijde stonden, om de hooge kosten, niet kunnen hersteld worden, maar door blinde ramen vervangen moeten worden, en ook dat, evenzeer verlaging van ramen niet zal kunnen plaats hebben om dezelfde reden. De sieraad van deze kerk is het steenen gewelf, dat haar als een plafond dekt. Daar is heel wat arbeid en zorg aan besteed. De slechte plekken zijn ver nieuwd, de vakken zijn in lichtgrijs ge pleisterd, de ribben verschijnen in gewone 8teenkleur. Donkere biezen zijn langs de gewelfribben getrokken, en ornamenten zijn aangebracht. Aan uw voet vertoont de kerk een ruïne omhoog is reeds orde in den chaos gebracht en rondom u ziet ge reeds hier en daar wat het worden zal. Goes Door de bewoners der Klokstraat is op eene Dinsdagavond gehouden bijeen komst besloten tot het oprichten eener buuftcommissie, welke zich ten doel stelt om bij eene eerstvolgende feestviering ook die straat een feestelijk aanzien te geven. Door de deelnemers zal elke week gecon tribueerd worden en de heeren J. A. Ste- ketee en P. G. de Gelleke werden tot voorzitter en secretaris-penningmeester benoemd. Goes. Aan den opengestelden 2-jarigen wintercursus vanwege de Afdeeling Hein- kenszand der Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw en Veeteelt zullen 17 leerlingen deelnemen, welke cursus half November a.s. te Goes zal aanvangen. Vlissingen. De „Noord-Brabant", welke door de Kon. Mij. „De Schelde" van nieuwe ketels moet worden voorzien, zal waar schijnlijk nog op het laatst dezer maand naar hier worden overgebracht. Wij hooren dat de reparatie aan de „Noord-Brabant", hoofdzakelijk bestaande in verbeteringen van de ketels, een kleine 2 ton zal vorderen. Heinkenszand. Dinsdagmorgen is de heer J. de Koning van Kwadendamme, bij het appeltrekken door het breken van den ladder, gevallen, en heeft een been gebroken. Heinkenszand. Bij den heer M. v. 't Hof is vlekziekte geconstateerd bij een varken. Men meldt ons dat bij een land bouwer onder Aagtekerke ziju geteeld Pompoenen van het buitengewoon gewicht van 96, 99 en 107 halve kilo's. Ierseke. Gisteren werd alhier gearre steerd en gevankelijk naar Middelburg gebracht de 19-jarige E. M. die nog 6 maanden gevangenisstraf te goed had wegens een vechtpartij op St. Nicolaas- avond in 1904, waarbij hij een wat al te ruim gebruik had gemaakt vau zijn mes. Vergadering der Provinciale Staten van Zeeland op Dinsdag 3 Oct. te 7 '/a uur. De Voorzitter opent de vergadering in naam der Koningintegenwoordig 38 leden. Afwezig de heeren Maas, v. Lijnden, de Smidt en v. d. Meer. De Voorzitter stelt aan de orde het onder zoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemde lid voor Vlissingen, de heer P. Merckens, en noodigt de heeren De Veer, Hennequin en Van Waesberghe uit zich hiermede t8 belasten. De commissie brengt bij monde van den heer Hennequin verslag uit, strekkende tot toelating van den gekozene. De heer Merckens wordt door den grif fier binnen geleid, en legt in handen van den Voorzitter de bij de wet gevorderde eeden af, waarna deze hem geluk wenscht met zijne benoeming en hem uitnoodigt plaats te nemen onder de leden. De Voorzitter deelt mede dat ingekomen zijn de volgende stukken a. Koninklijk besluit van 23 Augustus 1905, no. 52, tot goedkeuring van het be sluit der Staten van 14 Juli 1905, no. 28, tot wijziging van de begrooting van de enkel Provinciale inkomsten en uitgaven voor 1904 b. Koninklijk besluit van 25 Augustus 1905, no. 16, tot goedkeuring van het be sluit der Staten van 14 Juli 1905, no. 27, tot vaststelling van het bedrag van de enkel provinciale en huishoudelijke inkom sten en uitgaven over dienstjaar 1903 c. Koninklijk besluit van 1 Sept. 1905, no. 31, tot goedkeuring van de besluiten der Staten van le. 14 Juli 1905, no. 31, tot vaststelling van eene verordening tot regeling van de jaarwedde en de reis- en verblijfkosten van de leden van Gedeputeerde Staten 2e. 14 Juli 1905, no. 30, tot vaststelling van een verordening tot regeling van de reis- en verblijfkosten en van het presentie geld voor de leden der Provinciale Staten d. Koninklijk besluit van 5 Sept. 1905, no. 25, tot goedkeuring van het besluit der Staten van 14 Juli 1905, no. 29, tot wijziging van de begrooting van de enkel Provinciale inkomsten en uitgaven voor 1905. Mededeeling van Gedeputeerde Staten a. Omtrent den post, voorkomende onder hoofdstuk. IX der uitgaven, in de Provin ciale begrootingen voor 1904/1905, ter bestrijding van behoeften, welke hare om schrijving niet vinden in de artikelen dier begrootingen b. omtrent de onderhandsche aanbeste dingen, dat die niet hebben plaats gehad c. dat de presentielijsten der vergade ringen van Gedeputeerde Staten ter visie zijn gelegd, een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot aanhouding van het verzoek van het Be stuur van den Kleine St. Albert- of Sas van Gent-polder om een renteloos voor schot voor wegsverbetering, wordt zonder stemming aangenomen. Het aangehouden voorstel van Gede puteerde Staten tot wijziging van het verzoek van het Gemeentebestuur van Zierikzee om een subsidie voor eene avond school voor vakonderwijs met het amende ment van den heer Moolenburgh tot afwijzing van het verzoek van het Gemeentebestuur van Goes om eene sub sidie voor eene avondschool voor Am bachtslieden tot afwijzing van het verzoek van het Gemeentebestuur van Vlissingen om eeu subsidie voor een avondschool voor hand werkslieden met een nader verzoek van het Gemeentebestuur wordt besloten te behandelen in de volgende vergadering. Wordt besloten het volgende te zenden naar de af deelingen Voorstellen van Ge deputeerde Staten a. tot afwijzing van het verzoek van het bestuur der vereeniging „Vereenigde handswerklieden te Ter Neuzen" om een subsidie voer hare afdeeling voor Vak- onderwys b. tot liet verleenen van een jaarlljksche subsidie tot het maximum van f 2000 aan de „Vereeniging de Ambachtschool te Hulst". e. tot afwijzing van het verzoek van het bestuurder vereeniging „DeAmbachts school te Middelburg" om het bij besluit van 14 Juli 1905 no. 13 toegestane subsidie te doen ingaan met 1 Januari 1906; d. tot wijziging van de voorwaarde waar onder aan de Teekenschool te IJzendijke subsidie is verleend e. tot wijziging van de verordening lot regeling van de reis- en verblijfkosten en van het precentie geld van de leden van Provinciale Staten tot vaststelling eener verordening tot regeling van de jaarwedden van den Griliier der Staten en van de ambtenaren en bedienden ter Provinciale Griffie met eene nota van wijziging g. lot vaststelling eener verordening tot regeling van de vergoeding van reis en verblijfkosten voor den Griliier der Staten en voor de ambtenaren en bedienden ter Provinciale Gritfie. h. tot verwijzing naar hun college van het verzoek van den voorzitter en den secretaris van het hoofdbestuur van den Ned. Aannemersbond om bij de aan besteding van werken arbitrage toe te passen i. tot vrijverklaring van het calamiteuse waterschap Ellewoutsdijk j. tot vaststelling van een bizonder reglement voor het bestuur en beheer der waterkeering van den calamiteuzen polder Borselen met een nadere mededeeling van Gedeputeerde Staten, betreffende de in gewonnen berichten van de betrokken besturen A'. tot den bouw van een steenen wacht huis nabij den veerdam te Camperland l. tot verlenging van den termijn voor het in exploitatie brengen van de stoomtram „Walcheren" m. a. tot verlenging van den termijn voor het in exploitatie brengen van den stoomtram „HontenisseSelzaete" b. tot afwijzing van het verzoek van de be sturen der gemeenten Sas van Gent en Westdorpe om aan het verleenen van subsidie voor die stoomtram de voor waarde te verbinden tot gelijktijdigen aanleg van een zijtak naar Sas van Gent n. tot nadere regeling van de jaarwed den voor sommige ambtenaren van den Provincialen Waterstaat o. tot toekenning van een j aarlij ksch subsidie van f250 aan het hoofdbestuur van de maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland ter voor ziening in de uitgaven voor den zuivel- consulent p. tot opening van een crediet van f 100 aan de commissie van toezicht op de proefvelden in Zeeland voor den aanleg van proeftuinen in 1906 q. tot afwijzing van een verzoek van het bestuur van den Ned. Bond van Ge meente-ambtenaren, om subsidie voor een tentoonstelling van Gemeente-admini stratie te Amsterdam in 1906 r. tot wijziging van de begrooting der enkel provinciate en huishoudelijke in komsten en uitgaven voor 1905 s. tot vaststelling van de begrooting der provinciale inkomsten en uitgaven voor 1906 t. tot heffing van opcenten op de grond en op de personele belasting voor 1906. Daarna wordt de vergadering gesplitst in afdeelingen lste Afdeeling de heeren Houterman, Moolenburgh, Oggel, van Waesbergen, Moerdijk, Hollestelle, Bolle, Fokker, Loois, Hennequin, Heijse, Erasemus en de heeren de Casembroot en Rornpu, leden van Ge deputeerde Staten. 2de Afdeeling de heeren Giljam, Ham- macher, v. Dam, IJsebaart, Dumoleijn, den Boer, Vader van 's-Gravenpolder, Noordijke, Merckens, Moes, de Bats, en de heeren Siegers en Dielemau, leden van Gedeputeerde Staten. 3de Afdeeling de heeren Hombach, Mulder, Elenbaas, Hocke Hoogeboom, Blum, v. Teijlingen, Tichelman, Lucasse, de Smidt, v. d. Meer, de Veer, en de heeren Fruijtier en de Jonge, leden van Gedeputeerde Staten. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten te vergaderen op Vrijdag 13 Oct. des voormiddags te 10 uren. Daarna wordt de vergadering gesloten. Tweede Kamer. De afdeelingen be noemden tot rapporteurs over de Indische begrooting en het Timortractaat de heeren Bos, Van Kol, De Waal Malefyt, Van Deventer en IJzerman. Te Maastricht hebben gisterennacht in een hotel een jongen en een meisje resp. 22 en 18 jaar zich de polsaar door gesneden met het cynische doel om zoo te zaam uit dit leven te scheiden, Zij zijn in treurigen toestand gevonden en worden thans liefderijk verpleegd. Bij de on- dergrondsche werkzaamheden in een mijn te Heerlen zijn tien personen door het toestroomen van water verdronken. Een arbeider in een fabriek te Geldrop viel van de tweede verdieping, kwam op 't hoofd terecht, en stierf aan de gevolgen. Aan boord van een Engelseh stoom schip is gisterennacht een matroos door zijn kameraad doodgestoken, bij een woor denwisseling die de voorzetting was van een twist tusschen beiden in de Zandstraat ontstaan over geld. De arme jongen kreeg een messteek in den buik die er de ingewan den deed uitpuilen. Te 's-Gravenhage is een 5 jarig meisje al spelende aan den Zuid Binnensingel te water geraakt en verdronken. Onder Voorburg is een werkman door een gasontploffing bij de werken voor den aanleg van de elektrische spoor blind geworden. Een voerman die te 's-Herto^enboseh op de brug over het kanaal naast zijn kar liep, struikelde en werd door zijn eigen kar overreden die hem een arm verbrijzelde. Te Hoven (Gelder!.) waren drie broeders van 15,12 en 9 jaar aan het peuren met behulp van een roeibootje, toen het bootje kantelde, en zij alle jdrie verdronken. De bootwerker Adriaan Mussert te Rotterdam die aan boord van een stoomschip bezig zijnde met het vullen van manden graan, eenige planken welke op dek lagen en in het ruim vielen op iiet hoofd kreeg is aan hersenschudding overleden. Uit de Winschoter, Bredasche eu Limburgsclie couranten nemen wij onder staande aardige berichtjes over lo. Een veldwachter heeft te Win schoten aangehouden Jeantje W., oud 18 jaar, van Nieuw Amsterdam, die met zekeren Schaap op kermissen een negerin- vertooning doet uitvoeren. De persoon die voor „negerin" speelde, was, zei zij, geen „echte", maar een zwartgemaakte zoon van Schaap. Het meisje is tot het ouderlijk gezag teruggebracht. 2o. Te Ambt Almelo „spookte" het de laatste veertien dagen op den molen. Door verschilende personen werd het spook in 't wit gekleed gezien en velen in de buurt sloeg de schrik om het hart daar zij werkelijk aan een spook geloof den. Doch Maandagavond kreeg de veld wachter het spook te pakken. Het bleek de knecht van den vorigen eigenaar van den molen te zijn. Zijn gevangenneming was voor de buurtbewoners een groote opluchting. 3o. Tramtafereeltje. In een waggon van de Z. N. Stoomtram, die 's morgens van Zundert «aar Breda schommelt, zaten de vorige week een paar ultra eenvoudige Brabanters, die met belangstelling luis terden naar de fantastische verhalen, die de postconducteur deed. Toen de tram de Roskam naderde keek de postconduc teur uit en zei ernstig.- „We zijn er haast, bij de bocht. De tram maakt daar zoo'n scherpen draai, dat jelui moeien helpen anders komen we er niet". Een oogen- blik later sprong de brievenman op, plaatste zijn beide handen tegen den tram- wand en duwde ingespannen. Douwen, riep hij daarna, we halen 't niet. En be reidwillig sprongen de boertjes op, span den pezen en spieren en duwden tegen den wand alsof ze een vallend huis wil den stutten. We zijn er net, zei de con ducteur toen de tram den hoek om was en hij zuchtte als iemand die aan een gevaar ontsnapt is. De Brabanters luis terden weer dociel naar de inlichtingen en verhalen van den postman. 4o. Uit een brief die een dokter nabij Heerlen ontving op een advertentie voor een dienstbode, die goed werken en zin delijk koken kan. Mijnheer de Dokter Gezien uw advertentie in de courant van het huisgezin bied ik mijzelf aan om bij u te komen maar voor 13 gulden in de maand. Ik kan alle werk en ben nie knap maar heb goei knoesten aan mij lijf en kan als 't moet zjn heel goed ne manskerel op zene stoel houwen als gein eenen tand moet trekken ik ben proper en kook lekker en ge kunt veul dienst van me hebben want ik heb vroeger bij den vee dokter te A gewoond en kan daarom veul resepten die goed zijn voor alle vee Uw vriendeljke dieneres, P. D. De Geldersche Eerste-Kamer verkiezing. De Gelderlander deelt als juiste toedracht van de veel besproken verkiezing mede, dat van anti-revolutionaire zijde de wensch was te kennen gegeven om dr. Kuyper tot Eerste-Kamerlid te zien kiezen, mede als eerherstel na de bejegening, waaraan hij als Minister heeft blootgestaan. Doch zoowel in de conservatieve Statenclub als in de katholieke, hadden de respectieve meerderheden bezwaar tegen de inwilli ging van dien wensch. Vooreerst meende men dat er wel andere middelen waren om dr. Kuyper te huldigen. Dan ook geloofde men dat zijn verkiezing in de oogen van tegenstanders allicht het karak ter zou kunnen dragen van een verscher ping der partijtegenstellingen en ten derde wenschte men liever een Gelderschman aftevaardigen. Uit eigen beweging hebben daarop de anti-revolutionaire Statenleden van hun wensch afgezien en kwam men daarna in een gecombineerde vergadering van de katholieke, anti-revolutionaire en conservatieve Statenclubs omtrent de candidatuur-Mackay tot overeenstemming. De Standaard zegt hedenavond van haar zegmans een brief te hebben gekregen, waarin de tegenspraak van het bericht der Zutphensche Crt. wordt gehandhaafd. Het anti-rev. blad haalt uit zijn sohrijven deze woorden aan„Dat de Roomschen unaniem, uit zucht tot verzoening, dr. Kuyper niet wilden, is even onjuist als dat de anti-revolutionaire club per se een Kuyper-candidatuur voorstond". Te St Cloud had een buitenlandsche firma een nieuwe uitvinding tentoonge steld, waarbij een model van een lucht schip langs een kabel werd voortbewogen; Twee personen, beiden Amerikanen, wil den een proeftocht meemaken. Eensklaps brak de kabel en de machine viel van een hoogte van veertig voet met de pas sagiers op den grond. Beide waaghalzen waren dadelijk dood. "'jt" ro0versgeschiedenis, zoo avon tuurlijk en romantisch als men ze alleen van tijd tot tijd uit Amerika hoort ver tellen, is Zondagnacht vlak voor de poorten van Berlijn afgespeeld. Vermomde spits boeven, revolverschoten en een worsteling om een groote geldsom speelden iu dit boevenstuk een rol. Aan den postbode Albert Girndt van Steg- lifz was het bekend, dat in het hoofdpost kantoor in de Albrechtstrasse^ldaar onge veer 96,000 mark aan goud en een nog grootere som papieren geld aanwezig was. Dat liet den man geen rust. Met zijn broeder, den smidsgezel Arthur Girndt en een derden medeplichtige, beraamde hij de inbraak om het geld meester te worden. Op het laatste oogenblik begon den derden mede plichtige de moed te ontzinkenbij ver klapte de zaak aan de politie en deze ging in het gebouw op den loer liggen. In 't holle van den nacht het was grauw, donker weer kwam de postbode Girndt, met een valschen baard vermomd, zacht aansluipen, opende met een breekijzer de voordeur, drong in het kantoor en zou juist aan het forceeren van de brandkast beginnen, toen de politie-beambtcu hem in den weg iraden en de hand op den booswicht legden. Zij hadden echter niet met zijn herculische kracht gerekend. Als waanzinnig sloeg hij om zich heen en in den donker ontstond een woedend gevecht, waarbij de inbreker den beambte Grun- wald de keel bijna dichtkneep en hem de kleeren van het lijf scheurde. Zijn tegenstander niet meester kunnende worden, greep Grunwald zijn revolver en zond den door de gang wegvluchtende een kogel na. Deze trof eerst de commissaris van politie Hoffmann aan de hand en vervol gens den inbreker in den nek. Tegelijk greep Hoffmann hem zoolang in zijn ijzeren vuist tot er hulp kwam en de kerel ge boeid kon worden. Ook zijn broer, die buiten op de loer had gelegen, werd 's mor gens gepakt. Beiden brommen nu in de gevangenis te Moabit. Eergistenniddag deed zich te Parijs een aardig en zeldzaam geval voor op de boulevard St. Germain, ter hoogte der rue du Bac. Eene electriciteitsleiding was in contact gekomen met den straatweg en had dezen geheel geëleetriseerd. Paarden, die over deze plaats kwamen begonnen onmiddelijk te steigeren en hadden onge lukken veroorzaakt indien de politie niet bijtijds de gevaarlijke plaats had afgesloten. De nagenoeg 1000 jaar oude Fuch- sturm van Jena is Woensdag door het bliksemvuur bijna vernield. De houten trap en houten kap brandden uit, maar overigens heeft het 28 meter hooge steenen gevaarte, dat vroeger deel uitmaakte van de burgten op den Hansberg, het vuur getrotseerd. In de Philippijnsche wateren heeft een hevige cycloon gewoed, die o.a. de kannonneerboot Leyte deed vergaan, waarbij elf Amerikanen en vier-en-twintig inlanders verdronken. Lakenswaardige wedijver. Op 't oogenblik zijn zoo ongeveer alle in Afrika koloniseerende mogendheden in staat van beschuldiging wegens wreed heden op inboorlingen gepleegd. Thans worden weer de Franschen van wreedheden in hun gebied gepleegd, be ticht, en worden in het tot dusver geheim gehouden rapport van wijlen De Brazza onthullingen gedaan, welke den gouverneur Gentil, die op het oogenblik te Parijs vertoeft en ernstig ongesteld is en zich dus niet kan verdedigen, in ernstige ver denking brengen, in die wreedheden van zijn ambtenaren de hand te hebben gehad. En of dat ~alles nog niet genoeg ware, meldt nu Cape Argus uit Kaapstad, dat de Duitsche troepen zich tegen de Herero's aan schandelijke wreedheden zouden heb ben schuldig gemaakt. Vrouwen en kin deren zouden gefusileerd zijn of als spion nen opgehangen. Generaal Von Trotha zou gekwetste inboorlingen hebben doen neer schieten. Een Russisch blad geeft het volgende vermakelijk verhaal van de verkiezing van een hoofd der gemeente Krasno-Poljana, gouvernement Kazan, waaruit weder blijkt op welke eigenaardige wijze de wetten in Rusland worden uitgevoerd. De gouverneur van het district hield, nadat de bijeengeroepen kiezers verzamelc1 waren, de volgende toespraak Gij allen weet, dat op u de plicht rust een nieuw hoofd der gemeente te kiezen en ik herinner u daarbij, dat ge absoluut vrij zijt in de keuze en dat iedere poging om op de verkiezing invloed te oefenen ten strengste is verboden. Den secretaris wordt verzocht de lijst der candidaten op te lezen. De lijst wordt opgelezen. Zou het geen overweging verdienen den naam van Lidorof op de lijst te zetten, merkte de gouverneur op. „Ja, ja, laten we Lidorof er bij zetten' „En nu zullen we tot de stemming over gaan. Wie tegen Lidorof stemt, zet zijn pet op". Een der kiezers zet schuchter zijn pet op. „Zeg eens, onbeschaamde vlegel roept de gouverneur uit, hoe durf je de bruta liteit hebben in mijn tegenwoordigheid je pet op te zetten en dat nog wel terwjjl je tegenover het portret van den keizer, onzen zeer beminden vorst staat Werpt dien lummel de deur uit Krasno-Poljano was eenige oogen blikken later een nieuwen burgemeester rijk, de heer Lidorof, gekozen met algemi stemmen, j

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1905 | | pagina 2