RECLAMES. Gemengde Berichten. Kerknieuws. Ingezonden Stukken. van welke godsdienstige feesten behooren wij onze Inlandsche Christengemeenten te gewennen door zendeling Verhoeven. Gemengde Berichten. Ontvangsten. Gewonden door een inwoner wan Vlissingen. Er zijn veel mannen en vrouwen in Goes, die met een verdrietige huidziekte aangedaan zijn, ze hebben misschien aam beien of prikkelende huiduitslag en tever geefs hebben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwonei's zal de volgende, openhartige verklaring van iemand uit hun buurt een welkom, be moedigend nieuws zijn. De heer E. Visser, wonende Marinestraat 230 te Vlissingen, meldt onsOfschoon ik hiertegen reeds verschillende middelen gebruikt had, was het mij niet mogen gelukken verlost te worden van een vinnige huiduitslag op de beenen. Het was zeer lastig vooral wanneer ik warm werd, de jeuking was dan dikwijls niet om uit te houden. Toen ik vernam dat zooveel menseken door Uw Foster's Zalf geholpen waren, liet ik een doos komendadelijk bij aanwending hiervan bekwam ik ver zachting en toen ik de behandeling veertien dagen had volgehouden, was tot mijn groot geluk mijn uitslag geheel en al ver dwenen. Bij voorkomende golegenheid zal ik dit afdoend geneesmiddel gaarne recom- mandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Zalf geeft, dezelfde die de heer V1SSEH gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze is te Goes verkrijgbaar bij de firma NATHAN EMANUEL, en te Middelburg bij den heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Krommeniedijk G. J. Schraf- fordt Koops, te Hoorn op Terschelling. Dr. J. Th. de Visser te Amsterdam hoopt op 5 December a. s. den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar het predikambt aanvaardde. Dr. de Visser begon zijn ambtelijke loopbaan op 4 December 1880 te Leusden, ging in 1884 naar Almelo, vertrok in 1888 naar Rotter dam, en deed op 4 Mei 1892 in de Nieuwe Kerk zijne intrede bij de Ned. Herv. Gem. te Amsterdam. Geref. Kerken. Tweetal te Axel A ds. R. Smeding te Uselmonde en G. H. A. v. d. Vegte te Dirkshorn. Aangenomen naar Oostkapelle door J. B. Netelenbos cand. en Bedankt voor Marken door J. B. Netelen bos cand. te Amsterdam. N. R. C.voor Scherpenzeel en Hoogvliet door ds. J. Tholen te Zaamslag A. Men meldt ons uit Leiden dat ds. G. Wisse Jr., prcd. bij de Gerf. Gem. (Heerengracht) aldaar, die na ernstige ziekte zijn dienstwerk sedert een paar weken had hervat, wederom is ingestort en vrij ernstig ziek is. (Ned.) R. K. Kerk. Het Zondagsblad van liet Centrum bevat het portret van Pater Joseph Uiterhoeve, geboren 13 Juni 1863 te Ovezand, in 1882 trad hij in de Orde der Miuderbroeders Convenlueelen en werd den 4 Juli 1882 geprofest. Na achtereenvolgens custos en gardiaan te zijn werd hij in 1897 commis saris generaal, en in 1899 werd hij gekozen tot minister provinciaal der Hollandseh Belgische provincie, als hoedanig hij in 1902 en 1905 met algemeene stemmen herkozen is, ook als commissaris generalis. Een zeer zeldzame onderscheiding Onze Middelburgsche corresp. schrijft Het optimistische verslag dezer dagen betreffende den toestand van de jongste onzer scholen,de Christelijke Bewaarschool, uitgebracht, stemt tot dankbaarheid. Langzamerhand heeft de school zich burgerrecht verworven, met de gemeente subsidie is financieel bestaan mogelijk. In fraaien bouw en nette inrichting is zij bovendien de eerste, zoodat als ze eens geworteld en gegrond zijn zal, en haar een zorgzaam bestuur blijve alle hoop bestaan mag dat haar een goede plaats blijve onder onze onderwijs instellingen. Overigens ging voor onze drie overige scholen het jaar rustig voorbij, men is blijkbaar wachtende op de dingen die komende zijn. Het komende winterseizoen zal ieder in zijn kring zich hebben ten nutte te maken, om onze onderwijs-toestanden aan te passen aan de nieuwe bepalingen der wet. En niet minder om ernstig zich af te vragen welke wegen de nieuwe wet opent om meer en beter dan tot nu toe te vol doen aan paedagogische en aan materieele •hen. elburg. Wegens gebleken nood- -al de militaire slachterij worden vergroot. Deze uitbreiding is noodig in verband met de vermeerdering van de troepen te Middelburg, Vlissingen en Bergen op Zoom, welke garnizoens plaatsen alle door de militaire slachterij alhier worden bediend. Algemeene vergadering van den Polder Walcheren op 30 Sept. 1905. Afwezig met kennisgeving de heerjhr. rar. L. Schorer. De notulen der vergaderingen van 8 April en 6 Juli worden gelezen en goed gekeurd. De overgelegde polderrekening over 1904 werd goedgekeurd in ontvang op f 276,384,095 en in uitgaaf op f 279,156,22, met een kwaad slot van f2,772,125. Eveneens werd goedgekeurd een voor stel tot wijziging der begrooting over 1905, in ontvang en uitgaaf op f 394,754,465, met een post van onvoorzien van f 22,230,71. Aangenomen werd het voorstel om het gewoon dijkgeschot over 1906 te bepalen op f 14 per Il.A. schotbaar en f 5,80 per H.A. vrijland. Voor de gezamenlijke werken is uitge trokken f 204,200. Onder dit cijfer is begrepen voor nieuwen aanleg a. Noordwatering De geheele vernieuwing van het plan- kierhoofd op den Westkapelschen zeedijk f 60,000, en het vervangen van bazalt- glooiing tusschen dijkpalen 3 en 28 f 7000. b. Oostwatering Het vervangen van kraminat door puin- glooiing f 1720. c. Zuidwatering Het verbeteren der steenglooiiug tus schen dijkpalen 81 en 33 f 5000het vervangen der steenglooiing tusschen dijk palen 47 en 54, het zoogenaamde Eiland, door glooiing van zuilenbazalt en Vil- voordsche steen f 50,000 het bouwen van een nieuwe sluiswachterswoning f 2500. d. Westwatering Het bestorten van den onderzeeschen oever tusschen dijkpalen 15 en 16 f 6000 het voortzetten der verbetering van de bestaande steenglooiing tusschen dijkpaal 19 en strandpaal 2 f 9000zijnde te samen f 141,220. Voor gewoon onderhoud is uitgetrokken Noordwatering f41,000, Oost-, West- en Zuidwatering f21,980. Bij de algemeene beschouwingen werd door commissaris Louwerse inlichting ge vraagd aangaande punt a en e. De voor zitter gaf antwoord dat wat a, (het plan- kierhool'd) betreft indien er een gewoon hoofd zonder plankier gemaakt wordt, het niet zoo veel minder zou kosten dan nu het geval is. Ook zou het dan niet meer voor losplaats kunnen dienen, indien het van eikenhout werd gemaakt gelijk het nu is, zou het plm. 8 a f10,000 minder kosten, dan nu geraamd is. Voor groenhart, dat zeer weinig van den paalworm last heeft, wel een beetje spint, terwijl eikenhout ofschoon gecreosoteerd, wat bij zoo lange palen zeer moeilijk valt, toch spoedig aangetast wordt, zelfs hel bespijkeren geen waarborg geeft, zoo is door het dagelijks bestuur besloten, te nemen het beste wat te verkrijgen is. Wat betreft punt e, is de toestand niet zoo dat het een ernstig gevaar voor den polder op levert, wel het Eiland zou schade beloopen en in dat geval zou de polder er aansprakelijk voor kunnen zijn indien men het zoo liet. Ook de Provinciale en Rijks waterstaat zullen ons noodzaken, indien wij het niet vrijwillig doen, ook de tinan- tien des polders zijn door de allossing die wij nu gedaan hebben zoo verlicht dat bij het sluiten van eene leening den polder toch f2500 'sjaars minder zal behoeven te betalen dan nu. Met algemeene stemmen werd aangeno men het voorstel litt a (plankierhoofd) waarvan de helft op de begrooting over 1906 komt. eveneens litt e (het eiland) hiervoor zal een leening gesloten worden en ook litt g het bestorten van den onderzeeschen oever West watering tus schen Dryf. 15 en 16. Buiten Middelburg werd Westkapelle aangewezen als plaats van verkiezing en Voorzitter, Leden en plaatsvervangers benoemd. Het verzoek van den stoomtram een jaar verlenging werd toegestaan. Op een adres van J. Maljaars te Oostkapelle om een stuk wegeling te koopen werd afwij zend beschikt. Machtiging werd verleend om den Boe- zemdijk te Vlissingen en andere perceelen onderhands te verpachten terwijl nog be sloten werd een huis aan te koopen op 'den Noordweg bij den Tol. Door den heer Sprenger werd een voor stel gedaan om (nu het dagelijks bestuur het niet deed) verdediging van den duin voet tusschen strandpaal 2630 en de daarvoor benoodigde gelden te brengen op de begrooting over 1906. In stemming gebracht werd het verworpen met 2 tegen 20 stemmen. Hierna sluiting. De Voordracht ter benoeming van een Voorzitter voor den Polder Walcheren (wegens periodieke aftreding) bestaat uit de heeren H. P. den Bouwmeester, M. C. van Westen, Jhr. C. J. J. A. van Teijlingen. Nieuwdorp. Zaterdagmiddag had alhier een ernstig ongeluk plaats, de voerman de Jonge, met een voer bieten rijdende had het ongeluk van den wagen te glij den en met hoofd en hand onder het wiel te geraken. Het hoofd werd deerlijk ge wond zoo dat de Jong het bewustzijn verloor, er moest geneeskundige hulp ver leend worden, de arts constateerde ern stige kneuzing waarom het ergste te vree zen was. De man mocht evenwel het leven behouden in weerwil yan de hevige pijnen. 's-üravenpolder. Door den heer (J. Polderman, den 25 September 1.1. alhier overleden, is behalve diverse legaten aan particulieren, gelegateerd aan het Burger lijk Armbestuur en aan de diaconie der Ned. Herv. Gem. beide alhier, ieder eene som van f200, en aan de Vereeniging tot Weezen verpleging voor Zuid- en Noord- Beveland te Goes i 100 vrij van rechten. Door den landbouwer S. van Dors- selaer te Kapellebrug is voor f 1000 ver kocht en Donderdag afgeleverd een paard, eene zwangere merrie, bestemd voor Prins Hendrik. Het is een prachtig dier, wat door de betaalde som en de bestemming wordt bevestigd. M. C. Hollandseh vee naar Zuid-Afrika. Van Vlissingen werd Vrijdag 1.1. per „Candor Castle" een prachtige verzameling vee naar Zuid-Afrika verscheept. Behalve een zending vau particuliere zijde werden circa 70 stuks, vanwege de Hoofdcom missie voor den veeuitvoer gezonden, als een derde zending van het voor twee jaar geschonken vee en geld van de Neder- landsche landbouwers aan de Afrikaansche boeren. Ook nu ging weer een gedeelte daarvan naar de Oranje-Rivierkolonie aan het adres van dhr. C. H. Wessels en het andere aan dat van Generaal Botha te Pretoria. Vlissingen. Volgens de VI. Courant zou de sergeant-majoor A. Verhage overge plaatst worden, als sergeant-schrijver naar Utrechtdit zou een degredatie zijn, doch de heer A. Verhage, thans sergeant-majoor bij het 4e bataljon alhier, wordt met ingang van 9 October a.s. op verzoek overgeplaatst naar Utrecht als sergeant-majoor-schrijver. Ovezande. Vrijdag had alhier een ongeluk plaats, dat nog ernstiger onge lukken had kunnen hebben. Toen de land bouwer D. van 't Westende bezig was met mest laden op een wagen, kwam er een hondenkar voorbij, waarvan de paarden zoodanig schrokken, dat ze op hol sloegen, en in dolle vaart door het dorp renden. Wonder boven wonder, geen enkel kind werd overreden. Bij de erven Timmerman lieten ze de wagen achter, die in een sloot liep en daar danig gehavend werd uitge haald. Een eind verder werden de paarden gevat, en naar den eigenaar teruggebracht. Wolfaartsdijk. Bij den landbouwer M. Nijssen alhier is een koe gebarsten ten gevolge van het eten van natte klaver. Het vleesch is voor de consumptie goed gekeurd. Colijnsplaat. Aan den oever van den Oud-Noordl levelandpolder zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag een 50tal balken aangespoeld. Deze hebben een lengte van 6 tot 7'/j Meter, en een breedte van 2 a 3 d.M. Waarschijnlijk van een of ander schip afkomstig zijnde, zien de balken er eenigszins gebruikt, doch nog zoo goed als nieuw uit. Men schrijft ons Neen, dat had men wel nooit kunnen verwachten dat op de plek waar een9 de woning van wijlen den heer Bybau stond een christelijke, school verrijzen zou Deze week werd de eerste steen gelegd. Op een der beste gedeelten van de Voor straat, nabij de haven, is thans een groote plek gronds geëffend, groot in 't oog van een, aan minder ruimte gewoon, stadsbe woner. Voorloopig zal de daarop te bouwen school drie klassen bevatten, moeten er 't avond of morgen nog drie bij dan is ook daarvoor ruimte. Ons blad berichtte reeds de benoeming van een Hoofd der School, en zoo zal ook als 1906 aanlicht het eertijds als liberaal erkende Colijnsplaat, de stroom des tijds volgende, weldra in 't bezit zijn van een christelijke school, en het aantal christe lijke instellingen ook in Noord-Beveland weder met eene vermeerdei en. Men schrijft ons uit Middelburg De 40-jarige ambtsbediening van ds. A Littooij werd gisteren kerkelijk herdacht, 's Morgens trad in de Gasthuiskerk op ds, J. H. Donner van Nieuwdorp met eene gelegenheidsleerrede naar aanleiding van 1 Timotheus 1 vers 12. Dit woord van Paulus, waarin hij Christus Jezus ootmoe dig dankt voor de bekwaming voor het apostelschap, waartoe hij naar zijne wel bewuste verzekering geroepen werd, ver tolkte naar's sprekers meening de gemoeds stemming van den geachten jubilaris bij het herdenken, hoe deze nu veertig jaren geledeu op Zondag 1 October 1865, in het kleine Friessche dorpje St-Anna Pa rochie in den dienst des woords werd bevestigd, een voorrecht, waarmede hij den nu grijzen leeraar en niet minder de ge meente te Middelburg A, welke ds. Littooij nu 38 jaren in haar midden mocht hebben, van harte in welgekozen woorden geluk wenschte. God zij in alles geprezen, dit was de grondtoon van de toepasselijke rede, welke door een over talrijk gehoor met aandacht werd aangehoord. De ge meente zong haren leeraar de gebruike lijke zegenbede toe. 's Avonds trad de jubilaris zelf op om voor een nog talrijker schare het tame lijk ruime k,|kgebouw was meer dan vol, onder en no ven, zelfs staanplaatsen in gangen en paden waren bezet zijn Gedachtenisrede" voor deze gelegenheid uittespreken. Hij deed dit /laar aanleiding van Mozes woord aan Israël (Deuteronomium 2 vers 76 „Deze veertig jaren is de Heere, uw God, met u geweestgeen ding heeft u ontbroken". Deze betuiging van Mozes, ze was ook zeide spreker, zijn persoon lijke ervaring gedurende zijn 40-jarige ambtsbediening. God de Heere, had, na eerst hem gebracht te hebben tot de kennis der waarheid in Christus Jezus, hem op wonderbare wijze geleid op den aange wezen weg tot de bediening des Woords, de lust van zijn hart, wat de geachte spreker op eenvoudige, kinderlijk-uaïve, en juist ook daarom zoo schoone wijze aan zijne gemeente en alle belangstellenden, er waren behalve zijn beide collega's alhier, classis-predikanten en enkele predi kanten van elders, ook afgevaardigden uit bijna alle zusterkerken der classis tegenwoordig, zoo aanschouwelijk en zeker daarom zoo boeiend, wist mede te deelen. Ecu blik opwaarts, een bilk achterwaarts, een blik binnenwaarts en een blik voor waarts, dit waren, als we ons goed her inneren, de verschillende deelen der toe passelijke rede. Bij dit alles paste een danktoon uit Ps. 103 vers 1, welke uit volle borst werd aangegeheven door de saamgevloeide schare. Voorts werd de jubilaris en de ge meente op hartelijke wijze toegesproken en geluk gewenscht door dr. Wagenaar en ds. Bouma, welke laatste deze plech tigheid met dankzegging sloot, nadat de jubilaris den feestredenaar van 's morgeus ook nu tegenwoordig benevens de beide collega's, afgevaardigden, kerkeraad en gemeente zijn vriendelijken dank had be tuigd voor alle blijken van belangstelling, welke zijn hart hadden verkwikt en den band der liefde nauwer hadden toegehaald. In de consistoriekamer werd na afloop aan de verschillende afgevaardigden nog een oogenblik de gelegenheid gegeven om ds. Littooy te complimenteeren, welke gelegenheid dezen avond aan de leden der gemeente wordt aangeboden. Dat velen daarvan gebruik zullen maken spreekt bijna van zelf. En nu behoort deze gedachtenisure zoo bijna weer tot het verleden. Slechts de herinnering blijft, maar ze is eene liefe lijke, welke waard is als zoovele van hare soort, opgeteekend te worden in de annalen der kerk, want ze is de naklank van het woord van Chrijsostomus «God zij in alles geprezen". Cholera. Te Oldenzaal worden de landverhuizers, voor ze hun reis mogen vervolgen aan een onderzoek en eenigen tijd quarantaine onderworpen. Men meldt uit Groningen Na heftige discussie heeft de gemeente raad met 26 tegen 6 stemmen verworpen een motie van J. Schaper om Groen en Hertz in gemeentedienst terug te nemen en te overwegen of niet de directeur der gasfabriek tot ontslag moet worden voor gedragen of althans tot straf eenigen tijd moet worden geschorst. De redactie van het Weekblad voor den Nederlandschen Bond van gemeente ambtenaren, deelt in het jongste nummer mede, dat zij de gevoelens van zeer vele leden der Tweede Kamer, van verschil lende politieke richting, voldoende meent te kennen, om met eenigen grond te mogen verwachten, dat niet ijdel is hare hoop, dat de opnieuw ingediende motie-Drucker (opneming van de gemeente-ambtenaren onder de burgerlijke ambtenaren) spoedig in behandeling komt. Te Joure (Fr.) is het kermis. Voor het eerst was dit jaar aan houders van kramen een andere standplaats aangewezen, die den kermisreiziger niet beviel. Wel licht leed de klandisie ook onder de ver andering van standplaats. Hoe dit zij, er bleek solidariteit onder het kennisvolkje te bestaan, zij „boycotten" de kermis te Joure. Sommigen hunner, die al opge bouwd hadden, braken weer af en zetten koers naar een andere kennis. Het ker misbezoek te Joure lijdt bovendien geducht tengevolge derKoninginnefeesten, waaraan geheel Friesland heeft meegedaan. Een zeer vervuilde familie, vroeger te Naarden woonachtig, doch wegens onbe woonbaar-verklaring van het hok, waarin zij huisden, naar Bussum vertrokken, is dezer dagen in laatstgenoemde plaats uit hun woning gezet en huist thans des nachts onder den blooten hemel te Naarden. De 5 kinderen, waarvan het jongste één jaar oud, huilen 's nachts erbarmelijk van de koude. Op het gemeentehuis wordt hun geen nachtverblijf geschonken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur Beleefd vraag ik enkele regels in uw blad voor de adresbeweging tegen den Vaccinedwang in Walcheren. Ds. A. Littooy schreef 27 Mei 1.1. in no. 125 van De Zeeuw over „Vaccine dwang", de door ons bedoelde adresbe weging ten dienste. Z.Eerw. wees er op, dat „de Vaccinedwang bestaat, hoezeer hij niet een directe, maar een indirecte is", als ook op de bittere vruchten, die deze dwang afwerpt, vooral voor min vermogende ouders, die staan voor het Woord van Hem, Die ons leven in Zijne hand heeft„Die gezond zijn, hebben, den Medicijnmeester niet van noode". We waren ds. Littooy dankbaar voor dat weord, dat bij de onzen ingang vond. Wanneer ik nu enkele regels in uw blad vraag voor bedoelde adresbeweging,' is het mijne bedoeling niet, hare gronden nader te ontwikkelen, doch alleen mede werking te vragen in eene beweging, waaraan zooveel werk verbonden is. Lang heeft 't geduurd, maar eindelijk toch zijn we zóó ver gekomen, dat we de adresformulieren konden verzenden. We werden opgehouden door de verkiezing, die zooveel drukte bracht, zooveel tijd vergde, zoo droevig resultaat leverde en daardoor ons adres in een zoo geheel ander licht plaatste. W e leefden toen we begonnen in hope op 't wetsontwerp Kuyper; en Ds. Littooy en anderen met hem beloofden in die hope hunne invloedrijke medewerking. Doch die verwachting is de bodem ingeslagen. Van dit ministerie konden we ten opzichte van den v accinedwang niets goeds verwachten; ja, dit ministerie schoof reeds 't weleer ingediende ontwerp van de baan. Geen hoop hebben we dus, dat onze adresbeweging slagen zal. En toch besloten we, in overleg met sommige bekende tegen standers van den dwang door te gaan, om bij de overheid te protesteeren. Nooit is dit protest te veel, nooit te ernstig. Pro- testeereud toch, geeft een vader zijn kind over aan de Vaccinatie, ten einde't naar school te kunnen zenden, of sterker nog, protesteerend houdt hij zijn kind thuis, hoe onmisbaar de school ook zijn moge, protesteerend dan zet hij zijn naam op 't adres, hetzij dat hij zijn protest grondt op Gods Woord, dat hem de vac cinatie verbiedt, of op de gevaren, die de inenting met zich brengen kan voor de gezondheid en het leven van zijn kind, of op de natuurlijke, d. i. de meest hygië nische leefwijze, of eindelijk daarop, dat hij den Staat het recht betwist, hem tot de inenting te dwingen op straffe van de school voor zijn kind gesloten te vinden; protesteerend dan teekent hij 't adres, opdat de regeering wete, dat er een volk in ons land woont, dat zich met dien dwang niet vereenigen kanopdat hij zich vrij make van deze, met onze be ginselen strijdende, wet. En daarvoor is het ook nu tijd, ja bijzon der tijd, want toch hoe krasser maatregelen de regeering neemt tot uitvoering van de wet, hoe verder zij herziening van de baan schuift, hoe meer gewettigd ons protest. We vragen dan vriendelijk dringend den steun van allen die onze overtuiging deelen. Dien steun behoeven we. Zonder dien kun nen we geen adres aan de regeering richten. We vragen hem, door uwe handteekening, alsook, zooverre 't in uw vermogen is, door 't verzamelen der handteekeningen. Kunt gij 't niet doen in hope op resultaat, geeft uw hulp als protestvoerendo. Er wordt zooveel, te veel gezwegen vooral door ons volk. U, Mijnheer de Redacteur, dankzeggend voor de opname dezer regelen. Met de meeste hoogachting, Uw Dw., G. H. KERSTEN. Meliskerke, 29 Sept. '05. LAATSTE BERICHTEN. Heden vergaderde op de bovenzaal der sociëteit „de Vergenoeging'' de af- deeling Walcheren der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Voorzitter de heer P. J. Boogaert. Hij heet de aanwezigen welkom. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering, en een afschrift van den Minister van Water staat, Handel en Nijverheid van 16 Sept. 1905, houdende bericht dat op het adres van G. Volkers te Veere en J. Tilroe te Middelburg, waarin zij vragen schade loosstelling van het Rijk voor een rund dat lijdende was aan tuberculose, goed gunstig was beschikt. Van het hoofdbestuur der Maatschappij is ingekomen een brief houdende bericht dat door toekenning van subsidie van het, Rijk, zij in staat zijn een cursus in hoef beslag te houden in elke afdeeling der Maatschappij, en dat zij voor 20 Aug. een opgaaf wacht van het aantal deel nemers en de veearts die er aan deelneemt. Van de afdeeling Goes berieht, naar aanlei ding der marktzetting van bateren eieren, waarin zij verzoekt inlichtingen om treilt het zetten der prijshieraan 'is voldaan. Een schrijven van dr. Hissitok te Goes, waarin hij schrijft dat het p' r0efstation open is ook voor kleine hoeveelheden chili- salpeter te onderzoeken. De voorzitter deelt mede natr aanlei ding der cursus in hoefbeslag, qat daar de kosten voor de afdeeling slel» -pts f 5 per leerling zullen bedragen, zij hiS,J<u.0p in zullen gaan daarbij komt natuurlij fint de kosten van vuur en ijzer. De vergade ring keurt het goed. 5 Voorts zal bij genoegzame deelnen 2jing een cursus worden gehouden in veevoei 2,ier. Voor de sluiting der korenbeurs in de wi> in termaan den heeft het bestuur gemeend mj 3iet de groote kosten die dit medebrengt da ^(ar niet op in te gaan. - 3q De heer de Troije zegt dat de korenjo - beurs de gemeente aangaat en niet de maatschappij. De heer Kraamer zegt dat het gemeente bestuur wel de beurs van buitenom aan gaat maar niet van binnen. Er is echter nog niet officieel met de gemeente onder handeld. De heer Woestijne vraagt wat de kosten zijn, waarop de heer Kraamer zegt f 900. De heer v. d. Woestijne vraagt den i voorzitter, die toch lid van den raad is, wanneer het request ingezonden wordt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1905 | | pagina 2