DE LAATSTE. AANBESTEDING. Bijvoegsel van „DE ZEEUW van Zaterdag 26 Augustus 1904. No. 141 Bij inschrijving ie koop i Weiland Weiland BOUWLAND m SPRIMK, ie Eerterg mei Vergunning, Aclverten£iën> Weiland mot Stalling ei poten Tuin,' Afloop Verkoopingen enz. eene Dienstbode eene Noodhulp te koop aanbieden: een lading Superphosphaat Kerknieuws. Schoolnieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. Marktberichten. BVRGERLIJKE STANJ) van 2426 Augustus. Predikbeurten Ger. Kerk. BOEK* HANDELSDRUKKERIJ Wed. S.J. de Jonge Verwest EEN SPRINGBEER TWEE SPRINGBEEREN een flinke Jongen II Perceelen Vrijdag den 9 September 1904, aan te besteden s Het maken van werken tot ver betering van de brug in den Stationsweg bij het Station J. Kostense, Kruiningen. Ned. Herv. Kerk. Viertal te Oud-BeijerlandD. M. Boon stra, te FuttenJ. W. Hannema, te Hol- wierdeN de Jong, te Uithuizermeden en L. Okken, te Spfik. Beroepen te Den Hoorn op Texel F. A. Visser, cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Aangenomen naar Medemblik door J. Fokkinga te Zuidlaren. lerseke. Onze nieuwberoepen leeraar werd Zondag in de voormiddaggodsdienst oefening bevestigd door onzen vorigen leeraar ds. J. Koppe, van Bunschoten, naar 1 Petr. 5 2—4. Ds. Heida deed 's namiddags intrede naar Exodus 33 15. Onze laatst- vorige leeraar ds. J. Visser van Botterdam sprak een hartelijk welkomstwoord. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Noordeloos door J. Jansen, cand. Te Wageningen slaagde voor de acte tuinbovwkunde 1. o. ook nog de heer W. F. Markusse te 's-Heer Arendskerke. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld, wegens mishandelingOh. L. S., bijgenaamd „de Kromme Moens" 25 j., koopman, Kappelle- brug, gemeente St. Jansteen, tot 3 w. gev. strafJ. A. T., 28 j., huishoudster Biervliet, tot f 10 b. s. 10 d. h. wederspannigheid D. J., 23 j., bootwerker, Terneuzen, tot 14 d. gev. straf; H. J., 31 j., sjouwerman, Middelburg, tot 3 w. gev. straf diefstal en landlooperijA. N. G., 17 j., zonder beroep en zonder vaste woonplaats, gedetineerd te Middelburg, tot 3 m. gev. straf met mindering der preventieve hechtenis en 3 d. h. diefstal: J. K., 23 j., schipper, Ierseke, tot 6 m, gev. straf; beleedigtng van een ambtenaar: M. B., 35 j. hvr. van C. van Z., Vlissingen, tot f 10 b. s. 10 d. h. openbare schennis der eerbaarheidChr. K., 15 j., veldarbeider, Kruiningen, tot 14 d. gev. Btraf. Vrijgesproken F. v. A., bijgenaamd „Fransche Dries 34 j., arbeider, Heikant, gemeente St. Jansteen, beklaagd van mis handeling en wederspannigheid. Het gerechtshof te 's-Gravenhage bevestigde Woensdag het vonnis der recht bank te Middelburg, waarbjj D. J. S. en K. de B., uit Middelburg, die bij een boer op 'tZand eieren hadden gestolen, ieder tot 1 jaar gevangenisstraf worden ver oordeeld. Bij bevelschrift van bovengenoemde recht bank is naar de openbare terechtzitting verwezenG. C. M. L., oud 25 jaar, hof meester, geboren te 's-Gravenhage, wonende te Middelburg, aldaar gedetineerd, ter zake dat hij den 17en Maart 1904 te Port- Victoria in Engeland aan boord van het Nederlandsche stoomschip Koningin Wil- helmina, toebehoorende aan de stoomvaart maatschappij Zeelandgevestigd te Amster dam, in de hut van den chef-hofmeester Z. K. Brigden, met het oogmerk van weder rechtelijke toeëigening, heeft weggenomen eene portefeuille, inhoudende vier Belgische bankbiljetten, ieder van 20 francs, twee bankbiljetten, ieder van f 60, een bank biljet van 100 Mark, twee bankbiljetten ieder van 5 Mark, en vyf, althans eenige, bankbiljetten, ieder van f 25, toebehoorende aan een ander dan aan hem, beklaagde. Aan den beklaagde is de heer mr. F. B. Evers, advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. Goes. Donderdag was het voor de leden van het Harmoniegez. »Hosanna" een aan gename feestdag. Door een warm vriend was genoemd gezelschap een rijtoer aan geboden en onder begunstiging van prachtig weör werd dan ook ten ongeveer twee uur de tocht aangevangen. Te Heinkenszand werd uitgestapt en met een paar flinke marsehen het dorp doorgetrokken, evenzoo te Nieuwdorp. Dat oud en jong uitliep om van dat onverwachte bezoek te ge nieten laat zich denken. Een groote ver rassing volgde echter voor het gezelschap toen, inplaats van den gewonen weg te volgen in de Kraaijerts werd doorgereden naar de buitenplaats van den WelEdelen Gestr. Heer Mr. C. Lucasse, lid der Tweede Kamer en Kantonrechter te Goes. Vrien delijk werd het gezelschap door Z.Ed. Gestr. en familie ontvangen en weldra waren tal van rappe handen bezig om allen van ver sterking en verkwikking te voorzien. Ver schillende muzieknummers werden hier uitgevoerd, zoodat zelfs een verlichting »a l'improviste" noodig was, om aan het verlangen van hoorderessen en hoorders te kunnen voldoen. Een heerlijk kalme natuur begunstigde de feestelijke avondstonden plechtig klonk over de stille landouwen ten laatste de Avondzang ,'b Wil, U o God mijn dank betalen, enz. De heer Lucasse dankte, ook namens de familie en alle verdere tegen- woordigen, het muziekgezelschap voor de aangename muziek ten gehoore gebracht. Hy wees er op, dat het zeker wel de eerBte maal was dat zulks hier gehoord was in het ongeveer 3 eeuwen bestaan van dezen polder en hofstede en eindigde met de beste wenschen voor den verderen bloei en ontwikkeling van het muziekge zelschap. Namens de leden van »H sanna" meende de heer L. de Beste, voorz. dir. een woord van dank te moeten spreken voor de vriendelijke ontvangst en het gulle onthaal door allen genoten, waarna nog door dhr. J. Mulder Kz. enkele woorden gesproken werden naar aanleiding van het laatst uitgevoerde nummer. Dankbaar en voldaan werd alsnu de thuisreis aanvaard en zeker zal nog lang deze aangename dag in de herinnering van de leden van Hosanna" voortleven. 's-Heerenhoek. De gemeenteraad ver gaderde Donderdag j.l. Aanwezig waren zes leden, afwezig de wethouder F. B. Thomas met kennisgeving wegens onge steldheid. Onder de ingekomen stukken was o. a. goedkeuring door den Directeur Generaal der post en telegrafie van de benoeming van de kantoorhoudster-telefo niste en der kantoorhoudster. De vraag van den minister, of het noodig was een 2de stembureau te plaatsen kon ontken nend beantwoord worden. Naar aanleiding van het verzoek der Telefoonhoudster, om verhooging van tractement, is besloten, het tractement van de telefoniste te brengen op f80 en van de plaatsvervangster op f20. In de begrooting van 1904 is eenige wijziging gebracht. Rilland. De heden Vrijdagmorgen ge houden vergadering werd bijgewoond door vijf leden afwezig de heeren C. v. d. Werff en de Jager. De gemeenterekening over 1903 werd vastgesteld op f 16222.77* in ontvang, in uitgaaf f 15642.271 batig saldo f580.50 en die van het armbestuur in ontvangt 2273.83* in uitgaaf op f2198.9 saldo f74.92*. De gemeentebegrooting voor 1905 werd door B. en W. aangeboden in ontvang en uitgaaf op f 17015.61. De meerdere uitgaven als daar zijn be zoldiging van den telefoonhouder, rente en aflossing der gedane geldleening voor de havenwerken enz. stellen B. en W. voor te doen dekken door gedeeltelijke ver hooging hoofdelijken omslag, aanvrage meerdere rijkssubsidie en het invoeren eener belasting op de honden. De heer Griep gaf nog de overweging een bedrag uit te trekken van publicaties in het plaatselijk blaadje in plaats van aanplakking aan het plakbord daar weini gen naar het plakbord gaan en het cou rantje door bijna alle ingezetenen in de verschillende deelen der gemeente wordt gelezen. Burg. en Weth. zegden overleg met de redactie toe. De begrooting van het armbestuur werd aangeboden in ontvang en uitgaaf op f2039.93* waarbij f10 meer is uitgetrok ken voor jaarwedde van den ontvanger. De gemeenteraad vond geen termen tot verdeeling der gemeente in meerdere stem- districten daar slechts een elftal kiezers meer dan een uur gaans van het stem bureau verwijderd zijn en de kosten daar voor te groot zouden worden. Besloten werd nog in het eventueelete vestigen telefoonkantoor eene cel te doen aanbrengen voor intercommuniaal verkeer. De heer Boot gaf in overweging met den eventueel te benoemen telefoonhouder, vooral indien het een huurhuis betrof, een overeenkomst te sluiten dat by eventueele verhuizing binnen een zekere termijn, de kosten van verplaatsing der telefoon ten laste komen van den teloofoonhouder, daar dit ontegenzeggelijk het voortdurend ver anderen van woning v. d. telefoonhouder zou beperken. Bjj verplaatsing toch komen de kosten van verplaatsing der telefoon voor de gemeente. Daarna werd de vergade ring gesloten. Avondschool voor Ambachtslieden. Nu de inschrijving van leerlingen voor bovengenoemde inrichting op handen is, acht ik het noodig enkele mededeelingen te doen, aan de ouders van hen die een ambacht beoefenen of gaan beoefenen. Toen ik in den loop van dit jaar een onderzoek instelde, waar de jongens, die bij verschillende bazen werkten, des win ters vonds ter school gingen, vernam ik dat er zelfs bij patroonsnog misverstand heerscht. Aan een smidsbaas vragende waarom zijn beide leerlingen de Avondschool voor Am bachtslieden niet bezochten, kreeg ik ten antwoord: >en ze zjjn toch niet op de Ambachtsschool". Het bleek mij toen dat bjj sommigen de gedachte bestaatmen kan gaen leerling zijn van bovengenoemde avondschool, indien men niet tevens leer ling is van de ambachtsschool. W6lnu I dit is ten eenenmale onjuist. De Avondschool voor Ambachtslieden, d. i. de vroegere Burger Avondschool, staat geheel gescheiden van de Ambachtsschool, en is juist bestemd voor die ambachtsjongens, die geen leerling kunnen of willen worden van de ambachtsschool. Ook voor die jongens is dus gezorgd. Zij ontvangen hier alles wat zij noodig hebben om hun vaktelee- ren, uitgezonderd de praktijk (want daar voor zorgt dan de werkplaats waar zij op den dag vertoeven). Natuurlijk is hier in de eerste plaats onder begrepen het vak- teekenen (dit is het teekenen in verband gebracht met het vak dat de leerling uit oefent). En ook op dit punt dit onder vond ik eveneens wordt nog eigenaar dig gedacht. In een gesprek vernam ik dat er nog ambachtslieden gevonden wer den die het groote nut van dit teekenen niet inzien. Dit geldt wel niet in de eerste plaats de timmerlieden en smedenzij be grijpen wel dat ze er zonder teekenen niet meer komen. Het zou dan ook onverant woordelijk van de ouders zijn, zoo zij hun kinderen, die deze vakken beoefenen geen vakteekenen lieten leeren. En dat kunnen zij doen op de bovengenoemde inrichting. Geen enkele andere avondschool ook niet een herhalingsschool kan in deze behoefte voorzien. Maar er zijn nog meubelmakers, metse laars, schilders enz. die het groote nut van het teekenen ontkennen. Dit nu is onver klaarbaar. Dat de jongens aanvankelijk geen lust hebben de winteravonden op de school dóór te brengen, mag voor de ouders geen bezwaar zijn Zij moeten begrijpen dat het^in den tegenwoordigen tijd onmo gelijk is om een goed onderlegd ambachts man te worden, zoo er geen teekenen woidt geleerd. En dit geldt ook voor andere vakken b. v. wagenmakers, loodgieters, graveurs, goudsmeden, en ook alle vakken waarbij patronen gesneden moeten worden. Nog duidelijker zal dit uitkomen als de poging slaagt om de graden meester" en »gezei" weder in te voeren. En de nieuwe arbeidswet wil dat. Naar ik hoop zal deze uiteenzetting vol doende zijn, om de bezwaren die het be zoeken van de Avondschool voor Ambachts lieden verhinderen, weg te nemen. Ten slotte zij nog meegedeeld dat omdat de genoemde avondschool de eenige avondschool is, zoowel in Goes als op het geheele eiland, waar ambachtsjongens vol ledig onderwijs kunnen ontvangen de lessen ten 8'/s uur zullen eindigeD, opdat de leerlingen nog met den trein huiswaarts kunnen keeren. A. D. F. VAN DER WART. MIDDELBURG, 25 Aug. Ter graanmarkt van heden was uit Wal cheren een ruime aanvoer van kroonerwten ter markt, terwijl die van andere artikelen niet groot was. De noteering is als volgt Jarige Walch. tarwe bracht f 7.25 tot f7.40 naar deugd opnieuwe Walch. dito, goed van kwal. bracht ook laatstgenoemde prjjzen op nieuwe rogge hield men op f5.75; nieuwe wintergerst niet getoondnieuwe zomer dito f 4,25 a f 4.30 Walch. witte- boonen onveranderd in pqjs nieuwe kroon erwten, met veel vraag, werden van f8.75 tot f 8.80 naar deugd gekochtkoolzaad, hield men op f8.25; karwjjzaad hield men op f 10,25 per 50 kilo. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter fl.20 fl.30 per kilo. Eieren f3.80 per 100 stuks. Opgaaf v. d. marlctzetters, handelaren. Boter f 0.60 f 0.65 per 'Is kilo. Eieren f 3.80 per 100 stuks. ZIEBIKZEE, 25 Aug. 1904. Boter f 0,77'lj 4 f 0,621/2 per pond. Kipeieren f 1,f 0,75. Kleine eieren f 0.f 0,de 25 stuks. VLISSINGEN, 26 Aug. 1904. Boter f 1,35 è- f per kilo. Eieren f4,40 a f0,per 104 stuks. MIDDELBURG. Ondertrouwd: N. Bosschaart, 22 j. jm. en M. F. W. van de Putte, 20 j. jd.J. Baard, 23 j. jm. en M. G. Akkerman, 23 j. jd.C. Cor- nelisse, 23 j. jm. en J. Davidse, 22 j. jd. Geboren: Een onechte zoon, moeder 20 jaar. GOES. O n d e r t r o u w d24, Josephus Joannes Octavius Watelet, 23 j. jm. te Brasschaet (België) en Elisabeth Susanna Goemans, 24 j. jd. te Goes. Getrouwd: 25, Cornelis van StrieD, 26 j. jm. en Adriana Weststrate, 23 j. jd. Geboren: 26, Anna Willemina, d. v. Bernard Boegman en Cornelia Catharina SmitClara, d. v. Pieter Eversdyk en Johanna Magdalena Molhoek. Overleden: 25, Gerardus Hendrikus Peijster, 74 j., gehuwd met Johanna Wil- helmina Kleinbudding. Van 19—26 Aug. IERSEKE. Geboren: 22, Leendert Pieter Willem, z. v. Laurens Leendert Bom en Sara van OeverenElisabeth, d. v. Hendrik Slotboom en Adriaantje Schal koord 23, Jacobus, z. v. Pieter Duin kerks en Johanna Brandt27, David, z. v. Matthijs Ridderhof en Neeltje Lin- denberg. Overleden: 20, Jan Laban, 37 j., wednr. van Geertruida de Waard. Woensdag werd door burg. en weth. van Wemeldinge aanbesteed: het ge deeltelijk afbreken eener bestaande en daarvoor in de plaats bouwen eener nieuwe openbare school. Inschrijvers de h.h. H. Jansen, Middelburg, f 7936 J. v. Hekken, O. en W. Souburg, f 7936*A. Jansen, Nisse, f7930; I. van Baal, f7860; J. v. d. Sande, Krabbendijke, f 7850 J. Linden- bergh Cz., f 7850 A. Goedemond, Hans- weert, f 7800 M. Allewijn, Waarde, f 7775 Ant. Laven, f7700 H. Kosten Cz., f7675 W. v. d. Linde, Kattsndijke, f 7650Jan Burggraaf, f 7610D. van Maris, Kapelle, f7593; J. Heinsdijk en A. Luyk, Goes, f7524; J. J. Dronkers, Kapelle, f7510; J. P. Panny, Krabbendijke, f7493, en J. C. Harriot, Vlissingen, f7453. De inschrij vers, by wier namen geen woonplaats is vermeld, wonen te Wemeldinge. Middelburg. Heden middag 12 uur werd door den Garnisoens-Commandant alhier aanbesteed levering brandstoffen voor het garnizoen alhier. Ingeschreven werd door Franke en Harpe, voor f 0.96 de 100 K.G. steenkoleu, f0.57"3 de H.L. cokes, f 1.10 de 100 lange turven, f0.20 de 100 vnurmakers en f 8.00 de 100 takkebossen door W. H. Burrink, resp. voor f 0.97'/3, f 0.54, f 1.10, f 0.20, f8.00; door Van Molenbroek voor resp. f0.98, f0.60, fl.20, f0.20, f9.00. Aan den inschrijver Burrink is voorloopig de levering onder nadere goedkeuring van den M. v. O. gegund. Alle inschrijvers wonen te Middelburg. 'a-Gravenpolder. Door not. Overman zijn Donderdag voor erven van C. Driedjjk en M. Rentmeester, publiek verkocht, a. Gemeente 's-Gravenpolder0.20.10 H.A. bouwland aan dhr. C. Driedjjk te 's-Gra venpolder voor ƒ456 per gemet is f233.58, 0.50.20 H.A. dito aan het Burgerlijk Arm bestuur te Goes voor f725 per gemet is f927.50, 0.66.50 H.A. dito aan hetzelfde bestuur voor f762 per gemet is f 1291.36 en f91.20 voor lucerne klaver, 1.07.90 H.A. dito aan dhr. L. Overman te 's-Gravenhage voor f 1128 per gemet is f3101.71, 0.80.70 H.A. dito aan dhr. M. Kesselaar te Hoede- kenskerke voor f851 per gemet is f1750.14 en f 65.16 voor klaver, 0.28.10 H.A. dito aan de wed. G. Lokerse te 's-Gravenpolder voor f893 per gemet is f639.48, 0.38.50 H.A. dito aan dezelfde voor f913 per ge met is f895 78, 0.47.60 H.A. aan dezelfde voor f931 per gemet is f 1129.35 en f 58,53 voor lucerne klaver, 1.77.50 H.A. dito aan dhr. M. Burger c.s. te Kloetinge voor f825 per gemet is f3731.84, 1.35.80 H.A. dito aan dezelfden voor f929 per gemet is f3215.04. b. Gemeente Nisse2.58.80 H.A. wei land aan dhr. M. Burger c.s. voornoemd voor f601 per gemet is f3963.78 en f85 voor boomen en hek, en 1.20.60 H.A. dito aan dhr. C. Driedjjk voornoemd voor f 684 per gemet is f2102.20 en f35 voor boo men en hek. Totale opbrengst voor 11.32.30 H.A. f22981.76 benevens f334.89 voor accessoiren. Onkosten 8 Vlissingen. Heden werd ten Garnizoens- bureele aanbesteed de levering van 92500 K.G. Steenkolen, 6000 K.G. Cokes, 6000 stuks lange Turven, 2000 stuks korte Tur ven, 3000 stuks Vuurmakers, 8000 stuks Takkebosschen. Ingeschreven werd als volgtN. B. By- leveld. Steenkolen f 0.99 per 100 K.G. Cokes f0.62 der HL. Langeturven f 1,00, korteturven f 0.30, vuurmakers f 0,20, takke bosschen f 6.00, alles per 100 stuks. S. M. Visser. Steenkolen f 0.98 per 100 KG. Cokes f 0,56 per H.L., Langeturven f 1.00, korteturven f 0.50, vuurmakers f 0.20, takke bossen f 6,55 per 100 stuks. Voorloop'g gegund aan Byleveld. Zondag 28 Augustus. Voorm half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. Nam. 2 uur: Idem. H. C. Z. 21. Avond 6 uurLezing. Wie wil nu nog de twee Groote Historische Werken van P. VERGERS, vol met platen en portretten, voor den spotprijs van f 2,90. De twee werken van f 10,50 voor slechts f 2,90. 1. P. VERGERS. De Bloedstrijd onzer Vaderen, groot werk, meer dan 600 bladz. met een aantal gekleurde platen. 2. P. VERGERS. Merkwaardige Per sonen uit Neerland's Geschiedenis, in tijdsorde verhaald met een overzicht der geheele geschiedenis vanaf de vroegste tijden. Groot werk bijna 500 bladz. met 42 Fraaie Portretten. UCT in meer dan erg, deze twee fltl ld Groote beroemde Wer ken van P. VERGERS, meer dan f 10 waard, voor slechts f 2,90. De Voorraad isdra finaal uitver kocht, dan is het te laat, dan kan men deze voortreffelijke werken niet meer be machtigen, al wil men er dan 10 maal f 2,90 voor betalen. Denkt er dus aan om Postwissel van slechts f 2,90 te zenden, waarop vermeld staat: Groot-Vergers aan D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken te Rot terdam, om deze werken omgaand franco thuis te ontvangen. Gannepooristh£.776. Goes GOEDKOOPST ADRES GEVRAAGD van Inlandsch ras, met opgaaf van prijs, ouderdom en vermoedelijk gewicht, onder letter W. bureau „De Zeeuw", Goes. te bekomen en tevens ook een l1/, jarige Vaars te koop bij M. KERKHOVE, Serooskerke. Met 1 Nov. gevraagd bij firma Wed. B. FABERIJ DE JONGE, Lange Kerkstraat, Goes, en met 1 Sept. tegeü hoog loon. Zoo spoedig mogelijk gevraagd voor de tabakskerverij, niet beneden 18 jaar. Adres VAN HULSTEIJN, voorheen Ph. Boudewijnse. Door dhr. C. BRUIJNZEEL, land bouwer te V 1 a k e zijn opgevangen een zwarte Os en een bonte Vaars. Rechthebbenden worden verzocht die af te halen. lo. 78 Aren 80 Centiaren (2 Gemeten 2 Roeden) onder Sint Laurensbij het Eendenkot 2o. 1 Hectare 25 Aren 10 Centiaren (3 Gemeten 56 Roeden) onder Aagtekerke. 3o. 1 Hectare 22 Aren 30 Centiaren (3 Gemeten 341/i Roeden) onder Aagtekerke. Alles thans in gebruik bij Joh8. Maljaars. Inschrijvingen voor de perceelen af zonderlijk of ook 2 en 3 te zamen, worden vóór 15 September 1904 ingewacht ten kantore van Notaris WISBOOM VERSTEGEN, alwaar na dere inlichtingen zijn te bekomen. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal Vrijdag 9 September 1904, des namiddags om 2 uur, te WESTKAPELLE, in „Het Koffijhuis", in het openbaar in de gemeente Westkapelle, aan den straatweg naar Aagtekerke en in den GeertResweg, ter gezamenlijke grootte van 2,9136 Hectaren (7 gem. 127 r.), met ver schillende samenvoegingen. Breeder bij plakbiljetten omschreven. Nadere inlichtingen geeft de Notaris te zijnen kantore. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Kapelle zullen op 's namiddags te 2 uren, in het gemeente» huis trachten Kapelle-Biezelinge. Aanwijzing op den dag der besteding, 's voormiddags te 11 uren. Inlichtingen geeft de opzichter M. FER- DINANDUSSE te B i e z e 1 i n g e. Het bestek is tegen betaling van 50 cent van af 2 Sept. verkrijgbaar bij F. KLEEU- WENS ZOON te Goes en ligt in het gemeentehuis te Kapelle ter lezing. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. v. n. MANDERE, Burgemeestor. D. SPRUIT, Secretaris. Wegens sterfgeval UIT DE HAND TE KOOPs genaamd „De Vriendschap" staande te Arnemuideni/d Nieuwstr. Te bevragen bij de Wed. J. GIFFARD te Arnemuiden. Verwacht eerste helft SEPT. 14 pCt. Aanbevelend,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1904 | | pagina 5