Advertentiën. Hypotheken. Hypothsekhsk voor ledsrland. BOUW- EN WEILAND, 194 Schapen, Vruchten te Velde Openbare Verkooping. Scheepsafbraak, Maandag 18 Juli 1904, ifltop Yertoeningen enz. openhaar verpachten op Woensdag 20 Juli 1904, Meubilaire- en Huishou delijke Goederen, Slagers-gereedschap Openbare Verkooping Dinsdag 26 Juli 1904, Zuivere Tarwebloem N°. 0, Nouveau Moulin, Maas Junior. MiËsltaT. Telegrammen brIefwisseling" cornelia corb1jn, cornelia corbijn, pieter johannes, w1lhelmina carolina de visser, jacoba g1deonse, arij de schipper, Drieling-ponny's Maatschappelijk Kapitaal 2.000000. Verstrekt geld op le hypotheek, zonder vooruitbetaling van rente. zware eikenh. en grenen Planken van 2 tot 8 M., zware eikenh. Palen van 1 tot 8 M., 13 perceelen als: Kabinetten, Linnenkasten, Bureaux, Kachels, Tafels, Stoelen, Spiegels, Lampen, Koper, Tin, Por- celein, Glas- en Aardewerk w. o.90 overjarige Kweekbeiten, 20 Kweekschapen, 17 Afstekscha- pen, G7 overjarige Weeren en Beiten. op Maandag 25 Juli 1904, 11 perceelen TARWE, 7 ROGGE, 7 WINTERGERST, 8 AARDAPPELEN, 3 BRUINE BOONEN, 11 ERWTEN; en 10 HAVER. 1 bruin Merriepaard oud 16 jaar, 1 zwart nfiSii ■iiitii Merriepaard oud 17 jaar, 4 baatgevende Melk- ff koeien, 2 Kalfvaarzen, mWJt* 1 2-jarige Vaars, 3 l1/»- jarige Vaarzen, 3 Kweekkalveren, 1 P/s Stier, 2 Geiten, 2 Loop varkens, 2 Karnhonden met hok, Veerwagen, Menwagen, Driewiels- kar, Ploeg, Eggen in soort, Rol- blok, Sleepdeur, Veldslede, Wind molen, Kortmolen, Mangelrasp, Geeselstoel met Steen, Stamp- en Voederbakken, Paarden want, Mestvorken, Hooivorken, Spaden, Schoppen, Rieken, Rijven, Zeisen, Slijpsteen, Vaten, Tobben, Vleesch- blok, Ladders, Kisten, Reepen, Blokken, Kruiwagens, 2 Karn molens KarnMelkersgereed schappen, Mutsaards, Brandhout, Horden, Staken, Mest- en Kafput, Hooi en Stroo. Meubelen en Huisraad, w. o. Kabinet, Bureau, Linnen kast, Bedden, Stoelen, enz. alsTarwe, Gerst, Haver, Witte- boonen, Paardenboonen, Erwten, Mangels en Aardappelen Hooi- en Etweide en Nagras. VOORJAARSVERGADERING dor Provinciale Staten van Zeeland in 1904. o Zitting van Dinsdag 5 Juli. Afwezig is de heer Van Teijlingen. Nadat de vergadering in naam der Koningin door den voorzitter geopend was, benoemt deze twee commission tot naziening van de geloofsbrieven van de onlangs gekozen en herkozen leden. De eerste commissie bestaande uit de heeren Mulder, Hombach en IJsebaert brengt bij monde van eerstgenoemde rap port uit over de gekozenen in de distric ten Zierikzee, Goes en Sluis. Dat rapport concludeert tot toelating. Wel waren bjj de geloofsbrieven van de heeren Van der Lek de Clercq en De Jonge geen lijsten van candidaatstelling aangetroffen, doch de commissie had gemeend hierover te mogen heenstappen, nu genoegzaam van de can didaatstelling blijkt uit do lijsten door de andere gekozenen overgelegd. De tweede commissie bestaat uit de hee ren Heijse, Hammacher en Maas en brengt bjj monde van eerstgenoemde rapport uit over de gekozenen in de districten Middel burg, Vlissingen, Tholen en Hulst. Uit het district Tholen was een bezwaarschrift tegen de verkiezing aldaar gericht aan Gedeputeerde Staten die het ter beoordee ling door de commissie bij de stukken gevoegd hadden. De commissie was echter van meening dat geene informaliteit had plaats gehad, waarom zij tot aller toelating concludeert. Tegen de conclusiön van beide commis- siën verhief zich geen enkele stem. De nieuw gekozen en herkozen leden worden nu door den griffier binnen geleid en leggen in bandon des voorzitters de bij de wet gevorderde eeden af. Deze wenscht- hen geluk met hunne benoeming, terwijl hij een woord van hulde brengt aan de heeren Bolier, Van der Have en Kakebeebe, "die zich bij hunne periodieke aftreding niet meer herkiesbaar stelden. De voorzitter doet hierop mededeeling van de ingekomen stukken, die allen voor kennisgeving worden aangenomen, waarna het verzoek wordt ingewilligd van Gede puteerde Staten tot diligentvorklaring ten aanzien van het verzoek van de gemeente Clinge om subsidie voor verbetering der haven en het verzoek van „Vereenigde handwerkslieden te Neuzen" om subsidie voor do afdeeling voor vakonderwijs. Verschillende voorstellen van Gedepu teerde Staten komen nu ter tafel, die naar de afdeelingen zullen worden verzonden, waarna besloten wordt, in eene vergade ring te houden op morgen 6 dezer, die afdeelingen te formeeren, na vooraf 3 leden en een buitengewoon lid van Gedeputeerde Staten te hebben benoemd. Hierna wordt de zitting opgeheven. Zitting van 6 Juli 1904. Afwezig de heer van Teylingen. Na opening door den voorzitter en voor lezing en arrestatie der notulen wordt over gegaan tot benoeming van vier leden van Gedeputeerde Staten wegens periodieke af treding van de heeren van Rompu, de Jonge en Frujjtier en de aftreding van den heer van Ljjnden als lid der Staten. Het stembureau wordt uitgemaakt door de heeren van der Lek, de Clercq, van der Meer, den Boer en Hombach. Vacature Van Rompu. Uitgebrachte stemmen 41 als 34 op den heer van Rompu, 1 op den heer Hammacher en 6 blanco. Gekozen de heer Van Rompudie zjjne be noeming aannam. Vacature De Jonge. Uitgebrachte stem men 41, als 27 op den hoer de Jonge, 4 op den heer Hamacher, 1 op den heer van der Lek de Clercq, 1 op den heer Fokker en 7 blanco en 1 op den heer Heijse. Ge kozen de heer De Jonge., die zijne benoe ming aannam. Vacature Fruijtier. Uitgebrachte stemmen 41, als 3 op den heer Frujjtier, 30 op den heer van Ljjnden en 8 blanco. Gekozen is de heer Van Lijnden, die zjjne benoeming aannam. Vacature Van Lijnden. Uitgebrachte stemmen 41, als 36 op den heer Frujjtier en 5 blanco. Gekozen is de heer Fruijtier die zijne benoeming aannam. Voor de keuzo van een buitengewoon lid der Staten waren uitgebracht 41 stem men, als 27 op den heer de Veer, 2 op den heer Hennequin, 4 op den heer Ham macher, 2 op den heer Fokker, 2 op den heer Hejjse en 4 blanco. Gekozen is de heer De Veer, die de benoeming aannam. Hierna had de trekking der afdeelingen plaats, met het gevolg dat de heeren Oggel, Noordijke, Mulder, Bos, Hennequin, Lucasse, De Bats, Erasmus, Hocke Hoogen- boom, Fokker, Moerdjjk en Dumoleijn, zullen behooren tot de le met de h.h. Frujjtier en de Casembroot als leden van Gedeputeerde Statende heeren Maas, Wisboom Verstegen, v. d. Lek de Clercq, Elenbaas, Bolle, Houterman, v. d. Meer, Den Boer, Vader, IJsebaart, Tichelman en Moes tot de 2e, met de h.h. De Jonge en v. Rompu als leden van Gedeputeerde Staten en de heeren Giljam, v. Dam, De Veer, Hombach, De Smidt, Dieleman, Hollestelle, Hejjse, Loois, v. Waesberghe, Hammacher en v. Teijlingen, met de heeren v. Lijn den, en Siegers als leden van Gedeputeerde Staten, tot de 3e afd. De volgende bjjeenkomst wordt bepaald op 15 dezer. 's-Gravenhage. De Staten van Zuid- Holland herkozen in hun zitting van heden als leden van de Gedeputeerde Staten de heeren A. H. C. M. J. IJzormans (r. k.), mr. H. A. van de Velde (a. r.) en mr. G. J. Goekoop (liberaal). De laatste met bjjna algemeene stemmen. In de plaats van den heer Wassenaer van Rosande (chr. hist.), die niet als lid der Staten herkozen werd voor het district 's-Graven hage, werd als Gedeputeerde gekozen de heer N. D. Kemink (chr. hist.) 's-GravenpoIder. Heden vergaderde alhier de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Zuid- en Noord-Beve land, ter herdenking van het 25-jarig be staan dier vereeniging. Na opening der vergadering door den voorzitter gaf dhr. J. Risseeuw, burgemeester dezer gemeente, een overzicht van de geschiedenis der Vereeniging. Hij wees op het incomplete van het archief en omdat er sedert 1894 maar notulen van de vergaderingen be stonden, heeft hij moeten putten uit ver zamelingen van de heeren Elenbaas, La Motthe en Prumers en van hem zelf. Ook de verslagen van vorige jaren in de Goesche Courant zijn hem van zeer veel nut ge weest. Zoo heeft hij een vrij compleet stel gekregen van al het verhandelde. Hij biedt dit alles ingebonden de Vereeniging aan. Op den rug lezen we, de eerste 25 jaren. Hij heeft een trouw overzicht der vereeniging, tot wier oprichting de eerste stap werd gedaan, door dhr. H. G. Hart man Jz., secretaris van Goes. Spoedig werd de vereeniging tot stand gebracht en 52 leden traden toe, waarvan thans nog 13 in leven zijn en slechts 4 lid, n.l. dhrn. Van der Mandere, Timans en Der Weduwen, burgemeesters van Kapelle, 's-Heerenhoek en Kruiningen en Prumers Secretaris van 's-Gravenpolder, in 1882 had men 80 leden en thans 37. Hij liet het volle licht schijnen op den vader der vereeniging dhr. Hartman, wiens groote werkkracht hjj roemde. Hij schetste bet nut der vereeniging en somde verschillende zaken op, waarmede zij zich had beziggehouden. De heer J. H. Bijbau, later lid van Ged. Staten, was de eerste voorzitter, na hem kwam dhr. Dominicus, Vereeke en Jhr. U. E. Lawe van Nijen- steir, burgemeesters van Kruiningen, Waarde en 's-Heer Arendskerke. Het Secretariaat is bekleed door dhrn. Hartman en Elenbaap, terwijl het penningmeester schap, thans in handen van den spreker, bijna 25 jaren door dhr. La Motthe is ver vuld. By de laatste 10 jaar stond spreker lang stil, bjj wees op het practische der bijeenkomsten, geen belangrijk administra tief onderwerp of het is besproken en deugdelijk ingeleid. Zoo moge het volgens spreker nog vele jaren gaan. Met eerbied zien wij op de eerste 25 jaren, mogen de volgende 25 jaren niet minder stof tot vol doening en dankbaarheid geven. Hjj ein digde met de woorden laten wij samen vereenigd blijven, een van ziel en een van zin voor onze geliefde Vereeniging. Goes. De heer P. C. den Herder slaagde heden op 't examen voor technoloog B. aan de Polytechnische School te Delft. Rilland. Door het bestuur van den Reigerbergschenpolder werd heden aanbe steed het maken van een steeDglooiing met bijlevering van daartoe benoodigde mate rialen aan den zeedijk van den Reigers- bergschen polder. Ingeleverd werden 14 biljetten als volgtH. Goedegebuur, Nieuw- dorp, f 4789 H. Wiskerke, Nieuwdorp, f4800; J. Cambeir, Hontenisse, f4977; C. de Wilde, Katterdjjkp, f4980; J. J. Geluk, Tholen, f5027; J. F. Adriaensen Polvliet, Walsoorden, f5077 J. v. Dror- gelen, Hoek, f5170; P. Dronkers, Kapellp, f5262; J. de Jorge, Middelburg, f5375 A. Foudraine, Gees, f 5455 A. Karelse, Borssele, f5510; J. Hack, Oud Gastel, f5588; J. W. v. Wijnen, Sliedredff, f 5670 en A Boogaart, Sliedrecht, f 5950. Middelburg. Bjj beslissing van den Min. van Oorlog is de levering van aard appelen ten behoeve der soldatenmenage, van 16 Juli tot en met 31 October a. s., toegewezen aan J. Sanderse alhier voor f 2,29 per H. L. li ÜUGJSItLIJKJE STANl) van 4—6 Juli. MIDDELBURG. Getrouwd: W. F. H. van Dujjr, 32 j. jm. en J. M. Korte- kaas, 26 j. jd. Bevallen: M. L. Boogaert geb. Van der Swalme, d. Overledon: D. C. Gies wed. van H. Hendriks?, 72 j.H. Gort, 23 j., ongeb., z. GOES. Geboren: 4, Marinus Cor- nelis, z. v. Marinus Cornelis van Zweden en Petronella Maria Overduin 5, Jacoba Geertruida, d. v. Jacob de Puijt en Maria Steenhart. O «er de maanden Mei en Juni. s-HEER ABTSKERKE. Getrouwd: 16 Juni, Marinus Hengsdijk en Jacomina Korstanje. Geboren: 26 Mei, Adrians, d. v. Anthonie Kriger en Maatje Laurina Uyter- schout; 4 Juni, Leendert, z. v. Pieter Min derhout! en Cornelia van Damme. Over de maand Juni. OVEZANDE. Getrouwd: 9, Dirk de Regt, 33 j. jm. en Maria de Punder, 29 j. jd. Geboren: 7, Pieternella, d. v. Cornelis de Baar en Cornelia Remijn17, Cornelia, d.v.Johannes Boonman en Adriana Remijn Jacoba Elizabeth, d, v. Cornelis Abrahamse en Johanna Meeuwse27, Adriaan, z. v. Pieter Servaas en Katharina de Broekert. Levenloos aangegeven: 2, een kind van Johannes Franciscus Stokx en Catharina Kopmels. DRIEWEGEN. Getrouwd: 9, Dirk de Regt, 24 j. jm. te Baarland en Cor nelia Bruinooge, 20 j. jd. te Driewegen 16, Marinus Nijsse, 23 j. jm. te Driewegen en Catharina de Vrieze, 21 j. jd. te Borsole. NISSE. Getrouwd: 22, Cornelis Braamse, 38 j. jm. te 's-Heer Arendskerke en Cornelia Adriana Everse, 33 j. jd. teNisse. Geboren; 24, Cornelis, z. v. Lein Huijssoon en Klazina Noordhoek. Overleden: 27, Aalbrecht Kopmels, 3 maanden. SEROOSKERKE. Getrouwd: 1, B. Meijers, 23 j. jm. on M. Sturm, 23 j.jd. B. J. do Meij, 21 j. jm. en L. Coppoolse, 21 j. jd.8, J. Wondergem, 25 j. jm. en C. Gilde, 39 j. jd.22, J. O. Klercq, 25 j. jm. en P. Jongepier, 27 j. jd. Bevallen: 6, N. v. d. Broeke, geb. Tissink, z.P. Jobse, geb. de Later, d. 7, C. Schout, geb. v. d. Broeke, d.9 J. de Nood, geb. Simonse, d.13, J. v. d. Broeke, geb. de Voogd, z.27, C. C. Pieterse geb. de Visser, z. Overleden; 9, J. de Nood; 11, P. Baljé, 82 j. echtgenoot van L. Wisse14, W. Goedbloed, 93 j. wedr. van P. Lange- beeke29, J. Francois, 60 j. echtgenoote van J. Hollebrandse. KRABBENDIJKE. Getrouwd: 2, Jacobus van 't Leven, 25 j. jm. en Johanna Bliek, 20 j. jd. Geboren: 6, Cornelis Adriaan, t. v. Jacobus Leendertse en Kornelia Koeman 18, AdriaaD, z. v. Hendrik van Houte en Adriana Meeuwse 22, Pieter, z. v. Adriaan van 't Loven en Neeltje Jacobusse26, Jan, z. v. Marinus van Iwaarden en Tannetje Johanna Sinke. Overleden: 6, Kornelia Koeman, 27 j. ecbtgenoote van Jacobus Leendertse. Eenigen tijd geleden ontvingen wij een stuk ter plaatsing van den heer Vader te Serooskerke, waarin hij betoogt dat »het zoogenaamde gele gevaar niets dan denk beeldig is", dat «Japan geljjk eertijds Trans vaal opkomt voor zjjn rechten", «dat de God des gerichts tegen Rusland is uitge gaan', en hem (Vader) «tot heden elke overwinning der Japanneezen tot vreugde en elke nederlaag der Russen tot bljjdscbap is", als een Godsgericht over Rusland met zijn Stundistenvervolging, Jodenmoord, Kischinev en Finland, terwijl »het christen dom der Grieksche kerk niet de beveiliger van het christendom kan worden". Het artikel is wel wat lang, daarom deelen wij hierbij gaarne den korten inhoud er van mee. Red. De heer P. Boon te Vlissingen verzoekt ons te melden dat hij niet is de heer Boon in ons stukje „Een schendblad" bedoeld, wijl bij persoonlijk noch schriftelijk in be trekking staat of ooit stond tot de Chr. Democraat. Bedoeld is zekere heer Boon uit Noord-Holland. Red. B. te S. Natuurlijk einduitslag. Red. Voor velerlei copij, ook uit Middelburg, was heden geen plaats. Red. Heden overleed plotseling onze ge liefde echtgenoote, behuwd- en groot- j moeder in den ouderdom van 66 jaren 8 maanden. P. JANSE. M. POPPE. J. POPPE— Zaciiakiasse. Koudekerk?, 4 Juli 1904. Heden overleed plotseling onze ge- liefde zuster en behuwdzuster in den ouderdom van 66 jaar en 8 maanden. Uit aller naam, J. CORBIJN. Koudekerke, 4 Juli 1904. Heden behaagde het den Heer van leven en dood tot zich te nemen onzen geliefden zoon en broeder in den ouderdom van 25 jaren. De hoop van een zalig wederzien lenigt onze smart. P. C. VAN MELLE en familie. Antwerpen, 5 Juli 1904. Ondergeteekenden vervullen den droe- vigen plicht bij deze kennis te geven van het overlijden hunner geliefde zuster en behuwdzuster te DordrooM 6 Juli overleden, in den ouderdom van 25 jaar. Ds. en Mevr. DE VISSER. Wolfaartsdijk, Pastorie 6—7—04. Heden overleed tot onze diepe droef heid, na een korte ongesteldheid, onze geliefde moeder, behuwd- en groot moeder in den ouderdom van 74 jaar en bijna 6 maanden. Uit aller naam, D. LOUWERSE. 's-Heer Arendskerke, 5 Juli 1904. Heden overleed, zacht en kalm, in zijn Heer en Heiland, na een langdurig lijden, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader in den ouderdom van 62 jaar. Uit aller naam, M. SCHOUWENAAR. Wemeldinge, 6 Juli 1904. Notaris D. C. VAN NIMWEGEN, Lange Delft H no. 7, te Middelburg, verstrekt particulier Kapitaal op lste hypotheek van Hofsteden en Landerijen, tegen 4% rente. Iemand biedt zich aan voor dage- lijksche levering van zoete Melk te Middelburg, tegen billijken prijs. Adres boekh. DEN BOER. Twee Zeldzame TE KOOP. Te bevragen bureau „De Zeeuw", Goes. ~TE koop 1 H.A. HOOIGRAS, onder Souburg, achter de hofstede »Nagelenburg". Te bevragen bij W. ROOZE, Noordweg, bij Middelburg. Opgericht in 1889. Gevestigd te AMSTERDAM. Geheel geplaatst. Geeft uit 4 en 3l/3 Pand brieven, tegen den koers van 991/2 in stukken van 1000,/"500,—en /•100,-. Rente en aflossing onvoorwaardelijk gewaarborgd door de Algemeene Waarborg-Maatschappij te A»i- sterdam. Inlichtingen verstrekt de Agent voor ZeelandNotaris D. c. VAN NIM WEGEN, Lange Delft h no. 7, te Middelburg. De deurwaarders HOLLMANN en VER HOEK zullen WOENSDAG 13 JULI 1904, des namiddags 1 uur, aaD de Groote Sluis te Hanswecrd, ten verzoeke van den heer P. J. Poleij c. s., VERKOOPEN: EENE GROOTE PARTIJ bestaande o. a. uit alles uitstekend geschikt voor afheiDingeD, beschoeiing en overbruggen, enz. De Notaris J. HOS AN G zal op des namiddags te één' uur, in het kerk gebouw der Hervormde Gemeente te Domburgten verzoeke van het Diaco nie Armbestuur aldaar, voor den tijd van zeven jaren, in het liggende in de gemeenten Domburg en Aagtekerke. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, Notaris W. VAN CAMPEN te Goes, zal 's morgens 10 uur, op het „Slot Oostende", VERKOOPEN: EENE GROOTE PARTIJ benevens IQ X-iOop'va.xlsierLs; 's namiddags 1 uur, op het plein bij de Wed. Westdijk, Zindelijke Goederen kunnen bijgebracht worden, waarvan opgaaf te doen ten kantore van voornoemden Notaris. K ij k d a g daags te voren voor het Meubilair; 's Woensdagsmorgens voor de Varkens en Schapen. des namiddags te half één uur te Schore, in de herberg bij A. of 't Hof, voor den heer W. Rijn en kinderen, ten overstaan van den Notaris JOH. PILAAR, te Goesvan: Omschreven in notitiën, welke vaDaf 16 Juli a. s. verkrijgbaar zijn bij dhr. Rijn voornoemd, en ten kantore van den Notaris. De Notaris D. C. VAN NIMWEGEN te Middelburg is voornemens op des voormiddags 10 uur, op »'t Hof Schorre", te Vrouwepolder, nabij het dorp, in het openbaar te VERKOOPEN: benevens Alles breeder bij biljetten. is de concurrent in prijs zoowel als in kwaliteit a 5.25 per baaltje van 50 K.G.bij partij lager.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1904 | | pagina 3