Kersen, Talud- bekleeding, Bijvoegsel van „DE ZEEUW" van Zaterdag 11 Juni 1904. No. 108. Advertentiën. Kersen en Pruimen, En Koe e» n Mms Gemengde Beriehten. Openbare Verknopingen. Aanbestedingen. Afloop Verknopingen enz. op Woensdag 22 Juni 1904, by J. en A. DEN BOER, L. De Brnüne, Dam F 4, Kerknieuws. Marktberichten. Telegrammen op Vrijdag 17 Juni 1904, PUBLIEK TERKOOPEN PUBLIEK TERKOOPEN Cementsteenfabrikanten, A. VAN MAASDAM, TE KOOP een Woon- en Winkelhuls TE KOOP een stuk Weiland, te koop, op en bij de rekening, bij M. KWJEKKEBOOM Gz., St. Zaurent. Ned. Herv. Kerk. Drietal t6 Breda: N. Jolles te Hees, W. J. Scherphuis te Wehe en E. M. van IJsendijk te Kapelle. Beroepen te VroomshoopR. O. J. Schouten cand. te Wamel. Aangenomen naar 't Zand door E. v. Kleffers te Huizum. Bedankt voor Velp door dr. J. F. de Bie te Kethelvoor Waver veen door R. v. d. Waal cand. te Rhenenvoor Heer Hugowaard door C. ET. Ris Lambers te Haaksbergenvoor Oudega door L. Meeth te Dingeloo. Ds. B. T. Mossel te Serooskerke (S.) is door het classicaal bestuur vrn Zierik- zee voor den tijd van drie weken geschorst. Geref. Kerken. Beroepen te Hommerts A. P. S. Schaafsma cand; te Voorburg J. E. Goudappel te Randwijk. Bedankt voor Harlingen door L. Bonma te Middelburg. In de Provinciale Synode te Gro ningen werd gisterenavond een drukke discussie gehouden over het voorstel van de classis Groningen De classis Groningen protesteert tegen het besluit der Generale Synode, gehouden te Arnhem 1902, waarbp der kerken opgelegd wordt, om jaarlijks twee collecten te houden voor de theolo gische faculteit der Vrije Universiteit. Zij oordeelt, dat voor dit besluit alle rechts grond ontbreekt. Er werden niet minder dan 4 voorstellen gedaan. Het eerste voor stel was om de Generale Synode te ad- viseeren de collecte op te heffen, en de Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag op te leggen rekening en verantwoording te doen van het be heer der gecollecteerde geldenhet tweede voorstel om er bjj de Generale Sy node op aan te dringen, dat voortaan niet op dezelfde wijze besluiten genomen wor den zooals geschied is met de 2e collecte voor de Vrjje Universiteit; het derde voorstel om er bjj de Generale Synode op aan te dringen, dat de Vereeniging voor Hooger Onderwgs op Geref. grondslag wordt verzocht rekening en verantwoording te doen van de collecten, welke in de kerken gedaan worden het vierde voorstel om in deze zaak vooralsnog geen) beslissing te nemen, maar het voorstel ter beoordeeling terug te zenden naar de kerken en classen opdat de volgende provinciale synode daar over oordeele. Dit laatste werd aangenomen met 14 tegen 10 stemmen. N. R. C. Oud. Geref. Kerk. Bedankt voor Krabbendjjke door J. R. v. Oordt te Charlois. Rilland. Dhr. J. Mast, alhier is geplaatst als bediende bij de Maatschappij tot Exploi tatie van zuivelinrichtingeu »Neerlandia" te Den Haag. Heinkenszand. In de Woensdag ge houden raadsvergadering waren afwezig dhr. Braamse, v. d. Dries (weth.) met ken nisgeving, en H. van Iwaarden zonder kennisgeving en was bjjeen geroepen hoofdzakelijk ora te besluiten aan Ged. Staten om vrijstelling te vragen van het vaststellen van voorschriften omtrent de hechtheid van fundamenten, muren en vloeren, trappen, zolderingen en daken van bestaande woningen. Besloten werd die vrijstelling aan te vragen voor 5 jaren. Nog werd vastgesteld de veror dening regelende de uren waarop het bureau van den Burgerlijken Stand zal geopend zijn n.l. eiken werkdag van 9 12 uur voormiddags en op Zon- en algem. Chr. feestdagen van 9—9,30 uur. Door het breken van een balkonleu- ning viel een 17-jarig meisje te De Steeg van een hoogte van 5 meter, zij kwam op het hoofd terecht en met den hals op het prikkeldraad van een hek. Zij werd be wusteloos in levensgevaarlijken toestand opgenomen. Tengevolge van onderhandelingen, die onder leiding van den prefect zijn gevoerd, is de staking der dokwerkers te Marseille geëindigd. Het werk zal dientengevolge weder worden opgevat. Een hernieuwde staking van officieren van de koopvaardij vloot, waarvan dezer dagen sprake was, wanneer er in de haventoestanden geen verandering kwam, is daardoor tegelijker tijd van de baan. De staking der Antwerpsche diamant bewerkers is geëindigd. Da patroons heb ben Woensdag de voorstellen, zooals die gestemd werden door de werklieden, aan genomen met 86 tegen 69 en 3 onthou dingen, onder uitdrukkelijk beding, dat de arbeid Maandag wordt hervat en dat de Amsterdamsche werklieden aan de A. J. V. ook dusdanige voorstellen doen, zoodat binnen den kortst mogelijken tijd ook daar de vrede kan gesloten worden. Indien de A. N. D. B. dat niet doet, zal de arbeid door de patroons opnieuw geschorst worden. Vóór de patroonsverpadering confereerden Polak, Brouwer en Van de Velde, afge vaardigden van den A. N. D. B., met af gevaardigden der Antwerpsche patroons en verzekerden, dat Amsterdamsche werklie den zoodanige voorstellen zullen doen. Daarna ontvingen de patroons den afge vaardigde van de A. J. v., Hartz, die ver zekerde, dat de Amsterdamsche patroons niets verzuimen zullen om den vrede te herstellen. Dat schijnt het einde ook der Amster damsche uitsluiting te zullen zjjn. Arm Armentë! Na een beschieting van verscheidene dagen en een verwoeden tegenstand van de Armeniërs, hebben de Turksche troepen Gweligolzan ingenomen. In Sassoen, waarheen de bevolking van 45 platgebrande Armenische dorpen de wijk had genomen, zijn de opstandelingen, onder aanvoering van Adranik, vechtende terug getrokken naar de toppen van Talvorik. Duizenden vrouwen, kinderen en grijsaards die hen niet konden volgen, zijn meedoogen- loos vermoord. In de heele vlakte van Moesj heerscht een schrikbewind, in weer wil van de aanwezigheid van de consuls. Hooggeplaatste Russische ambtenaren bij de grens trachten de Koerden tegen de Armeniërs op te zetten. Het gerecht te Kaapstad houdt zich bezig met een ergerlijk politie-schandaal. Gebleken is dat de politie-beambten, belast met de uitvoering der in 1902 aangenomen wet op de publieke zedelijkheid, van de bepalingen daarvan gebruik hebben weten te maken om zichzelf te bevoordeelen. Zij hebben zich met groote geldsommen laten omkoopen. Alweder heeft een Johannesburger financier zelfmoord gepleegd. Het is de heer Rudolf Strakosch, lid der bekende firma Görz en Co. De regeering van Uraguay maakt bekend, dat haar troepen een overwinning op de revolutionairen hebben behaald, waarbij op dezen o.a. 4000 paarden werden buitgemaakt. Onder de Russen in het hoofdkwar tier wordt opgemerkt een volkomen ont breken van eenig vijandelijk gevoel tegen de Japanneozeri, wat wel reden zal vinden in het vaste besef van meerderheid op den vijand. De Russen toch zijn vol vertrouwen op de eindelijke overwinning. Bovendien heeft de sympathiebetuiging die de Japan- neezen zonden na de ramp van de „Petro- pawlowsk" de overtuiging geschonken, dat men te doen heeft met een ridderlijken vijand. Een bewijs hiervoor bevat het ge beurde in een koffiehuis te Liaojang, dat door Russische officieren wordt bezocht. Bij een bespreking van den oorlog en het jongste verlies van Japansche oorlogsschepen voor Port-Arthur stelde een der aanwezige officieren voor een ovatie te brengen aan de dappere Japanneezen. Warme tcejuichic- gen van de Russische officieren volgden op dezen uitroep en zonder twijfel hebben de officieren een ridderlijke bewondering voor de dapperheid hunner tegenstanders. Sprokkelingen uit de historie. X. De zoogenaamde „stedelijke rechten'"' in Nederland zijn reeds van ouden datum. In het tegenwoordige Staats-Vlaanderen gaven de Vlaamsohe graven al zeer vroeg aan sommige plaatsen stadsrechten. Zoo had Aardenburg reeds in 1127 een stede lijk bestuur en kreeg Biervliet in 1183 een privilegebrief. De oude keur van Middel burg van 1217, door de toenmalige gravin van Vlaanderen en den graaf van Holland gezamentlijk gegeven, wijst op een nog ouder stadsrecht. Kort daarop in 1233 kregen Westlcapelle en Domburg op het voorbeeld der hoofdstad, stedelijke rechten, maar dat zonder mede werking van de Vlaamsohe gravin. In 1248 werd de stad Zierikzee met eene keur begiftigd. De andere steden komen eerst later als zoodanig voor. Aan tal van plaatsen werden daarbij de rechten verleend, die andere bepaald aan gewezen om de een of andere reden be langrijke steden reeds hadden. Veelal dus niet altijd werden deze moeder steden aangewezen als de plaats waar de schepenen, wanneer zij geen vonnis wisten te wijzen, hun rechtsgeleerde adviezen moesten vragen (het recht halen, ter bee vaart gaan, zooals men het noemde) of waar men in hooger beroep gaan kon. Er waren in Nederland drie groote centra van rechtsgebied. Haarlem, voor bijna al de steden in het tegenwoordig Noord-Hol land Zutphen voor bijna al de Geldersche steden en voor verschillende plaatsen in bet tegenwoordig Limburg, Deventer, voor al de Overijsolsche steden en merkwaardiger wijze ook voor Vreeland in het Nedersticht. Voor Zeeland had men Middelburg en voor Zeeuwsch-Vlaanderen Brugge en Gent. Verder voor het oude Z. Holland (beneden de Maas) Dordrecht voor het oude N. Hol land, tu8schen Maas en Kennemerland, Leidenvoor het Nedersticht Utrecht, voor sommige N. Brabantsche steden Leuven. De oude rijksstad Alten was moederstad van Nijmegen en van verschillende plaatsen in het Limburgsche. XI. Vroeger werd da kunst niet zoo mild en vorstelgk betaald als wel tegenwoordig. Den meesten kunstenaars, vooral schilders, ging het niet naar den vleesche. Saving Rembrandt voor zgn „Nacht wacht een kunstwerk, dat schier onover troffen is, slechts 1600 gld. en rekende men daardoor zgn werk schitterend be taald. En daarenboven klopte men vóór zulk werk niet meer bij hem aan. De Schutters waren ontevreden er over dat Rembrandt hen niet allen een eerste' plaats op het doek bad kunnen geven. Zoo weinig bad men over 't algemeen voor de kunst over en zoo slecht werd ze be taald, dat de meeste kunstbroeders er nog een baantje of winkelnering op na moesten houden en bg waarnemen. Hobbema was behalve schilder ook „wijn roeier". De aan waB hartelijk bljj, dat hg door protectie van eene vriendin zijner aanstaande, de dienstbode van burgemees ter Reijnst, aan dit baantje waB geholpen. En v. d. Neer en Wijnants, de beide beroemde maanlichtschilders, waren genood zaakt er nog eene tapperij op na te houden. Gewoonlijk waren de kunstbroeders de drnkste en slechtste klanten. Een hunner stierf op een dakkamertje te Amsterdam en wel in den winter van 1677. De man was zóó arm, dat zgn nagelaten schildergen voor schuld moesten verkocht worden. Ze brachten gemiddeld drie gulden per stuk op. De bekende dierenschilder Adriaan van de Velde zat ook op zwart zaad. Zgn vrouw moest winkel gaan doen, anders kwam het er niet. Philips Koninck, de landschapschilder, werd aanteekenaar van het Leidsche Veer. Treurig zag bet er uit met Jacob Ruijs- dael. De arme stakker was te ziekeljjk voor een baantje en kwam ten Blotte uit puur medelijden in het aalmoezeniersbuis van zijn geboorteplaats Haarlem terecht. In 1682 werd hg armoedig begraveD, en dat nog wel in de St.-Bavo. Er was toen weinig animo voor de kunst. Voor 50 A 100 gld. kon men reeds door schilders van naam zgn portret laten schilderen, een v. d. Belet was met een 150 gld. te vreden. Soms deed men al heel zonderling. Zoo verhaalt Dr. Bredius van een kroeghouder, die zich met zgn vrouw liet uitschilderen, beiden verkleed als twee beroemde Romeinen. De schilder, die met de eer verwaardigd werd, kreeg een kleinigheid voor zgn moeite en moest nog twee schildergen op den koop toegeven, omlg'st en wel. It UIiGEllL IJKE STAND van 810 Juni. MIDDELBURG. Getrouwd: A. van Dalen, 19 j. jm. en C. Gemier, 18 j. jd. D. O. Hendrikse, 26 j. jm. en T. J. Vogel, 26 j. jd.B. Janse. 26 j. jm. en J. de Rijke, 27 j. jd.J. A. J. Mesn, 25 j. jm. en H. W. S. Krgger, 25 j. jd. J. Oltbof, 25 j. jm. en G. M. Hendrikse, 26 j. jd. Bevallen: A. M. Thgsebaard geb. Van Hertum, d.S. van der Kuip geb. Potappel, z.C. J. Goossens geb. Schut, z. GOES. Ondertrouwd: 9, Hen- drikus Kentin, 36 j. jm. en Jacoba van Poortvliet, 34 j. jd. te Halsteren; 9, Ser- vaas Geluk, 36 j. jm. en Lenntje Jaco- mina Weststrate, 29 j. jd. Getrouwd: 9, Cornelis Stok, 32 j. jm. en Pieternella Meijler, 26 j. jd. Jacobus Pieter Griep, 26 j. jm. te Vlis- singen en Tanna Pieternella Ossel, 26 j. jd. te Goes, onlangs te Nijmegen Leendert Jan Pik, 25 j. jm. te Goes en Martha Cornelia de Vos, 21 j. jd. te Rot terdam Cornelis de Korte, 29 j. jm. en Johanna RomgD, 24 j. jd.Leendert Mange, 24 j. jm. enLeuntje vanLiere 28 j. jd. Overleden: 10, Elizabetb, 16 m., d. v. Janus van Lugk en Pieternella de Busscher. Van 27 Mei10 Juni. IERSEKE. Ondertrouwd: 7, Hen drik Vendeville, 30 j. jm. en Willemina Martjjn. Getrouwd: 9, Andries Hegdens, 29 j. jm. en Prudentia Koole, 30 j. jd. Jan Marinus Potter 22 j. jm en Johanna Lindenberg, 17 j. jd. Geboren: 26, Janna Maria Pieternella, d. v. Marinus van Stee en Johanna Wisse 29. Jan, z. v. Jacob Kosten en Dina Schaalje 2, Francois Adriaan, z. v. Nicolaas van Kervinck en Neeltje Hoogerheide. MIDDELBURG, 10 Juni. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren weder niet groot. Tarwe en eenige partijtjes witteboonen waren de eenige artikelen die aangeboden werden. Het gepasseerde in den handel was van weinig beteekenis. De noteering is als volgt: Nieuwe Walch. tarwe onveranderd, werd naar deugd van f7.40 tot f7.60 gekocht; Walch. witteboonen f8 a flO naar deugdmindere f5 a f7. Noteering van den marldzetter voor boter en eieren van de afdeeling Walcheren der Maatechappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland. Boter fl.03 fl.13 per kilo. Eieren f3.— per 100 stuks. Door de vereenigde handelaren in boter te Middelburg is de zetting aldus bepaald: Boter f0.50 h f0.58 per '/3 kilo. Eieren f3.per 100 stuks. ZIERIKZEE, 9 Juni 1904. Boter f 0,56 f 0,42'/a per pond. Kipeieren f 0,85 A f 0,89. Kleine eieren f 0,50 i f 0. Eendeieren fl.a f0.de 25 stuks. VLISSINGEN, 10 Juni 1904. Boter fl,20 f 1,15 per kilo. Eieren f3,60 f3,20 per 104 stuks. Maandag 13 Juni. Zierikzee, 12 uur ten Raadhuize 16 perc. Straatmest, asch en vuilnis met beer. Diusd8g 14 Juni. Goes, voor dhr. Duijnhouwer door not. Pilaar in de Prins 8 uur een winkelhuis Sint Jaeobstraat 45 c.A. En voor de wed. Schipper het koffiehuis de Vriendschap. Beestenmarkt, 89 c.A. Inl. not. Hioolen en Pilaar. Woensdag 15 Juni. Orezand, bij J. Dekker, door deurw. Hollmann en Verhoek 12 uur eikenhouten boogkabinet, pluimbed met peluw, regula teur, karpetten, enz. Donderdag 16 Juni. Middelburg, door not. v. Nimwegen 8 uur in de Vergenoeging huizen Gravenstraat I 285 en 286, groot 71 en 76 c.A. Een winkelhuis Oude Kerkstraat B 96, groot 35 c.A Kwadendamme, verpachting voor 7 jaar bij inschrijving bouw- en weilanden der kerk. Biljetten bij den pastoor voor 2 uur. Vrgdag 17 Juni. Wemeldinge, 6 uur bij Korstanje, door not. Liebert, kersen en pruimen. Kloetinge, 2 uur door not. Houwer, bij Akkenaar kersen en pruimen. En voor de heeren Burger 8 H.A. booigras. Zaterdag 18 Juni. Borsele, in de Kroon door not. v. d. Kloes 1 uur afbraak der stool. Dinsdag 21 Juni. Goes, 3 uur bg Boudeling, door not. Pilaar, kersen en piuimen. Vlissingen, café Bos door not. Tak, 8 uur, een winkelhuis, schilderszaak, Lange Groenewoud. En huizen Dwarstraat M M 84, 83 en 82, Vrgdomsweg Z 7 en 6, resp. groot 2 Are, 72, 75, 71, 195 en 160 cA. Veere, 1 uur door not. Wisboom Ver stegen, Kade A 49, mahoniehouten linnen kast, dito ronde tafel, dito tbeeemmer met geel koperen ketel, 2 bureaux, penantta feltjes, hanglamp, singer trapnaaimachine, bloemenmanden, statenbijbel met platen, veeren en kapok bedden, enz. Woensdag 22 Juni. Kapelle, half 8 door not. Mnlock Houwer, bij Hanson kersen en pruimen. Kapelle, half 7 door Dot. Liebert, bg Hanson, kersen en pruimen. Donderdag 23 Juni. Middelburg, 2 uur in de Vergenoeging door not. Hosang bouw- en weiland. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst en Hioolen, 2 huizen en tuin Noordsingel S. 160 en 161een aldaar S 162, met bergplaats en tuin. Twee buizen Tramsingel C 65J en 65f. En 3790 c.A. bouwl. Woensdag 6 Jnli. B ggekerke, bij Simonse 9 uur door not. Loeff inspan als Zaterdag 11 Juni. Goes, 10 uur het maken van verschillende rioleeringen door B. en W. Bestek ter in zage ter secretarie 9—3 uur. Aanwjjzing 8 Juni 2 uur. Inl. dhr. Rothugzen. Maandag 13 Juni. Hoedekenskerke, 2 unr in het gemeente huis door het waterschap Hoedekenskerke het maken van glooiing van zetbasaltsteen en het leggen van krammat en leveren en lossen van dgksmaterialen. Inl. en aan wijzing bij de opzichter J. L. Krgger 13 Juni. Biljetten op zegel tot 1 uur in het lokaal. Woensdag 15 Juni. Middelburg, door den garnizoens-com- mandant 12 uur levering aardappelen. Goes, roggebrood 2e halfjaar door regen ten der strafgevangenis, half 4. Voor waarden ter inzage bg den cipier. Ondelande, 4 uur gemeenteherberg door het bestuur der vereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs het bouwen eener school. Bestek fl.05 bij de Jonge Verwest, Goes. Aanwijzing 2 uur door dhr. H. Koole van Ellewoutsdijk. Nieuwdorp. Heden (Vrgdag) werd alhier aanbesteed het bijbouwen van de Geref. kerk door dhr. Lacroix. Inschr.Firma W. de Beste, Goes, f9020. firma W. J. van der Weert en Zn. f8998. J. Pieterse, Middelburg, f 8400. J. P. Panny, Krabben- dijke, f7810. J. J. Dronkers, Kapelle, f 7800. F. N. de Rooy, Vlissingen, f 7499.99. A. Krjjger, id., f 7477. L. Minderhoud, Nieuworp, f7185. H. Jansen, Middelburg, f7000. H. J. Keulemans, id., f6980. Ge gund aan den laagsten. Wissenkerke. De hofstede van H. v. d. Maas te Kamperland heden door not. Roelof geveild is in massa verkocht aan dhr. J. van de Velde te Ierseke, voor f78175. 's Gravenpolder. Donderdag werd alhier aanbesteed het aanleggen van 3155 M. grintweg voor den polder 's-Graven polder. Inschrijvers waren J. Wiskerke te Ellewoutsdjjk f 6094. J. de Bree te Ter Neuzen f 6067. H. J. Keulemans te Middelburg f 5988. W. Hokken te Sliedrecht, f 5890. J. de Jonge te Mid delburg f 5888. A. Drggers, te 's-Heer Abtskerke f 5748. L .Hubregtse te 's-Gra- venpolder f 5723. I. Douw Zierikzee f 5700. A. Foudraine, Goes, t 5575. P. Dronkers, Kapelle f5500. C. de Wilde Az. te Kat- tendgke, 5490. M. Buitendgk, GoeB, f 5246. W. Wiskerke, Nieuwdorp, f 5225. J. Leen- dertse, Wemeldinge, f 5200. P. Meeuwse, Dordrecht, f5200. M. Alewijn, Waarde, t 5180. H. Goedegebuure, 's-Heer Arends- kerke, f 5179. P. Kribbe, "s-Gravenpolder, f 5170. J. Eckhardt, Hoedekenskerke, f5132. B. den Exter van den Brink, Krabbendjjke, f 5086. L. Minderhoud, Hoedekenskerke, 14995 en A. Karelse, Borssele, f 4773. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Tweede Kamer. De wijzigtng der jacht wet alleen om het gebruik van een licht bak te verbieden, waarover hedenochtend debat werd gevoerd werd sterk bestreden door de heeren Passtoors, Helsdingen en Arts die beweerden dat bet ontwerp alleen rekening houdt met de belangen der jacht liefhebbers en niet zorgt voor de land bouwende bevolking. Woensdagochtend voortzetting, daarna voortgezet drankwet debat. Door aanneming van het amende- ment-Talma is aan houders van een buiten gewone vergunning gelegenheid gegeven onder afstand banner vergunning eene nieuwe gewone slgtersvergunning te krijgen. Door aanneming van het amendement- Bolsius is aan bestaande bierhuishouders tot 1916 tijd gelaten hunne lokalen in te richten overeenkomstig de wettelijke voor schriften, terwijl de vergunningen aan ze delijke lichamen zullen voortduren tot 1930. Besloten is om voor de Tariefwet de Ar beidswet te onderzoeken. De heerLohman opperde het denkbeeld om voor de Tarief- wet een commissie van voorbereiding te benoemen hetgeen de heer Borgesius be streed. BRIEFWISSELING. Aan te Rilland. Wij achtten het gewenscht aan uw verzoek in den ruimsten zin te voldoen. Rid. AanAls 't eene huis onbewoond, en 't andere bewoond is, wil de bnurwaards wel eens verschillen. Zgn beide bewoond en verschilt 'tdan nog, dan is hier wille keur in 'tspel. Red. Notaris LIEBERT te Kapelle zal des avonds 6 ure, te Wemeldinge, in de herberg bij M. Korstanje aldaar, wassende in boomgaarden onder We meldinge. Notaris LIEBERT te Kapelle zal des avonds 67a ure, in de herberg bij de Wed. Hanson te Kapelle, wassende in boomgaarden onder Kapelle. met cementbetonplaten is goed koop en vervangt op afdoende wijze het telken jare terugkeerende Kram werk. Vraagt prijsopgaaf en monsters te NIEUW-LEKKERLAND. Ondergeteekende een Waschmachine gekocht hebbende bij bij de Graanbeurs, na het ruim drie maanden gebruikt te hebben, verbaasd zijnde over het gemak en voordeel dat zulk een machine oplevert, kan hij niet nalaten machine en verkooper L. DE BRUIJNE aan te bevelen. Mr. Molenaar. Oost- en West-Souburg. Tegen October eene aankomende Meid gevraagd bij J. SIMONSE Az., Biggekerke. op een der welvarendste dorpen op Wal cheren. Brieven letter A, boekh. D'HUIJ, Middelburg. grootte 7a gemet, gelegen bij de Abeele. Adres boekh. D'HUIJ, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1904 | | pagina 5