Bijvoegsel van „DE ZEEUW" van Zaterdag 19 Maart 1904. No. 74. Gemengde Berichten. Afloop Verkooplngen enz. Aanbestedingen. Kerknieuw s„ 81 e c ti t s 2 a ke n. Marktberichten. Zie ommezijde. 18 Maart 1904. De »Christen Democraat" van gisteren bevat een aantal redactioneele stukjes met teekenachtige opschriftjes. Zoo lazen "wij de opschriften »Set liegt De vuile Standaard. Onbeschaamde misleiding of grove onkunde. Het doel hei ligt de middelen en andere. In »Het liegt" lazen wijmanneke, on beschaamde leugens, vroom 'praatje, deze nobele figuur, zalvend, echt farüeesch stukje, logen, zijn qal uitstorten, verlengend. In andere artikelen is de woordenkeus niet minder grof. Bijvoorbeeld In een opstel (van den heer v. d. Pers, ex-onderwijzer aan een Chr. school) lezen wij onder meer de navolgende vriendelijke opnmerking Ten believe van den welbeken den aardsconservatieven jonker, die in zijn ondoorgrondelijke vroomheid uitbreiding van kiesrecht uit den booze acht »Sinds de jonker-politiek domineert, hebben wij heusch niets meer van het A. R. huismans kiesrecht vernomen" De laatste opmerking doet ons vreezen dat deze v. d. Pers van de pers weinig notitie neemt. Maar het andere is een bedroevend bewijs voor onze bewering dat in het Christen democratische dezer heeren het bjjvoeglijk naamwoord al lang zijn zelf standig naamwoord heeft opgegeten. Dat het ontwerp Arbeidscontract niet in de gunst van de sociaal democraten staat, zal men wel willen gelooven, ook zonder dat men den slotzin leest eener critiek op dit ontwerp in een hoofdartikel van Eet Volk. Daar toch zegt Tak „ln sluwheid van samenstelling en bedoeling is dit stel bepalingen een werk van den Satan." Troelstra zei het Woensdag nog in de Earner: wig sociaal democraten zijn grof De Nederlandsche taal, wanneer zij door de vingers der sociaal-democratie gegaan is, krijgt een heel ander aanzien. Wij wezen er reeds op wat men aan die zijde onder een onderkruiper verstaat. Thans heeft Fortuijn blijkens een verslag in Eet Volk van 17 Maart weer een anderen naam gevonden voor grondbezitter. Hij sprakin ons systeem is de grond bezitter een noodelooze factor, niets dan een opvreter. Een pachter noemt hij een tusschenuitzuigert Balfour, Combes, Von Buluw, de pre miers van de drie toongevende „regee- ringen" Engeland, Frankrijk en Duitsch- land hadden Dinsdag geen aangenamon dag. Zij leder, gelijk wij reeds in ons vorig no. meldden, elk een nederlaagje. Balfour moest een aanklacht wegens onderdrukking van het nationale onder wijs in Ierland met 141 tegen 130 stemmen aanvaarden. Een meerderheid van elf. Combes, de moordenaar van het vrije onderwijs, zag met 277 tegen 2G6 stem men een door hem bestreden voorstel van een oud-minister uit het kabinet Waldeck Rousseau (zijn voorganger) aangenomen waardoor een wigge gedreven werd in zijne moorddadige plannen, en voor som mige scholen een levensverlenging van tien jaar werd toegestaan. Ook een meerderheid van elf! Van Bulow eindelijk zag in den Duit- schen Bondsraad wel zjjn voorstel tot in trekking van 2 der Jezuïtenwet aange- nomer, doch slechts met een kleine meer derheid 33 voor, 20 tegen, 1 plus 3 blanco telt men die 1 bij de voor- en die 3 bij de tegenstemmers, dan wordt het 34 tegen 23, verschil elf. Bij alle drie deze stemmingen speelt derhalve het getal „elf" een zotte rol. Intusschen mag volgehouden dat ènhet Engelsche èn het Fransche kabinet op springen staan. In 't Engelsche parlement slonk Cham berlains meerderheid van ioo tot 40weer werd een conservatieflid van 't Lagerhuis door een liberaal vervangen en de leider der libera len dreigt met een motie van wantrouwen wijl het kabinet de Kroon niet ontraden heeft, de verordening voor den invoer van Chineesche werklieden in Transvaal te bekrachtigen. Met Combes in het Fransche parlement staat het nog veel zwakker. Na den goed ge slaagden aanval van den „radicalen" oud-mi- nister Caillaux, is de „socialistische" oud-mi nister Millerand op Combes losgevlogen. Hij verweet hem dat hij zijn kracht beperkt tot den strijd tegen de geestelijke orden, en de sociale hervormingen nalaat. Wel een bewijs dat Millerand Combes' opzet doorziet. Combes antwoordde heel zalvend. Hij be treurt, dat Millerand de regeering zijn mede werking onttrekt op het oogenblik, dat de strijd het gevaarlijkst wordt. Hij verzekert, dat hij van plan is het voorstel voor werkliedenpen sioenen in behandeling te brengen, maar hij vraagt uitstel. Millerand toen weerGij zult het werk van de verwereldlijking van het onderwijs niet doen, indien gij niet tegelijkertijd het sociale werk doet. Een kabinet, dat de belangen van het land ter harte neemt, kan niet onverschillig zijn voor een deel van zijn taak. Millerand stelde toen een motie van orde voor, waarbij de Kamer de regeering uitnoo- digde met haar samen te werken ten einde het wetsontwerp voor werkliedenpensioenen af te handelen. Om 5 uur gisterenmiddag was er groote opschudding in de Kamer. Men zag dat de motie zou worden aangenomen en Combes' leven aan een zijden draadje hing. Naar alle kanten werd om afgevaardigden getelefoneerd en getelegrafeerd. Eindelijk stond Jaurès op, ook sociaal-democraat, thans vice-voorzitter der Kamer. Hij keurt het in Millerand af, dat hij tegen de politiek der regeering pro testeert op het oogenblik dat alle krachten, der reactie zich tegen haar verheffen. Hij verwijt Millerand, dat hij de meerderheid verbreekt. Millerand antwoordtHet is tijd, de meer derheid de belangen van het land en van de republiek te herinneren. Ten slotte bleek de krachtige rede van Jaurès de regeering te hebben gered. Hij werd door zijn partijgenooten daverend toe gejuicht. Het was een overwinning. Mille- rands motie werd met 284 tegen 265 stemmen verworpen. Een meerderheid van slechts 10 stemmen Combes mag het derhalve Pyrrhus wel na zeggen Nog een zoo'n overwinning, en ik ben verloren RUSLAND en JAPAN. De Russen zijn wel ongelukkig met hun torpedojagers. Een is eenigen tijd geleden door de Japansehe kanonnen vernield een bleef in het jongsto gevecht voor Port Arthur en nu deze week is er een op een mijn geloopen en in de lucht gevlogen. Alle opvarenden op vier na kwamen om. Op 't oogenblik is de bezetting van Port Arthur 2500 man sterk. Koerapatkin zal zjjn hoofdkwartier te Liao-jang vestigen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ouderkerk aan den IJsel B. v. d. Wal te Waddingsveente Randwjjk G. H. Beekenkamp to Bent huizen. Aangenomen naar Heino door E. Ippius Pockens te Purmerland naar Njjehaske door K. den Hollander cand. te Middel burg naar Dreischor door C. E. v. d. Griend cand. te StrijeD. Bedankt voor Stavoren en voor Wa verveen door K. den Hollander cand.voor Zuidwolde door A. Heslinga te Harkstede. Het Algemeen College van Toezicht heeft aan de kerkvoogden en notabelen der ongeveer 900 aangesloten gemeenten een circulaire gericht, waarin het zijn be zwaren tegen het voorloopig aangenomen synodaal reglement op de organisatie van het beheer der kerkelijke goederen uit eenzet. Aan hst slot zijn meening in enkele stellingen samenvattende, verklaart het Alg. College, dat in het ontworpen reglement, de historisch gevormde en nog steeds gewenschte onafhankelijkheid der beheerscolleges niet voldoende wordt ge ëerbiedigd dat de Synode het recht niet heeft een reglement op het beheer vast te stellendat, indien zij desniettemin haar voornemen volvoert, er zoo veel moei lijkheden te wachten zijn, dat het kerke lijke leven in veel gemeenten en dus het geestelijk belang der kerk, daaronder ern stig lijden moet. Geref. Kerken. Beroepen te Fijnaart D. Hoek te Hein- kenszand. ZKb.) Aangenomen naar Nieuw Dordrecht door Z. Hoek te Ambt Vallenhove verbeterd bericht). Bedankt voor Oudshoorn door W. W. Meijnen te Overschie. Chr. Ger. kerk. Beroepen te Zierikzee A. Janssens te Amsterdam. Roomsch Kath. Kerk Heinkenszand. De kapelaan M. J. J. Kammers alhier is tegen 23 dezer verplaatst naar Rotterdam. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: mishandeling lo. R. C. B., 23 j. zonder beroep, Clinge, 2o. A S., 23 j. 3o. J. B. S., 21 j. klompenmakers, St. Jansteen, ieder tot 1 jaar gev. straf; V., 4G j. opzich ter van den waterstaat, IJmuiden, tot 1 m. gev. strafW. V., 20 j. schippersknecht, TerneuzeD, tot f 10 b. s. 10 d. b.; A. C. L., 20 j. grossier, St. Jansteen, tot f10 b. s. d. 1 d. b. vernieling: B. V., 26 j. werkman, IJzen- djjke, tot f 5 b. s. 5 d. h. eenvoudige beledigingJ1 L 38 j. gemeente arbeider, Aardenburg, tot f3 b. s. 3 d. b. verduisteringP. de P., 36 j. koopman, Vlissingen thans te Middelburg in hech tenis, tot 3 m. gev. straf, met mindering der preventieve hechtenis overtredingen van RijksbelastingenM. V., 50 j. koopman, Terneuzen, tot f 5 b. s. 5 d. h. De zaak teg n P. B. (zie ons nommer van 12 dezer) zal behandeld worden op Vrijdag 15 April a. s. In deze zaak zijn 20 getuigen gedagvaard. In zake den kindermoord te Middelburg, wordt gemeld dat de dienstbode C. K. af komstig is uit Nisse. Uit het geneeskun dig onderzoek moet gebleken zjjn dat het kind heeft geleefd en door verstikking is gestorven. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft het vonnis der rechtbank te Middel burg, waarbij de hofmeester H. uit Ant werpen, wegens diefstal van geld uit een te Terneuzen liggend stoomschip, tot 18 maanden gev. werd veroordeeld, bevestigd. Goes. Donderdagavond had de door den heer Kooiman aangekondigde orgelbespeling plaats, in de Ned. Herv. Kerk. Het zang koor der gemeente had zjjn medewerking verleend, De orgelbespeling was dus hoofdzaak, en de heer Kooiman heeft zich op de be kende wijze van deze taak gekweten. Het ligt natuurlijk voor de hand, dat het eene nummer beter was dan het andere. Ook het registreeren, een uiterst belangrijke zaak bij het Kerkorgelspel, stond bij elk nummer niet op dezelfde hoogte. Zoo was het bij het nummer van Reinecke hinder lijk, dat de Tremulant zoo lang dienst deed. Doordat in sommige deelen, de volle ac- coorden met open register werden gespeeld, deden de trillende geluidgolvingen hinder lijk aan op het trommelvlies. Daarentegen was de registratie in »Cantique de Noël" zeer gelukkig te noemen. Ook de keuze der nummers kon ons niet geheel bevredigen. Het »fl litconcert" van Rink, heeft z'n dagen gehad. Voor enkelen mag het misschien nog eenige be koorlijkheid bezitter, voor den ernstiger, eenigszins genormden muziekliefhebber mist het alle gratie. Het mist alle oor spronkelijkheid, zóó zelfp, dat men bij den inzet van het derde deel, meent te hooren, de vierde dag van de »Schöpfing" van Hay dn. Verder betreuren wij het, dat er slechts sdeelen" uitgevoerd werder, voor zoover het de grootere orgelwerken betreft. Waar om niet een geheele Sonate van Mendel sohn? Nü klonk het »adagio" wat al te zoet. En dat had voorkomen kunnen wor den door een geheele uitvoering; het slot dier Sonate is geheel anders gekleurd. De heer Kooiman heeft de gave om de werken goed uit te voeren. Nu hopen wij dat hij, bij een volgende orgelbespeling, ook eens opvoedend te werk gaat, en ons dan nieuwere werker, en het geheel, laat hooren. Komen we nu aan de bespreking der zangnummers, dan moeten enkele verzuch tingen ons van het hart. Het koor toch is in ledental aanmerkelijk achteruit gegaan. Voor 2 4 3 jaar hadden wij hoop, dat, bij ernstige studie, het koor goede muziek zou blijven geven. Met vermindering der krach ten gaat gewoonlijk ook gepaard het zich bepalen tot muziek van geringeren omvang. Dit is in den regel goed gezien. Maar ik kon toch de gedachte moeilijk ver bannen Waarom nu 3 Chr. Zangvereni gingen in Goes Elk afzonderlijk lijdt wellicht een plantenlevenzouden zij ge zamenlijk niet meer kracht kunnen ont wikkelen Maar helaasde praetjjk leert vaak, dat het haast onmogeljjk is, allen voor één doel bij elkander te houden. De tweede gedachte was dat de eenvou dige Chr. muziek nog maar al te vaak op zulk een lage trap van ontwikkeling staat. No. 7 van het programma b.v., was al een erg staaltje hiervan. De woorden »Heeft Hij met Zijn bloed betaald," zijn versierd met achtste figuren, die den bljj-erustigen indruk volkomen wegnemen. O dat ver band tusschen woorden en muziek Ook op dit gebied heeft een Chr. koor een schoone taak, n. m.de Gemeente voor te gaan in een ernstig streven om degelijke, eenvoudige muziek te doen hooren. Overigens heeft het koor verdienstelijk gezongen. Mocht het bij de «Souterliede- kens" al wat aan zuiverheid te wenschen hebben overgelaten, daar staan de andere nummers tegenover, die zuiver gezongen werden, en waarvan de uitspraak te loven was. Ook de solisten hadden gelukkige oogen- blikken. De sopraan heeft een aangenaam, gemakkelijk aansprekend geluid, en een duidelijke uitspraak. De bassolist, die bij het begin iets detoneerde, dat zich gelukkig spoedig herstelde, heeft eveneens een goed orgaan. Een weinig minder gebruik maken van de keel zou aanbeveling verdienen, ook voor het behoud der stem. Aan beiden komt echter een woord van lof toe. De opkomst was talrijk, zoodat organist en koor hebben kunnen zien dat bun btreven gewaardeerd wordt. Dat hen dit aanmoedige om ernstig de kunst te behartigen tot nul der Gemeente, en tot eor van Hem die de Gever is van deze gave. Ds. Eoersma, eindigde met een woord van dank en gebed. De vrouw van den gefailleerden P. is thans weer in Goes, maar de man verblijft nog te Stekene in België. Aan het licht moet zijn gekomen dat na de beteekening van het faillissement door P. nog betalin gen zijn gedaan aan sommige zijner credi teuren. De curator moet die betaalde gel den teruggevordord hebben. Tijdens het verblijf van de echtelieden P. te Stekene is door de politie aldaar een huiszoeking gedaan naar manufacturen, die men ver moedde dat waren gesmokkeld dat onder zoek heeft echter tot niets geleid. M. C. In een woning in de Lange Noord straat te Middelburg is gisteren in het riool het ljjkje van een pasgeboren kind gevonden. De 23-jarige dienstbode C. K. aldaar in dienst, is naar het stedelijk zie kenhuis overgebracht, evenals het ljjkje. Hedenmorgen heeft de justitie aldaar een onderzoek ingesteld. Vlissingen. Gisteren is alhier overleden de heer J. de Boer, hoofd van de openbare school F. Biezelinge. In de jongste vergadering van de Vereeniging voor Chr. Nat. School onderwijs te KapelleBiezelinge, werd de bouw der school enz., gegund aan den laag- sten inschrijvor, dhr. A. Goedemondt te Hansweert. Doordat dhr. Zegers, als voor zitter bedankt had, en volgens rooster dhr. J. de Back en A. van Koeveringen moesten aftreden, vond er een verkiezing plaats gekozen werden de heeren L, de Jager, G, Zuidweg en A. Glerum. Na de functiën onderling geregeld te hebben, is thans het bestuar: L. de Jager, voorzitter, Ds. N. G. Ke-ssies, 2de voorzitter, Jacs. Fraanje, secretaris, W. Slabbekoorn, penningm., J. Dekker, G. Zuidweg en A. Glerum. Aagtekerke. Donderdagmorgen om streeks 10 uur is alhier verdronken een vrouw die naar hare dochter zoude gaan. Men beweert algemeen dat zij door de glad heid in de sloot is geraakt daar zij op een voetpad was waar geene schouwing op be staat, zoo maar een binnen doorloop. Wolf aartsdijk. Onder leiding van den Weleerw. Heer Ds. H. Elffers herdacht de Ger. Jonged. Ver. „Jiska" Donderdagavond in het Ger. Kerkgebouw haar 1-jarig bestaan. Bijgewoond door de afgevaardigde van de Chr. Jonged. Ver., de Ger. Jonge!. Ver. en Knapenver. alhier, en de Zustervereen. van Goes en Nieuwdorp. Na de vergadering geopend te hebben wenschte Zijn Eerw. haar geluk en wees haar op het heerlijk doel dat zij beoogt, namelijk de verdiende penningen te storten in de kas voor de eventueel op te richten school met den bijbel. Daarna volgde het verslag der Presidente Mevr. ElfFars—van Pelt, na eerst de aan wezigen een welkomswoord toegesproken te hebben. Zij sprak hierbij haar Ü9fde uit voor een school met den bijbel en wekte de toehoorders op om zooveel mogelijk te helpen steunen, en alhoewel men het ongeloof niet uit kan roeieD, toch zooveel mogelijk dammen op te werpen tegen het ongeloof en modernisme. Hierop volgden de verslagen der Secretaresse en Penning- meesteresse, waaruit bleek dat de Ver. bloeit en er ijverig gewerkt wordt. Vervolgens nog verscheidene voordrachten en een 3-tal samenspraken, en nadat ds. Elffars de vergadering gesloten had, keerden allen voldaan van den genotvollen avond, door Jiska toebereid, huiswaarts. Zierikzee. In de Donderdag gebonden vergadering van de afdeeling Zierikzee der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland waarin werd mee gedeeld dat de voorzitter en de secretaris de heeren Moolenburgh en Muloek Houwer hunne functiën hadden neergelegd, ten ge volge van de niet- herkiezing van eerstge noemde als afgevaardigde naar de hoofd bestuursvergadering, werden de genoemde heeren resp. met 143 en 103 van de 152 en 144 stemmen herkozen, en tevens met 95 en 66 van de 111 stemmen herbenoemd als afgevaardigden naar de hoofdbestuurs- vergadering, terwijl resp. met 20 en 14 stemmen de heeren C. v. Westen en C. v. Oeveren als hunne plaatsvervangers werden aangewezen. Hansweerd. Het sleepschip »La Bel- gique", schipper Meijer, is, na de lading van het lek geworden sleepschip «Piet Hein" te hebben overgenomen, alhier nabij de haven gezonken. De redactie van het Christelijk School blad bericht ons, dat de onderhandelingen tusschen de Commissie voor Christ. Nati onaal Onderwjjs en de Regeering te Pretoria afgebroken zijn. Em paar stemmenTe Franeker, bjj een gemeenteraadsverkiezing, waar 140 kiezers thuis bleven, had de candidaat der Roomschen en antirevolutionairen slechts twee Btemmen minder dan de gezamenlijke candidaten der liberalen en sociaal-democra ten. Slechts twee stemmen en hij ware geko zen geweest 1 Nu komt hjj in herstemming En als hij dan nog maar gekozen wordt Slechts twee stemmenFraneker is de hoofdplaats van het kiesdistrict Franeker, dat men van a.-r. zijde bij de Statenver kiezing wil trachten om te krijgen. Te Beilen zou een huisje verkocht worden, waarin een kleermaker met zijn ge zin had gewoond. Het huisje bleek zoo'n ellen dig krot, dat de afbraak er niet meer dan 25 centen kon opbrengen. En daar had een heel gezin jaren in gewoond Burg. en Weth. kochten daarop het krot en heb ben het laten verbranden, De Sociaal-Democratische Arbeiders partij telt 124 afdeelingen met een totaal van 5600 leden, dat is 900 minder dan een jaar te voren (ten deele gevolg van bedanken, ten deele van het niet meer dubbel tellen van leden). Bg kon. besluit is bepaald, dat de ingeschrevene voor de militie lichting 1905, die zich in 1905 bij het reservekader heeft verbondeD, zoo hjj bij de militie moest worden ingelijfd, in zjjne verbintenis bjj het reservekader wordt gehandhaafd, mits hjj daartoe vóór zjjne inlijving den wensch kenbaar maakt aan den commandeerenden- officier van het korps, met dien verstande, dat vorenbedoelde verbintenis zal moeten zijn gesloten bij het wapen der inf. en de vesting-art., vóór 1 September 1904 bjj de bereden wapens, vóór 1 Januari 1905, en bij het wapen der genie, voor 1 December 1904. Opkomst oudere lichtingen. Bij de infanterie moeten dit jaar opko men bjj het 3e regiment: van de lichting 1898 alle bataljons van 23 Aug. tot 17 Sept; van de lichting 1899 alle bataljons van 22 Aug. tot 17 Sept. En bjj het re giment grenadiers en jagers lichting 1898 le, 2e, 4e en 5e bat. van 3—27 Aug. en lichting 1899, le, 2e, 4e en 5e bat. van 5 Sept. tot 1 Oct. Het 3e bat. van het regiment grenadiers en jagers lichting 1898 komt op te Haar lem 3 27 Aug. en is met een bataljon van het le, 4e en 7e regiment bestemd tot vorming van het 10e regiment. Het 3e bat. van het regiment grenadiers en jagers lich ting 1899 komt op te Haarlem 5 Sept. tot 1 Oct. en vormt ook met een bat. van het le, 4e, en 7e regiment infanterie het 0e regiment infanterie. Aan het Stieltjeskanaal te Emmen is, terwijl de ouders naar de kerk waren, een der kinderen, een tweejarig jongetje, in de sluis vóór de woning gevallen en helaas verdronken. Op den Oljjfberg bjj Jeruzalem zal op verlangen van de Duitsche Keizerin een groote protestantsche stichting verrijzen een herstelungshuis, een hospitium en een kerk. Voor die gebouwen zjjn te zamen ongeveer 800.000 mk. noodig. De stichting zal heeten „Kaiserin-Auguste-Viktoria-Stit- tung auf dem Oelberg." Voetje voor voetje, maar zeker wandelt de Torypartij en met haar de regeering in het Engelsche Lagerhuis naar de minder heid. Weer werd een zetel verspeeld, en wel in het kiesdistriot Oost-Dorset waar een verkiezing voor het Lagerhuis is gehoudenter vervanging van een conservatief, die een pairschap heeft geërfd en naar het Hooger- huis overgaat. De strijd was spannend; bjj de vorige verkiezingen, in 1900, bleef de liberale candidaat met 96 stemmen in de minderheid. Thans sloeg de liberale candidaat Lyell den conservatieven Van Raalte, met een meerderheid van 900 stem men. George, hertog van Cambridge, oud oom van deri 63-jarigen Koning Etut'd van Engeland, is op 85 jarigen le.f. yl oveileden. BVRGERLLJKE STAND Van 16—18 Maart. MIDDELBURG. Bevallen: M J. Kerkmejjer geb. Mulder, d.- E. M. C. Tak geb. Stenger, d.J. W. van Liere geb. >e Kok, d.A. Dinge- man8e geb. Pouwer, d. Overleden: M. A. van de Kreke, 3 maanden, z. Levenloos aangegeven: Een onechte zoon, moeder 23 j. GOES. Ondertrouwd: 17, Jan Corneli8 Maartense, 23 j. jm. en Mag- dalena Maartense, 21 j. jd beiden te Goes Jacob Oom, 26 j. jm. te Wilhelmina- dorp en Maria Elizabeth van Dulleman, 24 j. jd. te Goes. Geboren: 16, Jan, z. v. Marinus Marcus Does en Anna Pieternella van de Velde 17, Jacob, z. v. Johannes Frederik van Anrooij en Philippina Mejjler18. Petrus Johannes Jo6ephus, z. v. Cornelia Ferdinandus do Poorter en Cornelia Jo hanna Kien. Van 1118 Maart. IERSEKE. Ondertrouwd: 17, Jan Pieter Glerum, 22 j. jm. en Jannetje Janna Klos, 20 j. jd. MIDDELBURG, 17 Maart. Ter graanmarkt van heden was de aan voer uit Walcheren niet ruim. De notee ring iB als volgt: puike nieuwe Walcb. tarwe werd van f7.25 tot f7.50 naar kwaliteit ge kocht; rogge en wintergerst niet ter markt; zomergerst f 4.10 a f 4.25 naar kwaliteit Waleb. witte boonen f 10 totf 12 naar deug, mindere dito f7 4 f9; van ronde bruine- boonen en lange dito werd niets aangeboden paardenboonen f6.25 a f 6.50; kroonerwten f9 a f9.25 naar deugd. Noteering van den marktzelter voor boter en eieren van de afdeeling Walcheren der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland. Boter fl.05 4 11.15 per kilo. Eieren f3 40 per 100 stuks. Door de vereemgde handelaren in boter te Middelburg is de zetting aldus bepaald Boier fO.47V2 4 f'O.öT'/j per 'i3 kilo. Eieren f 3.3U per 100 stuks. ZIERIKZEE, 17 Maart 1904. Boter f 0,65 4 f 0,52'/> per pond. Kipeieren f0,90 4 f 0,75. Eendeieren f 1 de 25 stuks. Kleine eieren f 0.60. VLISSINGEN, 18 Maart. 1904. Boter 11,20 4 f 1,10 per kilo. Eieren f 3,80 per 104 stuks. Zaterdag 19 Maart. Middelburg, voor het Kroondomein door not. Loeff in de Vergenoeging 11 uur den bouw van een nieuwe woning met toebe- hooren op de hoeve Oranjepolder te Arne- muiden. Inf. C. A. Goethals Zn. Aan wijzing 16 Maart 10 uur. Woensdag 30 Maart. Goes, 6 uur in de Prins voor J. de Kok het bouwen van een huis en schuurt je. Bestek ter inzage in de Prins. Aanwijzing 26 Maart 10 uur. lnl. architect v. d. Weert. s'-Heerenhoek. Door not. Overman is Donderdag verkocht voor de erven van G. de Graag, le bonwland in de gemeente Borssele groot 1.18 50 H.A. aan P. Hoon- dert Wz. en Lt. Sandee te Borssele voor f1605 per H. A. is den hoop f 1901.92®. 2o bouwland in de gemeente 's-Heer Arends- kerke groot 2.46.70 H.A. aan Joh 1. Sandee te Nieuwedorp voor f1352 per H.A. is den hoop f3335.38. Alles onverminderd de gewone onkosten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1904 | | pagina 5